برای برآورده شدن حاجات چه دعایی بخوانیم و شيوه دعا كردن چگونه است؟

استجابت دعا

در کتاب هاى روایى ما، دعاهاى جالب و ذکرهاى پرمحتوایى آمده که خواندن آنها با توجّه به معانى و محتواى آنها، تأثیر مهمّى در روح و جان انسان مى گذارد و براى حلّ مشکلات مادّى و معنوى بسیار مؤثّر است. علما این روایات را در کتب ادعیه و کتب روایى آورده اند؛ از جمله دعایى است که از امام صادق(علیه السلام) (براى برآورده شدن حاجات) روایت شده است:
«اَللّهُمَّ اجْعَلْنى اَخْشاکَ کَاَنّى اَراکَ، وَ اَسْعِدْنى بِتَقْویکَ، وَلاتُشْقِنى
خدایا چنانم کن که از تو بترسم چنانکه گویى تو را مى بینم و خوشبختم کن به پرهیزکاریت و بدبختم مکن
بِنَشْطى لِمَعاصیکَ، وَ خِرْلى فى قَضآئِکَ، وَ بارِکْ لى فى قَدَرِکَ، حَتّى لا
به نشاطم براى نافرمانى هایت و نیک بخواه برایم در قضایت و برکت ده برایم در مقدرت تا دوست
اُحِبَّ تَاْخیرَ ما عَجَّلْتَ، وَلا تَعْجیلَ ما اَخَّرْتَ، وَ اجْعَلْ غِناىَ فى
نداشته باشم دیرآمدن آنچه را شتاب دارى و نه زود آمدن آنچه را تأخیر اندازى و قرار ده بى نیازیم را
نَفْسى، وَ مَتِّعْنى بِسَمْعى وَ بَصَرى، وَ اجْعَلْهُمَا الْوارِثَیْنِ مِنّى، وَانْصُرْنى
در خودم و بهره مندم ساز به گوش و چشمم و قرارشان ده آن دو را وارث من و یاریم کن
عَلى مَنْ ظَلَمَنى، وَاَرِنى فیهِ قُدْرَتَکَ یا رَبِّ، وَ اَقِرَّ بِذلِکَ عَیْنى.
بر هر که به من ستم کند و قدرت خودت را در او به من نشان ده پروردگارا و دیده ام را بدان روشن کن[۱]
جهت اطلاع بيشتر ميتوانيد به كتاب «مفاتيح نوين» مراجعه نمائيد.

شیوه دعا كردن و مقدماتی كه در استجابت مؤثر است:
۱. معرفت و شناخت؛ نخستین شرط استجابت دعا، شناخت كسی است كه انسان او را می خواند. به همین جهت قرآن در آموزش شیوه دعا كردن می فرماید «اُدْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعاً وَخُفْيَةً؛[۲] پروردگارتان را با تضرّع و پنهانى بخوانيد»  یعنی بدانید كسی را كه می خوانید، «رب» شماست، آفرینش، رشد و تعالی و پرورش شما در دست قدرت اوست.
پس بهترین دعا آن است كه با ربوبیت آغاز گردد. نگاهی به شیوه دعا كردن انبیا و اولیای الهی در قرآن نشان می دهد كه آنان دعای خود را با «ربی» یا «ربنا» آغاز می كردند، زیرا این واژه انسان را متوجه می سازد با مبدأیی ارتباط برقرار ساخته است كه از نخستین لحظات وجود تا آخر عمر او و بعد از آن انسان را غرق در الطاف ربوبی خویش می سازد.

۲. دعا باید با اخلاص و از صمیم قلب و با حال تضرع و تواضع باشد. تنها با زبان دعا نكند، بلكه روح دعا باید در جان و در تمام ذرات وجود آدمی رسوخ كند.

۳. دعا باید در حالت بیم و امید باشد.
نه آن چنان از اعمال خود راضی باشید كه گمان كنید هیچ نقطه تاریكی در زندگی شما نیست و هیچ گناهی مرتكب نشده اید و نه آن چنان مأیوس باشید كه خود را شایستة عفو و بخشش خدا و اجابت دعا ندانید.
از خود راضی بودن و ندیدن عیب های خویش، ضمن این كه جهل مركب و عامل مهمی برای عقب گرد انسانی و سقوط اخلاقی است، باعث می شود كه انسان به جای عیوب خویش، عیب های دیگران را ببیند؛ یعنی به بیماری كه شیطان مبتلا بود «أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُ ؛[ص/۷۶] من از آدم بهترم» مبتلا شود.
چنان كه «یأس و نامیدی» هم از دام ها و حربه های شیطان است. شایسته است انسان با دو بال «بیم و امید» حركت كند:«ادْعُوهُ خَوْفاً وَطَمَعاً؛[۳] خداوند را با بيم و اميد بخوانيد»

۴ – خدا را در پنهانی خواندن، دعا را زودتر به اجابت می رساند «اُدْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعاً وَخُفْيَةً؛[۴] پروردگارتان را با تضرّع و پنهانى بخوانيد» دعا در خلوت با تمركز فكر و حضور قلب همراه است و به اخلاص نزدیكتر و از ریا و خودنمایی دور است. به همین جهت دعا در نیمه های شب و در نماز شب، آن هنگام كه همگی در خواب راحت به سر می برند، زودتر مستجاب می گردد. پیامبر اكرم(ص) می فرماید:
«خیر الدعا الخفیّ؛[۵] بهترین دعا آن است كه پنهانی (و از روی اخلاص) صورت گیرد».

۵ – تطهیر مال و ثروت و خانه و زندگی از مالی كه از راه غصب، ظلم، رشوه، ربا، دزدی، غش در معامله و فریب پیدا كرده یا مالی كه خمس یا زكات و انفاقات آن پرداخت نشده است.

۶ – اجتناب از خوردن غذای شبهه ناك و تطهیر لقمه خود و افراد تحت تكفل از حرام.

۷ – غفلت از مبارزه با فساد و ترک امر به معروف و نهی از منكر، بی اعتنایی در مقابل فسادهای اخلاقی و اجتماعی و اباحه گری و نادیده گرفته شدن ارزش های دینی، موجب عدم استجابت دعا می گردد. پیامبر اكرم(ص) فرمود: «باید امر به معروف و نهی از منكر كنید. در غیر این صورت خداوند انسان ها شرور ( و كسانی كه تعهداتی دینی و اخلاقی ) بر نیكان شما مسلط می كند و هر چه بكنید، مستجاب نمی شود».[۶]

۸ – عمل به پیمان های الهی.

كیفیت دعا

۱ – دعا باید با حمد و ثنای الهی همراه باشد. خداوند، جهت آموزش شیوه دعا كردن، دعای فرشتگانی را كه حاملان عرش خدا هستند و فرشتگانی كه گرداگرد آن قرار دارند، را توصیف نموده است.«كسانى كه عرش (خدا) را حمل مى‌‏كنند و آنان كه اطراف آن هستند، پروردگارشان را با سپاس و ستايش تسبيح كرده (و به پاكى ياد مى‌‏كنند) و به او ايمان دارند و براى كسانى كه ايمان آورده‌‏اند (از خداوند) آمرزش مى‌‏خواهند (ومى‌‏گويند:) پروردگارا! رحمت و علم تو همه چيز را فرا گرفته است، پس كسانى را كه توبه كرده و راه تو را پيروى كرده‌‏اند بيامرز و آنان را از عذاب دوزخ حفظ كن.»[۷]
چنان كه ملاحظه فرمودید؛ دعا را با تسبیح و تحمید خدا و اظهار ایمان به او و با كلمة طیبیه «ربنا» آغاز نمودند و از مقام رحمت و علم بی پایانش كه از صفات جمال و جلال او است، مدد خواستند سپس در حق دیگران دعا نمودند تا خدا دعا را در حق شان مستجاب گرداند.

۲ – دعا را با ذكر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) بايد شروع نمود، زیرا صلوات درخواست سلام و درود از خداوند برای پیامبر اسلام و اهل بیت طاهرین اوست این دعا قطعا مستجاب است. وقتی در ابتدا و انتهای دعا ذكر صلوات قرار گرفت، خداوند به خاطر اول و آخر دعا، آن چه را كه در وسط قرار گرفته، اجابت خواهد كرد.

۳ – تطهیر قلب و روح: از كثافات و كدورت های گناهان، به وسیله اعتراف به گناه و توبه در پیشگاه خداوند.

۴ – در پایان، دعا را با تمسك به صفات او به اتمام برسانید، مثلا بگویید، برحمتك یا ارحم الرحمین.

«سُبْحانَ اللّهِ وَالْحَمْدُ لِلّهِ وَ لا اِلهَ اِلا اللّهُ وَ اللّهُ اَكبَرُ وَ لا حَوْلَ ولا قُوَّةَ إلاّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ؛ منزه است خدا وستايش خاص خدا است ومعبودى جزخدا نيست وخدا بزرگتر ازتوصيف است وهيچ جنبش ونيرويى نيست جز بوسيله خداى والاى بزرگ»( بخشي از دعاى عَشَرات)

برخی موانع استجابت دعا:

۱ – گناه:
گناهان سه گونه اثر می گذارند:
الف – توفیق دعا كردن را سلب می كنند.
ب – حالت تضرع و تواضع و توبه و انابه و اشك و گریه را می گیرند و نمی گذارند بنده با حضور قلب، توجه اش به سوی خدا متمركز گردد و مجذوب نفخات رحمانی او شود.
ج – در صورت خواندن دعا، دعایش مستجاب نمی گردد.
علی(ع) می فرماید: «المعصیه تمنع الاجابه[۸] با گناه از اجابت دعا جلوگیری می كنند» در دعای كمیل، شبهای جمعه دقت نمایید، آن جا كه می خوانید : « اللهم اغفرلی الذنوب التی تجس الدعا و... خدایا گناهانی كه مانع استجابت دعای من شده اند بیامرز
۲ – ترك دعا در هنگام خوشی ها: خداوند به حضرت داود (ع) وحی فرمود: مرا در روزهای خوش و آسایش یاد كن تا من دعای تو را در ایام گرفتاری و سختی اجابت كنم.[۹]
۳ – نافرمانی و رنجاندن والدین.
۴ – تأخیر انداختن نمازهای واجب از اول وقت.
۵ – در گفتار، بد زبان بودن.
۶ – نسبت به افراد مؤمن سوء ظن داشتن و بد طینت بودن.
۷ – با برادران یا خواهران مؤمن، با دو رویی و منافقانه برخورد كردن.
۸ – ترحم نكردن به افراد ضعیف...

[۱]. کافى، جلد ۲، صفحه ۵۷۷، حدیث ۱.
[۲]. اعراف،آیه ۵۵.
[۳]. اعراف، ایه ۵۶.
[۴]. اعراف، آیه ۵۵.
[۵]. ناصر مكارم شیرازی و همراهان، تفسیر نمونه، ج۵، ص ۲۸۱.
[۶]. سفینة البحار، ج۱، ص ۹ – ۴۴۸ .
[۷]. غافر، آيه ۷.
[۸]. غرر الحكم ، ج ۱، حدیث شماره ۸۴۲.
[۹]. سید هاشم رسول محلاتی، كیفر گناه ، ص ۱۰۷.

facenama

دیدگاه‌ها

سلام

سلام
من خیلی سعی میکنم تو دعاهام این ویژگی ها باشه
الان سالهاست که دارم خدارو صدا می زنم و ازش می خوام که ازدواج کنم
اما نمیدونم چرا دعام مستجاب نمیشه
این وضع منو خسته کرده هر بار با اشک وآه دعا میکنم
تقریبا برای هر کسی دعا کردم دعام مستجاب شده اما برای خودم نه
خواهش میکنم برای من دعا کنید
این شرایطم رو اصلا دوست ندارم
و فقط از خدا همین رو میخوام

تصویر شهر سوال

با سلام و احترام و ضمن آرزوی

با سلام و احترام و ضمن آرزوی قبولی طاعات و استجابت دعاها به ویژه ر این ماه عزیز، تدبیر، حرکت و اقدام جدی در کنار دعا و طلب حاجت از اموری است که در تحقق و تدارک زندگی مطلوب باید در کنار هم باشد. موفق باشید

زینب خانم حالا باید همه بدونن

زینب خانم حالا باید همه بدونن که تو خواستگار نداری؟چرا آبروی خودتو میبری؟

مگه اگر کسی بدونه زینب خانوم

مگه اگر کسی بدونه زینب خانوم ازدواج نکرده آبروش رفته ؟میبینید فرهنگ جامعه ما چطوریه خودشون عملا میگن که کسی که نتونسته ازدواج کن آبرو نداره و هزار حرفو حدیث دیگه پشت سرش هست حالا این دخترهای مجرد چه کار کنن ؟ازدواج یه معضل بزرگه یا نه خودتون کلاهتونو قاضی کنید.

وا لا خدایش ما مومن نیستیم

وا لا خدایش ما مومن نیستیم اما مرام داریم
درود بر شرفت از حرف خوشم اومد

منم همینطور.لطفا با نگاه باز

منم همینطور.لطفا با نگاه باز و غیر متعصبانه به این قضیه نگاه کنیم

دمت گرم لوتی حرف قشنگی زدی

دمت گرم لوتی
حرف قشنگی زدی

از شما خواهش میکنم زود قضاوت

از شما خواهش میکنم زود قضاوت نکنید شاید این خانم خواستگار دارن ولی واقعا به شرایطشون نمیخوره نباید زود قضاوت کنید در ضمن شما این حرفارو میزنید تو دل اونو خالی میکنید

ب شما ربطی نداره ک زینب

ب شما ربطی نداره ک زینب خاستگار داره یا نه

اُدْعُواْ رَبَّكُمْ

اُدْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعاً وَخُفْيَةً؛[۴] پروردگارتان را با تضرّع و پنهانى بخوانيد.
باسلام؛درجایی خوندم که دعا برای دیگران زودتر به اجابت میرسه همونطور که گفتید دعاتون برای دیگران به اجابت میرسه ولی واسه خودتون نه.اما من دعا میکنم که اونچه که به صلاحتونه ان شا الله به اجابت برسه وخداوند کریم یه همسر خوب ومؤمنی رو نصیبتون کنه وان شاالله شما هم دعاکنین خداوند رحمان ورحیم به من وهمه ی جامونده از کاروان شهداء؛ شفا عنایت بفرمایدو اونهم شهادت! که آرزو ی دیرینه ام است.دعایتان میکنم در زمانی که " درد"به اوج لذّت برسه، لذّتی که درآن فقط خدا رو می بینم وحس میکنم که خدا نهایت دوستی را با بندگانش داره چون شنیدم خداوند اونایی رو که دوست داره درین دنیا مورد امتحان قرار میده ""بقولی هرکه در این بزم مقربترست " جام بلا بیشتر میدهندش""؛دعا میکنم امشب به حرمت ایام پرفضیلت ماه صفر خواسته تان از خدا به اجابت برسد به برکت صلواتی بر محمد وآل محمد...... اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

سلام ببین عزیزم دست به دامان

سلام ببین عزیزم دست به دامان رحمت للعالمین رسول الله بشو حتما حتما حاجت میگیری من خودم برا ازدواجم یکسال هر سوره مبارکه یس را بنیت پیامبر می خوندم الان ۷ ماهه عقد کردم ولی هنوزم ادامه میدم یقین داشته باش حاجت روا میشی برا منم دعا کن خیلی مشکلات دارم

زینب خانم . خواهر من

زینب خانم . خواهر من
خیلی ساده است از دیگران بخواهید برایتان دعا کنند . همین

سلام عزیزم.مگه هر دعایی باید

سلام عزیزم.مگه هر دعایی باید فورا مستجاب بشه.اگه می بینی دعات برآورده نمیشه شاید خدا میخواد بهترشو بهت بده وشاید خدای نکرده با مستجاب شدن دعات از خدا دور بشی وخدا نخواد که بنده ای رو که این همه عاشقشه رو از دست بده وشاید خدا دلش می خواد صداتو بیشتر بشنوه چون ممکنه صدای تو براش دلنشین باشه وبعد بخواد دعاتو مستجاب کنه که در صورت وجود این مورد باید صبور باشی وصبر کنی.

از خداوند بزرگ برایت برکت

از خداوند بزرگ برایت برکت میطلبم وامیدوارم هر چه زودتر شخص ایده آل خودت رو پیدا کنی آمین.

سلام من تازه با این سایت اشنا

سلام من تازه با این سایت اشنا شدم خودم مجردم اما برای حاجتهای مهم دیگه ای که داشتم چهل بار جوشن کبیر رو تو وقت سحر خوندم بعضی از حاجتام خیلی خوب روا شد به شما هم توصیه می کنم اینکارو بکنید به نیت حاجتاتون. میگن دعای وقت سحر رد خور نداره اینم یه حدیث از امام باقر علیه‌السّلام : «بر شما باد به دعا کردن هنگام سحر تا طلوع خورشید. این زمان ساعتی است که درهای آسمان گشوده، روزیها تقسیم و حاجتهای بزرگ برآورده می‏شود».
هر گنج سعادت که خدا داد به حافظ از یمن دعای شب و ورد سحری بود.
موفق باشید.

سلام رفیق والا منم زیاد

سلام رفیق والا منم زیاد دعاکردم ازدواج کنم الانم ازدواج کرم ولی راضی نیستم دلم برا مجردی تنگ شده الان نه راه پس دلرم نه پیش نامزدم.برام دعاکنید

ابجی برام دعا کن بخش برسم

ابجی برام دعا کن بخش برسم حتما برات دعا می کنم بدام دعا کن چون بدون اون پوچم

سلام عزیزم منم همین مشکل رو

سلام عزیزم منم همین مشکل رو دارم چند ساله بسیار دعا میکنم متوسل میشم اما مسئله ازدواجم حل نمیشه هرچی خواستگار میاد اصلا جور نمیشه یا من مورد قبولم نیست یا اونا .خلاصه مسئله ازدواجم شده بزرگترین معضله این دوره از زندگیم شده امیدوارم و از ته قلبم آرزو دارم مشکل شما حل و تقاضا تو را به امام حسین برام دعا کنید خیلی خسته شدم دیوونه شدم دیگه صبرم تموم شده..

