راههای كنترل شهوت و احساسات جنسی

كنترل شهوت

همانطور که می دانید، راهکار اصلی و اساسی اسلام برای پاسخ به نیاز و غریزه جنسی ازدواج است چه موقت و چه دایم آن، در غیر اینصورت راه های مذهب برای کنترل شهوت و احساسات جنسی عبارتند از:

۱- سعى كنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه كنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبك میل كنید.
۲- هرگز شكم خود را بیش از حد معمول پر نكنید بلكه تا چند لقمه دیگر كه جاى دارید دست بكشید.
۳- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب ورزید.
۴- هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز كنید.
۵- از خواندن، شنیدن، نگاه كردن به امور و تصاویر شهوت‏ آفرین دورى كنید.
۶- از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏ مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
۷- از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
۸- هرگز به رو نخوابید.
۹- هیچ‏گاه تنها در یك مكان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
۱۰- براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید.
۱۱- هیچ‏گاه بیكار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
۱۲- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا و كم ‏حجم ‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.
۱۳- هرگز به نامحرم نگاه نكنید، حتى اگر به ارتباط كلامى با آنها مجبور باشید.
۱۴- با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نكنید.
۱۵- هرگاه افكار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه كنید. مثلاً با بستن یك كش به مچ دست خود و كشیدن و رها كردن آن به خود هشدار دهید.
۱۶- به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى كه به گناه آلوده نشده ‏اید بیشتر در فكر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
۱۷- هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
۱۸- به محض لغزش فوراً توبه كنید و سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
۱۹- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیكان و... پر كنید.
۲۰- ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.

دیدگاه‌ها

باعرض سلام خيلي موضوع مفيدي بود وبه من خيلي كمك كرد .سپاس گزارم

راه ها و روش های کم کردن و از بین بردن شهوت و تمایلات جنسی برای افراد مجرد:
باید دانست زمانی که خداوند شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل در وجود انسان قرار داد، برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را قرار داد و به آن سفارش بسیار نمود و هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که اسلام بیان نموده است.
اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟!
باید دانست اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که ما با استفاده از بعضی از روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم:
- روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخورد.
- نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و...
- خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و...
- کنترل چشم از نگاه به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و... زدست دیده و دل هر دو فریاد--- که هرچه دیده بیند دل کند یاد.
- از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
- دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
- داشتن وضو و با وضو بودن که باعث دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
- ورزش کردن وفعالیت بدنی و دوری از تنبلی و تن پروری.
- مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
- زیاد استغفار کردن.
- تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.

ائمه اطهار همیشه با وضو بودن ,غذای مختصر,روزه کنترل چشم و شهوت هیچکدوم کنترل نشد وهمگی ۱۰-۱۲ همسر داشتن.....پس معلوم میشه این راهکارها بی مفهومه....این یه نیازه و باید تامین بشه خواهر یا برادر عزیز....یکم فکر کردن درد نداره به خدا شما امتحان کن

تصویر پاسخگو

دوست عزیز ناشناس
شما در اظهار نظر آزادی که این راهکارها رو رد یا قبول کنید .
اما دلایلی که برای حرفتون آوردید ، درست نیست .
اولا کدام امام بوده که ۱۰-۱۲ همسر داشته ؟
ثانا مگر بحث چند همسری که در اسلام آمده و برخی ائمه هم داشته اند ، فقط به خاطر نیاز جنسی هست ؟؟
اختیار کردن چند همسر دلایل متعددی می تواند داشته باشد که براوردن صحیح نیاز جنسی یکی از آنهاست .
پس شما نمی توانید ادعا کنید که ازدواجهای امامان شیعه فقط بخاطر این بوده است .

ببین اقا پسر ائمه روبا خودت یکی ندون ایمه دلیل داشته که تعدا همسراشون زیاد بوده ایمه که مثل تو نبودن فهمیدی

ائمه که برای کنترل شهوت زن نمیگرفتن به قول خودت یهکم فکر کنی درد نداره........ با این حرفت سطح سواد دینی تو نشون دادی که خیلی خیلی پایینه ...
پس اظهار نظر نکن
خود اهل بیت دستوراتی برای کنترل شهوت دادن پس اثر داره مثل روزه ترک نگاه حرام و...... که مفصله
البته البته ازدواج بهترین راهه

تو هم سطح فکر پایین رو با اون حرفی که درمورد سواد دینش زدی نشون دادی هرکس نظری داره لطفا اگه نمی تونین جواب کسی رو درستو حسابی بدین احساسی جواب ندین.

قطعا معصومین تمایلات جنسیشون خیلی کم تر از ما بوده و این خواست خدا بوده که ائمه تمایلات جنسی نداشته باشند

تصویر soalcity

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَىٰ إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَٰهُكُمْ إِلَٰهٌ وَاحِدٌ ۖ

(ای پیامبر!) بگو :«من فقط بشری هستم مثل شما، (امتیاز من این است که) به من وحی می شود، که تنها معبودتان معبود یگانه است،
سوره کهف، آیه ۱۱۰

ببین برادر گلم اگه سیره ی معصومین رو میخوندی این حرفو نمی زدی همچنین پیامبر تعداد زیادی زن گرفت جالبه بدونی که همه شوهراشون از دست دادن پیامبر برای تامین نیاز معاش و مرتکب گناه نشدن اونا باهاشون ازدواج کردند .وپیامبر بیشتر از زناشون دوری میکردند ......

منم تا چند ماه پیش همین طرز فکر رو داشتم تا اینکه فقط به این نتیجه رسیدم که دارم اخرتمو تباه میکنم و فکر کردم که در نهایت ادم باید یه دینی داشته باشه بخاطر همین رفتم یکمی تحقیق کردم ولی بازم فکر می کردم این کتاب ها همشون تحریف شدن تا رفتم سراغ قران...
اونجا جواب تمام سوال هامو گرفتم و کلی از طرز فکرم پشیمون شدم...
لطفن اگر هیچیو قبول نداری یکم قران بخون تا حداقل با اگاهی با دینت مخالفت کنی و حرفی نزنی که باعث مسخره کردن خودت بشه....

دوست گرامی؛ من نمی‌خواهم به شما توهین کنم. باید دید خود را وسعت دهیم. در نظر شما علت تعدد زوجات مطلقا به علت اطفای شهوت بوده است. نکته اول: چرا ائمه به جای ازدواج اقدام به زنا نکردند؟ ازدواج که تماما مسئولیت و زحمت و خرج سیر کردن عائله است و هیچ فرد عاقلی فقط به خاطر مسائل جنسی ازدواج متعدد نمی‌کند. نکته دوم: ازدواج متعدد ربطی به میل جنسی ندارد. میل جنسی کور است، یعنی رابطه با یک زن هیچ فرقی با ۱۰۰ زن ندارد. علت حرمسرا راه انداختن شاهان هوسران، تنوع طلبی و نوعی وسواس فکری است. مثلا با دیدن یک زن فکر می‌کردند که «شاید این زن لذتی به من بدهد که ۱۰۰ زن قبلی به من نمی‌دهند». این وسواس و تنوع طلبی مستلزم چند خصلت است. تمامی این افراد تنبل، ترسو، جاهل، دنیاطلب، پرخور، پرخواب و چشم چران هستند. آیا به نظر شما این خصائل در چهارده معصوم وجود داشته است؟
بنابراین باید به دنبال دلایل اجتماعی گشت که فقط با مطالعه و تحقیق در زندگینامه آنان میسر است. در پایان یادمان باشد که ازدواج یک پیوند اجتماعی است و تابع جامعه زمان خود است و مقایسه آن با زمان حال اشتباه است.

دوست عزیز در قرآن هم اومده انسان در برابر نفسش ناتوان آفریده شده پس خدا منکر این قضیه نیست ولی راهکار گذاشته که اونم ازدواج دائم یا موقته ولی اگر کسی شرایط ازدواج نداره پس باید بتونه نفس خودش رو کنترل کنه، خیلی از این موارد برای برای امثال من که ایمان درست حسابی ندارن ممکنه غیر ممکن و غیر منطقی به نظر برسه ولی کسی که ایمان قوی داره لذت عبادت رو با هیچ لذتی قابل مقایسه نمیدونه ، کسی که واقعا عاشق باشه در این مسیر هیچ سختی براش غیر قابل تحمل نیست، در مورد ائمه هم اینجور صحبت کردن درست نیست ، خدا در قرآن فرموده کسانی که ادعای ایمان دارن با سختی های گوناگون مثل بیماری و فقر و ... امتحان میشن و قطعا ما نباید خودمون رو با کسانی مثل امام حسین که سخت ترین امتحان ها را با سربلندی پشت سر گذاشتن مقایسه کنیم.
اگه آشنایی کمی با زندگینامه ائمه داشته باشی به اشتباهت پی میبری

دوست عزیز، طبق روایات هیچکدوم از امامان قبل از سن هجده سالگی ازدواج نکردن. این که میگن امام علی (ع) در سن ۱۵ سالگی ازدواج کرده، طبق روایات و مستندهای شیعه اشتباهه و طبق روایات شیعه امام در حدود سن ۲۵ سالگی ازدواج کردن. در این مدتی که امامان ازدواج نکردن خودشون رو از شهوات دور نگه داشتن. درسته که معصوم بودن اما مثل ما انسان بودن و نیازهاشون با نیازهای ما تفاوتی نداشته. کنترل نفس کار ساده‌ای نیست و هرکسی به اون دست پیدا نمیکنه و برای رسیدن به کنترل نفس باید تلاش و پشتکار زیادی داشت. در ضمن طبق روایتی از پیامبر(ص) خداوند کسی رو که زیاد ازدواج کنه دوست نداره. ولی دلیل ازدواج پیامبر و امامان(علیهم السلام) با چند نفر نیاز جنسی نبوده و اگر به تاریخ مراجعه کنید دلایل منطقی رو ماهده میکنید.

کاش یکی درک میکرد یه پسر ۲۴ ساله مجرد تو اوج نیاز جنسی با این وضعیت حجاب تو دانشگاه و جامعه با سرکوب کردن میل جنسیش به چه افسردگیی دچار میشه،اگه با ورزش کردن میشه فکر غذا خوردنو ادم از فکرش بیرون کنه با ورزش کردن میشه فکر مسائل جنسیو از ذهن دور کرد.کاش یکی درک میکرد.خدا نگذره از کسایی که با خوردن بیت المال اینجوری زندگی رو برا جوونا سخت کردن دو تا راه بیشتر نداریم یا گناه یا افسردگی.

تصویر مشاور شهر سوال

حقیقتاً دشوار است. به امید روزی که موانع ازدواج (دائم و یا موقت) کمتر و کمتر شده و از بین برود.

واقعا حرفتون به دلم نشست.خیلیا حرف زیاذ میزنن.حرف شما واقعی ترین چیزی بود که شنیدم

افسردگی بهتر از گناه است گناه های کبیره در اخرت عذاب درد ناکی داره و کسی که به خاطر خدا ترک شهوت کنه و زیبایی خود خدارو درک کنه و تقرب به سمت خدا بخواهد و داشته باشد دیگر افسردگی معنی نداره
نماز افسردگی رو از بین میبره اگر شما تونستید یک مرد با خدا و نماز خون با تمام توجه به خدا پیدا کنید که افسرده باشن
یک ذره به پاداش این ترک گناه نیز فکر و تحقیق کنید و زندگی اولیای خدا مانند رجبعلی خیاط و ابن سیرین یا حضرت یوسف را مطالعه کنید .

سلام حرفت درسته ولی اینو بدون که این وضعیت به هیچ وجه خواست اسلام نیست و اسلام توی این شرایط ازدواج موقت و صیغه را قرار داده و در ضمن به کسی اجازه نداده با وضع بد بیاد بیرون و جامعه را به فساد بکشه ولی این ما هستم که یکسری حلال ها را حرام کرده ایم (حداقل داخل فرهنگمون اینجوری راه یافته) و بعضی از حرام ها را هم توجیه می کنیم..امیدت به خدا باشه و نا امید نباش ....می دونم سخته ولی خودمون داریم به خودمون می کنیم...

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :
با سلام وتشکر .
غریزه جنسی از نیرومند ترین غرایز در وجود انسان است که خداوند آن را در وجود وی قرار داده و اهداف و مصالح خاصی نیز بر آن مترتب است.
در مجموع اگر کسی به جهت زن نداشتن به گناه می افتد، بر او واجب است ازدواج کند.(۱)
در بسیاری مواقع عدم امکان ازدواج مشکل بودن آن، از طرف خودمان است، یعنی دختران یا پسرانی که می خواهند ازدواج کنند، سخت گیری های بی موردی دارند که با توجه به اهمیت این مسئله باید تعدیل شده و آرزوها و خواسته ها را کمتر نمایند.
بعضی از مشکلات مربوط به فرهنگ جامعه است یا از طرف پدر و مادر و خواسته های غیر منطقی که دارند، تحمیل می شود و یا به نوعی در ذهن اشخاص القا می شود که رفع این مسائل نیز نیاز به تلاش جوانان دارد تا زمینه های مناسب و مساعد را آماده سازند.
در هر حال جوانان هستند که باید برای خود چاره ای بیندیشند که آیا خویش را تسلیم گناه با همه عواقب و دور شدن از رحمت الهی کنند، یا این که زمینه و شرایط ازدواج را فراهم آورندو یا اگر در مدتی که این زمینه فراهم نیست، عفت و پاکدامنی را پیشه سازند، در عین حال که به فکر ایجاد زمینه و آمادگی هستند.
پیامبر اسلام فرمود: «ای گروه جوانان، هر یک از شما که قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام کند، زیرا بهترین وسیله است که چشم را از نگاه های آلوده و عورت را از بی عفتی محافظت می کند».(۱)
در عین حال قرآن مجید راه مقابله با طغیان غریزه جنسی را در صورت فراهم نبودن زمینة ازدواج، عفت پیشگی و یا خویشتن داری در امور جنسی می داند و می فرماید: «آن ها که وسیلة ازدواج ندارند، باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنان را به فضلش بی نیاز کند».(۲) البته این امر، نیاز به مقاومت سرسختانه دارد که در روایات به عنوان جهاد اکبر مطرح شده است. تسهیل کنترل غریزة جنسی در گرو اموری است:
۱ـ طرد افکار شیطانی: مشکل ترین مرحلة رویارویی با انحراف جنسی، سالم سازی اندیشه و پرهیز از افکار شهوی است. امام علی(ع) می فرماید: «کسی که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سرانجام به آن کشیده خواهد شد».(۳)
۲ـ پر کردن اوقات فراغت با مطالعه، تفریح، مسافرت و غیره.
۳ـ کنترل چشم: نگاه راهبر دل و دام شیطان و بذر شهوت است. برای مهار غریزة جنسی باید از دیدن آن چه که میل جنسی را تحریک می کند خودداری کرد. امام علی(ع) می فرماید: «بهترین عامل رو گردانی از شهوات، فروبستن چشم ها است».(۴)
۴ـ عدم آمیختگی زن و مرد: همنشینی زن و مرد و همسخن شدن و خلوت کردن با یکدیگر زمینة لغزش را فراهم می کند.
۵ـ کم خوری: یکی دیگر از راه های کنترل غریزة جنسی، دوری از پرخوری است. از این رو در روایات اسلامی از روزه داری به عنوان عامل تعدیل غریزة جنسی یاد شده است.
پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «ای جوانان، هر یک از شما قدرت ازدواج دارد، ازدواج کند و اگر قدرت ندارد روزه بگیرد، زیرا روزه گرفتن برای کنترل شهوت مفید است».(۵)
۶ـ یکی از راه های آرام کردن طوفان غریزة جنسی در انسان، ورزش و فعالیت بدنی است، زیرا ورزش مقدار فراوانی از انرژی های بدنی و فکری انسان را به خود اختصاص می دهد و از مسایل دیگر کم می کند.
۷ـ آخرت گرایی: توجه به پاداش اخروی دربارة کسانی که دامن خود را از گناه پاک داشته اند. امام علی(ع) می فرماید: «کسی که به بهشت علاقه دارد، خواهش های نفس و شهوات را فراموش کند».(۶)
۸ـ یاد مرگ: رسول خدا(ص) اصحاب خود را دربارة مرگ بسیار سفارش می کرد و می فرمود: «زیاد مرگ را یاد کنید، زیرا یاد مرگ شکنندة لذات نفسانی و مانع میان تو و شهوات است».(۷)
۹- از مصرف غذاهایی که پرکالری و مواد پروتیینی دارند و هم چنین ادویهء تند و غذاهایی که طبیعت گرم دارند, مانند عسل و خرما و موز و یا خوردن پیاز و سیر, خودداری گردد. سعی شود بیش تر از لبنیات مخصوصاًماست و هم چنین سبزیجات به خصوص کاهو و کلم استفاده شود.
۱۰- هنگام هجوم افکار جنسی موقعیت تان را تغییر دهید. مثلا هنگامی که تنهایید در اتاق راباز کرده و با فردی حرف بزنیدو یا خودتان را مشغول خواندن دعا یا نماز یا شعر کرده وخود را از آن حالت جنسی در بیاورید.

پی نوشت ها:
۱. مکارم الاخلاق، ص ۱۰۰.
۲. نور (۲۴) آیة ۳۳.
۳. غررالحکم، ج ۵، ص ۳۲۱.
۴. همان، ج ۶، ص ۱۶۴.
۵. بحارالانوار، ج ۱۰۰، ص ۲۲۰.
۶. نهج البلاغه، قصار ۳۰.
۷. بحارالانوار، ج ۷۴، ص ۳۸۸.

خداوند به حیوان شهوت داد ، به فرشته حیا و به انسان هر دو آن را پس بستگی به خود انسان داره

احسنت حق میگی به خدا.این ها میخوان کیو گول بزنن. واقعیت همینه. مگه میشه ادم خودشو کنترل کنه ؟ اگه میشد کنترلش کنی که اصلا از لحاظ همون تداوم نسل هم که نگاه کنی این برا اینه که نشه کنترلش کنی تا بری سراغ رفعش.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و تشکر از اظهار نظر شما؛ قطعاً و مسلّماً بهترین راه و اولین گزینه در برخورد با غریزه شهوت، ارضای این نیاز است. فرض در بحث کنترل، اولا در جایی است که واقعا امکان ارضای آن از راه درست (ازدواج دائم یا موقت) نباشد، و ثانیا، همین نیروی خدادای که از راه حلال قابل ارضاست، نبایستی به صورت افسارگسیخته و بدون کنترل و بی حد و مرز باشد.
موفق باشید.

ایول. حرف دل منا زدی. ایول. کاش یکی درک میکرد

بنده حرف شمارو تصدیق میکنم و در شرایطی که میفرمایید قرار دارم اضافه بفرمایید اون بنده خدایی که بارفتنش برکت از این مملکت رفت .خونه عفافم واسه خاطر حفظ اسلام نابود کردن تا امروز شاهد حجم کثیر فساد باشیم باید از دولت مردان و شخصیت های اسلامی مون تشکر کنیم که کشوری اسلامی رو در اوج فساد دینی این طوری نگه داشتن جای تائمل داره جای تشکر داره .من تشنه ام پس باید ورزش کنم روزه بگیرم تا تشنگی من بر طرف بشه !!!حالا کی میگه منطقی نیست؟؟

دوست عزیز من هم سن شما هستم و بخاطر بیماری و موارد دیگه شرایط ازدواج ندارم اما مومن واقعی کسی هست که در این شرایط ک بیان فرمودید بتونه شهوتش رو کنترل کنه هرچند موافقم که خیلی سخته، به خدا توکل کن و از خدا آرامش بگیر تا دچار افسردگی نشی، انشالا خدا شرایط ازدواج جوان ها رو فراهم کنه

دوست گرامی؛ درک کردن یا نکردن ما فایده‌ای نداره. ما باید یه سری راهکارهای عملی ارائه کنیم. خداوند و فرستادگانش امر به ازدواج کردن. این ماییم که با اشتاباهاتمون حرف اونا رو اجرا نمیکنیم. پس به جای اشکال گرفتن در قواعد الهی باید خودمونو سرزنش کنیم. خیلی ها مثل شما هستن. ولی خب به دلیل موقعیت اجتماعی و خیلی چیزهای دیگه ازدواج زودهنگام میسر نیست. در ضمن اینو باید خدمتتون بگم که هیچکدام از امامان پیش از هجده سالگی ازدواج نکردن. حتی این که بعضی‌ها میگن امام علی(ع) در ۱۵ سالگی ازدواج کرده طبق منابع شیعه معتبر نیست بلکه اون حضرت در حدود سن ۲۵ سالگی ازدواج کردن. زمانی که مهیا شدن ادواج امکان پذیر نیست، مدارا کردن تنها راهکاره و خرده گرفتن به امامان و خدا و اینها هیچ چیزی رو حل نمیکنه. موفق باشید. ان شاءالله به زودی شرایط ازدواج شما فراهم بشه و به مرادتون برسید. در پناه حق.

ممنون از راهنمایتون

من ۲۰ سالمه و مجرد هستم و فعلا قصد و شرایط ازدواج رو ندارم. شدیدا هم میل جنسی دارم و کنترلش برام سخته. به طوری که حتی مکالمات روزمره ی جنس مخالف که حتی با نفر دیگه ای هست و من اتفاقی صداش رو میشنوم تحریکم میکنه. برای صیغه شدن و ازدواج موقت هم اذن پدر لازمه که اصلا در خونواده های ایرانی این کار مرسوم نیست و مایه ی ننگه و پدرم اجازه نمیده و ممکنه به خاطر این حرفم هم تنبیه شم. در صورتی که اسلام گفته ایرادی نداره ازدواج موقت وقتی ممکنه ازشهوت به گناه بیفتیم و شرایط ازدواج هم نباشه! اما متاسفانه پدران ما از اسلام فقط نماز و روزه شو یاد گرفتن.

حالا با این شرایطی که من دارم و مطمئنم که خیلیای دیگه هم دارن بگید چیکار کنم؟ ایا باز هم خود ارضایی جایز نیست؟ واقعا گاهی نمیشه کنترلش کرد حتی با این کارایی که گفتید.
تازه به نطر من خود ارضایی بهتر از ازدواج موقته نه کسی متوجه میشه نه میل ادم سرکوب میشه. اصلا دلیل اینکه گناهه رو نمیفهمم.
واقعا اسلام راهی برای تخلیه ی این میل برای کسی مثل من رو نذاشته! واقعا شاکیم....

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت خدمت شما خواهر گرامی و تشكر از حسن اعتماد شما
غریزه جنسی یكی از قویترین غرایز است كه دین مبین اسلام برای پاسخ به آن بر خلاف سایر مكاتب كه یا راه افراط را در پیش گرفته‌اند و یا تفریط، راه میانه را پیشنهاد داده است كه عبارتست از ازدواج (دائم/موقت) و یا مدیریت آن.
مستحضرید نیاز جنسی، بر خلاف سایر نیازهای بیولوژیك، تابع ساعت زیستی بدن نیست بلكه ارتباط مستقیمی با افكار و رفتار دارد. لذا با كنترل مبادی ورودی فكر یعنی حواس پنچگانه و بویژه چشم و گوش، می‌توان پاسخ به این نیاز را تا فراهم شدن شرایط به تاخیر انداخت. همانگونه كه بسیاری از افراد تا زمان ازدواج و مهیا شدن شرایط آن را به تاخیر می‌اندازند.
در اینجا نكته‌ای روانشناختی قابل بیان است و آن اینكه سركوب كردن غریزه جنسی نوعی مكانیزم دفاعی است كه هرچند با گرفتار شدن به دام گناه، قابل مقایسه نیست، اما طبعا سركوبی از بدترین مكانیزمهای دفاعی است كه پیامدها و نتایج منفی را به دنبال دارد. لذا تا فراهم شدن شرایط ازدواج بهتر است از مكانیزمهای دیگر مانند تصعید و جابجایی استفاده شود. مثلا در صورتیكه این غریزه با برنامه‌ریزی و تمركز بر فعالیتهای مختلف علمی، اجتماعی، شغلی، ورزشی و...مدیریت شود به آن سركوبی گفته نمی‌شود بلكه این نیاز با جابجایی مواجه شده است.
اما اینكه اسلام راه را باز گذاشته است(ازدواج دائم و موقت) ولی شرایط فرهنگی و اجتماعی بر خلاف این مسیر رقم خورده است، ایرادی است كه به اسلام برنمی‌گردد چرا كه موضوعی است فرهنگی و نه شرعی.

به هر حال دشواری شرایط، مجوزی برای ارتكاب حرام و از جمله خود ارضایی فراهم نمی‌آورد. و خود ارضایی علاوه بر حرمت شرعی پیامدهای منفی جسمی و روانی را به دنبال خواهد داشت.
در بسیاری از موارد فرد دچار اعتیاد، زودانزالی، احساس گناه، اضطراب و...می‌شود. و متاسفانه در موارد بالینی شاهد آن هستیم كه متاسفانه افرادی بر اثر ابتلاء به خودارضایی، یا توان مطلوب برقراری ارتباط جنسی با همسر را ندارند و دچار زودانزالی می‌شوند و یا بر اثر شكل گیری ذائقه جنسی از ارتباط زناشویی لذت نمی‌برند كه این امر زمینه اختلافات شدید زوجین را به همراه خواهد داشت.
در هر صورت احكام نورانی اسلام تابع مصالح و مفاسد است. و هرچقدر كه مدیریت غریزه جنسی شوارتر باشد، اجر و پاداش الهی آن نیز بیشتر است.

برای شما خواهر محترم توفیق الهی را مسئلت دارم.

خب دختر که نمیتونه ازواج موقت کنه. بابا بجای این حرفا ی فکری واسه کار و در آمد کنین و ما هم از دواج میکنیم. مگه ازدواج چیه؟ همه ی نسل قبل ما هم از وداج کردن ک ما الان اینجاییم دیگه. اما ما الان تو این بلاتکلیفی ک هستیم بریم در خونه دختر مردم چی بگیم؟ ولی جدا فک میکردم ما پسرا فقط تو فشاریم.... اصن آقا باید ی جایی بزنن دختر و پسر برن اونجا خودشون رو خالی کنن... ببینید دست شویی جای کثیفیه. اما اگه نباشه همه ی خونه کثیف میشه... ی جوری بشه ک ی نفر ک مجرد هستش با ی نامه از بهداشت بره اونجا و... /. اصلا خصوصیش کنن. مثل مراکز ترک اعتیاد. اصن موندیم چه کنیم. وا قعاا ناراحتم...

تصویر soalcity

سلام
در جامعه هر بخشی، وظیفه ای دارند. و اگر تقسیم کار وجود نداشته باشد، جامعه بی معناست. وظیفه ما مرتبط به بخش فرهنگ است. نه آنکه مسائل اقتصادی را حل کنیم.

اقتصاد به همه علوم مرتبط میشه
به علوم سیاسی فرهنگی اجتماعی فنی مهندسی درمانی بین الملل و ...
اینکه بیایم شانه خالی کنیم و بگیم حوزه فعالیت ما فرهنگه نه حل مسائل اقتصادی به نظر من درست نیست
بیکاری و تورم لجام گسیخته و گرانی اجازه ازدواج نمیده . اگر این مسائل و مشکلات کمتر شه تازه یه کورسوی امیدی پیدا میشه که جوون ازدواج کنه
همه ما جوونا تو فشاریم و هیچ کس تو این کشور به ما اهمیت نمیده حتما مهم نیستیم برخلاف همه دنیا که سرمایه کشور جوانان کشورند اینجا ازین خبرا نیست

تصویر soalcity

با عرض سلام
آیا ارتباط اقتصاد به علوم دیگر، در این حد است که هر کسی درباره آن اظهار نظر کند و راهکار ارائه دهد؟ مثلا اگر بنده با تخصص روان شناسی، بخواهم تعرفه واردات را تنظیم کنم، شما آن را مساله ناروا نمی شمارید؟
درباره سایر کشورها، باید این سوال را از شما پرسید که در چند کشور زندگی کرده اید و آنجا را شناخته اید؟
البته اگر این گونه ابراز نظرهای هیجانی کمکی به حل مشکل می کرد، بنده ابایی از پذیرش آن نداشتم! اما در نظر بگیرید که سخن اولا باید منطقی باشد، ثانیا باید کارگشا باشد.

باسلام..میبخشید هااا..همه حرفاتون رو دوسته عزیزی که مطرح کرد میدونست..دنبال راه حله..نه بازی با کلمات.

سلام.شما زیاد تنها میشین.باید بصورت کاملا شفاف با مادرتون صحبت کنین و مشکلتونو بهش بگین.ولی بنظر من اگه تنها نباشین و همیشه مشغول یه کاری باشین اینجوری نمیشین.البته اون حس قریضی مرتبط به سال و ماه تولدم میشه.

خواهر توجه داشته باشید که دختر مظهر حیاست و بنظرم زشته که یک دختر از شهوتش بگویید و شهوت فقط منحصر ب اقایان هست و در خانمها کم هست بنظرم سعی کنید مظهر حیا باشید

تصویر شهر سوال

با سلام
اینکه دختر باید مظهر حیا باشد، حرفی نیست. اما اینکه فرمودید بیان این مطلب از ایشان زشت است لازم است عرض شود مطرح نمونش بخاطر پیدا نمودن راهکار مناسب برای مدیریتش، نه تنها زشت نیست، خوب و پسندیده است.
و همچنین اینکه فرمودید شهوت منحصر به اقایان است، نیز سخنی باطل است.

منظورم از اینکه بیان خواهرمان از شهوتش ناپسند است این است که کلی نامحرم این پست رو میخونند و این در شان یک دختر شیعه نیست که در فضای مجازی همگان بخوانند
اما در مورد شدت شهوت در اقایان و خانمها ب این شکل هست که بنا ب تحقیق بسیاری از کارشناسان و روانشناسان که ایچنین مطرح مینمایند که جنس نر یا همون مذکر چه در حیوانات و چه ادمیزاد ۷۰درصد دارای عریزه هستند و ۳۰درصد عاطفه در صورتی که در جنس ماده این اعداد برعکس میشوند بنا ب نظر بنده
عاطفه ای که در جنس مونث هست برای انجام کارهای سهل و سبک ب ودیعه گذاشته شده است و ن برای شهوت رانی

سلا من شنیدم بر اساس نظر بعضی از مجتهدین میشه دختر بدون اجازه پدر صیغه بشه ولی بدون دخول هزار راه دیگه هست برای ارضای نیاز مثا فقط با هم بودن

تصویر پاسخگو

با سلام
بر طبق نظر اکثر مراجع صیغه یا ازدواج موقت با دختر باکره بدون اجازه پدر اصلا مشروع نیست .
بحث های دیگه بعد از این مطرح میشه که ارضا از چه طریق باشه و ...

نه ...خود ارضایی اصلا راه مناسبی نیست ..زندگیت سیاه میشه ..ما یه بچه ده ساله تو فامیل داریم که از بچگی حتی تو جمع با اندام جنسیش ور میرفت و خود ارضایی میکرد ..الان کله فامیل بسیج شدن که ترکش بدن ولی نمیتونن ..چون دیگه جزوی از زندگیش شده...به عنوان یه دوست ازت خواهش میکنم جوونیتو هدر نده...به خودت دلداری بده بلاخره ازدواج میکنم و بهترین و داغترین رابطه ها رو با همسرم برقرار میکنم ..علی یارت...

با سلام طبق تجربه خودم با نماز و ورزش و کتابخوندن(کار) و دوری از تنهایی میشه شهوت را کنترل کرد .ببخشید طبق گفته خواهر ما در مردان یه راه حلال برای خارج شدن از فشار جنسی وجود داره که این راه محتلم شدن در خواب است که فرد بدون انکه گناه کند از این فشار خارج میشود.خدا به همه ی ما جونا حیایی بده که در مقابلش گناه نکنیم.امین

اين مطالب به هيچ دردي نميخوره فقط يه راه داره كه آزادي جنسي باشه.وگرنه با غذا و نگاه نكردنو ...اينا فقط توجيح هستن. راه عمليش اينه كه كارايي كه كشورهاي پيشرفته ميكنن.راهش باز باشه بعد يك مدت شخص خودش ميلي به اين كار نخواهد داشت و سراغ چيزهاي ديگر خواهد رفت. هر جاييكه انسان محدود شه نتيجه اش عكس ميشه اين اثبات شده است. اليته اين راهكار حالا حالاها اينجا جوا نميده شايد ۱۰۰سال ديگه كه ديگه اونوقت ما نيستيم پس بسوزيدو بسازيد

تصویر soalcity

با عرض سلام
با این نظر شما که اگر مثل کشورهای پیشرفته عمل کنیم، مردم به سراغ چیزهای دیگری خواهند رفت، موافق هستم. و برای همین هم غربی ها به سراغ همجنس بازی و رابطه جنسی با حیوانات و ... رفته اند.
اما اینکه محدودیت ها رفع شود، چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت نیز بسیار واضح است. امروز که به فرمایش شما کشورهای پیشرفته، محدودیت ها را برداشته اند، حاصلی جز پررنگ تر شدن مسائل جنسی نداشته اند. کافیست کمی به آمار تولیدات مستهجن در این کشورها بنگرید. همان گونه که در سابق، پادشاهان با داشتن حرمسراها، هرگز شهوت شان فروکش نمی کرد. چون خروج میل جنسی از حد اعتدال، مثل نوشیدن آب شور است که هر چه بیشتر بنوشید، تنها تشنه تر خواهید شد.
درباره تاثیر کنترل ها مثل مهار کردن نگاه و پرهیز از غذاهای محرک و ... به نظر می رسد، مطلب بسیار واضح است و نیازی به توضیح ندارد. تمام کسانی که تحت فشار شهوت هستند، خودشان می دانند که با نگاه های ناروا و ... تقاضای دورنی شهوانی شان بیشتر می شود.

احسنت.
خوب فرمودید/

این حرفا همش الکیه
هر کسی این مقوله را ارزش بدونه قطعا سراغش نخواهد رفت حتی اگر به قول شما در حرمسرای پادشاه باشه و کسی هم که قباحتی در این کار ندونه باز به سراغش میره حتی اگه در بهشت باشه
در زمان رژیم سابق که محدودیتی نبود خیلی از پدر مادرای ما خودشونا حفظ کردن و هرگز سراغ نامحرم نرفتن و متاسفانه امروزه که در مملکت اسلامی به سر میبریم اینقدر آمار زنا _ تن فروشی _ تجاوز _ خیانت بالا رفته که آدم شرمش میشه اصلا دربارش صحبت کنه

آزادی جنسی یعنی مرگ ارزشها و انسانیت.برو ببین کشورهای غربی چقدر تو لجن افتادن.در ضمن این محدودیت ها همش امتحان خدا از ماهاست که کسایی رو که مقاومت و تحمل میکنن رو پاداش بده و بقیه رو... .بهشت رو الکی به آدم نمیدن که.باید پدرمون دربیاد تا بهش برسیم

LIKE

سلام.دوست عزیز که نوشتین بهشت رو الکی به ادم نمیدن واقعا قوت قلب بود واس من.ماها باید هدفمون رسیدن به خدا و جایزه ی نهایی یعنی بهشت باشه و هرچی سختی رو بخاطر رسیدن به خدا و پاداشش تحمل کنیم.اینو بدونیم که خدا ماهارو امتحان میکنه درسته کنترل شهوت و حفظ پاکدامنی سخته اما یادمون باشه با تحمل سختی کنترلش از امتحان خدا سربلند بیرون میایم و به خدامون نزدیک میشم.و اینکه بیان به یاری خدا خودمون تموقع ازدواج پاک نگه داریم و موقع ازدواج به بسیاری از مشکلات نیفتیم و با رضایت خدامون نیاز شهوانیمان را هم برطرف نماییم.التماس دعا. خودمونو بیشتر بخدامون نزدیک کنیم این راز موفقیته.التماس دعا.از طرف یه بنده ی در گناه غرق شده....

فرهنگ موجود در خانواده و تربیت خانواده و ارائه راهکارهای مناسب توسط خانواده میتواند بهترین راهنما برای هر فرد باشد

همان طور که امام علی «ع»فرمودند غریزهی جنسی نفس لا تشبع هستد مثل تشنه ای که هر چقدر از آب دریا بنوشه تشنه تر میشه و فرد رو برای این که به لذت قبلی برسه مجبور میکنه که هر روز با یکی باشه و بعد از مدتی دیگه این قضیه هم اون رو راضی نمیکنه و فرد به کار های مختلف تاسف باری رو میاره تا از لحاظ روحی ارضا بشه و در نهایت فرد به جنون کشیده میشه و دچار افسردگی عمیقمیش هو و حتی در مواردیفرد به خود کشی رو میاره .
قرن حاضر قرنی هست که مردم دوباره به مذهب و الاهیات رو میارن و همین کشور های خرجی که میفرمایین به این نتیجه رسیدن که آزادی جنسی از اول مقوله اشتباهی بوده و الان در مهدود سازی اون تلاش میکنن و تازه به حرف اسلام رسیدن

درود مطلبتون جالب

به نظر من راهکاری برای ازدواج موقت پیدا کنن تا جونها بتونن به صورت قانونی وشرعی امیال جنسی شون رو حل کنن وبه گناهایی مثل ارتباط با زن زنان شوهر دار که گناه کبیره است نرن چون بیشتر ناهنجاری های جامعه ما به خاطر همین موضوع جنسیه مثل همین ازدواج هایی که بدون فکر به تفاهم یا چیزای دیگه و فقط به دلیل میل جنسی دو طرف اتفاق میوفته به بعد یه مدت هم طلاق اتفاق میوفته و دو طرف در اجتماع سر کوفت میشن و تا آخر عمر این مهر رو پیشونیشون هست. ممنون میشم این مطلب رو بزارید

موارد جالبی رو برای کنترل گفتید و خیلی مفید بود ...

خیلی خیلی سخته دوری از شهوت جنسی !!!! وای ، خدا می دونه که من چندین دفعه تمام سعیم رو کردم ازش دور بشم ، اما ... !! :(
همین الانش هم می خواست شهوتم بر من غلبه کنه که یه سرچ روش کنترل شهوت زدم که یه سایت شما بر خوردم !!! که امیدوارم حداقل الان نرم سراغش !!!

