چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند!

نماز اهل تسنن

شیعه امامیه همواره در اصول و فروع دین، به عترت پاك رسول خدا وابسته بوده و هرگز در طول تاریخ از آنان جدا نشده است، و در تمام امور دین جز به ائمه اهلبیت "ع" اعتماد نكرده است. شیعیان اهل بیت عصمت از زمان امام علی"ع" تاكنون، همواره بر روش و سیره و تعالیم ائمه "ع" كه همان سیره و سنت نبیّ مكرّم اسلام است، مقید و ملزم بوده اند.[۱]
بنابراین در اصول و فروع دین، شیعه به آن اصولی عمل می كند كه ائمه آل محمد "ص" بر آن بوده اند، ‌و این از امتیازات شیعه امامیه نسبت به سایر فِرَق اسلامی است كه حقایق و معارف دینی خود را از طریق معصومین دریافت كرده كه عاری از هرگونه تحریف و بدعتهای سلیقه ای و انحرافی است. بنابراین آداب اقامة نماز در میان شیعه همان است كه از طریق ائمه معصومین وارد گردیده كه در اصل همان دستور رسول خدا در این باره است.

در مذهب اهل سنت، خلفای راشدین ـ ابوبكر، عمر، عثمان ـ به لحاظ ضعف علمی در تمام زمینه ها و نیز به لحاظ اجتهاد به مصلحت و نه به حقیقت و واقعیت دین و در نظر داشتن حبّ و بغضهای قومی و سیاسی در بیان و اجرای احكام دین، دچار انحراف از قرآن و سنت و روش رسول خدا "ص" گردیدند، در نتیجه بدعتهایی را در دین خدا وارد كردند كه مخالف نص صریح قرآن و سنت نبوی بود. از این رو هم خودگمراه گردیدند و هم پیروان آنان اسیر این گمراهی شدند. شدت این بدعتهای انحرافی در زمان عمر، خلیفه دوم، به اوج خود می رسد. [۲]
از جمله این بدعتها، تغییر در آداب وضو و نحوة اقامة نماز و تغییر جمله ای از جملات اذان بود كه همه نتیجه اجتهادهای ناصواب عمر است.

نقل گردیده كه در زمان خلافت عمر، جمعی از اُسرای ایرانی را به نزد او آوردند. این گروه به منظور رعایت ادب نزد خلیفه، دستها را روی سینه بر هم گذاشته بودند. عمر از آنان پرسید چرا اینگونه ایستاده اید؟ آنان پاسخ دادند رسم ما آن است كه در نزد بزرگان برای رعایت ادب و نشان دادن تواضع خویش، این چنین بایستیم. عمر این مرام را پسندید، و از آن پس دستور داد برای رعایت ادب و تواضع به درگاه الهی دستها را بر هم گذاشته و نماز را اقامه كنند، و این خلاف سنت و دستور رسول خدا "ص" بود.[۳]
البته اهل سنت بر سر مساله تکتف (دست بسته نماز خواندن) اتفاق نظر ندارند. و بعضی از علمای اهل سنت این کار را در نمازهای واجب، مکروه نیز می دانند. ابن رشد اندلسی در این باره می گوید:
درباره دست روى دست گذاشتن در نماز میان علماء (اهل سنت) اختلاف است، مالك ابن انس در نمازهاى واجب مكروه و در نماز نافله آن را جائز شمرده و جمهور آن را مستحب دانسته اند. علت این اختلاف نظر روایات صحیحى است كه به دست ما رسیده كه نماز پیامبر را توصیف مى كند و در آن نقل نشده كه پیامبر دست راست روى دست چپ مى گذاشته اند. از طرفى به مردم امر شده كه دست روى دست گذاشته نماز بخوانند (دستور دهنده معلوم نیست.)[۴]


[۱]. رهبری امام علی از دیدگاه قرآن، نامه صد و دهم، سید شرف الدین.
[۲]. مسائل كلی امامت، ابراهیم امینی، ص ۵۵ الی ۶۰ ۳. سیدمحسن حكیم، مستمسك العروة الوثقی، ج ۶ ص ۵۳۱.
[۳]. جواهر الكلام، ج۱۱، ص۱۹؛ (به نقل از شبهای پیشاور ص ۲۰۷)
[۴]. (بدایة المجتهد، جلد اوّل كتاب الصلاة فصل دوم، مسأله پنجم، ص۱۳۶ ـ ۱۹۳ به نقل از شبهای پیشاور ص ۲۰۷)