با سلام

با سلام
اگر قرار صبر کنی صبر کن عجله کار شیطونه متوسل شو انشا الله میشه
اگر هم نشد متعه پیدا کن مطمعن باش این تجربه ۴۰ سال زندگیه
بعدش هم یه چیزایی بخور که شهوتت رو کور و خاموش کنه

من برای شما از ته قلبم دعا

من برای شما از ته قلبم دعا میکنم که به خواسته دلتون برسی
بیشتر به این فکر کنید که خداوند تقدیر خوبی برای شما رقم زده که به وقتش در مسیره زندگیتون قرار میگیره و قسمت شما میشه.

خــــدایـــا مــشــکــلات

خــــدایـــا مــشــکــلات و مـــــــوانــع ازدواج جـــــوانـــــان را بـــــرطـــــــرف گــــــــردان

آمیــــــــن.

سلام من ۳۳ سالمه کارمندم

سلام من ۳۳ سالمه کارمندم مجردم و به اندازهی که نیاز به دیگران نداشته باشم درامد دارم زندگی بسیار پیچیده ای داشتم و خیلی سخت و چیز هایی رو تجربه کردم که حاضرم به جرات بگم

کمتر کسی تجربه کرده ولی با تمام این وجود چیزی رو به اصرار از خدا نخواستم زینب جون واسه رسیدن به خواسته هات باید اول تلاش کنی در کنارش دعا .یادت نره ادمی و اشرف مخلوقات .

ازدواج یکی از خواسته های ادماست نه همه چیز .عزیزم روز های قشنگ تو فدای نرسیدن به یکی از ارزوهات نکن بخند .خوبی کن.مهربون باش. از زندگیت لذت ببر .بهت قول میدم این سر ازدواج

کنی دعاهات تازه شروع میشه .پس نگو من فقط همین یه دعا رو دارم .من تنها زندگی می کنم و مشکلات زیادی رو دارم دختر خیلی مومنیم نیستم ولی هیچ وقت بدون خوندن ایت الکرسی پا

مو از خونه نذاشتم بیرون .قربونت برم دعا کن روزی که خواستی از این دنیا بری افسوس روز های گذشتتو نخوری با خدا دوست باش و بهش ایمان داشته باش که اگه ازش چیزی خواستی

تلاشم کردی ولی نشد به صلاحته من به این حرف ایمان دارم که بهت میگم شاید اگر تا الان ازدواج می کردی زندگیت از اینی که هست بدتر بود کی میدونه ؟!!!!!ماها زندگی کردن و بلد نیستیم

واسه همینه همیشه خسته ایمو شاکی. اینو از من به یادگار داشته باش تو این دنیا ادمای زیادی هستن که حاضرن جای تو باشن پس دودستی به زندگیت بچسب و تلاش کن واسه بهتر بودن

مطمینم میتونی انشاالاه به همین زودی عروس میشی !!!!!!!!!!!!!! به خدای خودم میسپارمت میبوسمت

خوش بحالت عزیزم که انقد محکمی

خوش بحالت عزیزم که انقد محکمی
من ارزوی ازدواج موفق هم برای شما وهم زینب جان دارم

سلام شاید توآدم محکمی باشی

سلام شاید توآدم محکمی باشی ولی منو امثال زینب نه.
میخوام بدونم چرا ازدواج واسه بقیه خوبه ولی ما باید بگیم حتمن حکمتی توشه شاید اگه ما عروسی میکردیم بدبخت میشدیمو ازاین حرفا.
میخوام بدونم چرا خواهر من ۲۲سالگی باید عروسی کنه برادر کوچکترم باید قبل ازمن ازدواج کنه.دوستام همه ازدواج کردن بچه دارن ولی من چی!!!! چرا ازدواج برای من اخه وپیفه بخدا وقتی داداشم نامزد کرد اینقد خورد شدم اینفدگریه کردم که ازخداتعجب میکنم چطور دلش نسوخت؟
احساس میکنم از چشم خانوادم افتادم باد کردم رو دستشون.خودمم از این وضعیت خسته ام احساس میکنم توی این خونه زیادی ام.

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
اولا وظیفه خود می دانیم که برای حاجت شما و دوستانی که مشکلاتی نظیر شما دارند، دعا کنیم.

ثانیا: زندگی دنیا پر از ناملایمات و سختی هاست. که اگر نگاهمان به زندگی واقعی باشد، همه این سختی ها را به آسانی تحمل می کنیم. کافیست بفهمیم که دنیا، یک گذرگاه است و زندگی اصلی و حقیقی ما، در موطن دیگری است:

وَ ما هذِهِ الْحَياةُ الدُّنْيا إِلاَّ لَهْوٌ وَ لَعِبٌ وَ إِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوانُ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (۶۴ عنکبوت) اين زندگى دنيا چيزى جز سرگرمى و بازى نيست و زندگى واقعى سراى آخرت است، اگر مى‏ دانستند!

البته طبع خاکی ما، این گونه است که در مقابل اندک ناملایماتی شروع به جزع و فرع کرده و در هنگامه خوشی، به ناسپاسی روی می آوریم. اما باید با روح الهی، بر صفات طبع خاکی غلبه کنیم:

إِنَّ الْانسَانَ خُلِقَ هَلُوعًا * إِذَا مَسَّهُ الشَّرُّ جَزُوعًا * وَ إِذَا مَسَّهُ الخَْيرُْ مَنُوعًا(۱۹ تا ۲۱ معارج) آرى انسان به منظور رسيدنش به كمال حريص خلق شده و نيز اينطور خلق شده كه در برابر شر به جزع در مى ‏آيد و از رساندن خير به ديگران دريغ مى ‏نمايد.

سلام ساناز جون منم شرایطی مث

سلام ساناز جون منم شرایطی مث تو دارم -من ۳۴ سالمه خواهرم ۲۵ سالگی عروس شد و برادرم که ۳ سال ازم کوچیکتره یه پسر ۲ ساله داره.ولی هیچ وقت واسه این موضوع گریه نکردم-عزیزم هر کسی یه نیمه گمشده ای داره -ایشالا به زودی نیمه گمشدتو پیدا میکنی-موفق باشی

یچیز جالب که هس و دورو برم

یچیز جالب که هس و دورو برم زیاد دیدم دخترایی که منتظر یه پسر مذهبی هستن و تن به دوستی ندادن اکثریت میمونن(اونا که ازدواج میکنن اون دسته هستن که سروزبون دارنو میرن تو یه بسیجی جایی)
در عوض هرکیو تو دانشگاه دیدیم با یه پسر افتادو دوست شد؛ در نهایت ازدواج کردنو دارن بخوبیو خوشی زندگی میکن
یاد اون روزام که میدیدیمشونو واسشون تاسف میخوردمو فکر میکردم عجب دختر پاکو نجیبی هستم ,میوفتم خندم میگیره..فقط ماکه مذهبی بودیم موندیم

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت

با عرض سلام و تحیت
ازدواج لزوما منجر به خوشبختی نمی شود. بسیاری از افراد هستند که حسرت دوره مجردی را میخورند!! بنابراین صرف اینکه دختران غیر مذهبی ازدواج میکنن، نمی تواند بیانگر خوشبخت شدن انها باشد. از طرفی همانگونه که دیگران از مشکلات من و شما بی خبر هستند ما نیز از مشکلات خانوادگی انان بی خبر هستیم. ضمن اینکه پسران مذهبی هیچگاه با دختران غیر مذهبی ازدواج نمی کنند.
به هر حال زندگی سراسر امتحان و ابتلاء است. باید با عجز از خدای بزرگ بخواهیم که در این مسیر پرتلاطم همه ما را یاری نماید.
از درگاه خدای بزرگ خوشبختی شما را مسئلت دارم

شما خوبا ارزش دارین الکی هردم

شما خوبا ارزش دارین الکی هردم بیل شما رو خدا شوهر نمیده درک کن

سلام خدمت همه بزرگواران.بخصوص

سلام خدمت همه بزرگواران.بخصوص برادر محمد.خدا ازت راضی باشه چه زیبا گفتی.دخترای عزیز این جمع این حرف برادر محمد قابل ستایشه و نشونه ای از طرف خدا و برادر محمد وسیله ای شد که با این حرفش آرومتون کنه

عین این حرفتو سالها پیش دوستم

عین این حرفتو سالها پیش دوستم بهم گفت،جالببود که از زبون یکی دیگه هم اینو شنیدم،راستش بهش اعتقاد دارم،همه میگن تو فرشته ای و خواهر هشت سال کوچکترمن مزدوج و البته من فرشته رو دست حاجی بابا فعلٱ مانده ام!!!!

ساناز جان منم دقیقا شرایط

ساناز جان منم دقیقا شرایط تورودارم من دیگه دارم افسرده میشم من ۲۹ سالمه خیلی کارا رو دوست ذارم اما خونه بابا نمیشه انجام بدم یه بار بابام بهم گفت تاکی باید نونتو بدم البته ازم عصبانی بود اما من یک هفته مریض شدم وغذا نخوردم میدونم خیلی سخته اما خدا اینطوری میخواد با خدا که نمینونیم بجنگیم میتونیم؟

واقعا افرین من خوشم اومد

واقعا افرین من خوشم اومد افرین به این تحلیل از زندگی افرین افرین همین

سلام مرسی سوسن جون چقد خوب

سلام مرسی سوسن جون چقد خوب گفتی خیلی از حرفات خوشم امد منم سنم بالاست تا حالا مورد زیاد داشتم ولی نمیدونم چرا قسمت نمیشه ولی به این رسیدم که میگن بی سکه رضا او سعی عمل هبا. برای منم دعا کنین تا مشکلم حل بشه انشاله همگی سال اینده ازتنهای در بیام التماس دعا فراوان

شما خيلى خوشفكر هستيد

شما خيلى خوشفكر هستيد

ببین سوسن تو برای اینکه تنها

ببین سوسن تو برای اینکه تنها موندی و این تنهاییت رو توجیه کنی این طوری میگی. تنهایی فقط لایق خداست. انسان به یک شریک زندگی نیاز داره این حسیه که خدا در وجود انسان قرار داد و شما نمیتونی به طور کامل این حس نیاز رو نادیده بگیری ولی اگه تنها موندی باید سعی کنی با این موضوع کنار بیای اینکه بخوای بطور کامل تنهایی رو تو زندگیت نادیده بگیری نمیشه دست خود آدم نیست وگرنه این همه آدم از اینکه هنوز ازدواج نکردن اینجا پست نمیزاشتن(لذت یک زندگی با یک شریکزندگی خوب قابل مقایسه با تنها بودن وفقط سر کار رفتن وتفریح کردنه تنهایی نیست)

سلام جناب اقای معصومی خسته

سلام خسته نباشید جواب خوبی دادین ولی مشکل من اینه یه مدتیه دنبال سوالایی مربوط به خودم وخدام هستم ولی جوابی

نگرفتم ۱)میگن حضرت علی ساده پوش بوده انگشترخودشونو میدن به یک گدا و.......پس چرا با وجود این همه گدا این همه مستمندو......... ضریح

طلا درست میکنین واسه کسی که هیچ ارزشی براش قایل نبوده واصلا راضی نیست خونش طلا باشه ولی بچه ای به خاطره بی پولی باباش باید با

شکم گشنه بخوابه یا دیالیز بشه چون پول نداره دارو تهیه کنه یا..........۲)کجای قران نوشته حرم امام رضا باید اینقدر صحن داشته باشه ولی یه دختر

جوون به خاطر خونوادش باید بره خونه مردم کار کنه تا یه بلایی سرش بیاد ویه عمر به خاطره گناه نکردش عذاب بکشه چرا ؟؟؟؟؟ مگه ۵۰ سال پیش

که فقط یه حرم ساده بود ارزششون کم بود که زرق وبرقشو زیاد کردین .مگه عزت واحترام ادما به ظاهرشونه اینقدرواسه ضریح خرج میکنین !!!!!!!!!!!!

۳)در سال یکبار محرمه همونم حاضر نیستن بدون مزد مداحی کنن اخه بدبختی اینه عزاداری نمیکنن !!!!!!!!مگه هزاران سال پیش حضرت ابراهیم به

اذن خدا بت شکنی نکرد فکر نمیکنین ماها دچاره یه بت پرستی به روش مدرنیته شدیم من اصلا قبول ندارم واسه همین که گفته های این عزیزان رو

قبول ندارم که میگن زن نباید پیش شوهرش برقصه تا مسایل بزرگتر تا کی میخوایم با حرفای قلمبه سلمبه از خدا وانسانیت فاصله بگیریم ۴)باباجون

قدیما مردم با پای پیاده میرفتن واسه زیارت چند شبانه روز تو راه بودن واسه همین نماز شکسته بود نه الان که یه ساعته میرسی اون ور دنیا!!!!!!!!!

مگه میشه نصفونیمه از کسی تشکر کرد وقتی نه مریضی نه خسته اونم از خدا!!!!!!!قسم حضرت ابوالفضلوقبول کنیم یا دم خروسو!!!۵) نمیدونم

مدرکه تحصیلیتون چیه ؟ کلا چه شخصیتی دارین ؟ایمانتون تا چه حدیه ؟خدا کجای زندگیتونه؟ ولی مطمینم اینو قبول دارین که هر ادمی به اندازه

ظرفیتش خدا رو میشناسه و درک میکنه و بر اساس همین شناخت زندگی میکنه

اخر شب به کارایی که در طول روز انجام دادم فکر می کنم و سعی میکنم فردام بهتر از دیروزم باشه پیش وجدانم راحتم نه به این معنی که گناهی

نکردم هر کسی خودشو بهتر از دیگران میشناسه دوست دارم نظر شماروهم بدونم تورو خدا به زبونه ساده جوابمو بدین البته اگه دوست داشتین

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و احترام

با عرض سلام و احترام

۱-بحث وجود فقرا و نیاز آنها، مساله ای صحیح است. اما دقت کنید که حق فقیر کجاست و چه کسی به او ظلم کرده است. آن کس که زکات و خمس نمی دهد؟ آن کس که میلیاردها میلیارد می دزد؟ آن کس که برای تفریح و سرگرمی هاش، خرج های میلیونی می کند؟ آن کس که ماشین چند صد میلیونی یا میلیاردی سوار می شود؟ و ...

یا اینکه توقع دارید تمام پولی که برای ساخت مساجد و عبادتگاهها صرف می شود، به فقرا داده شود و هیچ عبادتگاهی ساخته نشود؟

آیا اگر عبادتگاهها نباشند، دیگر کسی به فکر فقرا خواهد بود تا همین مقدار دستگیری از آنها صورت بگیرد؟

شاید بتوانیم بگوییم که باید در ساخت و ساز عبادتگاهها، زرق و برق ها را کنار بگذاریم. اما قطعا نمی توانیم بگوییم که اصل ساخت و توسعه آنها را رها کنیم. به عنوان مثال حرم امام رضا (ع) با این همه وسعت، در مواقعی ظرفیت و گنجایش لازم برای تمام زائران را ندارد. و باید بیش از این مقداری که اکنون وجود دارد، ساخته شود. کافیست کمی به آمار نگاه کنید که سالانه چندین میلیون نفر به مشهد مقدس مشرف می شوند.

۲- درباره اینکه آیا اکنون نماز شکسته داریم یا خیر، آیا شما فکر می کنید مراجعی که فتوای نماز شکسته می دهند، متوجه نیستند که مسافرت ها تغییر کرده؟ آیا شما همه حدیث ها و دلایل حکم نماز شکسته را دیده اید که این قدر راحت اظهار نظر می فرمایید؟

اگر فهمیدن احکام به همین سادگی بود که هر کسی ذهنیات و تلقیات خود را به عنوان احکام انتخاب کند، اصلا چه نیازی به پیامبر و ائمه (علیهم السلام) بود که هزاران حدیث درباره احکام بگویند؟ شما برای رد کردن دلیل نماز شکسته سخنی فرموده اید، که کمی بی دقتی دارد! شما می فرمایید تشکر نصفه نداریم! یعنی تشکر نصفه جدیدا غلط شده به دلیل اینکه مسافرت ها تغییر کرده است و خدا قبلا تشکر نصفه می خواسته است؟

سلام احسنت

سلام
احسنت

خیلیییییییییییییییییییییییییی

خیلییییییییییییییییییییییییییی عالی بود
جواب صحیح و کوبنده و زیبایی بود

شهر سوال عزیز

شهر سوال عزیز
لحن پاسخ شما کمی مبغضانه بود
لطفا تحمل حرف مخالف را داشته باشید . چرا نباید وقتی همچین سوالی و همچین مسئله ای داریم راحت به زبان بیاوریم
و چه خوب است که خیلی شفاف جواب این سوالها داده بشه چون این سوالها در ذهن خیلی از جوانان هست اگه چه نپرسند

تصویر شهر سوال

با سلام دوست گرامی؛

با سلام دوست گرامی؛
از اینکه میفرمائید تحمل حرف مخالف را نداریم کمی از انصاف بدور است؛ که اگر چنین بود اصلا تایید نمی‌شد. یکی از اهداف ایجاد سایت، بیان چنین دیدگاه‌هایی است.

مسلمان یعنی کسی که تسلیم همه

مسلمان یعنی کسی که تسلیم همه ی اوامر و نواهی خداست. خدا همه را به راه راست هدایت کنه خانم سوسن.

