راههای كنترل شهوت و احساسات جنسی

كنترل شهوت

همانطور که می دانید، راهکار اصلی و اساسی اسلام برای پاسخ به نیاز و غریزه جنسی ازدواج است چه موقت و چه دایم آن، در غیر اینصورت راه های مذهب برای کنترل شهوت و احساسات جنسی عبارتند از:

۱- سعى كنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه كنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبك میل كنید.
۲- هرگز شكم خود را بیش از حد معمول پر نكنید بلكه تا چند لقمه دیگر كه جاى دارید دست بكشید.
۳- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب ورزید.
۴- هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز كنید.
۵- از خواندن، شنیدن، نگاه كردن به امور و تصاویر شهوت‏ آفرین دورى كنید.
۶- از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏ مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
۷- از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
۸- هرگز به رو نخوابید.
۹- هیچ‏گاه تنها در یك مكان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
۱۰- براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید.
۱۱- هیچ‏گاه بیكار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
۱۲- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا و كم ‏حجم ‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.
۱۳- هرگز به نامحرم نگاه نكنید، حتى اگر به ارتباط كلامى با آنها مجبور باشید.
۱۴- با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نكنید.
۱۵- هرگاه افكار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه كنید. مثلاً با بستن یك كش به مچ دست خود و كشیدن و رها كردن آن به خود هشدار دهید.
۱۶- به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى كه به گناه آلوده نشده ‏اید بیشتر در فكر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
۱۷- هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
۱۸- به محض لغزش فوراً توبه كنید و سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
۱۹- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیكان و... پر كنید.
۲۰- ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.

facenama

دیدگاه‌ها

باعرض سلام خيلي موضوع مفيدي

باعرض سلام خيلي موضوع مفيدي بود وبه من خيلي كمك كرد .سپاس گزارم

راه ها و روش های کم کردن و از

راه ها و روش های کم کردن و از بین بردن شهوت و تمایلات جنسی برای افراد مجرد:
باید دانست زمانی که خداوند شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل در وجود انسان قرار داد، برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را قرار داد و به آن سفارش بسیار نمود و هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که اسلام بیان نموده است.
اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟!
باید دانست اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که ما با استفاده از بعضی از روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم:
- روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخورد.
- نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و...
- خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و...
- کنترل چشم از نگاه به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و... زدست دیده و دل هر دو فریاد--- که هرچه دیده بیند دل کند یاد.
- از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
- دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
- داشتن وضو و با وضو بودن که باعث دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
- ورزش کردن وفعالیت بدنی و دوری از تنبلی و تن پروری.
- مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
- زیاد استغفار کردن.
- تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.

ائمه اطهار همیشه با وضو بودن

ائمه اطهار همیشه با وضو بودن ,غذای مختصر,روزه کنترل چشم و شهوت هیچکدوم کنترل نشد وهمگی ۱۰-۱۲ همسر داشتن.....پس معلوم میشه این راهکارها بی مفهومه....این یه نیازه و باید تامین بشه خواهر یا برادر عزیز....یکم فکر کردن درد نداره به خدا شما امتحان کن

تصویر پاسخگو

دوست عزیز ناشناس

دوست عزیز ناشناس
شما در اظهار نظر آزادی که این راهکارها رو رد یا قبول کنید .
اما دلایلی که برای حرفتون آوردید ، درست نیست .
اولا کدام امام بوده که ۱۰-۱۲ همسر داشته ؟
ثانا مگر بحث چند همسری که در اسلام آمده و برخی ائمه هم داشته اند ، فقط به خاطر نیاز جنسی هست ؟؟
اختیار کردن چند همسر دلایل متعددی می تواند داشته باشد که براوردن صحیح نیاز جنسی یکی از آنهاست .
پس شما نمی توانید ادعا کنید که ازدواجهای امامان شیعه فقط بخاطر این بوده است .

ممنون از راهنمایتون

ممنون از راهنمایتون

من ۲۰ سالمه و مجرد هستم و

من ۲۰ سالمه و مجرد هستم و فعلا قصد و شرایط ازدواج رو ندارم. شدیدا هم میل جنسی دارم و کنترلش برام سخته. به طوری که حتی مکالمات روزمره ی جنس مخالف که حتی با نفر دیگه ای هست و من اتفاقی صداش رو میشنوم تحریکم میکنه. برای صیغه شدن و ازدواج موقت هم اذن پدر لازمه که اصلا در خونواده های ایرانی این کار مرسوم نیست و مایه ی ننگه و پدرم اجازه نمیده و ممکنه به خاطر این حرفم هم تنبیه شم. در صورتی که اسلام گفته ایرادی نداره ازدواج موقت وقتی ممکنه ازشهوت به گناه بیفتیم و شرایط ازدواج هم نباشه! اما متاسفانه پدران ما از اسلام فقط نماز و روزه شو یاد گرفتن.

حالا با این شرایطی که من دارم و مطمئنم که خیلیای دیگه هم دارن بگید چیکار کنم؟ ایا باز هم خود ارضایی جایز نیست؟ واقعا گاهی نمیشه کنترلش کرد حتی با این کارایی که گفتید.
تازه به نطر من خود ارضایی بهتر از ازدواج موقته نه کسی متوجه میشه نه میل ادم سرکوب میشه. اصلا دلیل اینکه گناهه رو نمیفهمم.
واقعا اسلام راهی برای تخلیه ی این میل برای کسی مثل من رو نذاشته! واقعا شاکیم....

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت خدمت شما

با عرض سلام و تحیت خدمت شما خواهر گرامی و تشكر از حسن اعتماد شما
غریزه جنسی یكی از قویترین غرایز است كه دین مبین اسلام برای پاسخ به آن بر خلاف سایر مكاتب كه یا راه افراط را در پیش گرفته‌اند و یا تفریط، راه میانه را پیشنهاد داده است كه عبارتست از ازدواج (دائم/موقت) و یا مدیریت آن.
مستحضرید نیاز جنسی، بر خلاف سایر نیازهای بیولوژیك، تابع ساعت زیستی بدن نیست بلكه ارتباط مستقیمی با افكار و رفتار دارد. لذا با كنترل مبادی ورودی فكر یعنی حواس پنچگانه و بویژه چشم و گوش، می‌توان پاسخ به این نیاز را تا فراهم شدن شرایط به تاخیر انداخت. همانگونه كه بسیاری از افراد تا زمان ازدواج و مهیا شدن شرایط آن را به تاخیر می‌اندازند.
در اینجا نكته‌ای روانشناختی قابل بیان است و آن اینكه سركوب كردن غریزه جنسی نوعی مكانیزم دفاعی است كه هرچند با گرفتار شدن به دام گناه، قابل مقایسه نیست، اما طبعا سركوبی از بدترین مكانیزمهای دفاعی است كه پیامدها و نتایج منفی را به دنبال دارد. لذا تا فراهم شدن شرایط ازدواج بهتر است از مكانیزمهای دیگر مانند تصعید و جابجایی استفاده شود. مثلا در صورتیكه این غریزه با برنامه‌ریزی و تمركز بر فعالیتهای مختلف علمی، اجتماعی، شغلی، ورزشی و...مدیریت شود به آن سركوبی گفته نمی‌شود بلكه این نیاز با جابجایی مواجه شده است.
اما اینكه اسلام راه را باز گذاشته است(ازدواج دائم و موقت) ولی شرایط فرهنگی و اجتماعی بر خلاف این مسیر رقم خورده است، ایرادی است كه به اسلام برنمی‌گردد چرا كه موضوعی است فرهنگی و نه شرعی.