برای بنده هم دعا کنید ، تا انشاالله از شهوت خلاص شم ...!!!

سپاس ...

با سلام. اینکه بشه این میلو کامل کنترل کرد اونم تو جامعه الان فکر کنم امکانش نباشه، بویژه اینکه قدرت ایمان افراد بسیار متفاوته، فقط شاید بشه دفعاتشو کمتر کرد. در مورد خود من این آیه قران مفید بود: "لا تتبعوا خطوات الشیطان". شاید تفسیر من درست نباشه ولی تو تمام مواردی که این میل منو به گناه کشونده یه جورایی همین قدم به قدم گوش کردن به وسوسه های شیطان بود. مثلا حالا بابا این فیلمو نگاه کنم. چیزی نمیشه... این سایت سرک بکشم چیزی نمیشه.... موقع خواب این فکرارو بکنم حواسم هست...(این ... ها یعنی آخرش خوب تموم نشد.) همون step اول باید یه ذکر از ته دل کنی و زود یه کار دیگه که ازش لذت ببری. من خودم اینجور مواقع زبان کار می کنم.
خدا هممونو به راه راست هدیت کنه که اگه الان تو جوونی گناه نکنیم ارزش داره والا موقع پیری اصلا توانشو نداری که اجری داشته باشه.

سلام
خسته نباشید
من یه جوون ۲۰ ساله هستم و یه دخترو دوس دارم اما خانوادم مخالفت میکنن من نمیتونم تحمل کنم
من سربازمو اونا فکرمیکنن ک اگ من ازدواج کنم دیگه نمیتونم خدمت کنم
دختره خوبیه و بهش اعتماد دارم و خیلی وفاداره
من فکرمیکنم که اگ ازدواج نکنم به گناه کشیده میشم حالا چیکارباید بکنم؟؟؟؟
از نظر اسلام اشکالی نداره بدونه اجازه والدینم ازدواج کنم؟؟
خانوتده دختر با همه ی شرایط منو قبول دارن و میگن کمکم میکنن
چیکارباید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تصویر شهر سوال

با سلام و تحیت خدمت شما برادر ارجمند
در پاسخ به بخشی از سوال شما باید گفت اقدام شما برای ازدواج با این خانم از لحاظ قانونی و شرعی مشروط به رضایت والدین و خانواده نیست، اما فراموش نکنید که عدم رضایت والدین، می تواند زمینه ساز پاره ای از مشکلات جدی در زندگی شما شود، لذا ضرورت دارد با بردباری و حوصله به خرج دادن و نیز کمک گرفتن از وساطت اطرافیان و بستگان، رضایت والدین خود را جلب نمایید.
در پناه خدای متعال موفق باشید

با سلام و احترام
بخونید شاید تاثیری مثبت برای شما داشته باشه. البته امیدوارم آزرده خاطر هم نشید.
من ۲۶ سال سن دارم و پسری مجردم. راستش باورتون بشه یا نشه، بیشتر از ۲۰ ساله که شدیدا میل جنسی بالا دارم؛ از زمانی که حافظم یاری میکنه این میل در من قلیان میکرد. سالهای سال هست که عاقل شدم و عمل زشت خودارضایی رو کنار گذاشتم؛
راستش ورزش رزمی کار میکنم؛ ساز تار و سه تار به دست میگیرم به صورت حرفه ای؛ در آستانه ی تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه ملی هم هستم؛ اما متاسفانه گاهی از شدت شهوت و فشار خیلی زجر میکشم و گاهی تنها در اتاق از روی فشار روی زمین می افتم (واقعا می افتم). در تمام عمرم با دختر نبودم؛ نه گشت و گزار و نه تلفن چه رسد به رابطه جنسی. چند بار پیشنهاد دوستی بهم دادن اما نپذیرفتم. با وجود اینکه خیلی از خویشاوندان و همسایه ها تجربه های دوستی و عملیشون رو به عنوان افتخاراتشون! تعریف میکنند برام، اما در چنین محیطی سعی کردم بر خلاف جهت همه شنا کنم و تاثیر منفی دیگران رو نپذیرم. خیلی برام سخت هست؛ خیلی فشار روم هست اما متاسفانه توان مالی ازدواج ندارم چون شغل ثابت ندارم.
گاهی فشار درد و خفقان رو غروب ها روی سینم احساس میکنم. گاهی به ناچار با پخش موسیقی سنتی نمازم رو میخونم تا حواسم سراغ شهوت نره. باورتون میشه؟ سرنماز!
اما خودمو نمیبازم. بهم میگن دوست دختر داشته باش میگم من دختری رو که حاضر به دوستی با من باشه نمیـــــــخــــوام! ضمن اینکه از نظر قرآن شریف، این کار مردود هست. میگن صیغه کن؛ میگم توی قرآن شریف همچین چیزی ندیدم جز اینکه: *آنانکه توان ازدواج ندارند با تاکید عفت پیشه کنند تا حضرت پروردگار آنان را غنی سازند.* به هر حال انسان در زندگی آزمایش میشه. نباید انتظار داشته باشیم همیشه همه چیز وفق مراد باشه.
شما آقا یا خانم گرامی اگر سختی من رو دارین بدونین که تنها نیستید و بدونید که اینطور هم میشه زندگی شرافتمندانه کرد.
در پناه حضرت عزیز حق

دمت گرم باور کردنش سخته چه برسه به عمل کردنش. دست راستتو بکش رو سر من

کارت خیلی درسته...صداقت از حرفات معلومه...اینو میدونم ک خدا گفته نباید از ترس فقر ازدواج نکرد.شمام دل به خدا ببندوبه خودش توکل کن.دیگه وقتشه.باور کن اگه اقدامی برا ازدواج بکنی خدا از یه جاهایی برات میرسونه که خودتم باورت نشه.خداروشکر وضعیتتم که برا ازدواج بد نیس.مام دعات میکنیم موفق باشی.کار هم جور میشه!راستی وام های خوبی هم میدنا.

بنام خدا
دوست عزیز سلام و خدا قوت
آفرین به این اراده قوی و مذهبی که شما و امثال شما دارند و امید وارم که خدا و اهل بیت پشت و پناه شما باشد
تنها یک نکته از این حقیر را به خاطر بسپارید که امام صادق علیه السلام فرمودند :هر کس ازدواج را به خاطر ترس از فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است زیرا خدا فرموده ازدواج کنید که اگر فقیر باشید خداوند از فضل خود آنها را بی نیاز میکند
لذا توصیه من این است که در اسرع وقت برای ازدواج اقدام کنید چرا که من هم عینا و طابق النعل بانعل شرایط شما را داشتم و ازدواج نمودم و شما نیز اگر در مورد ازدواج خود انشاءالله مشکلی نداشته باشید و همسر آینده تان به نیاز های شما پاسخ دهند قطعا از این موقعیت به حول و و قوه الهی نجات پیدا خواهید کرد بحق محمد وآل محمد

سلام برادرم
راستش برات ناراحت شدم اما اون جمله ی اخر رو که خوندم واقعا روحیه گرفتم
اما شما میتونی به اطبای طب سنتی مراجعه کنی و ازشون دارویی بخوای که میل رو کم کنه
به من گفتند هر روز جوشانده ای از سماق تخم خرفه و ترشک بخور البته خودت هم برو پرسو جو کن
کاش پیامم رو بخونی داداش

باور کنید دخترانی هستند که پول براشون مهم نیست
من اگه دختر نبودم یه ثانیه هم صبر نمی‌کردم و ازدواج میکردم تا از این درد راحت بشم خیلی عذاب اوره

احسنت تو داری زجر ما بی اراده هارم میکشی من بدبخت یه ذره هم تاب مقاومت ندارم و نفسم تقریبا بدبختم کرده ولی با حرفات حیه گرفتم و امید ممنونم

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :
باسلام وتشکر .
جهان هستی با تمام نظم و زیبایی‌هایش نمادی از لطف، مهربانی، علم، قدرت، حکمت و... خداست به طوری که بدون آفرینش، صفات جمال و جلال خدا مخفی و پنهان می‌ماند و به عبارتی هر «بود»ی، «نمود»ی دارد؛ نمی‌شود چیزی مانند روغن باشد اما چربی نداشته باشد و رحمت باشد اما بخشش نداشته باشد!
از این رو هستی بخشی جهان، با تمامی نظم و زیباییش و صورتگری انسان با تمامی استعداد و توامندیش، جلوه گر جلال و جمال خداست و شایسته است که ما باید سپاسگزار خدا و قدر شناس او باشیم.
خداوند از آن جا که "علم" و "قدرت" و "فضل" و "جود" بی نهایت دارد جهان و انسان را آفریده است و لازمه این سه صفت آن است که خلقت خداوند بهترین و کامل‏ترین آفرینش باشد، یعنی در مجموعه هستی اگر وجود مخلوقی، زیبایی و کمال آفرینش مجموعه عالم را افزایش دهد، لازم است خدا آن موجود را خلق کند، زیرا عدم خلقت آن موجود، یا ناشی از عدم اطلاع و آگاهی از زیبایی آن می‌باشد، یا در اثر ضعف و ناتوانی از خلقت آن است. چنانچه خدا با توجه به علم و قدرت بی نهایت، باز آن زیبایی را خلق نکند ناشی از عدم "فضل" و "جود" و بخشندگی است که خدا از بخل منزه است و "جود" و رحمت و بخشندگی او بی نهایت است. پس جهانی که خدا خلق می‌کند، باید کامل‏ترین صورت ممکن را داشته باشد.
در مجموعه خلقت باید انسان خلق می‌شد؛ زیرا در جهان خلقت پیش از خلق انسان، ملائک بودند که موجوداتی نورانی و پاک بودند که خدا را همواره عبادت می‌کردند. فرشتگان به دلیل شرایط ویژه خلقت خود بر سر دو راهی قرار نمی‌گرفتند که با اختیار خویش (در حالی که میل باطنی آن‏ها به جهت دیگری تمایل داشته باشد) رضایت خداوند را انتخاب کنند. آن‏ها همواره حضور و عظمت خدا را درک می‌کنند و در مقابل آن همه عظمت راهی جز عبادت ندارند. اما در صحنه هستی، می‌توان یک نمایش زیباتر از این را هم تصویر کرد و آن این که موجودی وجود داشته باشد که از یک طرف همانند ملائک در اوج جذبه الهی و عشق و عبادت به خدا باشد و در عین حال موانعی پیش روی او برای برگرداندن وی از مسیر عشق و عبادت قرار داشته باشد. این موجود انسان است. او خدا و عظمتش را بی واسطه می‌بیند و از سوی دیگر گرچه فطرت الهی او همواره در درونش وی را به سوی خوبی‏ها و پاکی‏ها دعوت می‌کند ولی امیال حیوانی و شهوانی او قدرت فراوانی دارند. وی این گونه خلق شده که از یک سو با خواسته‏ها و تمایلات شهوانی و حیوانی رو به رو است واز سوی دیگر فطرت الهی اش و راهنمایی‏های پیامبران او را به سوی خوبی‏ها فرا می‌خواند. او در عرصه‏های مختلف زندگی می‌تواند با ایمان به خداوند و محبّت او، بر سر دوراهی‏ها عشق به خدا را انتخاب کند و مظاهر فریبنده دنیا را رها سازد.
چنین صحنه هایی از محبّت و عشق انسان نظیر یوسف که در اوج جوانی و زیبایی در سخت‏ترین صحنه آزمایش خدا را رها نکرد، برای هر کسی در طول زندگی پیدا می‌شود. همواره چنین صحنه‏هایی در طول تاریخ
حیات بشری تکرار می‌شود.
اگر خداوند زمینه پدید آمدن چنین صحنه‏های زیبایی از تجلّی محبّت و عشق مخلوقات خویش را که با اختیار کامل به سوی او می‌آیند فراهم نمی‌کرد باز جهان کامل‏ترین و زیباترین بود؟ آیا در علم و قدرت و فیض و "جود" مطلق خداوند که اقتضای آفرینش بهترین و زیباترین صورت آفرینش را دارد، تردید نمی‌بود؟ آیا جای این سؤال از خدا باقی نمی‌ماند که قدرت و علم و فیض تو مطلق بود، پس چرا زیباترین جهان را خلق نکردی؟! پس از خدا، خلقتی چنین لازم و ضروری است وگرنه خداوند نیازی به آزمون و عبادت انسان‏ها ندارد. اگر در آیات قرآن آزمایش و عبادت به عنوان علّت آفرینش انسان شناخته شده و کمال انسان هدف نهایی شمرده شده، این خصوصیات و فوائد متوجه انسان است و نیازی را از خدا بر طرف نمی‌کند زیرا اصولاً ذات الهی بی نیاز مطلق است.

سلام ، برا ی صبرمون خوراک درست کنیم ، جو برنامه خندوانه پاک و سالم هست ، معاشرت ، حضور در محیط هایی که حس می کنم جو سالم‌دارن خیلی دست گیر هست ،
لذت جنسی هم مثل هر نعمتی ، یه لطف ، نعمت هست ، خاک خدا شم تا که بهم رحم کنه ، امیدوارم
یا علی

سلام بر همه دوستان عزیز.
منم مثل همه ی شما الان که دارم این نوشته رو می ذارم ناراحتم از گناهایی که کردم!
اصلا من الان یه سوال دارم ما ها چه جور آدمایی هستیم؟خدا این همه به ما لطف وبخشش می کنه اما ما به جای تشکرو حساب بری میایم همون کارایی رو که گفته نکنین رو انجام می دیم عجب آدمای ......... هستیم
بیاین الان هرکی داره اینو می خونه یه فکری به کارایی که خدا براش انجام داده بکنه.خواهشا حرف از شانس و اتفاق و این جور چیزا نزنین.توی این دنیا هیچی اتفاقی نیست!
ولی از یکی از دوستای گلم نقل می کنم که بهم می گفت همین که ناراحتی و اومدی تو اینجور جاها که دنبال راه حل بگردی بدون خدا خواسته،خدا خواسته یه بندشو نجات بده
اگه اینجوری به این مسائل فکر کنی امید میگیری.
اینم کلام آخر:
یکی از صفات خداون سریع الرضا بودنشه پسر دوست گلم همین آلان بیا تو دلت بگو خدایا به خاطر تو می خوام دیگه شهوت و دروغ و.... بذارمکنار فقط کمکم کن مطمئن باش خودش کمکت می کنه.همین که تو این سایتی یعنی خدا خیلی هواتو داره و می خواد اینجوری یه تلنگری بهت بزنه تا یادت نره کی هستی.
الهی العفو

سخته!
وقتي بغض خدارو حين گناه حس ميكنم...
ازش خجالت ميكشم...آخه اين حقش نيست
منم ك نميتونم برم وسط جامعه داد بزنم شوهرميخوام اونم صالح! باورتون نميشه اينجابه من ميگن مثبت دانشگاه اماهيچكي نميدونه سالهاست اسيرطاعون هوس پرستي ام...
هرسال چندباري ازكنترلم خارجه!!
شرمنده خودم خداشهداميشم..س

تصویر soalcity

سلام
همین احساس گناه و شرمساری در درگاه الهی می تواند نجات بخش باشد. و انسان باید همیشه به رحمت خدای متعال امیدوار باشد و پس از آنکه تمام تلاشش برای دوری از گناه را به کار گرفت، از تمام گناهان خود توبه کند. و هرگز اجازه ندهد که گناه برایش یک مساله عادی باشد.

اغا من کارم از این چیزا گذشته چیکار کنم

سلام من دختری ۱۴ ساله ام میدونم زوده ولی متاسفانه من به خود ارضایی رو اوردم نه خیلی شدید در حد هفته ای دو بار از ضرر هایی که داره ام اطلاع دارم ولی میخوام همین کمم ترک کنم سعی میکنم اگر چیزی تحریکم میکنه ازش دور شمو توجه نکنم ولی باز نمیشه میخواستم ببینم راهی هست که من میل جنسیم کمتر بشه?

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر خدمت شما کاربر گرامی
خودارضایی یک عادتی است مانند بسیار عادت ها که ذهن و روان به دلیل وضعیتی که از این طریق برایش پیش می آید به عنوان یک رفتار سمج و پایدار در می آید افرادی که در خود ارضایی دچار تخلیه و کاهش موقت تنش و اضطراب می شوند به سرعت به تکرار این رفتار روی می آورند و با این رفتار خو می گیرند. بنابراین شما بدون سرزنش و احساس گناه که خود عامل اضطراب بوده و ممکن است راه انداز این رفتار باشد به راهکارهایی که در مطلب ذکر شده اقدام نمائید

منم همسن توام و دقيقا همين مشكل رو دارم .... نميدونم چيكا كنم .... از دوس پسرم هم كمك خواستم ولي هرچس سعي كرد نتونست كنترلش كنه

تصویر پاسخگو

سلام خواهر گرامی
ترک این عادت باید از راه درست و با کمک از خداوند و اراده خود انسان صورت گیرد .
اطمینان داریم چنانچه راههای گفته شده در این سایت را به درستی انجام دهید ، حتما موفق به ترک خودارضایی خواهید شد .

سلام.۱-من دو سه سال پیش متاسفانه از روی جهل و نادانی چندان اهمیتی به دستورات خدا و ... نمیدادم.غرق در استمنا و ... بودم و اکثر وقتها جنب بودم.حتی بعضی وقتا که از خواب بیدار میشدم و می دیدم جنب شدم اهمیتی نمیدادم و حتی بدون عوض کردن لباسم به کارای روزانم می رسیدم!ولی الان پشیمونم و توبه کردم.ولی موندم اون لباسهاییم که از اون زمان مونده با اینکه بارها شسته شده از اون زمان(ولی خب فک کنم در اون زمان اکثر لباسام همونجوری بودن و شاید موقع قاطی شدن باز...)حکمش چیه؟چیز زیادی از اون زمان یادم نمیاد ولی بعد که یکم بیشتر به خودم اومدم به مساله بهداشتم بیشتر اهمیت دادم و دیگه اون حالتی که گفتم پیشن یومد.ولی خب هیچ وقت هم همه رو با هم نشستم.(شایدم یادم نیس)ولی شده که اکثر لباسها رو شستم و یه لباسی که زودتر شسته بودم رو تنم کردم قبل از قاطی شدن با بقیه.حکم نمازهام چیه؟
۲-خوابیدن بین طلوعین مکروهه ولی توی برنامه اندروید حلیه المتقین خوندم که اگر بعد از نماز رو به تعقیب بپردازه و بعدش بخوابه هیچ ایرادی نداره و حتی نوشته بود بعضی از امامان همین کارو می کردن.درسته این حرف؟
با تشکر از سایت خوبتون

تصویر پاسخگو

با سلام
پاسخ سؤالها :
۱- نماز هایی که یقین دارید با لباسهای نجس یا با حالت جنابت خوندید ، باطل بوده و باید قضای آن را به جا بیاورید . حتی اگر در اون زمان از روی سهل انگاری نمازی را نخوانده اید ، باید قضایش را بخوانید . با توجه به این که تعداد نمازهایی که به عده دارید را نمی دانید شما باید اون مقداری را که یقین دارید به عهده تون هست ، قضا کنید .
مثلا شما به نظرتون می رسه که بین شش ماه تا یک سال وضعیت نماز خواندنتون به شکلی بوده که توضیح دادید . پس به شش ماه یقین دارید و نسبت به بیشتر از این مقدار شک دارید . پس الان شما اگر شش ماه نماز قضا بخوانید ، شما دیگر نماز قضایی به عهده ندارید .

۲- نکته ای که شما در باره خواب بین الطلوعین گفتید رو در حلیة المتقین ندیدیم . اگر شما چیزی که فرمودید در این کتاب هست ، نکته درستی است و به همان عمل کنید .

باسلام با کسانی که به این عمل مبتلا بودن زیاد صحبت کردم تمام راهکارهایی که پیشنهاد شده بسیار مفید است بند ه درآخر به این رسیدم که امیر سخن امیر مومنان علی علیه السلام می فرمایند *ذهنتان را مشغول کنید پیش از آنکه ذهنتان شما را مشغول کند *وباز هم حضرت در حدیثی می فرمایند که مضمون حدیث به انگونه است *خدایا بین ما وگناه فقط خودت می توانی جدایی بیندازی*وباز هم حضرت در بحث تقوا ودوری از گناه می فرمایند زیاد ذکر لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم بگویند *وچه خوب است جوانی به سجده رود واین ذکر را بگوید قطعا خدا از این حرکت جوان خوشحال می شود و وقتی که خدا می بیند جوانی اینگونه به در گاه او التماس می کند ایا دیگر دست او را نمی گیرد .واین را هم فراموش نکنیم که شیطان مهندسی وسوسه داردیعنی یک مهندس همیشه به دنبال این است که از کوتاه ترین راه وکم ترین هزینه بهترین نتیجه را بگیرد.هیچ وقت خودمان را گول نزنیم که بگوییم حالا این دفعه این فیلم را ببینیم، حالا این دفعه ای کار را انجام دهیم بعد توبه می کنیم تنها راه نجات شما دوستان ومحبین علی واولاد علی این است ، که می گید این بار اخرین بار است دیگه انجام نمی دهم بعد توبه می کنم همین اخرین بار را انجام ندهید.آقای بهجت می فرمایند که نماز هایتان را با هر کیفیت که می خوانید بخوانید ولی اول وقت باشد این کار خود به خود شما را کمک می کند .سجدهای طولانی در حدیثی که از رسول خدا آمده است انسان را اهل بهشت مکند .و آقای وحید خراسانی می فرمایند ۱۱بار سوره توحید بعد از نماز صبح بخوانید شما را از وسوسه های شیطان دور می کند .روزانه ۵۰آیه ی قرآن فراموش نشود هدیه به حضرت زهراسلام الله . و در آخر توکل به خدا جرقه،واراده ی شما چاشنی موفقیت شماست .به سایت حجه السلام اللهی سر بزنید خیلی مفید است .یا علی مدد

این یه نیاز طبیعی بدن هست نمیشه از دستش راحت شد مثل احساس گرسنگی
من تاثیر نصیحت و ... منکر نمیشم ولی باید با این مساله به صورت شیمیایی برخورد کرد و دنبال مواردی رفت که این نیاز به صورت شیمیایی کم میکنه برید یه سرچی کنید خودم در شرایط خطرناک با اب سرد دمای بدنم کم میکنم

تصویر soalcity

سلام
اینکه می فرمایید یک نیاز طبیعی است، صحیح می باشد اما فرق هایی با گرسنگی دارد.
اولا اگر انسان خود اسباب بیداری آن را مهیا نکند (مثل ترک نگاه های ناروا و ...) مزاحمتش بسیار کم می شود.
ثانیا اگر چه عوامل طبیعی در کنترل این غریزه نقشی جدی دارند (مثل ترک غذاهای محرک نظیر فلفل و غذای روغنی یا ورزش برای تخلیه انرژی و ...) اما عزم و اراده انسان و عوامل معنوی نیز بسیار موثر هستند.

من وقتی میبینم در سن ازدواج و در اوج جوانی هستم و خب نیاز جنسی هم یکی از نیازامه و خیلی بهش نیاز دارم و دلم میخواد ازدواج کنم و یک زندگی اروم داشته باشم و من و همسرم به هم ارامش ببخشیم ولی وقتی میبینم مشکلات اقتصادی این اجازه رو به من و جوونا نمیده اصلا حتی اگه خودشون رو کنترل کنن ولی جوونی و زیبایی وخیلی چیزای دیگه به هدر میره و بعضی هم به گناه الوده میشن من حتی با کسی دوست هم نبودم و خطایی نکردم ولی این مشکل جامعه واقعا عذابم میده

تصویر soalcity

سلام
در میانه همین سختی هاست که انسان ها امتحان می شوند.
باید با تمام توان مان تلاش کنیم که این مشکلات را برطرف کنیم اعم از تغییر دیدگاههای فرهنگی که سبب سهل شدن و تسریع در امر ازدواج می شود تا ... اما تا بهبود اوضاع هیچ کس مجوزی برای گناه در مقابل خدای متعال ندارد.

با سلام عرض ادب
ميخواستم عرض كنم واقعاً با ورزش و پر كردن وقت ميشه اين نيازو كنترل كرد ؟
من تمام اين مسائلو كنترل ميكم اما نتيجه اي حاصل نميشه ؟
لطفاً راهي پيشه كنيد تا از اين معضل همه سر بلند بشن.
با سپاس

تصویر soalcity

سلام
ورزش و پر کردن وقت بخشی از حل مساله است. بخش دیگر این است که غریزه خفته را با نگاه و فکر و ... بیدار نکنیم.

خیلی سخت جلوی شهوتم رو بگیرم.کاش یه دارویی بود که شهوت رو از آدم دور میکردیا به تاخیر مینداخت

تصویر soalcity

سلام
همان گونه که در متن نیز بیان شده است، خوراک انسان می تواند بر روی این مساله تاثیر بگذارد.

سلام من ۱۶ سالمه ۳ ساله از مشکله خود ارضایی رنج میبرم فهمیدم گناه و راه های انجام ندادن این عملم خوندم ولی بازم نمیتونم مغزم پر شده از حرف های چرت و پرت و فکر های بد درباره ی فامیلم
تا حالا چندین بار به مامان و بابام قول دادم که این کار رو نکنم ولی نمیتونم بعد از چند وقت که این عمل رو انجام ندم دیونه میشم خود به خود به این عمل گرایش پیدا میکنم و ماشاالله که در اینترنت بازه
خواهش میکنم کمکم کنید زیر قولی که به مامان و بابام دادم نزنم

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر
غریزه جنسی و تحریکات جنسی یک نیروی خدادادی است که با هدف خاصی و در سن خاصی به امکانات انسان اضافه می شود منظور از امکانات توانایی ها و اختیاراتی است که نوع انسان از بدو تولد شروع به دریافت و تسلط بر این امکانات می شود کودک در یک سن خاصی می تواند بنشیند در سن خاصی می تواند غذا بخورد در سن خاصی راه می رود در سن خاصی می تواند آموزش ببیند و در سن خاصی هم به یک توانایی دیگری می رسد که آن را دوره را دوران بلوغ می نامند . قطعا کسب اطلاع از دوران بلوغ و فعل و انفعالات روانی و جسمی و تسلط بر تحریکات جنسی و بکار گیری این نیرو در کارهایی دیگری مانند عبادت و کسب علم و سرگرم بودن به هدف های ترسیم شده تا حدود زیادی فشار جنسی را کاهش می دهد.همانطور که ما می دانیم بر اساس قانون فیزیک انرژی قابل حذف شدن نیست ولی قابل جابه جای و تغییر می تواند باشد و شما هم می توانید با راهکارهایی مانند ورزش منظم و پر تحرک انرژی جنسی را به سوخت و ساز تبدیل کنید از طرفی از انباشته شدن انرژی ها و کالری های بی هدف در بدن پرهیز کنید مثلا شما با یک شیوه تغذیه مناسب از غذاهای پرکالری کمتر استفاده کرده و در صورت استفاده با ورزش و تحرکات بدنی و تمرکز بر اهداف مهم زندگیتان آن را به سوخت و ساز تبدیل می کنید نکته دیگر آنچه که یک خودارضایی را به مرحله عمل می رساند عبارتن از تنهایی ، امنیت دادن به خود ، نشخوار و پرورش افکار جنسی ، مواجه شدن ارادی با زمان طولانی با تصاویر محرک و وجود انرژی بی هدف و انباشته شده در ارگانیسم تمام این موارد باعث می شود افکار جنسی و تحریک کننده به ذهن هجوم آورده و هیجان و رفتار جنسی را شکل می دهند پس اگر شما مقدمات این هجوم افکار جنسی را با مدیریت فراهم نکنید این موضوع یعنی خودارضایی به تأخیر می افتد البته بعضی از خودارضایی ها به دلیل اضطراب و تنش و حتی مسایل و مشکلات دیگر روحی است حتی پرتنش بودن محیط خانواده ، داشتن انتظارات بالای تحصیلی و رفتاری والدین نیز ممکن است برای شما محرک اضطرابی باشد و منجر به تحریکات جنسی شود. همچنین خودسرزنشی ، بی ارزش ساختن نقاط مثبت و نیکوکاری ها و بزرگ کردن موضوع خودارضایی به کل موقعیت های زندگی باعث می شود که آمار خودارضایی به صورت تصاعدی بالابرود پس شما با خود باید بگویید من نقاط مثبت و ارزشمندی زیادی در زندگی دارم اما در مورد مدیریت تحریکات جنسی نیاز به تلاش و کار بیشتری دارم که دارم تمرین می کنم .هیچ وقت از کلمات باید و نباید در هر موضوعی مخصوصا این موضوع که به شکل وابستگی و عادت درآمده است استفاده نکنید چون اگر برطبق این باید یا نباید کار انجام نشد باعث برچسب زدن و تضعیف اعتماد به نفستان می شود به جای آن باید بگویید من سعی و تلاشم را انجام می دهم اگر چه شما از اول تصمیم بر ترک آنی داشته باشید ولی در عمل سعی کنید به تدریج تعداد دفعات را به تأخیر بیاندازید. در ضمن روزهایی که پاک هستید را حتما بازخورد به خودتان بدهید و پادش دهی کنید نکته آخر اینکه قبل از ورود به نت ابتدا ساعت و هدف منطقی از استفاده را مشخص کنید و از وارد شدن بی هدف و به قول معروف پرسه زدن در محیط های نت بپرهیزید و سر ساعت مشخص از نت بیرون بیایید اگر علایم اعتیاد به نت را دارید حتما مشورت جداگانه ای برای ترک اعتیاد به نت بگیرید موفق باشید.

سلام،من خانومي بيست ساله هستم حدود جهار بنج ساله ازدواج كردم،همسرم اوايل خوب بود ولي مدتيه زود انزالي داره و واقعا دارم اذيت ميشم،اصلا دلم نميخواد و نميتونم بهش خيانت كنم ولي واقعا عذاب ميكشم ديكه راهي به ذهنم نميرسه ،فقط يه راهنمايي ميخوام كه خودمو كنترل كنم قرص دارو هرجي،فقط ديكه ميخوام خودمو سركوب كنم جون تو فشارم،از حكمت خدا سر درنميارم اخه جرا زني مثل من بايد اين مشكل بزركو داشته باشه،ميترسم كارم به طلاق بكشه،خواهش ميكنم راهنماييم كنيد

تصویر شهر سوال

با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی

رابطه جنسی مطلوب از جمله فاکتورهای مهم در قوام و میزان رضایت زوجین از زندگی مشترک است لذا شرایط شما قابل درک است اما متاسفانه زودانزالی موضوعی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند و اختصاص به همسر شما ندارد. در عین حال باید توجه داشت که رضایت از زندگی مشترک در رابطه جنسی خلاصه نمی شود و لازم است سایر ابعاد روانی و عاطفی نیز در قضاوت افراد نسبت به زندگی مشترک لحاظ شود. به عبارت دیگر لازم است نقاط قوت زندگی مشترک و همسر نیز دیده شوند تا از میزان نارضایتی کاسته شود و اندیشه ناپاک خیانت از بین برود. خصوصیتی که بحمدالله شما از آن برخوردار هستید.

به هر حال برای برطرف کردن این ضعف لازم است علت آن تشخیص داده شود و مشخص شود که آیا ریشه روانی دارد یا ارگانیک و عضوی؟ این امر مستلزم آن است که همسرتان را متقاعد کنید تا با یک روانشناس گفتگو کنند تا روشن شود که این موضوع زمینه روانی دارد یا خیر؟

توجه داشته باشید در بسیاری از موارد زودانزالی از اضطراب ناشی می شود، بنابراین بررسی کنید که آیا همسرتان با دغدغه خاصی مواجه هستند یا خیر؟ ضمن اینکه لازم است توجه کنید که هرچقدر از رابطه خود با ایشان اعلام نارضایتی کنید، ممکن است به سطح اضطراب، ترس و احساس بی کفایتی وی افزوده شود و این امر نیز به زودانزالی دامن می زند. پس از سرزنش وی اجتناب کنید. در کنار این مسائل برای کم کردن سطح این معضل موارد زیر را دنبال کنید؛

_ قرص ویاگرا میزان زودانزالی را کاهش می دهد. لازم است با تجویز و هماهنگی پزشک از این دارو استفاده شود.

_ از همسرتان بخواهید که در حین رابطه به موضوعی که نیاز به دقت و توجه دارد بیندیشد. مثلا از عدد ۵۰۰ سه تا سه تا کم کنند!

_ حبس نفس و انقباض عضلات ناحیه لگن، می تواند از انزال زودرس جلوگیری کند

_ از همسرتان بخواهید پیش از ارتباط کامل، لحظات و دقائقی را به معاشقه ( پیش نوازش) با شما اختصاص دهند.

_ فراگیری تکنیک کگل را به وی توصیه کنید. این تکنیک به این نحو است که فرد در طول روز چند نوبت برای چند دقیقه عضلات ناحیه لگن را منقبض و در ادامه رها می کند

_ کاهش فاصله میان دفعات ارتباط، از شدت زود انزالی کم می کند

_ توقف در حین ارتباط نیز از دیگر راههای موثر است

در پناه خدای متعال موفق باشید

با سلام من پزشک هستم و به کثرت مراجعین ما مشکل شما رو دارن. پیشنهاد من از نظر پزشکی محلول
لیدوکاین هستش و مطمئنم که ۱۰۰% جواب میده
اینجا مکان خوبی برای توضیحات اضافه نیست شما میتونید
به یک پزشک مراجعه کنید و توضیحات مفصل رو دریافت کنید
اصلا هم نگران نباشید یا علی

خواهرم
درست نیست از اینجور مسائل اینجا گفته بشه
زشته خواهر
اینجا اکثرا مجرد هستند
اخه اینجا که مطب دکتر نیست
من که شرمم شد خوندم
پیش خودم خجالت کشیدم

سلام
جهانگیر خان بذار مردم حرفشونو بزنن درد شونو بگن
حتما چیزی به فکر خودش نمیرسید و روش نمیشد بره دکتر که مجبور شد از این سایت مشاوره بگیره دیگه.
تازه کسی که اونو نمیشناسه یه بنده خدا یه مشکلی داره جوابشو هم گرفته شما این وسط چی میگی؟
افراط عزیز من ...........................چیز بدیه ازش دوری کن

همیشه هرجا صحبتی از حیا کردیم
گفتند افراطی هستی
همیشه حیا عفت کلام مراعات دیگران میشه افراطی
ازاد بودن و ازاد گشتن مطابق هوای نفس رفتار کردن میشه معمول و عادی

سلام ۰۰ و خدا حفظتون کند ۰پناه‌‌‌‌‌‌‌‌ بر خدا۰ همین

یعنی شما و همه کسانی که نظر میدید تند رو نیستید از صبح تا شب فقط فکر خط زدن صورت مسئله اید به خاطر همین وضعیته که جامعمون بیشتر از جوامع غربی تو کف نیازایه جنسیه حتی رومون نمیشه بریم پیش دکتر و حد اقل یه دارو واسه این مشکل بگیریم که تمایلماتمونو کم کنه... عزیز من اینا یه مشت شر و وره که یه عده واسه راحت دزدی کردن گذاشتن تو کله شما ملت ساده و خرافی

شما عزیزم بهتره بری تو سایت پند و موعظه این سایت با روحیات شما سازگار نیست. والااااا
اومدیم اینجا که مشکلایی که داریم و ازش عذاب میکشیمو حل کنیم

چقدر خوب که مشکلهای بزرگ با مراجعه به سایتها حل و فصل میشه

برو بابا آخه چی میگی برادر من ملت دارن مشکلاتشونو حل میگنن چی میخوای این وسط

ابجی عزیزم امیدوارم پیاممو بخونی ب دکتر مراجعه کنی همسرت بیماری گرفته وگرنه تو زیباییتو از دست ندادی یا چیزی براش قطعا کم نذاشتی

لايل ايجاد انزال زود رس در مردان :

۱ - عوامل رواني بازدارنده (عواملي مانند اضطراب در حين عمل زناشویی ، احساس گناه يا افسرده گي ميتوانند موجب انزال زود رس شوند)

۲ - فاصله زياد بين روابط جنسي ( وقتي كه احساسات جنسي بين زوجين متراكم ميشود ، معمولا كنترل يك باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زود رس ميشود. )

۳ - تجربه جنسي كم ( بيشتر افراد در اوايل زندگي زناشويي دچار اين مشكل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشكلشان رفع ميگردد )

۴ - عوامل پزشكي بازدارنده ( عواملي نظير آسيب جسمي ، تداخلات دارويي در هنگام درمان بعضي بيماري ها و مشكلات هورموني از جمله عوامل پزشكي هستند كه منجر به انزال زود رس ميشود )

سلام عليكم راستش من خیلی زود تحریک میشم حتی با صحبت کردن یا دست دادن با جنس موافق،باید از بیشتر دوست هام دور بشم چون وقتی انها رامیبینم یا باهاشون حرف میزنم تحریک میشم.حتی همین الآن که توی سایت شما دنبال راهکار برای کنترل شهوت میگشتم، وقتی که مطالب را میخواندم تحریک می شدم. آیا همین تحریک هم گناهه؟ چه کار کنم؟ حتی گاهی توی نماز هم تحریک میشم!

تصویر پاسخگو

با سلام
موضوع از دو منظر فقهی و روانشناختی قابل طرح است؛
از آنجا که شرط تکلیف اختیار است، از نظر فقهی اگر تحریک پذیری غیر اختیاری باشد و مقدمات تحریک به صورت عمدی فراهم نشده باشد، ایرادی ندارد.
اما از نظر روانشناختی لازم است توجه داشته باشید که تحریک غریزه جنسی، در بسیاری از مواقع به توجه و تمرکز به مسئله جنسی است. تحریک غریزه جنسی از کانالهای جسمی مانند چشم،گوش، لمس و...عبور می کند. لذا اگر در کنترل و ورودی کانالهای مربوطه دقت بیشتری شود به این معنا که از حضور در مکانهای نامناسب، نگاه به تصاویر تحریک کننده، شنیدن مطالب جنسی و... آنگاه تحریک پذیری جنسی کاهش قابل توجهی خواهد داشت.
در عین حال بنابر اصل دوام انرژی و جابجایی ان لازم است انرژی روانی به فعالیتهای مفید مانند ورزش، تفریح و... هدایت شود. در این مسیر تحکیم معنویت از مسیر بندگی و بویژه نماز و روزه نقش ممتازی را ایفا می کند.
سعی کنید در دوست گزینی و انتخاب گروه های دوستانه، افراد و محافل مذهبی را مرکز ارتباط قرار دهید.