]چند ساله از خدا ميخوام كه با

]چند ساله از خدا ميخوام كه با اون كسي كه دوسش دارم ازدواج كنم.تو اين چند سال اتفاقاي بدي واسم افتاد ولي نا اميد نشدم به لطف خدا ايمان داشتم ميگفتم يه روزي دعام مستجاب ميشه.روزي ۱۰۰۰۰تا بيشتر صلوات ميفرستم.از ۹سالگي هم نمازمو سر وقت خوندم روزه هم ميگيرم.دعا ميخونم بعضي وقتا اينقد سر سجاده ام گريه ميكنم كه ديگه نفسم بند مياد.به خاطر گناهامم توبه كردم.ولي الن كسيو ك دوس دارم از ايران رفته چون اينجا پول نداش رفته اونجا كار كنه ميگه بر ميگردم ولي من ديگه كم اوردمنميدونم بازم واسه داشتنش دعا كنم يا نه.ميگم شايد قسمت من نباشه ديگه دعا نكنم.ولي باز ميگم خدا بزرگه شايد دعامو مستجاب كنه.به نظر شما چيكار كنم.واسم دعا كنيد كه خدا خودش اشكامو با رحمتش پاك كنه

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت

با عرض سلام و تحیت
شرایط شما خواهر محترم را درك می‌كنیم و از خدای متعال خواستاریم تا هرچه سریعتر حوائج شما برآورده گردد.
اما توجه به این نكته نیز لازم است كه دعا در موضوعات بین فردی (مانند ازدواج)، ضمن اجر و پاداشی كه دارد، می تواند زمینه ساز یك فعل باشد و نه اینكه لزوما به یك فعل منتهی شود. به عبارتی با دعا ما به خواسته خود نزدیكتر می‌شویم ولی این به این معنا نیست كه لزوما به آن می‌رسیم، چرا كه در چنین موضوعاتی متغیرهای دیگری مانند شخص مقابل، خانواده وی و همچنین اراده آنها نیز دخیل است. ضمن اینكه ممكن است فرد یا افراد دیگری نیز همزمان با شما از خدای متعال همین خواسته را داشته باشند و یا عدم تحقق چنین خواسته ای را دعا كنند!
نكته‌ای كه قابل ذكر است این است كه شما می‌توانید همچنان امیدوار باشید و به دعای خویش ادامه دهید، اما این امر نباید باعث از دست دادن فرصت ازدواج شما با دیگران گردد.

در پناه خدای متعال موفقباشید

ممنون از جوابتون.حق با شماست

ممنون از جوابتون.حق با شماست.كسيو كه دوس دارم از بچگي با يه نفر كه وضعه ماليه خوبي داره كار ميكرده ك اونم بش قول داده در صورتي كه هميشه بش كمك كنه خرج ازدواجشو ميده.ولي جلوي ازدواج مارو گرفت و زد زير قولش.من ايميلمو نوشتم ميشه از اون طريق جواب سوالامو بديد؟چون خيلي به يه كسي كه بتونم باش مشورت كنم احتياج دارم

تصویر شهر سوال

با سلام شما میتوانید با شماره

با سلام و تشکر
شما میتوانید با شماره ۰۹۶۴۰۰ تماس بگیرید و یا به آدرس زیر مراجعه نمائید.
http://www.‎09640.ir

سلام برام دعا کنید یکیو دوست

سلام برام دعا کنید یکیو دوست دارم ادم خوبیم هست اما بابام راضی نمیشه که بیاد خواستگاری دعا کنید اینبار راضی بشه دعا کنید خدا دعا های منو مستجاب کنه چون خسته شدم از اینکه مجردم و هر روز یه گناه میکنم.

با سلام من۲۵ سالمه، پسر

با سلام من۲۵ سالمه، پسر همسایه ۲۳ ساله بهم علاقه پیدا کرده ازش خواستم تا قبل خدمت سربازی تماس تلفنی نداشته باشیم تابه هم وابسته نشیم و بعد خدمت با خانواده پا پیش بزارن اما متاسفانه چون همسایه بودیم و هرروز همدیگر رو میدیدیم بهش به شدت وابسته شدم الان چهار روز هستش که رفته خدمت اما من از دوریش خیلی اذیت میشم باور کنید هر لحظه آیه الکرسی می خونم تا آروم بگیرم ولی به خدا نمیشه اگه میشه راهنمایی کنید چیکارکنم به خدا تا اومدنش از خدمت مشکل عصبی میگیرم.حتی اس هایش را حذف کردم تا بهش فکر نکنم اما به خدا نمیشه .اولین باره که انقدر به کسی وابسته شدم لطفا راهنمایی کنید.

تصویر شهر سوال

با سلام و تشکر

با سلام و تشکر
صرف عشق و علاقه برای زندگی زناشویی کافی نیست و در اتفاق به این مهمی که دو انسان قصد پیوند با همدیگر را دارند نباید احساسی و هیجانی رفتار کرد. متأسفانه مشخص نیست علت اینکه شما قبل از اینکه ملاک های منطقی مانند تفاوت های فرهنگی، خانوادگی، شخصیتی را به صورت دقیق بررسی کنید به سرعت سرمایه گذاری روانی روی این فرد انجام داده اید به عبارت دیگر احساس و هیجانات ناشی از کمبودهای عاطفی و نیازهای درونی برآورده نشده با شتاب بیشتری نسبت به منطق و عقلتان حرکت کرده و محصول آن وابستگی شدید است. خدمت شما عرض کنم که تصمیم گیری در شرایط وابستگی باعث پشیمانی و مشکلاتی در زمانی خواهد شد که شما از این احساسات داغ و آتشین و آذرخشی تهی شده و از زندگی مشترکتان حداقل یکی دوسال گذشته باشد آن وقت تفاوت های فردی، خانوادگی و فرهنگی به همراه احساس بدبینی و بد گمانی به همراه مشکلاتی که به دلیل تفاوت سنی به این مشکلات اضافه می شود گریبان گیر شما خواهد شد پس قدری درنگ کنید و به احساسات و عواطف خودتان اجازه ندهید آنقدر پیشرفت کند که شما را به زندگی مشترکی نزدیک کند که خیلی دوام ندارد . در حال حاضر با ترمز کشیدن به احساسات خود سعی کنید دوره ای را با قطع رابطه و منطقی فکر کردن به این موضوع سپری کنید و بعد از قطع کامل برای ازدواج به یک مشاوره پیش از ازدواج اقدام کرده و تست شخصیت بگیرید در ازدواج هایی که با احساس و هیجان و ارتباط شروع می شود خطر بسیار بالا است به ویژه شما که سنتان بیشتر از طرف مقابل است که این ریسک مضاعف خواهد شد.
با توجه به تحقیقات و تجارب بنده تفاوت های مانند شاغل بودن دختر خانم، تفاوت سنی و تحصیلی می تواند در دو بعد به زندگی زناشویی آسیب می زند
غیر از مسأله روابط زناشویی و موضوع اینکه در تفاوت سنی در سنین بالا زن زودتر نیاز جنسی اش را از دست می دهد و به یائسگی می رسد ولی مرد ممکن است نیازهایی داشته باشد که احتمال عدم رضایت زناشویی و مشکلات بعدی وجود دارد می توان این مشکلات را در دو بعد توضیح داد که عبارتند از
بعد اول : اگر پسر بعد از گذشت مدتی از زندگی و كاهش احساسات اولیه نظرات دیگران برایش مهم باشد و فردی به قول معروف دهن بین باشد و مثلا در مقابل حرفهایی كه خواهرها و خویشاوندان در مهمانی ها و گفتگوهای خصوصی دارند و درباره تفاوتها صحبت كنند ممكن است باعث سردی در روابط زناشویی و احساس ندامت از ازدواج شود.
بعد دوم : مشاهده شده است كه مردهایی كه تفاوت های مذكور را دارند به طور كلی یك نوع احساس حقارت نسبت به همسرشان دارند و با اندك انتقاد و یا پیشنهاد احساس می كنند كه به دلیل سن بالا یا تحصیلات این انتقادات ویا پیشنهادات را همسر من دارد كه باعث می شود مرد برای اثبات قدرت و تسلط به رفتارهایی مانند امرو نهی های بی مورد ونامناسب روی می آورد و باعث ناسازگاری های شدید خانوادگی می شود موفق باشید.

با سلام یعنی شما میگید ایات

با سلام یعنی شما میگید ایات تحبیب هیچ تاثیری روی شخس مورد نظر نمیگذارد؟ پس این روایت که میگه{حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده‌اند که:

کسی که این آیات را بنویسد و با خود داشته باشد در نظر همه مردم شیرین شود و اگر بر شیرینی بخواند و به حلال خود بخوراند الفت و مهربانی بینشان پیدا شود و به مطلوب رسند و هر که بعد از نماز صبح به نیت کسی بخواند آن بی‌قرار و آرام گردد.} از کجا میاد؟ یعنی مهر ما به دل شخص مورد نظر نمیافتد؟ ممنون از سایت خوبتون.

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
روایتی که به آن اشاره کرده اید، ظاهرا در منابع معتبر وجود ندارد. و باید در نظر داشته باشید که دعا کردن مفید است. و محدودیتی در این باره وجود ندارد. اما ارتباط دادن اثر خاص به یک ذکر ویژه، محتاج دلیل می باشد. و اگر دلیلی نباشد، تلاوت آیات به قصد تبرک و تیمن اشکالی ندارد.

من خیلی وقته که دارم دعامیکنم

من خیلی وقته که دارم دعامیکنم اما برآورده نمیشه سه ساله شبهای قدر لیله الرغاب,روز عرفه، اعیاد و...از ائمه شفاعت خواستم ازصحیفه امام سجاد ع کمک خواستم ومفاتیح وقران و...امانتیجه آیی نداشت هربارکه ناامیدمیشم یه دلیل پیدامیکنم واسه امیدواری اماهربار بی نتیجه نمیدونم بایدچیکارکنم یکی راهنماییم کنه وهمه برام دعاکنن خواهش میکنم دلم نمیخواد بعدازاین همه صبرکردن وامیدواری ناامیدشم خواهش میکنم برام دعاکنین ازخدابخواین کمکم کنه ایشاا...دعای شما براورده شه

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
ان شاء الله خدای متعال آنچه خیر و صلاح شماست، همان را برآورده نماید. و باید ادب بندگی در دعا را با رضایت به خواست الهی و صبر تکمیل نمود.

سلام به دوستان من سه ساله

سلام به دوستان من سه ساله برای بچه دار شدن درمان میکنم اما نتیجه نگرفتم ماه بعد میخوام ای وی اف انجام بدم عاجزانه عاجزانه ازتون التماس دعا دارم خیلی محتاجم دارم افسرده میشم از مهمونی و خیابون دوست و اشنا گریزونم فقط وجود یه بچه میتونه به من ارامش بده . نا گفته نمونه اول خدا وقتی نماز میخونم باهاش حرف میزنم خیلی اروم میشم وقتی قران میخونم ذکر میگم خیلی تو روحیه ام تاثیر گذاشته اما منم حق دارم مادر بشم

التماس دعا

تصویر soalcity

سلام

سلام
ما نیز عاجزانه از خدای متعال درخواست می کنیم که آرزوی شما را برآورده کند. و شما را از لذت مادری بهره مند گرداند.

سلام دوست گرامی الان که دارم

سلام دوست گرامی الان که دارم تاینو مینویسم ۱۰ اردیبهشت ۹۳است و از اواسط این ماه تا اواسط خرداد یه بارانی که بیاد باران نیسان میگن که قواعدش تو سایت و با یه جستجو ساده میتونی بگیری از این اب بخوذر ان شاء اله خداوند حاجتتو براورده میکنه در مورد خواصش و معجزش خیلی شنیدم امتحان کن

سلام به همه شما عزیزان

سلام به همه شما عزیزان
کوچیکتر از اونیم که بخام نظری بدم و گناهکارتر از هرمخلوقی ....یه جوارایی درده دلم زیاده شرایطم حسابی قمردرعقرب ولی هنوزم با تمامه وجود مطمئنم که الله سمیع و الله علیم
به قول حافظ شیراز که الحق هم عارفه هم شاعرو هم مرده خدا که میگه :
دردم نهفته به ز طبیبان مدعی باشد که از خزانه غیبم دوا کنند
پس امید به خزانه غیب .... درست میشه مطمئن باشید حله، نباشیم نه
یه کم اروم باشید .... سوختن به تماشا نمیشود اتش بگیر تا بدانی درده من
داعای فرج تو قنوت و یه کم تفکر و تعمق در نزدیک به ۱۲۰۰ سال تنهایی تنها برگزیده و خلیفة الله....خودتون قضاوت کنید
حسبنا الله نعم الوکیل

یاحق اللهم العجل مولانا صاحب الزمان

سلام به همگی

سلام به همگی
دوستان تو را به خدا برای من هم دعا کنید. عاجزانه التماس دعا دارم از همه دوستان

تصویر soalcity

سلام

سلام
ان شاء الله خدای متعال با نظر رحمت و حکمت، به خواسته شما عنایت کند.

سلام سحر خانم:-)

سلام سحر خانم:-)
من از خدا میخوام بهت کمک کنه ...... به نظرم ازیک روانشناس کمک بگیر(جواب سحر ۱۵\۰۵\۹۲)

سلام من آرزو میکنم آرزوی همه

سلام من آرزو میکنم آرزوی همه برآورده بشه. برای منم دعا کنید آرزوم برآورده بشه و با شخص مورد غلاقه ام ازدواج کنم. دعا کنید جایزه ولکس محسن را این هفته من برنده بشم کلی از مشکلاتم حل میشه. کلی نذر ونیاز کردم ولی نشده این بار امیدوارم شماهم دعام کنید. ممنون

تصویر شهر سوال

سلام ان‌شاءالله

با سلام
ان‌شاءالله آنچه خیر و صلاح شما است، محقق شود.

سلام

سلام
می دونستید تو روایات داریم ارزش آدم ها به چیزهای که اون ها رو خوشحال میکنه یا به گریه میاره . همه شمایی که دعا کردید از نظر من از خدا مشغولیت خواستید شمایی که همسر می خواید یا شمایی که فرزند می خواید استعداد مادر شدن یا همسر داری تون چون بروز نکرده و عرصه ای برای بروزش ندیدید دست از بقیه کارها شستید و دارید منفعل و افسرده میشید شما یی که بچه دار نمیشی حتی اگه بچه دار بشی این قدر بهش توجه می کنی تا بچه لوس بشه و آیندش هم معلوم نیست چی بشه من خودم کسی رو می شناسم که بعد از ۱۴ سال ای وی اف و ۹ بار حاملگی و سقط حالا صاحب ۲ فرزنده که فرزند اولش انقدر مورد توجه قرار گرفت که شب و روز جیغ میکشید وگریه میکرد حالا با ورود بچه دوم بهتره .بچه باید دنبال مادر باشه نه مار فدای روز مره ی بچه شما خودتو مشغول کن تا آرامش بگیری حتما خدا هم دریغ نمی کنه آب نیسانم جواب میده تو مفاتیح هست تو اعمال ماه های رومی .خواهرم بعد از ۵ سال با خوردن آب نیسان حامله شد .
شما هم که میگی عاشق شدی یا شوهر می خوای دنبال کاری برو که آرومت کنه مشغولت کنه احساس مفید بودن کنی از حضرت علی (ع) داریم که کار کن پس اگر کاری نبود خودت را به کاری بزن من خودم هم عاشق بودم هم بعد از مدتی که از عاشقی در اومدم فقط یه شوهر نون حلال خور می خواستم خواستگار داشتم اما جور نمیشد چون خواهر بزرگتر مجرد بود و خانواده رد میکرد خودمم دلم به جلوتر از خواهرم رفتن رضا نبود خودم از دانشگاه پس از گرفتن مدرک کاردانی انصراف دادم وبه کلاس قران رفتم چون قران بهم آ رامش میداد حالا که به فضل پروردگار بی نیاز شدم و به آرامش رسیدم هم خواهرم داره ازدواج میکنه با یه پسر خوب هم من خواستگار دارم که با فکر وتدبیر نه با حول ولا دارم تصمیم می گیرم .
با آرزوی زندگی زیر سایه قران برای شما

حکیمه خانم از اینکه اینقد به

حکیمه خانم از اینکه اینقد به خدا اعتماد دارید و به خودتون مسلطید یکم بهتون حسودیم شد...
دعا کنید همه مثل شما با درایت و عقل انتخاب کنن نه با احساسات و قلب.
امروزه همه فقط احساسی انتخاب میکنن البته نه همه ولی اکثریت که متاسفانه خیلی با مشکل روبه رو میشن.
امیدواورم همیشه موفق باشید و دعای همگی هم بر آورده بشه به لطف خدا اگر به صلاحشون باشه...
و من الله توفیق

دوستان عزیز از دعای معراج

دوستان عزیز از دعای معراج غافل نشوید، خیلی حاجت دهنده است، مخصوصا خانمهایی که دنبال شوهر میگردن

برای براورده شدن حاجات ۸۰۵تا

برای براورده شدن حاجات ۸۰۵تا ذکر یا فاطمه باخلوص نیت کارگشا هست من تجربه کردم -لبخند به زندگی بزنید -به مشکل مثل یه مسله نگاه کنید چند بار مرور وبعد حل -یاعلی مدد خدا نگهار تان

سلام به همه عزیزانی که با جون

سلام به همه عزیزانی که با جون و دل می نویسند و به هم دلداری میدهند من ۳۱ سالمه و به نوعی از تمام چیزهایی که گفتید کم یا زیاد تجربه دارم به خاطر شرایط زندگیم همیشه دلقکی بودم که که همه را خندوندم و امید دادم به تمام کسانی که پیشم میاند و درد و دل میکنند حرف زدن خوبه اما وقتی خودت با مشکل مواجه میشی دیگه حرفایی که میزدی و یادت میره و یا یه جورایی نمیخوای عملی کنی خیلی وقتا کم میارم الان یکسال دچار این مشکل شدم و خودم مینیم که دیگه اون دلقک نمیتونم باشم و آرامشی نمیتونم به کسی هدیه کنم واسه همین گاهی به خودم و به همه چیز شک میکنم شاید حرف درستی نباشه ولی احساس میکنم خدا هم کم کم داره منو از یاد میبره واین تنهایی آزار دهنده است برام دعا کنید دعا کنید خلاص شم

تصویر شهر سوال

با سلام و تشکر

با سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم ما انسانها در زندگی گاهی ممکن است به دلیل فقدان شناخت کافی از ۴سوال اصلی زندگی یعنی از کجا اومدم؟ چرا اومدم ؟ چیکار باید بکنم ؟ آخرش به کجا باید برم؟ دچار سردگمی در زندگی می شویم.
بعضی از مواقع احساس می کنیم که می توانیم سنگ صبور دیگران باشیم ولی به دلیل اینکه به این معمای هستی جوابی نداده ایم و به صورت دقیق خودمان را نمی شناسیم پس خودمان را قبول نداریم و در سنگ صبور بودن تا حدی می توانیم حمایت گری و همدلی و همراهی کنیم بعد از اینکه انرژی مان تمام شد به خودمان برچسب های نامناسب می زنیم.
یک انسان کامل هیچ وقت انرژی اش تمام نمی شود و به قول معروف کم نمی آورد حال اگر ما کم آوردیم به جای برچسب زدن باید یک خود بازنگری داشته باشیم و خود را از نو باز سازی کنیم. در ضمن همیشه در زخم ها ناراحتی ها و تألمات و درد های دیگران سنگ صبور بودن کافی نیست بلکه باید راهکار شناختی و عملی به طرف مقابل داد که فردی می تواند راهکار مفید و مشکل گشایی بدهد که دانش انسان شناسی را نزد استاد آموخته باشد.

