ازدواج موقت دختر ۱۹ ساله مجرد و باکره که پدرش در قید حیات نیست؟

ازدواج موقت

اگر جد پدریشان در قید حیات باشند باید از ایشان اجازه گرفت و اگر ایشان هم در قید حیات نباشند اجازه شخص دیگری لازم نیست.[۱]


[۱]. توضیح المسائل مراجع م ۲۳۷۶.

دیدگاه‌ها

من یه دخترم که قبلا نامزد کردم.رابطه جنسی حلال داشتم.حالا نامزدیم به هم خورده.باکره هستم.نیاز به اجازه پدر هست؟

از طرفی چرا فقط فکر پسرا هستین همیشه؟؟؟دلم میخواد گریه کنم.منم یه دختر با آبرو هستم از یه خانواده محترم.حالا نیاز جنسی مد نظر من نیست.میتونم صبر کنم تا ازدواج.
اما مسئله اینجاست که این نیاز باعث میشه بخوام زودتر ازدواج کنم.اونم الان که پسرا خیلی کم ازدواج میکنن.اونم پسری که ملاکای منو داشته باشه.از هر نظر خوب باشه.و تازه دوست پسرم نمیتونم بگیرم به خاطر آبروی خودم و خونوادم.به پسری هم که پیشنهاد ازدواج نمیتونم بدم.یعنی اصلا کسی رو نمیشناسم که بخوام بهش پیشنهاد بدم.در نتیجه باید صبر کنم اول کسی منو بپسنده بعدا بررسی کنم که آیا منم میپسندم یا نه.
عجله در ازدواج هم جایز نیست.
چاره چیه؟بشینم خونه پدرم درسمو بخونم نا ۳۰ سالگی که بعدا یه مرد خوب ۴۰ ساله بخواد ازدواج کنه؟
الان کسایی که به سن ازدواج من میخورن ۲۶ به بالاست که اوناییشون که قصد ازدواج دارن شرایطش رو ندارن و اونایی که شرایطش رو دارن قصدشو ندارن.تازه انقد بچه هستن که ادم جرئت ازدواج نمیکنه.
پس این میشه که خواستگار من میشه یه مرد ۴۰ ساله!!منم که ۲۳ سالمه
نمیخوام تو ازدواجم عجله کنم.الان پسرا پیشنهاد دوستی میدن اما ازدواج نه.دانشگاهیم که من هستم بیشتر دانشجوهاش دخترن.تازه اون پسرایی که من میپسندم قصد ازدواج ندارن.پیشنهاد دوستی میدن اما ازدواج نه.بگید من چه کار کنم؟اونایی که پیشنهاد ازدواج میدن انقد لهن که ...منم دختر زیبایی هستم و زیبایی همسرم واسم مهمه...لطفا بگید چه کار کنم که یه ازدواج موفق داشته باشم.با اون مدل ادمی که دوس دارم.هم ظاهر هم باطن.

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت

به نظر بیشتر مراجع معظم تقلید دختر باکره برای ازدواج (دائم یا موقت) خود باید از پدر یا جد پدری خود اجازه بگیرد و اگر اجازه نگیرد عقدش باطل است و رابطه آنان همراه با گناه است.[۱]

و مناسب است در این زمینه به نظر مرجع خود مراجعه كنید.

اما در مورد شرایط شما برای ازدواج، به نظر می‌رسد منحصر دانستن سن مناسب خواستگار به ۲۶ چندان موجه نیست چرا كه از طرفی معیار سن از معیارهای درجه اول نیست ثانیا فاصله سنی بین ۲ تا ۶ یا ۷ سال فاصله سنی استاندارد است پس خواستگار شما می‌تواند سنی غیر از ۲۶ داشته باشد

اما طبعا ایجاد ارتباط با فرد یا افرادی كه تنها دنبال رابطه دوستی هستند و نه ازدواج (حتی ارتباط با فرد خواستار ازدواج نیز امری غیر قابل دفاع است و ازدواج باید از مجاری سنتی آن دنبال شود)، چیزی جز از دست دادن فرصت را به همراه نخواهد داشت ضمن اینكه در برخی مواقع ایجاد وابستگی از آثار مسموم چنین روابطی است كه در مضر بودن و آسیب‌زایی ان جای تردید وجود ندارد.

بنابراین باید توجه داشت كه در زندگی بر مبنای ترسیم اولویتها باید حركت كرد. هرچند نیاز به همسر از جمله اقتضائات زندگی انسانی است اما در صورت وجود موانعی برای رسیدن به این هدف نباید اولویتهای زندگی را از یاد برد و آنها را قربانی نیاز به ارتباط با جنس مخالف نمود.
در پناه خدای سبحان و حكیم موفق باشید

۱ توضیح المسائل مراجع، ج۲، مسئله ۲۳۷۶.

سلام من دختری ۱۸ ساله هستم پدرم ۳ سال پیش فوت کرده است پدر بزرگم هم ۵ سال پیش
من در ارتباط با یک پسر هستم میخوام گناهی در کار نباشه
میتونم صیغه محرمیت بخونم؟
نظر تمامی مراجع را ذکر کنید با تشکر

تصویر شهر سوال

با سلام واحترام
نظر مراجع در آدرس زیر ذکر شده است.
http://www.soalcity.ir/node/1112

نظرات