راههای كنترل شهوت و احساسات جنسی

كنترل شهوت

همانطور که می دانید، راهکار اصلی و اساسی اسلام برای پاسخ به نیاز و غریزه جنسی ازدواج است چه موقت و چه دایم آن، در غیر اینصورت راه های مذهب برای کنترل شهوت و احساسات جنسی عبارتند از:

۱- سعى كنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه كنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبك میل كنید.
۲- هرگز شكم خود را بیش از حد معمول پر نكنید بلكه تا چند لقمه دیگر كه جاى دارید دست بكشید.
۳- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب ورزید.
۴- هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز كنید.
۵- از خواندن، شنیدن، نگاه كردن به امور و تصاویر شهوت‏ آفرین دورى كنید.
۶- از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏ مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
۷- از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
۸- هرگز به رو نخوابید.
۹- هیچ‏گاه تنها در یك مكان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
۱۰- براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید.
۱۱- هیچ‏گاه بیكار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
۱۲- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا و كم ‏حجم ‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.
۱۳- هرگز به نامحرم نگاه نكنید، حتى اگر به ارتباط كلامى با آنها مجبور باشید.
۱۴- با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نكنید.
۱۵- هرگاه افكار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه كنید. مثلاً با بستن یك كش به مچ دست خود و كشیدن و رها كردن آن به خود هشدار دهید.
۱۶- به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى كه به گناه آلوده نشده ‏اید بیشتر در فكر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
۱۷- هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
۱۸- به محض لغزش فوراً توبه كنید و سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
۱۹- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیكان و... پر كنید.
۲۰- ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.

facenama

دیدگاه‌ها

باعرض سلام خيلي موضوع مفيدي

باعرض سلام خيلي موضوع مفيدي بود وبه من خيلي كمك كرد .سپاس گزارم

راه ها و روش های کم کردن و از

راه ها و روش های کم کردن و از بین بردن شهوت و تمایلات جنسی برای افراد مجرد:
باید دانست زمانی که خداوند شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل در وجود انسان قرار داد، برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را قرار داد و به آن سفارش بسیار نمود و هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که اسلام بیان نموده است.
اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟!
باید دانست اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که ما با استفاده از بعضی از روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم:
- روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخورد.
- نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و...
- خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و...
- کنترل چشم از نگاه به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و... زدست دیده و دل هر دو فریاد--- که هرچه دیده بیند دل کند یاد.
- از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
- دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
- داشتن وضو و با وضو بودن که باعث دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
- ورزش کردن وفعالیت بدنی و دوری از تنبلی و تن پروری.
- مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
- زیاد استغفار کردن.
- تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.

ائمه اطهار همیشه با وضو بودن

ائمه اطهار همیشه با وضو بودن ,غذای مختصر,روزه کنترل چشم و شهوت هیچکدوم کنترل نشد وهمگی ۱۰-۱۲ همسر داشتن.....پس معلوم میشه این راهکارها بی مفهومه....این یه نیازه و باید تامین بشه خواهر یا برادر عزیز....یکم فکر کردن درد نداره به خدا شما امتحان کن

تصویر پاسخگو

دوست عزیز ناشناس

دوست عزیز ناشناس
شما در اظهار نظر آزادی که این راهکارها رو رد یا قبول کنید .
اما دلایلی که برای حرفتون آوردید ، درست نیست .
اولا کدام امام بوده که ۱۰-۱۲ همسر داشته ؟
ثانا مگر بحث چند همسری که در اسلام آمده و برخی ائمه هم داشته اند ، فقط به خاطر نیاز جنسی هست ؟؟
اختیار کردن چند همسر دلایل متعددی می تواند داشته باشد که براوردن صحیح نیاز جنسی یکی از آنهاست .
پس شما نمی توانید ادعا کنید که ازدواجهای امامان شیعه فقط بخاطر این بوده است .

ببین اقا پسر ائمه روبا خودت

ببین اقا پسر ائمه روبا خودت یکی ندون ایمه دلیل داشته که تعدا همسراشون زیاد بوده ایمه که مثل تو نبودن فهمیدی

کاش یکی درک میکرد یه پسر ۲۴

کاش یکی درک میکرد یه پسر ۲۴ ساله مجرد تو اوج نیاز جنسی با این وضعیت حجاب تو دانشگاه و جامعه با سرکوب کردن میل جنسیش به چه افسردگیی دچار میشه،اگه با ورزش کردن میشه فکر غذا خوردنو ادم از فکرش بیرون کنه با ورزش کردن میشه فکر مسائل جنسیو از ذهن دور کرد.کاش یکی درک میکرد.خدا نگذره از کسایی که با خوردن بیت المال اینجوری زندگی رو برا جوونا سخت کردن دو تا راه بیشتر نداریم یا گناه یا افسردگی.

تصویر مشاور شهر سوال

حقیقتاً دشوار است. به امید

حقیقتاً دشوار است. به امید روزی که موانع ازدواج (دائم و یا موقت) کمتر و کمتر شده و از بین برود.

واقعا حرفتون به دلم نشست

واقعا حرفتون به دلم نشست.خیلیا حرف زیاذ میزنن.حرف شما واقعی ترین چیزی بود که شنیدم

ممنون از راهنمایتون

ممنون از راهنمایتون

من ۲۰ سالمه و مجرد هستم و

من ۲۰ سالمه و مجرد هستم و فعلا قصد و شرایط ازدواج رو ندارم. شدیدا هم میل جنسی دارم و کنترلش برام سخته. به طوری که حتی مکالمات روزمره ی جنس مخالف که حتی با نفر دیگه ای هست و من اتفاقی صداش رو میشنوم تحریکم میکنه. برای صیغه شدن و ازدواج موقت هم اذن پدر لازمه که اصلا در خونواده های ایرانی این کار مرسوم نیست و مایه ی ننگه و پدرم اجازه نمیده و ممکنه به خاطر این حرفم هم تنبیه شم. در صورتی که اسلام گفته ایرادی نداره ازدواج موقت وقتی ممکنه ازشهوت به گناه بیفتیم و شرایط ازدواج هم نباشه! اما متاسفانه پدران ما از اسلام فقط نماز و روزه شو یاد گرفتن.

حالا با این شرایطی که من دارم و مطمئنم که خیلیای دیگه هم دارن بگید چیکار کنم؟ ایا باز هم خود ارضایی جایز نیست؟ واقعا گاهی نمیشه کنترلش کرد حتی با این کارایی که گفتید.
تازه به نطر من خود ارضایی بهتر از ازدواج موقته نه کسی متوجه میشه نه میل ادم سرکوب میشه. اصلا دلیل اینکه گناهه رو نمیفهمم.
واقعا اسلام راهی برای تخلیه ی این میل برای کسی مثل من رو نذاشته! واقعا شاکیم....

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت خدمت شما

با عرض سلام و تحیت خدمت شما خواهر گرامی و تشكر از حسن اعتماد شما
غریزه جنسی یكی از قویترین غرایز است كه دین مبین اسلام برای پاسخ به آن بر خلاف سایر مكاتب كه یا راه افراط را در پیش گرفته‌اند و یا تفریط، راه میانه را پیشنهاد داده است كه عبارتست از ازدواج (دائم/موقت) و یا مدیریت آن.
مستحضرید نیاز جنسی، بر خلاف سایر نیازهای بیولوژیك، تابع ساعت زیستی بدن نیست بلكه ارتباط مستقیمی با افكار و رفتار دارد. لذا با كنترل مبادی ورودی فكر یعنی حواس پنچگانه و بویژه چشم و گوش، می‌توان پاسخ به این نیاز را تا فراهم شدن شرایط به تاخیر انداخت. همانگونه كه بسیاری از افراد تا زمان ازدواج و مهیا شدن شرایط آن را به تاخیر می‌اندازند.
در اینجا نكته‌ای روانشناختی قابل بیان است و آن اینكه سركوب كردن غریزه جنسی نوعی مكانیزم دفاعی است كه هرچند با گرفتار شدن به دام گناه، قابل مقایسه نیست، اما طبعا سركوبی از بدترین مكانیزمهای دفاعی است كه پیامدها و نتایج منفی را به دنبال دارد. لذا تا فراهم شدن شرایط ازدواج بهتر است از مكانیزمهای دیگر مانند تصعید و جابجایی استفاده شود. مثلا در صورتیكه این غریزه با برنامه‌ریزی و تمركز بر فعالیتهای مختلف علمی، اجتماعی، شغلی، ورزشی و...مدیریت شود به آن سركوبی گفته نمی‌شود بلكه این نیاز با جابجایی مواجه شده است.
اما اینكه اسلام راه را باز گذاشته است(ازدواج دائم و موقت) ولی شرایط فرهنگی و اجتماعی بر خلاف این مسیر رقم خورده است، ایرادی است كه به اسلام برنمی‌گردد چرا كه موضوعی است فرهنگی و نه شرعی.

به هر حال دشواری شرایط، مجوزی برای ارتكاب حرام و از جمله خود ارضایی فراهم نمی‌آورد. و خود ارضایی علاوه بر حرمت شرعی پیامدهای منفی جسمی و روانی را به دنبال خواهد داشت.
در بسیاری از موارد فرد دچار اعتیاد، زودانزالی، احساس گناه، اضطراب و...می‌شود. و متاسفانه در موارد بالینی شاهد آن هستیم كه متاسفانه افرادی بر اثر ابتلاء به خودارضایی، یا توان مطلوب برقراری ارتباط جنسی با همسر را ندارند و دچار زودانزالی می‌شوند و یا بر اثر شكل گیری ذائقه جنسی از ارتباط زناشویی لذت نمی‌برند كه این امر زمینه اختلافات شدید زوجین را به همراه خواهد داشت.
در هر صورت احكام نورانی اسلام تابع مصالح و مفاسد است. و هرچقدر كه مدیریت غریزه جنسی شوارتر باشد، اجر و پاداش الهی آن نیز بیشتر است.

برای شما خواهر محترم توفیق الهی را مسئلت دارم.

خب دختر که نمیتونه ازواج

خب دختر که نمیتونه ازواج موقت کنه. بابا بجای این حرفا ی فکری واسه کار و در آمد کنین و ما هم از دواج میکنیم. مگه ازدواج چیه؟ همه ی نسل قبل ما هم از وداج کردن ک ما الان اینجاییم دیگه. اما ما الان تو این بلاتکلیفی ک هستیم بریم در خونه دختر مردم چی بگیم؟ ولی جدا فک میکردم ما پسرا فقط تو فشاریم.... اصن آقا باید ی جایی بزنن دختر و پسر برن اونجا خودشون رو خالی کنن... ببینید دست شویی جای کثیفیه. اما اگه نباشه همه ی خونه کثیف میشه... ی جوری بشه ک ی نفر ک مجرد هستش با ی نامه از بهداشت بره اونجا و... /. اصلا خصوصیش کنن. مثل مراکز ترک اعتیاد. اصن موندیم چه کنیم. وا قعاا ناراحتم...

تصویر soalcity

سلام

سلام
در جامعه هر بخشی، وظیفه ای دارند. و اگر تقسیم کار وجود نداشته باشد، جامعه بی معناست. وظیفه ما مرتبط به بخش فرهنگ است. نه آنکه مسائل اقتصادی را حل کنیم.

اقتصاد به همه علوم مرتبط میشه

اقتصاد به همه علوم مرتبط میشه
به علوم سیاسی فرهنگی اجتماعی فنی مهندسی درمانی بین الملل و ...
اینکه بیایم شانه خالی کنیم و بگیم حوزه فعالیت ما فرهنگه نه حل مسائل اقتصادی به نظر من درست نیست
بیکاری و تورم لجام گسیخته و گرانی اجازه ازدواج نمیده . اگر این مسائل و مشکلات کمتر شه تازه یه کورسوی امیدی پیدا میشه که جوون ازدواج کنه
همه ما جوونا تو فشاریم و هیچ کس تو این کشور به ما اهمیت نمیده حتما مهم نیستیم برخلاف همه دنیا که سرمایه کشور جوانان کشورند اینجا ازین خبرا نیست

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
آیا ارتباط اقتصاد به علوم دیگر، در این حد است که هر کسی درباره آن اظهار نظر کند و راهکار ارائه دهد؟ مثلا اگر بنده با تخصص روان شناسی، بخواهم تعرفه واردات را تنظیم کنم، شما آن را مساله ناروا نمی شمارید؟
درباره سایر کشورها، باید این سوال را از شما پرسید که در چند کشور زندگی کرده اید و آنجا را شناخته اید؟
البته اگر این گونه ابراز نظرهای هیجانی کمکی به حل مشکل می کرد، بنده ابایی از پذیرش آن نداشتم! اما در نظر بگیرید که سخن اولا باید منطقی باشد، ثانیا باید کارگشا باشد.

باسلام..میبخشید هااا..همه

باسلام..میبخشید هااا..همه حرفاتون رو دوسته عزیزی که مطرح کرد میدونست..دنبال راه حله..نه بازی با کلمات.

سلام.شما زیاد تنها میشین.باید

سلام.شما زیاد تنها میشین.باید بصورت کاملا شفاف با مادرتون صحبت کنین و مشکلتونو بهش بگین.ولی بنظر من اگه تنها نباشین و همیشه مشغول یه کاری باشین اینجوری نمیشین.البته اون حس قریضی مرتبط به سال و ماه تولدم میشه.

خواهر توجه داشته باشید که

خواهر توجه داشته باشید که دختر مظهر حیاست و بنظرم زشته که یک دختر از شهوتش بگویید و شهوت فقط منحصر ب اقایان هست و در خانمها کم هست بنظرم سعی کنید مظهر حیا باشید

تصویر شهر سوال

با سلام

با سلام
اینکه دختر باید مظهر حیا باشد، حرفی نیست. اما اینکه فرمودید بیان این مطلب از ایشان زشت است لازم است عرض شود مطرح نمونش بخاطر پیدا نمودن راهکار مناسب برای مدیریتش، نه تنها زشت نیست، خوب و پسندیده است.
و همچنین اینکه فرمودید شهوت منحصر به اقایان است، نیز سخنی باطل است.

منظورم از اینکه بیان خواهرمان

منظورم از اینکه بیان خواهرمان از شهوتش ناپسند است این است که کلی نامحرم این پست رو میخونند و این در شان یک دختر شیعه نیست که در فضای مجازی همگان بخوانند
اما در مورد شدت شهوت در اقایان و خانمها ب این شکل هست که بنا ب تحقیق بسیاری از کارشناسان و روانشناسان که ایچنین مطرح مینمایند که جنس نر یا همون مذکر چه در حیوانات و چه ادمیزاد ۷۰درصد دارای عریزه هستند و ۳۰درصد عاطفه در صورتی که در جنس ماده این اعداد برعکس میشوند بنا ب نظر بنده
عاطفه ای که در جنس مونث هست برای انجام کارهای سهل و سبک ب ودیعه گذاشته شده است و ن برای شهوت رانی

سلا من شنیدم بر اساس نظر بعضی

سلا من شنیدم بر اساس نظر بعضی از مجتهدین میشه دختر بدون اجازه پدر صیغه بشه ولی بدون دخول هزار راه دیگه هست برای ارضای نیاز مثا فقط با هم بودن

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
بر طبق نظر اکثر مراجع صیغه یا ازدواج موقت با دختر باکره بدون اجازه پدر اصلا مشروع نیست .
بحث های دیگه بعد از این مطرح میشه که ارضا از چه طریق باشه و ...

نه ...خود ارضایی اصلا راه

نه ...خود ارضایی اصلا راه مناسبی نیست ..زندگیت سیاه میشه ..ما یه بچه ده ساله تو فامیل داریم که از بچگی حتی تو جمع با اندام جنسیش ور میرفت و خود ارضایی میکرد ..الان کله فامیل بسیج شدن که ترکش بدن ولی نمیتونن ..چون دیگه جزوی از زندگیش شده...به عنوان یه دوست ازت خواهش میکنم جوونیتو هدر نده...به خودت دلداری بده بلاخره ازدواج میکنم و بهترین و داغترین رابطه ها رو با همسرم برقرار میکنم ..علی یارت...

با سلام طبق تجربه خودم با

با سلام طبق تجربه خودم با نماز و ورزش و کتابخوندن(کار) و دوری از تنهایی میشه شهوت را کنترل کرد .ببخشید طبق گفته خواهر ما در مردان یه راه حلال برای خارج شدن از فشار جنسی وجود داره که این راه محتلم شدن در خواب است که فرد بدون انکه گناه کند از این فشار خارج میشود.خدا به همه ی ما جونا حیایی بده که در مقابلش گناه نکنیم.امین

اين مطالب به هيچ دردي نميخوره

اين مطالب به هيچ دردي نميخوره فقط يه راه داره كه آزادي جنسي باشه.وگرنه با غذا و نگاه نكردنو ...اينا فقط توجيح هستن. راه عمليش اينه كه كارايي كه كشورهاي پيشرفته ميكنن.راهش باز باشه بعد يك مدت شخص خودش ميلي به اين كار نخواهد داشت و سراغ چيزهاي ديگر خواهد رفت. هر جاييكه انسان محدود شه نتيجه اش عكس ميشه اين اثبات شده است. اليته اين راهكار حالا حالاها اينجا جوا نميده شايد ۱۰۰سال ديگه كه ديگه اونوقت ما نيستيم پس بسوزيدو بسازيد

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
با این نظر شما که اگر مثل کشورهای پیشرفته عمل کنیم، مردم به سراغ چیزهای دیگری خواهند رفت، موافق هستم. و برای همین هم غربی ها به سراغ همجنس بازی و رابطه جنسی با حیوانات و ... رفته اند.
اما اینکه محدودیت ها رفع شود، چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت نیز بسیار واضح است. امروز که به فرمایش شما کشورهای پیشرفته، محدودیت ها را برداشته اند، حاصلی جز پررنگ تر شدن مسائل جنسی نداشته اند. کافیست کمی به آمار تولیدات مستهجن در این کشورها بنگرید. همان گونه که در سابق، پادشاهان با داشتن حرمسراها، هرگز شهوت شان فروکش نمی کرد. چون خروج میل جنسی از حد اعتدال، مثل نوشیدن آب شور است که هر چه بیشتر بنوشید، تنها تشنه تر خواهید شد.
درباره تاثیر کنترل ها مثل مهار کردن نگاه و پرهیز از غذاهای محرک و ... به نظر می رسد، مطلب بسیار واضح است و نیازی به توضیح ندارد. تمام کسانی که تحت فشار شهوت هستند، خودشان می دانند که با نگاه های ناروا و ... تقاضای دورنی شهوانی شان بیشتر می شود.

احسنت. خوب فرمودید/

احسنت.
خوب فرمودید/

این حرفا همش الکیه

این حرفا همش الکیه
هر کسی این مقوله را ارزش بدونه قطعا سراغش نخواهد رفت حتی اگر به قول شما در حرمسرای پادشاه باشه و کسی هم که قباحتی در این کار ندونه باز به سراغش میره حتی اگه در بهشت باشه
در زمان رژیم سابق که محدودیتی نبود خیلی از پدر مادرای ما خودشونا حفظ کردن و هرگز سراغ نامحرم نرفتن و متاسفانه امروزه که در مملکت اسلامی به سر میبریم اینقدر آمار زنا _ تن فروشی _ تجاوز _ خیانت بالا رفته که آدم شرمش میشه اصلا دربارش صحبت کنه

آزادی جنسی یعنی مرگ ارزشها و

آزادی جنسی یعنی مرگ ارزشها و انسانیت.برو ببین کشورهای غربی چقدر تو لجن افتادن.در ضمن این محدودیت ها همش امتحان خدا از ماهاست که کسایی رو که مقاومت و تحمل میکنن رو پاداش بده و بقیه رو... .بهشت رو الکی به آدم نمیدن که.باید پدرمون دربیاد تا بهش برسیم

LIKE

LIKE

سلام.دوست عزیز که نوشتین

سلام.دوست عزیز که نوشتین بهشت رو الکی به ادم نمیدن واقعا قوت قلب بود واس من.ماها باید هدفمون رسیدن به خدا و جایزه ی نهایی یعنی بهشت باشه و هرچی سختی رو بخاطر رسیدن به خدا و پاداشش تحمل کنیم.اینو بدونیم که خدا ماهارو امتحان میکنه درسته کنترل شهوت و حفظ پاکدامنی سخته اما یادمون باشه با تحمل سختی کنترلش از امتحان خدا سربلند بیرون میایم و به خدامون نزدیک میشم.و اینکه بیان به یاری خدا خودمون تموقع ازدواج پاک نگه داریم و موقع ازدواج به بسیاری از مشکلات نیفتیم و با رضایت خدامون نیاز شهوانیمان را هم برطرف نماییم.التماس دعا. خودمونو بیشتر بخدامون نزدیک کنیم این راز موفقیته.التماس دعا.از طرف یه بنده ی در گناه غرق شده....