البته در کنار این نکات، بر حسب مطالبی که ارائه نمودید این احتمال مطرح است که وضعیت شما متاثر از وسواس باشد! لذا جهت تشخیص دقیقتر لازم است با یک روانشناس گفتگو کنید.

با نظر آقا مهدی موافقم.خیلیا نمیتونن برن دکتر یا این مسئله رو با کسی درمیون بزارن ولی این طوری باز میتونن درمورد مشکلشون اطلاعات بدست بیارن و به خودشون کمک کنن.
ممنون از مطالب مفیدتون

دکتر از لحاظ مسایل پزشکی و درمانی بعنوان یه فرد متعهد موظف است که مشکل شما رو حل کنه
خیلی عذر میخوام
اگر کسی روش نمیشه بره پیش دکتر اینجور موارد رد ذکر کنه
اشکال از خودشه که کم رو هست
و باید برود دنباله مشکله کم روییش
ای کاش موقع انجام گناه کم رو بودیم

سلام ببخشید همه اونهایی که این مشکل رو دارن مجردن دیگه . تجویز دارویی ممکنه درآینده متاهلی مارو دچار مشکلاتی مثل سردی جنسی و نمیدونم های دیگه بکنه اون وقت چیکار کنیم .

تصویر پاسخگو

با سلام
از آنجایی که ممکن است ریشه برخی هیجانات زیاد جنسی ، اختلالات هورمونی باشد ، استفاده از دارو در این موارد انجام می شود . اما باید توجه داشت که استفاده سرخود و بدون تجویز دارو ممکن همان مشکلاتی که گفتید در پی داشته باشد .
بنابر این برای استفاده از داروی خاص حتما باید تجویز لازم از پزشک متخصص باشد .

سلام
همه این چیزایی نوشتید درست اما از من بشنوید که تمام این موارد فقط روی کاغذ راحت هست و عمل کردن بهش سخته کلا توی این زمونه که دیگه کار ار گار گذشته خیلی دیر این چیزا به مردم گفته میشه من یادم نمیاد سیستم آموزشی این کشور به جای اینکه سریع توی آموزش این مسائل اقدام کنه وقتی این چیزا رو به ما میگن که فرد چه پسر چه دختر زود تر از سنش به بلوغ جنسی میرسه یعنی قبل از اینکه بیاد راه درست رو یاد بگیره خودش خودش رو تعلیم میده سلیقه جنسیش رو حتی قبل از بلوغ جسمیش تعیین میکنه متاسفانه مردم ما فقط حررررف میزنن میگن دختر باید این کار و بکنه پسر باید این کارو نکنه . خودتون رو بزارید جای ما مثل آدمی که به طرز عجیبی تشنه باشه و هییییی جلوش لیوان آب رو تکون بدن خداوکیلی چقدر میتونی دووم بیاری که لیوان آب رو نخوری . من بهت میگم . با تمام این تفاسیر تمام راهکار هایی که نوشتید حالت بدشو بگم کلا ۱ یا ۲ ماه بتونی خودتو نگه داری بعد این برهه زمانی آنچنان عذابش رو میکشی که خودت به سمتش میری نیازی به این تحرکات نیست . من یه جوان ۲۲ ساله هستم که تازه بعد ۳ سال که تونستم مدرک فوق دیپلمم رو بگیرم خوب ۲ ساله دیگه میخونم فوق لیسانسو میگیرم ۲.۵ میرم سربازی پایان خدمت بگیرم حداقل بعدش میرم سر کار ۳ سال کار میکنم تازه بتونم شاید یه خونه بخرم خوب ایشالا بعدش تازه به فکر ازدواج میوفتم ok شد چند سال ۱۰ سال من از صفر حساب کردم حالا شما بگید توی این ۱۰ سال به خاطره حیا با هیچ کسی رابطه نداشتم شما فکر کنید ۱۰ سال چه بلاهایی سر من اومده ختم کلام فقط توی این ۱۰ سال خدا رو بالا سرم دارم شاید یه معجزه بشه
ممنون از سایت خوبتون

تمام این توصیه ها به زبان ساده هست ولی واقعا دختری با سی و چند سال سن که فرصت ازدواج مناسب براش پیش نیومده با احساسات جنسی باید چه کنه؟ لطفا به جای این توصیه ها دعاهایی هم جهت ایجاد ازدواج برای دختران ثبت کنید تا انشاءالله همه به آرامش برسیم.
با تشکر

تصویر شهر سوال

با سلام
راه حل اصلی ازدواج دائم است که باید موانعش از بین برود. برخی موانع دست خود ماست و برخی دست مسئولین.

من که خوش به حالم ماهی دو سه بار تو خواب محتلم میشم. نه گناهی نه مهریه ای نه نفقه ای! اصلا هم فشار جنسی ندارم! آدم خودارضایی نکنه حتما محتلم میشه

قرص سیپروترون استات میل جنسی در مردان رو به شدت کاهش می ده.از مسعولین محترم می خواهم جوانانی که خیلی مشکل دارن این قرص رو بهشون معرفی کنن.در داروخانه به طور آزاد به فروش می رسه-دانشجوی پزشکی

تصویر شهر سوال

با سلام
اینگونه قرص ها برای همه مفید نیست و عوارض خاصی خودش رو داره.

واقعا چرا شعار میدید ؟؟؟ من سه ساله می خوام ازدواج کنم به هیچ عنوان نمیشه بخدا نمیشه ، حالا گیریم تا ده سال دیگه هم نشد پس من تا ابد از راه های کنترل شهوت پیشنهادی شما رو باید استفاده کنم دیگه ؟؟؟ واقعا خنده داره
۱۵ ساله دارم کار میکنم هزینه یه عقد و عروسی و ندارم بعد میگن به خدا توکل کن ... برو بابا

من نمیدونم باخودتون چه کردید که اینقدر درجه شهوتتون بالا رفته.کنترل کنید.تحمل کنید راحت هستید.مثل دوستمون که کنترل کرده بود وهر چند مدت محتلم شده و راحت با این قضیه کنار اومده.کارهای مذهبی هم بسیار مفید.

با سلام یه کتاب عالی درباره این موضوع کتاب جوان، هيجان و خويشتنداري
مولف : گروه نويسندگان« حديث زندگي » است که به راحتی در اینترنت موجود است
آدرس چند سایت برای دانلود
http://www.askdin.com/thread24084.html?referrerid=0
http://lib.eshia.ir/27318/1/13

بسم الله الرحمان الرحیم ضمن تشکر از کسانیکه این سایت رو راه انداختن. من امروز این سایت رو دیدم . بسیار عالیه. مطالب و راهکارهای ارایه شده خیلی خوبه . منم مثل شما که هم مطالب رو میخونین ، هم نظر میدین دوست داشتم چیزی که برام مفید بوده بگم . اولا حالا که فضایی به این خصوصی و مخفی که ابروی انسان نمیره که مشکلاتمون رو حل کنیم دیگه کسی نیاد بگه شما چرا این مشکلتو مطرح کردی ؛ خجالت کشیدمو از این حرفا . اتفاقا یکی از نعمتهای به نظرم الهی این شبکه اینترنت و نکات مثبتش همینه. سرتونو درد نیارم . دوستان کنار همه این چیزها دو تا مساله . همه ما با امام حسین رفیقیم . امام حسین علیه السلام هم ما ها را خوب درک میکنن. بنابراین اگه با تمام اون راهکارها با زهم از شیطان و نفس شکست خوردیم ناامید نشیم بریم از این رفاقته استفاده کنیم . ما با امام حسین رفیقم امام حسین هم در خانه خدا آبرو دارند خیلی کمک میکنن. البته اینکه گفتم یه مطلب قرانیه . سوره مائده آیه ۳۵. دوم که همزمان با اولی انجامش بدیم تو شرایطی که واقعا دنبال راهکار هستیم و از این گناها خسته شدیم و میبینیم نمیتونیم بهش غلبه کنیم بی رودروایسی خیلی صادقانه و خودمونی بشینیم یه جایی و این بیچارگی و ضعفمونو به خدا بگیم و خدا خیلی مهربونه . سوره زمر ایه ۵۳ و ۵۴ را ببینید . صد بار اگر توبه شکستی بازآی . این درگه ما درگه نومیدی نیست ... ببخشید طولانی شد

اقای ناشناس که میگی ایمه د ه تا دوازدهتا همسر داشتن خودتو با ایمه یکی ندون ایمه شیعه قصدشون از این ازدواجا دلیلای مختلفی داشته شما خیلی سخت در اشتباهی خجالت بکش

منم برای ملت توصیه هایی دارم،از این به بعد اگر گرسنه تون شد و توانایی رفع این نیازو نداشتید به غذا فکر نکنید و فیلمهای مستهجن آموزش آشپزی نبینید بجاش به چیزهای مثبت فکر کنید تا این نیازو فراموش کنید،اگر از این به بعد تشنه تون شد و به آب دسترسی نداشتید به دریا و رودخانه نگاه نکنید که باعث انحراف شما خواهد شد به جاش دو رکعت نماز بخوانید فراموش میشه،اگر احساس خواب کردید و توانایی رفع نیاز خوابیدن را نداشتید اصلا نگران نباشید بجای فکر کردن به استراحت و خواب یا نگاه کردن به بالش و متکا و تخت خواب دست پدر و مادر را بگیرید و به پارک بروید،هم خواب را فراموش کردید هم احسان کرده اید

ببینید راه کنترل شهوت ازدواج است.
شما صد تا دعا بدید.
.شما بگید سوره دخان
سوره ....
--
بازم شهوت میاد
ببینید اگه دلیل وجود شهوت در انسان چیه ؟
دلیل گرایش انسان به جنس مخالف چیه؟
چرا اصلا خدا شهوت رو در وجود انسان گذاشته؟
-
خوب شما می گید بنیاد خانواده.
ولی وقتی من کار ندارم ماشین ندارم خونه ندارم وضع مملکتم طوری هست که توش پارتی بازی میشه و پسر اون سپاهی میره سر کار و من که لیسانس دارم بیکارم با چی ارضا بشم؟
آیا من حق کار و ازدواج ندارم؟
میریم سپاه جذب بشیم می گن لیسانس داری ما دیپلم می خوایم.
بعدش پسر فلان نفر و .... رو راحت بدون اینکه حتی یک کلاس دانشگاه درس خونده باشه رو می برن راحت سر کار.
-
در مورد استمنا بیخود حرف نزنید اول دقیقا از لحاظ علمی برید بررسی کنید و بی مطالعه هم منبر نرید چون سایت خودتون رو زیر سوال می برید.

تصویر پاسخگو

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز بابت ارسال نظرتون
درباره بحث کنترل شهوت شما را ارجاع می دهیم به مطلب دیگری که در همین سایت گذاشته ایم که توضیح کامل درباره مسائلی که مطرح کردید را داده است :
http://soalcity.ir/node/333

اما در باره استمنا باید عرض کنیم هم دلایل علمی و هم دلایل شرعی بر نادرستی این کار وجود دارد . ضمن دعوت از مطالعه لینک زیر ، اگر بحثی درباره دلایل علمی خودارضایی دارید استفاده می کنیم :
http://soalcity.ir/node/1725

سلام يك سال خود ارضايي ميكردم تا اينكه متوجه ضرر هاش شدم اگه ميشه كمكم كنين ترك كردم ولي ميترس عوارض ش روم اثر گذاشته باشه اگه ميشه كمكم كنيد خواهشا جواب رو به ايميلم بفرستين ضمنا من خيلي سنم كمه ۱۳ سالمه

تصویر پاسخگو

سلام دوست عزیزهمین که اینعادت زشن رو ترک کردی خیلی کار بزرگی انجام دادیسعی کن با ورزش و تحرک بدنی و پر کردن اوقات فراغت خودت با مطالعه  و انجام کارهای اجتماعی مثل  مشارکت در فعالیت های مسجد و هیئت و گروههای فرهنگی ،فکر و ذهن خودت رو از مسائل جنسی منصرف کنی .به مرور سیستم بدنی شما در جهت بازیابی آنچه در این مدت یک سال از دست داده ، کار خواهد کرد و عوارض خودارضایی شما را از بین خواهد برد . 

سلام وقتی بچه بودم ناخواسته و بدون اینکه بدونم گناهه انجامش دادم سالهاست که دارم سعی میکنم ترک کنم ولی هنوز موفق نشدم تا امروز که یه حدیثی دیدم بض گلومو گرفت امیدوارم خدا از هممون بگذره...
.
.
ابو بصیر اسدی مى‏گوید: از امام صادق (ع) شنیدم که ‏فرمود: روز قیامت خداوند با سه کس سخن نمى‏گوید و به آنان نگاه نمى‏کند [۲] و آنان را پاک نمى‏گرداند و عذاب دردناکى خواهد داشت: کسى که موى سفید خود را بکند، و کسى که با خود نکاح کند (استمنا)، و مردی که خود را در اختیار همجنس گرایان قرار دهد.
.
.
.
.
.
فقط متونم بگم که شرمنده خدامم

بعضی وقتا به مخالفت های بیخودی خانواده ام برای ازدواج فکر میکنم کاش منم دانشگاه نرفته بودم و مثل خواهرام زیر بیست ازدواج میکردم
از این همه گناه خسته ام برای
هیچ وقت فکر نمی کردم روزی به اینجا برسم
کاش خدا زودتر راهی جلو پام بذاره وگرنه برای فرار از حمام رفتن ها که واقعا دیگه خجالت میکشم شاید بی دین بشم خیلی
دوستان شنیدید میگن از زبانی که گناه نکردی دعا کن
برا همه دعا کنیم

باسلام
دعای احتلام راموقع خواب بخوانید
التماس دعا

سلام من ۱۷سالمه الان ۳ساله ک ب این بیماری مبتلاشدم وقتی این عملو انجام میدم یه حس خوبی بهم دست میده لذت میبرم ازش ولی بعدش پشیمون میشم تا الان مثل دیوونه ها ۳،۴بار توبه کردم ولی باز این عمل شکستم داده الانم باز پشیمونم نمیدونم چیکارکنم ب گناهش ک فک میکنم عذابم میده ولی شده واسم ی عادت عادی شده ایمانم ضعیف شده چیکارکنم؟مرسی از راهنماییتون.

با عرض سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

یكی از آسیب های جدی كه امروزه برای جوانان عزیز به خصوص در وضعیت فعلی جامعه و دشوار بودن امر ازدواج به وجود آمده است، عادت به خودارضایی است.
در همین ابتدا باید عرض کنیم که:
به هیچ وجه خود را دست و پا بسته فرض نکنید. بدانید صدها هزار توانسته‌اند که ترک کنند و شما از آنان مستثنا نیستید.

*** در ادامه توجه شما را به نکات کلی در زمینه خودارضایی جلب می‌نمایم:
اضطراب نقش مؤثری در تشدید قوای جنسی دارد. و در تولید نیاز جنسی کاذب سهم به سزایی دارد. ارضای جنسی تا حدودی برای کاهش اضطراب مفید است، ولی اگر ارضای جنسی از طریق حرام (مانند استمنا) صورت گیرد، با این که به صورت موقت از اضطراب می‌کاهد، ولی پس از مدت کوتاهی به خاطر تشدید احساس گناه سطح اضطراب را دو چندان می‌کند. با این وصف اضطراب هم علت و هم معلول استمنا محسوب می‌گردد.

همان طور که اضطراب در گرایش به خودارضایی مؤثر است، کاهش اضطراب از طریق ورزش سنگین منظم، تنفس عمیق ۲۵ تا ۳۰ بار در روزو داروهای گیاهی و شیمیایی سهم بسزایی در کاهش میل به خودارضایی دارد.
مانند یک محقق دست به تحقیق در زمینه افکار، احساسات و رفتارهای انگیزاننده میل به خودارضایی در خود بزنید. زمان و مکان و شرایط جسمی و روحی در قبل و بعد از خودارضایی را ثبت نمایید، به تعبیری روشن‌تر ببینید خودارضایی با چه فکری آغاز می‌گردد، سپس این فکر مزاحم چه احساسی در شما برمی‌انگیزد و این احساس چگونه به رفتار خودارضایی در شما می‌انجامد، همچنین معمولاً در چه زمانی‌هایی و در چه مکان‌هایی و در چه شرایط جسمی ـ روحی میل به خودارضایی در شما تشدید می‌گردد.
پس از رصد روانی ، به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. از نتایج این تحقیق می‌توانید راهکارهای کارآمد ترک خودارضایی را استخراج نمایید، مثلاً وقتی که اعصاب تان خرد است، وقتی که دوستان متأهل خود را می‌بینید، وقتی که با مادرتان جر و بحث می‌کنید، وقتی که اضطراب امتحان دارید، یا وقتی که به پسر خاصی می‌اندیشید.
عیناً همین قضیه در زمینه مکان‌های تحریک‌زا تکرار می‌گردد .وقتی در اتاق خواب هستم، وقتی تنها در خانه هستم، وقتی دستشویی می‌روم و...

از سوی دیگر نگاهی موشکافانه به پرونده گذشته خودارضایی خویش بیفکنید، ببینید در چه شرایطی توانسته‌اید بر خودارضایی فایق آیید و با چه تکنیک‌های فاصله بین وهله‌های خودارضایی را افزایش داده‌اید، چه زمانی برای ترک کوتاه مدت یا دراز مدت خودارضایی موفق بوده‌اید.
در این مرحله نیز تحقیق نیز به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. این پایش روانی دست شما را برای اتخاذ یک راهکار مناسب باز می‌کند.
منصف باشید . همان طور که به تنبیه ذهنی ـ عملی خودارضایی خویش می‌پردازید، به تشویق ذهنی ـ عملی موفقیت‌هایی هرچند اندک خود در ترک خودارضایی بپردازید.
اگر حتى یک روز هم در ترک موفق بودید، با کمال سخاوت به تشویق خود بپردازید. خودتشویقی می‌تواند علاوه بر ارتقای سطح اعتماد به نفس و عزت‌نفس به کاهش اضطراب شما کمک شایانی کند. خودتشویقی می‌تواند به صورت کلامی یا غیر کلامی (مانند خرید یک بستی یا دیدن یک فیلم جذاب یا سجده شکر و ...) باشد.

با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی و خود ملامتگری به یاد داشت نکات مثبت خود بپردازید. هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.
به جای ترس بیمارگونه از خدا، ‌با انجام اعمال پسندیده، ‌سعی در تقرب بیش تر به او نمایید. خداوند همه گناهان را می‌بخشد . بزرگ ترین گناهان شما از این امر مستثنا نیست.
برای ۲۴ ساعت خود برنامه‌ریزی سبک و سهل الوصول انجام دهید. با اشتغال ذهنی به امور مثبت از هر گونه اشتغال فکری به تفکرات تحریک‌زا پرهیز نمایید.
سعی نمایید از تکنیک‌های انزجاردرمانی و شرطی‌زدایی استفاده کنید. لذت کاذب خودارضایی را با یک امر منزجر کننده ذهنی مانند تصور صحنه تهوع‌آور یا خوردن داروی تلخ پیوند بزنید و با آن تداعی نمایید یا آن که فرایند شرطی شده (اضطراب - خودارضایی) را به (اضطراب - ورزش یا تفریح سالم، تنفس عمیق، رفتن به سر یخچال و آب خوردن و...) تبدیل نمایید.

موفق باشید.

با سلام موارد بالا را انجام دهيد به اضافه ي خواندن قران به خصوص وقتي كه اين افكار سراغ شما مي ايند به تلاوت قران گوش كنيد خيلي موثره

یکی از بزرگترین قدمها برای تسهیل ازدواج در این کشور، اختیاری شدن خدمت سربازی، اون هم با حقوق معقول هست.(مثل همه دنیا).خود من به شخصه از ابتدای دانشجویی موقعیت کار و طبیعتاً ازدواج داشتم اما بدلیل نداشت پایان خدمت از همه چیز محروم شدم.الان ۲۶ ساله فوق لیسانس، باید برم سربازی.با همین شرایط اجباری بودن خدمت هم اگر کشور ثروتمند ما مثل همه دنیا یک حقوق معقول به سرباز میداد من حتما ازدواج میکردم.نکته اینجاست که ازدواج جوانان واقعا از اولویت های واقعی مسئولین نیست.

میدونم شاید این پیام منتشر نشه اما خودت بخونی هم برام بسه:

تصمیم گیرندگان برای ما پیره مردهایی هستند که جوانیشان در زمان آزادی گذشت. کارو ازدواج داشتند و در پیری برای کنترل شهوت ما توصیه و پند و اندرز ارائه میدهند.برای افزایش جمعیت فتوا میدهند و سخنرانی میکنند به جای اینکه هزینه کنند بودجه کلان اختصاص دهند از فکر خود جوانان تحصیل کرده استفاده کنند، معضلی بنام سربازی که همه دنیا با آن کنار آمده را حل کنند.

جوونی که صدای انتقادش حتی برای سایت معمولی شما هم قابل انتشار نیست.چه انتظاری میره کسی درد ما رو بفهنه تا به فکر درمان بیفته.
باتشکر از شما

با سلام من مطالب و نظرات رو خواندم گاهی سخته که یک فرد مجرد خودآرایی کنه تا احساسش سرکوب شه ولی گاهی آدم مجبوربه تا عز اب نک شه ولی این حرف که زنان حس شهوت باید سرکوب بشه ولی مرد چون مرده قدرت سرکوب کمتره قبول ندارم من تا حالا با هیچ کی نبودم ولی دوستانی بودن که داشتند و می گفتند این راه بهتره هم سرت گرم میشه و هم ارضا میشه بعدا هم جدا می شید یا به هم می رسید ولی واقعا سخته خود اعضایی گاهی تنها راه حله اما من سعی خودمو میکنم امید است شما هم بتوانید

با عرض سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

ممنون و تشکر از اینکه مطالب و کامنت ها را مطالعه کردید.
در پاسخ به مطلبی که مطرح کردید، توضیحاتی را ارائه می کنیم که امید است توجه و عمل به آن ها مفید واقع شود:
بعضی ها تصور می کنند کنترل قوای جنسی و تعدیل آن به عنوان حل مشکل نیاز جنسیِ قبل ازدواج، به این معنی است که دیگر هیچ رغبت جنسی در آنها نباشد و مدام برای توجیه گناه شان صحبت از وجود مشکل کرده و می خواهند کلاً این نیاز نباشد تا به گناه نیفتند!

غرایز و هواهای نفسانی [چه غریزه شهوت جنسی باشد و چه غرایز و هواهای دیگر نفسانی]، نه تنها قابل سرکوب نیستند، بلکه اصلاً نباید سرکوب شوند. چرا که هر چه در وجود ما هست را خداوند حکیم داده است و هر چه او داده لازمه و نیاز رشد طبیعی انسان می‌باشد.

فکر نکردن به نیاز جنسی قبل از ازدواج راهکار دارد و برای اینکه چطور حواس ما به سمت دیگری برود و ذهن ما با مسائل جنسی درگیر نشده و قوای جنسی طغیان نکند، دو راه پیش روی ماست:
۱. غلبه دادن عقل بر احساس و غریزه:
وقتی عقل بر شهوت غلبه کند، مثل همان حالتی است که انسان غذا را دیده و می داند غذا مسموم است. لذا وقتی عقل غلبه کند، احساس منفعل می شود و انسان گرفتار کار نسنجیده نمی گردد. جهت تقویت عقل بر احساس، باید از راه هایی مثل امتناع از گوش دادن به موسیقی، عدم عجله هنگام تصمیم گیری و تأمل کردن در عواقب تصمیم و ایجاد ثبات در جنبه های مثبت روانی شخصیت کمک گرفت.
۲. ایجاد مشغله روزمره همراه با فعالیت بدنی:
یکی از راه های تعدیل و خاموش کردن آتش شهوت و جلوگیری از طغیان آن، ایجاد مشغله است. مشغله ای که هم ذهن شما را درگیر خودش کند تا نتوانید به این موضوع فکر کنید و هم قدرت بدنی شما را تحلیل کند و انرژی اضافه ای در بدن نماند که برای تخلیه دنبال سوژه باشد. از طرفی وقتی بدن در حرکت باشد، امکان تمرکز کمتر است و همین کمک می کند به اینکه ذهن روی این موضوع متمرکز نشود. چون اگر نیروی بدن انرژی خودش را صرف حرکت فیزیکی کند، مجالی برای اینکه همزمان این انرژی را خرج امور ذهنی کند نمی ماند.

موفق باشید.

سلام من مدتی زیادیس دچار عمل زشت خود ارضایی هستم خیلی کارا کردم تنبیه و.. مثلا یه مدت یه لیست تهیه کرده بودم برای هربار گناه خود ارضایی مبلغی جریمه بدم تا شاید از سرم بیفته ولی نشد یه مدت تنبیه بدنی مثل کش می بستمو اینا اینم نشد یه مدتی قران میخوندم اونم نشد خسته شدم بخدا دیگه روم نمیشه اسم خدارو بیارم توبه کنم خجالت میکشم از خدایی خودم خسته شدم هربار توبه میکنم دوروز بعد اه کمکم کنید تورو خدا

پرسشگر گرامی!
با سلام و تشکر از و تشکر از ارتباطتان با «شهر سوال».

قبل از هر بحثی در ابتدا باید خدمتتان عرض کنم که:
اولین و آخرین راه حل وترک مشکل خود ارضایی فقط و فقط اراده خود شخص است!

در اين پاسخ به برخي از روش‌هاي پيشگيري از خود‌ارضايي اشاره مي‌کنيم، اميد است با به کار بردن آن‌ها از اين دام خطرناک به راحتي عبور کنيد و آينده تحصيلي، شغلي، خانوادگي و از همه مهم‌تر آينده معنوي خود را تضمين نماييد:

۱- نیاز به آگاهی:
خود ارضایی یک انحراف عملی است و باید با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعایت دقیق دستورالعمل محقق نمی شود، ولی چون هر عملی نیاز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد، بنابراین راه کنترل و درمان این بیماری و عادت زشت نیز بدون کسب آگاهی میسر نیست. آگاهی، ازطریق مطالعه در آثار و اطلاعاتی كه در این زمینه وجود دارد، بدست می آید. زمینه های مطالعه عبارتند از:
* اینكه این عمل به لحاظ شرعی حرام و از نظر اخلاقی گناه محسوب می شود.
* مطالعه در پی آمد ها و عواقب سوء آن.
* آشنایی با روش پیشگیری و درمان.
ترک گام به گام خود ارضایی.
كسب آگاهی در موارد یاد شده باعث بیداری انسان می شود و زمینه "توبه, پشیمانی و کنترل آن" را در او فراهم می آورد.

۲- طبیب خود شوید:
مانند یک محقق دست به تحقیق در زمینه افکار، احساسات و رفتارهای انگیزاننده میل به خودارضایی در خود بزنید. زمان و مکان و شرایط جسمی و روحی در قبل و بعد از خودارضایی را ثبت نمایید، به تعبیری روشن‌تر ببینید خودارضایی با چه فکری آغاز می‌گردد، سپس این فکر مزاحم چه احساسی در شما برمی‌انگیزد و این احساس چگونه به رفتار خودارضایی در شما می‌انجامد، همچنین معمولاً در چه زمانی‌هایی و در چه مکان‌هایی و در چه شرایط جسمی ـ روحی میل به خودارضایی در شما تشدید می‌گردد.
پس از رصد روانی، به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. از نتایج این تحقیق می‌توانید راهکارهای کارآمد ترک خودارضایی را استخراج نمایید، مثلاً وقتی که اعصاب تان خرد است، وقتی که دوستان متأهل خود را می‌بینید، وقتی که با مادرتان جر و بحث می‌کنید، وقتی که اضطراب امتحان دارید، یا ...
عیناً همین قضیه در زمینه مکان‌های تحریک‌زا تکرار می‌گردد: وقتی در اتاق خواب هستم، وقتی تنها در خانه هستم، وقتی دستشویی می‌روم و...

۳- خود را تشویق کنید:
از سوی دیگر نگاهی موشکافانه به پرونده گذشته خودارضایی خویش بیفکنید، ببینید در چه شرایطی توانسته‌اید بر خودارضایی فایق آیید و با چه تکنیک‌های فاصله بین وهله‌های خودارضایی را افزایش داده‌اید، چه زمانی برای ترک کوتاه مدت یا دراز مدت خودارضایی موفق بوده‌اید.
در این مرحله نیز تحقیق نیز به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. این پایش روانی دست شما را برای اتخاذ یک راهکار مناسب باز می‌کند.
منصف باشید. همان طور که به تنبیه ذهنی ـ عملی خودارضایی خویش می‌پردازید، به تشویق ذهنی ـ عملی موفقیت‌هایی هرچند اندک خود در ترک خودارضایی بپردازید.
اگر حتى یک روز هم در ترک موفق بودید، با کمال سخاوت به تشویق خود بپردازید. خودتشویقی می‌تواند علاوه بر ارتقای سطح اعتماد به نفس و عزت‌نفس به کاهش اضطراب شما کمک شایانی کند. خودتشویقی می‌تواند به صورت کلامی یا غیر کلامی (مانند خرید یک بستی یا دیدن یک فیلم جذاب یا سجده شکر و ...) باشد.

۴- نکات مثبت خود را یادداشت کنید:
با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی و خود ملامتگری به یاد داشت نکات مثبت خود بپردازید. هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.
به جای ترس بیمارگونه از خدا، ‌با انجام اعمال پسندیده، ‌سعی در تقرب بیش تر به او نمایید. خداوند همه گناهان را می‌بخشد . بزرگ ترین گناهان شما از این امر مستثنا نیست.
برای ۲۴ ساعت خود برنامه‌ریزی سبک و سهل الوصول انجام دهید. با اشتغال ذهنی به امور مثبت از هر گونه اشتغال فکری به تفکرات تحریک‌زا پرهیز نمایید.
سعی نمایید از تکنیک‌های انزجاردرمانی و شرطی‌زدایی استفاده کنید. لذت کاذب خودارضایی را با یک امر منزجر کننده ذهنی مانند تصور صحنه تهوع‌آور یا خوردن داروی تلخ پیوند بزنید و با آن تداعی نمایید یا آن که فرایند شرطی شده (اضطراب - خودارضایی) را به (اضطراب - ورزش یا تفریح سالم، تنفس عمیق، رفتن به سر یخچال و آب خوردن و...) تبدیل نمایید.

** و در نهایت اینکه:
به هیچ وجه خود را دست و پا بسته فرض نکنید. بدانید صدها هزار توانسته‌اند که ترک کنند و شما از آنان مستثنا نیستید.
توجه داشته باشید كه تنها رعایت تمام این امور، بدون كم و كاستى و به صورت مستمر، نتیجه‏ بخش خواهد بود. نباید توقع داشته باشید که این عادت ناگهان قطع و درمان شود، به هر میزان که بتوانید دفعات آن را به تدریج کم کنید، موفقیت محسوب می شود.

موفق باشید.

سلام.
وقت به خیر.
بنده هم مدتی نمیتونستم جلوی شهواتم رو بگیرم.
اما با استعانت از خدای بزرگ و تلاش خودم در این زمینه بالاخره مدتی طولانی هست که خودم رو در برابر غرایز جنسی کنترل میکنم.
اما الان هرچقدر هم که تصاویر مستهجن به طور اتفاقی میبینم و یا با نامحرم برخورد میکنم هیچ حسی ندارم.
هیچ حسی...
و این منو نگران میکنه.
چراکه بالاخره بنده هم مثل بقیه انشاالله روزی ازدواج خواهم کرد و اگر این بی احساسی بنده ادامه پیدا کند دچار مشکل میشوم.
از شما تقاضا دارم در این راه کمی مرا راهنمایی کنید.

پرسشگر گرامی!
با سلام و تشکر از و تشکر از ارتباطتان با «شهر سوال».

باید توجه داشت که:
از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند.

سعی کنید فضایی پیش آوردید که حتی به صورت اتفاقی هم عکس های غیرحلال را نبینید.

و در آخر:
لازم است شما به مشاور مراجعه کنید تا شرایط شما مورد ارزیابی قرار گیرد از این جهت که علت مشکل شما ریشه یابی شود، ممکن است مشکل شما روحی روانی باشد یا اینکه جسمانی باشد.

موفق باشید.

یه مشت اراجیف...شمایی که این چرندیات رو نوشتی بگو ببینم خودت چقدر وقتی مجرد بودی تونستی شهوتتو کنترل کنی؟؟؟؟؟اینقدر موهبت موهبت نکنید که حالم از هرچی موهبت اینجوریه به هم میخوره...اگه برا تشویق و ترویج ازدواج کاری از دستتون بر نمیاد(شایدم بر میاد حالشو ندارید)لااقل نمک رو زخممون نپاشید.....به قول استاد رائفی:مارا به خیر تو امید نیست لا اقل شر مرسان.

با عرض سلام و تشکر از ارتباط با شهر سوال!

بیننده گرامی، درک شرایط جوانان گرچه سخت است، اما برای نویسندگان و پاسخگویان مرکز ملی با توجه مراجعات زیاد، کار دشواری نیست!
ببینید باید در فضای موجود با وجود شرایط و موقعیت های در دسترس، کنترل و مدیریت شهوت کاری بس دشوار است که بر هر عاقلی پوشیده نیست، اما کم نیستند جوانانی که توانستند با مدیریت و اخذ مشاوره ها، زندگی روبراهی داشته باشند.

مى دانيم جوانى دوران «بحران» غرائز مخصوصاً «غريزه جنسى» است.
اين غريزه اگر به صورت صحيحى رهبرى نگردد خرد كننده ترين ضربت را بر پايه خوشبختى و سعادت جوانان خواهد زد، و سرنوشت آنها را به كلى دگرگون خواهد ساخت.
نيروهاى خلاّق آنها، همچون غنچه هاى ناشكفته پرپر شده نابود خواهند شد، و «نبوغ» و «ابتكار» آنان كه ممكن است سرچشمه افتخارات فراوانى براى خودشان يا اجتماع گردد مسلّماً به هدر خواهد رفت.
تعداد قربانيان اين راه در ميان جوانان كم نيستند و تعداد كسانى كه پس از بيدارى از خواب گران خود، دردناك ترين تأسف و ندامت را بر روح خود احساس مى كنند نيز فراوانند.و بسيارند كسانى كه با آثار شوم اين عدم رهبرى صحيح تا پايان عمر خويش دست به گريبان مى باشند!

موفق باشید.

سلام ب نظرم میشه شهوت رو کنترل کرد با سرگرم کردن خودتون ، مطالبی که خوندم فهمیدم پسرا خیلی زود تحریک میشن واقعا سخته باورش حتی رفتارای عادی !!! سلام و احوال پرسی !!! واقعا تو شرایط وحشتناک الان جونا باید چیکار کنن ، گناهش ب گردن اونایه که اینقدر شرایط رو واسه جونا سخت کردن !! خدا نگذره ازشون
من ۲۵ سالمع تا چند وقت قبل نمیفهمیدم استمنا چیه ! درصورتی خودمم هرازگاهی بهش دچار بودم الانم میاد سراغم ولی وقتی فک میکنم گناهه سعی میکنم خودمو کنترل کنم ! ماکه دختریم سخته چه برسه ب پسرا !!
مطلب یکی رو خوندم که نوشته بود نماز میخونه و اهنگ سنتی گوش میده خوبه خوش بحالت. !

اول خودم و بعد شما رو توصیه می کنم به حجامت
حجامت
حجامت
حجامت
واقعا معجزه می کنه و آدم رو متعادل می کنه, کافیه هر وقت که میل جنسی بهتون فشار آورد , حجامت با خون گیری زیاد انجام بدید

در احادیث یکی از دلایل میل به زنا , جوشش خون هست و درمانش حجامت

یک بار انجام دهید

خودتون نتیجه اش رو که ببینید , همیشه ادامه خواهید داد

موفق باشید
یا حق

دوستان سلام .
این متن و مقاله ای که دوست عزیزمان گذاشتن در واقع از اسشم هم معلومه کنترل ، کنترل ، کنترل
اشاره ای به کم شدن میل جنسی نداره و فقط راه کار هایی برای جلو گیری از بیشتر شدن این حس هست .
ولی من یه سوال از دوست عزیزمان که این مطلب رو گذاشتن دارم .
عزیز من حرف شما درست من یه سری کار ها مثه دمر خوابیدن ، خوردن میوه هایی که نام بردی و بسیاری چیز هایی گفتی و دست خودم هست رو انجام نمیدم و تا جایی که بتونم تلاشم رو میکنم و این حس رو محدود میکنم .ولی خودت بگو انصافا تو خیابون داری راه میری مجبور روبرو رو نگاه کنی که یه وقت نخوری زمین وقتی با اون وضع مواجه میشی باید چی کنی یا مثلا تو دانشگاه برای کنفرانس پا شدی رفتی جلوی همه و فقط باید به دانشجو ها نگاه کنی و با اون وضع.... خوب دیگه این جا که دست من نیست.
به خداااااااا اگه یوسف با یه زن مثه اون فاحشه طرف بود این روز جوون های ما با خیلی بیشتر از این ها طرفند .
انگار یه سفره کاملا باز و پر از خوراکی های خوشمزه رو جلوی همه باز کردی و نباید از اون بخوری .
دیگه واقعا نمیدونم چه کنم .حالا من که هیچ من ۲۵ سالمه و دیگه نزدیک ازدواج اگه خدا بخواد دلم برای داداش کوچیکم ی سوزه که ۱۵ سالشه و قشنگ میفهمم به چه سختی خودشو کنترل میکنه و بعضی وقت ها آنقدر دلم براش میسوزه که پنج روز پشت سر هم تو خواب باید پاشه بره حموم.

باز هم تشکر یا حق.