به هر حال دشواری شرایط، مجوزی برای ارتكاب حرام و از جمله خود ارضایی فراهم نمی‌آورد. و خود ارضایی علاوه بر حرمت شرعی پیامدهای منفی جسمی و روانی را به دنبال خواهد داشت.
در بسیاری از موارد فرد دچار اعتیاد، زودانزالی، احساس گناه، اضطراب و...می‌شود. و متاسفانه در موارد بالینی شاهد آن هستیم كه متاسفانه افرادی بر اثر ابتلاء به خودارضایی، یا توان مطلوب برقراری ارتباط جنسی با همسر را ندارند و دچار زودانزالی می‌شوند و یا بر اثر شكل گیری ذائقه جنسی از ارتباط زناشویی لذت نمی‌برند كه این امر زمینه اختلافات شدید زوجین را به همراه خواهد داشت.
در هر صورت احكام نورانی اسلام تابع مصالح و مفاسد است. و هرچقدر كه مدیریت غریزه جنسی شوارتر باشد، اجر و پاداش الهی آن نیز بیشتر است.

برای شما خواهر محترم توفیق الهی را مسئلت دارم.

خب دختر که نمیتونه ازواج

خب دختر که نمیتونه ازواج موقت کنه. بابا بجای این حرفا ی فکری واسه کار و در آمد کنین و ما هم از دواج میکنیم. مگه ازدواج چیه؟ همه ی نسل قبل ما هم از وداج کردن ک ما الان اینجاییم دیگه. اما ما الان تو این بلاتکلیفی ک هستیم بریم در خونه دختر مردم چی بگیم؟ ولی جدا فک میکردم ما پسرا فقط تو فشاریم.... اصن آقا باید ی جایی بزنن دختر و پسر برن اونجا خودشون رو خالی کنن... ببینید دست شویی جای کثیفیه. اما اگه نباشه همه ی خونه کثیف میشه... ی جوری بشه ک ی نفر ک مجرد هستش با ی نامه از بهداشت بره اونجا و... /. اصلا خصوصیش کنن. مثل مراکز ترک اعتیاد. اصن موندیم چه کنیم. وا قعاا ناراحتم...

تصویر soalcity

سلام

سلام
در جامعه هر بخشی، وظیفه ای دارند. و اگر تقسیم کار وجود نداشته باشد، جامعه بی معناست. وظیفه ما مرتبط به بخش فرهنگ است. نه آنکه مسائل اقتصادی را حل کنیم.

اقتصاد به همه علوم مرتبط میشه

اقتصاد به همه علوم مرتبط میشه
به علوم سیاسی فرهنگی اجتماعی فنی مهندسی درمانی بین الملل و ...
اینکه بیایم شانه خالی کنیم و بگیم حوزه فعالیت ما فرهنگه نه حل مسائل اقتصادی به نظر من درست نیست
بیکاری و تورم لجام گسیخته و گرانی اجازه ازدواج نمیده . اگر این مسائل و مشکلات کمتر شه تازه یه کورسوی امیدی پیدا میشه که جوون ازدواج کنه
همه ما جوونا تو فشاریم و هیچ کس تو این کشور به ما اهمیت نمیده حتما مهم نیستیم برخلاف همه دنیا که سرمایه کشور جوانان کشورند اینجا ازین خبرا نیست

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
آیا ارتباط اقتصاد به علوم دیگر، در این حد است که هر کسی درباره آن اظهار نظر کند و راهکار ارائه دهد؟ مثلا اگر بنده با تخصص روان شناسی، بخواهم تعرفه واردات را تنظیم کنم، شما آن را مساله ناروا نمی شمارید؟
درباره سایر کشورها، باید این سوال را از شما پرسید که در چند کشور زندگی کرده اید و آنجا را شناخته اید؟
البته اگر این گونه ابراز نظرهای هیجانی کمکی به حل مشکل می کرد، بنده ابایی از پذیرش آن نداشتم! اما در نظر بگیرید که سخن اولا باید منطقی باشد، ثانیا باید کارگشا باشد.

باسلام..میبخشید هااا..همه

باسلام..میبخشید هااا..همه حرفاتون رو دوسته عزیزی که مطرح کرد میدونست..دنبال راه حله..نه بازی با کلمات.

سلام.شما زیاد تنها میشین.باید

سلام.شما زیاد تنها میشین.باید بصورت کاملا شفاف با مادرتون صحبت کنین و مشکلتونو بهش بگین.ولی بنظر من اگه تنها نباشین و همیشه مشغول یه کاری باشین اینجوری نمیشین.البته اون حس قریضی مرتبط به سال و ماه تولدم میشه.

خواهر توجه داشته باشید که

خواهر توجه داشته باشید که دختر مظهر حیاست و بنظرم زشته که یک دختر از شهوتش بگویید و شهوت فقط منحصر ب اقایان هست و در خانمها کم هست بنظرم سعی کنید مظهر حیا باشید

تصویر شهر سوال

با سلام

با سلام
اینکه دختر باید مظهر حیا باشد، حرفی نیست. اما اینکه فرمودید بیان این مطلب از ایشان زشت است لازم است عرض شود مطرح نمونش بخاطر پیدا نمودن راهکار مناسب برای مدیریتش، نه تنها زشت نیست، خوب و پسندیده است.
و همچنین اینکه فرمودید شهوت منحصر به اقایان است، نیز سخنی باطل است.