فرهنگ موجود در خانواده و

فرهنگ موجود در خانواده و تربیت خانواده و ارائه راهکارهای مناسب توسط خانواده میتواند بهترین راهنما برای هر فرد باشد

همان طور که امام علی «ع

همان طور که امام علی «ع»فرمودند غریزهی جنسی نفس لا تشبع هستد مثل تشنه ای که هر چقدر از آب دریا بنوشه تشنه تر میشه و فرد رو برای این که به لذت قبلی برسه مجبور میکنه که هر روز با یکی باشه و بعد از مدتی دیگه این قضیه هم اون رو راضی نمیکنه و فرد به کار های مختلف تاسف باری رو میاره تا از لحاظ روحی ارضا بشه و در نهایت فرد به جنون کشیده میشه و دچار افسردگی عمیقمیش هو و حتی در مواردیفرد به خود کشی رو میاره .
قرن حاضر قرنی هست که مردم دوباره به مذهب و الاهیات رو میارن و همین کشور های خرجی که میفرمایین به این نتیجه رسیدن که آزادی جنسی از اول مقوله اشتباهی بوده و الان در مهدود سازی اون تلاش میکنن و تازه به حرف اسلام رسیدن

درود مطلبتون جالب

درود مطلبتون جالب

به نظر من راهکاری برای ازدواج

به نظر من راهکاری برای ازدواج موقت پیدا کنن تا جونها بتونن به صورت قانونی وشرعی امیال جنسی شون رو حل کنن وبه گناهایی مثل ارتباط با زن زنان شوهر دار که گناه کبیره است نرن چون بیشتر ناهنجاری های جامعه ما به خاطر همین موضوع جنسیه مثل همین ازدواج هایی که بدون فکر به تفاهم یا چیزای دیگه و فقط به دلیل میل جنسی دو طرف اتفاق میوفته به بعد یه مدت هم طلاق اتفاق میوفته و دو طرف در اجتماع سر کوفت میشن و تا آخر عمر این مهر رو پیشونیشون هست. ممنون میشم این مطلب رو بزارید

موارد جالبی رو برای کنترل

موارد جالبی رو برای کنترل گفتید و خیلی مفید بود ...

خیلی خیلی سخته دوری از شهوت جنسی !!!! وای ، خدا می دونه که من چندین دفعه تمام سعیم رو کردم ازش دور بشم ، اما ... !! :(
همین الانش هم می خواست شهوتم بر من غلبه کنه که یه سرچ روش کنترل شهوت زدم که یه سایت شما بر خوردم !!! که امیدوارم حداقل الان نرم سراغش !!!

برای بنده هم دعا کنید ، تا انشاالله از شهوت خلاص شم ...!!!

سپاس ...

با سلام. اینکه بشه این میلو

با سلام. اینکه بشه این میلو کامل کنترل کرد اونم تو جامعه الان فکر کنم امکانش نباشه، بویژه اینکه قدرت ایمان افراد بسیار متفاوته، فقط شاید بشه دفعاتشو کمتر کرد. در مورد خود من این آیه قران مفید بود: "لا تتبعوا خطوات الشیطان". شاید تفسیر من درست نباشه ولی تو تمام مواردی که این میل منو به گناه کشونده یه جورایی همین قدم به قدم گوش کردن به وسوسه های شیطان بود. مثلا حالا بابا این فیلمو نگاه کنم. چیزی نمیشه... این سایت سرک بکشم چیزی نمیشه.... موقع خواب این فکرارو بکنم حواسم هست...(این ... ها یعنی آخرش خوب تموم نشد.) همون step اول باید یه ذکر از ته دل کنی و زود یه کار دیگه که ازش لذت ببری. من خودم اینجور مواقع زبان کار می کنم.
خدا هممونو به راه راست هدیت کنه که اگه الان تو جوونی گناه نکنیم ارزش داره والا موقع پیری اصلا توانشو نداری که اجری داشته باشه.

سلام

سلام
خسته نباشید
من یه جوون ۲۰ ساله هستم و یه دخترو دوس دارم اما خانوادم مخالفت میکنن من نمیتونم تحمل کنم
من سربازمو اونا فکرمیکنن ک اگ من ازدواج کنم دیگه نمیتونم خدمت کنم
دختره خوبیه و بهش اعتماد دارم و خیلی وفاداره
من فکرمیکنم که اگ ازدواج نکنم به گناه کشیده میشم حالا چیکارباید بکنم؟؟؟؟
از نظر اسلام اشکالی نداره بدونه اجازه والدینم ازدواج کنم؟؟
خانوتده دختر با همه ی شرایط منو قبول دارن و میگن کمکم میکنن
چیکارباید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تصویر شهر سوال

با سلام و تحیت خدمت شما برادر

با سلام و تحیت خدمت شما برادر ارجمند
در پاسخ به بخشی از سوال شما باید گفت اقدام شما برای ازدواج با این خانم از لحاظ قانونی و شرعی مشروط به رضایت والدین و خانواده نیست، اما فراموش نکنید که عدم رضایت والدین، می تواند زمینه ساز پاره ای از مشکلات جدی در زندگی شما شود، لذا ضرورت دارد با بردباری و حوصله به خرج دادن و نیز کمک گرفتن از وساطت اطرافیان و بستگان، رضایت والدین خود را جلب نمایید.
در پناه خدای متعال موفق باشید

با سلام و احترام

با سلام و احترام
بخونید شاید تاثیری مثبت برای شما داشته باشه. البته امیدوارم آزرده خاطر هم نشید.
من ۲۶ سال سن دارم و پسری مجردم. راستش باورتون بشه یا نشه، بیشتر از ۲۰ ساله که شدیدا میل جنسی بالا دارم؛ از زمانی که حافظم یاری میکنه این میل در من قلیان میکرد. سالهای سال هست که عاقل شدم و عمل زشت خودارضایی رو کنار گذاشتم؛
راستش ورزش رزمی کار میکنم؛ ساز تار و سه تار به دست میگیرم به صورت حرفه ای؛ در آستانه ی تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه ملی هم هستم؛ اما متاسفانه گاهی از شدت شهوت و فشار خیلی زجر میکشم و گاهی تنها در اتاق از روی فشار روی زمین می افتم (واقعا می افتم). در تمام عمرم با دختر نبودم؛ نه گشت و گزار و نه تلفن چه رسد به رابطه جنسی. چند بار پیشنهاد دوستی بهم دادن اما نپذیرفتم. با وجود اینکه خیلی از خویشاوندان و همسایه ها تجربه های دوستی و عملیشون رو به عنوان افتخاراتشون! تعریف میکنند برام، اما در چنین محیطی سعی کردم بر خلاف جهت همه شنا کنم و تاثیر منفی دیگران رو نپذیرم. خیلی برام سخت هست؛ خیلی فشار روم هست اما متاسفانه توان مالی ازدواج ندارم چون شغل ثابت ندارم.
گاهی فشار درد و خفقان رو غروب ها روی سینم احساس میکنم. گاهی به ناچار با پخش موسیقی سنتی نمازم رو میخونم تا حواسم سراغ شهوت نره. باورتون میشه؟ سرنماز!
اما خودمو نمیبازم. بهم میگن دوست دختر داشته باش میگم من دختری رو که حاضر به دوستی با من باشه نمیـــــــخــــوام! ضمن اینکه از نظر قرآن شریف، این کار مردود هست. میگن صیغه کن؛ میگم توی قرآن شریف همچین چیزی ندیدم جز اینکه: *آنانکه توان ازدواج ندارند با تاکید عفت پیشه کنند تا حضرت پروردگار آنان را غنی سازند.* به هر حال انسان در زندگی آزمایش میشه. نباید انتظار داشته باشیم همیشه همه چیز وفق مراد باشه.
شما آقا یا خانم گرامی اگر سختی من رو دارین بدونین که تنها نیستید و بدونید که اینطور هم میشه زندگی شرافتمندانه کرد.
در پناه حضرت عزیز حق

دمت گرم باور کردنش سخته چه

دمت گرم باور کردنش سخته چه برسه به عمل کردنش. دست راستتو بکش رو سر من

کارت خیلی درسته...صداقت از

کارت خیلی درسته...صداقت از حرفات معلومه...اینو میدونم ک خدا گفته نباید از ترس فقر ازدواج نکرد.شمام دل به خدا ببندوبه خودش توکل کن.دیگه وقتشه.باور کن اگه اقدامی برا ازدواج بکنی خدا از یه جاهایی برات میرسونه که خودتم باورت نشه.خداروشکر وضعیتتم که برا ازدواج بد نیس.مام دعات میکنیم موفق باشی.کار هم جور میشه!راستی وام های خوبی هم میدنا.

بنام خدا

بنام خدا
دوست عزیز سلام و خدا قوت
آفرین به این اراده قوی و مذهبی که شما و امثال شما دارند و امید وارم که خدا و اهل بیت پشت و پناه شما باشد
تنها یک نکته از این حقیر را به خاطر بسپارید که امام صادق علیه السلام فرمودند :هر کس ازدواج را به خاطر ترس از فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است زیرا خدا فرموده ازدواج کنید که اگر فقیر باشید خداوند از فضل خود آنها را بی نیاز میکند
لذا توصیه من این است که در اسرع وقت برای ازدواج اقدام کنید چرا که من هم عینا و طابق النعل بانعل شرایط شما را داشتم و ازدواج نمودم و شما نیز اگر در مورد ازدواج خود انشاءالله مشکلی نداشته باشید و همسر آینده تان به نیاز های شما پاسخ دهند قطعا از این موقعیت به حول و و قوه الهی نجات پیدا خواهید کرد بحق محمد وآل محمد

سلام برادرم

سلام برادرم
راستش برات ناراحت شدم اما اون جمله ی اخر رو که خوندم واقعا روحیه گرفتم
اما شما میتونی به اطبای طب سنتی مراجعه کنی و ازشون دارویی بخوای که میل رو کم کنه
به من گفتند هر روز جوشانده ای از سماق تخم خرفه و ترشک بخور البته خودت هم برو پرسو جو کن
کاش پیامم رو بخونی داداش

باور کنید دخترانی هستند که

باور کنید دخترانی هستند که پول براشون مهم نیست
من اگه دختر نبودم یه ثانیه هم صبر نمی‌کردم و ازدواج میکردم تا از این درد راحت بشم خیلی عذاب اوره

احسنت تو داری زجر ما بی اراده

احسنت تو داری زجر ما بی اراده هارم میکشی من بدبخت یه ذره هم تاب مقاومت ندارم و نفسم تقریبا بدبختم کرده ولی با حرفات حیه گرفتم و امید ممنونم

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
باسلام وتشکر .
جهان هستی با تمام نظم و زیبایی‌هایش نمادی از لطف، مهربانی، علم، قدرت، حکمت و... خداست به طوری که بدون آفرینش، صفات جمال و جلال خدا مخفی و پنهان می‌ماند و به عبارتی هر «بود»ی، «نمود»ی دارد؛ نمی‌شود چیزی مانند روغن باشد اما چربی نداشته باشد و رحمت باشد اما بخشش نداشته باشد!
از این رو هستی بخشی جهان، با تمامی نظم و زیباییش و صورتگری انسان با تمامی استعداد و توامندیش، جلوه گر جلال و جمال خداست و شایسته است که ما باید سپاسگزار خدا و قدر شناس او باشیم.
خداوند از آن جا که "علم" و "قدرت" و "فضل" و "جود" بی نهایت دارد جهان و انسان را آفریده است و لازمه این سه صفت آن است که خلقت خداوند بهترین و کامل‏ترین آفرینش باشد، یعنی در مجموعه هستی اگر وجود مخلوقی، زیبایی و کمال آفرینش مجموعه عالم را افزایش دهد، لازم است خدا آن موجود را خلق کند، زیرا عدم خلقت آن موجود، یا ناشی از عدم اطلاع و آگاهی از زیبایی آن می‌باشد، یا در اثر ضعف و ناتوانی از خلقت آن است. چنانچه خدا با توجه به علم و قدرت بی نهایت، باز آن زیبایی را خلق نکند ناشی از عدم "فضل" و "جود" و بخشندگی است که خدا از بخل منزه است و "جود" و رحمت و بخشندگی او بی نهایت است. پس جهانی که خدا خلق می‌کند، باید کامل‏ترین صورت ممکن را داشته باشد.
در مجموعه خلقت باید انسان خلق می‌شد؛ زیرا در جهان خلقت پیش از خلق انسان، ملائک بودند که موجوداتی نورانی و پاک بودند که خدا را همواره عبادت می‌کردند. فرشتگان به دلیل شرایط ویژه خلقت خود بر سر دو راهی قرار نمی‌گرفتند که با اختیار خویش (در حالی که میل باطنی آن‏ها به جهت دیگری تمایل داشته باشد) رضایت خداوند را انتخاب کنند. آن‏ها همواره حضور و عظمت خدا را درک می‌کنند و در مقابل آن همه عظمت راهی جز عبادت ندارند. اما در صحنه هستی، می‌توان یک نمایش زیباتر از این را هم تصویر کرد و آن این که موجودی وجود داشته باشد که از یک طرف همانند ملائک در اوج جذبه الهی و عشق و عبادت به خدا باشد و در عین حال موانعی پیش روی او برای برگرداندن وی از مسیر عشق و عبادت قرار داشته باشد. این موجود انسان است. او خدا و عظمتش را بی واسطه می‌بیند و از سوی دیگر گرچه فطرت الهی او همواره در درونش وی را به سوی خوبی‏ها و پاکی‏ها دعوت می‌کند ولی امیال حیوانی و شهوانی او قدرت فراوانی دارند. وی این گونه خلق شده که از یک سو با خواسته‏ها و تمایلات شهوانی و حیوانی رو به رو است واز سوی دیگر فطرت الهی اش و راهنمایی‏های پیامبران او را به سوی خوبی‏ها فرا می‌خواند. او در عرصه‏های مختلف زندگی می‌تواند با ایمان به خداوند و محبّت او، بر سر دوراهی‏ها عشق به خدا را انتخاب کند و مظاهر فریبنده دنیا را رها سازد.
چنین صحنه هایی از محبّت و عشق انسان نظیر یوسف که در اوج جوانی و زیبایی در سخت‏ترین صحنه آزمایش خدا را رها نکرد، برای هر کسی در طول زندگی پیدا می‌شود. همواره چنین صحنه‏هایی در طول تاریخ
حیات بشری تکرار می‌شود.
اگر خداوند زمینه پدید آمدن چنین صحنه‏های زیبایی از تجلّی محبّت و عشق مخلوقات خویش را که با اختیار کامل به سوی او می‌آیند فراهم نمی‌کرد باز جهان کامل‏ترین و زیباترین بود؟ آیا در علم و قدرت و فیض و "جود" مطلق خداوند که اقتضای آفرینش بهترین و زیباترین صورت آفرینش را دارد، تردید نمی‌بود؟ آیا جای این سؤال از خدا باقی نمی‌ماند که قدرت و علم و فیض تو مطلق بود، پس چرا زیباترین جهان را خلق نکردی؟! پس از خدا، خلقتی چنین لازم و ضروری است وگرنه خداوند نیازی به آزمون و عبادت انسان‏ها ندارد. اگر در آیات قرآن آزمایش و عبادت به عنوان علّت آفرینش انسان شناخته شده و کمال انسان هدف نهایی شمرده شده، این خصوصیات و فوائد متوجه انسان است و نیازی را از خدا بر طرف نمی‌کند زیرا اصولاً ذات الهی بی نیاز مطلق است.

سلام ، برا ی صبرمون خوراک

سلام ، برا ی صبرمون خوراک درست کنیم ، جو برنامه خندوانه پاک و سالم هست ، معاشرت ، حضور در محیط هایی که حس می کنم جو سالم‌دارن خیلی دست گیر هست ،
لذت جنسی هم مثل هر نعمتی ، یه لطف ، نعمت هست ، خاک خدا شم تا که بهم رحم کنه ، امیدوارم
یا علی

سلام بر همه دوستان عزیز.

سلام بر همه دوستان عزیز.
منم مثل همه ی شما الان که دارم این نوشته رو می ذارم ناراحتم از گناهایی که کردم!
اصلا من الان یه سوال دارم ما ها چه جور آدمایی هستیم؟خدا این همه به ما لطف وبخشش می کنه اما ما به جای تشکرو حساب بری میایم همون کارایی رو که گفته نکنین رو انجام می دیم عجب آدمای ......... هستیم
بیاین الان هرکی داره اینو می خونه یه فکری به کارایی که خدا براش انجام داده بکنه.خواهشا حرف از شانس و اتفاق و این جور چیزا نزنین.توی این دنیا هیچی اتفاقی نیست!
ولی از یکی از دوستای گلم نقل می کنم که بهم می گفت همین که ناراحتی و اومدی تو اینجور جاها که دنبال راه حل بگردی بدون خدا خواسته،خدا خواسته یه بندشو نجات بده
اگه اینجوری به این مسائل فکر کنی امید میگیری.
اینم کلام آخر:
یکی از صفات خداون سریع الرضا بودنشه پسر دوست گلم همین آلان بیا تو دلت بگو خدایا به خاطر تو می خوام دیگه شهوت و دروغ و.... بذارمکنار فقط کمکم کن مطمئن باش خودش کمکت می کنه.همین که تو این سایتی یعنی خدا خیلی هواتو داره و می خواد اینجوری یه تلنگری بهت بزنه تا یادت نره کی هستی.
الهی العفو

سخته!

سخته!
وقتي بغض خدارو حين گناه حس ميكنم...
ازش خجالت ميكشم...آخه اين حقش نيست
منم ك نميتونم برم وسط جامعه داد بزنم شوهرميخوام اونم صالح! باورتون نميشه اينجابه من ميگن مثبت دانشگاه اماهيچكي نميدونه سالهاست اسيرطاعون هوس پرستي ام...
هرسال چندباري ازكنترلم خارجه!!
شرمنده خودم خداشهداميشم..س

تصویر soalcity

سلام

سلام
همین احساس گناه و شرمساری در درگاه الهی می تواند نجات بخش باشد. و انسان باید همیشه به رحمت خدای متعال امیدوار باشد و پس از آنکه تمام تلاشش برای دوری از گناه را به کار گرفت، از تمام گناهان خود توبه کند. و هرگز اجازه ندهد که گناه برایش یک مساله عادی باشد.

اغا من کارم از این چیزا گذشته

اغا من کارم از این چیزا گذشته چیکار کنم

سلام من دختری ۱۴ ساله ام

سلام من دختری ۱۴ ساله ام میدونم زوده ولی متاسفانه من به خود ارضایی رو اوردم نه خیلی شدید در حد هفته ای دو بار از ضرر هایی که داره ام اطلاع دارم ولی میخوام همین کمم ترک کنم سعی میکنم اگر چیزی تحریکم میکنه ازش دور شمو توجه نکنم ولی باز نمیشه میخواستم ببینم راهی هست که من میل جنسیم کمتر بشه?

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر خدمت شما

باعرض سلام و تشکر خدمت شما کاربر گرامی
خودارضایی یک عادتی است مانند بسیار عادت ها که ذهن و روان به دلیل وضعیتی که از این طریق برایش پیش می آید به عنوان یک رفتار سمج و پایدار در می آید افرادی که در خود ارضایی دچار تخلیه و کاهش موقت تنش و اضطراب می شوند به سرعت به تکرار این رفتار روی می آورند و با این رفتار خو می گیرند. بنابراین شما بدون سرزنش و احساس گناه که خود عامل اضطراب بوده و ممکن است راه انداز این رفتار باشد به راهکارهایی که در مطلب ذکر شده اقدام نمائید

منم همسن توام و دقيقا همين

منم همسن توام و دقيقا همين مشكل رو دارم .... نميدونم چيكا كنم .... از دوس پسرم هم كمك خواستم ولي هرچس سعي كرد نتونست كنترلش كنه

تصویر پاسخگو

سلام خواهر گرامی

سلام خواهر گرامی
ترک این عادت باید از راه درست و با کمک از خداوند و اراده خود انسان صورت گیرد .
اطمینان داریم چنانچه راههای گفته شده در این سایت را به درستی انجام دهید ، حتما موفق به ترک خودارضایی خواهید شد .

سلام.۱-من دو سه سال پیش

سلام.۱-من دو سه سال پیش متاسفانه از روی جهل و نادانی چندان اهمیتی به دستورات خدا و ... نمیدادم.غرق در استمنا و ... بودم و اکثر وقتها جنب بودم.حتی بعضی وقتا که از خواب بیدار میشدم و می دیدم جنب شدم اهمیتی نمیدادم و حتی بدون عوض کردن لباسم به کارای روزانم می رسیدم!ولی الان پشیمونم و توبه کردم.ولی موندم اون لباسهاییم که از اون زمان مونده با اینکه بارها شسته شده از اون زمان(ولی خب فک کنم در اون زمان اکثر لباسام همونجوری بودن و شاید موقع قاطی شدن باز...)حکمش چیه؟چیز زیادی از اون زمان یادم نمیاد ولی بعد که یکم بیشتر به خودم اومدم به مساله بهداشتم بیشتر اهمیت دادم و دیگه اون حالتی که گفتم پیشن یومد.ولی خب هیچ وقت هم همه رو با هم نشستم.(شایدم یادم نیس)ولی شده که اکثر لباسها رو شستم و یه لباسی که زودتر شسته بودم رو تنم کردم قبل از قاطی شدن با بقیه.حکم نمازهام چیه؟
۲-خوابیدن بین طلوعین مکروهه ولی توی برنامه اندروید حلیه المتقین خوندم که اگر بعد از نماز رو به تعقیب بپردازه و بعدش بخوابه هیچ ایرادی نداره و حتی نوشته بود بعضی از امامان همین کارو می کردن.درسته این حرف؟
با تشکر از سایت خوبتون

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
پاسخ سؤالها :
۱- نماز هایی که یقین دارید با لباسهای نجس یا با حالت جنابت خوندید ، باطل بوده و باید قضای آن را به جا بیاورید . حتی اگر در اون زمان از روی سهل انگاری نمازی را نخوانده اید ، باید قضایش را بخوانید . با توجه به این که تعداد نمازهایی که به عده دارید را نمی دانید شما باید اون مقداری را که یقین دارید به عهده تون هست ، قضا کنید .
مثلا شما به نظرتون می رسه که بین شش ماه تا یک سال وضعیت نماز خواندنتون به شکلی بوده که توضیح دادید . پس به شش ماه یقین دارید و نسبت به بیشتر از این مقدار شک دارید . پس الان شما اگر شش ماه نماز قضا بخوانید ، شما دیگر نماز قضایی به عهده ندارید .