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام. از حضور شما در شهر سوال و اظهار لطفتان بسیار خرسندیم. قطعاً وفور موقعیت های تحریک کننده شهوانی برای جوانان ( و حتی غیر جوانان) و موقعیت های متعدد ارضای این نیازها از راههای نارست در این دوره، و تفاوت چشمگیر آن با دوره های قبل به لحاظ فراوانی و شکلی و تنوع، امری غیر قابل انکار است. از سوی دیگر اگر به ابتدای متن توجه کرده باشید عنوان شد که راهکار اصلی و اساسی اسلام برای پاسخ به نیاز و غریزه جنسی ازدواج (به هر شکل آن )است، ما معتقدیم خداوند اگر محدودیتی قرار داده، راه (و بلکه راه های) درست آن را نیز تعیین فرموده ، اما متاسفانه ممکن است جامعه مسلمین یا برخی فرهنگ ها و یا رسومات، راه انجام امور حلال را سخت، دشوار، یا حتی غیر ممکن سازند.بنابراین توصیه اول و اصلی در مورد این غریزه، برآورده کردن آن از طریق حلال و درست آن یعنی ازدواج است. اما در غیر این صورت که نه امکان ازدواج دائم و نه ازدواج موقت به هیچ طریقی مهیا نبود، برای کاهش شهوت و احساسات جنسی راههایی وجود دارد که برخی از آنها ذکر شد. ضمنا با اینکه دلسوزی شما برای برادر کوچکتان بسیار قابل تقدیر و تحسین است اما این را بدانید که دوره ای از نوجوانی، ویژگی هایی دارد از جمله آنچه شما فرمودید، که همه انسانها (ما و شما و دیگران) این دوره را گذرانده و باید سپری کنند، بنابراین جای نگرانی ندارد.
موفق باشید

دلم میسوزه والا من خودم یه سری تصویرای ذهنی خوب برا خودم درست کردم اصلاهر دفعه م ک میخوام تصاویر نامناسب بیارم نمیشه بازم همون تصویرای خوب میاد بعدشم ذکر خدا رو میگم و کمِی آروم میشم خیلی مفیده امتحان کنید مثلا خودتونو توی کوه ودشت ببینید در حالی که بارون میاد و شما دارید نوشیدنی مورد علاقه تون رو می نوشید خیلی خوبه.

با سلام و تشکر از حضورتان در شهر سوال!

این نکته و راهکاری را که بیان کردید، قابل تأمل و قابل استفاده بود.
اما پیش از بیان راه کار برای غلبه بر شهوت یا جلوگیری از آن بیان نکته ای لازم به نظر می رسد.

افزایش طبیعی شهوت، در سنین دوران پس از بلوغ معمولاً امری عادی بوده و چه بسا بیشتر نیز بشود؛ پس جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود، اما باید توجه داشت که در برخی از وقت ها به دلیل بعضی از اعمال؛ مانند دیدن عکس و فیلم های مستهجن این پیشرفت و افزایش غیر عادی و به صورت افراطی به پیش می رود که می تواند آثار منفی جسمی و روحی و روانی به دنبال داشته باشد و چون ظاهراً شما مجرد هستید از این رو این نگرانی در شما مضاعف خواهد شد. بنابر این باید به دنبال علل و اسباب آن بوده و پس از شناخت آن در پی علاج و مداوای آن باشید، یعنی اموری که موجب این افزایش شهوت شده را ترک نمایید.

اما برای غلبه بر شهوت جنسی بهترین راه ازدواج است و چنانچه امکان ازدواج ندارید. راه های زیر پیشنهاد می شود:

۱- با دوستان پاک و با تقوی رفاقت کنید؛

۲- از دوستانی که حریم و حدود الهی را می شکنند به شدت بپرهیزید؛

۳- در مجالس دعا و محافل موعظه و نماز جماعت شرکت کنید؛

۴- از پر خوری و غذاهای چرب و پر انرژی بپرهیزید؛

۵- از مشاهده صحنه های مهیّج و تحریک کننده جنسی دوری کنید و حتی به آن نیندیشید؛

۶- ورزش را در برنامه منظم و روزانه خود قرار دهید؛

۷- سعی کنید هیچ وقت تنها نباشید؛

۸- برنامه منظم مطالعاتی برای خود قرار داده و بکوشید اوقات فراغت خود را با مطالعه و فعالیت های علمی و فرهنگی مناسب و ورزش پر نمایید؛

۹- حتی المقدور هفته ای یک یا دو روز، روزه بگیرید؛

۱۰- چنانچه با وجود انجام راه های قبل، میل جنسی بیش از حد معمول است که در برابر آن احساس ناراحتی و ناتوانی می کنید، می توانید از یک پزشک در این مورد کمک بگیرید.

موفق باشید.

عزیزم تصاویر نامناسب رو شما نمیاری شما تنها یادت می افته و بعدش بهت القا می کنن
این کاری که شما در مقابل این وسوسه می کنید بر می گرده به عمل خودتان

کنترل شهوت سخت هست ولی کنترل ذهن به مراتب بسیار سختتر

در واقع اول کنترل شهوت و بعد اگر تلاش کنید خداوند کنترل ذهن را هم می دهد

من خودم شهوتم رو کنترل می کردم ولی ذهنم رو هر کاری می کردم نمی شد که نمی شد

نمی دونم یه بار ناراحت بودم که چیکار کنم چون وقتی تصویر نامناسب به ذهنت بیاد و نتونی جلوش رو بگیری این باعث میشه که هم احتلام شبانت زیاد بشه و هم دفعات بیشتری تحریک و اذیت بشی شاید می شد من سه روز پشت سر هم تو خواب محتلم میشدم و این برای جوانانی که کم رو هم هستند سخت هست

یه چند سال قبل همینطور که نشسته بودم و همینطور نمی تونستم افکارم رو کنترل کنم یهو یادم افتاد که روزه کشنده شهوت هست طبق روایات
درست پنجم ماه رجب بود عهد کردم که برای کاهش شهوت ۴۰ روز روزه بگیرم و ثوابشو به امام زمان (عج) هدیه بدم البته تو این بین تولد هر امامی هم بود اون روز ثوابش می رفت به همان امای که تولدشه و ما بقی رو اینطور عهد کرده بودم که برا امام دوازدهم باشه
باور کنید پنج روز از روزه گرفتنم گذشته بود انگار یه چیزیم شده بود که باعث میشد که من نمی تونستم تصاویر نامناسب رو بیارم تو ذهنم در صورتی که هدف من هم کنترل ذهن نبود بلکه کم شدن شهوتم بود
همونطور که این دوستمون گفتند عوض تصاویر نامناسب نا خداگاه سر از طبیعتی زیبا با اب زلال که جاری هست در می اوردی نمی دونم چقد به خاطر این اشک ریختم چون اصلا ادم متحول میشه و به راحتی یه چیزایی رو درک می کنه

اصلا از پنجم به بعد چقدر من راحت شدم ۴۰ روز روزه گرفته بودم که تو این ۴۰ روز یکم از شهوتم کم بشه که ابزار کنترل شهوت رو بدست اوردم و خیلی چیزای دیگه

یادمه چهلم که شد درست نیمه شعبان بود روز تولد امام مهدی(عج) چهلم خیلی گریه کردم و شکر کردم و اینکه از اول من امام زمانی نبودم
روزه گرفتن سخته مخصوصا اگر بتونی به عهدی که بستی پایبند بمونی چون اگر بشکنی باید کفاره هم بدی
یادمه چقد وسوسه می شدم که ولش کن ولی چون دیدم که شکستنش گناهه و کفاره هم داره موهام سیخ سیخ شدند و اراده لازم رو بدست اوردم

ذکر لا حولا و لا قوه الا بالله علی العظیم
این دوستمون گفت که نمیشه تصویر نامناسب بیارم منم یاد همون روزای خودم افتادم روزایی که واقعا جنگیدم به مراتب خودم دیدم و فهمیدم که چرا مقابله با نفس حکم جهاد اکبر رو دارد

بعد از این دیگه احتلام شبانه تو یک ماه به یه بار کاهش یافت اصلا بعضی چیزا رو نمیشه گفت یعنی تفاوتهای قبل کنترل ذهن و بعدش رو
همیشه به خاطر این موضوع شاکرم چون دیگه تصاویر نامناسب حتی تو خواب هم نمی بینی

من خیلی دوست داشتم که به دوستام کمک کنم این تجربه من هست
توسل به اهل بیت (ع) چه ها که با ادم نمیده یعنی یه تعداد معینی روزه یا نماز بخونی و تقدیم کنی به ساحت مقدس امام زمان و ازش حاجت بخوای هر چند هیچ امیدی هم نداشته باشی

تو این چند سال من چه ادم عوضی بودم ولی توبه از ته دل با ادم چه می کنه و بعد از این هم از خدا خودش و پیامبر و اهل بیتش رو می خوام و همینطور که همیشه ما رو تو راهی که خودش می پسنده ثابت قدم نگه داره چرا که مقابله با شبهه هایی که دشمنان ایجاد می کنند اگر به دنبال جواب شبهه نری تو رو از مسیرت منحرف خواهند کرد و بعدش پشیمانی به دنبال خواهد داشت
راه رفتن و صحبت کردن و نگاهاتون امام زمانی میشه همیشه خدا رو به یاد دارید
حتی خوابای خوبی هم می بینید

منم مثل شما مجردم و الانم شرایط ازدواج رو ندارم ولی به لطف خدا و پیامبر و اهل بیتش توانستم نفسم رو مهار کنم و خدا رو بیش از پیش شاکرم

تلگرام و وایبر و واتس اپ و ... همگی کار رو برای شما سخت خواهند کرد
نماز اول وقت باشد و بدانید در نماز چی می گین تاثیرش رو خواهید دید
و نهج البلاغه رو خیلی دوست دارم
نمی دانم بلاخره امام خواهیم دید یا نه
اللهم عجل لولیک الفرج

به امید وضعی بهتر برای مردمان و جوانان ایران زمین

زیبایی های قدرت خداوند متعال رو با سرکوب نفس مشاهده می کنید اگر صبر کنید
قرآن خواندن هم یادتان نرود خواندن معانی قرآن و تفکر در آیات قرآن چراغ هدایت روشنی هست برای همه انسانها

دوست دارم جوانان ایران زمین همه باهم در مقابل نفس بایستیم مطمئنا مدتی سرکوب می کنیم و بعدش دست ما از اینجا کوتاه می شود و همه سختی ها تمام می شود و انچه که خواهد ماند همین مخالفت ها در برابر نفس خواهد ماند چرا که :

قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکّاها
وَ قَدْ خابَ مَنْ دَسّاها
که به یقین رستگار شد کسی که نفس را ( در کمالات اعتقادی و اخلاقی ) رشد داد
و ( از پلیدی های فکری و نفسانی ) پاکیزه داشت.(شمس ۹و۱۰ )

سلام. لطفا اسم داروهایی را که میل جنسی در مردان را کم می کنند بگید...
یکی از دوستان به سیپروترون استات اشاره کرد...یکی هم بهم گفت قرص سرطان سینه در زنان میل جنسی مردان را کم می کنه.
حالا هر چی می دونید بگید. تا یادداشت کنم.
با تشکر.

تصویر مشاور شهر سوال

دوست گرامی، ضمن عرض سلام به عرض می رسانیم در مورد مصرف دارو برای کاهش میل جنسی، مطالب مختلفی توصیه و گفته شده که میتوانید به پزشکان و روانپزشکان برای اطلاع از آنها مراجعه کنید یا از طریق اطلاعات پزشکی و سایتهای پزشکی اطلاعاتی در ان خصوص کسب نمایید. با توجه به تخصصی بودن این مقوله، ما از دادن چنین اطلاعاتی به شما معذوریم و به شما نیز توصیه میکنیم تحت نظر روانپزشک از داروها استفاده کنید.
در عوض توصیه می شود تا در صورت لزوم با استفاده از رژیم غذایی و خوراکی مناسب به هدف مطلوبتان برسید.
همانطور که میدانید، برخی مواد غذایی افزایش دهنده قوای جنسی و برخی دیگر کاهش دهنده آن هستند. شما با تنظیم رژیم غذایی خود بر این اساس میتوانید بدون استفاده از دارو به نتیجه مطلوب برسید. البته معرفی کامل غذا ها و خوراکی های کاهش دهنده میل جنسی، خارج از اختیارات این مرکز و مسئولیت کارشناسان می باشد. بهتر است در این زمینه به منابع اطلاعاتی و کتب متخصصان طب گیاهی و سنتی مراجعه کنید. اما به طور کلی می توانید برای کاهش نیروی غریزه جنسی و شهوت، از غذاها و میوجات و سبزیجات با طبیعت سرد مانند: ماست، دوغ، خيار، هندوانه، انواع ترشیجات، و برخی از سبزيجات مانند: ترخون، گشنيز و...استفاده کنید. از سوی دیگر باید از مصرف غذاها و خوراکی هایی که طبع گرم دارند و باعث تقویت و افزایش شهوت و نیروی جنسی می گردد، تا حد ممکن کم مصرف کرده و در مصرف آن ها زیاده روی ننمایید. موادی مانند: خرما، شيره خرما، هويج و آب هويج، موز، نارگیل، پیاز، عرق بيدمشك، انجير، دارچين، ترنجبين، رازيانه، كنجد و روغن كنجد، تخم مرغ، سير، پياز، بادمجان، روغن زيتون، ارده شيره و حلوا ارده، گوشت با تخم مرغ، شير و عسل با هم، انواع مغزی جات، خرمالو، موز، فسنجان، ... و البته افزایش فعالیت بدنی و ورزشی نیز بسیار مفید است.
موفق باشید

سلام خوشحالم که جو اىن قدر درست و صادق هست . چند سال پىش توى روزنامه خوندم هندوانه افزایش دهنده مىل جنسی هست . امىدوارم به صحىح شدن محتوای صفحه کمک کرده باشم . ىه نکته از حدىثى که مى فرماىد ;; شخص استمناع کننده خود را به نکاح در آورده ،و امام صادق مى فرمائند اگر بدانم کسی اىن کار را انجام مىدهد با او هم غذا نمیشوم .

کتاب ; آثار سوء روابط نامشروع . از ; سىد علی موسوی . سال ۱۳۸۱ . پر از داستان قرآنى و حدىث مربوط

هممون عاقبت بخیر بشىم الهی

آمىن

با عرض سلام
من جوان ۲۴ ساله هستم فقط یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین... از تمام این راه حل هایی که گفتین تقریبا ۶ ماهه دارم استفاده میکنم بهتر که نشدم هیچ شهوتم بیشتر هم شده خود ارضایی نمیکنم... جوری شدم که فقط به دنبال رابطه با جنس مخالف هستم... به دنبال راه حل میگردم... ممنون از لطفتون

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام. به شهر سوال خوش آمدید. همانطور که بارها عرض کرده ایم و میدانید، اولین و بهترین راه برای کاهش یا رفع نیاز جنسی، ارضای آن از طریق حلال، یعنی ازدواج (دائم یا موقت) است، پس در درجه اول تلاش خود را در آن مسیر قرار دهید. حال شما و احساس نیاز شما ، یک احساس کاملا طبیعی است، اما به هر شکل اگر واقعا برایتان مقدور و ممکن نیست، باید سعی کنید این میل را از طرق دیگر در جسم و فکر خود کاهش دهید. راههایی که در بالا ذکر شده به همراه رژیم های غذایی (پرهیز از برخی غذاها و خوردن برخی دیگر) به شما کمک خواهد نمود.
برای شما دوست عزیز آرزوی سلامتی و آرامش داریم.

با سلام.
مطالبتون خیلی مفید و اثر بخشه...
من از خودارضایی چندین و چندین بار توبه کردم و بعداز مدت کوتاهی توبه شکنی کردم. بعد از عمل خودارضایی واقعا پشیمون و ناراحت میشم و استغفار میکنم. میخواستم بپرسم ۱.آیا توبه ی مجدد من بعد از چندین بار عهدشکنی موردقبول حق واقع خواهد شد؟
۲.من از کجا بفهمم که توبه ام قبول شده یا نه؟
۳.آیا ارزش کسی که گناه خاصی نکرده و پیش خدا روسفیده، نزد خدا و اهل بیت پیامبر(ص) بیشتره یا کسی که توبه کرده یا فرقی بین این دو نیست؟
با تشکر و خیلی ممنون.

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

البته توبه باید پا بر جا و دائم بوده باشد؛ از یک سو، هر زمان خطایی از انسان بر اثروسوسه‏های «نفس امّاره‏» سر بزند، باید بلافاصله به سراغ توبه رود، و در مرحله «نفس ‏لوّامه‏» در آید تا زمانی که به مرحله «نفس مطمئنه‏» رسد و ریشه ‏های وسوسه ‏ها از بیخ کنده شود.
و از سوی دیگر، از هر گناهی توبه می‏کند باید کمال مراقبت را به خرج دهد که آن توبه را نشکند و بر تعهد خود در پیشگاه خداوند، نسبت به ترک آینده باقی بماند. و به تعبیر دیگر، اگر بعد از توبه از گناه هنوز انگیزه ‏های آن در اعماق دل و جان او باقی مانده باید با آن به مبارزه برخیزد و جهاد با نفس را، جزء برنامه های خویش قرار دهد و به این ترتیب، هم در صف تائبان باشد و هم در صف مجاهدان.
بعضی از علمای اخلاق بحث‏ بی‏ نتیجه یا کم نتیجه‏ ای را در این جا دنبال کرده‏ اند که آیا مقام توبه ‏کار جهاد کننده در برابر ریشه ‏های گناه افضل است‏ یا توبه کاری که ریشه‏ های گناه را از سرزمین قلب خویش بر انداخته است.
این مهم نیست که ‏کدام یک از آن دو افضلند، مهم آن است که توبه کننده چه دستوراتی راباید به کار بندد که به گناه گذشته بازگشت نکند؛ برای این امر رعایت اموری لازم است.
۱- جدا شدن از محیط گناه و عدم شرکت در مجالس معصیت، چرا که توبه کار در آغازامر آسیب پذیر است و مانند بیماری است که تازه از بستر برخاسته، و اگر با پای خودبه مناطق آلوده به میکرب‌های بیماری زا رود، احتمال آلودگی مجدد او به بیماری فراوان است؛ و یا هم چون معتادی است که ترک اعتیاد به مواد مخدر نموده ولی هر گاه به مناطق آلودهبرگردد، به سرعت آلوده می‏شود.
۲- باید در دوستان و معاشران خود تجدید نظر کند؛ هر گاه در گذشته کسانی بوده‏اند که او را تشویق به گناه می‏کردند، از آنها شدیداً فاصله گیرد.
۳- هر زمان وسوسه‏ها و انگیزه‏های آن گناه در او پیدا می‏شود، به ذکر خدا رویآورد، چرا که ذکر خدا مایه آرامش دل‌ها است؛ «الا بذکر الله تطمئن القلوب»[i]
۴- همواره در باره آثار زیانبار گناهی که آن را ترک گفته بیندیشد و آن آثار رانصب العین خود قرار دهد، مبادا بر اثر غفلت از آن و فراموش کردن اثرات مرگبار آنگناه، بار دیگر انگیزه‏های گناه مجدد در او رشد کند، و وسوسه‏ها از هر سو به قلب او هجوم آورد.
۵- در داستان‌های پیشینیان و کسانی که بر اثر گناهان مختلف گرفتار مصائب دردناکیشدند، بیندیشد، و سرگذشت آنها را از نظر بگذراند، حتی در حالات انبیاء و پیامبرانمعصومی که گاه گرفتار لغزش ترک اولی شدند، مطالعه کند؛ مثلاً، ببیند که چه امری سببشد آدم با آن مقام والایش از بهشت رانده شود، یا حضرت یونس مورد خشم قرار گیرد، وبه زندان شکم ماهی فرستاده شود یا بر اثر چه عواملی یعقوب(ع)، پیامبر بزرگ خدا، به دردجان فرسای فراق فرزند سال‌ها گرفتار آید.
مطالعه ‏این امور بی ‏شک وسوسه‏های گناه ‏را کم ‏می‏کند، و به توبه دوام و ثبات می‌‏بخشد.
۶- به عقوبت‌ها و مجازات‌هایی که بر یکایک از گناهان وعده داده شده بیندیشد، و ایناحتمال را از نظر دور ندارد که تکرار گناه بعد از توبه ممکن است مجازات شدیدتریداشته باشد.
و نیز به الطاف و عنایات الهیه که در انتظار توبه‏ کاران است و شامل حال او شدهاست توجه کند و دائماً به خود تلقین نماید، بکوش، و این عنایات و الطاف را حفظ کن، واین مقام والایی که خداوند نصیب تو کرده است‏ به آسانی از دست مده!
۷- باید وقت شبانه روزی خود را با برنامه‏ های صحیح پر کند، برنامه تلاش برایزندگی آبرومند، برنامه عبادت و بندگی خدا و برنامه سرگرمی ‏های سالم؛ زیرا بی‏کاری وخالی ماندن اوقات از برنامه، بلای عظیمی است که زمینه را برای وسوسه‏های بازگشت به گناه فراهم می‏سازد.
از دانشمندی پرسیدند که تفسیر حدیث «التائب حبیب الله»[ii](توبه کننده دوست خداست)چیست؟ گفت: منظور کسی است که مصداق این آیه ‏شریفه باشد: «التّائِبُونَ الْعابِدُونَ الْحامِدُونَ السّائِحُونَ الرّاکِعُونَ السّاجِدُونَ اْلآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النّاهُونَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ الْحافِظُونَ لِحُدُودِ اللّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنینَ»[iii]توبه کنندگان، عبادت کاران، سپاسگویان، سیاحت کنندگان، رکوع کنندگان، سجده ‏آوران، آمران به معروف، نهی کنندگان از منکر، و حافظان حدود (و مرزهای) الهی، (مؤمنان حقیقی‏ اند)؛ و بشارت ده به (این چنین) مؤمنان.[iv]
برای آگاهی بیشتر می‌توانید به دو مقاله زیر مراجعه نمایید:
۱ -گناهکاری و اصرار بر معاصی و عدم پشیمانی از آن
۲ - توبه
________________________________________
[i]- سوره رعد، آیه‏۲۸
[ii]- محجة البیضاء، جلد۷، صحفه‏۱۸۷
[iii]- سوره توبة، آیه ۱۱۲
[iv]اخلاق در قرآن، ج ۱نویسنده: آیت الله مکارم شیرازی.

موفق باشید.

با سلام
در کنار این راهکارها و دستورالعمل‌ها، یک راهی که تجربه شده و مؤثر است این که انسان، سرگذشت زندگی افراد پاکدامن را مطالعه کند. حتما در اینترنت سرچ کنید «داستان‌هایی از انسان های پاکدامن»
مطالعه سرگذشت انسان های عفیف و پاکدامن که در شرایط سختی خود را از گناه حفظ کردند و خداوند چه عنایت های معنوی و مادی به آنها کرد، باعث میشود که انسان به حال آنها غبطه بخورد و از گذشته آلوده خود توبه نموده و شرمسار شود و انگیزه‌اش برای پاک و عفیف بودن بیشتر شود.
یقیناً دختران و پسرانی هستند که با وجود شهوت و میل جنسی خود را آلوده نمیکنند و فردای قیامت خدا همین پاکان را در برابر ما حجت خواهد آورد که اینها هم موقعیت شما را داشتند، جوان بودند، شهوت داشتند، نیاز به مونس داشتند اما خود را از گناه حفظ کردند.
توصیه بنده این است که کسانی که آلودگی هایی در گذشته داشته اند اصلا به مطالعه و سرگذشت انسان های گنهکار نپردازند و حتی صفحه حوادث روزنامه ها و مجلات و سایت ها و رمان ها را نخوانند چون اینها تأثیر سو بر انسان دارد و اثر سو آن کمتر از مجالست با افراد آلوده نیست. (این را حداقل خودم تجربه کرده ام).
به هر حال دعا برای فرج آقا امام زمان(عج) را فراموش نکنید. به فرموده آیت الله بهجت دعای تعجیل فرج دواي همة دردهاي ماست و اگر موجب فرج عمومی نشود، برای خود دعا کننده موجب فرج خواهد بود. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

هرکاری میونم شوتم کم نمیشه الآنم حدود ۶ ماهه خود ارضایی میکنم از مواردی که نقل شده واسه کم کردن شهوت هم استفاده کردم منتها تغییری نکرده حتی تو خونه تنها نبودم لباس تنگ نمیپوشم هرکاری میکنم نمیشه کاریش کرد
من ۲۰ سالمه ترخدا ی راهی بهم بگید ( لطفا جوابو واسم ایمیل کنین )
روزبروز هم شهوتم بیشتر میشه

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

بحث را با یک مثال شروع می کنم:
در برخورد با دشمن اگه بایستید و فقط دفاع کنید، احتمال این که دشمن بتونه به شما ضربه بزنه خیلی زیاده. به نظر می رسه یکی از بزرگترین ضعف های کسانی که در ترک خودارضایی شکست می خورند اینه که در مقابل وسوسه های شیطان فقط دفاع می کنند.
اونا میشینن و لحظه هایی که از آخرین خودارضایی اونا میگذره رو حساب می کنن. در مقابل حمله های فشار جنسی یه مقاومت کوتاه مدت می کنن و بعد منتظر حمله ی بعدی می مونن تا اون رو دفع کنند.
قبلا گفتیم که اگه می خواید در ترک خودارضایی موفق بشید باید یه سرگرمی جدید پیدا کنید که براتون لذت بخش باشه. حالا می خوایم پا رو از این هم فراتر بذاریم.
باید به شیطان درونمون حمله کنیم و اون رو به خاطر کارهای بدی که کرده تنبیه کنیم. اگه این کار رو نکنیم مثل اینه که ما دزد رو خیلی محترمانه از خونه مون بیرون کنیم و دوباره به داخل خونه برگردیم. ما دزد رو تنبیه نکردیم فقط اون رو بیرون انداختیم!
دزد میگه چه صاحبخونه ی باحالی! فردا شب از یه جای دیگه وارد خونه تون میشه، دیوار خونه رو نرده گذاری کردید، تونل میزنه میاد داخل ! کف حیاط رو بتن ریزی کردید دیوار رو سوراخ می کنه و ... ! حالا اگه دزد اومد و شما به ۱۱۰ زنگ زدید و پلیس هم اون رو دستگیر کرد یا حتی دنبالش کرد ، دیگه سراغ خونه ی شما نمیاد. در ترک خودارضایی باید چنین کاری رو با شیطان درون مون بکنیم.

موفق باشید.

تنها راه این هست که ذهن را باید درست کرد و جای اون اندیشه های پاک را جایگزین کرد و سعی کنیم به شان انسانی خود واقف شویم

من فقط می خواستم یاد آوری کنم که اسم این صفحه راه های کنترل شهوته نه پیج مشکلات جنسی

سلام.
تو این کشور ک هیچی ازاد نیست...مللومه کامنت مخالف منم ثبت نمیشه..هه
اونجوری ک شما میگین باید مثل مرتاض های هندی باشیم...هی سرکوب کنیم..بیدارش نکنیم
من واقعا موندم تو این حرفا مگه میشه؟منی که دخترم حتی با صحبت عادی با نامحرم هم تحریوک میشم...پسرارو دیگ نمیدونم
آره درست میگین نباید بیدار بشه این حس..ولی مگه میشه آقای نویسنده؟عوامل تحریک خیلی خیلی زیادن...
حتی ذهنی هم میتونن اثر بزارن...اما کیا تونستن موفق بشن؟منکه تا حالا جوونی رو ندیدم ک خودارضایی نکرده باشه
بازم خوش بحال پسرا شبا تو خواب محتلم میشن...اما ما زنا چی؟هخ فقط ما باید مظهر حیا باشیم و هیچ غریزه ای هم نداریم لابد...پس راهی هم براش نذاشتن
فقط باید منتظر یه نفر بشینیم بلکم بیاد مارو بگیره...
خودمونم اگه اظهار عشق و علاقه به پسری کنیم میشیم هرزه ی فاسد...
فقط میخوام بگم خودارضایی باید با برنامه باشه جوری که به زندگی عادی آدم لطمه نزنه
همین راهشه وگرنه راهی نداره...ورزشو این چیزا برا همه جوابگو نیست...یکی مشکل کمر داره...یکی اصلا طبعش گرمه باید چیکار کنه؟
همششش که نمیشه سرکوب کرد
تازه فرضا ک خودمونو پاک نگه داشتیم...و ازدواج کردیم...همونطور که میدونید خییییلیییی از افراد متاهل هم خود ارضایی میکنن پس ازدواج راهش نیست
چونکه اینجوری بدتره...فرد هر لحظه وقتی میل جنسیش زد بالا به طرف مقابل رجوع میکنه...همسر هم ک همیشه کنارت نیست...
و یه چیز دیگ هم مونده ک بگم...ما این همههه خودمونو کنترل کنیم اخرش شوهرموون بره صیغه کنه...هه....
واقعیت همینه ک میبینیم...
ترجیحا جوابمو به ایمیلم بفرستین...البته اگه ثبت بشه

تصویر مشاور شهر سوال

خواهر گرامی، ما هم خدمت شما عرض سلام داریم و حضور شما در شهر سوال را ارج می نهیم. شما نکات گوناگون و بسیاری را به صورت مختصر مطرح کرده اید که پاسخ یا توضیح برای هریک از آنها شاید تا یک صفحه مطلب بشود درحالیکه ما در اینجا ناچار به اختصار هستیم.بنابراین پیشاپیش از اینکه شاید برخی مطالب شما را بی پاسخ گذاشته یا مختصر بگوییم، عذر میخواهیم.
در ابتدا به نظر می رسد نکته ای که یکی از کاربران پیش از شما تذکر داد، خالی از لطف نیست که: این صفحه مربوط به راههای کنترل شهوت است و نه مقابله با مشکلات جنسی. یعنی کسانی که لازم می دانند به کنترل یا کاهش شهوت، که یکی از راههای مقابله با مسائل جنسی است، اقدام کنند، مطالب و توصیه های این صفحه را مطالعه کنند.
نکته مهم دیگری که باید همیشه توجه داشته باشیم این است که از نظر علمی (علوم رفتاری و علی الخصوص روانشناسی) رفتارهایی که در دایره رفتارهای عرفی یعنی رفتارهای اکثریت انسانها قرار می گیرد، طبیعی و رفتارها و حالت هایی که به هر سو (افراط یا تفریط / شدید یا خفیف بودن) متمایل باشد، یعنی از دایره رفتار و حالات افراد عادی دور بشود به همان مقدار غیر طبیعی بوده و لازم است تا جای ممکن اصلاح شود. بنابراین توجه داشته باشید که اگر شما(ی نوعی) بیش از سایر همسالان و افراد مشابه تان دچار احساسات غریزی می شوید، یا به تشخیص خودتان قوای جنسی قوی تری نسبت به دیگران دارید یا هرنوع رفتاری با این خصوصیات دارید، باید بدانید که این مسئله غیر طبیعی بوده و نیاز به درمان و اصلاح دارد. پس راهکار های ما بر این مبنا استوار است.
اولین و بهترین برخورد با نیازهای طبیعی انسان، برآورده کردن این نیازهاست و این مسئله نه تنها منافاتی با دستورات اسلام ندارد بلکه توصیه اکید دینی ماست. البته برآورده کردن نیازها از راه درست. انسانی که گرسنه می شود باید نیاز گرسنگی خود را برطرف سازد اما نه به هر شکلی، هم باید غذای سالم و به دور از آلودگی مصرف کند و هم باید غذای حلال باشد. نیاز جنسی هم، نه عیناً مانند غذا ولی شبیه این مقوله است. نیاز جنسی باید برطرف گردد اما نه از هر راهی، راه ارضای هم باید سالم و بدون آلودگی باشد و هم باید حلال باشد. از این جهت اسلام نه تنها جلوی ارضای نیازها را نگرفته است بلکه به شدت توصیه به این مسئله کرده که در جای خود قابل بررسی و بحث است. اما نکته ای وجود دارد که این نگاه مترقی اسلام را محدود کرده: محدودیت ها و نگاه های فرهنگی و اجتماعی و عرفی. هرچند در اکثر موارد، احکام عرف و جامعه اسلامی با احکام شریعت و اسلام منطبق است اما، گاهی اوقات مسئله ای از نظر خدا اصطلاحا مباح (بدون اشکال) است اما از نظر جامعه و عرف بسیار ناپسند، یا لازم است. گاهی اوقات مسئله ای از نظر خداوند و در احکام شرع مکروه یا حرام است ولی از نظر عرف و جامعه بدون اشکال است (مانند برخی از دروغگویی ها، برخی مسائل مالی و اقتصادی مثل سود و ربا...). گاهی اوقات نیز برخی امور از نظر دین نه تنها مباح است بلکه مستحب و مورد تأکید است و حتی در برخی شرایط واجب است (مانند ازدواج در انواع واجب و موقت و یا وجوب ازدواج برای کسی که بدون ازدواج به گناه می افتد) اما این مسئله از نظر عرف، عامه مردم یا جامعه اسلامی ناپسند است... البته ممکن است کشورها و جوامع اسلامی مختلف برخوردهای مختلفی با مسائل مختلف داشته باشند یعنی همین مسئله در یک کشور بسیار ناپسند باشد، در کشور دیگری بدون اشکال باشد و در کشور سومی، پسندیده باشد.
اما به هر حال تصدیق می فرمایید که این مسئله، مشکلی است که در واقع خود مسلمانان برای خود(جامعه خود) ایجاد کرده اند و کلید حل آن نیز در دستان خودشان است. شاید بسیاری از نظرات و ایراداتی که ما بر دین وارد میکنیم به دلیل کم اطلاعی ما از احکام دین باشد که این ناشی از کم کاری خود ما و البته اطلاعات ناقصی است که به ما داده شده. در همین جا ما به شما و همه دوستان خودمان این توصیه را می کنیم که احکام شرعی را مطالعه کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن است بی واسطه و با مطالعه مستقیم از این احکام اطلاع پیدا کنید و به شنیده ها اکتفا نکنید، در غیر اینصورت هم از منابع معتبر و مورد اطمینان اطلاعات خود را به دست آورید.
در اینجا دوباره به بحث اول مطلب بازمیگردیم. توجه کنید که در شرایط فعلی چند راه محدود در پیش دارید، یا بدون هیچ قید و بندی از نظر اخلاقی، عرفی، شرعی و ... هرکاری که میخواهید انجام دهید یا مقید به برخی قیود باشید. اگر بخواهید نیازهای خود را از راه حلال برطرف سازید تنها راه آن ازدواج است، چه دائم و چه موقت! لازمه این کار داشتن شرایط مختلف آن است، که مهمترین آنها مسائل مالی در ازدواج دائم و سختی و دشواری انجام کاری بر خلاف عرف جامعه در ازدواج موقت (البته با رعایت شرایط آن)! و در نهایت اگر هیچ یک از این دو راه میسر نباشد، باید سعی کنید این نیاز طبیعی را تا جای ممکن کم کنید. و این راه، همان توصیه هایی است که در ابتدای این صفحه توسط کارشناس ارائه شده است. با توجه به این که انسان موجودی چند بعدی است و نیاز جنسی هم نیازی است که در آن جسم و روح و روان و عواطف او همواره در حال تعامل و برهم کنش هستند، بنابراین راههای کنترل و کاهش آن نیز از همین مسیر ها میسر است: یکی از راههای کنترل نیاز جنسی میتواند توجه به عناصر کاهش دهنده جسمی آن (نظیر رژیم غذایی) است و یکی از راههای آن توجه به عناصر روانی است (توصیه های روانشناختی مثل نگاه نکردن به صحنه های تحریک کننده) و همچنین یکی از راههای آن توجه به عناصر روحی و معنوی است (مثل انجام اعمال عبادی و تکرار برخی اذکار).
موفق باشید.

این چیزایی که گفتین شاید آدمهای معمولی بتونن ازش جواب بگیرن ولی برای من که مدام شهوت داشتم و موقع اوج شهوتم دچار توهم میشدم و کنترلم از دست خودم خارج میشد و جوری به سرم میامد که از افکار خودم میترسیدم و مجبور به خوردن داروی ضد هرمون شدم و بعد دو سال مصرف آزمایشم نشون داد سه برابر حد مجاز بدنم هرمون مردانه داره و حالا بعد از سه سال مصرف بخاطر مشکلی که داروها برای کبدم درست کرد مجبور شدم مصرف دارو رو قطع کنم، توان ازدواج هم ندارم ، حالا خدایی راه داری بزاری پیش پام!؟ فقط شعار تحمل کن و خدا بزرگه و..... نده که گوشم پره ، جوانیم حروم شد ده سال از بهترین روزهای عمرم حروم شد بخاطر این درد و مرض درست نشدنی از فشار زیاد دیگه واقعا مغزم یاری نمیکنه کم حافظه کم هوش و بی اعصاب شدم داغونم توی جوانی پیر شدم دست درد پا درد کمر درد و.... غیر از شعار راهی داری!؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست گرامی. از اینکه به شهر سوال مراجعه میکنید متشکریم. پاسخگویی به شکل مکاتبه ای و پرسش و پاسخ در فضای مجازی قطعاً به کار افرادی که مشکلات حاد یا خاص دارند نخواهد خورد کمااینکه بارها به مناسبت های مختلف این نکته را عرض کرده ایم. قطعا بیشترین طیف هدف ما، افراد عادی هستند که به مشکلاتی برخورده اند و ما با راهنمایی و البته با کمک خودشان راه چاره ای پیش پایشان می گذاریم. در مورد شما اگر واقعا وضعیت خاصی دارید و مشکل تان در حد عادی نیست، باید به صورت حضوری و جدی به یک متخصص غدد مراجعه کنید یا ابتدا به یک متخصص سکستراپی مراجعه کنید و با نظر ایشان به متخصص عدد مراجعه داشته باشید تا انشالله مشکلتان مرتفع گردد. اگر در این مدت بدون تجویز پزشک یا پزشکی غیر از متخصصین ذکر شده اقدام به مصرف دارو های هورمونی کرده اید، اشتباه محض بوده و بهتر است هرچه سریعتر به متخصص مراجعه کنید. البته همانطور که بارها عرض کردیم بهترین و درست ترین راه حل مسائل جنسی، ازدواج است و در هر صورت باید سعی کنید در این زمینه اقدام کنید. ولی اگر طبق ادعای خودتان مشکل حاد و خاص در این زمینه داشته باشید ممکن است پس از ازدواج هم همچنان مشکلاتی داشته باشید، بنابراین در حال حاضر و با توجه به صحبتهای خودتان، توصیه ما به شما مراجعه به متخصص است.
موفق و پیروز باشید

با سلام و خسته نباشید.من دختر۲۱ساله مجرد و دانشجو هستم.بسیار احساس تنهایی شدید میکنم.در سن ۱۸سالگیم چند خاستگار خوب امد ولی یکی از فامیلهامون رای خانواده پسر را زدند.این موضوع در روحی من خیلی شدید تاثیر گذاشت از طرفی هم مادرم من را با تمام هم سن هام که متاهل بودند مقایسه میکرد واین عوامل باعث شد من به نت بیام و خیلی از چیزهایی را که نباید ببینم و بخوانم را خواندم و چند وقت هست که وسیله داخل ...م میکنم الان دو هفته هست که خودارضایی نمیکنم.الان هم با یک اقای متاهل ۴۵ساله اشنا شدم به من پیشنهاد عقد موقت داده است واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟در حال حاضر خاستگار ندارم و مطمین هستم با عقد موقت هم خانوادم مخالف هستند.خودم هم خیلی از این وضعیت ناراحتم لطفا کمکم کنید.