منظورم از اینکه بیان خواهرمان

منظورم از اینکه بیان خواهرمان از شهوتش ناپسند است این است که کلی نامحرم این پست رو میخونند و این در شان یک دختر شیعه نیست که در فضای مجازی همگان بخوانند
اما در مورد شدت شهوت در اقایان و خانمها ب این شکل هست که بنا ب تحقیق بسیاری از کارشناسان و روانشناسان که ایچنین مطرح مینمایند که جنس نر یا همون مذکر چه در حیوانات و چه ادمیزاد ۷۰درصد دارای عریزه هستند و ۳۰درصد عاطفه در صورتی که در جنس ماده این اعداد برعکس میشوند بنا ب نظر بنده
عاطفه ای که در جنس مونث هست برای انجام کارهای سهل و سبک ب ودیعه گذاشته شده است و ن برای شهوت رانی

با سلام طبق تجربه خودم با

با سلام طبق تجربه خودم با نماز و ورزش و کتابخوندن(کار) و دوری از تنهایی میشه شهوت را کنترل کرد .ببخشید طبق گفته خواهر ما در مردان یه راه حلال برای خارج شدن از فشار جنسی وجود داره که این راه محتلم شدن در خواب است که فرد بدون انکه گناه کند از این فشار خارج میشود.خدا به همه ی ما جونا حیایی بده که در مقابلش گناه نکنیم.امین

اين مطالب به هيچ دردي نميخوره

اين مطالب به هيچ دردي نميخوره فقط يه راه داره كه آزادي جنسي باشه.وگرنه با غذا و نگاه نكردنو ...اينا فقط توجيح هستن. راه عمليش اينه كه كارايي كه كشورهاي پيشرفته ميكنن.راهش باز باشه بعد يك مدت شخص خودش ميلي به اين كار نخواهد داشت و سراغ چيزهاي ديگر خواهد رفت. هر جاييكه انسان محدود شه نتيجه اش عكس ميشه اين اثبات شده است. اليته اين راهكار حالا حالاها اينجا جوا نميده شايد ۱۰۰سال ديگه كه ديگه اونوقت ما نيستيم پس بسوزيدو بسازيد

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
با این نظر شما که اگر مثل کشورهای پیشرفته عمل کنیم، مردم به سراغ چیزهای دیگری خواهند رفت، موافق هستم. و برای همین هم غربی ها به سراغ همجنس بازی و رابطه جنسی با حیوانات و ... رفته اند.
اما اینکه محدودیت ها رفع شود، چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت نیز بسیار واضح است. امروز که به فرمایش شما کشورهای پیشرفته، محدودیت ها را برداشته اند، حاصلی جز پررنگ تر شدن مسائل جنسی نداشته اند. کافیست کمی به آمار تولیدات مستهجن در این کشورها بنگرید. همان گونه که در سابق، پادشاهان با داشتن حرمسراها، هرگز شهوت شان فروکش نمی کرد. چون خروج میل جنسی از حد اعتدال، مثل نوشیدن آب شور است که هر چه بیشتر بنوشید، تنها تشنه تر خواهید شد.
درباره تاثیر کنترل ها مثل مهار کردن نگاه و پرهیز از غذاهای محرک و ... به نظر می رسد، مطلب بسیار واضح است و نیازی به توضیح ندارد. تمام کسانی که تحت فشار شهوت هستند، خودشان می دانند که با نگاه های ناروا و ... تقاضای دورنی شهوانی شان بیشتر می شود.

احسنت. خوب فرمودید/

احسنت.
خوب فرمودید/

آزادی جنسی یعنی مرگ ارزشها و

آزادی جنسی یعنی مرگ ارزشها و انسانیت.برو ببین کشورهای غربی چقدر تو لجن افتادن.در ضمن این محدودیت ها همش امتحان خدا از ماهاست که کسایی رو که مقاومت و تحمل میکنن رو پاداش بده و بقیه رو... .بهشت رو الکی به آدم نمیدن که.باید پدرمون دربیاد تا بهش برسیم

LIKE

LIKE

درود مطلبتون جالب

درود مطلبتون جالب

به نظر من راهکاری برای ازدواج

به نظر من راهکاری برای ازدواج موقت پیدا کنن تا جونها بتونن به صورت قانونی وشرعی امیال جنسی شون رو حل کنن وبه گناهایی مثل ارتباط با زن زنان شوهر دار که گناه کبیره است نرن چون بیشتر ناهنجاری های جامعه ما به خاطر همین موضوع جنسیه مثل همین ازدواج هایی که بدون فکر به تفاهم یا چیزای دیگه و فقط به دلیل میل جنسی دو طرف اتفاق میوفته به بعد یه مدت هم طلاق اتفاق میوفته و دو طرف در اجتماع سر کوفت میشن و تا آخر عمر این مهر رو پیشونیشون هست. ممنون میشم این مطلب رو بزارید

موارد جالبی رو برای کنترل

موارد جالبی رو برای کنترل گفتید و خیلی مفید بود ...

خیلی خیلی سخته دوری از شهوت جنسی !!!! وای ، خدا می دونه که من چندین دفعه تمام سعیم رو کردم ازش دور بشم ، اما ... !! :(
همین الانش هم می خواست شهوتم بر من غلبه کنه که یه سرچ روش کنترل شهوت زدم که یه سایت شما بر خوردم !!! که امیدوارم حداقل الان نرم سراغش !!!

برای بنده هم دعا کنید ، تا انشاالله از شهوت خلاص شم ...!!!

سپاس ...

با سلام. اینکه بشه این میلو

با سلام. اینکه بشه این میلو کامل کنترل کرد اونم تو جامعه الان فکر کنم امکانش نباشه، بویژه اینکه قدرت ایمان افراد بسیار متفاوته، فقط شاید بشه دفعاتشو کمتر کرد. در مورد خود من این آیه قران مفید بود: "لا تتبعوا خطوات الشیطان". شاید تفسیر من درست نباشه ولی تو تمام مواردی که این میل منو به گناه کشونده یه جورایی همین قدم به قدم گوش کردن به وسوسه های شیطان بود. مثلا حالا بابا این فیلمو نگاه کنم. چیزی نمیشه... این سایت سرک بکشم چیزی نمیشه.... موقع خواب این فکرارو بکنم حواسم هست...(این ... ها یعنی آخرش خوب تموم نشد.) همون step اول باید یه ذکر از ته دل کنی و زود یه کار دیگه که ازش لذت ببری. من خودم اینجور مواقع زبان کار می کنم.
خدا هممونو به راه راست هدیت کنه که اگه الان تو جوونی گناه نکنیم ارزش داره والا موقع پیری اصلا توانشو نداری که اجری داشته باشه.