facenama

دیدگاه‌ها

- نمیدانم که شما چرا حضرت

- نمیدانم که شما چرا حضرت علی (رض) و تمامی اهل بیت را از خود میدانید در حالیکه آنها به تمامی جهان اسلام تعلق دارد نه به فرقه ای .
- دنبال فروعات میروید و امروزه تقریباً تمامی کشور های اسلامی را کفر اشغال کرده و هنوز شما در فکر تفرقه انداختن بین سنی و شیعه هستید.
- اهل سنت منکر هیچ صحابی رسول گرامی اسلامی نیست و به تمامی آنها سخت احترام دارند و شما با سه خلیفه معظم اسلام دشمنی دارید در حالیکه آنها خدمات چشم گیری را در اسلام انجام داده اند به جای اینکه تقدیر شوند از طرف شما ها توهین میشوند. فکر میکنم شما اسلام ستیز هستید و تیشه را به ریشه خود میزنید.
- امروزه جهان بصورت چشم گیر پیشرفت کرده و شما بسیار عقب مانده مردم هستید به دلیل اینکه خود را تحت نام عذا دار در روز عاشورا لت و کوب میکنید و به قمه و شمشیر و زنجیر میزنید در حالیکه این یک بدعت خرافاتی است . این چنین زدن ها و کندن ها حتی در کتاب های شیعه هم نه آمده است . شما اگر منطقاً فکر کنید این یک جهالت نیست . این یک بار ننگین و شرم آور است در اسلام . و دین مقدس اسلام را در نزد کفار زیر سوال قرار میدهد . در اسلام حتی ترحم بر حیوانات است و اسلام اجازه نمیدهد که حیوانات را ما لت و کب کنیم و شما آنقدر از اسلام فاصله گرفتید که خود را از حیوان پاینتر دانسته میزنید. آیا این یک وحشی گری نیست. جواب دهید که در کجا قرآن و احادیث نبوی گفته شده که شما سال ها عذا داری نموده و خود را بزنید . چیزیکه مطابق قرآن و حدیث حضرت محمد (ص) نبود نا درست است .
- بهتر است که شیعه و سنی دست به دست هم دهند در جهت گسترش اسلام کوشش کنند و کشور های اسلامی تحت سلطه یهود و نصار را نجات دهند.

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
در پاسخ به اینکه حضرت علی (ع) و اهل بیت (ع) متعلق به تمام جهان هستند، باید عرض بکنم در این قضیه هیچ شکی نیست و خدای متعال، خاندان طهارت را برای تمام جهانیان به رهبری برگزیده است. اما ادعای ارتباط داشتن با این خاندان، مختص گروهی است که در میدان عمل، پیروی خود را نشان می دهند. و باید به آیه قرآن اشاره نمایم که در مقابل ادعای مسیحی و یهودی در ارتباط با ابراهیم (ع) می فرماید:
سزاوارترین مردم به ابراهیم، آنها هستند كه از او پیروى كردند (آیه ۶۸ سوره آل عمران)

و درباره وحدت و مسائل امروز جهان نیز با شما کاملا موافق هستیم که نباید به اختلافات فرقه ای دامن زد و باید اصول مشترک را مد نظر قرار داد. اما اولا وحدت به معنای عدم بیان عقائد خود و دفاع از آنها در جایی که مورد سوال قرار می گیرند، نیست. ثانیا اگر شما به وحدت معتقد هستید، چرا این گونه توهین می نمایید که شیعه را عقب مانده و از حیوانات پایین تر معرفی کنید!

در حالی که ما با قمه زنی و این گونه مسائل مخالف هستیم و از این گونه اعمال تبری می جوییم. و دلیلی ندارد که شما آن را به مکتب شیعه نسبت دهید.

و البته اصل بحث عزاداری، مساله جداگانه ای است که آن را حق می دانیم و زنده نگاه داشتن یاد و نام امام حسین (ع) را به منزله ترویج مکتب ایشان و درس گرفتن از این مکتب می دانیم. و شما که این گونه با عزاداری مخالفت می کنید، باید کمی به تاریخ مراجعه نمایید که پیامبر مکرم اسلام (ص) چرا سالها پس از رحلت بانوی مکرم اسلام، جناب خدیجه (س) با یادآوری نام و یاد ایشان اشک بر چهره مبارکشان جاری می شد.