تصویر مشاور شهر سوال

خواهر گرامی، سلام. حضور شما را خوش آمد می گوییم. از این که در این شرایط به سر می برید متاسفیم. در حال حاضر توصیه ها را نه طبق سوالات شما بلکه طبق اولویت و اهمیت خدمتتان بیان می کنیم: اول این که قطعا از هرگونه ارتباط با آقایان اجتناب کنید. جدای از اینکه به هر حال ممکن است به لحاظ شرعی مشکلاتی در کار شما باشد و دچار ارتکاب به حرام و گناه بشوید (با توجه به شرایطی که عقد موقت دارد). جدای از این در شرایطی که شما به سر می برید، هرگونه ارتباط شما منجر به ارتباط جنسی خواهد شد (به ویژه با یک مرد متاهل و پیشنهاد عقد موقت)، که در این صورت نه تنها دچار آسیب های جسمی و روحی شدید خواهید شد بلکه ممکن است این کار شما عواقب بدتری مانند بحرانهای خانوادگی، روانی، و ... به دنبال داشته باشد. مطمئن باشید کسی که در این معامله ضرر خواهد کرد و مغبون خواهد بود شما یید. به قول معروف این کار مانند از چاله در آمدن و در چاه افتادن است. نکته بعدی این که در حال حاضر و برای تسکین موقتی مشکل شما، راهکارهای ارائه شده در ابتدای همین صفحه را به دقت مطالعه کنید و آن ها را تا جای ممکن اجرا کنید. و اما نکته آخر در مورد ازدواج اینکه سن ازدواج تنها به یک عدد سن تقویمی نیست و عوامل دیگر را نیز باید سنجید. هرچند ازدواج در سنین بالا توصیه نمی شود اما این نکته را به شما گوشزد می کنیم که با توجه به میانگین سن ازدواج خانمها در کشور ما، شما هنوز در ابتدای راه هستید و نگران مجرد ماندن تان نباشید. به جای این کار، توصیه می کنیم که اولا تمایل خود به ازدواج را به اطلاع خانواده تان برسانید (اگر مستقیم امکان ندارد گفتگو کنید، غیر مستقیم، یا از طریق کسی که خیلی با او راحت هستید و میتواند پیغام شما را به خانواده برساند). دوم این که به خدا توکل کنید و همواره از او کمک بخواهید و بدانید که اگر خدای مهربان اراده کند در اولین فرصت کسانی به خواستگاری شما خواهند آمد.
در انتها هم این نکته را علیرغم همه مطالب یادآور می شویم که هرچند تصمیم شما برای ارضای نیاز تان از راه شرعی (با رعایت همه مسائل و نظر خانواده) قابل تحسین و تقدیر و احترام است، اما این کار به هیچ وجه در حال حاضر توصیه نمی شود چون عواقب آن به مراتب وخیم تر از شرایط فعلی شما خواهد بود.
از پروردگار بزرگ و مهربان، آرامش و نیک بختی شما را خواستاریم.

سلام دوستان
من يه جونم
يه بيكار
يه كسي كه فقط با بالاتر از خودش مقايسه ميشه
ميدونم خودارضايي چيز بديه ميدونم
ميدونم سيگار بده
ميدونم قليون بده
ولي ادم وقتي بيكار باشه به هر كاري ميفته
امروز رفتم بانك ديدم هه همه از دم خانومم
ميرم بيمه خانوم
وقتي يه خانوم با ارباب رجوع معاشرت داشته باشه فساد چند برابر ميشه
بعد توقع اون خانوم ها مياد بالا
فردا شوهرش تا چيزي گفت فورا ميگه برو باباو من خودم حقوق دارم مستق ميتونم باشم

شما بگين با اين همه مشكلات ادم خود ارضايي نكنه؟
من يه چيز خود ارضاييو دوست دارم وقتي ميكنم ديگه بيخيال همه چي ميشم ميخوابم
كاش كسي ححرف ما جون هارو بشنووه
وقتي يكي كلا همه اندام هاشو ميزاره بيرون تو خيابون يكييم فقط يه چشم چادري هستش خب ادم شهوتي ميشه
نميشين؟
نميدونم چمه هر چقدر بيشتر بزرگ ميشم بيشتر درد ميكشم

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

اینکه مشکلات زیادی وجود دارد، بحثی در آن نیست، اما باید از همین اوقات بیکاری هم نهایت استفاده را برد.

اوقات بیکاری فرصت ارزشمندی است برای کشف استعدادهای نهفته خود یا شناسایی توانمندی هایی از ذهن و روح و جسم مان که از آن ها بی خبریم. علاوه بر این می توان با استفاده از شیوه های مختلف از اوقات بیکاری برای التیام روح و جسم و رفع خستگی و کسالت استفاده کرد. بی بهره گذاشتن اوقات بیکاری، دست ردی است به فرصتی که خداوند و طبیعت او در اختیار ما گذاشته اند.

مهم این نیست که ما کدامین راه از فرصت های اهدایی خداوند را استفاده کنیم، مهم این است که اوقات بیکاری ما راهی باشد برای بهتر شدن ما. این بهتر شدن می تواند در نقطه از وضعیت وجودی مارا ارتقا دهد. سلامت و شادابی جسم و روح، ارتقای سطح دانش و اطلاعات، بهبود و افزایش مهارت های فردی، آشنایی با شگفتی های جهان و از همه مهم تر شناخت بیشتر خداوند و به دست آوردن رضایت او، از جمله ویژگی هایی هستند که می توان به جای عادت بی ثمر "وقت گذرانی" به کار برد. وقت گذرانی مزیتی ندارد و تنها آدمی را به بیراهه یا سکون می کشاند. روح و جسم انسان را تحت تاثیر خود ضعیف می نماید و عقل را کوچک می کند. اوقات فراغت لحظات مناسبی برای شناخت جوانب مختلف خلقت است.

تنوعاتی از موضوعات متفاوت که با شناخت آن ها احتمال دارد استعداد و توان نهفته خود را در آن بیابیم، به کار بگیریم و موفق تر از قبل گردیم. این کار نه تنها کسالت، بی انگیزگی وقت گذرانی را از بین می برد و موجب شادی و نشاط انسان می شود، بلکه تصاویر مهیج و جذابی از ما و دنیای اطرافمان را بر ما آشکار می سازد. در این هنگام احساس آدمی جایگاهی تازه می یابد و ذهن او از فراز شکوفاهی و خلاقیت به جهان می نگرد.

احساس مفید بودن قشنگ ترین حسی است که در این مواقع وجدان انسان را آسوده خاطر می سازد و او را از تجربه این لحظات خرسند می نماید. تنوعات اوقات فراغت قشنگ ترین و جذاب ترین این تنوعات وارد شدن به دنیای هنر و علم و ورزش در حدی فراتر از آماتوری می باشد.

آواز خواندن یا رو آوردن به موضوعات علمی و صنعتی یا شناخت بیشتر تکنولوژی از طریق مطالعه تحقیق و آموزش یا راه هایی از این قبیل، شرکت در ورزش های همگانی مانند راه پیمایی و کوهنوردی یا تمرین ورزش های مورد علاقه.

اگر ورزشکار نیستید و علاقه ای به ورزش های همگانی یا سنگین ندارید، بهتر است از زاویه تنوع و تفریح به ورزش های مختلف بنگرید، مانند: بدمینتون، والیبال، بستکتبال و غیره. سعی کنید به اتفاق اطرافیان این ورزش ها را به عنوان بازی های تفننی تجربه کنید. شاید در ابتدا اقدام به انجام چنین اعمالی سخت و کسالت آور باشد اما به محض ورود به دنیای آن ها حس و حال شما هم تغییر یافته و از این لحظات شگفت آور استقبال می کند، البته این امر مستلزم این است که دیدگاه شما در این زمینه همراه اعمالتان باشد و تفکر منفی و بازدارنده در ذهن خود نپرورانید.

گذر در دنیای اطلاعات در عصر ارتباطات که اینترنت به همراه موتور جستجوگر گوگل و پایگاه قوی اطلاعاتی مانند ویکی پدیا در دسترس است به راحتی می توان به هر موضوعی واقف شد. از این طریق شخصیت های معروف، مکان های مختلف و اصطلاحات علمی و هر موضوع جذاب و مشهور دیگری که به نوعی اطلاعات عمومی به حساب می آید، را جستجو کنید و در مورد آن ها اطلاعات جامعی به دست آورید.

قوه طنزپردازی خود را قوی کنید با گشتی در دنیای طنز و کمدی، قوه طنزپردازی خود را تقویت کنید و سعی کنید با ساختن جملات خنده دار و جذاب، خلاقیت خود را در این زمینه بالا ببرید. خندیدن و خنداندن دیگران یکی از روش های مطلوب در ارتباطات جمعی و جذب دیگران است، علاوه بر اینکه خنده لحظات شادی را به ارمغان می آورد و خیلی از مشکلات را از بین می برد.

سفر کنید... بله، درست است حق با شماست! معذرت می خواهم! حتما به این فکر می کنید که سفر هزینه دارد،زمان لازم دارد و هزار نه! چندین مشکل دیگر. اما سفرهای کوتاه مدت و یک روزه به شهرها و روستاهای اطراف محل سکونت و گه گاه در زمان پولداری! به کشورهای مجاور و اطراف، سبب می شود تا شما آداب و رسوم، فرهنگ، زبان، موقعیت های مختلف اجتماعی را ببینید و بشناسید. همین موارد در پاره ای از اوغات زندگی افراد را با تغییرات چشمگیری مواجه می کند، پس بهتر است که تجربه کنید.

به دل طبیعت بروید مشاهده آفریده های خداوند، دقت و توجه به شکل ظاهری آن ها، آشنایی با فواید و معایبشان و چگونگی خلقت آن ها، یک نوع شکرگذاری از خداوند بابت خلقت زیبایش است. علاوه بر این، دایره شناخت و توجهات خود را گسترش می دهیم و اطلاعات جامعی از دنیای اطراف به دست می آوریم. هر فصل و هرماه از سال رنگ و بوی خودش را دارد و اگر به دقت تغییرات متوالی آن ها را مشاهده کنید، متوجه می شوید که ارزش توجه و دقت نظر را، بیش از هر سرگر می دیگری خواهد داشت. به کوه و بیابان، جنگل و چمنزار، شنزار و شوره زار بروید و از شگفتیهای آن ها لذت ببرید، برف ها را با وجود خود لمس نمایید و گیاهان را تک به تک ببویید، مهارت های راه پیمایی و نورد در آن ها را به دست آورید و سعی کنید به زیبایی های طبیعت عادت کنید.

از لذت هایی که در هر مناطق و فصل های متفاوتی می توانید، بهره ببرید و تک تک آن ها را تجربه کنید. روشن کردن آتش در کوهستان شبی به یاد ماندنی تر از این خواهد بودکه نشستن کنار شومینه مصنوعی در آپارتمان را تکرار کنید.

از موزه ها، آثارباستانی، اماکن مذهبی دیدن کنید آشنایی با آداب سنن ایرانیان باستان و گذشتگان، تجارب و اطلاعات زیادی را به ما منتقل می کند، مشاهده ظروف، ابزارآلات یا بناهایی که از آن ها به یادگار مانده، فرهنگ و سنت افتخار آمیز پیشینیان ما را منعکس می کند که دانستن آنها برای یک ایرانی افتخار است. با حضور در اماکن مذهبی و سخن گفتن با حضرت حق، ذهن و روح خود را جلا دهید، خواسته هایتان را از او بخواهید و سعی کنید بیش از پیش به خواسته هایش عمل کنید. با این کار همیشه یاد خدارا در دل خود زنده نگه می دارید.

پای درد و دل مستمندان بنشینید صحبت با مستمندان و گوش دادن به درد و دل آن ها مزایای زیادی دارد. اول از همه، با مشکلات و ناملایمات زندگی دیگران آشنا می شوید و بیشتر از قبل ارزش و سلامت زندگی خود را درک می کنید. با ابراز احساسات به فرد مستمند، مرحمی بر روی زخم های او خواهید بود و در آخر هم شاید دلتان به رحم آمد و یاد خدا افتادید و سعی کردید تا به او کمکی بکنید که این از همه مهم تر است.

به قبرستان، آسایشگاه سالمندان، بهزیستی و بیمارستان بروید. به قبرستان می رویم تا عاقبت خود را از یاد نبریم، جسم کفن پوش را می بینیم تا متوجه شویم این تنها چیزی است که در تاریکی قبر ما را همراهی می کند. به آسایشگاه سالمندان می رویم تا بی محبتی و نامهربانی فرزندانی را جبران کنیم که پدران و مادرنشان چشم به راه ما هستند، یا اینکه در آن جا لحظه ای فرزند سالخورده ای بی کس و کاری م شویم که طعم مهر و محبت را از یاد برده است . بهزیستی مکانی است که لحظه ای پدر و مادر کودکی بی سرپرست می شویم و هدیه ای به دستان کوچکش ارزانی می دازیم. با رفتن به بیمارستان بدن سالم مان را به یاد می آوریم و لحظه ای مسکن درد بی نوایی می شویم. در مجموع خدارا نزدیک تر حس می کنیم و آفریده های او را بیشتر می شناسیم.

از استخر و شهربازی و تفریحات مدرن غافل نشوید. طراوت و شادابی که درون آب وجود دارد بر همگان آشکار است، رفتن به شهربازی و بازی کردن در آن جا لحظات شاد خاطرات کودکی را زنده می کند و گذشته مارا به یادمان می آورد، بهترین فرصت است که خود را پیدا کنیم، ببینیم که بودیم و حال که شده ایم. هر تفریح سالم را تجربه کنید لذتی که در آن ها وجود دارد به هیچ عنوان قابل مقایسه با هزینه هایش نیست، به شرط آن که کلاه سرتان نرود! کارهایی را که دوست دارید، حتی برای یک بار هم که شده تجربه کنید، نه! نه، صبر کنید، منظورم کارهای شرعی و قانونی بود!!

و در آخر یک جمله عاشقانه به پدر و یا مادر خود بگویید، بله ممکنه سخت باشه ولی قرار شد که تجربیات جدید کسب کنیم یعنی قرار شد خودمون رو توی یک موقعیت جدید قرار بدیم که تا به حال قرار نگرفته بودیم ،مطمئن باشید که تجربه خوبی خواهد بود در ضمن خاطره خوبی هم خواهد شد.

موفق باشید.

سلام.پیشنهاد کتاب "اعتراف من" اثر تولستوی رو بخونید.من با خوندن این کتاب متحول شدم و گناه رو ترک کردم.

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

هر شخصی با توجه به علایق و سلایق خود به دنبال راهکار می رود.
تنها نکته مهم در این مسأله این است که با مشورت افراد کارشناس کتاب ها را مطالعه کنید.
اما،
کتاب «اعراف من» بازتاب دغدغه‌های فلسفی تولستوی است؛ او در میان‌سالی بر اثر خوابی که می‌بیند، دچار یأس و ناامیدی مفرطی می‌شود. چندین سال از عمرش را به تفکر درباره‌ سؤال‌های بنیادی می‌گذراند؛ سؤال‌هایی مثل ما برای چه آفریده شده‌ایم؟! به کجا می‌رویم؟! چرا می‌نویسم و چه چیزهایی باعث خوشحالی ما می‌شود؟!

او در این چند سال که حدود یک دهه طول می‌کشد، درباره‌ی ادیان و مذاهب مختلف تحقیق می‌کند و کتاب‌های آن‌ها را می‌خواند. دست آخر به این نکته پی می‌برد که ساده زندگی کند و ذهن ساده دهقانان و روستاییان از ذهن پیچده فلاسفه و متفکران صادقانه‌تر است. برای همین در سال‌های ۵۰سالگی به بعد تحت تأثیر این گرایش به اخلاق و موعظه‌گری رو می‌آورد و به معلم روسیه تبدیل می‌شود.

او در این سال‌ها سعی می‌کند با آموزش به طبقات مختلف جامعه روسیه، آن‌ها را آگاه کند و تغییرات بنیادی در آن‌ها ایجاد کند. تولستوی به خاطر انتقاد از کلیسای ارتدوکس روسیه در این کتابش با انتقادهای زیادی مواجه شد و کتابش برای سال‌ها اجازه انتشار پیدا نکرد. آلمان اولین جایی بود که «اعتراف من» را منتشر کرد.

موفق باشید.

خیلی خووووووووب بود...عالی!
ممنون از آگاهیتون

سلام راهکارهایی که گفته شده خیلی تکراری و کلیشه ای هستش و همونطور که وضعیت جامعه رو می بینید خیلی موثر نبوده و حتی شاید تاثیر عکس هم داشته !!!!....
چه اشکالی داره دختر و پسر باهم ورزش کنن و باهم تفریح کنن و حتی سکس کنن و رابطه زوجی داشته باشن اگه امکان و شرایط ازدواجشون فراهم شد برن ازدواج کنن... هر دو هم از هم دیگه رضایت داشته باشن از وضعیتی که هست.. اصلا چرا نیاز جنسی انسان باید سرکوب بشه تا وقتی ازدواج کنن؟ خودمونو کلی عذاب بدیم که چی بشه ؟ اونجوری خدا رو کسی درک می کنه ؟
البته شاید بپرسی پس شهوترانی خوبه ؟ ...نه! ارضاء نیازهای روانی و جنسی همراه با کنترل هیجانات باشه و به اندازه رفع نیاز ...
مراکزی از طرف دولت راه اندازی بشه برای مشاوره رایگان و برقراری رابطه زوجی صحیح... محدودیتهای حجاب سخت برداشته بشه و دخترا آزاد باشن در تصمیم گیری و فقط راه ها پیشنهاد داده بشه ولی سختگیری نباشه .. و برنامه هایی آموزنده از طریق رسانه ها در این زمینه تدوین بشه برای بالا بردن آگاهی مردم از داشتن یک رابطه زوجی سالم ... اکثر مراکز ورزشی و تفریحی دختر و پسر با هم باشن یعنی مختلط باشه... و از طرفی دختر و پسر آزاد باشن در تصمیم گیریهاشون... از طرفی قانون از این جوونا حمایت کنه و همچنین خانواده هاشون ...
قانون محکمی هم باشه که سوء استفاده ای پیش نیاد ... بهتر نیست اینجوری؟!
اینجوری همه لذت می برن از زندگی سالم و خیانتی هم نیست چون همه ی خواسته ها از اول روشن بوده و همه چی مطرح شده و دو طرف با شرایط همدیگه کنار اومدن...

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

دوستی هایی که قبل از ازدواج دنبال می شود، قطعاً دوستی پایدار و بلند مدتی نخواهد بود اما وابستگی عاطفی ای که بعد از مدتی بین دو طرف شکل می گیرد، جدایی را سخت می کند.

معمولا افرادی که اقدام به برقراری چنین رابطه هایی می کنند، با این استدلال که «ما نمی خواهیم ازدواج کنیم» انتخاب ها و رفتارهایی را که باید از خود نشان دهند، بروز نمی دهند و بدون آشنایی کافی و درنظر نگرفتن معیارهای درست، اقدام به برقراری این رابطه می کنند و حاضر به پذیرش مسئولیت های یک رابطه نیستند. چنین دوستی هایی به دلیل ضربه هایی که طرفین رابطه متحمل می شوند، توصیه نمی شود.

بخشی از این ضربه ها مربوط به وابستگی های عاطفی می شود. به عبارت بهتر، شما تصور کنید دختر و پسری تصمیم می گیرند که رابطه ای با هم برقرار کنند، منتها چون قصد ازدواج ندارند، ملاک هایی را که برای ازدواج در ذهن خود ساخته اند نادیده می گیرند، با این توجیه که قرار نیست این رابطه به ازدواج منجر شود. بنابراین با کسانی دوست می شوند که کیفیت اخلاقی و رفتاری پایین تری دارند.

از طرفی این رابطه آغاز می شود و بعد از مدتی این دوستی دو حالت پیدا می کند؛ یا رابطه به خاطر مشکلاتی که به وجود می آید قطع می شود و در این میان، طرفین ضربه های روحی- عاطفی زیادی خواهند خورد و یا این رابطه مدتی ادامه پیدا می کند تا وابستگی عاطفی شدیدی به وجود می آید و تصمیم می گیرند ازدواج کنند؛ غافل از اینکه این آدم مناسب ازدواج نیست و معیارهای یک ازدواج موفق در این رابطه وجود ندارد.

نکته دیگر این است که وقتی این گونه روابط براساس حداقل شناخت آغاز می شود، طرفین به مسائلی مانند معیارهای اخلاقی مورد پذیرش شان توجه نمی کنند. برای مثال، دختر یک حدی از رابطه را می پسندد ولی پسر خواسته های بیشتری دارد و یا بالعکس. در این موارد مشاهده می شود طرفین از ترس از دست دادن دوستی و یا به خاطر تهدیدهایی که صورت می گیرد، تسلیم خواسته های طرف مقابل می شوند.

دوستی برای شناخت جنس مخالف

بعضی ها می گویند من دختر و یا پسری را برای دوستی می خواهم تا بتوانم دخترها و یا پسرها را بشناسم؛ در صورتی که این کاملا غلط است. برای شناختن روحیات دخترها و یا پسرها لازم نیست افراد چنین روابطی را تجربه کنند. جنس متفاوت چیز پیچیده ای نیست که لازم باشد یک نفر «دوست دختر» یا «دوست پسر» داشته باشد تا جنس متفاوت را بشناسد. روابط معمولی که درون برخی چهارچوب های اخلاقی و عرفی شکل می گیرد مثل روابط معمول دو همکلاسی یا دو همکار، برای شناختن جنس متفاوت کفایت می کند و لازم نیست برای شناخت پیدا کردن وارد روابطی بشوند که وابستگی های عاطفی حرف اول و آخر را می زند.

در کشورهای غربی که حتی از لحاظ فرهنگی تفاوت های زیادی با جامعه ما دارند و ارزش های متفاوتی برای آنها تعریف شده است، تحقیقات نشان م یدهد که افرادی که دوستی با آدم های بیشتری را تجربه کردند و به قول معروف دوست دختر و یا دوست پسرهای بیشتری داشته اند و قبل از ازدواج روابط متعددی با جنس مخالف داشته اند، بعد ازدواج رضایت کمتری از زندگی شان دارند و مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد. این تجربه برخلاف تصور قالب جوانان ماست. در حال حاضر، دخترها و پسرها فکر می کنند هرچه روابط بیشتری را تجربه کنند، در انتخاب همسر موفق تر خواهند بود اما این یک ذهنیت نادرست است.

قطع رابطه

مرحله آخر، قطع این گونه روابط است. افراد باید بدانند که هرچه از عمر رابطه می گذرد، وابستگی بیشتری به وجود خواهد آمد و قطع رابطه همراه با رنج فراوان خواهد بود.

از نظر روانشناسی، از دست دادن یک رابطه که در آن عاطفه و احساس وجود دارد همچون مرگ یکی از نزدیکان، دردناک است و فرد دور های سوگوار رابطه از دست رفته اش خواهد بود. گریه ها، خواهش و التماس ها، قول و قرارها و امثالهم در این دوران نباید مورد اعتنا قرار بگیرند؛ چراکه فرد برای فرار از غم از دست دادن رابطه دست به هر کاری می زند تا شاید بتواند طرف مقابل را از جدایی منصرف کند.

طرفین رابطه اگر بتوانند با واقعیت رو به رو شوند و چند ماه ناراحتی شان را کنترل کنند، به زندگی عادی برخواهند گشت و حتی بعد از سپر یشدن مدتی متوجه فواید قطع رابطه گذشته شان خواهند شد، اما اگر مدام امیدوارانه به فکر از سرگیری رابطه باشند، نخواهند توانست به زندگی عادی و معمولشان بازگردند.

یک نکته مهم

نکته دیگر این است که اگر تصمیم به قطع رابطه گرفته شد، این جدایی باید به یکباره و برای همیشه صورت گیرد و نه به صورت تدریجی یا با کم کردن رابطه. تجربه نشان می دهد کم کردن تدریجی رابطه مؤثر نیست و همه چیز باید یک دفعه تمام شود. تنزل رابطه به یک دوستی معمولی هم به هیچ عنوان مؤثر نخواهد بود؛ چرا که این ها سابقه ای از یک رابطه عاطفی را با هم دارند که ممکن است طرفین را دچار مشکلات روحی کند.

موفق باشید.

من ی سری از نظرات دوستانو خوندم
اگه بخوام ی مثال خوب بزنم
میشه این:
مثه این میمونه ک شما بخوای بوی جورابو با گلاب ترکیب کنی و نتیجه خوبی بگیری و خروجیش بشه ی بوی خیلی عالی
خب نمیشه
واقعیت جامعه یا بهتر بگم این دهکده جهانی اینه ک تمدن غرب رو همه چی سایه انداخته و همه چیزو پوشش میده حالا این نفوذش خوبه یا بد کاری ندارم
کشور ما از بعد انقلاب با شعار هایی مثه دیانت ما همان سیاست ماست و قانون اساسی باید بر مبنای قانون الهی و اسلام باشه توی دنیا مطرح شدیم و البته هنوزم هستیم ولی اینکه چقد تونستن دولت مردان و سیاسیون کشور عزیزمون به این شعار ها جامع عمل بپوشونن رو میشه تو جامعه فعلی دید
روی صحبت با کساییه ک دارن جوون هایه مملکتمون رو که بالاترین سرمایه هایه ما هستن و نمیشه با هیچ چیزی مقایسشون کرد حتی با ذخایر نفتی
رو با عقاید اشتباه خودشون که فکر میکنن راه درستی رو پیش گرفتنه
عزیزانی که فکر می کنید دارین راه رو درست میرید کمی تعقل کنید ما بسیار زیاد در قرآن داریم که مارو دعوت به فکر کردن میکنه
ما نمی تونیم نیاز های مادی انسان رو در نظر نگیریم و سیرابش نکنیم و ازش بخوایم به معنویات فکر کنه
شما میتونید با ی انسان گرسنه درباره خدا تقوا ائمه اخلاقیات حرف بزنید و متوجهش کنید
نمیشه دوستان نمیشه
ما مسلمان هستیم و بسیار دین خوب و در عین حال کاملی داریم
بیاید بجای امید دادن یا بازی با کلمات راه کار هایی مناسب و منطقی برای شرایط فعلی پیدا کنیم تا اینکه مسئلرو بپیچونیم یا با کتابی و استفاده از خدا و قرآن و ائمه جواب بدیم ک اره ما خیلی بیشتر از شما میفهمیم
بالا درباره صیغه چند تن از دوستان صحبت کردند
الان ب این نتیجه رسیدم ک باید از هر راهی چ حلال چ حرام پول زیاد بدست بیارم
چون پول حلال مشکلاته در هر زمینه ای
منتظر نقد صحبت هام از سوی دوستان دیگر هستم البته نقد ن تخریب .

یه مشت چرت و پرت دارید تحویل خواننده میدید اخه اینا هم شد روش ترک؟ کسی می خواد ترک کنه باید حداقل روزی دو نوبت ورزش کنه صبح و شب اونم به مدت ۳۵ دقیقه یعنی ۷۰ دقیقه در شبانه روز !!!! ورزش مکانیسم بدن افراد مبتلا به استمناء رو تنظیم می کنه طناب زدن و انجام حرکات کششی خیلی تاثیر داره و نکته دوم گرسنگی که خیلی تاثیر داره البته نه خیلی که دیگه حال هیچ کاری رو نداشته باشد ولی سعی کنید وعده ناهار یا شام رو نصف بخورید و در طول روز به تدریج اگه گرسنه شدید یه ناخنکی بزنید ولی پر کردن معده در ناهار و شام خیلی خیلی خطرناکه و سوم نگاه نکردن به نامحرم هر وقت چشمتون به نامحرم افتاد بگید : یاخیر حبیب و محبوب

این چیزایی شما میگی من اصلا انجام ندادم به نظره من فقط یه عامل باعث ترک این موضوع میشه اونم خواست خودت اگه تصمیم به ترم این کار گرفته باشی واقعا تصمیم گرفته باشی از هر روز ترکش لذت میبری وگرنه تصمیم الکی فایده نداره،باید سنگارو با خودت وا بکنی موضوع رو برا خودت جا بندازی البته باید خودتو سرگرم یه کاری بکنی که تنها نباشی،من بیشتر اوقات قبل امتحانا ترم،تو خونه سرگرم کلش هستم یا میرم بیرون با دوستام،الانم فصل امتحانا ترم سرگرم خوندم گاهی وسوسه میشم ولی سر حرف هستم یا مکان ترک میکنم یا زنگ میزنم به دوستام میرم بیرون از وقتی ترکش کردم ضعف بدنی بهتر شده منفی بافیم کمتر شده البته از وقتی ترک کردم نمازمم میخونم اتفاقا خوبی برا میوفته دلگرم شدم،ترک این موضوع فکرمم از گناه خلاص کرد،فقط تنها راهش تصمیم جدی،ترک فیلم ها س ک سی،ترک فیلتر شکن،ترک رابطه با جنس مخالف

از دیدگاه من به عنوان یک جوان مدرنیزه در ایران، اگر دخالت دین در زندگیمان نبود! خیلی خیلی خیلی راحت تر می توانستیم با خانواده و جامعه این مسئله را مطرح و حل کرد نه اینکه اصلا صورت مسئله را پاک کنیم!
هرچند که الان وجود دین در میان ما خیلی کمرنگ شده ولی هنوز دیدگاه هایمان براساس دین تعیین شده و جهت گیری می کنیم.
مثلا در این دوره فقط کسانی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند می توانند ازدواج موقت کنند (آن هم با یکسری بنده خدا که نیاز شدید به پول دارند!!! یا....که فعلا کاری به این بخش نمیخوام داشته باشم!) و برای ازدواج دائم هم که تا عروس رویاهایمان را پیدا نکنیم یا مرد رویاهایمان! ازدواج نمیکنیم که! برای ازدواج هم که:
منزل ۳۰۰میلیون - ماشین ۵۰ میلیون - مهریه حداقل ۲۰۰تا سکه - درآمد حداقل ۳.۵ میلیون تومانی - ....!!!!!!!!!!

آیا یه جوان (به فرض مثال ۲۴ ساله!) میتونه اینارو داشته باشه
چراکه نشه! اگه پدرش یه کارخونه ای! پتروشیمی! مدیرعامل بانکی یا چیزی باشه!

بگذریم...!
همه ی این بحران های اجتماعی - مالی و فرهنگی ضربات جامعه ی سنتی و مدرن و ایرانی و عربی و دینی و ضددینی و... است!

آیا نمیخواهیم این را قبول کنیم و تا کی باید ضربات آن را متحمل بشویم؟!
برای آینده ای درخشان باید بجای دامن زدن به مشکلات گذشته، آن ها را حل کنیم! آیا شما هم موافقین؟
پس اگر موافقین دیگه به این بحث ها خاتمه دهید و در مورد روابط مدرن دختر و پسر و ارتباط آن ها با جامعه و خانواده و دوستان و ... بپردازیم و راهکار های درست و غلط را تشریح کنیم و چارچوب تعیین کنیم تا دیگر به این مشکلات برخورد نکنیم و مسیر پیشرفت و صعود به قله های موفقیت زندگیمان را هموار تر کنیم!
با سپاس فراوان از یکایک دوستان عزیز

تصویر پاسخگو

با سلام خدمت شما دوست عزیز
خیلی ممنون که نظر دادید .
اما صحبت شما به نظرم کمی ساده اندیشانه و برگرفته از موج اجتماعی است که الان مردم ما رو در بر گفته است .
دوست عزیز ! بیشتر مشلاتی که شما ازش نام بردید ، از زمانی وارد زندگی ما شده که به اسم مدنیت و مدرن شدن و بلوغ فکری جامعه و ... از تعالیم دینی و رهنمودهای الهی در زندگی فاصله گرفتیم .
اگر مردم و جامعه به دستورهای دینی در مورد نگرش به زندگی دنیوی و ارزش گذاری به مادیات و نقش او در سعادت جامعه توجه می کردند ، دیگه الان در ازدواج حرف اول رو پول و ثروت و موقعیت شغلی نمی زد .
در مورد روابط دختر و پسر هم ماجرا از همین قبیل است .
موفق باشید

یک ساله که ازدواج کردم دوسال قبل ازدواجمم خودارضایی میکردم الانم شوهرم میدونه وقتی باهاش رابطه میذارم بعدش خودارضایی میکنم ازاینکه موقع خودارضایی کنارمه لذت میبرم اما ازاینکه همش نگرانمه ناراحتم الانم حاملم وخودارضایی دست از سرم برنداشته همش نگران بچم هستم نمیتونم خودم کنترل کنم شوهرم ازلحاظ خوشکلی خیلی زیباست واین دیوانم کرده

تصویر مشاور شهر سوال

سلام. به شهر سوال خوش آمدید. خواهر گرامی، از اینکه قرار است به زودی صاحب فرزند شوید و شأن و منزلت مادری را تجربه کنید خرسندیم و به شما تبریک می گوییم. و البته از این که در شرایط خوبی به لحاظ مسائلی که عنوان کردید به سر میبردید متاسفیم. قطعا این شرایط هم به لحاظ شرعی و هم به لحاظ روحی و روانی درست نیست. شمایی که چند روز یا چند ماه دیگر مادر یک فرزند خواهید بود و به چشم برهم زدنی الگوی تمام عیار کودک نوپای خود خواهید شد، سزاوار نیست که گرفتار اینگونه عادت زشتی باشید که میتواند اثرات نامطلوبی بر فرزند شما هم داشته باشد. توجه داشته باشید که شما قرار نیست شهوت خود را محدود یا سرکوب کنید. شما باید مسیر ارضای شهوت و لذت جنسی خود را از راه درست آن یعنی رابطه با همسر عزیز و زیبایتان برآورده کنید. این کار هم به آرامش روانی همسرتان، و هم آرامش خودتان کمک می کند و هم اثرات بسیار مطلوبی بر فرزند درون رحم شما خواهد داشت.
از خداوند متعال میخواهیم شما را در مسیر زندگی درست و فرزندپروری کمک کند.

سلام به همه ی دوستان من ۲۴ سالمه.چند سالی بود که خودارضایی میکردم.توی این چند سال سه چهار بار ترک کردم.آخری به مدت یک سال.ولی باز این گناه رو انجام دادم.اما دوباره به یاری خدا شروع به ترک کردم و یک ماهی هست که این گناه رو انجام نمیدم.حالا هم قصد دارم بعد ماه رمضان به خانوادهم بگم برام دنبال دختر بگردن.وضعیت مالیم اصلا خوب نیست ولی تصمیم گرفتم به خدا اعتماد کنم و با فقر جلو برم.لطفا برام دعا کنید.با زبانی که گناه نکردی دعا قبول میشه پس از شما عزیزان میخوام برام دعا کنید که دیگه این گناه رو انجام ندم و زودتر با ه خدختر خدا پسند ازدواج کنم .التماس دعا یا علی

سلام
انشالله خدا همسر خوبي رو نصيب شما كنه
اين تلاشها بي اجر نميمونه
يه خاطره نقل ميكنم از شخصي كه ميشناسمش؛
در سفري كه به روسيه داشتم ديدم يه سري كلاسهاي تنظيم خانواده براي زوجين گذاشتن من هم علاقمند شدم و شركت كردم يه روز استاد از همه خواست تصوير يه زن و يه مرد رو بكشيم ما هم همينكار رو كرديم. وقتي مربي برگه ها رو نگاه ميكرد با تعجب برگه اي رو بالا گرفت و گفت اين مال كيه! منم ديدم كه نقاشيه منه. رفتم جلو، مربي آهسته گفت چرا آلت تناسلي شون رو نكشيدي. اين نشان دهنده مشكل رواني در شماست!!
من براش توضيح دادم كه ما تو محيطي بزرگ شديم، حيايي وجود دارد و بقيه مسال رو هم گفتم. و اين رو هم اضافه كردم كه ما تا ازدواج با كسي نزديكي نميكنيم.
مربي كمي تامل كرد و گفت من روابط جنسي زيادي داشتم ( تو فيلم آموزش سكس خودش بود) شايد بيشتر از تمام افراد كلاس و خالصانه ميگم كه چه عاليست اولين سكست رو با كسي داشته باشي كه باهاش ميخواي زندگي كني و اون هم همينطور باشه.
(اين جملش جالب بود) تو اين دنيا غذاهاي زيادي هست كه شما هوس اونا رو نميكنيد چون نچشيديد! و عين حال لذتي كه با نون و پنير خودت ميبري شايد بيشتر از لذت بردن كسي است كه غذاهاي زيادي رو چشيده و ديگر غذاهاي معمولي او را راضي نميكند و دوست دارد آن را متنوع كند.