سلام

سلام
خسته نباشید
من یه جوون ۲۰ ساله هستم و یه دخترو دوس دارم اما خانوادم مخالفت میکنن من نمیتونم تحمل کنم
من سربازمو اونا فکرمیکنن ک اگ من ازدواج کنم دیگه نمیتونم خدمت کنم
دختره خوبیه و بهش اعتماد دارم و خیلی وفاداره
من فکرمیکنم که اگ ازدواج نکنم به گناه کشیده میشم حالا چیکارباید بکنم؟؟؟؟
از نظر اسلام اشکالی نداره بدونه اجازه والدینم ازدواج کنم؟؟
خانوتده دختر با همه ی شرایط منو قبول دارن و میگن کمکم میکنن
چیکارباید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تصویر شهر سوال

با سلام و تحیت خدمت شما برادر

با سلام و تحیت خدمت شما برادر ارجمند
در پاسخ به بخشی از سوال شما باید گفت اقدام شما برای ازدواج با این خانم از لحاظ قانونی و شرعی مشروط به رضایت والدین و خانواده نیست، اما فراموش نکنید که عدم رضایت والدین، می تواند زمینه ساز پاره ای از مشکلات جدی در زندگی شما شود، لذا ضرورت دارد با بردباری و حوصله به خرج دادن و نیز کمک گرفتن از وساطت اطرافیان و بستگان، رضایت والدین خود را جلب نمایید.
در پناه خدای متعال موفق باشید

با سلام و احترام

با سلام و احترام
بخونید شاید تاثیری مثبت برای شما داشته باشه. البته امیدوارم آزرده خاطر هم نشید.
من ۲۶ سال سن دارم و پسری مجردم. راستش باورتون بشه یا نشه، بیشتر از ۲۰ ساله که شدیدا میل جنسی بالا دارم؛ از زمانی که حافظم یاری میکنه این میل در من قلیان میکرد. سالهای سال هست که عاقل شدم و عمل زشت خودارضایی رو کنار گذاشتم؛
راستش ورزش رزمی کار میکنم؛ ساز تار و سه تار به دست میگیرم به صورت حرفه ای؛ در آستانه ی تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه ملی هم هستم؛ اما متاسفانه گاهی از شدت شهوت و فشار خیلی زجر میکشم و گاهی تنها در اتاق از روی فشار روی زمین می افتم (واقعا می افتم). در تمام عمرم با دختر نبودم؛ نه گشت و گزار و نه تلفن چه رسد به رابطه جنسی. چند بار پیشنهاد دوستی بهم دادن اما نپذیرفتم. با وجود اینکه خیلی از خویشاوندان و همسایه ها تجربه های دوستی و عملیشون رو به عنوان افتخاراتشون! تعریف میکنند برام، اما در چنین محیطی سعی کردم بر خلاف جهت همه شنا کنم و تاثیر منفی دیگران رو نپذیرم. خیلی برام سخت هست؛ خیلی فشار روم هست اما متاسفانه توان مالی ازدواج ندارم چون شغل ثابت ندارم.
گاهی فشار درد و خفقان رو غروب ها روی سینم احساس میکنم. گاهی به ناچار با پخش موسیقی سنتی نمازم رو میخونم تا حواسم سراغ شهوت نره. باورتون میشه؟ سرنماز!
اما خودمو نمیبازم. بهم میگن دوست دختر داشته باش میگم من دختری رو که حاضر به دوستی با من باشه نمیـــــــخــــوام! ضمن اینکه از نظر قرآن شریف، این کار مردود هست. میگن صیغه کن؛ میگم توی قرآن شریف همچین چیزی ندیدم جز اینکه: *آنانکه توان ازدواج ندارند با تاکید عفت پیشه کنند تا حضرت پروردگار آنان را غنی سازند.* به هر حال انسان در زندگی آزمایش میشه. نباید انتظار داشته باشیم همیشه همه چیز وفق مراد باشه.
شما آقا یا خانم گرامی اگر سختی من رو دارین بدونین که تنها نیستید و بدونید که اینطور هم میشه زندگی شرافتمندانه کرد.
در پناه حضرت عزیز حق

دمت گرم باور کردنش سخته چه

دمت گرم باور کردنش سخته چه برسه به عمل کردنش. دست راستتو بکش رو سر من

کارت خیلی درسته...صداقت از

کارت خیلی درسته...صداقت از حرفات معلومه...اینو میدونم ک خدا گفته نباید از ترس فقر ازدواج نکرد.شمام دل به خدا ببندوبه خودش توکل کن.دیگه وقتشه.باور کن اگه اقدامی برا ازدواج بکنی خدا از یه جاهایی برات میرسونه که خودتم باورت نشه.خداروشکر وضعیتتم که برا ازدواج بد نیس.مام دعات میکنیم موفق باشی.کار هم جور میشه!راستی وام های خوبی هم میدنا.

بنام خدا

بنام خدا
دوست عزیز سلام و خدا قوت
آفرین به این اراده قوی و مذهبی که شما و امثال شما دارند و امید وارم که خدا و اهل بیت پشت و پناه شما باشد
تنها یک نکته از این حقیر را به خاطر بسپارید که امام صادق علیه السلام فرمودند :هر کس ازدواج را به خاطر ترس از فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است زیرا خدا فرموده ازدواج کنید که اگر فقیر باشید خداوند از فضل خود آنها را بی نیاز میکند
لذا توصیه من این است که در اسرع وقت برای ازدواج اقدام کنید چرا که من هم عینا و طابق النعل بانعل شرایط شما را داشتم و ازدواج نمودم و شما نیز اگر در مورد ازدواج خود انشاءالله مشکلی نداشته باشید و همسر آینده تان به نیاز های شما پاسخ دهند قطعا از این موقعیت به حول و و قوه الهی نجات پیدا خواهید کرد بحق محمد وآل محمد

سلام برادرم

سلام برادرم
راستش برات ناراحت شدم اما اون جمله ی اخر رو که خوندم واقعا روحیه گرفتم
اما شما میتونی به اطبای طب سنتی مراجعه کنی و ازشون دارویی بخوای که میل رو کم کنه
به من گفتند هر روز جوشانده ای از سماق تخم خرفه و ترشک بخور البته خودت هم برو پرسو جو کن
کاش پیامم رو بخونی داداش

سلام بر همه دوستان عزیز.

سلام بر همه دوستان عزیز.
منم مثل همه ی شما الان که دارم این نوشته رو می ذارم ناراحتم از گناهایی که کردم!
اصلا من الان یه سوال دارم ما ها چه جور آدمایی هستیم؟خدا این همه به ما لطف وبخشش می کنه اما ما به جای تشکرو حساب بری میایم همون کارایی رو که گفته نکنین رو انجام می دیم عجب آدمای ......... هستیم
بیاین الان هرکی داره اینو می خونه یه فکری به کارایی که خدا براش انجام داده بکنه.خواهشا حرف از شانس و اتفاق و این جور چیزا نزنین.توی این دنیا هیچی اتفاقی نیست!
ولی از یکی از دوستای گلم نقل می کنم که بهم می گفت همین که ناراحتی و اومدی تو اینجور جاها که دنبال راه حل بگردی بدون خدا خواسته،خدا خواسته یه بندشو نجات بده
اگه اینجوری به این مسائل فکر کنی امید میگیری.
اینم کلام آخر:
یکی از صفات خداون سریع الرضا بودنشه پسر دوست گلم همین آلان بیا تو دلت بگو خدایا به خاطر تو می خوام دیگه شهوت و دروغ و.... بذارمکنار فقط کمکم کن مطمئن باش خودش کمکت می کنه.همین که تو این سایتی یعنی خدا خیلی هواتو داره و می خواد اینجوری یه تلنگری بهت بزنه تا یادت نره کی هستی.
الهی العفو

سخته!