سلام من با ازدوج کردن مخالف

سلام من با ازدوج کردن مخالف نیستم اما نظرم اینه که ازدواج علاوه بر سن قانونی یک سن عقلانی هم نیاز داره الان من دارم حقوق می خونم و یک سری مسائلی رو تو کتابم می خونم که اصلا اطلاعی نداشتم اگر جوان ها قبل از ازدواج این مسائل رو بدونن دیگه لازم نیست از پله های دادگستری بالا و پایین برن گاهی وقت ها ما فکر می کنیم ازدواج فقط پوشیدن لباس سفیده در صورتی که باید کمی با خودمون فکر کنیم که واقعا می تونیم از پس همه ی مسائل زندگی بر بیایم یا نه؟

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
البته باید توجه کرد که پیوند ازدواج پیش از آنکه پیوندی حقوقی باشد، پیوندی عاطفی است. و کسانی که می توانند این پیوند عاطفی را حفظ نمایند، نیازی به آن قوانین حقوقی ندارند.
همچنین باید توجه کرد که سن مناسب ازدواج را از دست ندهیم. و توجه کنیم که ازدواج دیرهنگام، نمی تواند به اندازه ازدواج به هنگام، پیوند عاطفی بین طرفین ایجاد کند.

سلام تواين ماه

سلام تو اين ماه عزيز از خداميخوام مشکل همه رو حل کنه و تموم مريضا رو شفا بده. اونى ک دوسش دارم بيماره و بيماريش طوريه ک بايد منتظر معجزه باشيم تا حل شه ازتون ميخوام برامون دعا کنين. واقعا عاجزانه ازتون ميخوام براى همه بيمارا و بعدهم بيمار من دعاکنين. التماس دعاى فراوون.

سلام زینب جان منم برات دعا

سلام زینب جان منم برات دعا کردم ،آخه دلشکسته ام و خدا حرف دلهای شکسته رو زود میشنوه و انشاله زودتر به ارزوت میرسی.
همه حرفهایی که سوسن جون باهات در میون گذاشته رو منم باور و تایید میکنم ،از سوسن جون به خاطر حرفهای خوبش تشکر میکنم
چون حال من رو هم بهتر کرد.برا منم دعا کنید.

سلام ...من یک ساله ی مشکلی

سلام ...من یک ساله ی مشکلی دارم که هر شب به خاطرش با گریه میخوابم... مهرو سجاده م از گریه خیس میشه.. توروخدا واسه منم دعا کنین مشکلم حل بشه..یا خدا بهم صبر و تحمل این مشکل رو بده..دیگه نه ذهنم نه بدنم تحمل نداره

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
ان شاء الله خدای متعال همان چه مصلحت شماست، برایتان مقدر فرماید.

ما همیشه تو شک هستیم...اگر

ما همیشه تو شک هستیم...اگر خدا گفته میدم خوبه میده!همین!...بی خیال نتیجه شو هر وقت نرسیدی بجای شکایت بخود بقبولون که خدا گرفته چی میخوای بعد بخند بی خیال شو ...آروم..آروم...شد!همونی که میخواستی موقعی که انتظار نداشتی رسید...

سلام منم الان چند ماهه که

سلام منم الان چند ماهه که خواهر بزرگم ازدواج کرده .فرزند اخر خانواده هستم و ۳۰ سالمه و دوست دارم زودتر ازدواج کنم ولی قسمت نمیشه میترسم پیر بشم و مورد تمسخر و ترحم اطرافیان قرار بگیرم

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت محضر شما

با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر گرامی، توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم:

۱- هرچند ازدواج زمینه ساز رشد و تعالی است، اما فقدان آن یک نقص نیست. به عبارتی افراد با ازدواج ممکن است با ازدواج کمالی را به دست بیاورند، اما با عدم آن چیزی را از دست نمی دهند.

۲- اینگونه نیست که همه ازدواجها، زمینه ساز رشد و ارامش را فراهم آورد، بسیاری از ازدواجها منجر به شکست و پریشانی می شوند.

۳- ازدواج مساوی با خوشبختی نیست (بسیاری از ازدواج کردن پشیمانند)، و وقتی اینگونه است، ازدواج نکردن نیز مساوی با تیره بختی نیست.

۴- برای خودتان زندگی کنید و نه برای دیگران. اعتماد به نفستان را ارتقائ دهید و قطع نظر از قضاوت دیگران، برای خود ارزش قائل شوید. با خود مهربانتر باشید و از تلقین منفی اجتناب کنید.

مهارتهای جدیدی را فرا بگیرید و وقت خود را پر کنید

تفریح، گردش، ورزش را فراموش نکنید.

۵- نسبت به آینده امیدوار باشید و فرصت را از دست رفته نبینید

۶- تجربه خواهر محترم شما، گویای این است که شما با سن بالاتر نیز می توانید ازدواج کنید.

از درگاه خدای متعال خوشبختی شما را مسئلت دارم.

منم با نازنین تو یه کلاسیم

منم با نازنین تو یه کلاسیم برا جفتمون دعا کنید ما ۱۲ سالمونه از شما ممنونیم

نمیدونم چرا حتی خدا حوصله

نمیدونم چرا حتی خدا حوصله عبادت و دعا را از من گرفته .یعنی اینقد طرد شدم که حتی حس دعا کردن در مورد ازدواج را هم ندارم یا بدلیل ناامیدی بسیار زیاد از عدم استجابت دعامه ؟؟

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
آنچه ما را از خدا دور می کند، گناهان است. نه آنکه خدا مشتاق بندگان خود نباشد. و اگر کسی رابطه خود با خدا را به درستی درک کند، می داند که هیچ چاره ای جز پناه بردن به خدای متعال ندارد.

به نام خدا

به نام خدا
دوستان بزرگوار همه ما حاجاتی داریم وباید حاجات خود را فقط از خدا خواسته وبه بنده خدا روی نیاوریم ..مطلبی را خواندم که برایم جالب بود نوشته شده بود درحق همدیگر دعا کردن خوب است اما خداوند دوست دارد بنده اش برای براورده شدن حاجتش خودش به خدا اصرار کند وعاجزانه از خدا بخواهد وخسته نشود که اگر خسته شود به معنی این است که ازحاجتش دست کشیده....انشاالله همگی حاجت روا شوید...یازهرا ...لااله الاالله

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
البته باید توجه داشت که توسل، روی آوردن به غیر خدا نیست:
http://www.soalcity.ir/node/2098

دوستان عزیز سلام .بخدا از

دوستان عزیز سلام .بخدا از تنهایی خیلی خسته شدم ۲۹ سالمه ۴ماه دیگه ۳۰ سالم میشه. همه خواهر برادرهام ازدواج کردن و فقط من و مامانم با هم زندگی میکنیم . خانواده مذهبی هستیم ولی از بس دعاهایی که بهم گفتن را قبلا انجام دادن و حاجت نگرفتم که دیگه حس و حوصله دعا را ندارم .به زور فقط نماز میخونم اونم شاید آخر وقت .خیلی خیلی ناامیدم. وقتی کسی از دستام و همکارهام را که میبینم عقد میکنن خیلی داخل لاک خودم میرم که چرا من فقط من روزم فرا نمیرسه ؟؟؟خیلی خیلی افسرده و ناامید شدم نمیدونم چی کنم ؟؟واسم دعا کنید و منو راهنمایی کنید؟؟؟زندگی خیلی واسم سخت شده.هر کی رفته حرم امام رضا یا اعتکاف حاجت گرفت ولی فقط من نگرفتم آخه چرا؟؟؟هر چی هم گناهکار باشم خدا مگه به همه لطف نمیکنه؟؟لااقل بخاطر اینکه سال اولم بود که رفتم اعتکاف حاجتم را میداد.سال دوم هم دوباره رفتم به این امید شاید حاجت بگیرم ولی باز نداد.امام رضا هم چند سال به نیت حاجتم رفتم ولی نداد.آخه چرا؟بعضی ها به محض اومدن حاجتشون را گرفتن.دیگه به همه چی شک کردم .دیگه به خدا اعتماد ندارم .من قبلا خیلی دختر با ایمانی بودم و خیلی اعتاداتم قوی بود ولی الان بخاطر حاجتم ایمانم خیلی ضعیف شده .خیلی میترسم کم کم این ایمانم را هم از دست بدم .تو رو خدا راهنمایم کنید

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
و ضمن دعا برای برآورده شدن حاجت تان
اگر به این آیه ایمان آورده باشیم، بزرگترین مشکلات زندگی نیز نمی تواند کوچکترین تاثیری در ایمان ما داشته باشد:
وَ ما هذِهِ الْحَياةُ الدُّنْيا إِلاَّ لَهْوٌ وَ لَعِبٌ وَ إِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوانُ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (۶۴ عنکبوت) اين زندگى دنيا چيزى جز سرگرمى و بازى نيست و زندگى واقعى سراى آخرت است، اگر مى‏دانستند!
همچنین نباید با تاخیر یک دوره کوتاه در اجابت دعا، از دعا کردن ناامید شد. بنگرید که حضرت نوح (ع) چندین سال منتظر ماند، تا دعای او علیه کفار به نتیجه بنشیند! همچنین موارد نظیر این مساله بسیار است که با مطالعه آنها، می توانید بر عجله خود، غلبه کنید. و از دعا ناامید نشوید.
علاوه بر اینکه دعا کردن، حتی اگر استجابتی در پی نداشته باشد، خود یک کامیابی بزرگ است. و باید بسیار شکر گزار باشیم که توانسته ایم با معبود خود سخن بگوییم

سلام من ۲۸ سالمه و مثل شما...

سلام من ۲۸ سالمه و مثل شما... مشكل خودم يه طرف فشار و عذاب اطافيان بخوصوص پدر و مادر خودم يه طرف تحمل اين وضع اونقدر برام مشكل شده كه از خدا ميخوام زودتر بميرم... كسي رو دوست دارم كه ۳۲ سالشه اما ميگه هنوز نميتونه ازدواج كنه از اينجا رونده و از اونجا مونده ام خدا تنها پناهمه دعا ميكنم فقط كمكم كنه از لطف خدا نا اميد نيستم و ناشكري هم نميكنم فقط خستم خيلي خسته از دست همه ناراحتم و دلشكسته...

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت محضر

با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی

از اینکه تحت شرایط نامناسبی قرار دارید متاسفم و از خدای متعال گشایش را برای شما مسئلت دارم.

طبعیتا بالاترین سرمایه شما خوش بینی و امیدواری به لطف خدای متعال است. قدر این سرمایه را بیشتر بدانید.

در مورد ازدواج سعی کنید معیارها را به گونه ای تعدیل کنید تا فرد مورد نظر شرایط را به خود سخت نبینند..
اما اگر همچنان از خواستگاری رسمی شما سر باز زدند، سرمایه گذاری و علاقه خود به ایشان را کنترل و کاهش دهید.

لازم است منابع و استعدادهای درونی خود را شناسایی و پرورش دهید تا از اتکاء به دیگران کاسته شود. مثلا با دنبال کردن برخی از اهداف مانند ادامه تحصیل، فراگیری برخی مهارتها (آرایشگری، خیاطی، طراحی و...) هم سطح اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و هم وقت خود را پر کنید تا کمتر نسبت به این موضوع ذهنتان مشغول شود.

همچنان امیدوار باشید و از منفی بافی خودداری کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید.

سلام دوستان خوب .بنظرتون

سلام دوستان خوب .بنظرتون ازدواج شانسیه؟یعنی کسی که در زندگی خوش شانس است در ازدواجش هم چیز خوبی ه دوست داره نصیبش میشه؟اخه من همیشه در همه زمینه ها خیلی بدشانسی میارم و به قول همه ادم بد شانسی هستم

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
از نظر عقلی و دینی، چیزی به نام شانس وجود ندارد. در واقع انسان از علت بعضی امور، ناآگاه است. نه آنکه بعضی از امور هیچ علتی نداشته باشند. حال عده ای با بی دقتی، اموری که علت آنها را نمی شناسند، شانسی می خوانند.
و البته توجه داشته باشید که فال خیر زدن و خوش بینی، توصیه شده است. و همین نوع نگاه میتواند بعضی از امور ناخوشایند را از انسان دور کند. از جمله آنکه پیامبر (ص) می فرمایند: تَفَأَّلْ بِالْخَيْرِ تَنْجَحْ (تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص ۱۰۴) نیک اندیش باش، تا کامیاب شوی

سلام تورو خدا واسه منم دعا

سلام تورو خدا واسه منم دعا کنید به کسی که دوسش دارم برسم هر دفعه همه چی واسه ازدواج جور میشه یه مشکلی پیش میا که بهم میخوره دیگه دارم دیوونه مشم......

با سلام به همه عزیزان

با سلام به همه عزیزان امیدوارم که همه به ارزوشون زودتر برسن و من ی تجربه کردم میخوام همه هم از ان تاثیر ببینند من به سوره یاسین خیلی اعتقاد دارم ۴۰روز هر روز یک با ر سوره یاسین را با اخلاص و در خلوت که فقط به خدا فکر کنی و از تمام متعلقات دنیوی خارج شوی و با حالات روحانی خوانده و در آخر به یه تکه نانی فوت کند وقتی چهل روز با چهل بار خواندن تمام شد ان نان را بخورد به هر حاجتی که نیت کرده بود میرسد به شرطی که شک نکند حتی اگر تو ذهنش زره ای شک داشته باشد تاثیرش را نمیبیند لطفا عمل کنید و مرا نیز دعا کنید

منم چند ساله حاجتی دارم خیلی

منم چند ساله حاجتی دارم خیلی تلاش کردم در اماکن مقدس نمازها و دعاهای زیادی خواندم خیلی نگرانم که "ایمانم را از دست بدهم"

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
ادعای ایمان در طول زندگی ما محک می خورد:
أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَ لَمَّا يَأْتِكُمْ مَثَلُ الَّذينَ خَلَوْا مِنْ قَبْلِكُمْ مَسَّتْهُمُ الْبَأْساءُ وَ الضَّرَّاءُ وَ زُلْزِلُوا (۲۱۴ بقره) مى‏ پنداريد كه به بهشت خواهيد رفت؟ و هنوز آنچه بر سر پيشينيان شما آمده، بر سر شما نيامده؟ به ايشان سختى و رنج رسيد و متزلزل شدند.
ایمانی که به خاطر خواسته های مادی و دنیایی از بین برود، از ابتدا نیز حقیقت راسخی نداشته است. و اشتباه بزرگی است که برای به دست آوردن دنیا، آخرت را از دست بدهیم.
بنابراین توصیه می شود که شناخت خود از خدا، دنیا را تصحیح کنید. که نه خدای متعال تمام منافع مادی را به پای بندگانش می ریزد که بهترین بندگان او، در سخت ترین رنج ها بودند. و نه دنیا ارزشی دارد که انسان آن را به زندگی جاویدان ترجیح دهد.

سلام لطفا سوال مرا پاسخ دهید

سلام لطفا سوال مرا پاسخ دهید
سالهاست که در مساله ازدواج از خدا کمک خواسته ام و بعد هر نماز ودعا همسری با ویژگیها وشرایط مورد نظرم را از خدا میخواهم ولی کسانی که به خواستگاری میایند ان شرایط را ندارند من با وجود اینکه ۳۲ سالم شده همچنان جواب رد میدهم و منتظر استجابت دعایم هستم هیشه از نظر دیگران کارم اشتباه وغیر منطقی بوده ولی همچنان ادامه دادم و اعتقاد داشتم اگر خدا بخواهد میشود در ضمن من همسری را از خدا خواستم که شرایطش مثل خودم باشه پس غیر ممکن نیست ولی مشکل اینجاست که جدیدا دچار تردید شدم که با توجه به سنم همچنان منتظر استجابت دعایم بمانم یانه ؟ یا نامید شوم و به یکی از همین افراد جواب دهم که این از نظر من یعنی نامیدشدن و حذف خدا از زندگی ام.