سلام به برادران سنی و کسانی

سلام به برادران سنی و کسانی که خودشونو به جای سنی جا میزنن
ببین داداش من چند تا حرف درست و حسابی میزنم تو خودت قضاوت کن تو عربستان سه تا شهر شیعه نشین هست یکی الاحصی یکی القطیف و اون یکی دیگم یه شهر دیگه س من با خود یکی از این شهرونداش برخورد داشتم میگفت ما جرئت نمیکنیم بریم قسمت سنی نشین چون تیکه بزرگمون بیخ گوشمونه و یه چیز جالب میگفت این بود که تو ریاض میخواستن یه دانشگاه تو مایه های فلسفه و منطق بزنن برای بیرون اوردن از جهالت میگفت که از طرف حکومت خیلی مخالفت شده چرا ؟چون تمامی زیرو بمشونو در میارن و میفهمن حاکم بر حق نیستن خلاصه اگه ملک عبد الله واقعا به فکر شماس و برا اغفال سنی های ایران پول میفرسته تا مسجد بسازین چرا تو کشورش از فکر و منطق که راهگشای دینه جلوگیری میکنه. از این بگذریم ما شیعه ها امتحان خودمونو برای برادری و دوری از تفرقه تو جنگ پس دادیم ما گفتیم سنی دشمن ماس ما گفتیم که سنی ها رو بایدکشت؟ما با معارضین میجنگیم شما که این همه میگین الان تو سوریه چه بلایی سر علوی ها میارین تو زمان هشت سال جنگ سنی های عراق چیکار کردن تو کشورای دیگه چی . من به شخصه با سنی های الان هیچ مشکلی ندارم چون اکثرشون نه صدر اسلامو دیدن و نه اونقدر دغدغه دار هستن که بهش فکر کنن واقعا شما به این فکر نیافتادی چرا بعد از ۵۰سال بعد فوت پیامبرچرا امام حسین ع با اون وضع فجیع به شهادت میرسه به این فکرافتادی دختر پیامبر با اون مقامی که داشت با اون همه کارای که برای اسلام کرده بود چرا جوون مرگ شد فکر کن حضرت زهرا س مادرت بوده خودت قضاوت کن.اگه شما میگی اتحاد شیعه و سنی ما شیعه ها میگیم اتحاد ادیان ابراهیمی در مقابل شیطان که همون مسیحی واقعیه و مسلمون واقعیه و همون ... واقعیه چرا که ما میگیم امام زمان همراه حضرت عیسی ظهور میکنه ما و شما که شیعه و سنی هستیم جای خود داره.
آدرس یه کلیپ مستند میذارم ببین سردم دارانتون حاضرن چیکارایی که نکنن و به معارضین چی دیکته کردن که حاضرند چه کارایی که انجام ندن اینه مردانگی که ازخلفای راشدینتون یاد گرفتین.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920605000223

واقعاً خودتون حرفاتون رو قبول

واقعاً خودتون حرفاتون رو قبول دارید؟ من نه به عنوان یه شیعه و نه به عنوان یه سنی حرف می زنم. هر دو گروهتون خیلی منحرف شذیذ از اسلام، شما مسلمان نیستید، بلکه شیعه و سنی هستید...کارتون شده فقط جنگ با همدیگه، انصاف داشته باشید، حاکمای هر دو گروه با حرفای قشنگ خودشون رو مظلوم نشون میدن و بعد...هر دو گروه تشنه ی خون همدیگه هستن، و اگه انصاف داشته باشید می بینید که این حالت تو شیعه بیشتره. من تو یه شهر (کشور) سنی نشین هستم، اینجا سنی و شیعه و مسلمان و غیر مسلمان نیست، یک بار از یکی از همکارام پرسیدم شما سنی هستید یا شیعه تنها چیزی که بهم گفت این بود " از تو انتظار نداشتم این سوال رو بپرسی، من عبادتم رو می کنم، تو هم عبادتت رو بکن، خوب باشیم، از هم یاد بگیریم، بهتر بشیم...می دونی نم چی هستم؟ برادرت"

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
ظاهرا شما تصور نموده اید که مساله اسم گذاری است و با عوض کردن اسم، مشکل حل می شود.
شما که قرار است عبادتتان را بکنید، چگونه عبادت می کنید؟ اگر چند نظر مختلف وجود داشته باشد، برای رسیدن به سیره پیامبر (ص) و حکم الهی، چه کسی را عالم و جانشین پیامبر (ص) می دانید؟ اهل بیت (علیهم السلام) را یا آنکه ابوحنیفه و مالک و ...
ضمن آنکه باید توجه کنید، پاک کردن صورت مساله مشکلی را حل نمی کند و اگر شما به قرآن مراجعه نمایید، می یابید که اگر دو گروه از مسلمانان با هم نزاع داشته باشند، شما به جای اینکه بی طرف باشید، باید علیه ستم پیشه و یاور طرف مقابل باشید. (آیه ۹ سوره حجرات)
البته ما سنی ها را تنها در حد مسائل نظری مقابل خود می دانیم و با آنها جنگ و ستیزه ای نداریم و آنها را برادر خود میخوانیم ولی متاسفانه گروههایی هستند که کشتن شیعیان را، راه ورود به بهشت می دانند و چه کسی امروزه می تواند حقایق جاری را ببیند و در عین حال حقیقت گروههای تکفیری را درک نکند! و شیعه را متهم به این گونه مسائل کند حتی شیعه را در این زمینه بدتر بنامد!!! که همین مساله هم نشان می دهد، بی طرف بودن شعاری است بی محتوا

من کاری به عربستان ندارم تو

من کاری به عربستان ندارم تو اگه راست میگی کشور خودت رو بگیر که چرا به اهل سنت اجازه ساخت مسجد در تهران رو نمیدن نه حتی در تهران بلکه اکثر شهرها و حتی زمینی رو که خریدن واسه مسجد به آشغال دونی تبدیلش کردند

تصویر soalcity

سلام

سلام
ظاهرا دروغ ها و شایعات روی شما اثر گذاشته است. در تهران و سایر شهرها اهل تسنن مسجد دارند. و مسجد شیعه و سنی هر دو محترم است و هیچ مسلمانی به خانه خدا تعرض نمی کند.