سخته!
وقتي بغض خدارو حين گناه حس ميكنم...
ازش خجالت ميكشم...آخه اين حقش نيست
منم ك نميتونم برم وسط جامعه داد بزنم شوهرميخوام اونم صالح! باورتون نميشه اينجابه من ميگن مثبت دانشگاه اماهيچكي نميدونه سالهاست اسيرطاعون هوس پرستي ام...
هرسال چندباري ازكنترلم خارجه!!
شرمنده خودم خداشهداميشم..س

تصویر soalcity

سلام

سلام
همین احساس گناه و شرمساری در درگاه الهی می تواند نجات بخش باشد. و انسان باید همیشه به رحمت خدای متعال امیدوار باشد و پس از آنکه تمام تلاشش برای دوری از گناه را به کار گرفت، از تمام گناهان خود توبه کند. و هرگز اجازه ندهد که گناه برایش یک مساله عادی باشد.

اغا من کارم از این چیزا گذشته

اغا من کارم از این چیزا گذشته چیکار کنم

سلام من دختری ۱۴ ساله ام

سلام من دختری ۱۴ ساله ام میدونم زوده ولی متاسفانه من به خود ارضایی رو اوردم نه خیلی شدید در حد هفته ای دو بار از ضرر هایی که داره ام اطلاع دارم ولی میخوام همین کمم ترک کنم سعی میکنم اگر چیزی تحریکم میکنه ازش دور شمو توجه نکنم ولی باز نمیشه میخواستم ببینم راهی هست که من میل جنسیم کمتر بشه?

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر خدمت شما

باعرض سلام و تشکر خدمت شما کاربر گرامی
خودارضایی یک عادتی است مانند بسیار عادت ها که ذهن و روان به دلیل وضعیتی که از این طریق برایش پیش می آید به عنوان یک رفتار سمج و پایدار در می آید افرادی که در خود ارضایی دچار تخلیه و کاهش موقت تنش و اضطراب می شوند به سرعت به تکرار این رفتار روی می آورند و با این رفتار خو می گیرند. بنابراین شما بدون سرزنش و احساس گناه که خود عامل اضطراب بوده و ممکن است راه انداز این رفتار باشد به راهکارهایی که در مطلب ذکر شده اقدام نمائید

منم همسن توام و دقيقا همين

منم همسن توام و دقيقا همين مشكل رو دارم .... نميدونم چيكا كنم .... از دوس پسرم هم كمك خواستم ولي هرچس سعي كرد نتونست كنترلش كنه

تصویر پاسخگو

سلام خواهر گرامی

سلام خواهر گرامی
ترک این عادت باید از راه درست و با کمک از خداوند و اراده خود انسان صورت گیرد .
اطمینان داریم چنانچه راههای گفته شده در این سایت را به درستی انجام دهید ، حتما موفق به ترک خودارضایی خواهید شد .

سلام.۱-من دو سه سال پیش

سلام.۱-من دو سه سال پیش متاسفانه از روی جهل و نادانی چندان اهمیتی به دستورات خدا و ... نمیدادم.غرق در استمنا و ... بودم و اکثر وقتها جنب بودم.حتی بعضی وقتا که از خواب بیدار میشدم و می دیدم جنب شدم اهمیتی نمیدادم و حتی بدون عوض کردن لباسم به کارای روزانم می رسیدم!ولی الان پشیمونم و توبه کردم.ولی موندم اون لباسهاییم که از اون زمان مونده با اینکه بارها شسته شده از اون زمان(ولی خب فک کنم در اون زمان اکثر لباسام همونجوری بودن و شاید موقع قاطی شدن باز...)حکمش چیه؟چیز زیادی از اون زمان یادم نمیاد ولی بعد که یکم بیشتر به خودم اومدم به مساله بهداشتم بیشتر اهمیت دادم و دیگه اون حالتی که گفتم پیشن یومد.ولی خب هیچ وقت هم همه رو با هم نشستم.(شایدم یادم نیس)ولی شده که اکثر لباسها رو شستم و یه لباسی که زودتر شسته بودم رو تنم کردم قبل از قاطی شدن با بقیه.حکم نمازهام چیه؟
۲-خوابیدن بین طلوعین مکروهه ولی توی برنامه اندروید حلیه المتقین خوندم که اگر بعد از نماز رو به تعقیب بپردازه و بعدش بخوابه هیچ ایرادی نداره و حتی نوشته بود بعضی از امامان همین کارو می کردن.درسته این حرف؟
با تشکر از سایت خوبتون

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
پاسخ سؤالها :
۱- نماز هایی که یقین دارید با لباسهای نجس یا با حالت جنابت خوندید ، باطل بوده و باید قضای آن را به جا بیاورید . حتی اگر در اون زمان از روی سهل انگاری نمازی را نخوانده اید ، باید قضایش را بخوانید . با توجه به این که تعداد نمازهایی که به عده دارید را نمی دانید شما باید اون مقداری را که یقین دارید به عهده تون هست ، قضا کنید .
مثلا شما به نظرتون می رسه که بین شش ماه تا یک سال وضعیت نماز خواندنتون به شکلی بوده که توضیح دادید . پس به شش ماه یقین دارید و نسبت به بیشتر از این مقدار شک دارید . پس الان شما اگر شش ماه نماز قضا بخوانید ، شما دیگر نماز قضایی به عهده ندارید .

۲- نکته ای که شما در باره خواب بین الطلوعین گفتید رو در حلیة المتقین ندیدیم . اگر شما چیزی که فرمودید در این کتاب هست ، نکته درستی است و به همان عمل کنید .