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
انسان همیشه باید در کنار آرمان هایش، واقعیت ها را هم در نظر بگیرد. در این صورت، آرمان ها، معیارها و مطلوب ها را به تصویر می کشند و بعد با توجه به همین معیارها، نزدیک ترین حالت به آنها انتخاب می شود. نه آنکه بر خود آن مطلوب جمود ورزیده شود. پس نکته اول آن است که از واقعیت ها غافل نشوید.
مطلب دوم این که اگر خواسته ای از خدای متعال دارید، باید در نظر داشته باشید که خدای متعال، حکیم است. در نتیجه اگر خواسته شما، غیر منطقی باشد، آن را اجابت نمی کند. این مطلب را بدین جهت بیان کردم که مسائلی نظیر اخلاق حسنه و ... که از مهم ترین شرایط همسر هستند، در روز خواستگاری صد در صد مشخص نمی شود. و تنها مسائلی مثل میزان ثروت، قیافه او قابل تشخیص است که نمی تواند مهم ترین شرایط یک همسر باشد. بنابراین شاید شرایطی که شما بر روی آن اصرار می ورزید، از اصل نا به جا باشد.
مطلب سوم اینکه همیشه باید در کنار دعا، صفت رضا را هم داشته باشیم. و توجه کنیم که حتی اگر دعایمان مستجاب نشود، در خشنودی ما از پروردگار تاثیری نگذارد. خصوصا با توجه به اینکه ما هرگز به تمام آنچه به صلاحمان است، آگاهی نداریم و چه بسا مطالب اشتباهی را از خدا خواسته باشیم:
وَ عَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى‏ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ (۲۱۶ بقره) . چه بسا چيزى را خوش نداشته باشيد، حال آن كه خيرِ شما در آن است. و يا چيزى را دوست داشته باشيد، حال آنكه شرِّ شما در آن است. و خدا مى‏ داند، و شما نمى‏ دانيد
و نکته آخر آنکه یکی از شرایط استجابت دعا، بندگی حقیقی است.
وَ أَوْفُوا بِعَهْدي أُوفِ بِعَهْدِكُمْ (۴۰ بقره) به پيمانى كه با من بسته‏ ايد وفا كنيد، تا من نيز به پيمان شما وفا كنم.
و کسی که بندگی حقیقی دارد، دنیای فانی را آن قدر باارزش نمی داند که به خاطر آن، آخرت خود را تباه کند.

دوستان گلم منم براازدواج

دوستان گلم منم براازدواج چندنوع دعاروباهم خوندم به مدت چهل روز.حاجت هم گرفتم.بخداقبل از۴۰روزخواستگاری برام اومده که همه انگشت به دهن موندن.۴۰روزدعای یستشیر.۴۰روزسوره طه.روزی ۴۰بارسوره حمد.آیه رب لاتذرنی فردآ وانت خیرالوارثین.فقط امتحان کنین

اون آیه رو هم روزی۴۰بار

اون آیه رو هم روزی۴۰بار میخوندی؟روزاییکه عذر شرعی داشتی ادامه میدادی؟

سلام

سلام
من ۲۶ سالمه در تصمیم گیری ضعیف عمل میکنم چه دعایی بهتر برای قدرت گرفتن .................؟
همیشه پاینده باشید

تصویر شهر سوال

با سلام خدمت شما و تشکر از

با سلام خدمت شما و تشکر از سوالی که مطرح فرمودید:

ظاهرا دعای خاصی نسبت به این امر وجود ندارد بلکه در دعاهای عام خود از خدا باید این امر را بطلبیم ولی باید بدانیم که قدرت در تصمیم گیری امری نیست که فقط با ذکر یا دعا حل شود و ما توقع داشته باشیم که ذکری یا دعایی بخوانیم و ضعف در تصمیم گیری ما حل شود. بلکه عواملی در این امر موثر هستند،مانند:

۱- تقویت اعتماد به نفس که حس اعتماد به نفس به انسان اجازه می دهد آزاد و مقتدرانه تصمیم بگیرید
۲- یا عامل دیگر در قدرت بر تصمیم گیری که تقویت اراده است که خوبست برای تقویت اراده این دعای امام سجاد علیه السلام خوانده شود:
اللَّهُمَّ ارْفَعْنِی فِی أَعْلَى دَرَجَاتِ هَذِهِ النُّدْبَةِ وَ أَعِنِّی بِعَزْمِ‏الْإِرَادَة «خدایا مرا به بالاترین درجات این دعوت بالا ببر، و با عطا کردن اراده ای استوار کمکم کن.»

۳- اطلاعات درست، نسبت به مسئله مورد نظر
۴- توجه کامل نسبت به تمام جوانب موضوع
۵- مشورت با افراد متخصص و خبره و آگاه

مراعات این امور به انسان کمک می کند تا ضعف در تصمیم گیری‌اش حل شود.

موفق باشید.

سلام

سلام
من خیلی سعی میکنم تو دعاهام این ویژگی ها باشه
الان سالهاست که دارم خدارو صدا می زنم و ازش می خوام که ازدواج کنم
اما نمیدونم چرا دعام مستجاب نمیشه
این وضع منو خسته کرده هر بار با اشک وآه دعا میکنم
تقریبا برای هر کسی دعا کردم دعام مستجاب شده اما برای خودم نه
خواهش میکنم برای من دعا کنید
این شرایطم رو اصلا دوست ندارم
و فقط از خدا همین رو میخوام

سلام میخواستم بگم به همه

سلام میخواستم بگم به همه برادران و خواهران بزرگترم من یه پسر۲۱ ساله هستم که مثل همه شما تو زندگیم عاشق یه دختر شدم وبرای بدست اوردنش با کمک همین سایت خیلی خیلی ادم با خدایی شدم ادم خوبی بودم ولی از زمانی که عاشق شدم رو به نماز شب.دعاهای زیادی مثل دعای معراج.کمیل.توسل.زیارت عاشورا و خیلی خیلی دعاهای دیگه رو اوردم وخیلی خدارو التماس کردم حتی تا حرم امام رضا {ع}رفتم.اونو به خیلیها قسم دادم و واستش کردم پیش خدا که اون دخترو به من بده . چون بچه هیئاتی هم بودم و هر هفته یکی دوبار هیئات میرفتم از اقام ابالفضل هم خاستم کارمو راه بندازه بلاخره جوری شدم که بهترین سرگرمیم نماز. هیئات. بود جوری بود که تمام قران را هم تمام کردم. تاجایی که تمام رفتارهام رو سعی کردم با قران مطابقت بدم حتی موسیقی رو برا خودم قطع کردم. رفت و اومدم را با رفیقای خودم قطع کردم تمام وقت خودمو برا خدا میذاشتم نمیدونم که شما به این فال گیرها اعتقاد دارید یا نه اما اینی که من میگم با همه فرق میکنه از این تو کوچه و بازاریها نیست کسیه که یک شب یه ملائکه به خوابش میاد که به اون امر میشه که خدا فرموده من به تو یه قدرتی میدم که کار بنده های منو راه بیندازی. خلاصه از اون شب یه ادم دیگه شد. به قدرتی رسید که از تمامی نقاط کشور بهش زنگ میزنند. میان پیشش که براشون فال بگیره. از اقواممون هم هست بخدا همه انها حقیقتی هستند که فقط باید باورشون کنیث با اعتقائت. بلاخره من رفتم مشکلمو بهش گفتم . او گفت اون دختری که تو میخوایی بهش میرسی من خوشحال شدم و از اون روز بیشترهم برای بدست اوردنش تلاشمو دو برابر کردم تا چند وقت دو دل بودم و مرتب بهش زنگ میزذم همش بهم جواب خوبی میداد تا یک روز رفتم خونش و فالمو گرفت و من بعد گفتم که ایندمو ببین . ببین که اصلا اون دختر ستارش مال من هست یا نه؟ گفت مال تو نیست یعنی تو بهش میرسی اما کارتون سرانجام نداره منم بخاطر همین پامو کشیدم بیرون و فراموشش کردم میخوام اینو بگم که هر ادمی تو این دنیا یه ستاره داره که فقط لایق همونه پس اصلا نمیخواد جوش بزنید زندگی امام حسن عسکری{ع}رو در نظر بگیرد که زن ان امام فقط خواب دید که یک جوان در یک کشور دیگه است و به اون کشور سفر کرد و با امام روبه رو شد و به امام ابراز علاقه کرد و بهم رسیدند و پسری به نام امام زمان {ع} خدا به انها داد و توجه کنید به سوره نور ایه۲۶ که میگه{الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُوْلَئِكَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ}-{یعنی}{ زنان پليد براى مردان پليدند و مردان پليد براى زنان پليد و زنان پاك براى مردان پاكند و مردان پاك براى زنان پاك اينان از آنچه در باره ايشان مى‏گويند بر كنارند براى آنان آمرزش و روزى نيكو خواهد بود} پس باید بدونیم که اگه اون چیزی که از خدا خواستیم و بهش نرسیدیم حکمت و خواست خداست و بهتر از اونو به ما میده پس ناراحت نباشیم از همه ممنونم که مطلب منو خواندند هر کسی که براش سوال پیش اومد از همینجا سوال بپرسه تا جوابشو بدم و امیدوارم که هرکس هرچی از خدا میخواد اگه لیاقتشو داره بهش برسه.ممنون از سایت خوب سوال سیتی.

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
اینکه انسان بر سر یک خواسته دنیایی بیش از حد اصرار نکند و اجازه ندهد هیجانات گذران دوران نوجوانی زندگی او را فلج کند بسیار خوب است و این رفتار شما قابل تحسین است.
اما غیب گویی و بررسی ستاره و ... هیچ تائید شرعی ندارند. عالم به اسرار غیب خدای متعال است که بعضی از اخبار غیب را به میزان نیاز در اختیار پیامبران و اولیای خاص خود قرار می دهد و اکثر کسانی که شما به آنها اشاره کرده اید، بیهوده گو هستند.
باید توجه کرد که هر چه برایمان عجیب باشد، لزوما به معنای کرامت دیگران نیست. حتی ممکن است عده ای با گناهان بسیار بزرگ، اجنه ای را به خدمت گرفته، و اجنه آنها را از اخبار غیبی مطلع کنند.

سلام آقا رامین خوبی؟داستانتو

سلام آقا رامین خوبی؟داستانتو خوندم خیلی متاثر شدم منم شرایط ترو دارم و به یکی دل بستم شماره اون فالگیر روبهم میدی خواهش میکنم التماستون میکنم بهم بدین نیاز دارم

تصویر شهر سوال

با سلام و احترام

با سلام و احترام
اکثر این افراد، افرادی شیاد و دروغگو هستند.

التماس دعا

التماس دعا

سلام امیدوارم همه به حاجاتشون

سلام امیدوارم همه به حاجاتشون برسن،برای همه دعامیکنم خواهش وتمنامیکنم شماهم واسه من دعاکن

سلام زینب خانم.خدا کنه موقعی

سلام زینب خانم.خدا کنه موقعی ک من این پیامو مینویسم ب حاجتت رسیده باشی ولی ب هر حال من فقط همینو بت بگم ک راس میگن دعای بقیه بیشتر میگیره تا دعای خودمون.منم ی جوون ۱۷ ساله ام و ب دنبال براورده شدن حاجتم هستم.من اهل شعار دادن نیستم برا همین برات دعا میکنم چون تا حدودی درکت میکم.خدا کنه پیاممو ببینی برا منم دعا کنی.

سلام تو رو خدا واسه منم دعا

سلام تو رو خدا واسه منم دعا کنید بنده ۲۷ ساله ای هستم که دقیفا یه سال قبل گناه خیلی بدی کردم الان دارم میسوزم از کرده خودم پشیمونم اما نمیتونم خودمو ببخشم تو رو خدا دعا کنید خدا منو ببخشه و حاجتمو بده قبلا هم بنده خوبی نبودم اما تو اون یه ماه بدترین بنده خدا شدم خیلی بد حالا دارم چوبشو میخورم، ایشاله خدا به حق بزرگیش حاجت همه شما رو بده بعدشم حاجت من روسیاه گناهکارو بده

تصویر soalcity

سلام

سلام
ضمن دعا برای جلب رحمت الهی
این نکته را لازم به ذکر می دانیم که هیچ گاه نباید از رحمت الهی مایوس شد.

salam.manam khaili moshkel

salam.manam khaili moshkel daram mishe doam konid?‎
mer30

خدایا تو به حق آبروی فاطمه

خدایا تو به حق آبروی فاطمه زهرا همه ادما رو به حاجتشون برسون اخه همه یه مشکل دران اونم ازدواجه

سلام سارا خانم نمیشه اینجوری

سلام سارا خانم نمیشه اینجوری حرف زد لطفا یا شماره تلفن یا ایمیل را با همکاری سایت سوال سیتی بهم بده تا بیشتر باهم حرف بزنیم.ممنون از سایت سوال سیتی.

سلام

سلام
من ۲۷ سالمه خیلی زیاد خواستگار داشتم ولی به خاطر اینکه درس میخوندم همه رو رد کردم تا بعد از فارغ التحصیل شدن ازدواج کنم ولی حالا دیگه کم خواستگار دارم و اون همسری که دلم می خواد پیدا نمی شه من خیلی دعا خوندم و دعا کردم حتی نماز شب هم خوندم اما نمیدونم چرا حاجتم برآورده نمی شه الان چند سالی که دارم خدارو صدا می زنم و ازش می خوام که با همسر ایده آلی ازدواج کنم اما نمیدونم چرا خدا حاجتمو نمیده و دعام مستجاب نمیشه مامانم و خواهرم حتی دعام می کنن نمیدونم چرا دعای اونام اجابت نمی شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
این وضع منو خسته کرده هر بار با اشک وآه دعا میکنم
برای هر کسی دعا کردم دعام مستجاب شده اما برای خودم نه
تو رو خدا برای من دعا کنید
این شرایطم رو اصلا دوست ندارم منی که اون همه خواستگار داشتم حالا همه میگن ....................................
و فقط از خدا همین رو میخوام که کمکم کنه من امیدمو از دست نمیدم بازم به خدا توکل میکنم که فقط خدا مشکل گشاست و بس
التماس دعا........................................

من و همسرم عاشقانه با هم عقد

من و همسرم عاشقانه با هم عقد کردیم و الان حدود یکسال و دوماهه که در دوران نامزدی(عقد) بسر میبریم،چند وقتی هست که همسرم میگه دیگه دوستم نداره و الان حدود ۳ماهه که میگه باید از هم جدا شیم،من خیلی دوستش دارم ،می خواد طلاقم بده و من هر کاری که می تونستم انجام دادم تا منصرفش کنم، حتی خواهش کردم اما فایده نداره و گفت فکرامو میکنم و بهت خبر میدم. نمی گم من مقصر نبودم اما دلایلی که برای طلاق می آورد بیشتر بهانه هست تا دلیل، حالا باید چیکار کنم، یک هفته است که منتظرم به من زنگ بزنه و نتیجه تفکراتش رو بگه که باید چیکار کنیم، خودش بیشتر طلاق میخواد،دارم می میرم، چطور میتونم راضی اش کنم؟چه دعایی باید کنم؟میشه برام دعا کنید که طلاقم نده.

تصویر شهر سوال

با تقدیم سلام و تحیت محضر

با تقدیم سلام و تحیت محضر جنابعالی
از وضعیت پیش آمده برای جنابعالی متاسفم و از خدای حکیم فرج و گشایش را برای جنابعالی مسئلت دارم.
قبل از هر چیز لازم است ارزیابی دقیقی هم از شخصیت شما و همسرتان و هم از نحوه تعامل شما با یکدیگر در مدت عقد صورت بگیرید تا علت این وضعیت مشخص گردد، لذا لازم است شما به صورت حضوری با یک مشاور در ارتباط باشید و یا با ۰۹۶۴۰۰ بخش مشاوره در تماس باشید.
در عین حال توجه داشته باشید که یکی از عوامل آسیب زا طولانی شدن دوره عقد است، اما پیشنهاد می شود تا همسر شما به یک ثبات عاطفی و اطمینان قلبی نرسیده اند، زندگی مشترک را آغاز نکنید چون:
اگر ایشان واقعا شما را دوست نداشته باشند ممکن است بی میلی وی به شما پس از ازدواج تشدید شود و زمینه ساز مشکلات بعدی گردد. مادامیکه نظر ایشان تغییر اساسی نکند و شما نسبت به این تغییر مطمئن نباشید زندگی مشترک با وی به صلاح شما نیست هر چند که تحمل جدایی برای شما دشوار باشد.

مجددا از خدای متعال خوشبختی شما را مسئلت می کنیم.