بسیار عالی. ممنونم از پاسخ

بسیار عالی. ممنونم از پاسخ عالی و منطقی شما

حضرت محمد{ص} نام حضرت خدیجه

حضرت محمد{ص} نام حضرت خدیجه را زنده نگه داشت اما خودش را که نمیزد اونم بااین شدت که شما ها میزنید به نظر من باید در روز شهادت اما حسین تمام مسلمانان برن مراکز اهدای خون وخون اهدا کنند بیایید اینطوری نام آن بزرگوار را زنده نگهداریم...........

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
آنچه شما مطرح نموده بودید، انکار اصل عزاداری و غیر منطقی و غیر اسلامی نشان دادن آن بود و جواب متناسب با همان مطرح شد.
و اینکه عزداری مترادف با قمه زنی نشان داده شود، نشان دهنده بی انصافی و نوعی غرض ورزی است.
و اهدای خون گرچه فعلی پسندیده است، اما نافی عزاداری نیست. و نمی توان با استناد به یک فعل نیک، فعل نیک دیگری را نفی کرد. اتفاقا در بعضی از هیئات مذهبی، در کنار هیئت، مراکز سیار اهدای خون هم وجود دارد و بعضی قبل از مراسم یا بعد از آن، به اهدای خون نیز می پردازند.

یکی از کار های شیطان این است

یکی از کار های شیطان این است که بر سر کوبیدن و آزار جسم به بهانه های مختلف چه مذهبی و چه غیر از آن، زیبا و پسندیده جلوه دهد.

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
ملاک شما برای تشخیص شیطانی بودن یک مساله چیست؟
آیا پیامبر معصوم، حضرت یعقوب (ع) که در فراق یوسف جسم خود را آسیب رساند و چشمانش نابینا شد، نعوذ بالله، شیطانی عمل کرده است؟
وَ تَوَلىَ‏ عَنهُْمْ وَ قَالَ يَأَسَفَى‏ عَلىَ‏ يُوسُفَ وَ ابْيَضَّتْ عَيْنَاهُ مِنَ الْحُزْنِ فَهُوَ كَظِيمٌ * قَالُواْ تَاللَّهِ تَفْتَؤُاْ تَذْكُرُ يُوسُفَ حَتىَ‏ تَكُونَ حَرَضًا أَوْ تَكُونَ مِنَ الْهَلِكِينَ(۸۵ یوسف) و از آنان روى بگردانيد، و گفت: اى دريغ از يوسف، و ديدگانش از غم سپيد شد، اما او خشم خود را فرو مى‏ برد گفتند: به خدا آن قدر ياد يوسف مى‏ كنى تا سخت بيمار شوى، يا بهلاك افتى.
آیا فکر نمی کنید، قضاوت بیجا و بدون علم، خود عملی شیطانی باشد؟

اینکه شما رحلت حضرت خدیجه را

اینکه شما رحلت حضرت خدیجه را با شهادت جانگداز وجگرسوز امام حسین ع که سبط نبی است وامام برحق است و رکن آسمان وزمین است وحجت خداست یکی میدانی انصاف نیست حضرت خدیجه همسرباوفای پیامبر ص بود اما حجت وولی خدا نبود همسر پیامبر بودن امتیاز است اما بالاتراز مقام امامت وولایت نیست کما اینکه درمنابع برادران اهل سنت وشیعه موجود است که پیامبر اکرم ص چقدر امام حسین ع را عزیز می داشتند وحدث معروف است که فرموده اند حسین منی وانا من حسین واین نیست مگر اینکه امام حسین مظهری از اسما ء الهی است وصاحب مقام ولایت است اینکه مابرای امام حسین عزاداری می کنیم علتش صرف گریه کردن وبسرزدن وسینه زدن وقمه زدن وزنجیرزدن نیست بلکه احیای یک مکتب است واحیای یک مکتب انسان ساز و بیدارگر ومطلب دیگر اینکه متاسفانه علمای محترم اهل سنت ماجرای بزرگ غدیر خم را بسادگی تفسیر می کنند و می گویند پیامبر ص یکصدو بیست هزار مسلمان را زیر گرمای سوزان برکه غدیر جمع کرد که بگوید دوست علی باشید . مگر صرف دوست علی ع بودن دردی را درمان می کند یقینا خیر بلکه درغدیر خم نعمت تمام شد ودین کامل شد با ولایت امام علی ص انهم نه ولایت خود امام علی ص بلکه ولایت الهی بوسیله وجود امام علی ص برکل عالم تسری پیدا کرد .
پس درنتیجه احیای ماجرای شهادت امام حسین ع درکربلا ی معلا فرقی با بزرگداشت ماجرای غدیر ندارد چون حرف یکی است و آن تسلیم شدن درمقابل امر الهی است تا مخالفان ومعاندان با امر الهی شناخته شوند .
اهدای خون درروز تولد امام حسین ع هم می تواند باشد . قمه زنی ما نشان از وحشی گری و خون ریز بودن ما نیست بلکه نشان از غم واندوه مصیبتی گران است که ۱۴۰۰ سال است برقلب ما نهاده اند و انشالله با ظهور منتقم واقعی خون سروروسالار شهیدان حضرت ولی عصر عج این درد التیام خواهد یافت واینکه به کنایه پیامی به دشمنان اهلبت ع است که مااز شمشیر و قمه وسایر ادوات جنگی ترسی نداریم وحاضریم درراه دین خدا از سروجانمان بگذریم

