من نه عاشق یک بازیگر بلکه عاشق یک شخصیت کتاب شده ام

عشق شخصیت داستانی

سلام من دختری ۱۵ ساله هستم. و نه عاشق یک بازیگر بلکه عاشق یک شخصیت کتاب شده ام ، در تولد یازده سالگی ام یک سری کتاب پنح جلدی هدیه گرفتم به نام آشیانه افسانه که در دو هفته تمام این کتاب هارا خواندم در جلد دوم پسری به نام وارن وارد کتاب شد که هیچ عکسی از او و هیچ یک از کاراکتر های کتاب موجود نیست ولی به گفته نویسنده او خیلی خوشتیپ است. در همان سال چند ماه شاید دو سه ناه قبل تولدم مادز و پدرم از هم طلاق گرفته و من با انتخاب خودم همراه پدر. زندگی کردم و میکنم از زمانی که عاشق وارن شدم چهار. سال میگذزه و عشقم بهش کم نشده حتی یه ذزه من دچار افسردگی حاد بودم و قرص میخوردم ولی عشق وارن منو از اون افسردگی حاد نجات داد من خیلی ترسو بودم و ترس هارو همشونو داشتم مثل ترس از ارتفاع و آب و ... ولی حالا همه ترس هام از سرم افتاده و آدم خیلی شجاعی هستم مثلا کوهنورد شناگر. خوبی هستم و در. تاریکی شعر و داستان های زیادی نوشتم درسم عالی بود ولی الان سوپر. عالی شده تمرکزم رفته بالا من با اینکه میدونم اون یکی دیگه رو دوست داره از عشقم هرگز نا امید. نشدم و بخاطر شادی اون با اون دختر خیلی خوشحالم من با نویسنده اون کتاب ها در. ارتباطم از طریق اینستاگرام و اون گفته اگه بزم آمزیکا برام بیشتر. توضیح میده.  الان دارم درسمو خوب میخونم و خوب ورزش میکنم تا بورسیه یکی از این دو تا رو به دست بیارم و برم تا وارن رو ببینم من تاحالا حتی یه عکس هم از اون ندیدم و فقط عاشق اخلاق و درونش شدم پدرم درموزد عشققم به وارن خبر. داره و مخالفتی نداره چون میدونه روحم بدون اون میمیره به نظرتون به عشقم ادامه بدم؟؟؟؟

 