۲- نکته ای که شما در باره خواب بین الطلوعین گفتید رو در حلیة المتقین ندیدیم . اگر شما چیزی که فرمودید در این کتاب هست ، نکته درستی است و به همان عمل کنید .

باسلام با کسانی که به این عمل

باسلام با کسانی که به این عمل مبتلا بودن زیاد صحبت کردم تمام راهکارهایی که پیشنهاد شده بسیار مفید است بند ه درآخر به این رسیدم که امیر سخن امیر مومنان علی علیه السلام می فرمایند *ذهنتان را مشغول کنید پیش از آنکه ذهنتان شما را مشغول کند *وباز هم حضرت در حدیثی می فرمایند که مضمون حدیث به انگونه است *خدایا بین ما وگناه فقط خودت می توانی جدایی بیندازی*وباز هم حضرت در بحث تقوا ودوری از گناه می فرمایند زیاد ذکر لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم بگویند *وچه خوب است جوانی به سجده رود واین ذکر را بگوید قطعا خدا از این حرکت جوان خوشحال می شود و وقتی که خدا می بیند جوانی اینگونه به در گاه او التماس می کند ایا دیگر دست او را نمی گیرد .واین را هم فراموش نکنیم که شیطان مهندسی وسوسه داردیعنی یک مهندس همیشه به دنبال این است که از کوتاه ترین راه وکم ترین هزینه بهترین نتیجه را بگیرد.هیچ وقت خودمان را گول نزنیم که بگوییم حالا این دفعه این فیلم را ببینیم، حالا این دفعه ای کار را انجام دهیم بعد توبه می کنیم تنها راه نجات شما دوستان ومحبین علی واولاد علی این است ، که می گید این بار اخرین بار است دیگه انجام نمی دهم بعد توبه می کنم همین اخرین بار را انجام ندهید.آقای بهجت می فرمایند که نماز هایتان را با هر کیفیت که می خوانید بخوانید ولی اول وقت باشد این کار خود به خود شما را کمک می کند .سجدهای طولانی در حدیثی که از رسول خدا آمده است انسان را اهل بهشت مکند .و آقای وحید خراسانی می فرمایند ۱۱بار سوره توحید بعد از نماز صبح بخوانید شما را از وسوسه های شیطان دور می کند .روزانه ۵۰آیه ی قرآن فراموش نشود هدیه به حضرت زهراسلام الله . و در آخر توکل به خدا جرقه،واراده ی شما چاشنی موفقیت شماست .به سایت حجه السلام اللهی سر بزنید خیلی مفید است .یا علی مدد

این یه نیاز طبیعی بدن هست

این یه نیاز طبیعی بدن هست نمیشه از دستش راحت شد مثل احساس گرسنگی
من تاثیر نصیحت و ... منکر نمیشم ولی باید با این مساله به صورت شیمیایی برخورد کرد و دنبال مواردی رفت که این نیاز به صورت شیمیایی کم میکنه برید یه سرچی کنید خودم در شرایط خطرناک با اب سرد دمای بدنم کم میکنم

تصویر soalcity

سلام

سلام
اینکه می فرمایید یک نیاز طبیعی است، صحیح می باشد اما فرق هایی با گرسنگی دارد.
اولا اگر انسان خود اسباب بیداری آن را مهیا نکند (مثل ترک نگاه های ناروا و ...) مزاحمتش بسیار کم می شود.
ثانیا اگر چه عوامل طبیعی در کنترل این غریزه نقشی جدی دارند (مثل ترک غذاهای محرک نظیر فلفل و غذای روغنی یا ورزش برای تخلیه انرژی و ...) اما عزم و اراده انسان و عوامل معنوی نیز بسیار موثر هستند.

من وقتی میبینم در سن ازدواج و

من وقتی میبینم در سن ازدواج و در اوج جوانی هستم و خب نیاز جنسی هم یکی از نیازامه و خیلی بهش نیاز دارم و دلم میخواد ازدواج کنم و یک زندگی اروم داشته باشم و من و همسرم به هم ارامش ببخشیم ولی وقتی میبینم مشکلات اقتصادی این اجازه رو به من و جوونا نمیده اصلا حتی اگه خودشون رو کنترل کنن ولی جوونی و زیبایی وخیلی چیزای دیگه به هدر میره و بعضی هم به گناه الوده میشن من حتی با کسی دوست هم نبودم و خطایی نکردم ولی این مشکل جامعه واقعا عذابم میده

تصویر soalcity

سلام

سلام
در میانه همین سختی هاست که انسان ها امتحان می شوند.
باید با تمام توان مان تلاش کنیم که این مشکلات را برطرف کنیم اعم از تغییر دیدگاههای فرهنگی که سبب سهل شدن و تسریع در امر ازدواج می شود تا ... اما تا بهبود اوضاع هیچ کس مجوزی برای گناه در مقابل خدای متعال ندارد.

با سلام عرض ادب

با سلام عرض ادب
ميخواستم عرض كنم واقعاً با ورزش و پر كردن وقت ميشه اين نيازو كنترل كرد ؟
من تمام اين مسائلو كنترل ميكم اما نتيجه اي حاصل نميشه ؟
لطفاً راهي پيشه كنيد تا از اين معضل همه سر بلند بشن.
با سپاس

تصویر soalcity

سلام

سلام
ورزش و پر کردن وقت بخشی از حل مساله است. بخش دیگر این است که غریزه خفته را با نگاه و فکر و ... بیدار نکنیم.

خیلی سخت جلوی شهوتم رو بگیرم

خیلی سخت جلوی شهوتم رو بگیرم.کاش یه دارویی بود که شهوت رو از آدم دور میکردیا به تاخیر مینداخت

تصویر soalcity

سلام

سلام
همان گونه که در متن نیز بیان شده است، خوراک انسان می تواند بر روی این مساله تاثیر بگذارد.

سلام من ۱۶ سالمه ۳ ساله از

سلام من ۱۶ سالمه ۳ ساله از مشکله خود ارضایی رنج میبرم فهمیدم گناه و راه های انجام ندادن این عملم خوندم ولی بازم نمیتونم مغزم پر شده از حرف های چرت و پرت و فکر های بد درباره ی فامیلم
تا حالا چندین بار به مامان و بابام قول دادم که این کار رو نکنم ولی نمیتونم بعد از چند وقت که این عمل رو انجام ندم دیونه میشم خود به خود به این عمل گرایش پیدا میکنم و ماشاالله که در اینترنت بازه
خواهش میکنم کمکم کنید زیر قولی که به مامان و بابام دادم نزنم

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
غریزه جنسی و تحریکات جنسی یک نیروی خدادادی است که با هدف خاصی و در سن خاصی به امکانات انسان اضافه می شود منظور از امکانات توانایی ها و اختیاراتی است که نوع انسان از بدو تولد شروع به دریافت و تسلط بر این امکانات می شود کودک در یک سن خاصی می تواند بنشیند در سن خاصی می تواند غذا بخورد در سن خاصی راه می رود در سن خاصی می تواند آموزش ببیند و در سن خاصی هم به یک توانایی دیگری می رسد که آن را دوره را دوران بلوغ می نامند . قطعا کسب اطلاع از دوران بلوغ و فعل و انفعالات روانی و جسمی و تسلط بر تحریکات جنسی و بکار گیری این نیرو در کارهایی دیگری مانند عبادت و کسب علم و سرگرم بودن به هدف های ترسیم شده تا حدود زیادی فشار جنسی را کاهش می دهد.همانطور که ما می دانیم بر اساس قانون فیزیک انرژی قابل حذف شدن نیست ولی قابل جابه جای و تغییر می تواند باشد و شما هم می توانید با راهکارهایی مانند ورزش منظم و پر تحرک انرژی جنسی را به سوخت و ساز تبدیل کنید از طرفی از انباشته شدن انرژی ها و کالری های بی هدف در بدن پرهیز کنید مثلا شما با یک شیوه تغذیه مناسب از غذاهای پرکالری کمتر استفاده کرده و در صورت استفاده با ورزش و تحرکات بدنی و تمرکز بر اهداف مهم زندگیتان آن را به سوخت و ساز تبدیل می کنید نکته دیگر آنچه که یک خودارضایی را به مرحله عمل می رساند عبارتن از تنهایی ، امنیت دادن به خود ، نشخوار و پرورش افکار جنسی ، مواجه شدن ارادی با زمان طولانی با تصاویر محرک و وجود انرژی بی هدف و انباشته شده در ارگانیسم تمام این موارد باعث می شود افکار جنسی و تحریک کننده به ذهن هجوم آورده و هیجان و رفتار جنسی را شکل می دهند پس اگر شما مقدمات این هجوم افکار جنسی را با مدیریت فراهم نکنید این موضوع یعنی خودارضایی به تأخیر می افتد البته بعضی از خودارضایی ها به دلیل اضطراب و تنش و حتی مسایل و مشکلات دیگر روحی است حتی پرتنش بودن محیط خانواده ، داشتن انتظارات بالای تحصیلی و رفتاری والدین نیز ممکن است برای شما محرک اضطرابی باشد و منجر به تحریکات جنسی شود. همچنین خودسرزنشی ، بی ارزش ساختن نقاط مثبت و نیکوکاری ها و بزرگ کردن موضوع خودارضایی به کل موقعیت های زندگی باعث می شود که آمار خودارضایی به صورت تصاعدی بالابرود پس شما با خود باید بگویید من نقاط مثبت و ارزشمندی زیادی در زندگی دارم اما در مورد مدیریت تحریکات جنسی نیاز به تلاش و کار بیشتری دارم که دارم تمرین می کنم .هیچ وقت از کلمات باید و نباید در هر موضوعی مخصوصا این موضوع که به شکل وابستگی و عادت درآمده است استفاده نکنید چون اگر برطبق این باید یا نباید کار انجام نشد باعث برچسب زدن و تضعیف اعتماد به نفستان می شود به جای آن باید بگویید من سعی و تلاشم را انجام می دهم اگر چه شما از اول تصمیم بر ترک آنی داشته باشید ولی در عمل سعی کنید به تدریج تعداد دفعات را به تأخیر بیاندازید. در ضمن روزهایی که پاک هستید را حتما بازخورد به خودتان بدهید و پادش دهی کنید نکته آخر اینکه قبل از ورود به نت ابتدا ساعت و هدف منطقی از استفاده را مشخص کنید و از وارد شدن بی هدف و به قول معروف پرسه زدن در محیط های نت بپرهیزید و سر ساعت مشخص از نت بیرون بیایید اگر علایم اعتیاد به نت را دارید حتما مشورت جداگانه ای برای ترک اعتیاد به نت بگیرید موفق باشید.

سلام،من خانومي بيست ساله هستم

سلام،من خانومي بيست ساله هستم حدود جهار بنج ساله ازدواج كردم،همسرم اوايل خوب بود ولي مدتيه زود انزالي داره و واقعا دارم اذيت ميشم،اصلا دلم نميخواد و نميتونم بهش خيانت كنم ولي واقعا عذاب ميكشم ديكه راهي به ذهنم نميرسه ،فقط يه راهنمايي ميخوام كه خودمو كنترل كنم قرص دارو هرجي،فقط ديكه ميخوام خودمو سركوب كنم جون تو فشارم،از حكمت خدا سر درنميارم اخه جرا زني مثل من بايد اين مشكل بزركو داشته باشه،ميترسم كارم به طلاق بكشه،خواهش ميكنم راهنماييم كنيد

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت خدمت

با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی

رابطه جنسی مطلوب از جمله فاکتورهای مهم در قوام و میزان رضایت زوجین از زندگی مشترک است لذا شرایط شما قابل درک است اما متاسفانه زودانزالی موضوعی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند و اختصاص به همسر شما ندارد. در عین حال باید توجه داشت که رضایت از زندگی مشترک در رابطه جنسی خلاصه نمی شود و لازم است سایر ابعاد روانی و عاطفی نیز در قضاوت افراد نسبت به زندگی مشترک لحاظ شود. به عبارت دیگر لازم است نقاط قوت زندگی مشترک و همسر نیز دیده شوند تا از میزان نارضایتی کاسته شود و اندیشه ناپاک خیانت از بین برود. خصوصیتی که بحمدالله شما از آن برخوردار هستید.

به هر حال برای برطرف کردن این ضعف لازم است علت آن تشخیص داده شود و مشخص شود که آیا ریشه روانی دارد یا ارگانیک و عضوی؟ این امر مستلزم آن است که همسرتان را متقاعد کنید تا با یک روانشناس گفتگو کنند تا روشن شود که این موضوع زمینه روانی دارد یا خیر؟

توجه داشته باشید در بسیاری از موارد زودانزالی از اضطراب ناشی می شود، بنابراین بررسی کنید که آیا همسرتان با دغدغه خاصی مواجه هستند یا خیر؟ ضمن اینکه لازم است توجه کنید که هرچقدر از رابطه خود با ایشان اعلام نارضایتی کنید، ممکن است به سطح اضطراب، ترس و احساس بی کفایتی وی افزوده شود و این امر نیز به زودانزالی دامن می زند. پس از سرزنش وی اجتناب کنید. در کنار این مسائل برای کم کردن سطح این معضل موارد زیر را دنبال کنید؛

_ قرص ویاگرا میزان زودانزالی را کاهش می دهد. لازم است با تجویز و هماهنگی پزشک از این دارو استفاده شود.

_ از همسرتان بخواهید که در حین رابطه به موضوعی که نیاز به دقت و توجه دارد بیندیشد. مثلا از عدد ۵۰۰ سه تا سه تا کم کنند!

_ حبس نفس و انقباض عضلات ناحیه لگن، می تواند از انزال زودرس جلوگیری کند

_ از همسرتان بخواهید پیش از ارتباط کامل، لحظات و دقائقی را به معاشقه ( پیش نوازش) با شما اختصاص دهند.

_ فراگیری تکنیک کگل را به وی توصیه کنید. این تکنیک به این نحو است که فرد در طول روز چند نوبت برای چند دقیقه عضلات ناحیه لگن را منقبض و در ادامه رها می کند

_ کاهش فاصله میان دفعات ارتباط، از شدت زود انزالی کم می کند

_ توقف در حین ارتباط نیز از دیگر راههای موثر است

در پناه خدای متعال موفق باشید

با سلام من پزشک هستم و به

با سلام من پزشک هستم و به کثرت مراجعین ما مشکل شما رو دارن. پیشنهاد من از نظر پزشکی محلول
لیدوکاین هستش و مطمئنم که ۱۰۰% جواب میده
اینجا مکان خوبی برای توضیحات اضافه نیست شما میتونید
به یک پزشک مراجعه کنید و توضیحات مفصل رو دریافت کنید
اصلا هم نگران نباشید یا علی

خواهرم

خواهرم
درست نیست از اینجور مسائل اینجا گفته بشه
زشته خواهر
اینجا اکثرا مجرد هستند
اخه اینجا که مطب دکتر نیست
من که شرمم شد خوندم
پیش خودم خجالت کشیدم

سلام

سلام
جهانگیر خان بذار مردم حرفشونو بزنن درد شونو بگن
حتما چیزی به فکر خودش نمیرسید و روش نمیشد بره دکتر که مجبور شد از این سایت مشاوره بگیره دیگه.
تازه کسی که اونو نمیشناسه یه بنده خدا یه مشکلی داره جوابشو هم گرفته شما این وسط چی میگی؟
افراط عزیز من ...........................چیز بدیه ازش دوری کن

همیشه هرجا صحبتی از حیا کردیم

همیشه هرجا صحبتی از حیا کردیم
گفتند افراطی هستی
همیشه حیا عفت کلام مراعات دیگران میشه افراطی
ازاد بودن و ازاد گشتن مطابق هوای نفس رفتار کردن میشه معمول و عادی

سلام ۰۰ و خدا حفظتون کند

سلام ۰۰ و خدا حفظتون کند ۰پناه‌‌‌‌‌‌‌‌ بر خدا۰ همین

شما عزیزم بهتره بری تو سایت

شما عزیزم بهتره بری تو سایت پند و موعظه این سایت با روحیات شما سازگار نیست. والااااا
اومدیم اینجا که مشکلایی که داریم و ازش عذاب میکشیمو حل کنیم

سلام عليكم راستش من خیلی زود

سلام عليكم راستش من خیلی زود تحریک میشم حتی با صحبت کردن یا دست دادن با جنس موافق،باید از بیشتر دوست هام دور بشم چون وقتی انها رامیبینم یا باهاشون حرف میزنم تحریک میشم.حتی همین الآن که توی سایت شما دنبال راهکار برای کنترل شهوت میگشتم، وقتی که مطالب را میخواندم تحریک می شدم. آیا همین تحریک هم گناهه؟ چه کار کنم؟ حتی گاهی توی نماز هم تحریک میشم!

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
موضوع از دو منظر فقهی و روانشناختی قابل طرح است؛
از آنجا که شرط تکلیف اختیار است، از نظر فقهی اگر تحریک پذیری غیر اختیاری باشد و مقدمات تحریک به صورت عمدی فراهم نشده باشد، ایرادی ندارد.
اما از نظر روانشناختی لازم است توجه داشته باشید که تحریک غریزه جنسی، در بسیاری از مواقع به توجه و تمرکز به مسئله جنسی است. تحریک غریزه جنسی از کانالهای جسمی مانند چشم،گوش، لمس و...عبور می کند. لذا اگر در کنترل و ورودی کانالهای مربوطه دقت بیشتری شود به این معنا که از حضور در مکانهای نامناسب، نگاه به تصاویر تحریک کننده، شنیدن مطالب جنسی و... آنگاه تحریک پذیری جنسی کاهش قابل توجهی خواهد داشت.
در عین حال بنابر اصل دوام انرژی و جابجایی ان لازم است انرژی روانی به فعالیتهای مفید مانند ورزش، تفریح و... هدایت شود. در این مسیر تحکیم معنویت از مسیر بندگی و بویژه نماز و روزه نقش ممتازی را ایفا می کند.
سعی کنید در دوست گزینی و انتخاب گروه های دوستانه، افراد و محافل مذهبی را مرکز ارتباط قرار دهید.

البته در کنار این نکات، بر حسب مطالبی که ارائه نمودید این احتمال مطرح است که وضعیت شما متاثر از وسواس باشد! لذا جهت تشخیص دقیقتر لازم است با یک روانشناس گفتگو کنید.

با نظر آقا مهدی موافقم.خیلیا

با نظر آقا مهدی موافقم.خیلیا نمیتونن برن دکتر یا این مسئله رو با کسی درمیون بزارن ولی این طوری باز میتونن درمورد مشکلشون اطلاعات بدست بیارن و به خودشون کمک کنن.
ممنون از مطالب مفیدتون

دکتر از لحاظ مسایل پزشکی و

دکتر از لحاظ مسایل پزشکی و درمانی بعنوان یه فرد متعهد موظف است که مشکل شما رو حل کنه
خیلی عذر میخوام
اگر کسی روش نمیشه بره پیش دکتر اینجور موارد رد ذکر کنه
اشکال از خودشه که کم رو هست
و باید برود دنباله مشکله کم روییش
ای کاش موقع انجام گناه کم رو بودیم

سلام ببخشید همه اونهایی که

سلام ببخشید همه اونهایی که این مشکل رو دارن مجردن دیگه . تجویز دارویی ممکنه درآینده متاهلی مارو دچار مشکلاتی مثل سردی جنسی و نمیدونم های دیگه بکنه اون وقت چیکار کنیم .

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
از آنجایی که ممکن است ریشه برخی هیجانات زیاد جنسی ، اختلالات هورمونی باشد ، استفاده از دارو در این موارد انجام می شود . اما باید توجه داشت که استفاده سرخود و بدون تجویز دارو ممکن همان مشکلاتی که گفتید در پی داشته باشد .
بنابر این برای استفاده از داروی خاص حتما باید تجویز لازم از پزشک متخصص باشد .

سلام

سلام
همه این چیزایی نوشتید درست اما از من بشنوید که تمام این موارد فقط روی کاغذ راحت هست و عمل کردن بهش سخته کلا توی این زمونه که دیگه کار ار گار گذشته خیلی دیر این چیزا به مردم گفته میشه من یادم نمیاد سیستم آموزشی این کشور به جای اینکه سریع توی آموزش این مسائل اقدام کنه وقتی این چیزا رو به ما میگن که فرد چه پسر چه دختر زود تر از سنش به بلوغ جنسی میرسه یعنی قبل از اینکه بیاد راه درست رو یاد بگیره خودش خودش رو تعلیم میده سلیقه جنسیش رو حتی قبل از بلوغ جسمیش تعیین میکنه متاسفانه مردم ما فقط حررررف میزنن میگن دختر باید این کار و بکنه پسر باید این کارو نکنه . خودتون رو بزارید جای ما مثل آدمی که به طرز عجیبی تشنه باشه و هییییی جلوش لیوان آب رو تکون بدن خداوکیلی چقدر میتونی دووم بیاری که لیوان آب رو نخوری . من بهت میگم . با تمام این تفاسیر تمام راهکار هایی که نوشتید حالت بدشو بگم کلا ۱ یا ۲ ماه بتونی خودتو نگه داری بعد این برهه زمانی آنچنان عذابش رو میکشی که خودت به سمتش میری نیازی به این تحرکات نیست . من یه جوان ۲۲ ساله هستم که تازه بعد ۳ سال که تونستم مدرک فوق دیپلمم رو بگیرم خوب ۲ ساله دیگه میخونم فوق لیسانسو میگیرم ۲.۵ میرم سربازی پایان خدمت بگیرم حداقل بعدش میرم سر کار ۳ سال کار میکنم تازه بتونم شاید یه خونه بخرم خوب ایشالا بعدش تازه به فکر ازدواج میوفتم ok شد چند سال ۱۰ سال من از صفر حساب کردم حالا شما بگید توی این ۱۰ سال به خاطره حیا با هیچ کسی رابطه نداشتم شما فکر کنید ۱۰ سال چه بلاهایی سر من اومده ختم کلام فقط توی این ۱۰ سال خدا رو بالا سرم دارم شاید یه معجزه بشه
ممنون از سایت خوبتون

تمام این توصیه ها به زبان

تمام این توصیه ها به زبان ساده هست ولی واقعا دختری با سی و چند سال سن که فرصت ازدواج مناسب براش پیش نیومده با احساسات جنسی باید چه کنه؟ لطفا به جای این توصیه ها دعاهایی هم جهت ایجاد ازدواج برای دختران ثبت کنید تا انشاءالله همه به آرامش برسیم.
با تشکر

تصویر شهر سوال

با سلام

با سلام
راه حل اصلی ازدواج دائم است که باید موانعش از بین برود. برخی موانع دست خود ماست و برخی دست مسئولین.