الهم عجل لولیک الفرج

از اهل سنت که ادعای اعتقاد به

از اهل سنت که ادعای اعتقاد به فرزندان رسول گرامی (ص) را دارند و به آنها احترام می گذارند این سوال را داریم که چرا حتی یک کلمه از دستورات و روایات دینی آن عزیزان پیروی نمی کنند ؟!! مگر امام علی (ع) که نسل پیغمبر گرامی (ص) از ایشان و سیده نساء العالمین حضرت فاطمه زهرا (س) است را به عنوان خلیفه چهارم قبول ندارید؟؟ پس چرا مطابق با عقل و به روز بودن فتاوای دینی از هیچ یک از دستورات شرعی امام علی (ع) که آخرین خلیفه نیز هستند و قاعدتا" نظرات و فتاوای جدید و فصل الخطاب را صادر می نمودند پیروی نمی کنید و مبنای مذهب خودتان را اغلب بر فتاوا و دستورات خلفای اول ، دوم و سوم گذاشته اید؟؟
چطور اینجا احترام سه خلیفه اولی است ؟؟ و امام علی (ع) فقط در اسم خلیفه چهارم بودند؟
کدامیک از خلفا به مانند امام علی (ع) از خود صحیفه ای همچون نهج البلاغه به جای گذاشتند؟

خیلی هم احترام میزاریم شما

خیلی هم احترام میزاریم شما منکر میشید من خودم ۶تا رفیق سنی دارم که اسماشون علی و علیرضا و محمدعلیه... فقط شما چشماتونو بستین و منکر واقعیات میشین...

تصویر شهر سوال

سلام

سلام
اگر دقت بفرماید احترام ظاهری نفی نشده، بلکه از عدم عمل به دستورات ایشان پرسیده شده است. که این چه احترامی است که هیچ جایگاهی برایشان در دین قائل نیستید.

شما چه جایگاهی براشون قایل

شما چه جایگاهی براشون قایل شدید؟ کسی که با اژدها حرف می زنه؟ یکم انصاف و منطق داشته باشید، حرفایی که تو عزاداری ها زده می شه رو گوش کنید، افسانه سازی. مگر نه اینکه حضرت علی از اولین کارایی که بعد از خلافت انجام دادند بیرون راندن افسانه سرایان از مساجد بود، شما این یه کار رو بکنید، ببینید مساجد خالی می شن یا نه. تفرقه، چیزیه که حضرت علی می خواستند؟ کشت و کشتار چی؟ شرک به خدا چی؟ عوض کردن احادیث به صلاح شکم و شهوت و مال چی؟ تظاهر به عبادت چی؟ التماستون می کنم هم شیعه و هم سنی، التماستون می کنم بس کنید این حرفا رو، هر دو خیلی منحرف شدید، هر دو خیلی دور شدید از اسلام، به کجا می خواید برسید؟ اینکه یکیتون اون یکی رو از سر راه برداره؟ از سر کدوم راه؟ هر کدومتون برا خودتون عبادت می کنید، برای خدا، برای خدا، برای خدا...بخدا خسته شدم از این همه دروغ های هر دو گروه برا اصل جلوه دادن خودشون، بخدا هیچ کدوم از اینا چیزی نیست که حضرت رسول و حضرت علس می خواستن...بخدا تنشون رو دارید می لرزونید...تن حضرت فاطمه و همه رو...تنها کاری که می کنید سیاه کردن دل و روح خودتونه....ببخشید اگه تو این پست بیشتر راجب شیعه نوشتم، تو سایت سنی هم راجب اشتباهات اونا می نویسم...نگید دو رو، نه، فقط می خوام بدونیم که هر دو داریم راه رو اشتباه میریم، هر دو خیلی بی راهه رفتیم...خیلی...وای بر ما...

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
آنچه روح نوشته شما را تشکیل می دهد، خسته شدن از نزاع دو جریان است و ظاهرا راه حل را در نفی هر دو گروه می بینید!
در حالی که راه حلی که نوشته شما بیان می کند، هرگز مورد تائید قرآن یا سیره امیر المومنین (ع) نیست. از قرآن به آیه ۹ سوره حجرات اشاره می کنم که در میانه نزاع، وظیفه تشخیص گروه بر حق و حمایت از آن است و از سیره حضرت امیر، به جنگ جمل اشاره می کنم که چگونه کسانی مانند شما را هدایت می فرمودند. که نباید حیران در میان دو گروه ماند! بلکه باید حق را پیدا کرد.
شما که ظاهرا علاقه مند به امیر المومنین (ع) هستید، بهتر است کمی تاریخ زندگی ایشان را مطالعه کنید تا حقیقت تهمت هایی چون تفرقه پراکنی را درک کنید و متوجه باشید، تفرقه افکنی تنها به گردن آنان است که از حق روی می گردانند و ...
همچنین باید توجه کرد که بعضی مطالب شما، حالت تهمت و توهین را به خود گرفته است که به هیچ عنوان با اسلام سازگار نیست. شما به گونه ای نوشته اید که انگار شیعیان با اژدها در تعامل هستند و هر چه می گویند، دروغ است!
در حالی که اگر سخن بر حقی دارید باید با دلیل و منطق مطرح نمایید و قطعا نمی توان اشتباهات و انحرافات عده ای را در گوشه ای، به پای مکتبی نوشت آن هم در حالی که آن مکتب، آن مساله را انحراف می داند و با آن مبارزه می کند.