سلام به همه ی دوستان،من در

سلام به همه ی دوستان،من در تعجبم که چرا باید همه دختر خانم ها واسه ی ازدواج با یک آقا پسری که نمیدونه میتونه خوشبختش کنه یا اینقدر دعا میکنه!سخت در اشتباه هستین دوستان چون ازدواج به عشق و علاقه فانی نیست!خواهشآ منطقی فکر کنید دوستان نه یا احساس

دلم گرفته از خودم.فقط می گم

دلم گرفته از خودم.فقط می گم خدا خیلی هوامو داره یه وقت هایی هست شرمنده خدا می شم.خدایا جبران می کنم همه چیو.فقط تنهام نذار ...فقط من عاشقه یکیم اون هم عاشقه منه ولی فعلا شرایط جور نیست ۲۴ سالم شده دلم می خواد زود بریم سر خونه زندگیمون دلم شور می زنه یه وقت هایی از ترس از دست داشتنش گریه می کنم سر نمازه.چی کار کنم زود حاجت روا شم

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
مشخص نیست شما به چه خاطر شرمنده خدا شدی و یا اینکه برای چی و چرا می خواهی جبران کنی و چیو می خوای جبران کنی؟ اما ترس و اضطراب و و وابستگی شما نسبت به یک شخصی که کاملا منطق و شناخت و هم چنین احساسات و هیجانات شما را به خودش مشغول کرده و احساس نگرانی در شما ایجاد کرده است بسیار محسوس است، گریه، دلشوره، ترس از دست دادن نشانه وابستگی شماست که باید در یک گفت و گوی مشاوره ای با مشاوره باز شده و راهکار به شما داده شود. اما به هر حال شما باید مسیر منطقی و کم آسیب تری برای انتخاب شریک زندگی انتخاب کنید و وابستگی مانند آب گل آلود و یا آسمانی پر از غبار است شما بدی ها و خوبی ها را به صورت واضح نمی توانید ببینید و چون وابسته اید فقط نقاط مثبت و خوبی های ایشان را می بینید و تفاوت ها و ویژگی های شخصیتی، فرهنگ و سایر فاکتورهای مهم برای زندگی ر ا به درستی لحاظ نمی کنید. پس شما نباید به خاطر شرایط و یا سن یا موضوع دیگر فریب احساسات خودتان را بخورید و بدون تأیید یک روان شناس وارد زندگی مشترک شوید بلکه باید ابتدا باید اضطراب و استرس و مشکلاتی که باعث به وجود آمدن این وابستگی شده و نیازها و کمبود هایی که باعث شده شما به یک وابستگی پناه ببرید شناسایی شود از طرفی با آزاد شدن فکر و منطق از زندان احساسات عجول و غیر واقع نگر به استقلال فکری برسید بعد تصمیم مناسب برای زندگی خود بگیرید موفق باشید.

سلام خدمت تمام دوستان گلم ..

سلام خدمت تمام دوستان گلم .. اگه میخواهید دعاتون مستجاب بشه اینکار هارو انجام بدید ۱. صدقه دادن ۲. دعا برای دیگران در دعا های پنهانی خود ۳. صلوات فرستادن بطوری ک امام علی {ع} می فرماید صلوات بهترین دعا هاست ۴. به مسجد رفتن ۵ . درهنگام طلوع فجر دعا کردن ...... انشا الله که حاجت همتون روا بشه یا علی

سلام من ۲۵سالمه واقعا نا

سلام من ۲۵سالمه واقعا نا امیدم از زندگی به هم سن و سالام که نگاه میکنم و میبینم دارن زندگی میکنن راحت خانواده تشکیل دادن وخوشبختن غبطه میخورم احساس میکنم خدا منو دوس نداره که داره منو از داشتن خانواده محروم میکنه دلم آتیش گرفته که چرا من باید از این دنیا سهمم تنهایی باشه سهمم بی کسی باشه ،دعاهامم مستجاب نمیشه نمیدونم چرا آدم گناهکاری هم نیستم اگرم بودم توبه کردم ولی خدا به وعدش عمل نمیکنه آخه من جز دعا چیکار میتونم بکنم آخه جز خدا ازکی بخوام شاید اگه کسه دیگه دعام کنه خدا گوشه چشمی هم به من نگاه کن پس شمارو قسم میدم به حق پنج تن از ته دل منودعا کنین مشکلم حل بشه

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم حقیقت زندگی ما انسان ها رشد و رسیدن به کمال است و شکوفایی استعداد های خدادادی است اگر چه ازدواج و تشکیل زندگی به منظور پاسخ دهی به بخشی از نیازها، عواطف و احساسات مفید است چون انسان یک موجود اجتماعی است و از زمان خلقت این موجود از ساده ترین ارتباطات گرفته تا پیچیده ترین ارتباطات اجتماعی از طریق یادگیری های اجتماعی نسل به نسل منتقل شده است تا حدی که در حال حاضر شما از اینکه در کنار یک فردی زندگی زناشویی ندارید دچار احساس نگرانی، بی ارزشی و نا امیدی و دیگر احساسات منفی و ناخوشایند هستید.

اگر چه تشکیل زندگی مهم است ولی اساس خلقت انسان و تمام خوشی ها و خوشبختی های زمین و آسمان در ازدواج و تشکیل زندگی مشترک خلاصه نشده است و تمرکز بیش از حد همراه با افکار منفی و پیش بینی های منفی از آینده ای که برای هیچ کس مشخص نیست از طرفی در کنار این افکار، مقایسه خود با دیگران و فاجعه ساختن از تأخیر در ازدواجتان باعث به وجود آمدن افسردگی شده است.

سن ۲۵ سال با توجه به مشکلات اقتصادی و فرهنگی سن شروع برای خواستگاری است و شما نباید خود را مانند یک انسان ۳۵ سال یا ۴۰ سال تصور کنید که البته در آن سن هم می توان شاد بود و ذهن و روان را مملو از انرژی و لذت کرد. با خود بگویید آیا زندگی و نفس کشیدن و احساس لذت تنها و تنها در ازدواج است آیا افرادی که ازدواج کرده اند آزاد شده و مملو از شادی هستند یا با وظایف جدید و محدودیت ها جدیدی روبروهستند پس قدری واقع نگر باشید و افکار منفی که جنبه اتوماتیک و خودکار در حال حاضر دارند و شما اکنون فقط هیجان و احساس متأثر از آن افکار منفی را می احساس می کنید را شناسایی کنید این افکار اوقات شما و حال شما را خراب می کنند. با تمرکز بر سایر موقعیت های زندگی و برنامه ریزی هدفمند و جزیی به زندگی خود رونقی دوباره ببخشید و باورها و اعتقادات و رفتارها مذهبی را تنها و تنها برای سیقلی روح و جان انجام دهید زیرا چه بسا افرادی که هیچ توکل و توسلی ندارند ولی امورد مادی و دنیوی خود را از مسیر منطقی دنبال می کنند و برخی مواقع هم به دست زمان می سپارند و موفق هم هستند. اما به نظر می رسد شما از خدای متعال انتظار امری برخلاف مسیر عادی و منطقی دارید و دقیقا هم برای خدا تعیین تکلیف می کنید پس با مرور دوباره به مفاهیم مذهبی سعی کنید بدون قید و شرطی آنها را انجام دهید و باور داشته باشید و آن ها را به امید گره گشایی از زندگی انجام ندهید و مسایل دنیوی خود را مانند دیگران از راه عادی و منطقی دنبال کنید و جاهایی که امور در دست شما نیست به زمان محول کنید. موفق باشید.

سلام بر خواهرا و برداران خوب

سلام بر خواهرا و برداران خوب و مومن و انسان دوستم که در مورد همه موارد نظر میدینو دلتون پاکه-من دختری هستم ۳۲ ساله که خواستگار دارم اما نمیدونم چی میشه کلا به ازدواج ختم نمیشه از نظر زیبایی خدارو شکر خوب هستم نمیگم همه چیز ازدواجه اما خوب همه دوستام ازدواج کردن و من شغلی ندارم که به اون تکیه کنم منم از این زندگی تکراری و پوچ خسته شدم و فکر میکنم نیاز به یه هم صحبت و یه شریک زندگی دارم همه خواستگارام از خودم کوچکترن و بعد میگن خوب خوانوامون موافقت نکردن به مشکل میخوریم خواهش میکنم منم تو دعاهاتون دعا کنین من رو سیاهم منم برای هرکس دعا میکنم برآورده میشه اما برای خودم نه -دارم از لطف خدا نا انمید میشم و به گناه کشیده میشم ------------التماس دعا

سلام دوستان. اینو

سلام دوستان. اینو بدونیدتوزندگی همه مشکل وجود داره.اما نوعش فرق میکنه.اما بعضی وقتا دست ظرفیت ادماس بعضی ادما تحمل میکنن اما بعضیا نسبت به خدا ناامید میشن که این خودش بدترین چیزه. هر ادمی
با امیدهست که میتونه زندگیشو کنه. یادتون باشه گذر زمان هست که همه چیزو درست میکنه. زمانی میرسه که میگید ای کاش اون زمان این همه فکر نکرده بودمو غصه نخورده بودم.
مطمعن باشید هر چیزی که واسه ما اتفاق نمیفته حکمتی تو اون هست. فقط باید صبر کردو فهمید. اون خواهرایی هم که مشکل ازدواج دارن به خاطر بعضی از شرایط، این چیزی نیست
که ما زوری ازخدا بخوایم واینو مطمعن باشید هرکسی یه نیمه گم شده داره یکی توسن کم یکی هم توسن بالاتر. تاتقدیر خدا کی باشه ا ماهیچکی نمیدونه.پس امروزمونو خراب نکنیم بخاطر فردا.دوستان واسه منم دعا کنیدمشکل منم حل شه. التماس دعا

من۲۲ سالمه هنوزوقت ازدواج

من۲۲ سالمه هنوزوقت ازدواج کردنم نیست ولی برا همه دختراکه آرزودارن ازدواج کنن دعا میکنم خدایا خدای بزرگ وزیبای من توکه هرلحظه دستان ناامیدم رابه گرمی گرفتی وفشردی تورابه جلال وعظمتت سوگند بخت همه ی دخترا وپسراروبازکن خدایا اجازه نده دامان پاکشان به گناه آلوده شه آمین

سلام به همه بده های خدا

سلام به همه بنده های خدا
خدایی که مارو از هیچ و نیستی خلق کرده حتما برای آینده و زندگی و کمبودها و نیاز ما برنامه داره. یک پدر قبل از تولد فرزندش به بزرگ شدن و تحصیل و لباس و غذا و ازدواج و خونه و........ فرزندش برنامه ریزی میکنه تا فرزندش در آسایش باشه.حتی اگر اون فرزند خوب نباشه. چون پاره تنشه. چون از وجود خودشه. حالا خدایی با این مرام و دست و دلبازی واسه آسایش و زندگی ما برنامه نداره؟؟؟؟
حتما که داره
یک بچه رو اگر خیلی دوست داشته باشی میبوسی و صورتش رو نیشگون میگیری.گازش میگیری. مبندازیش بالا و پایین. چون ازش خوشت میاد. ولی اون بچه شاکی میشه.گریه میکنه.داد میزنه. ولی تو دوستش داری و قطعا نمیخوای بهش آسیب بزنی.
خدای مهربون با این همه مهربونیش عاشق بنده هاشه
برای خدا مثل کودکی باش که وقتی پرتت میکنه هوا بهش ایمان داشته باش که حتما میگیرتت. امیدوار باش و باهاش حال کن
بخند و شکرگذارش باش
پروردگارا من این کلبه فقیرانه دلم آنی دارم که تو در عرش کبریایی خودت همچو آنی نداری. من خدایی چون تو دارم و تو خدایی همچون خود نداری

التماس دعا

خوش بحالتون ک مجردین من ی آدم

خوش بحالتون ک مجردین من ی آدم متاهلم ۱۹ سالمه و از ۱۶ سالگی ازدواج کردم مثل سگ پشیمونم چون نامزدم اونی ک من میخوام نیست و نمیتونه باشه میخام ازش جداشم اما بابام نمیذاره بچه ها تو رو جون عزیزاتون برام دعا کنین ک بابام بفهمه اون ب درد من نمیخوره.توروقرآن دعاکنین برام...انشاالله ک شما هم ب خواسته هاتون برسین خدایا ب بزرگیت قسمت میدم هرکی هر حاجتی داره مستجاب بشه..

با سلام منم مثل بقیه دوستان

با سلام منم مثل بقیه دوستان تو زندگی مشکلات زیاد داشتم ۳۵ سالمه با پدرم که مسن هست مریض زندگی میکنم بقیه خواهربرادرم ازدواج کردن خودتون رو جای من بذارید اینهمه شکایت نکینید ببینیند من با داغ مادرم مریضی پدرم و تنهایی خودم شب رو روز روزرو شب میکنم صبح تا شب خونه ستم باید به خوراک قرص و دارو پدرم برسم از تنهایی مریض شدم شماها مشکلتون فقط اینه که ازدواج نکردین ببینید من یکه و تنها چقدر مشکلات دارم حرف دلموبه مادرم تمام غصه هامو به مادرم میگفتم اونم خداازم گرفت حرفام تو دلم ورم کرده بخدا میمیرم از اینهمه شرایط سختی که خدا برام خواسته با این همه فقط به رستاخیز و حیات اخرت امیدوارم . یه مدتی بود فامیلا پسری بود غیر مستقیم با کاراش و اعمال غیر مستقیمش احساس کرده بودم که نظری برا من داره و حس دوست داشتنی داره که نمیتونه ابراز کنه با خودم فکر میکردم که شاید نمیتونه علنی کنه شاید وقتش هنوز نرسیده خلاصه با کاراش توجه و احساسم رو به طرف خودش کشیده بود تا اینکه مدتی پیش شنیدم با دختری دیگه قراره نامزد کنه باور کنین همون لحظه که شنیدم یه گرمای غیر قابل وصف از قلبم بلند شد قلبم از درد تیر کشید فقط از خدا میخوام همون جور که نامردانه احساسات من رو بازی گرفت خدا به بازیش بگیره و حق منو خدا بزرگم که جز اون تو زندگی کسی رو ندارم اون حق منو ازش بگیره چون خدا تو دلهای شکسته هست به این حرف ایمان دارم از خدا میخوام که به سزای اعمالش برسونه ازتون میخوام برامنم دعا کنین

تصویر soalcity

سلام

سلام
از خدای متعال برای شما دو چیز خواستاریم:
۱-گشایشی برای زندگی راحت تر
۲- بصیرتی بر اجر خود که با میل و گوارایی به والدین خود خدمت کنید. که با این بصیرت به صبر نیز نیاز نخواهید داشت.

به اونايي فكر كنيد كه ٢٠سالگي

به اونايي فكر كنيد كه ٢٠سالگي ازدواج كردن با بهترينا و همه گفتن خوشبختن ولي مثلا ٣٥ سالگي با خيانت شوهرش اينكه شوهرش ازش سير شده شوهرش طلا قش داده، حالا سر پله اول ،پس هر كسي سرنوشتي داره كه معلوم نيست خوبه يا بده،پس فقط بايد دعا كرد كه نااميدي كفر است و اجر صابرين بدون حسابه

اجر صابرين بي حساب است و نا

اجر صابرين بي حساب است و نا اميدي از رحمت خدا كفراست

سلام به همه دختر و پسرای ...

سلام به همه دختر و پسرای ...
یادمه چند سال پیش که درباره دعا تحقیق می کردم یکی از موضوعاتی که برام جالب بود این بود که نگیم خدا اگه خواستی حاجتم رو بده بلکه با اصرار از خدا حاجتمون رو بخوایم ولی برای خدا زمان اجابت رو مشخص نکنیم!
اگه دعا اجابت نمیشه چند تا دلیل داره
۱. به صلاح مون نیست
۲. حاجت مون برآورده شده ولی چون خدا دوست داره بنده بیشتر باهاش حرف بزنه حاجتش رو به تأخیر میندازه
اگه وضعیت الان مون رو با وضعیت قبل از دعا مقایسه کنیم متوجه میشیم که چقدر تغییر کردیم پس دعا یکی از راه های پاکسازی انسان و صبر از خصوصیات افراد مؤمن و متقی است.
یادمون باشه خدا دوسمون داره که میخواد باهاش بیشتر حرف بزنیم
پس به خودمون افتخار کنیم و راه مون رو ادامه بدیم
یادمون باشه شیطون لحظه لحظه با ماست تا ما رو از این راهی که در پیش گرفتیم منحرف کنه و ما رو از رحمت خدا ناامید کنه و به فرموده حضرت علی ناامیدی بزرگترین گناه است
پس بیایید تو این شبهای عزیز رمضان از خدا بخوایم که خدایا ما رو از رحمت خود ناامید کنم
و یه بند خیلی قشنگ که از دعای عرفه گرفته شده:
پروردگارا سرنوشت مرا خیر بنویس
تقدیری مبارک
تا هر چه را تو دیر میخواهی زود نخواهم
و هر چه را تو زود میخواهی دیر نخواهم

التماس دعا خیلی

باسلام

باسلام
منم تازه با این سایت اشنا شدم از نظرهای دوستان خیلی خوشم اومد
منم شنیدم که اگه واسه دیگران دعا کنیم مستجاب میشه
پس تو رو خدا همتون هم واسه من که ۳۰ سالمه ازدواج نکردم واز زندگی خسته شدم
دعا کنید که یه ازدواج خوب نصیبم بشه
پس بیاین برای خوشبختی و ازدواج موفق همه مجردا یه صلوات بفرستیم
الهم صل علی محمد وال محمد

سلام

سلام

سلام,ضمن آرزوی قبولی طاعات و

سلام,ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات تون...میخواستم نظر دوستان رو راجع به سایت های همسریابی مثل دوهمدم و بهترین همسر و.... رو بدونم,ممنون.

تصویر شهر سوال

با سلام و احترام

با سلام و احترام
ما چنین سایتهایی رو توصیه نمیکنیم.

سلامخدمت همه دوستان خوب.من

سلامخدمت همه دوستان خوب.من اولین باره که مطالب این سایت رومیخونم.واقعا نظراتتون جالب بود.منم دختری مجردو ۳۲ ساله هستم و کار هم دارم .و ۳ ساله که بخاطرکسی که دوسش دارم تا جایی که تونستم به درگاه خداوند دعا کردم. اما هنوز حاجتم برآورده نشده است.من هدفمم ازدواج بود و برای همین به طرفمم که پسری ۳۷ ساله و کارمند (همکارم) بودن علاقه ام را خیلی صادقانه گفتم.اما ایشون با من قصد ازدواج ندارند.اما برای من از لحاظ احترام و احساس عاطفی همه کار میکنند. الان من سز دو راهی قرار گرفتم که آیا به رابطه ام با ایشون ادامه بدم شاید روزی دوستم داشته باشن و یا اینکه قطع رابطه کنم. و چیزی که مرا خیلی عذاب میده اینه که علاقه من در نظر اون آقا هوسه...