من که خوش به حالم ماهی دو سه

من که خوش به حالم ماهی دو سه بار تو خواب محتلم میشم. نه گناهی نه مهریه ای نه نفقه ای! اصلا هم فشار جنسی ندارم! آدم خودارضایی نکنه حتما محتلم میشه

قرص سیپروترون استات میل جنسی

قرص سیپروترون استات میل جنسی در مردان رو به شدت کاهش می ده.از مسعولین محترم می خواهم جوانانی که خیلی مشکل دارن این قرص رو بهشون معرفی کنن.در داروخانه به طور آزاد به فروش می رسه-دانشجوی پزشکی

تصویر شهر سوال

با سلام

با سلام
اینگونه قرص ها برای همه مفید نیست و عوارض خاصی خودش رو داره.

واقعا چرا شعار میدید ؟؟؟ من

واقعا چرا شعار میدید ؟؟؟ من سه ساله می خوام ازدواج کنم به هیچ عنوان نمیشه بخدا نمیشه ، حالا گیریم تا ده سال دیگه هم نشد پس من تا ابد از راه های کنترل شهوت پیشنهادی شما رو باید استفاده کنم دیگه ؟؟؟ واقعا خنده داره
۱۵ ساله دارم کار میکنم هزینه یه عقد و عروسی و ندارم بعد میگن به خدا توکل کن ... برو بابا

من نمیدونم باخودتون چه کردید

من نمیدونم باخودتون چه کردید که اینقدر درجه شهوتتون بالا رفته.کنترل کنید.تحمل کنید راحت هستید.مثل دوستمون که کنترل کرده بود وهر چند مدت محتلم شده و راحت با این قضیه کنار اومده.کارهای مذهبی هم بسیار مفید.

با سلام یه کتاب عالی درباره

با سلام یه کتاب عالی درباره این موضوع کتاب جوان، هيجان و خويشتنداري
مولف : گروه نويسندگان« حديث زندگي » است که به راحتی در اینترنت موجود است
آدرس چند سایت برای دانلود
http://www.askdin.com/thread24084.html?referrerid=0
http://lib.eshia.ir/27318/1/13

بسم الله الرحمان الرحیم ضمن

بسم الله الرحمان الرحیم ضمن تشکر از کسانیکه این سایت رو راه انداختن. من امروز این سایت رو دیدم . بسیار عالیه. مطالب و راهکارهای ارایه شده خیلی خوبه . منم مثل شما که هم مطالب رو میخونین ، هم نظر میدین دوست داشتم چیزی که برام مفید بوده بگم . اولا حالا که فضایی به این خصوصی و مخفی که ابروی انسان نمیره که مشکلاتمون رو حل کنیم دیگه کسی نیاد بگه شما چرا این مشکلتو مطرح کردی ؛ خجالت کشیدمو از این حرفا . اتفاقا یکی از نعمتهای به نظرم الهی این شبکه اینترنت و نکات مثبتش همینه. سرتونو درد نیارم . دوستان کنار همه این چیزها دو تا مساله . همه ما با امام حسین رفیقیم . امام حسین علیه السلام هم ما ها را خوب درک میکنن. بنابراین اگه با تمام اون راهکارها با زهم از شیطان و نفس شکست خوردیم ناامید نشیم بریم از این رفاقته استفاده کنیم . ما با امام حسین رفیقم امام حسین هم در خانه خدا آبرو دارند خیلی کمک میکنن. البته اینکه گفتم یه مطلب قرانیه . سوره مائده آیه ۳۵. دوم که همزمان با اولی انجامش بدیم تو شرایطی که واقعا دنبال راهکار هستیم و از این گناها خسته شدیم و میبینیم نمیتونیم بهش غلبه کنیم بی رودروایسی خیلی صادقانه و خودمونی بشینیم یه جایی و این بیچارگی و ضعفمونو به خدا بگیم و خدا خیلی مهربونه . سوره زمر ایه ۵۳ و ۵۴ را ببینید . صد بار اگر توبه شکستی بازآی . این درگه ما درگه نومیدی نیست ... ببخشید طولانی شد

اقای ناشناس که میگی ایمه د ه

اقای ناشناس که میگی ایمه د ه تا دوازدهتا همسر داشتن خودتو با ایمه یکی ندون ایمه شیعه قصدشون از این ازدواجا دلیلای مختلفی داشته شما خیلی سخت در اشتباهی خجالت بکش

منم برای ملت توصیه هایی دارم

منم برای ملت توصیه هایی دارم،از این به بعد اگر گرسنه تون شد و توانایی رفع این نیازو نداشتید به غذا فکر نکنید و فیلمهای مستهجن آموزش آشپزی نبینید بجاش به چیزهای مثبت فکر کنید تا این نیازو فراموش کنید،اگر از این به بعد تشنه تون شد و به آب دسترسی نداشتید به دریا و رودخانه نگاه نکنید که باعث انحراف شما خواهد شد به جاش دو رکعت نماز بخوانید فراموش میشه،اگر احساس خواب کردید و توانایی رفع نیاز خوابیدن را نداشتید اصلا نگران نباشید بجای فکر کردن به استراحت و خواب یا نگاه کردن به بالش و متکا و تخت خواب دست پدر و مادر را بگیرید و به پارک بروید،هم خواب را فراموش کردید هم احسان کرده اید

ببینید راه کنترل شهوت ازدواج

ببینید راه کنترل شهوت ازدواج است.
شما صد تا دعا بدید.
.شما بگید سوره دخان
سوره ....
--
بازم شهوت میاد
ببینید اگه دلیل وجود شهوت در انسان چیه ؟
دلیل گرایش انسان به جنس مخالف چیه؟
چرا اصلا خدا شهوت رو در وجود انسان گذاشته؟
-
خوب شما می گید بنیاد خانواده.
ولی وقتی من کار ندارم ماشین ندارم خونه ندارم وضع مملکتم طوری هست که توش پارتی بازی میشه و پسر اون سپاهی میره سر کار و من که لیسانس دارم بیکارم با چی ارضا بشم؟
آیا من حق کار و ازدواج ندارم؟
میریم سپاه جذب بشیم می گن لیسانس داری ما دیپلم می خوایم.
بعدش پسر فلان نفر و .... رو راحت بدون اینکه حتی یک کلاس دانشگاه درس خونده باشه رو می برن راحت سر کار.
-
در مورد استمنا بیخود حرف نزنید اول دقیقا از لحاظ علمی برید بررسی کنید و بی مطالعه هم منبر نرید چون سایت خودتون رو زیر سوال می برید.

تصویر پاسخگو

با سلام و تشکر از شما دوست

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز بابت ارسال نظرتون
درباره بحث کنترل شهوت شما را ارجاع می دهیم به مطلب دیگری که در همین سایت گذاشته ایم که توضیح کامل درباره مسائلی که مطرح کردید را داده است :
http://soalcity.ir/node/333

اما در باره استمنا باید عرض کنیم هم دلایل علمی و هم دلایل شرعی بر نادرستی این کار وجود دارد . ضمن دعوت از مطالعه لینک زیر ، اگر بحثی درباره دلایل علمی خودارضایی دارید استفاده می کنیم :
http://soalcity.ir/node/1725

سلام يك سال خود ارضايي ميكردم

سلام يك سال خود ارضايي ميكردم تا اينكه متوجه ضرر هاش شدم اگه ميشه كمكم كنين ترك كردم ولي ميترس عوارض ش روم اثر گذاشته باشه اگه ميشه كمكم كنيد خواهشا جواب رو به ايميلم بفرستين ضمنا من خيلي سنم كمه ۱۳ سالمه

تصویر پاسخگو

سلام دوست عزیزهمین که اینعادت

سلام دوست عزیزهمین که اینعادت زشن رو ترک کردی خیلی کار بزرگی انجام دادیسعی کن با ورزش و تحرک بدنی و پر کردن اوقات فراغت خودت با مطالعه  و انجام کارهای اجتماعی مثل  مشارکت در فعالیت های مسجد و هیئت و گروههای فرهنگی ،فکر و ذهن خودت رو از مسائل جنسی منصرف کنی .به مرور سیستم بدنی شما در جهت بازیابی آنچه در این مدت یک سال از دست داده ، کار خواهد کرد و عوارض خودارضایی شما را از بین خواهد برد . 

سلام وقتی بچه بودم ناخواسته و

سلام وقتی بچه بودم ناخواسته و بدون اینکه بدونم گناهه انجامش دادم سالهاست که دارم سعی میکنم ترک کنم ولی هنوز موفق نشدم تا امروز که یه حدیثی دیدم بض گلومو گرفت امیدوارم خدا از هممون بگذره...
.
.
ابو بصیر اسدی مى‏گوید: از امام صادق (ع) شنیدم که ‏فرمود: روز قیامت خداوند با سه کس سخن نمى‏گوید و به آنان نگاه نمى‏کند [۲] و آنان را پاک نمى‏گرداند و عذاب دردناکى خواهد داشت: کسى که موى سفید خود را بکند، و کسى که با خود نکاح کند (استمنا)، و مردی که خود را در اختیار همجنس گرایان قرار دهد.
.
.
.
.
.
فقط متونم بگم که شرمنده خدامم

بعضی وقتا به مخالفت های

بعضی وقتا به مخالفت های بیخودی خانواده ام برای ازدواج فکر میکنم کاش منم دانشگاه نرفته بودم و مثل خواهرام زیر بیست ازدواج میکردم
از این همه گناه خسته ام برای
هیچ وقت فکر نمی کردم روزی به اینجا برسم
کاش خدا زودتر راهی جلو پام بذاره وگرنه برای فرار از حمام رفتن ها که واقعا دیگه خجالت میکشم شاید بی دین بشم خیلی
دوستان شنیدید میگن از زبانی که گناه نکردی دعا کن
برا همه دعا کنیم

باسلام

باسلام
دعای احتلام راموقع خواب بخوانید
التماس دعا

سلام من ۱۷سالمه الان ۳ساله ک

سلام من ۱۷سالمه الان ۳ساله ک ب این بیماری مبتلاشدم وقتی این عملو انجام میدم یه حس خوبی بهم دست میده لذت میبرم ازش ولی بعدش پشیمون میشم تا الان مثل دیوونه ها ۳،۴بار توبه کردم ولی باز این عمل شکستم داده الانم باز پشیمونم نمیدونم چیکارکنم ب گناهش ک فک میکنم عذابم میده ولی شده واسم ی عادت عادی شده ایمانم ضعیف شده چیکارکنم؟مرسی از راهنماییتون.

با عرض سلام و تشکر از

با عرض سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

یكی از آسیب های جدی كه امروزه برای جوانان عزیز به خصوص در وضعیت فعلی جامعه و دشوار بودن امر ازدواج به وجود آمده است، عادت به خودارضایی است.
در همین ابتدا باید عرض کنیم که:
به هیچ وجه خود را دست و پا بسته فرض نکنید. بدانید صدها هزار توانسته‌اند که ترک کنند و شما از آنان مستثنا نیستید.

*** در ادامه توجه شما را به نکات کلی در زمینه خودارضایی جلب می‌نمایم:
اضطراب نقش مؤثری در تشدید قوای جنسی دارد. و در تولید نیاز جنسی کاذب سهم به سزایی دارد. ارضای جنسی تا حدودی برای کاهش اضطراب مفید است، ولی اگر ارضای جنسی از طریق حرام (مانند استمنا) صورت گیرد، با این که به صورت موقت از اضطراب می‌کاهد، ولی پس از مدت کوتاهی به خاطر تشدید احساس گناه سطح اضطراب را دو چندان می‌کند. با این وصف اضطراب هم علت و هم معلول استمنا محسوب می‌گردد.

همان طور که اضطراب در گرایش به خودارضایی مؤثر است، کاهش اضطراب از طریق ورزش سنگین منظم، تنفس عمیق ۲۵ تا ۳۰ بار در روزو داروهای گیاهی و شیمیایی سهم بسزایی در کاهش میل به خودارضایی دارد.
مانند یک محقق دست به تحقیق در زمینه افکار، احساسات و رفتارهای انگیزاننده میل به خودارضایی در خود بزنید. زمان و مکان و شرایط جسمی و روحی در قبل و بعد از خودارضایی را ثبت نمایید، به تعبیری روشن‌تر ببینید خودارضایی با چه فکری آغاز می‌گردد، سپس این فکر مزاحم چه احساسی در شما برمی‌انگیزد و این احساس چگونه به رفتار خودارضایی در شما می‌انجامد، همچنین معمولاً در چه زمانی‌هایی و در چه مکان‌هایی و در چه شرایط جسمی ـ روحی میل به خودارضایی در شما تشدید می‌گردد.
پس از رصد روانی ، به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. از نتایج این تحقیق می‌توانید راهکارهای کارآمد ترک خودارضایی را استخراج نمایید، مثلاً وقتی که اعصاب تان خرد است، وقتی که دوستان متأهل خود را می‌بینید، وقتی که با مادرتان جر و بحث می‌کنید، وقتی که اضطراب امتحان دارید، یا وقتی که به پسر خاصی می‌اندیشید.
عیناً همین قضیه در زمینه مکان‌های تحریک‌زا تکرار می‌گردد .وقتی در اتاق خواب هستم، وقتی تنها در خانه هستم، وقتی دستشویی می‌روم و...

از سوی دیگر نگاهی موشکافانه به پرونده گذشته خودارضایی خویش بیفکنید، ببینید در چه شرایطی توانسته‌اید بر خودارضایی فایق آیید و با چه تکنیک‌های فاصله بین وهله‌های خودارضایی را افزایش داده‌اید، چه زمانی برای ترک کوتاه مدت یا دراز مدت خودارضایی موفق بوده‌اید.
در این مرحله نیز تحقیق نیز به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. این پایش روانی دست شما را برای اتخاذ یک راهکار مناسب باز می‌کند.
منصف باشید . همان طور که به تنبیه ذهنی ـ عملی خودارضایی خویش می‌پردازید، به تشویق ذهنی ـ عملی موفقیت‌هایی هرچند اندک خود در ترک خودارضایی بپردازید.
اگر حتى یک روز هم در ترک موفق بودید، با کمال سخاوت به تشویق خود بپردازید. خودتشویقی می‌تواند علاوه بر ارتقای سطح اعتماد به نفس و عزت‌نفس به کاهش اضطراب شما کمک شایانی کند. خودتشویقی می‌تواند به صورت کلامی یا غیر کلامی (مانند خرید یک بستی یا دیدن یک فیلم جذاب یا سجده شکر و ...) باشد.

با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی و خود ملامتگری به یاد داشت نکات مثبت خود بپردازید. هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.
به جای ترس بیمارگونه از خدا، ‌با انجام اعمال پسندیده، ‌سعی در تقرب بیش تر به او نمایید. خداوند همه گناهان را می‌بخشد . بزرگ ترین گناهان شما از این امر مستثنا نیست.
برای ۲۴ ساعت خود برنامه‌ریزی سبک و سهل الوصول انجام دهید. با اشتغال ذهنی به امور مثبت از هر گونه اشتغال فکری به تفکرات تحریک‌زا پرهیز نمایید.
سعی نمایید از تکنیک‌های انزجاردرمانی و شرطی‌زدایی استفاده کنید. لذت کاذب خودارضایی را با یک امر منزجر کننده ذهنی مانند تصور صحنه تهوع‌آور یا خوردن داروی تلخ پیوند بزنید و با آن تداعی نمایید یا آن که فرایند شرطی شده (اضطراب - خودارضایی) را به (اضطراب - ورزش یا تفریح سالم، تنفس عمیق، رفتن به سر یخچال و آب خوردن و...) تبدیل نمایید.

موفق باشید.

یکی از بزرگترین قدمها برای

یکی از بزرگترین قدمها برای تسهیل ازدواج در این کشور، اختیاری شدن خدمت سربازی، اون هم با حقوق معقول هست.(مثل همه دنیا).خود من به شخصه از ابتدای دانشجویی موقعیت کار و طبیعتاً ازدواج داشتم اما بدلیل نداشت پایان خدمت از همه چیز محروم شدم.الان ۲۶ ساله فوق لیسانس، باید برم سربازی.با همین شرایط اجباری بودن خدمت هم اگر کشور ثروتمند ما مثل همه دنیا یک حقوق معقول به سرباز میداد من حتما ازدواج میکردم.نکته اینجاست که ازدواج جوانان واقعا از اولویت های واقعی مسئولین نیست.

میدونم شاید این پیام منتشر

میدونم شاید این پیام منتشر نشه اما خودت بخونی هم برام بسه:

تصمیم گیرندگان برای ما پیره مردهایی هستند که جوانیشان در زمان آزادی گذشت. کارو ازدواج داشتند و در پیری برای کنترل شهوت ما توصیه و پند و اندرز ارائه میدهند.برای افزایش جمعیت فتوا میدهند و سخنرانی میکنند به جای اینکه هزینه کنند بودجه کلان اختصاص دهند از فکر خود جوانان تحصیل کرده استفاده کنند، معضلی بنام سربازی که همه دنیا با آن کنار آمده را حل کنند.

جوونی که صدای انتقادش حتی برای سایت معمولی شما هم قابل انتشار نیست.چه انتظاری میره کسی درد ما رو بفهنه تا به فکر درمان بیفته.
باتشکر از شما

با سلام من مطالب و نظرات رو

با سلام من مطالب و نظرات رو خواندم گاهی سخته که یک فرد مجرد خودآرایی کنه تا احساسش سرکوب شه ولی گاهی آدم مجبوربه تا عز اب نک شه ولی این حرف که زنان حس شهوت باید سرکوب بشه ولی مرد چون مرده قدرت سرکوب کمتره قبول ندارم من تا حالا با هیچ کی نبودم ولی دوستانی بودن که داشتند و می گفتند این راه بهتره هم سرت گرم میشه و هم ارضا میشه بعدا هم جدا می شید یا به هم می رسید ولی واقعا سخته خود اعضایی گاهی تنها راه حله اما من سعی خودمو میکنم امید است شما هم بتوانید

با عرض سلام و تشکر از

با عرض سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

ممنون و تشکر از اینکه مطالب و کامنت ها را مطالعه کردید.
در پاسخ به مطلبی که مطرح کردید، توضیحاتی را ارائه می کنیم که امید است توجه و عمل به آن ها مفید واقع شود:
بعضی ها تصور می کنند کنترل قوای جنسی و تعدیل آن به عنوان حل مشکل نیاز جنسیِ قبل ازدواج، به این معنی است که دیگر هیچ رغبت جنسی در آنها نباشد و مدام برای توجیه گناه شان صحبت از وجود مشکل کرده و می خواهند کلاً این نیاز نباشد تا به گناه نیفتند!

غرایز و هواهای نفسانی [چه غریزه شهوت جنسی باشد و چه غرایز و هواهای دیگر نفسانی]، نه تنها قابل سرکوب نیستند، بلکه اصلاً نباید سرکوب شوند. چرا که هر چه در وجود ما هست را خداوند حکیم داده است و هر چه او داده لازمه و نیاز رشد طبیعی انسان می‌باشد.

فکر نکردن به نیاز جنسی قبل از ازدواج راهکار دارد و برای اینکه چطور حواس ما به سمت دیگری برود و ذهن ما با مسائل جنسی درگیر نشده و قوای جنسی طغیان نکند، دو راه پیش روی ماست:
۱. غلبه دادن عقل بر احساس و غریزه:
وقتی عقل بر شهوت غلبه کند، مثل همان حالتی است که انسان غذا را دیده و می داند غذا مسموم است. لذا وقتی عقل غلبه کند، احساس منفعل می شود و انسان گرفتار کار نسنجیده نمی گردد. جهت تقویت عقل بر احساس، باید از راه هایی مثل امتناع از گوش دادن به موسیقی، عدم عجله هنگام تصمیم گیری و تأمل کردن در عواقب تصمیم و ایجاد ثبات در جنبه های مثبت روانی شخصیت کمک گرفت.
۲. ایجاد مشغله روزمره همراه با فعالیت بدنی:
یکی از راه های تعدیل و خاموش کردن آتش شهوت و جلوگیری از طغیان آن، ایجاد مشغله است. مشغله ای که هم ذهن شما را درگیر خودش کند تا نتوانید به این موضوع فکر کنید و هم قدرت بدنی شما را تحلیل کند و انرژی اضافه ای در بدن نماند که برای تخلیه دنبال سوژه باشد. از طرفی وقتی بدن در حرکت باشد، امکان تمرکز کمتر است و همین کمک می کند به اینکه ذهن روی این موضوع متمرکز نشود. چون اگر نیروی بدن انرژی خودش را صرف حرکت فیزیکی کند، مجالی برای اینکه همزمان این انرژی را خرج امور ذهنی کند نمی ماند.