کاش ما جوونا تو یه دوره ی دیگه ای زندگی می کردیم که مثل الان که فقط نسل های قبل ما به آرامش جنسی رسیدن ماهم میتونستیم به آرامش جنسی برسیم . من خودم ۲۰ سالمه . شدیدا دوس دارم ازدواج دائم کنم ولی بیش از ده ها مورد از پدر ها حاضر نیستن دختراشونو به ی پسر ۲۰ ساله بدن . من الان دانشجو هستم و مشغول درس خوندن در حالی که شدیدا هم دنبال کار میگردم که بشه باهاش یک خانوادرو چرخوند ولی به دلیل اینکه هنوز سربازی نرفتم و مدرکی هم ندارم هیچ کار آبرومندانه ای با حقوق مکفی پیدا نکردم . شدیدا افسرده شدم . واقعا دوس ندارم به گناه کشیده بشم . ولی صبرم حدی داره . وقتی آدم داره از تو منفجر میشه باید یه فکری کنه تا به آرامش برسه . وقتی هیشکی با من ازدواج نمیکنه فقط به خاطر اینکه ۲۰ سالمه این یعنی تو جامعه ی ما فاجعه که هیشکی به داد ما بدبختا نمیرسه . فقطم باید خودمون به فکر خودمون باشیم . به امید روزی که همه ی جوونا از این حس بد خلاص بشن و به آرامش برسن . آمین

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

طبق دستور قران انسان باید تا زمانی که شرایط ازدواچ برای او فراهم نشده است پاکی پیشه کند همان گونه که در قرآن می فرماید:
و کسانى که امکانى براى ازدواج نمى‏یابند، باید پاکدامنى پیشه کنند تا خداوند از فضل خود آنان را بى‏ نیاز گرداند«۱»
دوست عزیز من باید خدمت شما عرض کنم که در رساله های عملیه این گونه آمده است:
ازدواج از مستحبّات است و اگر کسی بترسد که با ترک ازدواج در حرام بیفتد ازدواج بر او واجب است.«۲»
و البته انسان نباید از نا هموار بودن زندگی برای ازدواج بترسد و این را باور داشته باشد که خداوند او را کمک می کند و مشکلاتی مانند تحصیل و سربازی نمی تواند مجوز ارتکاب حرام بشود اگر انسان به خاطر نداشتن همسر در گناه می اقتد بر او واجب است ازدواج نماید و این مشکلات نباید جلوی این واجب را بگیرد و زندگی از این گونه مشکلات فراون دارد مانند نداشتن منزل،اتومبیل و...و نمی شود به بهانه نداشتن این مسائل امر مقدس ازدواج را به تاخیز انداخت
توصیه نخست در چنین شرایطی،
این است که شخص به هر شکل ممکن با توکل به خدا، برای ازدواج اقدام کند و از مشکلات آن نهراسد؛ زیرا مشکلات نیز بخشی از زندگی است و باید برای رویارویی با آنها آماده شد.
برای اینکه مشکلات اقتصادی به یکباره هجوم نیاورد، بهترین راه این است که انسان، فرد مناسب و سازگار با شرایط خود را برای زندگی مشترک برگزیند؛ اما مراسم عروسی را تا دو سه سال به تأخیر اندازد. این برنامه چند خاصیت دارد:
۱:شخص می‏تواند در حد نسبتاً محدودی، به تأمین غریزه جنسی خود بپردازد.
۲:از مزایای شیرین دوران نامزدی ـ که دلپذیرترین دوران زندگی است ـ بهره‏مند می‏شود.
۳:با برخورد با مشکلات، به تدریج پختگی و توانایی لازم را برای حل آنها پیدا می‏کند.۴:با دست و پا کردن کاری در کنار تحصیل، کم ‏کم بر مشکلات اقتصادی غلبه می‏کند و برای تشکیل خانواده، آماده می‏شود.
راه کار دوم را حتما خود شما هم در ازدواج موقت می دانید ولی روی آوری به صیغه هرگز برای کسی که هنوز تجربه ی ازدواج ندارد توصیه نمی شود چون او را از ازدواج موفق دور می سازد و زمینه ی بهره مندی از نسل پاک و سالم را به روی آدمی سد می سازد و تأکید مى‏ کنم ازدواج موقت از نظر عرف پسندیده نیست ولى در شرع مطرح شده و حلال می باشد؛ و در روایات هم به ثواب بسیار زیاد این ازواج اشاره شده است به هر حال موقعیت کنونى جامعه را باید مد نظر گرفت.
در عین حال در صورتى که به هر دلیلى نتوانستید ازدواج کنید تا زمان فراهم شدن شرایط و امکانات ازدواج براى کنترل این غریزه سرکش که اگر رها شود دین و دنیاى فرد را تباه مى‏ کند راهکارهاى عملى زیر را مورد توجه قرار دهید:
۱: هفته‏ اى یکى دو روز روزه مستحبى بگیرید.
۲: هر روز به منظور تخلیه انرژى جسمانى خود به مقدار زیاد ورزش کنید.
۳:اوقات فراغت خود را با انجام کارهاى هنرى، فنى، و کمک به هم اطاقى‏ ها و... پر کنید.
۴:در خوردن مواد غذایى انرژى‏زا و محرک مثل، خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ و... به حداقل لازم اکتفا کنید.
۵:از تماشاى رفتارها و برجستگى‏ هاى بدن دیگران و صحبت ‏هاى تحریک کننده جدا خود دارى کنید امام صادق(ع) فرمود: «نگاه تیرى از تیرهاى شیطان است و چه بسا نگاهى اندوه‏هاى زیادى در پى داشته باشد».
۶:براى تمام اوقات شبانه روز خود برنامه ‏اى منظم تدوین کنید و هیچ زمانى را بدون برنامه قبلى سپرى نکنید زیرا براى آن اوقات شیطان برنامه‏ ریزى مى‏کند.
۷:با شرکت در مجالس مذهبى، دعا، خواندن نمازهاى نافله و نافله شب پیوسته در صدد تقویت نیروى ایمان خود باشید.
۸:همیشه به یاد خدا باشید و با یاد و نام او کمک بگیرید
۹:سعی کنید شهوت انگیز را از خود دور سازید.
۱۰:عدم معاشرت و دوستى با افرادی که نقل کلامشان سخن از ازدواج و مباحث مربوط به آن است - تا چه رسد به افرادی که دچار انحراف هستند.لذا باید در پی انتخاب دوستان مؤمن و سالم باشید.
دوست عزیز طبیعى است براى نجات از این وضعیت لازم است با عزمى راسخ و اراده‏ اى محکم به راه‏ کارهاى فوق پاى بند باشید که در پرتو عمل به آن نکات و بدون هیچ گونه تنبلى،سستى، اهمال‏ کارى موفقیت خود را تضمین خواهید کرد.

منابع:
۱:وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذینَ لا یَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِه«نور آیه ۳۳»
۲:توضیح المسائل حضرت آیت الله مکارم شیرازی مساله شماره ۲۰۲۳

موفق باشید.

سلام برخی از نطرات را خواندم مخصوصا" نظر آیدا ۲۰ ساله را ..
باتوجه به اینکه من هم خانم هستم و مجرد و از آیدا بزرگتر هستم بر حسب تجربه ام میگم .
منم همسن آیدا دانشجو بودم وبسیار دچار تغییراتی در خود میشدم و حتی نمیدانستم چی هست و چطوری باید خنثی شود !!!(دسترسی به اینترنت نداشتم و اطلاعات زناشویی هم نداشتم )
الان بعداز اون همه درگیری باخودم متوجه شدم من در سن ۱۷ سالگی دچار بیماری شدم که بابتش ۲ سال داروهای هورمونی میخوردم و همون داروها باعث شده بود من هورمون هام به هم بریزه و تیروئیدم فعال یا کم کار شود و....
الان ۳ساله متوجه شدم من تیروئید دارم و فوق العاده من را اذیت میکرد طوری که من حتی نمیتونستم به جنس مخالفم نگاه کنم تیرئیدم را درمان کردم و شاید باورنکنید ااحساس سبکی میکنم و خیلی راحت هستم .
البته من با کارکردن و پیاده روی های زیاد خودم را خسته میکردم ودست به گناهی حتی تنهایی با خودم هم نزدم چون اصلا" به چیزی که باعث دفع و رفع ادارو مدفوع میشه فکرنمیکنم فقط در حد همان وسیله ایی برای دفع ادارو مدفوع .
پیشنهادم به شماها هم این است که بدانید خداوند شهوت را داده ولی در اون حدی هم نیست که منفجر بشید حتما" هورمون هایتان را تنظیم کنید البته زیر نظر یک پزشک...

با سلام و خسته نباشید، من پسری هستم ک حدودا تا یک هفته ی دیگر ۱۶ ساله خواهم شد، متاسفانه دو سه سالی، تا حدودی درگیر این مسئله ی این دوره ی سنی عذاب آورم هستم؛ اما تجربه ای را که من خود به شخصه جهت تعویق و ایجاد فاصله ای طولانیتر داشته ام شامل افزایش مطالعه و بالابردن دقت بیشتر در آن (چه درسی و چه غیر درسی) و سرگرم کردن خود به ساز و موسیقی بوده است، ونیز گوش دادن به سخنرانی های مذهبی استاد رائفی پور به کرات(در همین اواخر) بوده است و نیز اهدافی را جهت پرتر کردن اوقات فراغت برای فصل آتی تابستان درنظر گرفته ام. اینها نکاتی که حاصل از تجربه ی شخصی خود بنده بوده است بود؛با توجه به خواندن کامنت های دوستان بزرگوار و تصمیم جدی بنده جهت ترک این مهم، سوالی مهم که به شدت ذهنم را مشغول کرده این است که آیا پس از ترک آن، باید همچنان نکات را رعایت کنیم؟! آیا این احساس که یکی از نعماتیست که سخت نیاز به مراقبت دارد پس از ترک وجود دارد و درگیر آن جهت مراقبت از چیره شدن برماست و به همان شدت سابق تا آخر ادامه دارد؟!!
ضمنا هرچند من کوچک تر از آنم که بزرگترهایم را یادآور شوم اما با خواندن تعدادی از کامنت های دختران متوجه نگرانی آنها برای همسر، شدم؛ که این نگرانی از زمانی کثرت یافت که متاسفانه مدام پسر ها یاد آوری به زیادتر بودن جمعیت دختران نسبت به پسر ها میشدند و از آنرو که این حقیر در اکثر مواقع با بدست اوردن اطلاعاتی روبه تحقیق میآورد متوجه برابری تعداد دختران و پسران و در اکثر سنین بیشتر بودن جمعیت پسران گردیدم.
با تشکر فراوان از این سایت و محیط صادق و صمیمی و گرمش
بسیار تاثیر گذار بود(حداقل تا اینجا)
در صورت امکان خواهان به نمایش گذاشته شدن و دریافت جوابم هستم.
یاعلی

تصویر پاسخگو

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز بابت محبتتون به این سایت و مطالب آن
در پاسخ سوال شما باید عرض کنم همان طور که خودتان هم اشاره کردید تمایلات جنسی یکی از نیازهای غریزی و فطری انسان است که باید در جای خود و زمان مناسب ( ازدواج) به آن پاسخ مناسب داده شود . طبیعی است که حتی بعد از ترک عادت نادرست خودارضایی هم کم و بیش این کشش در فرد باقی خواهد ماند . اما با توجه به دورکرد این عادت از خود، از شدت آن بسیار بسیار کاشته خواهد شد و شخص زندگی راحت تر و کم وسوسه تری را خواهد داشت و زندگی روال طبیعی خود را خواهد داشت .
موفق باشید

سلام من پسری ۱۷ ساله هستم خیلی دوست دارم ازدواج کنم اما مثل بقیه شرایطش نیست من حدود ۳ ساله خودارضایی میکنم و از کارم پشیمونم اما چاره ای ندارم من با توصیه های شما برای کنترل میل جنسی مخالفم چرا که نمیشه بعضی از این ها رو انجام داد و البته بعضی ها رو میشه انجام داد من نمی خوام کسی رو ناامید کنم من بار ها و بارها خواستم تا این کار رو ترک کنم اما نشد نمیدونم شاید ایمان من کم هستش اما یه توصیه دارم برای هم دردهای خودم اگر دوست دارید خود ارضایی رو ترک کنید در این شرایط نا منصفانه پیشنهاد میکنم که فقط از محلی که در ان بار ها و بارها خود ارضایی می کنید دور بشید تا امکانش هست خودتون رو در محل هایی که خانواده بیشتر حضور دارن قرار بدید با این روش ۶۰ درصد میتونی کنترلش کنی چرا که فقط با این روش میشه جلوی خودت رو بگیری و از مین های کار گذاشته شده دوری کنی مثلا دیگه پشت کامپیوتر نمیری یا از مبایل در جمع استفاده نمی کنی که فیلم های سکسی ببینی و خود ارضایی کنی و مطالب سکسی بخونی و ... امید وارم کسی دچار این عمل زشت نشه . من تصمیم گرفتم ترک کنم این کار زشت رو امید وارم همدرد هایی مثل من هم بتونند این کار رو با موفقیت انجام بدن لطفا برای همه ما دعا کنید . علی یارتون.

Ba salam man ham dokhtary mohajabe am vali niyaz peyda kardam man 15 sal daram ba pesari manand khodam az akhlaghi 21 sal sen dasht ashena shodam ke vaghean zehne manoo dargir kard yek sal penhani dost bodim ama madaram fahmid o baese jodae ma shod ama madar on mokhalef nabood on vaghean mano dos dare man ham hamintoor be andaze I be ma fashar omsede ke mikhaym be tor pennani rabete bar gharar konim ama joftemon haya mikonim alan madar man ejaze nemide man ba on dos basham bad yek sal dori sakhte be khoda ma hamo mikhaym ama khanevade man mokhalefan migan senam kame ama ma joftemon khoshgelim dige tahsmol dori va bar gharar nakardan ertebat roo nadarim rahnamaee konin

سلام خواهر گلم
انشالله که همونطور که تا الان خویشتنداری کردی بازم ادامه بدی و به حرمت حجاب و حیایی که داری پاک بمونی. واقعا میدونم سخته. من توی پست خودم توضیح دادم که چیکار کردم البته چون اینجا فضایی عمومیه نمیشه با جزئیات به این موضوع پرداخت. اگر فضایی باشه که فقط خانما حضور داشته باشن بیشتر میشه بازش کرد. میدونی عزیزم منم هم سن تو بودم همینطور بودم. بهت بگم که هر چی هم میگذره این احساس زیادتر میشه اما باید اراده ت هم همونطور قوی تر کنی وگرنه کاری که نباید بشه میشه. البته خدا جای توبه رو همیشه باز گذاشته. خودمنم دختر بی گناهیی نبودم و توبه کردم. توضیحاتمو میتونی بخونی عزیزم. ضمنا مادرت حق داره و ایشالله سنت که بیشتر شه عروس هم میشی و هم نیاز جنسی و هم روحیت به نحو احسن و کاملا شرعی رفع میشه و مطمئن باش ارزش صبر کردن رو داره. سعی کن هر روشی که میتونی قبل از ازدواج درگیر رابطه نامشروع نشی. اجرت با حضرت زهرا. یا علی :)

سلام.ممنونم بابت راهنماییتون منم توبه کردم و اون گناه روهم انجام ندادم خودمو ب بیبی زینب سپردم و خودشم دستمو گرفت نجاتم داد ب امام زمان گفتم خودت کمکم کن نذار ب این گناه بیوفتم و واقعا کمکم کرد و الان تو وضعیتی هستم ک از کارای گذشتم متنفرم و خوشحالم ک ب گناهی نیوفتادم هروقت وسوسه میشدم بعد توبه ک دوباره با اون پسر دوست شم انگار اقا امام زمان و بی بی زینب جلوم رو میگرفتن و واقعا خوشحالم ک نجات پیدا کردم و الان ب جایی رسیدم ک نماز شبم ترک نمیشه و مذهبی تر از گذشته شدم
باز هم از شما ممنونم زینب سادات عزیزم

سلام . واقعا خوشحالم که این روش برای تو جواب داد عزیزم. نماز شب خیلی خوبه. بخصوص مواقعی که اون احساس نیاز شبها میاد سراغ آدم. منم همینکارو بارها و بارها کردم و سعی میکنم هر شب بجا بیارم. همیشه حیا و حجابتو حفظ کن. و همیشه شیطونو دور کن. یادت باشه این همون جهاد اکبره حتی اگر در این راه جونتو بذاری ارزش داره. بازم به همه خانما و اقایون میگم که لذت گناه نکردن از لذت گناه کردن بیشتره. بخدا بیشتره. فقط باید تجربه ش کرد و انوقته که هر چقدرم وسوسه بشید هیچ نبرویی نمیتونه باعث گناه کردنتون بشه. :) از شهر سوال هم تشکر میکنم که این مباحث رو مطرح میکنه. و میخام بدونم آیا فضایی هست که فقط خانمها استفاده کنن تا بیشتر بتونیم تجربیات رو به اشتراک بگذرایم؟ همونطور که قبلا عرض کردم، خیلی مسائل رو نمیشه اینجا با جزئیات باز کرد. اگر هست لطفا بفرمایید. یا اگر تالار گفتگو یا امکان پیام مستقیم وجود داره بفرمایید.
التماس دعا
یا حق

تصویر پاسخگو

با تشکر از مشارکت شما خواهر گرامی در این بحث
متاسفانه فضای مجازی و دسترسی به سایت ها امکان جداسازی جنسیتی را به ما نمی دهد .
اما اگر پیامی برای شهر سؤال و تیم کارشناسی آن داشته باشید ، این پیام شخصی تلقی خواهد شد و در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت .

سلا اره واقعا نماز شب جواب میده بنظرم اونا ک خود ارضایی قبل خواب میکنن یکی اینکه غذاهای طبع گرم دارن مثه فلفل زیاد نخورن و غذاهای چرب و... یکی هم اینکه نماز شب بخونن نماز شب بعد پنج روز نورانیت میکنه واقعا نورانی میشی من صورتم کمی جوش داشت واقعا با نماز شب همش از بین رفت دلیل نورانیت روحانی ها نماز شبه بعدم اینکه نماز شب چون یازده رکعته بعد خوندنش خستگی ارامش داری میگیری ک زود خوابت میبره و فرصت نداری حتی ب اون گناه فکر کنی وقتی تنها هم شدی تو خونه برو ب فیلم ببین برو اهنگ شاد گوش کن برو کتاب بخون برو واسه اینکه تو تنهایی فکرت ب کارای جنسی درگیر نشده واسه خودت هدیه بخر خودتو ی ساندویچ مهمون کن بخدا تو مجردی عالمی داره با این فکر برین جلو ک یه روز ازدواج میکنمو اون موقع با خانومم یا اقامون رابطه دارم ولی از الانت حال کن تنهایی هم عالمی داره واسه خودت بشو یه مجردی پایه درجه یک اما مذهبی
ممنونم ک حرفامو خوندین
زینب جونم منم خیلی دوست داشتم ی جا مخصوص خانوما بود ولی میگن ک نیس
در پناه حق باشید ب دستای بریده حضرت عباس خود حضرت عباس دستاتون رو میگیره

دوستانی که درگیر این عمل زشت و ناپسند هستند من به شدت توصیه میکنم که روزانه یک عدد قرص فینستراید ۱ درصد مصرف کنند این قرص قابلیت تبدیل تستوسترون به هیدروسترون رو داره و همین باعث کاهش میلی جنسی میشه خیلی از فراد با مصرف این قرص به مدت ۴۰ روز به طور کامل از شر این عمل رها شدند از جمله خود من. البته این قرص فقط قابل استفاده برای آقایان هست و بانوان خصوصا یانوان باردار حتی از لمس کردن این قرص باید بپرهیزند.
این قرص بدون عارضه است و بدون نسخه هم میتوان آن را از داروخانه ها تهیه نمود با قیمیت ۲تا ۵ هزار تومان
موفق باشید
یا علی

سلام
من یه دختر۲۳ ساله از یک خانواده کاملا مذهبی هستم. خیلی سال پیش متاسفانه بدلیل فشار زیاد و نیاز جنسی این گناه رو انجام دادم اما بعدش انقدر پشیمون شدم که تا چند روز کارم گریه و خودخوری بود تا اینکه دوباره این احساس نیاز برگشت و من فهمیدم اگر ادامه بدم درگیر دامی میشم که ازش نمیشه بیرون اومد. من فرزند شهیدم و یکی از دوستای خوبم که اونم همین مشکلو داشت بهم گفت توبه کن وگرنه هر دفعه قباحت این گناه واست کمتر میشه. و به روح پدرت قسم بخور که نتونی بشکنی. و واقعا اینکارو کردم و با اینکه مجردم و ۸ سال از اون موضوع گذشته حتی یک بارم این گناهو نکردم و هر بار وسوسه میشم احساس میکنم روح پدرم شاهد منه و خجالت میکشم. این یک روش خوبیه و حتی کساییکه درگیر این مساله هستن میتونن به ائمه اطهار قول بدن و عهدشونو حفظ کنن. قبول دارم سخته. واقعا هر چی میگذره در صورتیکه این نیاز رفع نشه فشار بیشتری به انسان میاره. ولی لذت گناه نکردن واقعا خیلی زیاده. از نظر من بیشتر از گناه کردن لذت داره. ضمنا یک راه خوب که کمک کننده س. دوش اب سرد و وضو و دو رکعت نمازه که خیلی در این مواقع کمک میکنه. امیدوارم عزیزان همه در راه شکست شیطان موفق باشن. سخته. ولی میشه. :)

با سلام و تشکر از و تشکر از ارتباطتان با «شهر سوال»

ممنون که تجربیات موفق خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
نکات ذیل هم قابل تأمل می باشد.

قبل از هر بحثی در ابتدا باید خدمتتان عرض کنم که:
اولین و آخرین راه حل وترک مشکل خود ارضایی فقط و فقط اراده خود شخص است!

در اين پاسخ به برخي از روش‌هاي پيشگيري از خود‌ارضايي اشاره مي‌کنيم، اميد است با به کار بردن آن‌ها از اين دام خطرناک به راحتي عبور کنيد و آينده تحصيلي، شغلي، خانوادگي و از همه مهم‌تر آينده معنوي خود را تضمين نماييد:

۱- نیاز به آگاهی:
خود ارضایی یک انحراف عملی است و باید با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعایت دقیق دستورالعمل محقق نمی شود، ولی چون هر عملی نیاز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد، بنابراین راه کنترل و درمان این بیماری و عادت زشت نیز بدون کسب آگاهی میسر نیست. آگاهی، ازطریق مطالعه در آثار و اطلاعاتی كه در این زمینه وجود دارد، بدست می آید. زمینه های مطالعه عبارتند از:
* اینكه این عمل به لحاظ شرعی حرام و از نظر اخلاقی گناه محسوب می شود.
* مطالعه در پی آمد ها و عواقب سوء آن.
* آشنایی با روش پیشگیری و درمان.
ترک گام به گام خود ارضایی.
كسب آگاهی در موارد یاد شده باعث بیداری انسان می شود و زمینه "توبه, پشیمانی و کنترل آن" را در او فراهم می آورد.

۲- طبیب خود شوید:
مانند یک محقق دست به تحقیق در زمینه افکار، احساسات و رفتارهای انگیزاننده میل به خودارضایی در خود بزنید. زمان و مکان و شرایط جسمی و روحی در قبل و بعد از خودارضایی را ثبت نمایید، به تعبیری روشن‌تر ببینید خودارضایی با چه فکری آغاز می‌گردد، سپس این فکر مزاحم چه احساسی در شما برمی‌انگیزد و این احساس چگونه به رفتار خودارضایی در شما می‌انجامد، همچنین معمولاً در چه زمانی‌هایی و در چه مکان‌هایی و در چه شرایط جسمی ـ روحی میل به خودارضایی در شما تشدید می‌گردد.
پس از رصد روانی، به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. از نتایج این تحقیق می‌توانید راهکارهای کارآمد ترک خودارضایی را استخراج نمایید، مثلاً وقتی که اعصاب تان خرد است، وقتی که دوستان متأهل خود را می‌بینید، وقتی که با مادرتان جر و بحث می‌کنید، وقتی که اضطراب امتحان دارید، یا ...
عیناً همین قضیه در زمینه مکان‌های تحریک‌زا تکرار می‌گردد: وقتی در اتاق خواب هستم، وقتی تنها در خانه هستم، وقتی دستشویی می‌روم و...

۳- خود را تشویق کنید:
از سوی دیگر نگاهی موشکافانه به پرونده گذشته خودارضایی خویش بیفکنید، ببینید در چه شرایطی توانسته‌اید بر خودارضایی فایق آیید و با چه تکنیک‌های فاصله بین وهله‌های خودارضایی را افزایش داده‌اید، چه زمانی برای ترک کوتاه مدت یا دراز مدت خودارضایی موفق بوده‌اید.
در این مرحله نیز تحقیق نیز به تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج بپردازید. این پایش روانی دست شما را برای اتخاذ یک راهکار مناسب باز می‌کند.
منصف باشید. همان طور که به تنبیه ذهنی ـ عملی خودارضایی خویش می‌پردازید، به تشویق ذهنی ـ عملی موفقیت‌هایی هرچند اندک خود در ترک خودارضایی بپردازید.
اگر حتى یک روز هم در ترک موفق بودید، با کمال سخاوت به تشویق خود بپردازید. خودتشویقی می‌تواند علاوه بر ارتقای سطح اعتماد به نفس و عزت‌نفس به کاهش اضطراب شما کمک شایانی کند. خودتشویقی می‌تواند به صورت کلامی یا غیر کلامی (مانند خرید یک بستی یا دیدن یک فیلم جذاب یا سجده شکر و ...) باشد.

۴- نکات مثبت خود را یادداشت کنید:
با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی و خود ملامتگری به یاد داشت نکات مثبت خود بپردازید. هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.
به جای ترس بیمارگونه از خدا، ‌با انجام اعمال پسندیده، ‌سعی در تقرب بیش تر به او نمایید. خداوند همه گناهان را می‌بخشد . بزرگ ترین گناهان شما از این امر مستثنا نیست.
برای ۲۴ ساعت خود برنامه‌ریزی سبک و سهل الوصول انجام دهید. با اشتغال ذهنی به امور مثبت از هر گونه اشتغال فکری به تفکرات تحریک‌زا پرهیز نمایید.
سعی نمایید از تکنیک‌های انزجاردرمانی و شرطی‌زدایی استفاده کنید. لذت کاذب خودارضایی را با یک امر منزجر کننده ذهنی مانند تصور صحنه تهوع‌آور یا خوردن داروی تلخ پیوند بزنید و با آن تداعی نمایید یا آن که فرایند شرطی شده (اضطراب - خودارضایی) را به (اضطراب - ورزش یا تفریح سالم، تنفس عمیق، رفتن به سر یخچال و آب خوردن و...) تبدیل نمایید.

** و در نهایت اینکه:
به هیچ وجه خود را دست و پا بسته فرض نکنید. بدانید صدها هزار توانسته‌اند که ترک کنند و شما از آنان مستثنا نیستید.
توجه داشته باشید كه تنها رعایت تمام این امور، بدون كم و كاستى و به صورت مستمر، نتیجه‏ بخش خواهد بود. نباید توقع داشته باشید که این عادت ناگهان قطع و درمان شود، به هر میزان که بتوانید دفعات آن را به تدریج کم کنید، موفقیت محسوب می شود.

موفق باشید.

سلام یک سوال داشتم . نام من سعید و یک نوجوان ۱۶ ساله ام . و دارای میل جنسی هستم . گاهی وقتا شهوت زیادی دارم و شرایط برایم سخت میشود . در بسیاری از سایت ها به جستجو پرداختم اما بازی جواب سوال خود را نگرفتم . معمولا نو همه ی سایت ها نوشته شده که باید زود ازدواج کرد اما این که نشد راه حل الان من یک نوجوان ۱۶ ساله که نمیتوانم ازدواج کنم . بعضا هم میگوند فلان کار ها را انجام بده تا شهوتی نشوی . اما باز هم بالاخره یه روز یه هفته ... تا کی . ایا اصلا هیچ راه حل مناسبی وجود دارد؟؟

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

همان گونه که می دانید یکی از اهداف ازدواج رفع نیازهای جنسی است، و گر نه ازدواج هدف های مهم تری نیز دارد که در جای خودش به آنها پرداخته شده است.

اگر چه شرایط زمانه ازدواج جوانان را بسیار سخت نموده، اما کسانی که به آداب اسلامی پایبند و معتقد باشند که گشایش تمام امور به دست خداوند است، می توانند با توکل بر خدا به روش و شیوه ائمه (ع) اقتدا کنند و در امور مادی به دور از تشریفات با یک مراسم ساده و کم ترین امکانات، زندگی مشترک را شروع کنند، که اگر چنین کنند خداوند خود وعده داده که از فضل خود آنها را به ثروت می رساند. چنانکه در قرآن می فرماید: "عَزب هایتان (افراد مجرد) را و غلامان و کنیزان خود را که شایستگی ازدواج دارند، همسر بدهید. اگر بینوا باشند خدا به کرم خود توانگرشان خواهد ساخت، که خدا گشایش‏دهنده و داناست.

بنابر این بهترین راهی که برای جوانان پیشنهاد می شود تا به گناه نیفتند راحت گرفتن مسئله ازدواج است. انسان اگر بخواهد در ابتدای جوانی تمام امکانات یک زندگی را داشته باشد، در نهایت تشریفات مراسم عروسی برگزار کند، درآمد ماهیانه بالایی داشته باشد و... باید بداند که نه امروزه و نه در گذشته برای عموم مردم چنین چیزی امکان داشته است. بلکه عموماً جوانان پس از رسیدن به بلوغ سنی و فکری اقدام به ازدواج می کردند، سپس مشغول کار و تلاش می شدند و با کار و تلاش و به لطف و عنایت خدا به مرور زمان صاحب شغل، منزل و... می شدند.

بنا بر این شما می توانید و باید سعی کنید در اولین فرصت با یک ازدواج بسیار ساده خود را از دام گناه برهانید . باید بدانید که اگر کمی از شرایط و خواسته های خود در زمینه انتخاب همسر بکاهید و حاضر باشید با دختری که از مالی خانواده اش از خانواده شما پائین تر هستند ازدواج کنید دختران شایسته زیادی را برای همسری خواهید یافت. در غیر این صورت باید با روزه گرفتن و ورزش کردن و پر کردن اوقات فراغت خود غریزه جنسی خود را کنترل کنید تا به گناه نیفتید تا شرایط مطلوب شما برای ازدواج مهیا شود.

موفق باشید.

کی گفته خود ارضایی ضرر داره ،خود ارضایی در صورت نبودن شرایط رابطه جنسی میتونه جایگزین باشه، البته در صورتی انسان بعد از انجام این عمل احساس گناه نکنه خودش سرزنش نکنه و اینکه بی رویه و بدون برنامه نباشه مثلا روزی ۴ بار یا مثلا هر وقت مثلا دم صبح یا ...
اینا نظر خودم بود ولی از لحاظ پزشکی :
۱-خود ارضایی در مواردی برای بالا بردن اعتماد جنسی ...
۲-خود ارضایی در مردان با کاهش مدت تجمع اسپرم در سیستم تناسلی باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری های...
۳-در علم روانپزشکی خود ارضایی به دلیل اینکه شخص باید همزمان تصویر سازی کند و خودش را تحریک کند توصیه نمی شود
در هیچ چیز جای رابطه جنسی نمیگیره

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، از اظهار نظر شما و مراجعه تان متشکریم.
اکنون فرض را بر این می گذاریم که خودارضایی هیچگونه ضرری (جسمی) ندارد. و همچنین فرض را بر این میگذاریم که توصیه پزشکان بر این مسئله باشد. آیا شما به این توصیه عمل می کنید؟
(البته به اعتقاد ما قطعا عملی را که خداوند بندگانش را از آن منع کرده باشد، مضر است یا برای جسم یا روح و روان و یا هردو، هرچند هنوز تحقیقات علمی به آن نرسیده باشد)
آیا ملاک یک انحراف جنسی به نظر شما، صرفا ضرر بدنی و جسمی است؟ آیا غیر مضر بودن یک رفتار، مجوز انجام آن میشود؟ آیا شما هر عمل غیر اخلاقی، یا عمل غیر قانونی، یا عمل غیر شرعی، ... را چون ضرری به جسم شما ندارد انجام می دهید؟
ضمن عرض پوزش، اگر به شما بگویند ارتباط جنسی با مادرتان یا خواهرتان، از نظر جسمی و پزشکی هیچ ایرادی ندارد، به آن مبادرت می کنید؟ اگر بگویند ارضای نیاز جنسی همه مردان و زنان از طریق همسران مردان و زنان دیگر، یا خواهرانشان یا مادرانشان یا حیوانات و ... از نظر جسمی هیچ ضرر و زیانی ندارد (که احتمالا هم بگویند ندارد)، به نظر شما ما باید چنین رفتاری از خود نشان دهیم؟؟
به نظر شما تمامی ملاک های انجام یک رفتار یا عمل در ضرر و زیان جسمی و پزشکی آن خلاصه می شود؟
بهتر نیست کمی بیشتر به گفته های خود و نتایج آن بیاندیشید؟
موفق باشید.

سلام..من ۱۷ سالمه و حدود ۵ ساله این گناهو ب مقدار زیاد انجام دادم و هر راهی ک میگین رو رفتم ولی تو همشون بعد ی مدت بر میگشتم ب طوری ک بیشترین مدت ترکم ۱۴ روزم نشد...ولی از وقتی در باب قیامت و شب اول قبر و جهنم و همچنین امام زمان تحقیق کردم دیگه اصلا نمیتونم برم سراغش انگار ی چیز تو وجودم میگه اتش جهنم داغ تره

سرچشمه ی تمامیه مشکلات اسلامه! اسلامی که حضرت محمد آورده بود توی همون ص۱۴۰۰ سال پیش موند و دفن شد.....منظورم اسلام خودمونه! اسلامی که روحانیت عزیز و شریف در ایران ساختند و تراشیدند......اسلام ایران=دزدی،خیانت،رانت خواری،عوام فریبی و .... حالم به هم می خوره از این فتوا هایی که صادر میکنید که کم غذا بخور یا ورزش کن یا هر چیز دیگه ای.....شما ها هم قصدتون عوام فریبیه.....مسئولی که ۲۳۰ تومن حقوق میگیره می خواد به فکر جوون مملکت باشه؟؟ خاک تو سر اسلامی که شما ها اوردید.....

تصویر soalcity

سلام
دوست گرامی، ظاهرا احساسات بر شما غلبه کرده است. و الا هر عاقلی متوجه می شود که هیچ جایی دزدی و خیانت و رانت و ... مجاز شمرده نشده است و انجام این کار توسط عده ای شیطان صفت، ربطی به دین ندارد. جز آنکه دین آنها را محکوم میکند.

سلام با نظر دوست عزیزمون موافقم مثل اینکه ایشون خیلی خیلی راست میگن ما توکشوری زندگی میکنیم که با خوردن حق بیت المال موانع ازدواج رو زیاد میکنن میلیاردها پول اختلاس میشه آره انسانیت زیر سوال میره به قول خودشون که ما تو کشور اسلامی زندگی میکنیم اینه دینه اسلام خود ساختشون که به بهانه اسلام روز به روز بیشتر از سادگی مردم سوع استفاده میکنن ژاپن یه کشور بی دینه اما یادتون باشه مردمشون بافرهنگ ترین مردمان خوب مشخصه وقتی به مردم فقر میدن و وعده جهان پس از مرگ میدن و به اشتباه میگن که پیامبر به فقر افتخار میکرده (مفهومش فقر نسبت به خداست) خوب معلومه کسی که دنبال پوله دیگه حالش از دین بهم میخوره و هرگناهی میکنه یادمون باشه اونقدر به ما وعده جهان پس از مرگ بدن و خودشون صدتا همسر صیغه ای داشته باشن روز به روز بیتالمالو بخورن اختلاف طبغاتی بره بالا انسانیت بره زیر سوال آره اینه کشور من کشوری که اسلام دینشه...... خیلی ممنون از مطالبتون

تصویر soalcity

سلام
دوست عزیز فکر می کنم مبنای اصلی نوشته شما، احساس بوده، از همین رو دچار تناقض گویی شده اید. در حالی که نگاه به آخرت و فقر را سبب تنفر از دین می دانید که به همین دنیا جویی که سبب دزدی و زیاده خواهی می شود، حمله می کنید.
خب برادر من، دزدان بیت المال و هوسرانانی که زنان متعدد می گیرند، از بین همین کسانی هستند که دنیای آخرت را باور نکرده اند. و اسلام نیز از عمل آنان بیزار است.

به خدا دیگه خسته شدم از گناه.از شهوت.از وضع خودم گریم میگیره.شرایط ازدواج ندارم.شهوت رو میشه با ذکر و دعا کنترل کرد و به تعویق انداخت.اما منِ پسر ۲۴ ساله که بیشتر از ۱۰ ساله به بلوغ جنسی رسیدم چه جوری کنترل کنم.به خدا کافور و آبلیمو و هیئات مذهبی و خیلی چیزا رو امتحان کردم.اما مگه چقدر ایمان دارم ؟ چقدر تحمل دارم ؟ درد ما رو کی میفهمه آخه ؟ چون فرهنگ اشتباهه ما نباید ازدواج کنیم ؟ مگه میشه به آدم تشنه گفت آب نخور ذکر بگو ؟ فوقش آدم ۱ روز روزه میگیره.بعدش که باید آب بخوره.شما رو به این شبهای عزیز قسم میدم.شما رو به ایمان و معرفت علی اکبرِ حسین دعام کنید.به خدا دوست دارم خوب باشم.به خدا دوست دارم سالم باشم.اگه تو آشناها و نزدیکانتون آدم با ایمان و صاحب کرامتی هست تو رو خدا بگید دعا کنه.اگه این شبا دلتون شکست دعا کنید.ما که دیگه از فرط گناه گریمون نمیگیره مثل قدیم.به خدا دلم پره.به والله حرف برا زدن زیاده.همه اینا رو قبل شما به خدا گفتم.اما بار گناهم زیاده دعام مستجاب نمیشه.بارها متوسل شدم گریه کردم هنوز خوب نشدم.خدایا به مظلومیت حسین قسمت میدم کمکم کن.ببخشید سرتونو درد اوردم.التماس دعا

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،

همان گونه که می دانید یکی از اهداف ازدواج رفع نیازهای جنسی است، و گر نه ازدواج هدف های مهم تری نیز دارد که در جای خودش به آنها پرداخته شده است.