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
متأسفانه شما ابتدا وابستگی شتاب زده و سرمایه گذاری یک طرفه روانی انجام داده اید بعد به این موضوع فکر کرده اید که ببینم که ایشان هم این احساس را به من دارد یا خیر در حالی که در مورد مردها و پسر ها اگر علاقه ای وجود داشته باشد بدون هر گونه معطلی و صرف وقت به صورت مستقیم به طرف مقابل گزارش می دهند یا به صورت رسمی به خواستگاری اقدام می کنند.از طرفی مجبور کردن کردن فردی به داشتن احساس نسبت به خود نوعی خود خواهی و دستکاری کردن احساس دیگران است. بنابراین سعی کنید به تدریج ارتباط عاطفی و علاقه مندی را از ایشان کم کنید و اگر فکر می کنید در این رابطه همکاری و اداری عواطف و احساسات شما نسبت به ایشان درگیر می شود محیط کاریتان را عوض کنید و اینقدر خودتان را به خاطر احساسات وابستگی زودهنگامی که در گذشته انجام شده ذلیل و خورد نکنید. معمولا کسی که دچار وابستگی شد سیستم شناختی و محاسبات منطقی اش دچار اختلال شده و پیام غیر واقعی دریافت کرده و زندگی اش را بر اساس این گونه پیام ها غیر واقعی به باتللاق سردگمی و تأخیر در زندگی زناشویی نزدیک کرده است پس با تمرین سعی کنید وابستگیتان را کم تر کنید موفق باشید.

سلام میشه برا منم دعا کنید.

سلام
میشه برا منم دعا کنید.

تصویر شهر سوال

با سلام انشاء الله هر حاجتی

با سلام انشاء الله هر حاجتی دارید، اگر به مصلحتتان بود برآورده گردد.

سلام دوستان. منم مدتی هست

سلام دوستان. منم مدتی هست دارم واسه رسیدن به یه آرزو تمام سعی و تلاش خودمو میکنم. چند وقتیه متوسل به شهدا شدم . دیگه نمیدونم حاجت میگیرم یا نه. نزدیک دو ساله حاجت میخوام اما برآورده نمیشه. خیلی گریه کردم و هر دعایی فک کنید خودندم. واسه دیگرون چندتا دعا کردم برآورده شده اما واسه خودم اصلاً برآورده نشد. مخصوصاً جریان ازدواج . موقعیت کاری و تحصیلی عالی دارم اما دوست دارم با یکی ازدواج کنم که خانواده اش میگن حتماً باید با دخترعمه ات ازدواج کنی و از این حرفا. پسره هم خیلی جلو خانواده اش وایساده اما اونا اصلاً واسشون مهم نیس پسرشون جلوشون پرپر بشه. منم که خانواده گیری دارم که تو با این موقعیت عالی و ... چرا ازدواج نمیکنی . خیلی کم میارم. دلم بدجور گرفته. بعضی وقتا مرگ خودمو از خدا میخوام. اما باز میگم خدایا شکرت . اما واقعاً دیگه عقلم به جایی نمیرسه .نمیدونم چکار کنم. تو رو جان هرکه دوست دارید و اعتقاد دارید واسه من دعا کنید که خانواده اش راضی بشن. دعا در حق دیگرون زودتر اجابت میشه. مرسی . التماس دعا

تصویر soalcity

سلام

سلام
ان شاء الله هر چه به مصلحت شماست همان بشود. و شما نیز به آنچه خیر شما در آن است راضی شوید.

ايرادي نداره كسي بگه خواستگار

ايرادي نداره كسي بگه خواستگار ندارم
منم ندارم
مگه چيه

محمد از حرفت خیلی خوشم اومد

محمد از حرفت خیلی خوشم اومد،گفتی شما خوبا رو خدا الکی و هردم بیل شوهر نمیده.خودمو خوب نمیدونم ولی چند سال یکی از دوستای مذهبی من بهم گفت خدا تورو دوست داره به این راحتی نمیتونی ازدواج کنیوانگار خدا تو رو واسه خودش نگه داشته،که همیشه باهاش باشی

جالبه ...تمام نظرات حول

جالبه ...تمام نظرات حول ازدواج می چرخه اونم از سمته خانومها ....به نظر میاد مردهای سرزمینمون موردی دارند یا اصلن کجان و چیکاره ان...!!!

آقا یا خانم دقیقا همینطوره

آقا یا خانم دقیقا همینطوره،مشکل اصلی دخترای ایبن سرزمین ازدواج درست و موفقه،چون چون تنها راه رسیدن به همه خواسته ها و نیازهای برحق هرانسانی همینه که اگه نباشه خیلی چیزا ناقص می مونه

سلام به همگی.انشا ال... به حق

سلام به همگی.انشا ال... به حق علی خدا حاجت همه رو بده و مشگلات همه رو حل کنه. توروخدا همه دارن دعا میکنن واسم مخصوصا داداش و مامانم شماهم دعام کنید.عاشق یک پسرم و ۲ساله باهاش رابطه دارم.......و همه جوره باهاش بودم و تازگی بابام فهمیده و خیلی باهام حرف زد که قیدشو بزنم چون شغلش لوازم یدکی ماشینه و زابلیه و سربازی نرفته و.....ولی از دید من ایناها مشگل نی.همه چیرو ازم گرفتن و زندونی شدم.خیلی دعا میکنم .کربلا رفتم دعا کردم و الان توقع دارم براورده بشه.یه جورایی دارم نا امید میشم.بابام با مامانم قهر کرده میگه تقصیر توی.ولی بامن خوبه.یکشب که اعصابشو خورد کردم گفت اصا به درک بیا برو زنش بشو.اخه ملت بخدا پسر خوبیه.یکم شر و دختر باز هست ولی ازدواج کنه خوب میشه.حالا چه کنم به بابام بگم میخامش و باهاش مخالفت کنم؟

تصویر شهر سوال

با سلام و تحیت

با سلام و تحیت
هر چند که انتخاب شریک زندگی حق شماست و لازم است والدین به این حق احترام بگذارند، اما نباید به راحتی از کنار یک عمر تجربه آنان عبور کرد چرا که؛
آنچه در آینه جوان بیند
پیر در خشت خام بیند!
نکته دیگری که قطع نظر از درست یا غلط بودن نظر والدین، لازم است به آن اهتمام داشته باشید این است که لازمه یک ازدواج موفق این است که از موافقت و حمایت خانواده ها برخوردار باشد، بنابراین بدون رضایت و جلب نظر خانواده اقدام به ازدواج منطقی نیست.
ضرورت دارد به این واقعیت نیز واقف باشید که در ازدواج و انتخاب چیزی به نام نسیه و وعده سر خرمن وجود ندارد!! به تعبیری لازم است فردی را که به همسری برمی گزینید همانگونه که هست او را بپذیرید نه با امید و تکیه بر تغییر وی در آینده، چرا که تغییر او تنها در حد احتمال است! بنابراین خواستگار شما ممکن است با یکی از سه فرض زیر مواجه شود؛
_ همینگونه که هست باقی بماند
_ تغییر منفی کند و بدتر از این شود و به روابط خود ادامه دهد
_ تغییر مثبت کند و از روابط خارج از چارچوب فاصله بگیرد

از میان احتمالات سه گانه، تنها این فرض سوم است که می تواند برای شما قابل قبول باشد. اما دو فرض دیگر یعنی فرض اول و دوم به زیان شما و بر خلاف انتظار شما خواهد بود. پس احتمال ضرر و خلاف انتظار واقع شدن دو برابر احتمالی است که می تواند شما را به خواسته تان برساند. این در حالی است که تجارب نیز نشان می دهد که افراد از عادات و رفتارهای پیش از ازدواج خود به ندرت فاصله می گیرند.

برا ازدواج این ختمها حاجت

برا ازدواج این ختمها حاجت میده صد در صد,زیارت حضرت معصومه چهل روز, زیارت عاشورا با صد لعن,چهل روز,سوره زاریات یکبار بعد نماز صبح یکبار بعد نماز مغرب چهل روز, چهل روز سوره احزاب, صلوات چهل روز روزی هزار تا,خواندن دعا یا من تحل به عقد مکاره در مفاتیح و شرایط همسری که خواستید بگید واسه منم دعا کنید زمینه ازدواج جور شه ختم صلوات هیچ وقت فراموش نکنید.صلوات

باسلام.

باسلام.
من لیسانس مکانیک دارم بدجوری از وضع بیکاری دارم رنج میکشم کمکم کنید .
میخوام مغازه بزنم راهشو لطفا نشونم بدید واس ایجاد درآمد لازم.

تصویر پاسخگو

سلام دوست گرامی

سلام دوست گرامی
ممنون که این جا رو برا ارتباط و مشورت گیری نتخاب کردید .
همین که شما دنبال حل مساله بیکاری تون هستید و بی خیال از کنارش رد نشدید ارزشمنده .
دوست عزیز در سایت شهر سؤال بیشتر در زمینه های فکری و اعتقادی و دینی مطلب گذاشته میشه و کاربران هم در همین موضوعات نظر میدن .
بنده که در زمینه رشته شغلی شما تخصصی ندارم .
اما نظرتون رو تایید کردم تا اگه دوست دیگه ای نظر داشت ، در این جا مطرح کند .

بچه هوسلام خواهشادعاکنید مشکل

بچه هوسلام خواهشادعاکنید مشکل من حل شه خواهشا

تصویر شهر سوال

با سلام

با سلام
انشاءالله اگر به مصلحتتان بود، برآورده گردد.

خوب

خوب

سلام 

سلام 
من امسال كنكور دارم ، و به درس خوندن هم علاقه زيادى دارم و تصميمم براى قبولى در دانشگاه خوب جدى هست ، ولى چند وقتى مسئله اى برام پيش اومده و دل من خيلى بد شكسته و غرورم و حقم به نا حق پايمال شد
اين موضوع نه تنها تو زندگى روز مره من اثر گذاشته ، بلكه تمركز حواسم رو هم ازم گرفته و نميذاره به راحتى درس بخونم و ازارم ميده
گفتم شايد اين حواس پرتى ها از جانب شيطان باشه و به خدا پناه بردم و دست به دامان خدا و ائمه شدم كه اين موضوع زودتر حل بشه و جواب دل شكسته ام رو بگيرم
اهل تلافى و نفرين هم نيستم فقط از خود خدا ميخوام كه دلم رو به هر طريقى اروم كنه 
و غرور جريحه دار شدم رو برگردونه 
تا جايى كه ميتونم گناه نميكنم و حسنات رو هم در كنار واجبات انجام ميدم تا مسير استجابتم هموار بشه يا حداقل روزنه اميدى تو دلم ايجاد شه دعا هاى خيلى زيادى رو هم  با حضور قلب ميخونم ...
شايد بايد صبر كنم ولى خيلى سخت ميگذره 
به جز خدا هم به كسى نميتونم بگم 
اين جا از برادر ها و خواهر هاى عزيزم ميخوام كه برام دعا كنند حتما كه من هم نا اميد نشم و تو اين سال سرنوشت ساز هيچكدوم از بچه هاى اَمثال من حالت افسردگى و غم نداشته باشن ....
اتماس دعا ...

سلام به همه دوستان عزیز

سلام به همه دوستان عزیز
میدونید تو زندگی خیلی سخته که یکی ابراز علاقه کنه بهت بهت قول بده که تو اخرین و اولین عشقه منی و بعد از مدتی بزنه زیره همه چی یهو ۱۸۰ درجه تغییر کنه این به خدا درده به خاستگارات بگی نه به خاطره اون نمیدونم باید چطوری فراموشش کنم اون به راحتی بعد از ۱ماه فراموشم کرد میدونید بهش گفتم قسم بخور گفت به خدا دیگه دوستت ندارم فراموشم کناین درده یک ماه گذشت اون تونست فراموش کنه ولی من نه من عشقم واقعی بود اما اون نه
برام دعا کنید اگه صلاحه برگرده التماس دعا تو روخدا منو فراموش نکنیدز

تصویر پاسخگو

خواهر گرامی سلام

خواهر گرامی سلام
بنده و همه خوانندگان براتون دعا می کنیم که زندگی سعادتمندانه ای داشته باشید .
البته شرط مستجاب شدن این دعا اینه که شما خودتون هم برا محقق شدن این موضوع تلاش کنید .
متاسفانه عشق های بی هدف ، عشق هایی که از ابتدا با هیچ فکر و اندیشه و تأملی همراه نیست و فقط بخاطر یه حسّ عاطفی شکل می گیره و در مسیر وقتی یکی از دوطرف کنار میره ، دیگری رو دچار مشگلات روحی و عاطفی می کنه .
راهش اینه که با این مساله عاقلانه برخورد کنید و به خودتون بقبولانید که این رابطه عاطفی از اولش هم اشتباه بوده . حالا که این مساله همین جا تموم شده باید خوشحال باشید و حواستون رو برا آینده بیشتر جمع کنید .
عشق پیش از ازدواج اشتباهی است که باید از او اجتناب بشه .
یا حق

براهمه تون دعامیکنم شما هم

براهمه تون دعامیکنم شما هم دعاکنین برام...........

سلام

سلام
ازجمیع مومنین اهل خیرخاضعانه تقاضای دعای خیردارم

سلام به همگی.

سلام به همگی.
من یه پسر ۲۶سالم درسمو خوندم.خدمتمم رفتم. کارمم خوبه.بابامم وضعش خوبه.منم یه پسرم.اینا رو گفتم که بدونید شرایطم واسه ازدواج بدک نیست. خدا رو بینهایت شکر همش لطف خداست.سرتونو درد نیارم منم کلی دعا کردم واسه ازدواج ولی فکر کنم عجله کردم خدا میگه انسان بر اثر شتاب زدگی بدیها را میطلبد در حالی که گمان میکند خوبی را میطلبد.شاید از خدا زود خواستم. نمیدونم خلاصه که افتادم گیر یه عده آدم عجیب که اگه بازم خدا کمکم نمیکرد الان معلوم نبود کجا بودم.رابطه اشتباه دلمو شکوند تازه برای اولین بار تو زندگی دلم واسه خودم سوخت.ولی میخوام بگم اول و آخر خداست که میمونه ازش دلگیر هم بشی باز اون هواتو داره ولت نمیکنه.هر چی قسمت باشه همون میشه. صبر تنها دوای ماست که خیلی خیلی تلخه.ولی نتیجش شیرینه. من همیشه واسه همه دعا میکنم شما هم واسه من دعا کنین خدا بهم صبر بده.
هنگامی که قلب تو را می شکنند مرحمی جز خدا نمیابی.
عزیزای دلم. خواهرای گلم درست میشه نگران نباشین خدا بزرگتراز اونیه که فکرشو بکنین
خدا میگه چه بسیار چیزایی که شما ازش بدتون میاد ولی خیرتون توشه و چه بسیار که خوشتون میادو براتون شره.
صبر صبر صبر

dustaye golam vase hamatun 2a

dustaye golam vase hamatun 2a kardamhame to zendgishun moshkel daran manam eltemase 2a daram.‎.‎.‎ ishalla ta sale dg hame dokhtaraye in page ezd kunan.‎.‎.‎.‎

سلام خوابم نمي برد اومدم

سلام خوابم نمي برد اومدم شانسي اين پيج و ديدم خودم قبلش داشتم كلي با خدا صحبت مي كردم. و خواسته هامو مي گفتم اما انگار خدا خواست من اين پيجو ببينم كه چه قدر همه مشكل دارن و تا همين جا هم بايد خدارو شكر كنم از خدا مي خوام هر چي. خيرتون هست پيش بياد با صبر كردن و توكل به خدا به همه ارزوهاتون ميرسيد منو هم دعا كنيد ممنون

من پارسال به دختری در جایی که

من پارسال به دختری در جایی که تدریس می کردم علاقه مند شدم بین این همه شاگردم.نمی دونم چه طوری در ۱ آن جذبش شدم اون ساکت و سرد بود اما طوری هم رفتار می کرد که انگار می خواست از مرد ها فرار کنه و یا این که دید بد نسبت به مردها و نامحرمان داره هر چی بهش توجه کردم فایده نداشت اشتباه کردم که علاقمو به زبون نیاوردم تازه فهمیدم با کس دیگه ای نامزدد شده!!!

سلام

سلام

همه این ها آزمایش خداوند هست، کمی به خودتون بیاید لطفا و زندگی رو از دید دیگری نگاه کنید.
خداوند به واسطه این امتحان میخواهد نقطه قوتی را در شما ایجاد کندو یا نقطه ضعفی را در شما از بین ببرد !!!
منم مجردم تا چند وقت پیش مثل شما همش داد و بیداد میکردم ولی با شنیدن سخنرانی های حاج آقا پناهیان زندگیم متحول شد و آرامش گرفتم.

به این سخرانی ها گوش بدید می فهمید چی میگم :

لینک زندگی یعنی امتحان از سایت حاج آقا پناهیان :

http://bayanmanavi.ir/post/249

سلام ب همگی جوابایی همتون

سلام ب همگی جوابایی همتون قشنگ و امیدوار کننده بود زینب خانم مشکل شما شاید واسه خیلیا دیگه هم باشه منم به شخصه دعا برا خودم بالا نمیره ی جورایی از دعا کردن خسته شدم از گریه کردن شبانه از دست رد خوردن به سینه ام از اینکه شایسته استجابت دعا نیستم پس کی من میتونم ی دعایی بکنم ک به صلاحم باشه نمیشه ک همه دعاها به ضررم باشه پس دیگه دعا نکنم چون هیچ کدومش به صلاحم نیست اگه دعات میگیره التماس دعا منم دلم خوشی میخواد دلم خنده میخواد تا کی گریه و زاری و دیدن خوشی دیگران و افسوس و حسرت خوردن

تصویر پاسخگو

سلام علیکم

سلام علیکم
کاش اصل پاسخ رو دقیق مطالعه می کردید و بعد این کامنت رو می گذاشتید .
پاسخ خیلی از این سوالها در بالا هست .