موفق باشید.

سلام من مدتی زیادیس دچار عمل

سلام من مدتی زیادیس دچار عمل زشت خود ارضایی هستم خیلی کارا کردم تنبیه و.. مثلا یه مدت یه لیست تهیه کرده بودم برای هربار گناه خود ارضایی مبلغی جریمه بدم تا شاید از سرم بیفته ولی نشد یه مدت تنبیه بدنی مثل کش می بستمو اینا اینم نشد یه مدتی قران میخوندم اونم نشد خسته شدم بخدا دیگه روم نمیشه اسم خدارو بیارم توبه کنم خجالت میکشم از خدایی خودم خسته شدم هربار توبه میکنم دوروز بعد اه کمکم کنید تورو خدا

پرسشگر گرامی!

پرسشگر گرامی!
با سلام و تشکر از و تشکر از ارتباطتان با «شهر سوال».

قبل از هر بحثی در ابتدا باید خدمتتان عرض کنم که:
اولین و آخرین راه حل وترک مشکل خود ارضایی فقط و فقط اراده خود شخص است!

در اين پاسخ به برخي از روش‌هاي پيشگيري از خود‌ارضايي اشاره مي‌کنيم، اميد است با به کار بردن آن‌ها از اين دام خطرناک به راحتي عبور کنيد و آينده تحصيلي، شغلي، خانوادگي و از همه مهم‌تر آينده معنوي خود را تضمين نماييد:

۱- نیاز به آگاهی:
خود ارضایی یک انحراف عملی است و باید با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعایت دقیق دستورالعمل محقق نمی شود، ولی چون هر عملی نیاز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد، بنابراین راه کنترل و درمان این بیماری و عادت زشت نیز بدون کسب آگاهی میسر نیست. آگاهی، ازطریق مطالعه در آثار و اطلاعاتی كه در این زمینه وجود دارد، بدست می آید. زمینه های مطالعه عبارتند از:
* اینكه این عمل به لحاظ شرعی حرام و از نظر اخلاقی گناه محسوب می شود.
* مطالعه در پی آمد ها و عواقب سوء آن.
* آشنایی با روش پیشگیری و درمان.
ترک گام به گام خود ارضایی.
كسب آگاهی در موارد یاد شده باعث بیداری انسان می شود و زمینه "توبه, پشیمانی و کنترل آن" را در او فراهم می آورد.

۲- طبیب خود شوید:
مانند یک محقق دست به تحقیق در زمینه افکار، احساسات و رفتارهای انگیزاننده میل به خودارضایی در خود بزنید. زمان و مکان و شرایط جسمی و روحی در قبل و بعد از خودارضایی را ثبت نمایید، به تعبیری روشن‌تر ببینید خودارضایی با چه فکری آغاز می‌گردد، سپس این فکر مزاحم چه احساسی در شما برمی‌انگیزد و این احساس چگونه به رفتار خودارضایی در شما می‌انجامد، همچنین معمولاً در چه زمانی‌هایی و در چه مکان‌هایی و در چه شرایط جسمی ـ روحی میل به خودارضایی در شما تشدید می‌گردد.
پس از رصد روانی، به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. از نتایج این تحقیق می‌توانید راهکارهای کارآمد ترک خودارضایی را استخراج نمایید، مثلاً وقتی که اعصاب تان خرد است، وقتی که دوستان متأهل خود را می‌بینید، وقتی که با مادرتان جر و بحث می‌کنید، وقتی که اضطراب امتحان دارید، یا ...
عیناً همین قضیه در زمینه مکان‌های تحریک‌زا تکرار می‌گردد: وقتی در اتاق خواب هستم، وقتی تنها در خانه هستم، وقتی دستشویی می‌روم و...

۳- خود را تشویق کنید:
از سوی دیگر نگاهی موشکافانه به پرونده گذشته خودارضایی خویش بیفکنید، ببینید در چه شرایطی توانسته‌اید بر خودارضایی فایق آیید و با چه تکنیک‌های فاصله بین وهله‌های خودارضایی را افزایش داده‌اید، چه زمانی برای ترک کوتاه مدت یا دراز مدت خودارضایی موفق بوده‌اید.
در این مرحله نیز تحقیق نیز به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. این پایش روانی دست شما را برای اتخاذ یک راهکار مناسب باز می‌کند.
منصف باشید. همان طور که به تنبیه ذهنی ـ عملی خودارضایی خویش می‌پردازید، به تشویق ذهنی ـ عملی موفقیت‌هایی هرچند اندک خود در ترک خودارضایی بپردازید.
اگر حتى یک روز هم در ترک موفق بودید، با کمال سخاوت به تشویق خود بپردازید. خودتشویقی می‌تواند علاوه بر ارتقای سطح اعتماد به نفس و عزت‌نفس به کاهش اضطراب شما کمک شایانی کند. خودتشویقی می‌تواند به صورت کلامی یا غیر کلامی (مانند خرید یک بستی یا دیدن یک فیلم جذاب یا سجده شکر و ...) باشد.

۴- نکات مثبت خود را یادداشت کنید:
با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی و خود ملامتگری به یاد داشت نکات مثبت خود بپردازید. هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.
به جای ترس بیمارگونه از خدا، ‌با انجام اعمال پسندیده، ‌سعی در تقرب بیش تر به او نمایید. خداوند همه گناهان را می‌بخشد . بزرگ ترین گناهان شما از این امر مستثنا نیست.
برای ۲۴ ساعت خود برنامه‌ریزی سبک و سهل الوصول انجام دهید. با اشتغال ذهنی به امور مثبت از هر گونه اشتغال فکری به تفکرات تحریک‌زا پرهیز نمایید.
سعی نمایید از تکنیک‌های انزجاردرمانی و شرطی‌زدایی استفاده کنید. لذت کاذب خودارضایی را با یک امر منزجر کننده ذهنی مانند تصور صحنه تهوع‌آور یا خوردن داروی تلخ پیوند بزنید و با آن تداعی نمایید یا آن که فرایند شرطی شده (اضطراب - خودارضایی) را به (اضطراب - ورزش یا تفریح سالم، تنفس عمیق، رفتن به سر یخچال و آب خوردن و...) تبدیل نمایید.

** و در نهایت اینکه:
به هیچ وجه خود را دست و پا بسته فرض نکنید. بدانید صدها هزار توانسته‌اند که ترک کنند و شما از آنان مستثنا نیستید.
توجه داشته باشید كه تنها رعایت تمام این امور، بدون كم و كاستى و به صورت مستمر، نتیجه‏ بخش خواهد بود. نباید توقع داشته باشید که این عادت ناگهان قطع و درمان شود، به هر میزان که بتوانید دفعات آن را به تدریج کم کنید، موفقیت محسوب می شود.

موفق باشید.

سلام.

سلام.
وقت به خیر.
بنده هم مدتی نمیتونستم جلوی شهواتم رو بگیرم.
اما با استعانت از خدای بزرگ و تلاش خودم در این زمینه بالاخره مدتی طولانی هست که خودم رو در برابر غرایز جنسی کنترل میکنم.
اما الان هرچقدر هم که تصاویر مستهجن به طور اتفاقی میبینم و یا با نامحرم برخورد میکنم هیچ حسی ندارم.
هیچ حسی...
و این منو نگران میکنه.
چراکه بالاخره بنده هم مثل بقیه انشاالله روزی ازدواج خواهم کرد و اگر این بی احساسی بنده ادامه پیدا کند دچار مشکل میشوم.
از شما تقاضا دارم در این راه کمی مرا راهنمایی کنید.

پرسشگر گرامی!

پرسشگر گرامی!
با سلام و تشکر از و تشکر از ارتباطتان با «شهر سوال».

باید توجه داشت که:
از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند.

سعی کنید فضایی پیش آوردید که حتی به صورت اتفاقی هم عکس های غیرحلال را نبینید.

و در آخر:
لازم است شما به مشاور مراجعه کنید تا شرایط شما مورد ارزیابی قرار گیرد از این جهت که علت مشکل شما ریشه یابی شود، ممکن است مشکل شما روحی روانی باشد یا اینکه جسمانی باشد.

موفق باشید.

یه مشت اراجیف...شمایی که این

یه مشت اراجیف...شمایی که این چرندیات رو نوشتی بگو ببینم خودت چقدر وقتی مجرد بودی تونستی شهوتتو کنترل کنی؟؟؟؟؟اینقدر موهبت موهبت نکنید که حالم از هرچی موهبت اینجوریه به هم میخوره...اگه برا تشویق و ترویج ازدواج کاری از دستتون بر نمیاد(شایدم بر میاد حالشو ندارید)لااقل نمک رو زخممون نپاشید.....به قول استاد رائفی:مارا به خیر تو امید نیست لا اقل شر مرسان.

با عرض سلام و تشکر از ارتباط

با عرض سلام و تشکر از ارتباط با شهر سوال!

بیننده گرامی، درک شرایط جوانان گرچه سخت است، اما برای نویسندگان و پاسخگویان مرکز ملی با توجه مراجعات زیاد، کار دشواری نیست!
ببینید باید در فضای موجود با وجود شرایط و موقعیت های در دسترس، کنترل و مدیریت شهوت کاری بس دشوار است که بر هر عاقلی پوشیده نیست، اما کم نیستند جوانانی که توانستند با مدیریت و اخذ مشاوره ها، زندگی روبراهی داشته باشند.

مى دانيم جوانى دوران «بحران» غرائز مخصوصاً «غريزه جنسى» است.
اين غريزه اگر به صورت صحيحى رهبرى نگردد خرد كننده ترين ضربت را بر پايه خوشبختى و سعادت جوانان خواهد زد، و سرنوشت آنها را به كلى دگرگون خواهد ساخت.
نيروهاى خلاّق آنها، همچون غنچه هاى ناشكفته پرپر شده نابود خواهند شد، و «نبوغ» و «ابتكار» آنان كه ممكن است سرچشمه افتخارات فراوانى براى خودشان يا اجتماع گردد مسلّماً به هدر خواهد رفت.
تعداد قربانيان اين راه در ميان جوانان كم نيستند و تعداد كسانى كه پس از بيدارى از خواب گران خود، دردناك ترين تأسف و ندامت را بر روح خود احساس مى كنند نيز فراوانند.و بسيارند كسانى كه با آثار شوم اين عدم رهبرى صحيح تا پايان عمر خويش دست به گريبان مى باشند!

موفق باشید.

سلام ب نظرم میشه شهوت رو

سلام ب نظرم میشه شهوت رو کنترل کرد با سرگرم کردن خودتون ، مطالبی که خوندم فهمیدم پسرا خیلی زود تحریک میشن واقعا سخته باورش حتی رفتارای عادی !!! سلام و احوال پرسی !!! واقعا تو شرایط وحشتناک الان جونا باید چیکار کنن ، گناهش ب گردن اونایه که اینقدر شرایط رو واسه جونا سخت کردن !! خدا نگذره ازشون
من ۲۵ سالمع تا چند وقت قبل نمیفهمیدم استمنا چیه ! درصورتی خودمم هرازگاهی بهش دچار بودم الانم میاد سراغم ولی وقتی فک میکنم گناهه سعی میکنم خودمو کنترل کنم ! ماکه دختریم سخته چه برسه ب پسرا !!
مطلب یکی رو خوندم که نوشته بود نماز میخونه و اهنگ سنتی گوش میده خوبه خوش بحالت. !

اول خودم و بعد شما رو توصیه

اول خودم و بعد شما رو توصیه می کنم به حجامت
حجامت
حجامت
حجامت
واقعا معجزه می کنه و آدم رو متعادل می کنه, کافیه هر وقت که میل جنسی بهتون فشار آورد , حجامت با خون گیری زیاد انجام بدید

در احادیث یکی از دلایل میل به زنا , جوشش خون هست و درمانش حجامت

یک بار انجام دهید

خودتون نتیجه اش رو که ببینید , همیشه ادامه خواهید داد

موفق باشید
یا حق

دوستان سلام .

دوستان سلام .
این متن و مقاله ای که دوست عزیزمان گذاشتن در واقع از اسشم هم معلومه کنترل ، کنترل ، کنترل
اشاره ای به کم شدن میل جنسی نداره و فقط راه کار هایی برای جلو گیری از بیشتر شدن این حس هست .
ولی من یه سوال از دوست عزیزمان که این مطلب رو گذاشتن دارم .
عزیز من حرف شما درست من یه سری کار ها مثه دمر خوابیدن ، خوردن میوه هایی که نام بردی و بسیاری چیز هایی گفتی و دست خودم هست رو انجام نمیدم و تا جایی که بتونم تلاشم رو میکنم و این حس رو محدود میکنم .ولی خودت بگو انصافا تو خیابون داری راه میری مجبور روبرو رو نگاه کنی که یه وقت نخوری زمین وقتی با اون وضع مواجه میشی باید چی کنی یا مثلا تو دانشگاه برای کنفرانس پا شدی رفتی جلوی همه و فقط باید به دانشجو ها نگاه کنی و با اون وضع.... خوب دیگه این جا که دست من نیست.
به خداااااااا اگه یوسف با یه زن مثه اون فاحشه طرف بود این روز جوون های ما با خیلی بیشتر از این ها طرفند .
انگار یه سفره کاملا باز و پر از خوراکی های خوشمزه رو جلوی همه باز کردی و نباید از اون بخوری .
دیگه واقعا نمیدونم چه کنم .حالا من که هیچ من ۲۵ سالمه و دیگه نزدیک ازدواج اگه خدا بخواد دلم برای داداش کوچیکم ی سوزه که ۱۵ سالشه و قشنگ میفهمم به چه سختی خودشو کنترل میکنه و بعضی وقت ها آنقدر دلم براش میسوزه که پنج روز پشت سر هم تو خواب باید پاشه بره حموم.

باز هم تشکر یا حق.

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام. از حضور شما

دوست عزیز، سلام. از حضور شما در شهر سوال و اظهار لطفتان بسیار خرسندیم. قطعاً وفور موقعیت های تحریک کننده شهوانی برای جوانان ( و حتی غیر جوانان) و موقعیت های متعدد ارضای این نیازها از راههای نارست در این دوره، و تفاوت چشمگیر آن با دوره های قبل به لحاظ فراوانی و شکلی و تنوع، امری غیر قابل انکار است. از سوی دیگر اگر به ابتدای متن توجه کرده باشید عنوان شد که راهکار اصلی و اساسی اسلام برای پاسخ به نیاز و غریزه جنسی ازدواج (به هر شکل آن )است، ما معتقدیم خداوند اگر محدودیتی قرار داده، راه (و بلکه راه های) درست آن را نیز تعیین فرموده ، اما متاسفانه ممکن است جامعه مسلمین یا برخی فرهنگ ها و یا رسومات، راه انجام امور حلال را سخت، دشوار، یا حتی غیر ممکن سازند.بنابراین توصیه اول و اصلی در مورد این غریزه، برآورده کردن آن از طریق حلال و درست آن یعنی ازدواج است. اما در غیر این صورت که نه امکان ازدواج دائم و نه ازدواج موقت به هیچ طریقی مهیا نبود، برای کاهش شهوت و احساسات جنسی راههایی وجود دارد که برخی از آنها ذکر شد. ضمنا با اینکه دلسوزی شما برای برادر کوچکتان بسیار قابل تقدیر و تحسین است اما این را بدانید که دوره ای از نوجوانی، ویژگی هایی دارد از جمله آنچه شما فرمودید، که همه انسانها (ما و شما و دیگران) این دوره را گذرانده و باید سپری کنند، بنابراین جای نگرانی ندارد.
موفق باشید

دلم میسوزه والا من خودم یه

دلم میسوزه والا من خودم یه سری تصویرای ذهنی خوب برا خودم درست کردم اصلاهر دفعه م ک میخوام تصاویر نامناسب بیارم نمیشه بازم همون تصویرای خوب میاد بعدشم ذکر خدا رو میگم و کمِی آروم میشم خیلی مفیده امتحان کنید مثلا خودتونو توی کوه ودشت ببینید در حالی که بارون میاد و شما دارید نوشیدنی مورد علاقه تون رو می نوشید خیلی خوبه.

با سلام و تشکر از حضورتان در

با سلام و تشکر از حضورتان در شهر سوال!

این نکته و راهکاری را که بیان کردید، قابل تأمل و قابل استفاده بود.
اما پیش از بیان راه کار برای غلبه بر شهوت یا جلوگیری از آن بیان نکته ای لازم به نظر می رسد.

افزایش طبیعی شهوت، در سنین دوران پس از بلوغ معمولاً امری عادی بوده و چه بسا بیشتر نیز بشود؛ پس جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود، اما باید توجه داشت که در برخی از وقت ها به دلیل بعضی از اعمال؛ مانند دیدن عکس و فیلم های مستهجن این پیشرفت و افزایش غیر عادی و به صورت افراطی به پیش می رود که می تواند آثار منفی جسمی و روحی و روانی به دنبال داشته باشد و چون ظاهراً شما مجرد هستید از این رو این نگرانی در شما مضاعف خواهد شد. بنابر این باید به دنبال علل و اسباب آن بوده و پس از شناخت آن در پی علاج و مداوای آن باشید، یعنی اموری که موجب این افزایش شهوت شده را ترک نمایید.

اما برای غلبه بر شهوت جنسی بهترین راه ازدواج است و چنانچه امکان ازدواج ندارید. راه های زیر پیشنهاد می شود:

۱- با دوستان پاک و با تقوی رفاقت کنید؛

۲- از دوستانی که حریم و حدود الهی را می شکنند به شدت بپرهیزید؛

۳- در مجالس دعا و محافل موعظه و نماز جماعت شرکت کنید؛

۴- از پر خوری و غذاهای چرب و پر انرژی بپرهیزید؛

۵- از مشاهده صحنه های مهیّج و تحریک کننده جنسی دوری کنید و حتی به آن نیندیشید؛

۶- ورزش را در برنامه منظم و روزانه خود قرار دهید؛

۷- سعی کنید هیچ وقت تنها نباشید؛

۸- برنامه منظم مطالعاتی برای خود قرار داده و بکوشید اوقات فراغت خود را با مطالعه و فعالیت های علمی و فرهنگی مناسب و ورزش پر نمایید؛

۹- حتی المقدور هفته ای یک یا دو روز، روزه بگیرید؛

۱۰- چنانچه با وجود انجام راه های قبل، میل جنسی بیش از حد معمول است که در برابر آن احساس ناراحتی و ناتوانی می کنید، می توانید از یک پزشک در این مورد کمک بگیرید.

موفق باشید.

سلام. لطفا اسم داروهایی را که

سلام. لطفا اسم داروهایی را که میل جنسی در مردان را کم می کنند بگید...
یکی از دوستان به سیپروترون استات اشاره کرد...یکی هم بهم گفت قرص سرطان سینه در زنان میل جنسی مردان را کم می کنه.
حالا هر چی می دونید بگید. تا یادداشت کنم.
با تشکر.

تصویر مشاور شهر سوال

دوست گرامی، ضمن عرض سلام به

دوست گرامی، ضمن عرض سلام به عرض می رسانیم در مورد مصرف دارو برای کاهش میل جنسی، مطالب مختلفی توصیه و گفته شده که میتوانید به پزشکان و روانپزشکان برای اطلاع از آنها مراجعه کنید یا از طریق اطلاعات پزشکی و سایتهای پزشکی اطلاعاتی در ان خصوص کسب نمایید. با توجه به تخصصی بودن این مقوله، ما از دادن چنین اطلاعاتی به شما معذوریم و به شما نیز توصیه میکنیم تحت نظر روانپزشک از داروها استفاده کنید.
در عوض توصیه می شود تا در صورت لزوم با استفاده از رژیم غذایی و خوراکی مناسب به هدف مطلوبتان برسید.
همانطور که میدانید، برخی مواد غذایی افزایش دهنده قوای جنسی و برخی دیگر کاهش دهنده آن هستند. شما با تنظیم رژیم غذایی خود بر این اساس میتوانید بدون استفاده از دارو به نتیجه مطلوب برسید. البته معرفی کامل غذا ها و خوراکی های کاهش دهنده میل جنسی، خارج از اختیارات این مرکز و مسئولیت کارشناسان می باشد. بهتر است در این زمینه به منابع اطلاعاتی و کتب متخصصان طب گیاهی و سنتی مراجعه کنید. اما به طور کلی می توانید برای کاهش نیروی غریزه جنسی و شهوت، از غذاها و میوجات و سبزیجات با طبیعت سرد مانند: ماست، دوغ، خيار، هندوانه، انواع ترشیجات، و برخی از سبزيجات مانند: ترخون، گشنيز و...استفاده کنید. از سوی دیگر باید از مصرف غذاها و خوراکی هایی که طبع گرم دارند و باعث تقویت و افزایش شهوت و نیروی جنسی می گردد، تا حد ممکن کم مصرف کرده و در مصرف آن ها زیاده روی ننمایید. موادی مانند: خرما، شيره خرما، هويج و آب هويج، موز، نارگیل، پیاز، عرق بيدمشك، انجير، دارچين، ترنجبين، رازيانه، كنجد و روغن كنجد، تخم مرغ، سير، پياز، بادمجان، روغن زيتون، ارده شيره و حلوا ارده، گوشت با تخم مرغ، شير و عسل با هم، انواع مغزی جات، خرمالو، موز، فسنجان، ... و البته افزایش فعالیت بدنی و ورزشی نیز بسیار مفید است.
موفق باشید

سلام خوشحالم که جو اىن قدر

سلام خوشحالم که جو اىن قدر درست و صادق هست . چند سال پىش توى روزنامه خوندم هندوانه افزایش دهنده مىل جنسی هست . امىدوارم به صحىح شدن محتوای صفحه کمک کرده باشم . ىه نکته از حدىثى که مى فرماىد ;; شخص استمناع کننده خود را به نکاح در آورده ،و امام صادق مى فرمائند اگر بدانم کسی اىن کار را انجام مىدهد با او هم غذا نمیشوم .