باسلام با کسانی که به این عمل

باسلام با کسانی که به این عمل مبتلا بودن زیاد صحبت کردم تمام راهکارهایی که پیشنهاد شده بسیار مفید است بند ه درآخر به این رسیدم که امیر سخن امیر مومنان علی علیه السلام می فرمایند *ذهنتان را مشغول کنید پیش از آنکه ذهنتان شما را مشغول کند *وباز هم حضرت در حدیثی می فرمایند که مضمون حدیث به انگونه است *خدایا بین ما وگناه فقط خودت می توانی جدایی بیندازی*وباز هم حضرت در بحث تقوا ودوری از گناه می فرمایند زیاد ذکر لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم بگویند *وچه خوب است جوانی به سجده رود واین ذکر را بگوید قطعا خدا از این حرکت جوان خوشحال می شود و وقتی که خدا می بیند جوانی اینگونه به در گاه او التماس می کند ایا دیگر دست او را نمی گیرد .واین را هم فراموش نکنیم که شیطان مهندسی وسوسه داردیعنی یک مهندس همیشه به دنبال این است که از کوتاه ترین راه وکم ترین هزینه بهترین نتیجه را بگیرد.هیچ وقت خودمان را گول نزنیم که بگوییم حالا این دفعه این فیلم را ببینیم، حالا این دفعه ای کار را انجام دهیم بعد توبه می کنیم تنها راه نجات شما دوستان ومحبین علی واولاد علی این است ، که می گید این بار اخرین بار است دیگه انجام نمی دهم بعد توبه می کنم همین اخرین بار را انجام ندهید.آقای بهجت می فرمایند که نماز هایتان را با هر کیفیت که می خوانید بخوانید ولی اول وقت باشد این کار خود به خود شما را کمک می کند .سجدهای طولانی در حدیثی که از رسول خدا آمده است انسان را اهل بهشت مکند .و آقای وحید خراسانی می فرمایند ۱۱بار سوره توحید بعد از نماز صبح بخوانید شما را از وسوسه های شیطان دور می کند .روزانه ۵۰آیه ی قرآن فراموش نشود هدیه به حضرت زهراسلام الله . و در آخر توکل به خدا جرقه،واراده ی شما چاشنی موفقیت شماست .به سایت حجه السلام اللهی سر بزنید خیلی مفید است .یا علی مدد

این یه نیاز طبیعی بدن هست

این یه نیاز طبیعی بدن هست نمیشه از دستش راحت شد مثل احساس گرسنگی
من تاثیر نصیحت و ... منکر نمیشم ولی باید با این مساله به صورت شیمیایی برخورد کرد و دنبال مواردی رفت که این نیاز به صورت شیمیایی کم میکنه برید یه سرچی کنید خودم در شرایط خطرناک با اب سرد دمای بدنم کم میکنم

تصویر soalcity

سلام

سلام
اینکه می فرمایید یک نیاز طبیعی است، صحیح می باشد اما فرق هایی با گرسنگی دارد.
اولا اگر انسان خود اسباب بیداری آن را مهیا نکند (مثل ترک نگاه های ناروا و ...) مزاحمتش بسیار کم می شود.
ثانیا اگر چه عوامل طبیعی در کنترل این غریزه نقشی جدی دارند (مثل ترک غذاهای محرک نظیر فلفل و غذای روغنی یا ورزش برای تخلیه انرژی و ...) اما عزم و اراده انسان و عوامل معنوی نیز بسیار موثر هستند.

من وقتی میبینم در سن ازدواج و

من وقتی میبینم در سن ازدواج و در اوج جوانی هستم و خب نیاز جنسی هم یکی از نیازامه و خیلی بهش نیاز دارم و دلم میخواد ازدواج کنم و یک زندگی اروم داشته باشم و من و همسرم به هم ارامش ببخشیم ولی وقتی میبینم مشکلات اقتصادی این اجازه رو به من و جوونا نمیده اصلا حتی اگه خودشون رو کنترل کنن ولی جوونی و زیبایی وخیلی چیزای دیگه به هدر میره و بعضی هم به گناه الوده میشن من حتی با کسی دوست هم نبودم و خطایی نکردم ولی این مشکل جامعه واقعا عذابم میده

تصویر soalcity

سلام

سلام
در میانه همین سختی هاست که انسان ها امتحان می شوند.
باید با تمام توان مان تلاش کنیم که این مشکلات را برطرف کنیم اعم از تغییر دیدگاههای فرهنگی که سبب سهل شدن و تسریع در امر ازدواج می شود تا ... اما تا بهبود اوضاع هیچ کس مجوزی برای گناه در مقابل خدای متعال ندارد.

با سلام عرض ادب

با سلام عرض ادب
ميخواستم عرض كنم واقعاً با ورزش و پر كردن وقت ميشه اين نيازو كنترل كرد ؟
من تمام اين مسائلو كنترل ميكم اما نتيجه اي حاصل نميشه ؟
لطفاً راهي پيشه كنيد تا از اين معضل همه سر بلند بشن.
با سپاس

تصویر soalcity

سلام

سلام
ورزش و پر کردن وقت بخشی از حل مساله است. بخش دیگر این است که غریزه خفته را با نگاه و فکر و ... بیدار نکنیم.

خیلی سخت جلوی شهوتم رو بگیرم

خیلی سخت جلوی شهوتم رو بگیرم.کاش یه دارویی بود که شهوت رو از آدم دور میکردیا به تاخیر مینداخت

تصویر soalcity

سلام

سلام
همان گونه که در متن نیز بیان شده است، خوراک انسان می تواند بر روی این مساله تاثیر بگذارد.

سلام من ۱۶ سالمه ۳ ساله از

سلام من ۱۶ سالمه ۳ ساله از مشکله خود ارضایی رنج میبرم فهمیدم گناه و راه های انجام ندادن این عملم خوندم ولی بازم نمیتونم مغزم پر شده از حرف های چرت و پرت و فکر های بد درباره ی فامیلم
تا حالا چندین بار به مامان و بابام قول دادم که این کار رو نکنم ولی نمیتونم بعد از چند وقت که این عمل رو انجام ندم دیونه میشم خود به خود به این عمل گرایش پیدا میکنم و ماشاالله که در اینترنت بازه
خواهش میکنم کمکم کنید زیر قولی که به مامان و بابام دادم نزنم