سلام همه این دعاها به موقعش

سلام همه این دعاها به موقعش جواب داده می شه من مطمعنم. منم خیلی شبها با گریه می خوابم منم خواسته هایی دارم منم خیلی برای ازدواج دعا کردم اخه راستش خواهری دارم که ۳۲ سالش همه اش از خواستگاراش بهانه می گیره یه جورایی هم جلو خواستگارای منو گرفته اما مهم نیست اگه خدا بخواد همه چیز درست می شه درسته الان وقت ازدواج ماست همه دوستام نامزد کردن اما خدا حواسش به من هم هست فقط باید صبر کرد شاید خدا می خواد بهترین کس برامون انتخاب کنه که قطعا هم اینه امید به خدا داشته باشید.

ممنونم سعیده جان حرفت خیلی

ممنونم سعیده جان حرفت خیلی آرومم کرد خدا حواسش به من هم هست.
اومدم اینجا سوالمو بپرسم دیدم باز وضعیت خودم بهتره..صحبتهای دوستان تلنگری بود برام ممنون از همه ی دوستان که خیلی مهربانانه یکدیگر رو راهنمایی میکنن.

خدمت همه دوستای خوبم که در

خدمت همه دوستای خوبم که در آرزوی ازدواجن بگم منم یه روزی عین شما بودم وایه ازدواجم کلی دعا و نذر کردم ولی حس می کنم از خدا زوری
خواستم که این مشکل بزرگ نصیبم شد و الان با یه بچه یه ساله در آستانه جدا شدن هستم.تو رو خدا اشتباه من و تکرار نکنید فقط از خدا بخواید آدم خوب سر ر
اتون بذاره ازدواج خوب خوبه.ازدواج بد فقط تباهی داره هر چند من اولش نمی دونستم ازدواجم بد میشه و فکر می کردم درست انتخاب کردم و خوشبخت می شم.
به خدا ازد واج همچین آش دهنسوزی نیست. تو انتخابتون خیلی دقت کنید و واسه منم خیلی دعا کنید من تازه ۲۷سالمه .

تصویر شهر سوال

با سلام

با سلام
بله به نکته خوبی اشاره فرمودید. امیدوارم آنچه به مصلحت شماست همان شود.

سلام به همه ی دوستان عزیز

سلام به همه ی دوستان عزیز
میخوام بگم سعی نکنید برا ازدواج وارد رابطه ی پنهانی بشین
من آدم درست راستی شاید نباشم. میخوام براتون یه داستان از خودم بگم، اگه حال خوندنشو داشته باشین
چند سال پیش وارد رابطه پنهانی (چت) شدم. و البته کارای بد دیگهای. تو ابن مدت خواب های به شدت وحشتناک و هشدار دهنده می دیدم. اما بی تفاوت بودم. تا بعد از ۱ هفته که هر شب خواب هشدار دهنده میدیدم و خیلی توجه نمیکردم، حجت بر من تموم شد و خواب امام زمان (عج) رو دیدم که ظهور کرده بود و ازم ناراحت بود و با یه حالت بدی بهم نگاه میکرد.
این خواب خیلی روم تأثیر گذاشت. بلافاصله بخودم اومدم و این کارای بد رو ترک کردم.
تا اینکه بعد از ۴۰-۵۰ روز خواب امام زمان و حضرت خضر رو دیدم که با یاراشون بودن و منو از خودشون دونستن. خیلی خوشحال بودم تا اینکه بازم بعد مدتی همه چی یادم رفت. روز از نو، روزی از نو
دیگه نه خوابی نه چیزی- الآنم که اومدم اینجا واسه این بود که با یکی آشنا شدم خیلی دوسش داشتم اما داره میره ازدواج کنه. من واقعا میخوامش اما شرایطم جوریه که نمیتونم پا پیش بذارم. باور کنید دارم روانی میشم.
تازه میفهمم چرا میگن پنهانی رایطه نداشته باشین. ای کاش یکی بود منو از این وضعیت نجات میدادم دیگه تکرار نمیکردم. :(((

سلام داداش برو قصال خونه از

سلام داداش برو قصال خونه از نزديک مرده شستن نگاه کن ريستارت ميشي برا ازدواجم بسپار به بزرگترات کاريت نباشه ترسم به دلت راه نده

واقعا از صميم قلب از خدا

واقعا از صميم قلب از خدا ميخام حاجت هر انسان پاك و خالصى رو بده ، من ٢٧سالمه و مجردم همه دور و بريام ازدواج كردن ولى من هنوز مجردم ولى هيچ وقت تمايل شديدي به ازدواج نداشتم از اونجايي كه پدرم هم دوست داره بچه هاش هميشه پيشش باشن پس هيچ فشارى هم روم نيست ، كاملا مستقل هستم از لحاظ مالى ،و در كل روز مشغول كارم و ذره اي به اين موضوع فكر نميكنم ،ولى ازتون ميخام واقع بين باشيد دنيا فقط يه بازيه اين كه كى ازدواج كنى و با كى رو به خدا بسپار ،از لحظه لذت ببر -اين نشون دهنده ايمان هست-به ادما خوبى كنين يه نگاه وسيع به جامعه بندازيد چقدر همه دارن سر همو به يه نحوى كلاه ميزارن همه كم فروش همه گرون فروش همه بد شدن ،آخرش كه چى؟من تو زندگيم خيلي اشتباه كردم و اميدوارم خدا بهم ببخشه ولى هيچ خوشى رو تو دنيا نميخام وقتى احساس كنم خدا جاش تو خاليه
به نظر من اين بزرگترين خلاء زندگىه ،اينو هم ايمان دارم كه هر چيزى رو با اخلاص و ايمان ازش بخاى بهت ميده .

من خیلی ساده بودم و حتی به

من خیلی وقته دارم دعا میکنم خیلی خدارو صدا زدم شاید باور نکنید ولی اگ بگم هر لحظه صدا زدم دروغ نگفتم.انقد اشک ریختم ک چشمام ضعیف شده.هر دعا و نذری هم کردم ولی هنوز خدا منو شایسته اجابت ندونسته
من خیلی ساده بودم و حتی به پسری نگا نمیکردم.یکی پیدا شد خیلی اصرار داشت باهام دوست بشه و همش قسم میخورد قصدش ازدواج به خانوادش هم گفته بود.بعد چند ماه اصرارش منم بهش علاقه مند شدم.بهم نزدیک شد و اذیتم کرد منم مجبور شدم به خانوادش بگم ک بهم نزدیک شده بعد اون رفت.الآن من موندم با جسمی ک کثیفش کرد و سوختم.انقد خدارو صدا زدم ک بی نهایت.من فقط میخواستم مال یک نفر باشم .
دعا کنید برگرده ازدواج کنیم

آخه من موندم این دخترا چی

آخه من موندم این دخترا چی میگن شما که میگید من اینقدر سن دارم ببینین پسرا چقدر سن دارن اوناهم همه موندن. توی این تورم، گرونی کمرشکن و بیکاری چطوری ازدواج کنن اون پسرایی که باید بیان شما رو بگیرن خودشون موندن؛ چرا به خدا شکایت میکنین و میگن من موندم چرا دوره پدر و مادر های ما توی سن پایین ازدواج میکردن و مشکلی نبود یعنی اون موقع خدا یک کاری میکردجوونا زود از دواج کنن و الان کاری میکنه جوونا دیر ازدواج کنن یا اینکه مجرد بمونن این که خنده داره. این بلاییه. که سر ما آوردن و... بقیش سیاسیه که همه خودتون خبر دارین چیزای سیاسیش رو نمیگم که شاید این پست رو منتشر کنن

سلام داداش برو قصال خونه از

سلام داداش برو قصال خونه از نزديک مرده شستن نگاه کن ريستارت ميشي برا ازدواجم بسپار به بزرگترات کاريت نباشه ترسم به دلت راه نده

سلام. من هشت ماهه که دچار

سلام. من هشت ماهه که دچار گرفتاری شدم.ازتون خواهش میکنم واسم دعا کنین. تا ۱۰ روز دیگه احتمالا خبری بهم میرسه.. دعا کنین حاجتمو بگیرم. دیگه توانی واسم نمونده که بخوام قوی باشم

سلام دوستان خواهشا ی کمکی هم

سلام دوستان خواهشا ی کمکی هم ب من بکنین شوهرم ۸ساله با خانوم زنداییش رابطه داره بامن مث دشمن رفتارمیکنه حرفاشو من نمیگه وقتی من حرف میزنم با تندی جوابمو میده همش بامن دعوا میکنه لطفا کمکی بهم بکنین

تصویر پاسخگو

باعرض سلام و تشکر خدمت شما

باعرض سلام و تشکر خدمت شما
ما از تاریخچه زندگی شما و فراز و نشیب های زندگی تان بی خبر هستیم. کیفیت ارتباط و احساساتان در مرحله تصمیم به انتخاب و دوران عقد و نامزدی را نمی دانیم و هزاران هزار سوال تشخیصی و ارزیابی شخصیت شما و طرف مقابلتان که باید توسط یک مشاور خانواده پرسیده شود . پس مشاوره زمانی مفید خواهد بود که بیوگرافی کامل شما و همسرتان در دسترس باشد. اما در مورد ارتباط همسرتان با زن دایی اش باید بگوییم زن دایی همسرتان قبل از اینکه یک زن دایی باشد یک خانمی است نیازهای روحی و روانی همسر شما را برآورده می کند و با مهارت ها و جذابیت های خاص خودش توانسته فکر زن دایی بودن را در ذهن همسر شما پاک کند و به عنوان یک خانمی که هم انرژی می گیرد و هم انرژی می دهد نقش ایفا کند قطعا آن خانم هم زندگی خوبی در کنار همسرش ندارد و نیازها و کمبودها شدید طولانی مدت برآورده نشده در کنار شوهرش دارد. بهتر است شما سعی کنید مخالفت مستقیم و ستیزه جویی نکنید و با در نظر گرفتن و سعی در برآورده کردن نیازها وانتظاراتی که ایشان در موقعیت های مختلف کمی پرخاشگری ایشان را کاهش دهید. سعی کنید به قول معروف رگ خوابش را شناسایی و به دست بگیرید و خیلی نسبت به روابط ایشان با آن خانم در ذهن و در بیرون خود را مشغول نکنید و تنها و تنها به وظایفی که در زندگی دارید و همسرتان از شما توقع دارند بپردازید از ایشان دلسوزانه و صمیمانه بخواهید که چیکار کنید که ایشان با آرامی با شما گفت و گو داشته باشند از ایشان بخواهید که اگر نمی تواند در گفت و گو تندی و دعوا نداشته باشد برای حل مشکل با یک فردی خبره مشورت کند و اگر می تواند در مقابل شما چیکار باید بکنید تا ایشان از این توانایی استفاده کنند و به کار بگیرند. در ضمن زمان هایی که با آرامی صحبت می کنند را نادیده نگیرید و حتما و حتما واکنش بسیار هیجانی و مثبت نشان دهید و در گفت های بعدی هم به رخ ایشان بکشید و خوشحالی تا ابراز کنید .
ان شاء الله موفق باشید.

دخترخانوماي گل

دخترخانوماي گل
يه فرمايش از حضرت امام جعفرصادق (ع)هست.ايشون گفتن سوره احزاب رو روي كاغذبنويسيد و داخل صندقچه كوچكي مثل صندوق جواهرات بگذاريدودرخانه اي قرار دهيدكه دختر دم بخت زندگي ميكند.(يعني خونه خودتون).فرمودن با اينكار خاستگار هاي دختر زيادميشوند.
اين موضوع بسيار مجرب هست.يكي از اشنايان مااينطوري ازدواج كرد.منم يكماهي هست كه اينكارو انجام دادم ومنتظر انسان شايسته ازدواج از طرف خداوندهستم.اميدوارباشيدعزيزان:)

سلام

سلام
از خدا میخوام خودش مشگل ازدواج جوونا را حل کنه که فقط و فقط کار خودشه و فقط باید از خودش خواست فقط خود خدا،توسل کنید به آقا رسول الله
و ائمه را پیش خدا شفیع خودتون قرار بدید که اونا پیش خدا ابرو دارن و عزیزن و از خدا براتون طلب میکنن و از خدا بخواهید
چیزی های زیادی من شنیدم مثلا ایه ۱۳ سوره یس را با گلاب وزعفران توی ظرف چینی بنویسید و با اب نوشته را بشویید و بخورید
خوندن سوره یس
نوشتن سوره احزاب که دوستان بالاگفتند و غیره
و توکل فقط به خدا و خواستن از خود خدا و ختم قران برای ازدواج.
انشاله همه ازواج کنن و خوشبخت بشن.

سلام

سلام
عزیزان اگه میخوایین ازدواج کنین از خدا بخوایین گیر آدم بی وفا نیفتین.
من خودم ۷سال ازدواج کردن ۳سال پیش بهم خیانت کرد و قول داد دیگه تکرار نشه ولی الان باز احساس میکنم داره خیانت میکنه.تو را به خدا دعا کنید تا بفهمم که دوباره خیانت میکنه یا نه.
الان ۲تا دختر بچه هم دارم.و تو شهر غریب با یک شوهر سرد و خیانت کار زندگی میکنم.برام دعا کنید.
تا الان هم فقط به خاطر بچه هام موندم.

منم میخوام ازدواج کنم ولی...

منم میخوام ازدواج کنم ولی...
:((

منم میخوام به عشقم برسم ولی

منم میخوام به عشقم برسم ولی نمیدونم چرانمیشه هرکاری بگیدکردم هردعایی که بگیدخوندم نمیدونم چه صلاحیه ...من بدون اون میمیرم برام دعاکنیدخیلی تنهام خسته به جایی رسیدم که تا پای مردن رفتم ....

سلام

سلام
ان شاءالله ارزوهای همه برآورده بشه وهمه زندگی خوب و موفقی داشته باشن
لطفا برام دعا کنید بتونم دارو سازی ی دانشگاه خوب قبول شم و حافظ قرآن بشم واقعا همه ی تلاشمو میکنم واز خدای مهربونم میخوام ک توفیقش رو بهم بده ک حافظ و عمل کننده ی دستورات قرآن باشم

سلام.من پسری ۱۲ ساله ام که در

سلام.من پسری ۱۲ ساله ام که در آزمون نمونه دولتی و تیز هوشان شرکت کرده ام . اگر اطلاع‌ داشته باشید جواب این دو آزمون امشب یعنی ۹۴/۳/۱۹ ساعت ۱۰ شب می آید پس لطفا هر کس این سایت را باز میکند برای قبول شدن من دعا کند. با تشکر . خدا حافظ .

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
برای شما دوست عزیز آرزوی موفقیت و سلامتی داریم

افرادی که این نوشته رو میخونه

افرادی که این نوشته رو میخونه خواهش میکنم به خاطر خدا برام دعاکنه فردا ۲۱خرداد من کنکور دارم (روز سرنوشتمه) پس تا یک ماه دیگه نتایج معلم میشه برام دعا کنین قول میدم چه قبول بشم چه نشم ماه رمضونو ۲/۳ بیشترشو روضه بگیرم لطفا برام دعا کنید (از ته قلب)......

مطالب خیلی جالب بود!

مطالب خیلی جالب بود!
من سعی می کنم همه رو انجام بدم،خدا کنه دعام مستجاب شه...

۲۷سالمه ازبچگی چشم راستم

۲۷سالمه ازبچگی چشم راستم بخاطر یه مشکل دید کمی داشت انحرافم داشت جراحی کردم تو نوجوونی اما الان باز داره انحرافش برمیگرده دیدهم اصلا نداره میگن هیچ علاجی نداره ازبچگی خیلی عذاب کشیدم درد تحقیر سرزنش مسخره ی دیگران عذاب جسمی خودم به هردری زدم برای درمان نشد ازخدا خیلی خواستم اما جوابمو نمیده نمیدونم چجوری ازش بخوام که جوابمو بده مگه خودش نگفته بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا پس چرا جوابمو نمیده توروخدا برام دعا کنید التماستون میکنم برام دعاکنید بخاطراین مشکلم همه ی زندگیم داره ازهم میپاشه حتی نمیتونم ازدواج کنم وبخاطراین دردم میخوام قید کسی رو که عاشقانه دوسش دارم بزنم چون حس میکنم درشأنش نیستم ازتون عاجزانه التماس دعادارم ومیخوام اگر راهی بلدین بهم بگین که چطوری ازخدا بخوام دردمو درمان کنه وجوابموبده...

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
انشاءالله بنده و همه کاربران عزیز برا شما دعا خواهیم کرد . شما هم برای همه دعا کنید .
اصلی ترین ابزار در دعا و اظهار نیاز به درگاه الهی دل شکسته و اظهار نیاز حقیقی است که شما دارید .
مطمئن باشید که خدا حتما دعای شما را خواهید شنید و به بهترین وجه مستجاب خواهد کرد .

سلام امیدوارم به حرمت این ماه

سلام امیدوارم به حرمت این ماه عزیز وشبهای قدر همه دوستان وهمه حاجتمندا حاجت روا بشن .انشالله من وخونوادمم حاجت روا شیم .مشکل منم ازدواج نکردنمه که امیدوارم به حرمت ماه مبارک همه مجردا راهی خونه بخت بشن ، منم همینطور .برای منم دعا کنین .

نظرات