کتاب ; آثار سوء روابط نامشروع . از ; سىد علی موسوی . سال ۱۳۸۱ . پر از داستان قرآنى و حدىث مربوط

هممون عاقبت بخیر بشىم الهی

آمىن

با عرض سلام

با عرض سلام
من جوان ۲۴ ساله هستم فقط یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین... از تمام این راه حل هایی که گفتین تقریبا ۶ ماهه دارم استفاده میکنم بهتر که نشدم هیچ شهوتم بیشتر هم شده خود ارضایی نمیکنم... جوری شدم که فقط به دنبال رابطه با جنس مخالف هستم... به دنبال راه حل میگردم... ممنون از لطفتون

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام. به شهر سوال

دوست عزیز، سلام. به شهر سوال خوش آمدید. همانطور که بارها عرض کرده ایم و میدانید، اولین و بهترین راه برای کاهش یا رفع نیاز جنسی، ارضای آن از طریق حلال، یعنی ازدواج (دائم یا موقت) است، پس در درجه اول تلاش خود را در آن مسیر قرار دهید. حال شما و احساس نیاز شما ، یک احساس کاملا طبیعی است، اما به هر شکل اگر واقعا برایتان مقدور و ممکن نیست، باید سعی کنید این میل را از طرق دیگر در جسم و فکر خود کاهش دهید. راههایی که در بالا ذکر شده به همراه رژیم های غذایی (پرهیز از برخی غذاها و خوردن برخی دیگر) به شما کمک خواهد نمود.
برای شما دوست عزیز آرزوی سلامتی و آرامش داریم.

با سلام.

با سلام.
مطالبتون خیلی مفید و اثر بخشه...
من از خودارضایی چندین و چندین بار توبه کردم و بعداز مدت کوتاهی توبه شکنی کردم. بعد از عمل خودارضایی واقعا پشیمون و ناراحت میشم و استغفار میکنم. میخواستم بپرسم ۱.آیا توبه ی مجدد من بعد از چندین بار عهدشکنی موردقبول حق واقع خواهد شد؟
۲.من از کجا بفهمم که توبه ام قبول شده یا نه؟
۳.آیا ارزش کسی که گناه خاصی نکرده و پیش خدا روسفیده، نزد خدا و اهل بیت پیامبر(ص) بیشتره یا کسی که توبه کرده یا فرقی بین این دو نیست؟
با تشکر و خیلی ممنون.

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

البته توبه باید پا بر جا و دائم بوده باشد؛ از یک سو، هر زمان خطایی از انسان بر اثروسوسه‏های «نفس امّاره‏» سر بزند، باید بلافاصله به سراغ توبه رود، و در مرحله «نفس ‏لوّامه‏» در آید تا زمانی که به مرحله «نفس مطمئنه‏» رسد و ریشه ‏های وسوسه ‏ها از بیخ کنده شود.
و از سوی دیگر، از هر گناهی توبه می‏کند باید کمال مراقبت را به خرج دهد که آن توبه را نشکند و بر تعهد خود در پیشگاه خداوند، نسبت به ترک آینده باقی بماند. و به تعبیر دیگر، اگر بعد از توبه از گناه هنوز انگیزه ‏های آن در اعماق دل و جان او باقی مانده باید با آن به مبارزه برخیزد و جهاد با نفس را، جزء برنامه های خویش قرار دهد و به این ترتیب، هم در صف تائبان باشد و هم در صف مجاهدان.
بعضی از علمای اخلاق بحث‏ بی‏ نتیجه یا کم نتیجه‏ ای را در این جا دنبال کرده‏ اند که آیا مقام توبه ‏کار جهاد کننده در برابر ریشه ‏های گناه افضل است‏ یا توبه کاری که ریشه‏ های گناه را از سرزمین قلب خویش بر انداخته است.
این مهم نیست که ‏کدام یک از آن دو افضلند، مهم آن است که توبه کننده چه دستوراتی راباید به کار بندد که به گناه گذشته بازگشت نکند؛ برای این امر رعایت اموری لازم است.
۱- جدا شدن از محیط گناه و عدم شرکت در مجالس معصیت، چرا که توبه کار در آغازامر آسیب پذیر است و مانند بیماری است که تازه از بستر برخاسته، و اگر با پای خودبه مناطق آلوده به میکرب‌های بیماری زا رود، احتمال آلودگی مجدد او به بیماری فراوان است؛ و یا هم چون معتادی است که ترک اعتیاد به مواد مخدر نموده ولی هر گاه به مناطق آلودهبرگردد، به سرعت آلوده می‏شود.
۲- باید در دوستان و معاشران خود تجدید نظر کند؛ هر گاه در گذشته کسانی بوده‏اند که او را تشویق به گناه می‏کردند، از آنها شدیداً فاصله گیرد.
۳- هر زمان وسوسه‏ها و انگیزه‏های آن گناه در او پیدا می‏شود، به ذکر خدا رویآورد، چرا که ذکر خدا مایه آرامش دل‌ها است؛ «الا بذکر الله تطمئن القلوب»[i]
۴- همواره در باره آثار زیانبار گناهی که آن را ترک گفته بیندیشد و آن آثار رانصب العین خود قرار دهد، مبادا بر اثر غفلت از آن و فراموش کردن اثرات مرگبار آنگناه، بار دیگر انگیزه‏های گناه مجدد در او رشد کند، و وسوسه‏ها از هر سو به قلب او هجوم آورد.
۵- در داستان‌های پیشینیان و کسانی که بر اثر گناهان مختلف گرفتار مصائب دردناکیشدند، بیندیشد، و سرگذشت آنها را از نظر بگذراند، حتی در حالات انبیاء و پیامبرانمعصومی که گاه گرفتار لغزش ترک اولی شدند، مطالعه کند؛ مثلاً، ببیند که چه امری سببشد آدم با آن مقام والایش از بهشت رانده شود، یا حضرت یونس مورد خشم قرار گیرد، وبه زندان شکم ماهی فرستاده شود یا بر اثر چه عواملی یعقوب(ع)، پیامبر بزرگ خدا، به دردجان فرسای فراق فرزند سال‌ها گرفتار آید.
مطالعه ‏این امور بی ‏شک وسوسه‏های گناه ‏را کم ‏می‏کند، و به توبه دوام و ثبات می‌‏بخشد.
۶- به عقوبت‌ها و مجازات‌هایی که بر یکایک از گناهان وعده داده شده بیندیشد، و ایناحتمال را از نظر دور ندارد که تکرار گناه بعد از توبه ممکن است مجازات شدیدتریداشته باشد.
و نیز به الطاف و عنایات الهیه که در انتظار توبه‏ کاران است و شامل حال او شدهاست توجه کند و دائماً به خود تلقین نماید، بکوش، و این عنایات و الطاف را حفظ کن، واین مقام والایی که خداوند نصیب تو کرده است‏ به آسانی از دست مده!
۷- باید وقت شبانه روزی خود را با برنامه‏ های صحیح پر کند، برنامه تلاش برایزندگی آبرومند، برنامه عبادت و بندگی خدا و برنامه سرگرمی ‏های سالم؛ زیرا بی‏کاری وخالی ماندن اوقات از برنامه، بلای عظیمی است که زمینه را برای وسوسه‏های بازگشت به گناه فراهم می‏سازد.
از دانشمندی پرسیدند که تفسیر حدیث «التائب حبیب الله»[ii](توبه کننده دوست خداست)چیست؟ گفت: منظور کسی است که مصداق این آیه ‏شریفه باشد: «التّائِبُونَ الْعابِدُونَ الْحامِدُونَ السّائِحُونَ الرّاکِعُونَ السّاجِدُونَ اْلآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النّاهُونَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ الْحافِظُونَ لِحُدُودِ اللّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنینَ»[iii]توبه کنندگان، عبادت کاران، سپاسگویان، سیاحت کنندگان، رکوع کنندگان، سجده ‏آوران، آمران به معروف، نهی کنندگان از منکر، و حافظان حدود (و مرزهای) الهی، (مؤمنان حقیقی‏ اند)؛ و بشارت ده به (این چنین) مؤمنان.[iv]
برای آگاهی بیشتر می‌توانید به دو مقاله زیر مراجعه نمایید:
۱ -گناهکاری و اصرار بر معاصی و عدم پشیمانی از آن
۲ - توبه
________________________________________
[i]- سوره رعد، آیه‏۲۸
[ii]- محجة البیضاء، جلد۷، صحفه‏۱۸۷
[iii]- سوره توبة، آیه ۱۱۲
[iv]اخلاق در قرآن، ج ۱نویسنده: آیت الله مکارم شیرازی.

موفق باشید.

با سلام

با سلام
در کنار این راهکارها و دستورالعمل‌ها، یک راهی که تجربه شده و مؤثر است این که انسان، سرگذشت زندگی افراد پاکدامن را مطالعه کند. حتما در اینترنت سرچ کنید «داستان‌هایی از انسان های پاکدامن»
مطالعه سرگذشت انسان های عفیف و پاکدامن که در شرایط سختی خود را از گناه حفظ کردند و خداوند چه عنایت های معنوی و مادی به آنها کرد، باعث میشود که انسان به حال آنها غبطه بخورد و از گذشته آلوده خود توبه نموده و شرمسار شود و انگیزه‌اش برای پاک و عفیف بودن بیشتر شود.
یقیناً دختران و پسرانی هستند که با وجود شهوت و میل جنسی خود را آلوده نمیکنند و فردای قیامت خدا همین پاکان را در برابر ما حجت خواهد آورد که اینها هم موقعیت شما را داشتند، جوان بودند، شهوت داشتند، نیاز به مونس داشتند اما خود را از گناه حفظ کردند.
توصیه بنده این است که کسانی که آلودگی هایی در گذشته داشته اند اصلا به مطالعه و سرگذشت انسان های گنهکار نپردازند و حتی صفحه حوادث روزنامه ها و مجلات و سایت ها و رمان ها را نخوانند چون اینها تأثیر سو بر انسان دارد و اثر سو آن کمتر از مجالست با افراد آلوده نیست. (این را حداقل خودم تجربه کرده ام).
به هر حال دعا برای فرج آقا امام زمان(عج) را فراموش نکنید. به فرموده آیت الله بهجت دعای تعجیل فرج دواي همة دردهاي ماست و اگر موجب فرج عمومی نشود، برای خود دعا کننده موجب فرج خواهد بود. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

هرکاری میونم شوتم کم نمیشه

هرکاری میونم شوتم کم نمیشه الآنم حدود ۶ ماهه خود ارضایی میکنم از مواردی که نقل شده واسه کم کردن شهوت هم استفاده کردم منتها تغییری نکرده حتی تو خونه تنها نبودم لباس تنگ نمیپوشم هرکاری میکنم نمیشه کاریش کرد
من ۲۰ سالمه ترخدا ی راهی بهم بگید ( لطفا جوابو واسم ایمیل کنین )
روزبروز هم شهوتم بیشتر میشه

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

بحث را با یک مثال شروع می کنم:
در برخورد با دشمن اگه بایستید و فقط دفاع کنید، احتمال این که دشمن بتونه به شما ضربه بزنه خیلی زیاده. به نظر می رسه یکی از بزرگترین ضعف های کسانی که در ترک خودارضایی شکست می خورند اینه که در مقابل وسوسه های شیطان فقط دفاع می کنند.
اونا میشینن و لحظه هایی که از آخرین خودارضایی اونا میگذره رو حساب می کنن. در مقابل حمله های فشار جنسی یه مقاومت کوتاه مدت می کنن و بعد منتظر حمله ی بعدی می مونن تا اون رو دفع کنند.
قبلا گفتیم که اگه می خواید در ترک خودارضایی موفق بشید باید یه سرگرمی جدید پیدا کنید که براتون لذت بخش باشه. حالا می خوایم پا رو از این هم فراتر بذاریم.
باید به شیطان درونمون حمله کنیم و اون رو به خاطر کارهای بدی که کرده تنبیه کنیم. اگه این کار رو نکنیم مثل اینه که ما دزد رو خیلی محترمانه از خونه مون بیرون کنیم و دوباره به داخل خونه برگردیم. ما دزد رو تنبیه نکردیم فقط اون رو بیرون انداختیم!
دزد میگه چه صاحبخونه ی باحالی! فردا شب از یه جای دیگه وارد خونه تون میشه، دیوار خونه رو نرده گذاری کردید، تونل میزنه میاد داخل ! کف حیاط رو بتن ریزی کردید دیوار رو سوراخ می کنه و ... ! حالا اگه دزد اومد و شما به ۱۱۰ زنگ زدید و پلیس هم اون رو دستگیر کرد یا حتی دنبالش کرد ، دیگه سراغ خونه ی شما نمیاد. در ترک خودارضایی باید چنین کاری رو با شیطان درون مون بکنیم.

موفق باشید.

تنها راه این هست که ذهن را

تنها راه این هست که ذهن را باید درست کرد و جای اون اندیشه های پاک را جایگزین کرد و سعی کنیم به شان انسانی خود واقف شویم

من فقط می خواستم یاد آوری کنم

من فقط می خواستم یاد آوری کنم که اسم این صفحه راه های کنترل شهوته نه پیج مشکلات جنسی

سلام.خیلی ممنون از مطالب

سلام.
تو این کشور ک هیچی ازاد نیست...مللومه کامنت مخالف منم ثبت نمیشه..هه
اونجوری ک شما میگین باید مثل مرتاض های هندی باشیم...هی سرکوب کنیم..بیدارش نکنیم
من واقعا موندم تو این حرفا مگه میشه؟منی که دخترم حتی با صحبت عادی با نامحرم هم تحریوک میشم...پسرارو دیگ نمیدونم
آره درست میگین نباید بیدار بشه این حس..ولی مگه میشه آقای نویسنده؟عوامل تحریک خیلی خیلی زیادن...
حتی ذهنی هم میتونن اثر بزارن...اما کیا تونستن موفق بشن؟منکه تا حالا جوونی رو ندیدم ک خودارضایی نکرده باشه
بازم خوش بحال پسرا شبا تو خواب محتلم میشن...اما ما زنا چی؟هخ فقط ما باید مظهر حیا باشیم و هیچ غریزه ای هم نداریم لابد...پس راهی هم براش نذاشتن
فقط باید منتظر یه نفر بشینیم بلکم بیاد مارو بگیره...
خودمونم اگه اظهار عشق و علاقه به پسری کنیم میشیم هرزه ی فاسد...
فقط میخوام بگم خودارضایی باید با برنامه باشه جوری که به زندگی عادی آدم لطمه نزنه
همین راهشه وگرنه راهی نداره...ورزشو این چیزا برا همه جوابگو نیست...یکی مشکل کمر داره...یکی اصلا طبعش گرمه باید چیکار کنه؟
همششش که نمیشه سرکوب کرد
تازه فرضا ک خودمونو پاک نگه داشتیم...و ازدواج کردیم...همونطور که میدونید خییییلیییی از افراد متاهل هم خود ارضایی میکنن پس ازدواج راهش نیست
چونکه اینجوری بدتره...فرد هر لحظه وقتی میل جنسیش زد بالا به طرف مقابل رجوع میکنه...همسر هم ک همیشه کنارت نیست...
و یه چیز دیگ هم مونده ک بگم...ما این همههه خودمونو کنترل کنیم اخرش شوهرموون بره صیغه کنه...هه....
واقعیت همینه ک میبینیم...
ترجیحا جوابمو به ایمیلم بفرستین...البته اگه ثبت بشه

تصویر مشاور شهر سوال

خواهر گرامی، ما هم خدمت شما

خواهر گرامی، ما هم خدمت شما عرض سلام داریم و حضور شما در شهر سوال را ارج می نهیم. شما نکات گوناگون و بسیاری را به صورت مختصر مطرح کرده اید که پاسخ یا توضیح برای هریک از آنها شاید تا یک صفحه مطلب بشود درحالیکه ما در اینجا ناچار به اختصار هستیم.بنابراین پیشاپیش از اینکه شاید برخی مطالب شما را بی پاسخ گذاشته یا مختصر بگوییم، عذر میخواهیم.
در ابتدا به نظر می رسد نکته ای که یکی از کاربران پیش از شما تذکر داد، خالی از لطف نیست که: این صفحه مربوط به راههای کنترل شهوت است و نه مقابله با مشکلات جنسی. یعنی کسانی که لازم می دانند به کنترل یا کاهش شهوت، که یکی از راههای مقابله با مسائل جنسی است، اقدام کنند، مطالب و توصیه های این صفحه را مطالعه کنند.
نکته مهم دیگری که باید همیشه توجه داشته باشیم این است که از نظر علمی (علوم رفتاری و علی الخصوص روانشناسی) رفتارهایی که در دایره رفتارهای عرفی یعنی رفتارهای اکثریت انسانها قرار می گیرد، طبیعی و رفتارها و حالت هایی که به هر سو (افراط یا تفریط / شدید یا خفیف بودن) متمایل باشد، یعنی از دایره رفتار و حالات افراد عادی دور بشود به همان مقدار غیر طبیعی بوده و لازم است تا جای ممکن اصلاح شود. بنابراین توجه داشته باشید که اگر شما(ی نوعی) بیش از سایر همسالان و افراد مشابه تان دچار احساسات غریزی می شوید، یا به تشخیص خودتان قوای جنسی قوی تری نسبت به دیگران دارید یا هرنوع رفتاری با این خصوصیات دارید، باید بدانید که این مسئله غیر طبیعی بوده و نیاز به درمان و اصلاح دارد. پس راهکار های ما بر این مبنا استوار است.
اولین و بهترین برخورد با نیازهای طبیعی انسان، برآورده کردن این نیازهاست و این مسئله نه تنها منافاتی با دستورات اسلام ندارد بلکه توصیه اکید دینی ماست. البته برآورده کردن نیازها از راه درست. انسانی که گرسنه می شود باید نیاز گرسنگی خود را برطرف سازد اما نه به هر شکلی، هم باید غذای سالم و به دور از آلودگی مصرف کند و هم باید غذای حلال باشد. نیاز جنسی هم، نه عیناً مانند غذا ولی شبیه این مقوله است. نیاز جنسی باید برطرف گردد اما نه از هر راهی، راه ارضای هم باید سالم و بدون آلودگی باشد و هم باید حلال باشد. از این جهت اسلام نه تنها جلوی ارضای نیازها را نگرفته است بلکه به شدت توصیه به این مسئله کرده که در جای خود قابل بررسی و بحث است. اما نکته ای وجود دارد که این نگاه مترقی اسلام را محدود کرده: محدودیت ها و نگاه های فرهنگی و اجتماعی و عرفی. هرچند در اکثر موارد، احکام عرف و جامعه اسلامی با احکام شریعت و اسلام منطبق است اما، گاهی اوقات مسئله ای از نظر خدا اصطلاحا مباح (بدون اشکال) است اما از نظر جامعه و عرف بسیار ناپسند، یا لازم است. گاهی اوقات مسئله ای از نظر خداوند و در احکام شرع مکروه یا حرام است ولی از نظر عرف و جامعه بدون اشکال است (مانند برخی از دروغگویی ها، برخی مسائل مالی و اقتصادی مثل سود و ربا...). گاهی اوقات نیز برخی امور از نظر دین نه تنها مباح است بلکه مستحب و مورد تأکید است و حتی در برخی شرایط واجب است (مانند ازدواج در انواع واجب و موقت و یا وجوب ازدواج برای کسی که بدون ازدواج به گناه می افتد) اما این مسئله از نظر عرف، عامه مردم یا جامعه اسلامی ناپسند است... البته ممکن است کشورها و جوامع اسلامی مختلف برخوردهای مختلفی با مسائل مختلف داشته باشند یعنی همین مسئله در یک کشور بسیار ناپسند باشد، در کشور دیگری بدون اشکال باشد و در کشور سومی، پسندیده باشد.
اما به هر حال تصدیق می فرمایید که این مسئله، مشکلی است که در واقع خود مسلمانان برای خود(جامعه خود) ایجاد کرده اند و کلید حل آن نیز در دستان خودشان است. شاید بسیاری از نظرات و ایراداتی که ما بر دین وارد میکنیم به دلیل کم اطلاعی ما از احکام دین باشد که این ناشی از کم کاری خود ما و البته اطلاعات ناقصی است که به ما داده شده. در همین جا ما به شما و همه دوستان خودمان این توصیه را می کنیم که احکام شرعی را مطالعه کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن است بی واسطه و با مطالعه مستقیم از این احکام اطلاع پیدا کنید و به شنیده ها اکتفا نکنید، در غیر اینصورت هم از منابع معتبر و مورد اطمینان اطلاعات خود را به دست آورید.
در اینجا دوباره به بحث اول مطلب بازمیگردیم. توجه کنید که در شرایط فعلی چند راه محدود در پیش دارید، یا بدون هیچ قید و بندی از نظر اخلاقی، عرفی، شرعی و ... هرکاری که میخواهید انجام دهید یا مقید به برخی قیود باشید. اگر بخواهید نیازهای خود را از راه حلال برطرف سازید تنها راه آن ازدواج است، چه دائم و چه موقت! لازمه این کار داشتن شرایط مختلف آن است، که مهمترین آنها مسائل مالی در ازدواج دائم و سختی و دشواری انجام کاری بر خلاف عرف جامعه در ازدواج موقت (البته با رعایت شرایط آن)! و در نهایت اگر هیچ یک از این دو راه میسر نباشد، باید سعی کنید این نیاز طبیعی را تا جای ممکن کم کنید. و این راه، همان توصیه هایی است که در ابتدای این صفحه توسط کارشناس ارائه شده است. با توجه به این که انسان موجودی چند بعدی است و نیاز جنسی هم نیازی است که در آن جسم و روح و روان و عواطف او همواره در حال تعامل و برهم کنش هستند، بنابراین راههای کنترل و کاهش آن نیز از همین مسیر ها میسر است: یکی از راههای کنترل نیاز جنسی میتواند توجه به عناصر کاهش دهنده جسمی آن (نظیر رژیم غذایی) است و یکی از راههای آن توجه به عناصر روانی است (توصیه های روانشناختی مثل نگاه نکردن به صحنه های تحریک کننده) و همچنین یکی از راههای آن توجه به عناصر روحی و معنوی است (مثل انجام اعمال عبادی و تکرار برخی اذکار).
موفق باشید.