نظراتی که مرتبط با مطلب باشد،

با سلام با نظر شما موافقم متاسفانه این شیعه ها هستند از خودشان می بافند و می دوزند در سنی ها نظر دروغین میدهند من هیچ سنی ندیده ام به دوازده امام بی احترامی کنند از دروغگویی و غیبت پشت سر برادران سنی پرهیز کنید و میان مسلمانان تفرقه نیاندازید

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
راه حقیقی و اصلی پرهیز از تفرقه، تمسک به حبل الهی است. که دل کندن از بیراهه و قرار گرفتن در راه صحیح می باشد.
و اگر دقت فرمایید اصلا سخن از بی احترامی به اهل بیت (ع) نیست. بلکه پیروی از مکتب آنهاست که خدای متعال به همین جهت، مودت آنها را واجب فرموده است.

عمار جان هی میگی به فرمایشات

عمار جان هی میگی به فرمایشات حضرت علی(رض) عمل نمیکنیم،ولی نگفتی چه کار ما خلاف نصایح امیرالمومنین حیدر بوده؟؟

متاسفانه بسیار مطالب چرت و

متاسفانه بسیار مطالب چرت و ضعیفی بود که نسنجیده به کار برده شده اند لطفا اصلاح کنید . حقیقت ها رو بیان کنید از تفرقه بپرهیزد

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
اگر معیار حقیقت منطق و استدلال است، ما برای سخن خود به همین شیوه عمل کرده ایم و شما نقدی منطقی به آن نداشته اید.
و اگر معیار حقیقت تعصبات شماست، با عرض معذرت ما این معیار شما را قبول نداریم.

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
امام صادق (ع) می فرمایند: ماییم آن ریسمانی که خدای متعال گفته است. (تفسیر فرات الكوفی، ص: ۹۱)

سلام خدمت همه برادران

سلام خدمت همه برادران
آخه فداتون شم چطور شیعه ها خودشونو مسلمون میدونن؟
وقتی گنبد جدید بارگاه امام حسین رو از شهرهای شیعه نشین رد میکردن آنگار خداشون اومده در حالی که در مقابلشون بت بود وهیچ....
وقتی مرقد مطهر حضرت فاطمه معلوم نیست کجاست چطور واسش زیارتگاه درست میکنن؟میدونیین به اینا میگن چی؟
بله بت پرستی
تورو خدا دس بردارید

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
آیه قرآن را برایتان یادآوری می کنم که تکفیر دیگران عمل صحیحی نیست:
وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقى‏ إِلَيْكُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُؤْمِناً (۹۴ نساء) به كسى كه اظهار صلح و اسلام مى‏ كند نگوييد: «مسلمان نيستى»
و بهتر است بدون اندیشه تکفیری که بلای جان مسلمانان شده، و هر روزه دهها مسلمان را به خاک و خون می کشاند، جواب شبهاتتان را دریافت کنید.
آیا شما خدا را مروج بت پرستی می دانید که تابوتی برای بنی اسرائیل فرستاده تا در هر جایی می روند، آن را با خود ببرند؟
أَنْ يَأْتِيَكُمُ التَّابُوتُ فيهِ سَكينَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَ بَقِيَّةٌ مِمَّا تَرَكَ آلُ مُوسى‏ وَ آلُ هارُونَ تَحْمِلُهُ الْمَلائِكَةُ (۲۴۸ بقره) اين است كه (صندوق عهد) به سوى شما خواهد آمد. (همان صندوقى كه) در آن، آرامشى از پروردگار شما، و يادگارهاى خاندان موسى و هارون قرار دارد در حالى كه فرشتگان، آن را حمل مى‏ كنند.
کمی در این بیندیشید که هر گردی گردو نیست و اگر بنا بود، هر گونه تعظیم و تبرک به یک امر مادی، بت پرستی قلمداد شود، چرخیدن به دور کعبه و بوسیدن حجر الاسود چه معنایی می تواند داشته باشد؟
بت پرستان کسی را همراه خدا در امر تدبیر جهان می دانستند که واقعا هیچ نقشی در جهان نداشت. اما ما برای گروهی احترام قائل شده ایم که خدای متعال، بر ما دوستی و محبت شان را واجب کرده است:
قُل لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبى‏ (۲۳ شوری) بگو: «من هيچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى‏ كنم جز دوست‏داشتن نزديكانم [اهل بيتم‏]
شما ساختن زیارتگاه را بت پرستی می دانید، در حالی که قرآن، آن را تائید کرده است و عمل مومنین خوانده است. آنجا که در ماجرای اصحاب کهف می فرماید:
قالَ الَّذينَ غَلَبُوا عَلى‏ أَمْرِهِمْ لَنَتَّخِذَنَّ عَلَيْهِمْ مَسْجِداً (۲۱ کهف) آنها كه از رازشان آگاهى يافتند (و آن را دليلى بر رستاخيز ديدند) گفتند: «ما مسجدى در كنار (مدفن) آنها مى‏ سازيم (تا خاطره آنان فراموش نشود.)
امیدوارم که خدای متعال هر چه زودتر، مسلمانان را از گروههای تکفیری نجات دهد. تا مایه وهن اسلام در جهان نشوند. و خون بیگناهان بر زمین نریزند.