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
دوست نوجوان، همان قدر که واقعیت عشق به یک شخصیت خیالی به سادگی در باور انسان نمی گنجد، پاسخ شما هم ساده نخواهد بود! ما انسانها هیچگاه از ذهنیت ها و تخیلاتمان به طور کامل جدا نبوده و نیستیم و شاید وجه تمایز ما با حیوانات همین قدرت تخیل و انتراع است. اما هیچگاه نباید از یاد ببریم که ما به هر حال در دنیای واقعی زندگی میکنیم و در نهایت هم با واقعیت های همین جهان سروکار داریم. علاقه به شخصیت های خیالی ، مانند شخصیت های داستانها، فیلمها، کارتون ها چیز تازه ای نیست و شاید خیلی از ماها به ویژه در دوران کودکی و نوجوانی آن را تجربه کرده باشیم. این مسئله کاملا طبیعی است که به واسطه قدرت تخیل انسان، به ویژه در افرادی که قدرت تخیل بالاتری دارند، به ویژه در سنین کودکی، به صورت عمیقی درگیر چنین تصورات و ذهنیت هایی باشند. در خیلی موارد کودکان به قدری غرق در شخصیتهای داستان یا فیلم می شوند که تا مدتها آن را درکنار خود تصور میکنند، شبها در عالم رویا با آنها هستند و در خواب و بیداری با آنها سخن می گویند. عشق و علاقه مفرط به موجودات تخیلی و غیر واقعی، اما، کمی با این حالت عادی فاصله دارد، و بایستی در این زمینه هوشیار باشید. این که شما در نتیجه خواندن این داستانها (و نه در نتیجه عشق مفرط به شخصیت وارن) برخی از کارکردهای ذهنی و فردی شما تقویت شده باشد، مثل مثالهایی که زدید، میتواند نقطه مثبت و بسیار خوبی باشد. طبیعتا اگر داستان، فیلم یا کتاب یا مطلبی بتواند ما را در جهت مثبت به خودشناسی و استفاده بهتر از استعدادهای درونی مان برساند، داستان موفقی بوده است. درست مانند این که شما با ورزش کردن نیروی بدنی خود را تقویت کنید، یا مثال بهتر این که فرض کنید با بازی کامپیوتری میتوانید قدرت تمرکز خود را بالا ببرید، میتوانید واکنش سریعتری نسبت به محرکها داشته باشید، اطلاعات عمومی شما افزایش می یابد و ... دهها فایده دیگر ممکن است داشته باشد! اما در نهایت افراط در همین فعالیت بسیار آموزنده و خوب، میتواند شما را از دنیای واقعی دور نماید. شما را به انزوا بکشاند!
شخصیت های اینچنینی که شما درگیر آن شده اید، هیچگاه به غیر از ذهن نویسنده آن وجود خارجی نداشته و ندارند (البته نمیتوان منکر این شد که شاید در تمام جهان هستی مواردی شبیه آنها بوده یا باشند). اکنون ارتباط شما با نویسنده ۴۴ ساله آن (که مشغول زندگی با همسر و پنج فرزند خود است)، هیچ دردی از شما دوا نخواهد کرد و قطعا مشکلاتی به مشکلات شما اضافه خواهد نمود. در شرایط عادی و منطقی ، ملاقات با مشاهیرو اشخاص مهم و تأثیر گذار مانند برندون مول که مجموعه های داستانی پر طرفداری را نوشته است میتواند فرصتی مغتنم باشد، اما این که هدفگذاری آینده و سرنوشت زندگی خود را دیدار با این فرد قرار دهید قطعا منطقی و عاقلانه نیست.
همانطور که عرض شد، بخش زیادی از این احساس شما ناشی از قدرت تخیل شماست و بخشی هم ناشی از سن نوجوانی است که هم قوای تخیل و هم قوای احساسی و عاطفی در این سنین بسیار پر جنب و جوش هستند. البته بی شک بخشی از این وضعیت نیز ناشی از اوضاع خانوادگی شماست. مقصود این است که شما با عبور از هرکدام از این وضعیت ها ممکن است دچار تغییراتی در تمایلات و علائق و احساسات بشوید. در همه حال به این نکته توجه داشته باشید که هر گونه رفتار یا احساسی ، میتواند از حالت عادی به حالت غیر عادی در بیاید و اینجاست که نقطه هشدار برای شماست. در مورد علاقه شما به یک شخصیت داستانی هم میتوان همین را گفت.
به هر حال پرداختن به امور درسی، خواندن کتاب، اضافه کردن اطلاعات عمومی و علمی و اینها که اکنون مشغول آن هستید، همه و همه بسیار خوب هستند، اماتوجه داشته باشید که هرکدام از اینها تا جایی خوب است که برای ما منفعت داشته باشد و منافع آن خیلی بیشتر از ضرر آن باشد. اگر هر کاری به جای منفعت به ما (یعنی به آرامش ما، به سلامت ما، به زندگی طبیعی و درست ما و ...) ضرر و آسیب برساند، پرداختن به آن نمیتواند توجیهی داشته باشد و لازم است شما آن را کنترل کنید.
برای شما آرزوی موفقیت و سلامت داریم.

facenama

دیدگاه‌ها

من چند ساله کی انیمیشن ندیدم

من چند ساله کی انیمیشن ندیدم بعد این چند سال دختر عمم یه کارتونی رو به اسم فروزن(یخ زده) به من معرفی کرد و من اونو دیدمش.ممکنه دیده باشیدش اما منن عاشق شخصیت السا شدم و خواب و غذا از من گرفته ۴ کیلو هم کم کردم.یه راه حل لطفا پیشنهاد بدین

تصویر شهرسوال

سلام دوست گرامی و تشکر از

سلام دوست گرامی و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

ب نظر من اصن نباید ادامه بدی

ب نظر من اصن نباید ادامه بدی ب این کارا..
دختری رو میشناسم همینطوری بود..
وقتی بزرگتر شد حسرت زندگی گذشته رو میخورد ک چرا الکی گذروندش..
مراقب باش ;)

نظرات