این چیزایی که گفتین شاید

این چیزایی که گفتین شاید آدمهای معمولی بتونن ازش جواب بگیرن ولی برای من که مدام شهوت داشتم و موقع اوج شهوتم دچار توهم میشدم و کنترلم از دست خودم خارج میشد و جوری به سرم میامد که از افکار خودم میترسیدم و مجبور به خوردن داروی ضد هرمون شدم و بعد دو سال مصرف آزمایشم نشون داد سه برابر حد مجاز بدنم هرمون مردانه داره و حالا بعد از سه سال مصرف بخاطر مشکلی که داروها برای کبدم درست کرد مجبور شدم مصرف دارو رو قطع کنم، توان ازدواج هم ندارم ، حالا خدایی راه داری بزاری پیش پام!؟ فقط شعار تحمل کن و خدا بزرگه و..... نده که گوشم پره ، جوانیم حروم شد ده سال از بهترین روزهای عمرم حروم شد بخاطر این درد و مرض درست نشدنی از فشار زیاد دیگه واقعا مغزم یاری نمیکنه کم حافظه کم هوش و بی اعصاب شدم داغونم توی جوانی پیر شدم دست درد پا درد کمر درد و.... غیر از شعار راهی داری!؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست گرامی.

با سلام خدمت شما دوست گرامی. از اینکه به شهر سوال مراجعه میکنید متشکریم. پاسخگویی به شکل مکاتبه ای و پرسش و پاسخ در فضای مجازی قطعاً به کار افرادی که مشکلات حاد یا خاص دارند نخواهد خورد کمااینکه بارها به مناسبت های مختلف این نکته را عرض کرده ایم. قطعا بیشترین طیف هدف ما، افراد عادی هستند که به مشکلاتی برخورده اند و ما با راهنمایی و البته با کمک خودشان راه چاره ای پیش پایشان می گذاریم. در مورد شما اگر واقعا وضعیت خاصی دارید و مشکل تان در حد عادی نیست، باید به صورت حضوری و جدی به یک متخصص غدد مراجعه کنید یا ابتدا به یک متخصص سکستراپی مراجعه کنید و با نظر ایشان به متخصص عدد مراجعه داشته باشید تا انشالله مشکلتان مرتفع گردد. اگر در این مدت بدون تجویز پزشک یا پزشکی غیر از متخصصین ذکر شده اقدام به مصرف دارو های هورمونی کرده اید، اشتباه محض بوده و بهتر است هرچه سریعتر به متخصص مراجعه کنید. البته همانطور که بارها عرض کردیم بهترین و درست ترین راه حل مسائل جنسی، ازدواج است و در هر صورت باید سعی کنید در این زمینه اقدام کنید. ولی اگر طبق ادعای خودتان مشکل حاد و خاص در این زمینه داشته باشید ممکن است پس از ازدواج هم همچنان مشکلاتی داشته باشید، بنابراین در حال حاضر و با توجه به صحبتهای خودتان، توصیه ما به شما مراجعه به متخصص است.
موفق و پیروز باشید

با سلام و خسته نباشید.من

با سلام و خسته نباشید.من دختر۲۱ساله مجرد و دانشجو هستم.بسیار احساس تنهایی شدید میکنم.در سن ۱۸سالگیم چند خاستگار خوب امد ولی یکی از فامیلهامون رای خانواده پسر را زدند.این موضوع در روحی من خیلی شدید تاثیر گذاشت از طرفی هم مادرم من را با تمام هم سن هام که متاهل بودند مقایسه میکرد واین عوامل باعث شد من به نت بیام و خیلی از چیزهایی را که نباید ببینم و بخوانم را خواندم و چند وقت هست که وسیله داخل ...م میکنم الان دو هفته هست که خودارضایی نمیکنم.الان هم با یک اقای متاهل ۴۵ساله اشنا شدم به من پیشنهاد عقد موقت داده است واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟در حال حاضر خاستگار ندارم و مطمین هستم با عقد موقت هم خانوادم مخالف هستند.خودم هم خیلی از این وضعیت ناراحتم لطفا کمکم کنید.

تصویر مشاور شهر سوال

خواهر گرامی، سلام. حضور شما

خواهر گرامی، سلام. حضور شما را خوش آمد می گوییم. از این که در این شرایط به سر می برید متاسفیم. در حال حاضر توصیه ها را نه طبق سوالات شما بلکه طبق اولویت و اهمیت خدمتتان بیان می کنیم: اول این که قطعا از هرگونه ارتباط با آقایان اجتناب کنید. جدای از اینکه به هر حال ممکن است به لحاظ شرعی مشکلاتی در کار شما باشد و دچار ارتکاب به حرام و گناه بشوید (با توجه به شرایطی که عقد موقت دارد). جدای از این در شرایطی که شما به سر می برید، هرگونه ارتباط شما منجر به ارتباط جنسی خواهد شد (به ویژه با یک مرد متاهل و پیشنهاد عقد موقت)، که در این صورت نه تنها دچار آسیب های جسمی و روحی شدید خواهید شد بلکه ممکن است این کار شما عواقب بدتری مانند بحرانهای خانوادگی، روانی، و ... به دنبال داشته باشد. مطمئن باشید کسی که در این معامله ضرر خواهد کرد و مغبون خواهد بود شما یید. به قول معروف این کار مانند از چاله در آمدن و در چاه افتادن است. نکته بعدی این که در حال حاضر و برای تسکین موقتی مشکل شما، راهکارهای ارائه شده در ابتدای همین صفحه را به دقت مطالعه کنید و آن ها را تا جای ممکن اجرا کنید. و اما نکته آخر در مورد ازدواج اینکه سن ازدواج تنها به یک عدد سن تقویمی نیست و عوامل دیگر را نیز باید سنجید. هرچند ازدواج در سنین بالا توصیه نمی شود اما این نکته را به شما گوشزد می کنیم که با توجه به میانگین سن ازدواج خانمها در کشور ما، شما هنوز در ابتدای راه هستید و نگران مجرد ماندن تان نباشید. به جای این کار، توصیه می کنیم که اولا تمایل خود به ازدواج را به اطلاع خانواده تان برسانید (اگر مستقیم امکان ندارد گفتگو کنید، غیر مستقیم، یا از طریق کسی که خیلی با او راحت هستید و میتواند پیغام شما را به خانواده برساند). دوم این که به خدا توکل کنید و همواره از او کمک بخواهید و بدانید که اگر خدای مهربان اراده کند در اولین فرصت کسانی به خواستگاری شما خواهند آمد.
در انتها هم این نکته را علیرغم همه مطالب یادآور می شویم که هرچند تصمیم شما برای ارضای نیاز تان از راه شرعی (با رعایت همه مسائل و نظر خانواده) قابل تحسین و تقدیر و احترام است، اما این کار به هیچ وجه در حال حاضر توصیه نمی شود چون عواقب آن به مراتب وخیم تر از شرایط فعلی شما خواهد بود.
از پروردگار بزرگ و مهربان، آرامش و نیک بختی شما را خواستاریم.

سلام دوستان

سلام دوستان
من يه جونم
يه بيكار
يه كسي كه فقط با بالاتر از خودش مقايسه ميشه
ميدونم خودارضايي چيز بديه ميدونم
ميدونم سيگار بده
ميدونم قليون بده
ولي ادم وقتي بيكار باشه به هر كاري ميفته
امروز رفتم بانك ديدم هه همه از دم خانومم
ميرم بيمه خانوم
وقتي يه خانوم با ارباب رجوع معاشرت داشته باشه فساد چند برابر ميشه
بعد توقع اون خانوم ها مياد بالا
فردا شوهرش تا چيزي گفت فورا ميگه برو باباو من خودم حقوق دارم مستق ميتونم باشم

شما بگين با اين همه مشكلات ادم خود ارضايي نكنه؟
من يه چيز خود ارضاييو دوست دارم وقتي ميكنم ديگه بيخيال همه چي ميشم ميخوابم
كاش كسي ححرف ما جون هارو بشنووه
وقتي يكي كلا همه اندام هاشو ميزاره بيرون تو خيابون يكييم فقط يه چشم چادري هستش خب ادم شهوتي ميشه
نميشين؟
نميدونم چمه هر چقدر بيشتر بزرگ ميشم بيشتر درد ميكشم

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

اینکه مشکلات زیادی وجود دارد، بحثی در آن نیست، اما باید از همین اوقات بیکاری هم نهایت استفاده را برد.

اوقات بیکاری فرصت ارزشمندی است برای کشف استعدادهای نهفته خود یا شناسایی توانمندی هایی از ذهن و روح و جسم مان که از آن ها بی خبریم. علاوه بر این می توان با استفاده از شیوه های مختلف از اوقات بیکاری برای التیام روح و جسم و رفع خستگی و کسالت استفاده کرد. بی بهره گذاشتن اوقات بیکاری، دست ردی است به فرصتی که خداوند و طبیعت او در اختیار ما گذاشته اند.

مهم این نیست که ما کدامین راه از فرصت های اهدایی خداوند را استفاده کنیم، مهم این است که اوقات بیکاری ما راهی باشد برای بهتر شدن ما. این بهتر شدن می تواند در نقطه از وضعیت وجودی مارا ارتقا دهد. سلامت و شادابی جسم و روح، ارتقای سطح دانش و اطلاعات، بهبود و افزایش مهارت های فردی، آشنایی با شگفتی های جهان و از همه مهم تر شناخت بیشتر خداوند و به دست آوردن رضایت او، از جمله ویژگی هایی هستند که می توان به جای عادت بی ثمر "وقت گذرانی" به کار برد. وقت گذرانی مزیتی ندارد و تنها آدمی را به بیراهه یا سکون می کشاند. روح و جسم انسان را تحت تاثیر خود ضعیف می نماید و عقل را کوچک می کند. اوقات فراغت لحظات مناسبی برای شناخت جوانب مختلف خلقت است.

تنوعاتی از موضوعات متفاوت که با شناخت آن ها احتمال دارد استعداد و توان نهفته خود را در آن بیابیم، به کار بگیریم و موفق تر از قبل گردیم. این کار نه تنها کسالت، بی انگیزگی وقت گذرانی را از بین می برد و موجب شادی و نشاط انسان می شود، بلکه تصاویر مهیج و جذابی از ما و دنیای اطرافمان را بر ما آشکار می سازد. در این هنگام احساس آدمی جایگاهی تازه می یابد و ذهن او از فراز شکوفاهی و خلاقیت به جهان می نگرد.

احساس مفید بودن قشنگ ترین حسی است که در این مواقع وجدان انسان را آسوده خاطر می سازد و او را از تجربه این لحظات خرسند می نماید. تنوعات اوقات فراغت قشنگ ترین و جذاب ترین این تنوعات وارد شدن به دنیای هنر و علم و ورزش در حدی فراتر از آماتوری می باشد.

نواختن سازهای مورد علاقه، سرودن ترانه، آواز خواندن یا رو آوردن به موضوعات علمی و صنعتی یا شناخت بیشتر تکنولوژی از طریق مطالعه تحقیق و آموزش یا راه هایی از این قبیل، شرکت در ورزش های همگانی مانند راه پیمایی و کوهنوردی یا تمرین ورزش های مورد علاقه.

اگر ورزشکار نیستید و علاقه ای به ورزش های همگانی یا سنگین ندارید، بهتر است از زاویه تنوع و تفریح به ورزش های مختلف بنگرید، مانند: بدمینتون، والیبال، بستکتبال و غیره. سعی کنید به اتفاق اطرافیان این ورزش ها را به عنوان بازی های تفننی تجربه کنید. شاید در ابتدا اقدام به انجام چنین اعمالی سخت و کسالت آور باشد اما به محض ورود به دنیای آن ها حس و حال شما هم تغییر یافته و از این لحظات شگفت آور استقبال می کند، البته این امر مستلزم این است که دیدگاه شما در این زمینه همراه اعمالتان باشد و تفکر منفی و بازدارنده در ذهن خود نپرورانید.

گذر در دنیای اطلاعات در عصر ارتباطات که اینترنت به همراه موتور جستجوگر گوگل و پایگاه قوی اطلاعاتی مانند ویکی پدیا در دسترس است به راحتی می توان به هر موضوعی واقف شد. از این طریق شخصیت های معروف، مکان های مختلف و اصطلاحات علمی و هر موضوع جذاب و مشهور دیگری که به نوعی اطلاعات عمومی به حساب می آید، را جستجو کنید و در مورد آن ها اطلاعات جامعی به دست آورید.

قوه طنزپردازی خود را قوی کنید با گشتی در دنیای طنز و کمدی، قوه طنزپردازی خود را تقویت کنید و سعی کنید با ساختن جملات خنده دار و جذاب، خلاقیت خود را در این زمینه بالا ببرید. خندیدن و خنداندن دیگران یکی از روش های مطلوب در ارتباطات جمعی و جذب دیگران است، علاوه بر اینکه خنده لحظات شادی را به ارمغان می آورد و خیلی از مشکلات را از بین می برد.

سفر کنید... بله، درست است حق با شماست! معذرت می خواهم! حتما به این فکر می کنید که سفر هزینه دارد،زمان لازم دارد و هزار نه! چندین مشکل دیگر. اما سفرهای کوتاه مدت و یک روزه به شهرها و روستاهای اطراف محل سکونت و گه گاه در زمان پولداری! به کشورهای مجاور و اطراف، سبب می شود تا شما آداب و رسوم، فرهنگ، زبان، موقعیت های مختلف اجتماعی را ببینید و بشناسید. همین موارد در پاره ای از اوغات زندگی افراد را با تغییرات چشمگیری مواجه می کند، پس بهتر است که تجربه کنید.

به دل طبیعت بروید مشاهده آفریده های خداوند، دقت و توجه به شکل ظاهری آن ها، آشنایی با فواید و معایبشان و چگونگی خلقت آن ها، یک نوع شکرگذاری از خداوند بابت خلقت زیبایش است. علاوه بر این، دایره شناخت و توجهات خود را گسترش می دهیم و اطلاعات جامعی از دنیای اطراف به دست می آوریم. هر فصل و هرماه از سال رنگ و بوی خودش را دارد و اگر به دقت تغییرات متوالی آن ها را مشاهده کنید، متوجه می شوید که ارزش توجه و دقت نظر را، بیش از هر سرگر می دیگری خواهد داشت. به کوه و بیابان، جنگل و چمنزار، شنزار و شوره زار بروید و از شگفتیهای آن ها لذت ببرید، برف ها را با وجود خود لمس نمایید و گیاهان را تک به تک ببویید، مهارت های راه پیمایی و نورد در آن ها را به دست آورید و سعی کنید به زیبایی های طبیعت عادت کنید.

از لذت هایی که در هر مناطق و فصل های متفاوتی می توانید، بهره ببرید و تک تک آن ها را تجربه کنید. روشن کردن آتش در کوهستان شبی به یاد ماندنی تر از این خواهد بودکه نشستن کنار شومینه مصنوعی در آپارتمان را تکرار کنید.

از موزه ها، آثارباستانی، اماکن مذهبی دیدن کنید آشنایی با آداب سنن ایرانیان باستان و گذشتگان، تجارب و اطلاعات زیادی را به ما منتقل می کند، مشاهده ظروف، ابزارآلات یا بناهایی که از آن ها به یادگار مانده، فرهنگ و سنت افتخار آمیز پیشینیان ما را منعکس می کند که دانستن آنها برای یک ایرانی افتخار است. با حضور در اماکن مذهبی و سخن گفتن با حضرت حق، ذهن و روح خود را جلا دهید، خواسته هایتان را از او بخواهید و سعی کنید بیش از پیش به خواسته هایش عمل کنید. با این کار همیشه یاد خدارا در دل خود زنده نگه می دارید.

پای درد و دل مستمندان بنشینید صحبت با مستمندان و گوش دادن به درد و دل آن ها مزایای زیادی دارد. اول از همه، با مشکلات و ناملایمات زندگی دیگران آشنا می شوید و بیشتر از قبل ارزش و سلامت زندگی خود را درک می کنید. با ابراز احساسات به فرد مستمند، مرحمی بر روی زخم های او خواهید بود و در آخر هم شاید دلتان به رحم آمد و یاد خدا افتادید و سعی کردید تا به او کمکی بکنید که این از همه مهم تر است.

به قبرستان، آسایشگاه سالمندان، بهزیستی و بیمارستان بروید. به قبرستان می رویم تا عاقبت خود را از یاد نبریم، جسم کفن پوش را می بینیم تا متوجه شویم این تنها چیزی است که در تاریکی قبر ما را همراهی می کند. به آسایشگاه سالمندان می رویم تا بی محبتی و نامهربانی فرزندانی را جبران کنیم که پدران و مادرنشان چشم به راه ما هستند، یا اینکه در آن جا لحظه ای فرزند سالخورده ای بی کس و کاری م شویم که طعم مهر و محبت را از یاد برده است . بهزیستی مکانی است که لحظه ای پدر و مادر کودکی بی سرپرست می شویم و هدیه ای به دستان کوچکش ارزانی می دازیم. با رفتن به بیمارستان بدن سالم مان را به یاد می آوریم و لحظه ای مسکن درد بی نوایی می شویم. در مجموع خدارا نزدیک تر حس می کنیم و آفریده های او را بیشتر می شناسیم.

از استخر و شهربازی و تفریحات مدرن غافل نشوید. طراوت و شادابی که درون آب وجود دارد بر همگان آشکار است، رفتن به شهربازی و بازی کردن در آن جا لحظات شاد خاطرات کودکی را زنده می کند و گذشته مارا به یادمان می آورد، بهترین فرصت است که خود را پیدا کنیم، ببینیم که بودیم و حال که شده ایم. هر تفریح سالم را تجربه کنید لذتی که در آن ها وجود دارد به هیچ عنوان قابل مقایسه با هزینه هایش نیست، به شرط آن که کلاه سرتان نرود! کارهایی را که دوست دارید، حتی برای یک بار هم که شده تجربه کنید، نه! نه، صبر کنید، منظورم کارهای شرعی و قانونی بود!!

و در آخر یک جمله عاشقانه به پدر و یا مادر خود بگویید، بله ممکنه سخت باشه ولی قرار شد که تجربیات جدید کسب کنیم یعنی قرار شد خودمون رو توی یک موقعیت جدید قرار بدیم که تا به حال قرار نگرفته بودیم ،مطمئن باشید که تجربه خوبی خواهد بود در ضمن خاطره خوبی هم خواهد شد.

موفق باشید.

سلام.پیشنهاد کتاب "اعتراف من"

سلام.پیشنهاد کتاب "اعتراف من" اثر تولستوی رو بخونید.من با خوندن این کتاب متحول شدم و گناه رو ترک کردم.

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

هر شخصی با توجه به علایق و سلایق خود به دنبال راهکار می رود.
تنها نکته مهم در این مسأله این است که با مشورت افراد کارشناس کتاب ها را مطالعه کنید.
اما،
کتاب «اعراف من» بازتاب دغدغه‌های فلسفی تولستوی است؛ او در میان‌سالی بر اثر خوابی که می‌بیند، دچار یأس و ناامیدی مفرطی می‌شود. چندین سال از عمرش را به تفکر درباره‌ سؤال‌های بنیادی می‌گذراند؛ سؤال‌هایی مثل ما برای چه آفریده شده‌ایم؟! به کجا می‌رویم؟! چرا می‌نویسم و چه چیزهایی باعث خوشحالی ما می‌شود؟!

او در این چند سال که حدود یک دهه طول می‌کشد، درباره‌ی ادیان و مذاهب مختلف تحقیق می‌کند و کتاب‌های آن‌ها را می‌خواند. دست آخر به این نکته پی می‌برد که ساده زندگی کند و ذهن ساده دهقانان و روستاییان از ذهن پیچده فلاسفه و متفکران صادقانه‌تر است. برای همین در سال‌های ۵۰سالگی به بعد تحت تأثیر این گرایش به اخلاق و موعظه‌گری رو می‌آورد و به معلم روسیه تبدیل می‌شود.

او در این سال‌ها سعی می‌کند با آموزش به طبقات مختلف جامعه روسیه، آن‌ها را آگاه کند و تغییرات بنیادی در آن‌ها ایجاد کند. تولستوی به خاطر انتقاد از کلیسای ارتدوکس روسیه در این کتابش با انتقادهای زیادی مواجه شد و کتابش برای سال‌ها اجازه انتشار پیدا نکرد. آلمان اولین جایی بود که «اعتراف من» را منتشر کرد.