یعنی حضرت یعقوب بت پرست بود

یعنی حضرت یعقوب بت پرست بود که با بوئیدن پیراهن حضرت یوسف یاد پسرش افتاد و باذن الله تعالی بینا شد؟؟
یعنی به نظر شما، احترام اشیاء، افراد و اجسامی که منتسب به یک شخص بزرگوار هست، کفر و شرک محسوب می شه. یعنی ما از این به بعد به قران احترام نگذاریم؟؟ به خانه کعبه احترام نگذاریم؟؟ یعنی دیگه پرده کعبه رو و دیوار کعبه رو و خانه کعبه رو ویران کنیم چون نماد بت پرستی و کفره؟؟ چون خدا که هست دیگه چرا به یه دیوار و خونه احترام بگذاریم. یعنی شما در مقیاس خیلی کوچک، هیچ احترام و ارزشی برای لباسها و وسائل ها و اموال عزیزانت قائل نیستی؟؟ یعنی وقتی می ری خونه، هر چی باشه که واسه خودت نباشه رو می ندازی دور و له می کنی؟؟ چون اگه براشون ارزش قائل بشی، کافر محسوب می شی؟؟ برادر عزیز اهل سنت، اگه واقعا اهل انصاف هستی، یک روز ، یک ساعت، یک دقیقه فقط بدون تعصب به هیچ چیز فکر کن. همین.

سلام به همگی

سلام به همگی
بیایید بیخیال شید.همه خوبن.واقعا میگم همه خوبن.فقط بیایید هرکسی تو هر جایی هست حداقل طرف مخالف نظرشو نکشه.همین.هر کاری دوس دارین با هم بکنین ولی همو نکشید.بابا چقد بعضی ها مثل من عقب موندن که حرفشون چماقشونه.هرکسی هرکاری کرده، گذشته.با هم بحث علمی داشته باشیم ولی بحث هامون توهین نشه. با دلیل هرکی خواست نظر بقیه رو قبول کنه.هرکی هم نخواس که مارو توگور طرف مقابل نمیذارن.
تامیشه کاش بحث علمی و منطقی بکنیم.

هتونو دوس دارم.خداحافظ

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
اینکه از کشته شدن افراد بیگناه متنفرید، بسیار عالیست. و ما نیز از تکفیرها و کشتارها منزجریم. همچنین در اینکه بحث های علمی و منطقی داشته باشیم نیز نظرتان عالی است.
اما ای کاش ظالم و مظلوم را یک کاسه نمی کردید! و به جای اینکه تکفیری ها را محکوم کنید و عملیات انتحاری و کشتار را زشت بدانید، همه را یک جور نشان نمی دادید. چرا که همین نیز ظلم دیگری در حق مظلوم است.

سلام

سلام
واقعا سخنان به جایی گفتی.قبول دارم باید تکفیری ها وسلفی های متعصب را از جرگه مسلمین جدا کنیم.اونها باعث شدن که دیگران دید بدی به مسلمونا داشته باشن.دیشب مطالب شیخ حسن شحاته و چگونگی شهادت ایشان رو دوباره مرور میکردم.نه تنها بسیار جای تاسف بلکه جای دارد که انسان خون گریه کنه.حیف از دست این بی عقل ها که عقلشون رو تعصب و تبعیت کورکورانه پر کرده.یا کشتارها در عراق افغانستان پاکستان و... انسان را ناراحت میکنه.کاش یه فکر اساسی برای حل این جریانات که تا به حال به این گستردگی در جهان اسلام نبوده، بکنند.
به هرحال آرزوی موفقیت برای شما و همه کسانیکه دنبال حل مسایل به صورت علمی دارن ، را از خدای منان می خوام.خداحافظ

به نام خداوند قادر متعال. اما

به نام خداوند قادر متعال. اما بعد باید ما این سوال را از شما بپرسیم : چراشیعیان دست باز نماز میخوانند؟
چشماتون رو باز کنید -از نظر اهل سنت شما نتنها مسلمان نیستید بلکه ازتبار مشرکین زمان پیامبر هستید چون به جای بت از قبر مردگان وغیره { امامان } حاجت میطلبید و .....