اگر چه شرایط زمانه ازدواج جوانان را بسیار سخت نموده، اما کسانی که به آداب اسلامی پایبند و معتقد باشند که گشایش تمام امور به دست خداوند است، می توانند با توکل بر خدا به روش و شیوه ائمه (ع) اقتدا کنند و در امور مادی به دور از تشریفات با یک مراسم ساده و کم ترین امکانات، زندگی مشترک را شروع کنند، که اگر چنین کنند خداوند خود وعده داده که از فضل خود آنها را به ثروت می رساند. چنانکه در قرآن می فرماید: "عَزب هایتان (افراد مجرد) را و غلامان و کنیزان خود را که شایستگی ازدواج دارند، همسر بدهید. اگر بینوا باشند خدا به کرم خود توانگرشان خواهد ساخت، که خدا گشایش‏دهنده و داناست.

بنابر این بهترین راهی که برای جوانان پیشنهاد می شود تا به گناه نیفتند راحت گرفتن مسئله ازدواج است. انسان اگر بخواهد در ابتدای جوانی تمام امکانات یک زندگی را داشته باشد، در نهایت تشریفات مراسم عروسی برگزار کند، درآمد ماهیانه بالایی داشته باشد و... باید بداند که نه امروزه و نه در گذشته برای عموم مردم چنین چیزی امکان داشته است. بلکه عموماً جوانان پس از رسیدن به بلوغ سنی و فکری اقدام به ازدواج می کردند، سپس مشغول کار و تلاش می شدند و با کار و تلاش و به لطف و عنایت خدا به مرور زمان صاحب شغل، منزل و... می شدند.

بنا بر این شما می توانید و باید سعی کنید در اولین فرصت با یک ازدواج بسیار ساده خود را از دام گناه برهانید . باید بدانید که اگر کمی از شرایط و خواسته های خود در زمینه انتخاب همسر بکاهید و حاضر باشید با دختری که از مالی خانواده اش از خانواده شما پائین تر هستند ازدواج کنید دختران شایسته زیادی را برای همسری خواهید یافت. در غیر این صورت باید با روزه گرفتن و ورزش کردن و پر کردن اوقات فراغت خود غریزه جنسی خود را کنترل کنید تا به گناه نیفتید تا شرایط مطلوب شما برای ازدواج مهیا شود.

موفق باشید.

وای من چند وقته همش غریزه جنسیم شدت پیدا کرده اصلا هم نه فلیم محرک دیدم نه ذهنم و درگیرکردم نمیدونم علتش چیه دارم دیونه میشم الانم شرایط ازدواج ندارم مورد مناسب پیدا نشده

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،

بی‌تردید یکی از نیرومندترین غرایز، نیروی شهوت و غریزه جنسی است. این نیرو که از ابتدای تولد به صورت نهفته در وجود آدمی به ودیعه نهاده شده است، تا زمان بلوغ هم چنان دوران آرام و بی‌تحرکی را پشت سر می‌گذارد، اما به محض شروع دوران نوجوانی آرام، آرام زمان بیداری و شکفتگی آن فرا می‌رسد و رفته رفته تمامی وجود نوجوان را دربرمی‌گیرد و بر تمامی رفتار انسان اثر می‌گذارد. به همین دلیل غریزه جنسی و نیروی شهوت فرد را با مشکلاتی مواجه می‌سازد.

برای تعدیل و کنترل غریزه جنسی راه‌های متعددی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. اما قبل از آن بیان این نکته لازم است که کنترل غریزه جنسی به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و در عین حال پیچیده و دشوار است. آن‌هایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و متینی برخوردارند و نیز از شرایط خانوادگی خوب و مطلوبی از حیث ارزش‌های اخلاقی بهره‌مند هستند و اراده قوی دارند، به خوبی می‌توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند.

برای کنترل غریزه جنسی هم خود فرد و هم والدین و اطرافیان مسئولیت دارند. آن چه مربوط به خود فرد می‌شود و سؤال شما از این زاویه است عبارتند از:

۱. مراقب نگاه‌تان باشید.

اساساً هر گناهی از جمله گناه چشم که آن را چشم چرانی می نامند، ابتدا با هدف تداوم و تکرار از آدمی سر نمی زند بلکه به عنوان اولین و آخرین بار تلقی می شود. اما با سماجت و حیله گری ابلیس، این گناه به شکل یک عادت زشت و ناپسند در می آید و صفحات طلایی و نورانی کتاب زندگی افراد را کدر می کند و او را از معنویت دور می نماید.

نگاه آلوده در بیان روایات و احادیث به طور بسیار جدی و صریح مورد نکوهش قرار گرفته است.

امام صادق علیه السلام می فرمایند:

"النَّظَرُ سهم من سهام ابلیس مسموم و کم من نَظرَة اَورَثَت حسرة طویلة "

نگاه آلوده؛ تیری است آلوده و زهرآگین که از چله کمان ابلیس رها شده و چه بسا نگاه هایی که حسرت و پشیمانی طولانی در پی داشته باشد.

اگر جوانی در تلفن همراه خود تصاویری که مورد رضای خدا نیست را ذخیره کرده، صرفاً به خاطر اینکه به نیازهای کاذب و لذّت های زودگذر خود پاسخ مثبت دهد، باید شجاعانه آثار آن را محو کند و راه نفوذ شیطان را مسدود نماید.

اگر به ماهواره و صفحات نامناسب اینترنت دسترسی دارد، بی ملاحظه و بدون درنگ باید از آن فاصله بگیرد و خود را از لوث گناه دور نگه دارد.

اگر در ارتباطات فامیلی و دوستانه و یا در فضای جامعه و روابط با نامحرمان است ،برای اسیر شدن در دام نگاه های بیمار، باید با قوت و شهامت بر روابط خود مدیریت کند و زمینه ی تسلط شیطان را بر خود و روابط فی ما بین خود و دیگران غیر ممکن سازد.

پیامبر گرامی اسلام می فرمایند:

"... فَمَن تَرکَهاًَ حوفاً من الله اعطاهُ الله ایماناً یَجِدُ حلاوَتََهُ فی قلبه"

هر کس از بیم خدا نگاه خود را از حرام نگه دارد، خدای متعال هم به او ایمانی خواهد داد که شیرینی آن را در قلب خود خواهد چشید.

۲. برنامه‌ریزی برای کار مداوم

جوانان و نوجوانان از نیروی سرشار و فوق‌العاده‌ای برخوردارند. این نیرو اگر در زمینه‌های دیگر مورد اساتفاده قرار نگیرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرایط سنی آن‌ها در قالب امور جنسی و شهوانی ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به کار مداوم عادت کنند و نیرو و توان خود رادر این زمینه به مصرف برسانند تا حدودی از انحرافات اخلاقی و شهوت و غریزه جنسی در آنان پیشگیری می‌شود. کارهای بدنی ( مثل ورزش ) موجب تعادل جسم و روان می‌شود. اگر نیک بنگریم افرادی که به کار مداوم مشغول هستند و نیرو و استعدادشان را در زمینه‌های مثبت و سالم به کار می‌اندازند، کم‌تر دچار انحرافات اخلاقی و بحران‌های روحی می‌شوند. کار موجب می‌شود نیرو و انرژی جوان قبل از آن که به چربی‌های اضافی تبدیل گردد و اختلالاتی در ساز و کار اندام‌های بدن ایجاد گردد، از طریق سوخت و ساز مفید و سالم به مصرف برسد.

۳. تنظیم خواب

تحقیقات نشان می‌دهد که بیش‌تر انحرافات به خصوص در زمینه مسایل جنسی از فکرهای ناسالم و خیال‌پردازی‌هایی که جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشی می‌شود. اگر جوان قبل از آن که به خواب برود، فکرش به خودش و یک سری مسایل و موضوعات مربوط به دوره جوانی، معطوف گردد، کم کم به انحرافات کشیده خواهد شد. بنابراین، یکی از روش‌های پیشگیری از انحرافات این است که برنامه خواب به صورت دقیق تنظیم شود و تا زمانی که خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نروید. وقتی به رختخواب بروید که کاملاً خسته و آماده خواب هستید. لازمه این کا این است که در طول روز مشغول فعالیت‌های مهم بوده و به اندازه کافی کار کرده باشد.

طبیعی است اگر جوان با خستگی به رختخواب نرود، به ناچار مدت زمانی را در بستر بیدار خواهد ماند تا به تدریج به خواب رود و چون افکار و اندیشه‌های شهوانی و تحریک‌آمیز معمولاً در این مواقع به سراغ جوان می‌آیند، تنظیم ساعات خواب برای جوان، ضرورت خاصی می‌یابد. یکی از روان شناسان در این باره می‌گوید: نیمه اول شب بیش از نیمه دوم آن به بدن نیرو می‌دهد بنابراین باید از آن به نحوی مفید استفاده شود. و صبحگاهان به محض اینکه از خواب بیدار شدید. بی‌درنگ از بستر برخیزید و توجه داشته باشید که بامدادان بیدار ماندن در بستر خواب، بسیار زیان‌بار است، جسم را سست و ناتوان می‌سازد و وسوسه‌های شوم در دل فرد ایجاد می‌شود.

۴. دوری از محیط‌های آلوده و ناسالم

یکی از علل و عوامل انحرافات جنسی و به طور کل انحرافات اخلاقی، محیط آلوده و محرک‌های شهوانی است. محیط از طریق وارد نمودن عناصر محرک در گرایش‌های انحرافی، منجر به طغیان غریزه جنسی در جوان می‌شود. مسایلی از قبیل بدحجابی، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخی از سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های خارجی و هم چنین استفاده نادرست از اینترنت در تحریک شهوت و غریزه جنسی جوان مؤثر است شاید برای برخی زا نوجوانان یادآوری و تذکر مسایل دینی و اخلاقی چیزی بیهوده و غیر ضروری تلقی شود، زیرا آن‌ها نه در فکر سلامت خویش هستند و نه مسایل اخلاقی و دینی را می‌پذیرند، اما برای شما که روحیه مذهبی قوی دارید و همین مسأله باعث شد تا نگران آینده‌تان باشید، گفتن این مسایل مهم و ضروری است. اگر واقعاً می‌‌خواهید از جوانی‌تان به خوبی استفاده کنید و در راه درست و سالم گام بردارید، سعی کنید از محیط‌های آلوده و دیدن عوامل تحریک کننده، جداً پرهیز نمایید.

۵.استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت

یکی از زمینه‌های پیدایش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفاده نادرست آن‌ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولانی و بی‌برنامه نوجوانان را عاصی و سرگردان می‌کند. آن‌ها به تدریج سرخورده و مأیوس می‌شوند و در نتیجه به دنیای درون خویش پناه می‌برند و در کنج خلومت و انزوا راهی برای مشغولیت خود می‌جویند.

۵. پیشگیری از روابط ناسالم

جوانان و نوجوانانی که روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بی‌بند و بار دوست و رفیق هستند، کم کم به انحرافات کشیده می‌شوند و تحت تأثیر امور شهوانی قرار می‌گیرند. نفوذپذیری جوانان از دوستان و همسالان بیش از سایر گروه‌ها است. در سنین بلوغ صحبت‌های آهسته و در گوشی بین نوجوانان بیش‌تر می‌شود و محور این گفتگوها، غالباً مسایل جنسی و امور شهوانی است که به صورت مخفیانه و به دور از انظار بزرگ‌ترها طرح می‌شود. برای پیشگیری از انحرافات اخلاقی سعی کنید از دوستی‌های آلوده و مشکوک جداً پرهیز نموده و با افراد سالم و مذهبی ارتباط برقرار نمایید.

۶. پرورش تقوا و معنویت در وجود خویش

همه آنچه بیان شد، به نحوی می‌توانند در پیشگیری از انحرافات اخلاقی و طغیان شهوت و غریزه جنسی نقش داشته باشند، اما آن چه بیش از همه ضروری است و به صورت زیربنایی در شخصیت و رفتار جوان مؤثر است. پرورش معنویت و تقویت ایمان و تقوای الهی است. ما در عصری زندگی می‌کنیم که جهان به شدت در مادیات فرو رفته و یک سره غرق در جاذبه‌های نفسانی و امور شهوانی گردیده است. در شرایط کنونی، خلأ عظیم و هولناکی از اخلاق و معنویت پدید آمده و تمامی مشکلات انسان‌ها نیز از همین جا ناشی شده است.

اگر با تقویت ایمان و نیروی اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقویت گردند، بدون شک بخشی از مشلکات آنان به ویژه در زمینه مسایل اخلاقی و شهوت و غریزه جنسی درمان می‌شود.

اگر نوجوان و جوان از ته دل باور نمود که تمام اعمال و رفتار او را خدا می‌بیند و بر اساس عملکرد افراد به آن‌ها پاداش می‌دهد و اساساً سعادت و خوشبختی انسان به دست خودش می‌باشد، در این صورت احتمال اینکه مرتکب گناه نشود بسیار زیاد است.‌

یقین داشته باشید، تا زمانی که نیروی ایمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقویت نگردد، هیچ ضمانتی از شهوت و انحرافات اخلاقی وجود ندارد. به خصوص در وضعیت کنونی که عوامل تحریک کننده بسیار زیاد است. بنابراین قبل از هر چیزی سعی کنید نیروی ایمان و تقوا را در وجود خویش بارور کنید. اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و همیشه نماز خود را اول وقت انجام دهید، خداوند شما را یاری می‌کند تا از هر گناهی مصون بمانید و تحت تأثیر شهوت و غریزه جنسی قرار نگیرید. خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر» به درستی که نماز انسان را از هر گونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور نگه می‌دارد. نماز واقعی نه تنها والاترین عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقی تلقی می‌شود، بلکه عامل تهاجمی علیه انحرافات و شهوت‌ها نیز محسوب می‌گردد.

۷.نظر به پاداش الهی

یکی دیگر از راههای کنترل غریزه جنسی و تعدیل آن، توجه به پاداش اخروی درباره کسانی است که با عفت پیشگی بر شهوات فائق آمده و دامن خود را از گناه پاک و منزه داشته‌اند. علی(ع) می‌فرماید: «فمن اشتاق الی الجنه سلاعن الشهوات. کسی که به بهشت علاقه داشت، خواهش‌های نفس و شهوات را فراموش کرد و از آنها چشم پوشید.»

(نهج البلاغه، حکمت ۳۰).

وقتی انسان مومن مشاهده می‌کند که توجه و عنایت به عفت به اندازه ای از منظر خدای متعال و پیشوایان دین حائز اهمیت است که آن را در زمره بهترین جهادها قرار داده اند. با انگیزه ای بالا درصدد دست یابی به این موقعیت ممتاز خواهد بود. امام باقر(ع) می‌فرماید: «برترین عبادت، عفت میل جنسی و شکمی است» (کافی، ج ۲، ص ۹۷).

در حدیثی در کتاب تحف العقول، ص ۲۸۲ عفت بعد از معرفت الهی، به عنوان مهم ترین ارزش به حساب آمده است. بنابراین کسی که در سر، سودای کسب رضایت الهی را دارد و در آرزوی وصل یار به سر می‌برد، باید به هوا و هوس‌های زودگذر پشت پا زده به وعده‌های الهی چشم دوزد.

۸. یاد مرگ
عامل دیگری که در غلبه بر شهوت و کنترل و تعدیل غریزه جنسی نقش مهمی دارد، یاد مرگ و قیامت است. امام علی(ع) می فرماید: «ای بندگان خدا! برحذر باشید از مرگ و از سختی های آن. وقتی نفستان خواست شما را درباره شهوات به تباهی بکشاند زیاد به یاد مرگ باشید، زیرا برای موعظه، یاد مرگ کافی است.»
رسول خدا(ص) اصحاب خود را درباره مرگ بسیار سفارش می کرد و می فرمود: «زیاد مرگ را یاد کنید، زیرا یاد مرگ، شکننده لذات نفسانی و حایل میان تو و شهوات است. (بحارالانوار، ج۲، ص۲۸۷)

۹. تسهیل و تسریع ازدواج

علاوه بر آن که جوان سعی در کنترل شهوت و غریزه جنسی می‌کند، باید برای ازدواج که یگانه راه درست ارضای غریزه جنسی می‌باشد، نیز اقدام کند به این معنا که پسرها از ۱۸ سالگی به بعد می‌توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرایط را مساعد می‌بینید، از همین سن مقدمات آن را فراهم کنند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبی به خواستگاری آن‌ها آمد به دلایل نوعاً غیر موجه و پوچ مثل هنوز زود است، می‌خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادی خوبی ندارد و... از ازدواج خودداری نکنند و والدین هم سنگ اندازی‌های غیز منطقی نداشته باشند.

امید است با رعایت این نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانید غریزه جنسی و حس شهوت را در خویش کنترل و مهار نمایید و زمانی که فرصت مناسب برای ازدواج فراهم گردید، به ازدواج اقدام کنید.

موفق باشید.

نظر دادن و مطلب نوشتن، آسونترین کاره، وقتی سن بلوغو نگاه کنید و فاصله بین سن بلوغ و ازدواج، شاید به این نسخه تجدید نظر کنید. مشکل سرمایه، کار، آرامش ذهنی و... خیلی مسائل دیگه هست که با رفع اینها این سوالات پرسیده نشه. اول باید زمینه برا گناه نکردن ایجاد بشه بعد برای تکمیل نسخه پیچوند. امیدوارم مسئولین کمی واقعا به مردم و نیازهای اونا چه از نظر جنسی چه رفاهی و اقتصادی نظر کنند و حق مردمو بدن.
به امید خدا که غیر از خدا هیچ کسی نمیتونه وکیل و شاهد مردم باشه.

جوان ۲۳ ساله استم مجرد .
در اثر اندكترين اثر از شهوت به شكل غير ارادي از وجودم مذي خارج ميشود و شديدا احساس ضعف جنسي ميكنم .
نظر وتوسعه شمارا در رابطه خواهانم . تشكر !

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،

برای تعدیل و کنترل غریزه جنسی راه‌های متعددی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. اما قبل از آن بیان این نکته لازم است که کنترل غریزه جنسی به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و در عین حال پیچیده و دشوار است. آن‌هایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و متینی برخوردارند و نیز از شرایط خانوادگی خوب و مطلوبی از حیث ارزش‌های اخلاقی بهره‌مند هستند و اراده قوی دارند، به خوبی می‌توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند.

برای کنترل غریزه جنسی هم خود فرد و هم والدین و اطرافیان مسئولیت دارند. آن چه مربوط به خود فرد می‌شود و سؤال شما از این زاویه است عبارتند از:

۱. مراقب نگاه‌تان باشید.

اساساً هر گناهی از جمله گناه چشم که آن را چشم چرانی می نامند، ابتدا با هدف تداوم و تکرار از آدمی سر نمی زند بلکه به عنوان اولین و آخرین بار تلقی می شود. اما با سماجت و حیله گری ابلیس، این گناه به شکل یک عادت زشت و ناپسند در می آید و صفحات طلایی و نورانی کتاب زندگی افراد را کدر می کند و او را از معنویت دور می نماید.

نگاه آلوده در بیان روایات و احادیث به طور بسیار جدی و صریح مورد نکوهش قرار گرفته است.

امام صادق علیه السلام می فرمایند:

"النَّظَرُ سهم من سهام ابلیس مسموم و کم من نَظرَة اَورَثَت حسرة طویلة "

نگاه آلوده؛ تیری است آلوده و زهرآگین که از چله کمان ابلیس رها شده و چه بسا نگاه هایی که حسرت و پشیمانی طولانی در پی داشته باشد.

اگر جوانی در تلفن همراه خود تصاویری که مورد رضای خدا نیست را ذخیره کرده، صرفاً به خاطر اینکه به نیازهای کاذب و لذّت های زودگذر خود پاسخ مثبت دهد، باید شجاعانه آثار آن را محو کند و راه نفوذ شیطان را مسدود نماید.

اگر به ماهواره و صفحات نامناسب اینترنت دسترسی دارد، بی ملاحظه و بدون درنگ باید از آن فاصله بگیرد و خود را از لوث گناه دور نگه دارد.

اگر در ارتباطات فامیلی و دوستانه و یا در فضای جامعه و روابط با نامحرمان است ،برای اسیر شدن در دام نگاه های بیمار، باید با قوت و شهامت بر روابط خود مدیریت کند و زمینه ی تسلط شیطان را بر خود و روابط فی ما بین خود و دیگران غیر ممکن سازد.

پیامبر گرامی اسلام می فرمایند:

"... فَمَن تَرکَهاًَ حوفاً من الله اعطاهُ الله ایماناً یَجِدُ حلاوَتََهُ فی قلبه"

هر کس از بیم خدا نگاه خود را از حرام نگه دارد، خدای متعال هم به او ایمانی خواهد داد که شیرینی آن را در قلب خود خواهد چشید.

۲. برنامه‌ریزی برای کار مداوم

جوانان و نوجوانان از نیروی سرشار و فوق‌العاده‌ای برخوردارند. این نیرو اگر در زمینه‌های دیگر مورد اساتفاده قرار نگیرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرایط سنی آن‌ها در قالب امور جنسی و شهوانی ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به کار مداوم عادت کنند و نیرو و توان خود رادر این زمینه به مصرف برسانند تا حدودی از انحرافات اخلاقی و شهوت و غریزه جنسی در آنان پیشگیری می‌شود. کارهای بدنی ( مثل ورزش ) موجب تعادل جسم و روان می‌شود. اگر نیک بنگریم افرادی که به کار مداوم مشغول هستند و نیرو و استعدادشان را در زمینه‌های مثبت و سالم به کار می‌اندازند، کم‌تر دچار انحرافات اخلاقی و بحران‌های روحی می‌شوند. کار موجب می‌شود نیرو و انرژی جوان قبل از آن که به چربی‌های اضافی تبدیل گردد و اختلالاتی در ساز و کار اندام‌های بدن ایجاد گردد، از طریق سوخت و ساز مفید و سالم به مصرف برسد.

۳. تنظیم خواب

تحقیقات نشان می‌دهد که بیش‌تر انحرافات به خصوص در زمینه مسایل جنسی از فکرهای ناسالم و خیال‌پردازی‌هایی که جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشی می‌شود. اگر جوان قبل از آن که به خواب برود، فکرش به خودش و یک سری مسایل و موضوعات مربوط به دوره جوانی، معطوف گردد، کم کم به انحرافات کشیده خواهد شد. بنابراین، یکی از روش‌های پیشگیری از انحرافات این است که برنامه خواب به صورت دقیق تنظیم شود و تا زمانی که خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نروید. وقتی به رختخواب بروید که کاملاً خسته و آماده خواب هستید. لازمه این کا این است که در طول روز مشغول فعالیت‌های مهم بوده و به اندازه کافی کار کرده باشد.

طبیعی است اگر جوان با خستگی به رختخواب نرود، به ناچار مدت زمانی را در بستر بیدار خواهد ماند تا به تدریج به خواب رود و چون افکار و اندیشه‌های شهوانی و تحریک‌آمیز معمولاً در این مواقع به سراغ جوان می‌آیند، تنظیم ساعات خواب برای جوان، ضرورت خاصی می‌یابد. یکی از روان شناسان در این باره می‌گوید: نیمه اول شب بیش از نیمه دوم آن به بدن نیرو می‌دهد بنابراین باید از آن به نحوی مفید استفاده شود. و صبحگاهان به محض اینکه از خواب بیدار شدید. بی‌درنگ از بستر برخیزید و توجه داشته باشید که بامدادان بیدار ماندن در بستر خواب، بسیار زیان‌بار است، جسم را سست و ناتوان می‌سازد و وسوسه‌های شوم در دل فرد ایجاد می‌شود.

۴. دوری از محیط‌های آلوده و ناسالم

یکی از علل و عوامل انحرافات جنسی و به طور کل انحرافات اخلاقی، محیط آلوده و محرک‌های شهوانی است. محیط از طریق وارد نمودن عناصر محرک در گرایش‌های انحرافی، منجر به طغیان غریزه جنسی در جوان می‌شود. مسایلی از قبیل بدحجابی، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخی از سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های خارجی و هم چنین استفاده نادرست از اینترنت در تحریک شهوت و غریزه جنسی جوان مؤثر است شاید برای برخی زا نوجوانان یادآوری و تذکر مسایل دینی و اخلاقی چیزی بیهوده و غیر ضروری تلقی شود، زیرا آن‌ها نه در فکر سلامت خویش هستند و نه مسایل اخلاقی و دینی را می‌پذیرند، اما برای شما که روحیه مذهبی قوی دارید و همین مسأله باعث شد تا نگران آینده‌تان باشید، گفتن این مسایل مهم و ضروری است. اگر واقعاً می‌‌خواهید از جوانی‌تان به خوبی استفاده کنید و در راه درست و سالم گام بردارید، سعی کنید از محیط‌های آلوده و دیدن عوامل تحریک کننده، جداً پرهیز نمایید.

۵.استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت

یکی از زمینه‌های پیدایش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفاده نادرست آن‌ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولانی و بی‌برنامه نوجوانان را عاصی و سرگردان می‌کند. آن‌ها به تدریج سرخورده و مأیوس می‌شوند و در نتیجه به دنیای درون خویش پناه می‌برند و در کنج خلومت و انزوا راهی برای مشغولیت خود می‌جویند.

۵. پیشگیری از روابط ناسالم

جوانان و نوجوانانی که روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بی‌بند و بار دوست و رفیق هستند، کم کم به انحرافات کشیده می‌شوند و تحت تأثیر امور شهوانی قرار می‌گیرند. نفوذپذیری جوانان از دوستان و همسالان بیش از سایر گروه‌ها است. در سنین بلوغ صحبت‌های آهسته و در گوشی بین نوجوانان بیش‌تر می‌شود و محور این گفتگوها، غالباً مسایل جنسی و امور شهوانی است که به صورت مخفیانه و به دور از انظار بزرگ‌ترها طرح می‌شود. برای پیشگیری از انحرافات اخلاقی سعی کنید از دوستی‌های آلوده و مشکوک جداً پرهیز نموده و با افراد سالم و مذهبی ارتباط برقرار نمایید.

۶. پرورش تقوا و معنویت در وجود خویش

همه آنچه بیان شد، به نحوی می‌توانند در پیشگیری از انحرافات اخلاقی و طغیان شهوت و غریزه جنسی نقش داشته باشند، اما آن چه بیش از همه ضروری است و به صورت زیربنایی در شخصیت و رفتار جوان مؤثر است. پرورش معنویت و تقویت ایمان و تقوای الهی است. ما در عصری زندگی می‌کنیم که جهان به شدت در مادیات فرو رفته و یک سره غرق در جاذبه‌های نفسانی و امور شهوانی گردیده است. در شرایط کنونی، خلأ عظیم و هولناکی از اخلاق و معنویت پدید آمده و تمامی مشکلات انسان‌ها نیز از همین جا ناشی شده است.

اگر با تقویت ایمان و نیروی اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقویت گردند، بدون شک بخشی از مشلکات آنان به ویژه در زمینه مسایل اخلاقی و شهوت و غریزه جنسی درمان می‌شود.

اگر نوجوان و جوان از ته دل باور نمود که تمام اعمال و رفتار او را خدا می‌بیند و بر اساس عملکرد افراد به آن‌ها پاداش می‌دهد و اساساً سعادت و خوشبختی انسان به دست خودش می‌باشد، در این صورت احتمال اینکه مرتکب گناه نشود بسیار زیاد است.‌

یقین داشته باشید، تا زمانی که نیروی ایمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقویت نگردد، هیچ ضمانتی از شهوت و انحرافات اخلاقی وجود ندارد. به خصوص در وضعیت کنونی که عوامل تحریک کننده بسیار زیاد است. بنابراین قبل از هر چیزی سعی کنید نیروی ایمان و تقوا را در وجود خویش بارور کنید. اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و همیشه نماز خود را اول وقت انجام دهید، خداوند شما را یاری می‌کند تا از هر گناهی مصون بمانید و تحت تأثیر شهوت و غریزه جنسی قرار نگیرید. خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر» به درستی که نماز انسان را از هر گونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور نگه می‌دارد. نماز واقعی نه تنها والاترین عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقی تلقی می‌شود، بلکه عامل تهاجمی علیه انحرافات و شهوت‌ها نیز محسوب می‌گردد.

۷.نظر به پاداش الهی

یکی دیگر از راههای کنترل غریزه جنسی و تعدیل آن، توجه به پاداش اخروی درباره کسانی است که با عفت پیشگی بر شهوات فائق آمده و دامن خود را از گناه پاک و منزه داشته‌اند. علی(ع) می‌فرماید: «فمن اشتاق الی الجنه سلاعن الشهوات. کسی که به بهشت علاقه داشت، خواهش‌های نفس و شهوات را فراموش کرد و از آنها چشم پوشید.»

(نهج البلاغه، حکمت ۳۰).

وقتی انسان مومن مشاهده می‌کند که توجه و عنایت به عفت به اندازه ای از منظر خدای متعال و پیشوایان دین حائز اهمیت است که آن را در زمره بهترین جهادها قرار داده اند. با انگیزه ای بالا درصدد دست یابی به این موقعیت ممتاز خواهد بود. امام باقر(ع) می‌فرماید: «برترین عبادت، عفت میل جنسی و شکمی است» (کافی، ج ۲، ص ۹۷).

در حدیثی در کتاب تحف العقول، ص ۲۸۲ عفت بعد از معرفت الهی، به عنوان مهم ترین ارزش به حساب آمده است. بنابراین کسی که در سر، سودای کسب رضایت الهی را دارد و در آرزوی وصل یار به سر می‌برد، باید به هوا و هوس‌های زودگذر پشت پا زده به وعده‌های الهی چشم دوزد.

۸. یاد مرگ
عامل دیگری که در غلبه بر شهوت و کنترل و تعدیل غریزه جنسی نقش مهمی دارد، یاد مرگ و قیامت است. امام علی(ع) می فرماید: «ای بندگان خدا! برحذر باشید از مرگ و از سختی های آن. وقتی نفستان خواست شما را درباره شهوات به تباهی بکشاند زیاد به یاد مرگ باشید، زیرا برای موعظه، یاد مرگ کافی است.»
رسول خدا(ص) اصحاب خود را درباره مرگ بسیار سفارش می کرد و می فرمود: «زیاد مرگ را یاد کنید، زیرا یاد مرگ، شکننده لذات نفسانی و حایل میان تو و شهوات است. (بحارالانوار، ج۲، ص۲۸۷)

۹. تسهیل و تسریع ازدواج

علاوه بر آن که جوان سعی در کنترل شهوت و غریزه جنسی می‌کند، باید برای ازدواج که یگانه راه درست ارضای غریزه جنسی می‌باشد، نیز اقدام کند به این معنا که پسرها از ۱۸ سالگی به بعد می‌توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرایط را مساعد می‌بینید، از همین سن مقدمات آن را فراهم کنند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبی به خواستگاری آن‌ها آمد به دلایل نوعاً غیر موجه و پوچ مثل هنوز زود است، می‌خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادی خوبی ندارد و... از ازدواج خودداری نکنند و والدین هم سنگ اندازی‌های غیز منطقی نداشته باشند.

امید است با رعایت این نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانید غریزه جنسی و حس شهوت را در خویش کنترل و مهار نمایید و زمانی که فرصت مناسب برای ازدواج فراهم گردید، به ازدواج اقدام کنید.

موفق باشید.

این مسائل خوب هست ولی تا کی اخه یه اقا پسری که در سن ۱۵ سالگی به بلوغ میرسه و دختر خانمی که در ۹ سالگی هردو این ها تا موقع ازدواجشان باید تقوا پیشه کنند نه اقا اسلام همچین چیزی نگفته اسلام مبنا را بر ازدواج زود هنگام گذاشته ( من منکر این موارد نیستما ولی منطقی فکر کنید همه انقدر تقواشون بالا نیست که بخوان کنترل کنند حرف شما دقیقا مثل کسی است که تشنه است و اب می خواد شما بهش می گی به اب فکر نکن
میشه توضیح بدید که این خانم واقا بعد سن بلوغ تا ازدواجشان چطوری نیاز جنسیشان را کنترل کردند اگه میشد این همه فساد در جامعه نداشتیم.

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
با شما در این موضوع هم عقیده ایم که بنا بر ازدواج به موقع است.
ازدواج به موقع زمانی تحقق پیدا می کند که شخص علاوه بر بلوغ جسمی به بلوغ روحی هم مزیّن گردد.

توصیه آیت الله امینی هم بر همین نکته است که فرزندان با اشراف والدین عقد و دوران نامزدی بلند مدتی داشته باشند تا مشکلاتی همچون تحصیل و موقعیت کاری و سربازی تمام شود، بعد به زندگی دایمی خود برگردند!

موفق باشید.

ب نظر من مشکل همه ی ماها مجردا و چ متاهل هامون از این فیلماییه ک خیلی راحت تو سیدی فروشیا میشه دید خیلی راحت واسه ی تبلیغ تو اینترنت میرن قشنگترینا رو میارن ک پسر و دخترامون تحریک شن مشکل بی حجابی کشورمونه اقا اصن یکی با بدترین وضع میاد تو خیابون و دقیقا فقط ایراداتشو میپوشونه و مردم نمیدونن همون ی تیکه ک پوشیده شده پر ایراده پس قطعا متحرک تره طرف تحریک میشه ببینه چ خبره چ واس دختر چ پسر وسوسه میشه میره سر دختر یا پسر طفل معصوم در میاره ک حتی با حجابه و بعد ی مدت ک دید خبری نیس بیخیالش میشه آمار بدم تو امریکا ک بی حجابی عادیه هر یه دقیقه ب ده نفر تازه فقط تو پایتختشون داره تجا وز میشه حالا چ برسه ایران ک بدحجابی عادی نیس واس مردا و زنامون میگ اقا لباس تنگ نده جوون بپوشه پس جوون چی بپوشه؟/؟تو خودت این لباس تنگ و تولید کردی والا
بخوام حرف بزنم میفهمیم از پایه مشکل داریم ک جوون ۱۱ ساله دنبال تجاوزه

من پسرم ۲۰ سالمه شهوت تو چشام موج میزنه حالا شما ک زن دارید و خودتون از نظر روحی روانی و جسمی شهوانی خالی میکنید، بگذارید ما جوانان سیاه بخت به حال خودمان باشیم آنکس که سوار بر مرکب میباشد حال پیاده را درک نمیکند. من محصلم میتونم هرروز هرثانیه ورزش کنم صلوات بفرستم و ذکر بگویم؟ پس درسم چی؟ مشقم چی؟
آیا میتونم تا زمانی ک ازدواج میکنم ک شاید ده سال دگ هم طول بکشه ب هیچ عنوان خرما شیرینی غذاهای چرب گوشت قرمز فلفل نخورم و یا هر ساعت ک شهوت زد ب مغزم ورزش کنم؟ یقینا یک هفته میتونم هرساعت ورزش کنم اما هفته دوم دیگه جسمم از بین میرود. بعد یک دوماه یکسال نیست ک بخوام شهوتو سرکوب کنم و اونو بخوابونم وقتی موقع تخلیه شهوانی شد دیگه ورزش صلوات و اذکار الهی نمیتونن کاری بکنن عینهو بادکنک میترکه بوووووم
ب فکر مجردها باشید نه اینکه راهکار بزارید جلوشون ک حتی خودتون هم یکبار ازانها استفاده نکردید

تصویر مشاور شهر سوال

کاربر گرامی، از اظهار نظر شما بسیار متشکریم.
قطعا اولین و بهترین راه برخورد با نیاز جنسی، ارضای درست آن یعنی ازدواج است. دائم یا موقت!
البته متاسفانه باید بپذیریم که شرایط ازدواج دائم برای جوانان به دلایل مختلف (بخشی از سوی خانواده ها، بخشی از سوی خود جوانان، و بخشی از سوی مسئولین حکومتی) بسیار سخت و دشوار است، و از سوی دیگر شرایط تحریک جنسی و شهوانی برای اقشار مختلف جامعه در تمام شهر و روستاها، به ویژه جوانان و به ویژه در شهرهای بزرگ به طرز بسیار بدی گسترش یافته است. شاید ازدواج موقت (که شرایط سهل تری نسبت به ازدواج دائم دارد) برای شما ممکن باشد. به هر حال بی شک بهترین مقابله و درمان، برای ارضای نیاز جنسی ازدواج است.
در غیر اینصورت در شرایط یا زمانهایی که این مسئله ممکن نیست راهکارهای بعدی قابل اجراست.
ضمنا ما گمان نمیکنیم که شما در بهترین و ممتاز ترین درجه درسی هم که باشید (که انشالله هستید)، نتوانید ورزش کنید، یا غذای خاصی را کمتر بخورید یا غذای خاصی را بیشتر بخورید. قطعا نکته مهم پس از بیان شرایط سخت اجتماعی و مشکلات و موانع ازدواج و هزار حرف و حدیث دیگر، خواستن و اراده شماست.
موفق باشید.

سلام خسته نباشید.من ۲۱سال سن دارم وخداروشکر۱۸روزه ین کار حرام ترک کردم ازشمام میخام به حرف اونایی که میگن ضرر نداره گوش نکنید و توفکر ترک کردنش باشید وبه خداتوکل کنید البته فشار جنسی بخاطرازدواج دیر هنگام وهمچنین بعضی بعضی دختر پسرای همجنس باز باعث این کار میشه امید ان روز که اختلاس گران هم دست از این کارای که میکنن بردارن و جوونا بتوونن ازدواج کنن.... یاعلی

دوستانی که به روش های قرانی کاهش شهوت و جلوگیری از......اعتقاد دارن سوره ی لقمان یه سوره که من خودم امتحان کردم و جواب داده حد اقل سه روز یه بار بخونید

سلام.. من متاهل بودم جدا شدم خودارضایی میکردم.. تو روز عرفه چنان دادی زذم و از خدا خواستم دیگه گناه نکنم تا حالا خدا روشکر تو ترکم.. اما چند نکته... اونایی که ازدواج ها رو سخت کردن تو گناه خود ارضایی همه جوانان شریکه... اون دختری که با ساپورت و وضع وحشتناک میاد بیرون تو گناه خود ارضایی شریکه... اون مسئولی که راه ازدواج رو هموار نکرده شریکه

یکی از عاملان اصلی تحریک شهوت
فرزندان شیطان
هر یک از این فرزندان وظایفی داشتند که انسان ها رو گمراه کنند و صدمه بزنند
و با هر بار نفرین و لعنت فرستادن بر شیطان او را زخمی میکنید و تا وقتیکه زخمش خوب نشود تو را نمی تواند وسوسه و گمراه کند
لعنت بفرس مخصوصا برای شیطان و دخترش لاقیس چون وظیفه اش ایجاد زمینه شهوت و وسوسه کردن انسان به زنا است و همینطور وسوسه کردن هنگام نماز.