موفق باشید.

خیلی خووووووووب بود...عالی!

خیلی خووووووووب بود...عالی!
ممنون از آگاهیتون

سلام راهکارهایی که گفته شده

سلام راهکارهایی که گفته شده خیلی تکراری و کلیشه ای هستش و همونطور که وضعیت جامعه رو می بینید خیلی موثر نبوده و حتی شاید تاثیر عکس هم داشته !!!!....
چه اشکالی داره دختر و پسر باهم ورزش کنن و باهم تفریح کنن و حتی سکس کنن و رابطه زوجی داشته باشن اگه امکان و شرایط ازدواجشون فراهم شد برن ازدواج کنن... هر دو هم از هم دیگه رضایت داشته باشن از وضعیتی که هست.. اصلا چرا نیاز جنسی انسان باید سرکوب بشه تا وقتی ازدواج کنن؟ خودمونو کلی عذاب بدیم که چی بشه ؟ اونجوری خدا رو کسی درک می کنه ؟
البته شاید بپرسی پس شهوترانی خوبه ؟ ...نه! ارضاء نیازهای روانی و جنسی همراه با کنترل هیجانات باشه و به اندازه رفع نیاز ...
مراکزی از طرف دولت راه اندازی بشه برای مشاوره رایگان و برقراری رابطه زوجی صحیح... محدودیتهای حجاب سخت برداشته بشه و دخترا آزاد باشن در تصمیم گیری و فقط راه ها پیشنهاد داده بشه ولی سختگیری نباشه .. و برنامه هایی آموزنده از طریق رسانه ها در این زمینه تدوین بشه برای بالا بردن آگاهی مردم از داشتن یک رابطه زوجی سالم ... اکثر مراکز ورزشی و تفریحی دختر و پسر با هم باشن یعنی مختلط باشه... و از طرفی دختر و پسر آزاد باشن در تصمیم گیریهاشون... از طرفی قانون از این جوونا حمایت کنه و همچنین خانواده هاشون ...
قانون محکمی هم باشه که سوء استفاده ای پیش نیاد ... بهتر نیست اینجوری؟!
اینجوری همه لذت می برن از زندگی سالم و خیانتی هم نیست چون همه ی خواسته ها از اول روشن بوده و همه چی مطرح شده و دو طرف با شرایط همدیگه کنار اومدن...

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

دوستی هایی که قبل از ازدواج دنبال می شود، قطعاً دوستی پایدار و بلند مدتی نخواهد بود اما وابستگی عاطفی ای که بعد از مدتی بین دو طرف شکل می گیرد، جدایی را سخت می کند.

معمولا افرادی که اقدام به برقراری چنین رابطه هایی می کنند، با این استدلال که «ما نمی خواهیم ازدواج کنیم» انتخاب ها و رفتارهایی را که باید از خود نشان دهند، بروز نمی دهند و بدون آشنایی کافی و درنظر نگرفتن معیارهای درست، اقدام به برقراری این رابطه می کنند و حاضر به پذیرش مسئولیت های یک رابطه نیستند. چنین دوستی هایی به دلیل ضربه هایی که طرفین رابطه متحمل می شوند، توصیه نمی شود.

بخشی از این ضربه ها مربوط به وابستگی های عاطفی می شود. به عبارت بهتر، شما تصور کنید دختر و پسری تصمیم می گیرند که رابطه ای با هم برقرار کنند، منتها چون قصد ازدواج ندارند، ملاک هایی را که برای ازدواج در ذهن خود ساخته اند نادیده می گیرند، با این توجیه که قرار نیست این رابطه به ازدواج منجر شود. بنابراین با کسانی دوست می شوند که کیفیت اخلاقی و رفتاری پایین تری دارند.

از طرفی این رابطه آغاز می شود و بعد از مدتی این دوستی دو حالت پیدا می کند؛ یا رابطه به خاطر مشکلاتی که به وجود می آید قطع می شود و در این میان، طرفین ضربه های روحی- عاطفی زیادی خواهند خورد و یا این رابطه مدتی ادامه پیدا می کند تا وابستگی عاطفی شدیدی به وجود می آید و تصمیم می گیرند ازدواج کنند؛ غافل از اینکه این آدم مناسب ازدواج نیست و معیارهای یک ازدواج موفق در این رابطه وجود ندارد.

نکته دیگر این است که وقتی این گونه روابط براساس حداقل شناخت آغاز می شود، طرفین به مسائلی مانند معیارهای اخلاقی مورد پذیرش شان توجه نمی کنند. برای مثال، دختر یک حدی از رابطه را می پسندد ولی پسر خواسته های بیشتری دارد و یا بالعکس. در این موارد مشاهده می شود طرفین از ترس از دست دادن دوستی و یا به خاطر تهدیدهایی که صورت می گیرد، تسلیم خواسته های طرف مقابل می شوند.

دوستی برای شناخت جنس مخالف

بعضی ها می گویند من دختر و یا پسری را برای دوستی می خواهم تا بتوانم دخترها و یا پسرها را بشناسم؛ در صورتی که این کاملا غلط است. برای شناختن روحیات دخترها و یا پسرها لازم نیست افراد چنین روابطی را تجربه کنند. جنس متفاوت چیز پیچیده ای نیست که لازم باشد یک نفر «دوست دختر» یا «دوست پسر» داشته باشد تا جنس متفاوت را بشناسد. روابط معمولی که درون برخی چهارچوب های اخلاقی و عرفی شکل می گیرد مثل روابط معمول دو همکلاسی یا دو همکار، برای شناختن جنس متفاوت کفایت می کند و لازم نیست برای شناخت پیدا کردن وارد روابطی بشوند که وابستگی های عاطفی حرف اول و آخر را می زند.

در کشورهای غربی که حتی از لحاظ فرهنگی تفاوت های زیادی با جامعه ما دارند و ارزش های متفاوتی برای آنها تعریف شده است، تحقیقات نشان م یدهد که افرادی که دوستی با آدم های بیشتری را تجربه کردند و به قول معروف دوست دختر و یا دوست پسرهای بیشتری داشته اند و قبل از ازدواج روابط متعددی با جنس مخالف داشته اند، بعد ازدواج رضایت کمتری از زندگی شان دارند و مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد. این تجربه برخلاف تصور قالب جوانان ماست. در حال حاضر، دخترها و پسرها فکر می کنند هرچه روابط بیشتری را تجربه کنند، در انتخاب همسر موفق تر خواهند بود اما این یک ذهنیت نادرست است.

قطع رابطه

مرحله آخر، قطع این گونه روابط است. افراد باید بدانند که هرچه از عمر رابطه می گذرد، وابستگی بیشتری به وجود خواهد آمد و قطع رابطه همراه با رنج فراوان خواهد بود.

از نظر روانشناسی، از دست دادن یک رابطه که در آن عاطفه و احساس وجود دارد همچون مرگ یکی از نزدیکان، دردناک است و فرد دور های سوگوار رابطه از دست رفته اش خواهد بود. گریه ها، خواهش و التماس ها، قول و قرارها و امثالهم در این دوران نباید مورد اعتنا قرار بگیرند؛ چراکه فرد برای فرار از غم از دست دادن رابطه دست به هر کاری می زند تا شاید بتواند طرف مقابل را از جدایی منصرف کند.

طرفین رابطه اگر بتوانند با واقعیت رو به رو شوند و چند ماه ناراحتی شان را کنترل کنند، به زندگی عادی برخواهند گشت و حتی بعد از سپر یشدن مدتی متوجه فواید قطع رابطه گذشته شان خواهند شد، اما اگر مدام امیدوارانه به فکر از سرگیری رابطه باشند، نخواهند توانست به زندگی عادی و معمولشان بازگردند.

یک نکته مهم

نکته دیگر این است که اگر تصمیم به قطع رابطه گرفته شد، این جدایی باید به یکباره و برای همیشه صورت گیرد و نه به صورت تدریجی یا با کم کردن رابطه. تجربه نشان می دهد کم کردن تدریجی رابطه مؤثر نیست و همه چیز باید یک دفعه تمام شود. تنزل رابطه به یک دوستی معمولی هم به هیچ عنوان مؤثر نخواهد بود؛ چرا که این ها سابقه ای از یک رابطه عاطفی را با هم دارند که ممکن است طرفین را دچار مشکلات روحی کند.

موفق باشید.

من ی سری از نظرات دوستانو

من ی سری از نظرات دوستانو خوندم
اگه بخوام ی مثال خوب بزنم
میشه این:
مثه این میمونه ک شما بخوای بوی جورابو با گلاب ترکیب کنی و نتیجه خوبی بگیری و خروجیش بشه ی بوی خیلی عالی
خب نمیشه
واقعیت جامعه یا بهتر بگم این دهکده جهانی اینه ک تمدن غرب رو همه چی سایه انداخته و همه چیزو پوشش میده حالا این نفوذش خوبه یا بد کاری ندارم
کشور ما از بعد انقلاب با شعار هایی مثه دیانت ما همان سیاست ماست و قانون اساسی باید بر مبنای قانون الهی و اسلام باشه توی دنیا مطرح شدیم و البته هنوزم هستیم ولی اینکه چقد تونستن دولت مردان و سیاسیون کشور عزیزمون به این شعار ها جامع عمل بپوشونن رو میشه تو جامعه فعلی دید
روی صحبت با کساییه ک دارن جوون هایه مملکتمون رو که بالاترین سرمایه هایه ما هستن و نمیشه با هیچ چیزی مقایسشون کرد حتی با ذخایر نفتی
رو با عقاید اشتباه خودشون که فکر میکنن راه درستی رو پیش گرفتنه
عزیزانی که فکر می کنید دارین راه رو درست میرید کمی تعقل کنید ما بسیار زیاد در قرآن داریم که مارو دعوت به فکر کردن میکنه
ما نمی تونیم نیاز های مادی انسان رو در نظر نگیریم و سیرابش نکنیم و ازش بخوایم به معنویات فکر کنه
شما میتونید با ی انسان گرسنه درباره خدا تقوا ائمه اخلاقیات حرف بزنید و متوجهش کنید
نمیشه دوستان نمیشه
ما مسلمان هستیم و بسیار دین خوب و در عین حال کاملی داریم
بیاید بجای امید دادن یا بازی با کلمات راه کار هایی مناسب و منطقی برای شرایط فعلی پیدا کنیم تا اینکه مسئلرو بپیچونیم یا با کتابی و استفاده از خدا و قرآن و ائمه جواب بدیم ک اره ما خیلی بیشتر از شما میفهمیم
بالا درباره صیغه چند تن از دوستان صحبت کردند
الان ب این نتیجه رسیدم ک باید از هر راهی چ حلال چ حرام پول زیاد بدست بیارم
چون پول حلال مشکلاته در هر زمینه ای
منتظر نقد صحبت هام از سوی دوستان دیگر هستم البته نقد ن تخریب .

یه مشت چرت و پرت دارید تحویل

یه مشت چرت و پرت دارید تحویل خواننده میدید اخه اینا هم شد روش ترک؟ کسی می خواد ترک کنه باید حداقل روزی دو نوبت ورزش کنه صبح و شب اونم به مدت ۳۵ دقیقه یعنی ۷۰ دقیقه در شبانه روز !!!! ورزش مکانیسم بدن افراد مبتلا به استمناء رو تنظیم می کنه طناب زدن و انجام حرکات کششی خیلی تاثیر داره و نکته دوم گرسنگی که خیلی تاثیر داره البته نه خیلی که دیگه حال هیچ کاری رو نداشته باشد ولی سعی کنید وعده ناهار یا شام رو نصف بخورید و در طول روز به تدریج اگه گرسنه شدید یه ناخنکی بزنید ولی پر کردن معده در ناهار و شام خیلی خیلی خطرناکه و سوم نگاه نکردن به نامحرم هر وقت چشمتون به نامحرم افتاد بگید : یاخیر حبیب و محبوب

از دیدگاه من به عنوان یک جوان

از دیدگاه من به عنوان یک جوان مدرنیزه در ایران، اگر دخالت دین در زندگیمان نبود! خیلی خیلی خیلی راحت تر می توانستیم با خانواده و جامعه این مسئله را مطرح و حل کرد نه اینکه اصلا صورت مسئله را پاک کنیم!
هرچند که الان وجود دین در میان ما خیلی کمرنگ شده ولی هنوز دیدگاه هایمان براساس دین تعیین شده و جهت گیری می کنیم.
مثلا در این دوره فقط کسانی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند می توانند ازدواج موقت کنند (آن هم با یکسری بنده خدا که نیاز شدید به پول دارند!!! یا....که فعلا کاری به این بخش نمیخوام داشته باشم!) و برای ازدواج دائم هم که تا عروس رویاهایمان را پیدا نکنیم یا مرد رویاهایمان! ازدواج نمیکنیم که! برای ازدواج هم که:
منزل ۳۰۰میلیون - ماشین ۵۰ میلیون - مهریه حداقل ۲۰۰تا سکه - درآمد حداقل ۳.۵ میلیون تومانی - ....!!!!!!!!!!

آیا یه جوان (به فرض مثال ۲۴ ساله!) میتونه اینارو داشته باشه
چراکه نشه! اگه پدرش یه کارخونه ای! پتروشیمی! مدیرعامل بانکی یا چیزی باشه!

بگذریم...!
همه ی این بحران های اجتماعی - مالی و فرهنگی ضربات جامعه ی سنتی و مدرن و ایرانی و عربی و دینی و ضددینی و... است!

آیا نمیخواهیم این را قبول کنیم و تا کی باید ضربات آن را متحمل بشویم؟!
برای آینده ای درخشان باید بجای دامن زدن به مشکلات گذشته، آن ها را حل کنیم! آیا شما هم موافقین؟
پس اگر موافقین دیگه به این بحث ها خاتمه دهید و در مورد روابط مدرن دختر و پسر و ارتباط آن ها با جامعه و خانواده و دوستان و ... بپردازیم و راهکار های درست و غلط را تشریح کنیم و چارچوب تعیین کنیم تا دیگر به این مشکلات برخورد نکنیم و مسیر پیشرفت و صعود به قله های موفقیت زندگیمان را هموار تر کنیم!
با سپاس فراوان از یکایک دوستان عزیز

تصویر پاسخگو

با سلام خدمت شما دوست عزیز

با سلام خدمت شما دوست عزیز
خیلی ممنون که نظر دادید .
اما صحبت شما به نظرم کمی ساده اندیشانه و برگرفته از موج اجتماعی است که الان مردم ما رو در بر گفته است .
دوست عزیز ! بیشتر مشلاتی که شما ازش نام بردید ، از زمانی وارد زندگی ما شده که به اسم مدنیت و مدرن شدن و بلوغ فکری جامعه و ... از تعالیم دینی و رهنمودهای الهی در زندگی فاصله گرفتیم .
اگر مردم و جامعه به دستورهای دینی در مورد نگرش به زندگی دنیوی و ارزش گذاری به مادیات و نقش او در سعادت جامعه توجه می کردند ، دیگه الان در ازدواج حرف اول رو پول و ثروت و موقعیت شغلی نمی زد .
در مورد روابط دختر و پسر هم ماجرا از همین قبیل است .
موفق باشید

یک ساله که ازدواج کردم دوسال

یک ساله که ازدواج کردم دوسال قبل ازدواجمم خودارضایی میکردم الانم شوهرم میدونه وقتی باهاش رابطه میذارم بعدش خودارضایی میکنم ازاینکه موقع خودارضایی کنارمه لذت میبرم اما ازاینکه همش نگرانمه ناراحتم الانم حاملم وخودارضایی دست از سرم برنداشته همش نگران بچم هستم نمیتونم خودم کنترل کنم شوهرم ازلحاظ خوشکلی خیلی زیباست واین دیوانم کرده

تصویر مشاور شهر سوال

سلام. به شهر سوال خوش آمدید.

سلام. به شهر سوال خوش آمدید. خواهر گرامی، از اینکه قرار است به زودی صاحب فرزند شوید و شأن و منزلت مادری را تجربه کنید خرسندیم و به شما تبریک می گوییم. و البته از این که در شرایط خوبی به لحاظ مسائلی که عنوان کردید به سر میبردید متاسفیم. قطعا این شرایط هم به لحاظ شرعی و هم به لحاظ روحی و روانی درست نیست. شمایی که چند روز یا چند ماه دیگر مادر یک فرزند خواهید بود و به چشم برهم زدنی الگوی تمام عیار کودک نوپای خود خواهید شد، سزاوار نیست که گرفتار اینگونه عادت زشتی باشید که میتواند اثرات نامطلوبی بر فرزند شما هم داشته باشد. توجه داشته باشید که شما قرار نیست شهوت خود را محدود یا سرکوب کنید. شما باید مسیر ارضای شهوت و لذت جنسی خود را از راه درست آن یعنی رابطه با همسر عزیز و زیبایتان برآورده کنید. این کار هم به آرامش روانی همسرتان، و هم آرامش خودتان کمک می کند و هم اثرات بسیار مطلوبی بر فرزند درون رحم شما خواهد داشت.
از خداوند متعال میخواهیم شما را در مسیر زندگی درست و فرزندپروری کمک کند.

سلام به همه ی دوستان من ۲۴

سلام به همه ی دوستان من ۲۴ سالمه.چند سالی بود که خودارضایی میکردم.توی این چند سال سه چهار بار ترک کردم.آخری به مدت یک سال.ولی باز این گناه رو انجام دادم.اما دوباره به یاری خدا شروع به ترک کردم و یک ماهی هست که این گناه رو انجام نمیدم.حالا هم قصد دارم بعد ماه رمضان به خانوادهم بگم برام دنبال دختر بگردن.وضعیت مالیم اصلا خوب نیست ولی تصمیم گرفتم به خدا اعتماد کنم و با فقر جلو برم.لطفا برام دعا کنید.با زبانی که گناه نکردی دعا قبول میشه پس از شما عزیزان میخوام برام دعا کنید که دیگه این گناه رو انجام ندم و زودتر با ه خدختر خدا پسند ازدواج کنم .التماس دعا یا علی

سلام

سلام
انشالله خدا همسر خوبي رو نصيب شما كنه
اين تلاشها بي اجر نميمونه
يه خاطره نقل ميكنم از شخصي كه ميشناسمش؛
در سفري كه به روسيه داشتم ديدم يه سري كلاسهاي تنظيم خانواده براي زوجين گذاشتن من هم علاقمند شدم و شركت كردم يه روز استاد از همه خواست تصوير يه زن و يه مرد رو بكشيم ما هم همينكار رو كرديم. وقتي مربي برگه ها رو نگاه ميكرد با تعجب برگه اي رو بالا گرفت و گفت اين مال كيه! منم ديدم كه نقاشيه منه. رفتم جلو، مربي آهسته گفت چرا آلت تناسلي شون رو نكشيدي. اين نشان دهنده مشكل رواني در شماست!!
من براش توضيح دادم كه ما تو محيطي بزرگ شديم، حيايي وجود دارد و بقيه مسال رو هم گفتم. و اين رو هم اضافه كردم كه ما تا ازدواج با كسي نزديكي نميكنيم.
مربي كمي تامل كرد و گفت من روابط جنسي زيادي داشتم ( تو فيلم آموزش سكس خودش بود) شايد بيشتر از تمام افراد كلاس و خالصانه ميگم كه چه عاليست اولين سكست رو با كسي داشته باشي كه باهاش ميخواي زندگي كني و اون هم همينطور باشه.
(اين جملش جالب بود) تو اين دنيا غذاهاي زيادي هست كه شما هوس اونا رو نميكنيد چون نچشيديد! و عين حال لذتي كه با نون و پنير خودت ميبري شايد بيشتر از لذت بردن كسي است كه غذاهاي زيادي رو چشيده و ديگر غذاهاي معمولي او را راضي نميكند و دوست دارد آن را متنوع كند.

سلام برخی از نطرات را خواندم

سلام برخی از نطرات را خواندم مخصوصا" نظر آیدا ۲۰ ساله را ..
باتوجه به اینکه من هم خانم هستم و مجرد و از آیدا بزرگتر هستم بر حسب تجربه ام میگم .
منم همسن آیدا دانشجو بودم وبسیار دچار تغییراتی در خود میشدم و حتی نمیدانستم چی هست و چطوری باید خنثی شود !!!(دسترسی به اینترنت نداشتم و اطلاعات زناشویی هم نداشتم )
الان بعداز اون همه درگیری باخودم متوجه شدم من در سن ۱۷ سالگی دچار بیماری شدم که بابتش ۲ سال داروهای هورمونی میخوردم و همون داروها باعث شده بود من هورمون هام به هم بریزه و تیروئیدم فعال یا کم کار شود و....
الان ۳ساله متوجه شدم من تیروئید دارم و فوق العاده من را اذیت میکرد طوری که من حتی نمیتونستم به جنس مخالفم نگاه کنم تیرئیدم را درمان کردم و شاید باورنکنید ااحساس سبکی میکنم و خیلی راحت هستم .
البته من با کارکردن و پیاده روی های زیاد خودم را خسته میکردم ودست به گناهی حتی تنهایی با خودم هم نزدم چون اصلا" به چیزی که باعث دفع و رفع ادارو مدفوع میشه فکرنمیکنم فقط در حد همان وسیله ایی برای دفع ادارو مدفوع .
پیشنهادم به شماها هم این است که بدانید خداوند شهوت را داده ولی در اون حدی هم نیست که منفجر بشید حتما" هورمون هایتان را تنظیم کنید البته زیر نظر یک پزشک...

نظرات