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
غریزه جنسی و تحریکات جنسی یک نیروی خدادادی است که با هدف خاصی و در سن خاصی به امکانات انسان اضافه می شود منظور از امکانات توانایی ها و اختیاراتی است که نوع انسان از بدو تولد شروع به دریافت و تسلط بر این امکانات می شود کودک در یک سن خاصی می تواند بنشیند در سن خاصی می تواند غذا بخورد در سن خاصی راه می رود در سن خاصی می تواند آموزش ببیند و در سن خاصی هم به یک توانایی دیگری می رسد که آن را دوره را دوران بلوغ می نامند . قطعا کسب اطلاع از دوران بلوغ و فعل و انفعالات روانی و جسمی و تسلط بر تحریکات جنسی و بکار گیری این نیرو در کارهایی دیگری مانند عبادت و کسب علم و سرگرم بودن به هدف های ترسیم شده تا حدود زیادی فشار جنسی را کاهش می دهد.همانطور که ما می دانیم بر اساس قانون فیزیک انرژی قابل حذف شدن نیست ولی قابل جابه جای و تغییر می تواند باشد و شما هم می توانید با راهکارهایی مانند ورزش منظم و پر تحرک انرژی جنسی را به سوخت و ساز تبدیل کنید از طرفی از انباشته شدن انرژی ها و کالری های بی هدف در بدن پرهیز کنید مثلا شما با یک شیوه تغذیه مناسب از غذاهای پرکالری کمتر استفاده کرده و در صورت استفاده با ورزش و تحرکات بدنی و تمرکز بر اهداف مهم زندگیتان آن را به سوخت و ساز تبدیل می کنید نکته دیگر آنچه که یک خودارضایی را به مرحله عمل می رساند عبارتن از تنهایی ، امنیت دادن به خود ، نشخوار و پرورش افکار جنسی ، مواجه شدن ارادی با زمان طولانی با تصاویر محرک و وجود انرژی بی هدف و انباشته شده در ارگانیسم تمام این موارد باعث می شود افکار جنسی و تحریک کننده به ذهن هجوم آورده و هیجان و رفتار جنسی را شکل می دهند پس اگر شما مقدمات این هجوم افکار جنسی را با مدیریت فراهم نکنید این موضوع یعنی خودارضایی به تأخیر می افتد البته بعضی از خودارضایی ها به دلیل اضطراب و تنش و حتی مسایل و مشکلات دیگر روحی است حتی پرتنش بودن محیط خانواده ، داشتن انتظارات بالای تحصیلی و رفتاری والدین نیز ممکن است برای شما محرک اضطرابی باشد و منجر به تحریکات جنسی شود. همچنین خودسرزنشی ، بی ارزش ساختن نقاط مثبت و نیکوکاری ها و بزرگ کردن موضوع خودارضایی به کل موقعیت های زندگی باعث می شود که آمار خودارضایی به صورت تصاعدی بالابرود پس شما با خود باید بگویید من نقاط مثبت و ارزشمندی زیادی در زندگی دارم اما در مورد مدیریت تحریکات جنسی نیاز به تلاش و کار بیشتری دارم که دارم تمرین می کنم .هیچ وقت از کلمات باید و نباید در هر موضوعی مخصوصا این موضوع که به شکل وابستگی و عادت درآمده است استفاده نکنید چون اگر برطبق این باید یا نباید کار انجام نشد باعث برچسب زدن و تضعیف اعتماد به نفستان می شود به جای آن باید بگویید من سعی و تلاشم را انجام می دهم اگر چه شما از اول تصمیم بر ترک آنی داشته باشید ولی در عمل سعی کنید به تدریج تعداد دفعات را به تأخیر بیاندازید. در ضمن روزهایی که پاک هستید را حتما بازخورد به خودتان بدهید و پادش دهی کنید نکته آخر اینکه قبل از ورود به نت ابتدا ساعت و هدف منطقی از استفاده را مشخص کنید و از وارد شدن بی هدف و به قول معروف پرسه زدن در محیط های نت بپرهیزید و سر ساعت مشخص از نت بیرون بیایید اگر علایم اعتیاد به نت را دارید حتما مشورت جداگانه ای برای ترک اعتیاد به نت بگیرید موفق باشید.

سلام،من خانومي بيست ساله هستم

سلام،من خانومي بيست ساله هستم حدود جهار بنج ساله ازدواج كردم،همسرم اوايل خوب بود ولي مدتيه زود انزالي داره و واقعا دارم اذيت ميشم،اصلا دلم نميخواد و نميتونم بهش خيانت كنم ولي واقعا عذاب ميكشم ديكه راهي به ذهنم نميرسه ،فقط يه راهنمايي ميخوام كه خودمو كنترل كنم قرص دارو هرجي،فقط ديكه ميخوام خودمو سركوب كنم جون تو فشارم،از حكمت خدا سر درنميارم اخه جرا زني مثل من بايد اين مشكل بزركو داشته باشه،ميترسم كارم به طلاق بكشه،خواهش ميكنم راهنماييم كنيد

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت خدمت

با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی

رابطه جنسی مطلوب از جمله فاکتورهای مهم در قوام و میزان رضایت زوجین از زندگی مشترک است لذا شرایط شما قابل درک است اما متاسفانه زودانزالی موضوعی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند و اختصاص به همسر شما ندارد. در عین حال باید توجه داشت که رضایت از زندگی مشترک در رابطه جنسی خلاصه نمی شود و لازم است سایر ابعاد روانی و عاطفی نیز در قضاوت افراد نسبت به زندگی مشترک لحاظ شود. به عبارت دیگر لازم است نقاط قوت زندگی مشترک و همسر نیز دیده شوند تا از میزان نارضایتی کاسته شود و اندیشه ناپاک خیانت از بین برود. خصوصیتی که بحمدالله شما از آن برخوردار هستید.

به هر حال برای برطرف کردن این ضعف لازم است علت آن تشخیص داده شود و مشخص شود که آیا ریشه روانی دارد یا ارگانیک و عضوی؟ این امر مستلزم آن است که همسرتان را متقاعد کنید تا با یک روانشناس گفتگو کنند تا روشن شود که این موضوع زمینه روانی دارد یا خیر؟

توجه داشته باشید در بسیاری از موارد زودانزالی از اضطراب ناشی می شود، بنابراین بررسی کنید که آیا همسرتان با دغدغه خاصی مواجه هستند یا خیر؟ ضمن اینکه لازم است توجه کنید که هرچقدر از رابطه خود با ایشان اعلام نارضایتی کنید، ممکن است به سطح اضطراب، ترس و احساس بی کفایتی وی افزوده شود و این امر نیز به زودانزالی دامن می زند. پس از سرزنش وی اجتناب کنید. در کنار این مسائل برای کم کردن سطح این معضل موارد زیر را دنبال کنید؛

_ قرص ویاگرا میزان زودانزالی را کاهش می دهد. لازم است با تجویز و هماهنگی پزشک از این دارو استفاده شود.

_ از همسرتان بخواهید که در حین رابطه به موضوعی که نیاز به دقت و توجه دارد بیندیشد. مثلا از عدد ۵۰۰ سه تا سه تا کم کنند!

_ حبس نفس و انقباض عضلات ناحیه لگن، می تواند از انزال زودرس جلوگیری کند

_ از همسرتان بخواهید پیش از ارتباط کامل، لحظات و دقائقی را به معاشقه ( پیش نوازش) با شما اختصاص دهند.