تصویر soalcity

سلام

سلام
امیدوارم شما نیز با چشمانی باز بنگرید.
بنگرید به اینکه اندیشه تکفیری شما، چقدر خون بی گناهان را بر زمین می ریزد.
بنگرید که توسل در منابع اهل سنت نیز وجود دارد و امروز شماها بازیچه دست فرقه وهابیت شده اید که نوکر صهیونیست ها و کفار هستند.
بنگرید که خودتان چرا به دور کعبه می چرخید و حجر الاسود را می بوسید.
برای اینکه به شما کمک کرده باشم که کمی واقع بین باشید، چند آدرس برایتان می گذارم:
آیا توسل جستن به پیامبر (ص) یا ائمه (علیهم السلام) جایز است؟
http://www.soalcity.ir/node/1872
آیا سنی ها توسل را قبول دارند؟
http://www.soalcity.ir/node/1860
آیا اهل سنت در منابع حدیثی خود، مستنداتی درباره توسل دارند؟
http://www.soalcity.ir/node/1861
آیا توسل شرک نیست؟
http://www.soalcity.ir/node/692

اول سر خویش را کن آویزه ی

اول سر خویش را کن آویزه ی دار..آنگه بکن ادعای عشق رخ یار..در محضر دوست آنکه بیجان و سرست ..از باده ی خاص او شود برخوردار
ای انسان ناآگاه ، تورا بشارت که در نادانیهای خود غوطه وری . هرچقدر خواهی دراین گندآب دست و پازن ، تو خود درآن غوطه وری و سراسر آکنده از عقاید غلطی . بنده ی خدا توکه نه اهل علمی و نه اهل هنر و نه و نه هال دل و نه اهل بصیرت و نه اهل مطالعه ای و نه راه میدانی . تو و امثال تو بر سر سه راهه بنشسته لب میخوایید . فکرت را براه فطرت دراندار تا نسیمی از حکمت بر تو بارد و آرزوهای محال را از خودت دور کن تا منقلب و مغلوب شیطان نشوی . ما میبینیم که تو خود چاردست و پایت را بسته ای و شیطان برتو سوار است و تازیانه های شیطان را تحمل میکنی و در این اندیشه ای که از همان شیطان بر تو مغفرت رسد . بر سر هر انسان فکر و شعور است و در مغز تونیز شعور است و آنک تورا بشارت که راه خود و عقیده ات را بگمراهی کشانیده ای و طرق مختلف را میآزمایی تا پسکوچه هایی به این مسیر بیافزایی ، بکوش تا در ابتدا خودت را بیابی و پس از اینکه اگر موفق به یافتن خود شوی ، راهی بسیار دراز تا به بار نشستن انسانیتت خواهی پیمود ، آنگاه که در این دو رهنمون شدی ، راه سومت برتو بشارت که طغیان از حقوق و معنویاتت ننمایی و در پس این پرده رازهایی نهفته که تورا یارای گویش و پیدایش دراینگونه ره نیست .

در پاسخ به اهل سنت که زیارت

در پاسخ به اهل سنت که زیارت قبور ائمه و بوسیدن ضریح مقدس آنان را شرک می دانند باید بگویم مگر شما قرآن را نمی بوسید؟ کجای قرآن را می بوسید؟ مسلما جلد قرآن را می بوسید.آیا به راستی با خود اندیشیده اید که جلد قرآن از چه موادی ساخته شده است؟ مگر جلد قرآن چیزی غیر از مقوا و کاغذ است؟ پس با منطق شما عمل بوسیدن قرآن نوعی شرک است.همه ما و شما می دانیم که بوسیدن جلد قرآن جهت احترام گذاشتن به محتویات قرآن که همان کلام خداست می باشد.این که ما شیعیان قبور ائمه را زیارت می کنیم و ضریح آنها را می بوسیم به خاطر احترام به خاندان رسالت و اهل بیت پیامبر است که بنا بر حدیث ثقلین از کتاب خدا(قرآن) جدا نمی شوند و بنا بر همین حدیث نبوی که در منابع اهل سنت هم به وفور بیان شده شرط عدم گمراهی را تمسک به این دو یعنی قرآن و اهل بیت دانسته اند.وگرنه اگر ما شیعیان اهل شرک بودیم که به مغازه های آهن فروشی می رفتیم و تمام فلزات آن جا را می بوسیدیم و یا به کوهستان می رفتیم و تخته سنگ ها را زیارت کرده و می بوسیدیم!!!

سلام من به تک تک شماها

سلام من به تک تک شماها
چه بحث های جالبی میکنید حتما ادامه بدید تا به نتیجه برسید.و یکدیگر را قانع کنید.ماشاءالله شما ها نابغه هستین این علم تون به درجه علاءرسیده.برای خودتون نظر میدین /خوبه/خوبه
...
...
یه روانشناس خوب بیاد به حرفهاتون فکر کنه بازم تو شک می افته.والا من که هنوز نمیفهمم ...
فرق بین سنی و شیعه چیه؟
این همه بحث میکنید برای چیه؟
چرا غرب فرهنگ اسلامی را دزدید؟
چرا ...
خوبه بشینید بحٍث کنید ؟؟؟

نظرات