_ فراگیری تکنیک کگل را به وی توصیه کنید. این تکنیک به این نحو است که فرد در طول روز چند نوبت برای چند دقیقه عضلات ناحیه لگن را منقبض و در ادامه رها می کند

_ کاهش فاصله میان دفعات ارتباط، از شدت زود انزالی کم می کند

_ توقف در حین ارتباط نیز از دیگر راههای موثر است

در پناه خدای متعال موفق باشید

با سلام من پزشک هستم و به

با سلام من پزشک هستم و به کثرت مراجعین ما مشکل شما رو دارن. پیشنهاد من از نظر پزشکی محلول
لیدوکاین هستش و مطمئنم که ۱۰۰% جواب میده
اینجا مکان خوبی برای توضیحات اضافه نیست شما میتونید
به یک پزشک مراجعه کنید و توضیحات مفصل رو دریافت کنید
اصلا هم نگران نباشید یا علی

خواهرم

خواهرم
درست نیست از اینجور مسائل اینجا گفته بشه
زشته خواهر
اینجا اکثرا مجرد هستند
اخه اینجا که مطب دکتر نیست
من که شرمم شد خوندم
پیش خودم خجالت کشیدم

سلام

سلام
جهانگیر خان بذار مردم حرفشونو بزنن درد شونو بگن
حتما چیزی به فکر خودش نمیرسید و روش نمیشد بره دکتر که مجبور شد از این سایت مشاوره بگیره دیگه.
تازه کسی که اونو نمیشناسه یه بنده خدا یه مشکلی داره جوابشو هم گرفته شما این وسط چی میگی؟
افراط عزیز من ...........................چیز بدیه ازش دوری کن

شما عزیزم بهتره بری تو سایت

شما عزیزم بهتره بری تو سایت پند و موعظه این سایت با روحیات شما سازگار نیست. والااااا
اومدیم اینجا که مشکلایی که داریم و ازش عذاب میکشیمو حل کنیم

سلام عليكم راستش من خیلی زود

سلام عليكم راستش من خیلی زود تحریک میشم حتی با صحبت کردن یا دست دادن با جنس موافق،باید از بیشتر دوست هام دور بشم چون وقتی انها رامیبینم یا باهاشون حرف میزنم تحریک میشم.حتی همین الآن که توی سایت شما دنبال راهکار برای کنترل شهوت میگشتم، وقتی که مطالب را میخواندم تحریک می شدم. آیا همین تحریک هم گناهه؟ چه کار کنم؟ حتی گاهی توی نماز هم تحریک میشم!

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
موضوع از دو منظر فقهی و روانشناختی قابل طرح است؛
از آنجا که شرط تکلیف اختیار است، از نظر فقهی اگر تحریک پذیری غیر اختیاری باشد و مقدمات تحریک به صورت عمدی فراهم نشده باشد، ایرادی ندارد.
اما از نظر روانشناختی لازم است توجه داشته باشید که تحریک غریزه جنسی، در بسیاری از مواقع به توجه و تمرکز به مسئله جنسی است. تحریک غریزه جنسی از کانالهای جسمی مانند چشم،گوش، لمس و...عبور می کند. لذا اگر در کنترل و ورودی کانالهای مربوطه دقت بیشتری شود به این معنا که از حضور در مکانهای نامناسب، نگاه به تصاویر تحریک کننده، شنیدن مطالب جنسی و... آنگاه تحریک پذیری جنسی کاهش قابل توجهی خواهد داشت.
در عین حال بنابر اصل دوام انرژی و جابجایی ان لازم است انرژی روانی به فعالیتهای مفید مانند ورزش، تفریح و... هدایت شود. در این مسیر تحکیم معنویت از مسیر بندگی و بویژه نماز و روزه نقش ممتازی را ایفا می کند.
سعی کنید در دوست گزینی و انتخاب گروه های دوستانه، افراد و محافل مذهبی را مرکز ارتباط قرار دهید.

البته در کنار این نکات، بر حسب مطالبی که ارائه نمودید این احتمال مطرح است که وضعیت شما متاثر از وسواس باشد! لذا جهت تشخیص دقیقتر لازم است با یک روانشناس گفتگو کنید.

با نظر آقا مهدی موافقم.خیلیا

با نظر آقا مهدی موافقم.خیلیا نمیتونن برن دکتر یا این مسئله رو با کسی درمیون بزارن ولی این طوری باز میتونن درمورد مشکلشون اطلاعات بدست بیارن و به خودشون کمک کنن.
ممنون از مطالب مفیدتون

سلام ببخشید همه اونهایی که

سلام ببخشید همه اونهایی که این مشکل رو دارن مجردن دیگه . تجویز دارویی ممکنه درآینده متاهلی مارو دچار مشکلاتی مثل سردی جنسی و نمیدونم های دیگه بکنه اون وقت چیکار کنیم .

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
از آنجایی که ممکن است ریشه برخی هیجانات زیاد جنسی ، اختلالات هورمونی باشد ، استفاده از دارو در این موارد انجام می شود . اما باید توجه داشت که استفاده سرخود و بدون تجویز دارو ممکن همان مشکلاتی که گفتید در پی داشته باشد .
بنابر این برای استفاده از داروی خاص حتما باید تجویز لازم از پزشک متخصص باشد .

سلام

سلام
همه این چیزایی نوشتید درست اما از من بشنوید که تمام این موارد فقط روی کاغذ راحت هست و عمل کردن بهش سخته کلا توی این زمونه که دیگه کار ار گار گذشته خیلی دیر این چیزا به مردم گفته میشه من یادم نمیاد سیستم آموزشی این کشور به جای اینکه سریع توی آموزش این مسائل اقدام کنه وقتی این چیزا رو به ما میگن که فرد چه پسر چه دختر زود تر از سنش به بلوغ جنسی میرسه یعنی قبل از اینکه بیاد راه درست رو یاد بگیره خودش خودش رو تعلیم میده سلیقه جنسیش رو حتی قبل از بلوغ جسمیش تعیین میکنه متاسفانه مردم ما فقط حررررف میزنن میگن دختر باید این کار و بکنه پسر باید این کارو نکنه . خودتون رو بزارید جای ما مثل آدمی که به طرز عجیبی تشنه باشه و هییییی جلوش لیوان آب رو تکون بدن خداوکیلی چقدر میتونی دووم بیاری که لیوان آب رو نخوری . من بهت میگم . با تمام این تفاسیر تمام راهکار هایی که نوشتید حالت بدشو بگم کلا ۱ یا ۲ ماه بتونی خودتو نگه داری بعد این برهه زمانی آنچنان عذابش رو میکشی که خودت به سمتش میری نیازی به این تحرکات نیست . من یه جوان ۲۲ ساله هستم که تازه بعد ۳ سال که تونستم مدرک فوق دیپلمم رو بگیرم خوب ۲ ساله دیگه میخونم فوق لیسانسو میگیرم ۲.۵ میرم سربازی پایان خدمت بگیرم حداقل بعدش میرم سر کار ۳ سال کار میکنم تازه بتونم شاید یه خونه بخرم خوب ایشالا بعدش تازه به فکر ازدواج میوفتم ok شد چند سال ۱۰ سال من از صفر حساب کردم حالا شما بگید توی این ۱۰ سال به خاطره حیا با هیچ کسی رابطه نداشتم شما فکر کنید ۱۰ سال چه بلاهایی سر من اومده ختم کلام فقط توی این ۱۰ سال خدا رو بالا سرم دارم شاید یه معجزه بشه
ممنون از سایت خوبتون

نظرات