' قرة عینی فی الصلوة ' نماز نور چشم من است .(پیامبر اکرم (ص))
صلوات بفرست.
با هر بار نماز خواندن کمر شیطان میشکند ، با روزه گرفتن صورتش سیاه میشود(فکر کن تو ماه مبارک رمضان چه شکلی میشه)و با صلوات فرستادن شیطان از تو بیزار میشود

(الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ)

با آرزوی موفقیت و در پناه الله تبارک و تعالی

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
نکاتی در مورد نماز و اهمیت آن نوشتید که قابل تأمل است.

وقتى بدانیم نماز به معناى ارتباط و سخن گفتن مستقیم با خداوند بزرگ است و این بالاترین توفیقى است که یک انسان مى‌تواند از آن برخوردار باشد، سعى مى‌کند همواره خود را آماده سازد. قرآن کریم مى‌فرماید: (…وَالَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالاْخِرَهِ یُؤْمِنُونَ بِهِ وَهُمْ عَلَى صَلاَتِهِمْ یُحَافِظُونَ)؛ … آنها که به آخرت ایمان دارند به آن (قرآن) ایمان مى‌آورند و مراقب نمازهاى خویش مى‌باشند.

۲. سعى کنید براى نماز برنامه‌ریزى کنید؛ مثلا شب‌ها کمتر غذا بخورید و زودتر بخوابید و از هر گونه سستى و تنبلى دورى کنید، زیرا سستى و تنبلى به ویژه براى نماز صبح از وسوسه‌هاى شیطان است. براى رهایى از وسوسه‌هاى شیطان شایسته است به خداوند بزرگ پناه برد: (قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاس * مَلِکِ النَّاس * إِلَـهِ النَّاسِ * مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاس * الَّذِى یُوَسْوِسُ فِى صُدُورِ النَّاس * مِنَ الْجِنَّهِ وَ‌النَّاسِ)؛ بگو پناه مى‌برم به پروردگار مردم، پادشاه مردم، خداى مردم، از شر وسوسه‌هاى شیاطین از جنى و انسانى و…‌

موفق باشید.

سلامی دوباره بر برادر گرامی
سخنان شما درست و قابل قبول میباشد
ولی من بیهوده سخن نگفتم دلیل اینکه این متن را بین برادرانم به اشتراک گذاشته ام این است که خودم به شخصه تجربه کرده و الان حدود پنج ماه است که دست به این عمل بی شرمانه نزده ام و دلیل اینکه در این مدت کوتاه جلویم را گرفته دو چیز بوده و خواهد بود: ۱-تقویت ایمان به الله تبارک و تعالی ۲- نفرین بر شیطان و فرزندانش و متحدانش.
هر دو مورد برروی من تاثیر گذاشته از حال شما برادران جویا نیستم که بدانم مورد دوم برای شما جوابگو باشد(ولی برای بنده حقیر چرا تاثیر داشته زیرا هر موقع به شیطان و اطرافیانش و مخصوصا دخترش لاقیس نفرین و لعنت فرستادم شهوتم را برای مدت کوتاهی برای مثال نیم ساعت الی یک ساعت توانستم کنترل کنم و بعضی مواقع که خودم به انجام کاری مشغول میگردم اصلا بلکل در طول روز فراموش میکردم که چه مشکلی دارم. )
من نظرم را مطرح کردم تا شاید کسی توانست با تقویت ایمان نسبت خداوند پاک و منزه و نفرت از شیطان جلوی این عمل شوم را بگیرند. صلاح مصلحت خویش خسروان دانند.

با تشکر از راهنمایتان برادر بزرگوار و امیدوارم توفق توبه نصیب توبه کنندگان واقعی خدای الرحمن و الرحیم بشود آمین یا رب العالمین.
موفق باشید.

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
ممنون از اینکه تجربیات و نکات خوب را با ما و مخاطبین این سایت به اشتراک می گذارید.
امیدواریم همگی در پناه خدای منّان پیروز و سربلند باشیم.

موفق و پیروز باشید.

با سلام و تشکر از عوامل سایت و نظرات عالی کاربران عزیز
میدونم صحبت هایی که میکنم تکراری است و لی لظفا اگر می شود جواب بنده رو هم بدید
من ۲۱ سالمه دانشجو معلم هستم چندین سال خود ارضایی می کردم که البته الان یه ماهی میشه ترک کردم و قبلا هم تا دوماه رفتم و شکستم اما حالا دیگه کاملا متوجه هستم و چنین کاری نمیکنم اما نیاز جنسی خیلی بهم فشار میاره من تا حالا دوس دختر هم نداشتم و این کار رو درست نمیدونم حالا اینو میخخوام بگم
جدا از شرایط ازدواج-این کنترل شهوت تا کی باید باشه من خودمو میگم هستند افرادی در بین اقوام که میگن بزار چند سال دیگه ازدواج کن ولی اینا همش حرفه من یه چیزی میگم اینا هروقت تونستن خودشونو در زمانی که ازدواج نکردن قرار بدن و فرض کنن اوون وقت میتونن پند و اندرز بدن من خودم الان در ترک خود ارضایی هستم چون میدونم داغونم کرده ولی الانم که دارم ترک میکنم این تا کی باید باشه تا کی صبر تا کی تحمل تا کی خود فریبی تا کی فکر نکردن به این موضوع مگه میشه به این موضوع فکر نکرد؟؟دغدغه ذهنی تمام هم سن و سالای منه.
فردی که شرایط ازدواج نداره چیکار کنه فردی که تا حالا ارتباطی با دخترا نداشته و اصلا تو خونش نیست این جور کارا فردی که چون میدونه خود ارضایی ضرر داره درحال ترکه من نمیدونم تا کی صبر؟ تا کی خود فریبی؟ تا کی فکر نکردن به این موضوع؟ تا کی کنترل؟ تا کی ورزش؟ تا کی فعالیت؟میگن به هر چی فکر کنی همونو جذب میکنی ولی چرا نباید به این موضوع فکر کرد؟اگه بحث کنترله که باید آدم تا زندس خودشو کنترل کنه اینا همش عواقب روانی داره من الان اصلا نیتونم درس بخونم فکرم مشغوله مگه میشه نگران نباشم مگه میشه غصه نخورم مگه میشه به این موضوع فکر نکرد من الان نیاز جنسی دارم و با دل انتخاب میکنم نه این که در مدت ۱۰سال نگران باشم و مضطرب و دائم خودمو کنترل کنم دائم با خودم کلنجار برم که نه تحمل کن الان نیاز دارم نه وقتی که شرایط داشته باشم اما روانم داغون شده باشه اما اون موقع فردی معنوی بشم و با عقل تصمیم بگیرم پس این مدت زمان چی که با سختی گذشت نگو ان مع العسر یسری که خودم بلدم ولی چرا اون مدت زمان باید ادم سختی بکشه افراد هم سن و سالا من و مجردا میدونن چقد سخته تنهایی چقد سخته پاک بودن چقد سخته... اینا همش سرکوبه که با شدت بیشتری طغیان میکنه.

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
اعتراف و اقرار به گناه، نشانه رقت قلب و توجه قلبی شما به خدای مهربان است.همین که از خود ناامید شده و به خدای متعال روی آورده اید، اجابت دعا برایتان میسر است.
امام صادق(ع)می فرماید: " إِذَا رَقَ‏ أَحَدُكُمْ‏ فَلْیَدْعُ‏ فَإِنَّ الْقَلْبَ لَا یَرِقُّ حَتَّى یَخْلُصَ ؛(۱)هر گاه رقت قلب برای کسی پدید آمد، وقتی است که دعا کند، زیرا قلب وقتی رقیق می شود که به اخلاص نزدیک شود.(۲)
دوست عزیز!
همین که وقتی پی به اشتباه تان می برید، از خدا طلب مغفرت می کنید،نشان از صفای باطن شما دارد، زیرا تا کسی "پشیمان" نشود، تصمیم بر "ترک گناه" نمی گیرد .تا حالت "ندامت" برای گناهکار حاصل نشود، تصمیم جدی برای اصلاح خویش و جبران گذشته نخواهد داشت. پس ندامت شما، یک عنصر اساسی در تحقق توبه است، پوزش خواهی و استغفار، مرحله ای از آن است و جبران گذشته، مرحله ای دیگر.(۳)
توبه کننده، محبوب خداست. قرآن کریم فرموده: «"ان الله یحب التّوابین؛(۴) یقیناً خداوند توبه کنندگان را دوست دارد».
خداوند نسبت به هر عمل زشت و گناهی، وعدة پذیرش توبه داده است. اما باید شرایط توبه واقعی تحقق یابد . توبه تنها به زبان نباشد. پشیمانی درونی و قلبی و قصد جدی و قاطع در ترک آن گناه برای همیشه، از جمله شرایط آن است.
توبه،یک روزنه امید است .جوان توبه کار، نزد خدا عزیز و باعث مباهات خدا بر ملائکه است.اگر خداوند قول داده است که توبه توابین را بپذیرد، این بزرگ ترین لطف او در حق بندگان و گشودن آن روزنه رو به روشنایی است . اگر فرموده است: "لاتقنطوا من رحمه الله ان الله یغفرالذنوب جمیعا"(۵)از رحمت خدا ناامید نشوید، خداوند همه گناهان را می آمرزد،هم امیدواری می دهد و هم از نومیدی نکوهش می کند، چرا که بخشایش الهی بیش از گناه بندگان است . رحمت او پیش از غضب اوست.(۶)هر چقدر گناه مان عظیم باشد، از رحمت بی کران و نا محدود او که عظیم تر نیست!
چند نکته و گام مهم:
۱.این عادت شوم جنسی، با تمام آثار مرگباری که دارد، قابل معالجه و درمان است.به گواهی پزشکان و بسیاری از افرادی که آلوده بوده اند، اگر از طریق صحیحی وارد شوند، مانند هر عادت و اعتیاد غلط دیگر به طورحتم بر طرف خواهد گردید.
۲. پزشکان عموما معتقدند، برای ترک هر نوع اعتیاد، قبل از هر چیز، اراده و تصمیم قاطع ، جدی و محکم لازم است. اما اینکه بعضی می گویند:"بارها تصمیم گرفته و شکسته ایم" به این افراد صراحتا اعلام می کنیم: "شکستن تصمیم، به معنی از بین رفتن همه آثار آن در وجود انسان نیست. همین تصمیم شکسته شده، رسوباتی در اعماق دل و روح انسان باقی می گذارد. زمینه را برای تصمیم نهایی بیش ازگذشته، آماده می سازد."
پس خود را برای به کار بستن نکات زیر آماده کنید:
توجه: ممکن است این موارد در نظر بعضی ساده جلوه کند، ولی هنگام عمل روشن می شود که اثر معجزه آسایی دارد.
۱.ازدواج در نخستین فرصت: ازدواج، تاثیر قابل توجهی در مبارزه با انحراف جنسی دارد.
۲.اجتناب از تحریکات مصنوعی: مانند فیلم های سکسی، رمان های عشقی، عکس های شهوت انگیز.
۳.تهیه برنامه فشرده و تمام وقت: برای تمام شبانه روز خود، برنامه تنظیم کنند، به طوری که وقت بیکار و بدون برنامه نداشته باشند.تفریح و ورزش را هم حتما در برنامه داشته باشید.
۴.باید عادتی جانشین عادتی گردد: روانشناسان می گویند؛ برای ترک یک "عادت بد" باید سراغ "عادت خوب" رفت و آن را جانشین عادت بد نمود.
۵.پرهیز از مطلق تنهایی: هرگز تنها نباشید.تنهایی، محیط کاملا مساعدی برای پرورش میکروب این اعتیاد است.
۶.تلقین و تقویت اراده: "تلقین" نیز در مبارزه با این عادت، رل مهمی را بازی می کند.به گفته و اعتراف افرادی که مبتلا به این عمل بوده اند، نخستین گام در این راه "اراده و تصمیم" است.
۷.پرهیز کامل از منحرفان: از معاشرت و همنشینی با افراد منحرف و مبتلا به این عادت، در همه اوقات، باید دوری جست.
۸.تقویت عمومی و رژیم غذایی: داشتن یک رژیم غذایی کامل و سالم که موجب تقویت عمومی بدن گردد، نیز در مبارزه با این عادت که در بسیاری از مواقع از ضعف اعصاب سرچشمه می گیرد و یا خود، عامل ضعف اعصاب است، تاثیر دارد.(۷)

** توصیه ما این است که در امر خطیر ازدواج (که از جانب خداوند و پیامبرانش این گونه بر آن سفارش شده است) ، کمی از سختگیری ها بکاهیم و به آسانی به آن بنگریم؛ ودنبال یک زندگی باشرایط آسان وتوقعات کم، به دور از تشریفات و مسایل امروزی که سن ازدواج جوانان را به تأخیر انداخته است، باشیم و همسری را انتخاب کنیم که بامشکلات زندگی آشنا باشد وتوقعات کذایی نداشته باشد و شرایطتان را درک کند؛ و اگرشرایط ازدواج به خاطر مشکلات مالی، در خانه خود مهیا نیست، باحمایت والدین و تا پیدا کردن کار،عقد بلند مدتی را با رضایت خانواده عروس، ببندید تا به گذر زمان وسعی وتلاشتان، مشکل حل شود ومستقیم وارد زندگی زیر یک سقف شوید. والدین خود را در این مسأله که دارید به گناه می افتید، توجیه کنید. و اگر با حرف شما قانع نمی شوند از ریش سفیدان و افراد با نفوذ(مانند اقوام، روحانی محل و...)درخواست کمک کنید تا وارد میدان شوند. توسل به اهل بیت(ع) برای رفع مشکل مجرب است.
در اسلام هیچ راهی برای دفع شهوت به جز ازدواج شرعی نیست. البته خداوند ازدواج را بسیار ساده و راحت قرار داده و این ما هستیم که این امر را برای خود مشکل کرده و می کنیم.
در هر حال شما که جوان هستید، باید برای خود چاره ای بیندیشند که آیا خویش را تسلیم گناه با همه عواقب و دور شدن از رحمت الهی کنید، یا این که زمینه و شرایط ازدواج را فراهم آورید، در صورت اضطرار راه هایی را برای کنترل و کم شدت شهوت طی کنید.
تسهیل کنترل غریزة جنسی در گرو اموری است:
۱- طرد افکار شیطانی: مشکل ترین مرحلة رویارویی با انحراف جنسی، پاک سازی اندیشه و پرهیزازافکارشهوانی است.
۲ـ پر کردن اوقات فراغت با مطالعه، تفریح، مسافرت و غیره.
۳ـ کنترل چشم: نگاه راهبر دل و دام شیطان و بذر شهوت است. برای مهار غریزة جنسی باید از دیدن آن چه که میل جنسی را تحریک می کند، خودداری کرد. خدای متعال در قرآن کریم می فرماید:" قُلْ لِلْمُؤْمِنینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِم‏ ". (۱) اى رسول ما! مردان مؤمن را بگو تا چشم ها را (از نگاه ناروا) بپوشند.
۴ـ عدم آمیختگی زن و مرد: همنشینی زن و مرد و همسخن شدن و خلوت کردن با یکدیگر زمینة لغزش را فراهم می کند. شیطان نفرسوم این همنشینی است.
۵ـ کم خوری: یکی دیگر از راه های کنترل غریزة جنسی، دوری از پرخوری است.
۶ـ یکی از راه های آرام کردن طوفان غریزة جنسی در انسان، ورزش و فعالیت بدنی است، زیرا ورزش مقدار فراوانی از انرژی های بدنی و فکری انسان را به خود اختصاص می دهد و از مسایل دیگر کم می کند.

پی نوشت ها:
۱.محمد بن الحسن الحر العاملی، وسائل الشیعه،ج۷،ص۷۲، مؤسسه آل البیت، قم، ۱۴۰۹ ه.ق.
۲. غلامرضا حاتمی،دعا، ص۱۹ ،انتشارات کتاب شفا، چاپ اول،مشهد،۱۳۸۸.
۳. جواد محدثی ، توبه ، بازگشت به فطرت؛درس هایی ازنهج البلاغه،ص۱۶،بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی مشهد،چاپ نهم،۱۳۸۷.
۴.بقره (۲) آیه۲۲۲.
۵.زمر(۳۹)آیه۵۳.
۶.ابن طاووس، اقبال الاعمال(چ قدیم)،ج۱،ص۳۶۳،دارالکتب الاسلامیه،چاپ دوم،تهران،۱۴۰۹ق : "یا من سبقت رحمته غضبه؛ای کسی که رحمتش برغضبش پیشی می گیرد. دعای کمیل؛فراز۱۹
۷. مکارم شیرازی،مشکلات جنسی جوانان، ص۱۵۱،انتشارات نسل جوان، قم،۱۳۷۶ش.

سلام خسته نباشید
از نظر من سه تا مشکل داری که دو تاشو میتونی حل کنی ولی اون یکی آخری رو خیر
۱- فیلم های مستهجن: جلوت رو بگیر با نگاه نکردن به فیلم ها به اون نظری که دادم در تقویت ایمان و نفرین بر شیطان یه نگاهی بنداز اگر بتونی این دوتا یعنی تقویت ایمان و نفرین فرستادن بر لاقیس دختر شیطان رو انجام بدی و خودتو به خدا نزدیک کنی به احتمال ۵۰% مشکلت حل میشه و اون ۵۰% دیگه بستگی به ارادت داره اراده ات رو قوی کن.
۲- دوستان ناباب: از اینایی که از حرف از مسائل جنسی و حرفای شهوت انگیز میزنن خودتو دور کن اگر دور نکنی رفته رفته دوباره برمیگردی به همون آدم سابق که خودش رو سرزنش میکنه اینجوری هم به هیچ جا نمیرسی دوباره تکرار و تکرار و تکرار و... تا بجایی میرسی که میبینی نه آبرویی برات مانده نه زندگی.
۳- طرز لباس پوشیدن زنان و مردان امروزی: این یکی رو نمیتونی حلش کنی مگر سرت رو بندازی پایین و راه بری اگر تو خیابون بودی دیدی جلوت چند دختر ظاهر شد راهتو عوض کن.
ببخشید که اینو میگم ولی به اندازه مورچه اراده نداری که مورچه با اون جثه ی کوچکش ۵۰ برابر وزن خودش بار حمل میکنه
تو که تونستی دو ماه جلوتو بگیری این خودش یعنی خیلییییییییی بعضیا هستن روزانه جلوشونو میگیرن بعضی ها هم هفتگی تو که ماهی هستی باید افتخار کنی و خودت رو به اونایی که سالی حساب میکنن برسونی تو چی کم داری از اینها هان هیچی، منم میخوام خودمو به سالی برسونم
اینو یادت باشه که انگیزه و ارادت رو قوی کن و خدات رو هیچ وقت فراموش نکن امیدت به خدا باشه.
(در پناه الله تبارک و تعالی موفق باشی) آمین

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!
پرسشگر گرامی،

در نکتۀ سوم به مسأله مهمی اشاره کردید که از اساسی ترین برنامه ها برای ترک گناهان است: «اراده قوی»
در درجه اول بايد به اين نكته واقف باشيم كه ترك گناه و رعايت تقوي يك فرايند تدريجي و دراز مدت است، راهي است كه بايد با استقامت و تحمل فراوان طي نمود و اينگونه نيست كه بتوان يك شبه آن را پيمود و در درجه بعدي بدانيم كه راه اصلي آن تقويت مبادي اختيار؛ يعني آگاهي و آزادي در انسان است و بدون آگاهي و اراده قوي و آزاد، كنترل نهايي نفس براي انسان ممكن نيست.
حتما توجه داريد كه پرسش شما در حقيقت ناظر به كشف راز عصمت در انبياء الهي و عدالت در عالمان وارسته و پارسا است؟ چرا ما دچار گناه مي شويم و آنها نمي شدند؟ چه نيرويي در آنها بوده كه باعث مي شوه مصون بمانند؟ چكار كنيم كه قادر شويم نفس خود را كنترل نماييد و دچار خطا و گناه نشويم؟
اگر كمي تامل نماييم در خواهيم يافت كه راز عصمت و عدالت، اولا در بينش و آگاهي قطعي و يقيني و ثانيا در ايمان قوي و ثالثا در آزادي آنها از عوامل اسارت بخش و بيماري هاي اخلاقي و رابعا در عنايت خاص الهي به ايشان نهفته است، آنها به اين دليل معصوم بودند كه عالم بودند و خويش را از بند هوا و شيطان رها ساخته بودند.
البته مقام عصمت مطلقه خاص معصومين (ع) است و كسي را ياراي اين مقام نيست، ولي مكانيزم دست يابي به مراتبي از آن اختصاص به ايشان ندارد، هر كس قادر است به مقدار اختيار؛ يعني آگاهي، آزادي و ايمان خود از عنايت الهي و صفت عدالت و عصمت برخوردار شود.
در اين زمينه اساسي ترين و مهمترين كاري كه بايد انجام دهيم، تقويت مبادي اختيار است. اگر انسان موفق شود كه گزينش هاي خود را از روي آگاهي و آزادي انجام دهد، و به حقانيت و كارايي دين اسلام براي به سعادت رساندن انسان، ايمان داشته باشد، به راحتي خواهد توانست با حاكم نمودن عقل و شرع بر كشور وجودي خويش، نفس را تحت كنترل در آورد و از لغزش و گناه مصون بماند.

موفق باشید.

سلامی دوباره برادر گرامی
سخنان شما درست و قابل قبول میباشد
ولی من بیهوده سخن نگفتم دلیل اینکه این متن را بین برادرانم به اشتراک گذاشته ام این است که خودم به شخصه تجربه کردم و الان دو ماه است که دست به این عمل بی شرمانه نزده ام و دلیل اینکه در این مدت کوتاه جلویم را گرفته دو چیز است: ۱-تقویت ایمان به الله تبارک و تعالی ۲- نفرین بر شیطان و فرزندانش و متحدانش.
هر دو دلیل برروی من تاثیر گذاشته از حال شما برادران جویا نیستم که بدانم مورد دوم برای شما جوابگو باشد(ولی برای بنده حقیر چرا تاثیر داشته زیرا هر موقع به شیطان و اطرافیانش و مخصوصا دخترش لاقیس نفرین و لعنت فرستادم شهوتم را برای مدت کوتاهی توانستم کنترل کنم)
من نظرم را مطرح کردم تا شاید کسی توانست با تقویت ایمان نسبت خداوند پاک و منزه و نفرت از شیطان جلوی این عمل شوم را بگیرند. صلاح مصلحت خویش خسروان دانند.

با تشکر از راهنمایتان برادر بزرگوار و امیدوارم توفق توبه نصیب توبه کنندگان واقعی خدای الرحمن و الرحیم بشود آمین یا رب العالمین.
موفق باشید.

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
ممنون از اینکه تجربیات و نکات خوب را با ما و مخاطبین این سایت به اشتراک می گذارید.
امیدواریم همگی در پناه خدای منّان پیروز و سربلند باشیم.

موفق و پیروز باشید.

سلام.من یه پسر ۲۳ساله هستم .الان دارم لیسانس میگیرم کار هم فعلا ندارم سربازی هم نرفتم .هرراهی هم که بگین امتحان کردم ولی چون دانشجو هستم و خودتون میدونین دیگه وضعیت دانشگاها چجوریه نمیتونم شهوت خودمو کنترل کنم .باخونوادمم تاحالا چندباری غیر مستقیم فهموندم که زن میخام.ولی اونا میگن تا سربازی نری و کار پیدا نکنی نه.شما بگین من چیکار کنم.میترسم تا اون موقه دیگه حس و حالی برام نمونه که بخام ازدواج کنم شما بگین این وسط حق با منه یا اونا

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم:

۱. وظيفه تأمين نيازهاي مادي خانواده به عهده مرد است، پس مي‏ بايست توانايي اقتصادي قابل قبولي داشته باشد؛ يعني به حد و مرحله ‏اي رسيده باشد كه بتواند يك زندگي دو نفره را از نظر اقتصادي تأمين كند. نكته مهم در اين مورد اينجاست كه توانايي اقتصادي بالفعل مراد نيست بلكه توانايي اقتصادي بالقوه منظور است. يعني فردي باشد كه اهل كار و تلاش است و مي‏ تواند نيازهاي منزل را در آينده تأمين كند و لو اينكه در حال حاضر شغل و پس‏ اندازي نداشته باشد. اين را نيز بايد مورد توجه قرار دادكه كمتر جواني در اوايل زندگي مشترك با مشكلات مادي مواجه نيست ولي مهم اين است كه اهل تلاش و فعاليت و كار باشد و با كمك والدين و همكاري آنان تا فراهم شدن شرايط مطلوب، زندگي مشترك خود را اداره كند.
برخي افراد فقر و نداشتن شغل مناسب را بهانه مي كنند و زير بار ازدواج نمي روند. قرآن كريم اين طرز تفكر و فرهنگ را ۱۴۰۰ سال پيش، پيش بيني و آن را غلط دانسته و با صراحت اعلام مي دارد هركس پا به عرصه ازدواج و خانواده بگذارد خداوند وضع اقتصادي او را نيز دگرگون مي كند:
«و أنكحوا الأيمي منكم والصلحين من عبادكم و اما يكم ان يكونوا فقراء يغنهم الله من فضله والله واسع عليم» (سوره مباركه نور/ آيه شريفه ۳۲)
و مردان و زنان بي همسر را همسر دهيد، و همچنين غلامان و كنيزاني را كه صلاحيت ازدواج دارند و اگر نيازمند و فقير باشند خداوند از فضلش آنان را بي نياز خواهد ساخت و خداوند گشايش دهنده و داناست.
در اين آيه شريفه يك واژه وجود دارد كه خيلي دقيق است و آن واژه فضل است. فضل يعني اضافي. براي درك اين حقيقت خوب است نسبت به موضوع روزي و رزق دقت كنيد. درست است كه ما كار مي كنيم يا حتي ممكن است كاري فعلا نداشته باشيم، ولي غني و بي نياز نمودن و رزق دادن كار خدا است و خودش وسايلي فراهم مي كند كه انسان به همه چيز مي رسد و بي نياز مي شود. ترسيدن در اين امور و محاسبات افراطي كردن از ضعف ايمان است. كسي كه ايمان دارد از چيزي نمي ترسد و كسي كه به قدرت خدا توكل مي كند، بسيار شجاعانه و با آرامش عمل مي كند و موفق هم مي شود. همه ما همين طور عمل كرده ايم و موفق هم شده ايم. اين تجربه مسلمي است كه اكثر مردم دارند. اشتباهي كه برخي از جوانان مرتكب مي شوند اين است كه فكر مي كنند براي ازدواج همه چيز بايد آماده باشد و بعد اقدام كنند. بهترين شغل با درآمد مناسب، مسكن مستقل، ماشين و ... ؛ كافي است نگاهي به اطرافيان و دوستان و آشناياني كه ازدواج كرده اند بينداريد. آيا همه آن ها موقع ازدواج شغل داشتند؟ خانه و ماشين داشتند؟ مسلما مي بينيد اينگونه نبوده است. اكثر قريب به اتفاق افراد، دارايي هاي خودشان را بعد از ازدواج بدست آورده اند. حتي همين الان بسياري از افراد هستند كه سال ها از ازدواجشان گذشته ولي نه مسكن مستقل دارند ( اجاره نشين هستند) و نه ماشين، ولي زندگي بسيار خوب و زيبايي دارند. علاوه بر اينكه مسكن مستقل و ماشين از ضروريات زندگي نيست.

۲. عالم، عالم تدریج است و موفقيت هم در هر زمينه اي پله پله و به تدريج شكل مي گيرد. شما اگر بخواهيد داراي مسكن مستقل، ماشين مناسب، شغل و حقوق بالا و ... باشيد و بعد ازدواج كنيد ممكن است به هيچ كدام از آن ها نرسيد، اما اگر پس از داشتن شرايط نسبي ازدواج (به همراه كمك خانواده و ...) اقدام به ازدواج كنيد، هم تلاشتان را بيشتر خواهيد كرد و هم عنايت خدا (همانطور كه گفته شد) در زمينه اقتصادي به افرادي كه ازدواج كرده اند بيشتر است.

۳. ازدواج در ايران به معني پيوند دو نفر نيست، بلکه به معني ۱۰، ۲۰ يا حتي ۵۰ نفر است! شما با ازدواجتان دو خانواده (و در برخي مناطق کشور دو طايفه) را به هم پيوند مي زنيد و به همين دليل، خانواده سهم بزرگي در انتخاب و زندگي آينده دارد. آنقدر که اگر پدر و مادر مخالف ازدواج شما باشند، سايه اين مخالفت همواره بر سر زندگي شما خواهد بود.

۴. چطور والدين را راضي کنيم؟
- اول از همه بگوييم که تهديد و پرخاشگري و جنگ و دعوا به هيچ نتيجه اي نمي رسد و فقط آتش معرکه را بيشتر مي کند. بنابراين از فکر قهرمان بازي بيرون بياييد و بيشتر تلاش کنيد در سکوت و آرامش ماجرا را پيش ببريد.
- با والدين تان صحبت کنيد. در شرايطي آرام و منطقي و هر از چند گاهي بحث را پيش بکشيد و سعي کنيد نظر مثبت شان را جلب کنيد.
- والدين شما، حتما دلايلي براي مخالفت شان دارند. آنها را بشنويد و سعي کنيد فارغ از شور و شوق عاشقي و هيجانات مقطعي، اين دلايل را تحليل کنيد. شايد واقعا حق با آنها باشد. مي توانيد اين دلايل را با فرد سومي که به بي طرفي او اطمينان داريد در ميان بگذاريد و مشورت کنيد. اين فرد مي تواند دوست، استاد، بزرگ فاميل يا مشاور باشد.

خلاصه اینکه:
شما باید در جو صمیمی و فرصت مناسب با والدین خود صحبت کنید و به آنها اعتماد دهید که می توانید عهده دار زندگی شوید تا آنها هم روی شما حساب باز کنند.

موفق باشید.

دوستان .قبل ازخواب وقبل ازورود به بازار وبیرون رفتن چهارقل وآیت الکرسی راهمیشه بخونیدواقعاموثره.نمازاول وقت ،دعاهاوزیارات ومستحبات واقعاموثربودن امامهم ترازهمه دوری ازافراد شهوت ران وخوردن مال حرام که خواهش میکنم به روایات وارده دراین خصوص مراجعه کنید.ضمنا دوستان مداومت براین اعمال است که تاثیر میگذارد نه یک روز خواندن ورها کردن.چراکه خداوند درقرآن می فرماید خوبی ها،بدی هاراازبین می برد.تامی توانیم کار خوب کنیم.صدقه برای دفع گناه بدهیم.

دوستان موضوع خيلي پيچيده نيست... نه به اماما ربط داره نه كس ديگري
اين نيازه ... نياز... ! بايد رفع بشه نه اينكه تريپ فانتزي برداري و بگي پسرم خودتو كنترل كن... ورزش خودش باعث تقويت روحي و جسمي ميشه و اين موضوع هم منجرب به نياز جنسي ميشه...
شما فك كرديد خروس براي اينكه شما به تخم مرغ نياز داريد به مرغ نزديك ميشه...! نه چون نيازش اينه ...
اين قصه سردراز دارد...
.... فك نكنم چيزي تغيير كنه

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

دوست گرامی،
دقیقاً ما هم با شما موافق هستیم و غریزۀ جنسی را یک نیاز طبیعی و فطری می دانیم و هیچ عاقلی مخالف این مسأله نیست.
اما سوالات مطرح شده، ربطی به این نیاز ندارد و بحث برای مدیریت بهتر آن در جای غیر صحیح آن است نه اینکه به صورت ابتدایی با این مسأله مخالفت شود و آن را امری مذموم بدانیم.

برخلاف عقیده ی بسیاری در تعالیم اسلامی قوه ی شهوت نه تنها یک مانع بزرگ برای نیل به مقام انسانیت نیست، بلکه حسی است مقدس و یکی از نعمت های بزرگ خداوند شمرده می شود که در مسیر کمال انسان نقش موثری دارد.
اما سوالات و مشکلاتی که مربوط به کنترل و مدیریت آن می شود، در راستای جلوگیری از هنجارها و عوارض ناصحیح آن است.

موفق باشید.

فيلم پور...... نبينيد ! بريد فيلم در مدت معلوم رو ببينيد ...! ببينيد چه خبره... از تحت نظر بودن ! كارركتر اصلي تا همجنسبازي ... اين واقعيت جامعه ماست.... جامعهٔ اسلامي......
البته خيلي معلومه كه فيلم سفارشيه و براي كم كردن فشار رواني از جامعست

با سلام و احترام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال؛

دوست عزیز،
به این مسأله به صورت اشتباه نگاه نکنید. اینکه برخی از آن سوء استفاده کرده اند، دلیل بر باطل بودن آن نیست.

موافقان ازدواج موقت استدلال‌هایی را در دفاع از آن مطرح کرده‌اند که خدمتتان تقدیم می داریم:
۱. متعه از گسترش روابط آزاد جلوگیری می‌کند. روابط آزاد مغایر برخی مذاهب است و تعهدات قانونی برای طرفین ایجاد نمی‌کند. این مزیت به ویژه در مورد فرزندان حاصل از ازدواج موقت مطرح است که تمام حقوق فرزندان ازدواج عادی را دارند در حالی‌که فرزندان روابط آزاد حرام‌زاده محسوب شده و از حمایت‌های قانونی و اجتماعی بی‌بهره‌اند.
۲. از ازدواج موقت می‌توان به عنوان یک دورهٔ آزمایشی برای تصمیم‌گیری در مورد امکان زندگی مشترک استفاده کرد.
۳. ازدواج موقت برای کسانی که امکان تشکیل خانواده، به هرد دلیل به ویژه دلایل مالی، ندارند راهی برای ارضای نیازهای جنسی و عاطفی فراهم می‌کند. در این زمینه مدافعان به پیشنهادها برتراند راسل فیلسوف انگلیسی و قاضی آمریکایی دادگاه نوجوانان قاضی لیندسی یاد می‌کنند که پیشنهاد تعریف انواع مشابهی از ازدواج به نام ازدواج موقتی یا زناشویی رفاقتی را برای جوانان و دانشجویان کرده بودند.
۴. زنانی که شوهران خود را از دست داده اند و به علت شرم و حیا از خانواده همسر خود یا داشتن فرزندان بزرگ نمی توانند ازدواج دائم داشته باشند پس از گذراندن عده می توانند با ازدواج موقت نیازهای جنسی خود را رفع کنند.
۵. ازدواج موقت در دورهٔ نامزدی برای افراد و خانوادهایی که به مسائل شرعی پایبندند راه حلیست که امکان معاشرت و مراودات میان دو طرف را برقرار می‌کند.

موفق باشید.

سلام.نظرات اکثر کاربرا رو خوندم.من در حدی نیستم که بخوام اظهار نظر کنم اما خب تجربه ست دیگه.
من ۲۴ سالمه و مثل بقیه هم سن و سالام قلیان جنسی و شهوت تو وجودم شعله وره.من نه مذهبی ام نه روشنفکر طرفدار آزادی فکر و عمل.
مدتیه که بخاطر ارزشهای شخصیم سعی کردم از محیط گناه آلودی که خودم برای خودم مهیا کرده بودم بیرون بیام.انقدر هم الان درگیر کار و مشکلات مالی و خانوادگی هستم که واقعا فرصت فکر کردن به گناه رو ندارم.اما
اما از نظر طب و علم پزشکی بخواین بررسی کنین متوجه میشین که غریزه جنسی ارتباط مستقیم داره به متابولیسم بدن.به فعالیت هورمون ها.به هزارو یک دلیل علمی دیگه.همه می دونن سرکوب کردن این حس عواقبش جبران ناپذیره و از طرف دیگه باز همه م یدونن غرق شدن تو این گناه بخصوص یعنی گسیخته شدن افسار شهوت از اونهم جبران ناپذیرتر و صد درجه خطرناک تره.پس باید یه راه اعتدال وجود داشته باشه.
می گین ازدواج ولی طبق دیده ها و شنیده هامون دیگه همه می دونیم که جدا از بحث موانع ازدواج هزارو یک دلیل دیگه هست که می گه ازدواج درمان قطعی نیست(خیلی از متاهلا هستن که غریزشون بیشتر هم شده....حالا به هزار دلیل گوناگون)ازدواج(چه دائم و چه موقت) گزینه قطعی نیست.
نماز و دعا و توکل و ذکر و... هم تاثیرگزارند ولی نه قطعی.(طبق تجربه)
کنترل مزاج هم به عینه اثبات شده هست که راه درمان نیست.
برادرا و خواهرای گلم ! موضوع خوب یا بد به هر حال این غریزه وجود داره.دید واقع بینانه می خواد و راه حل منطقی.
اکثر شمایی که اینجا نظر گذاشتین و مطلبی رو عنوان کردین همه قریب به وقوع تحصیلات عالیه دارین.بیاین یه کمپین تشکیل بدین برین تحقیق کنین مطالعه کنین از پس این پرده شرم کذایی خارج شین و با صراحت این مشکلات رو عنوان کنین.برای حل این مسائل راهکار بدین.اجرا کنین و تا به نتیجه نرسیدین از صرافت نیفتین.
این مسئله بخاطر جو موجود درجامعه(مطرح کردن و ارائه راهکار برای کنترلش کار زشت و قبیحیه اما زیر پرده هزاران عمل قبیحانه انجام میشه،راحت ازش چشمپوشی و فاکتورگیری میکنن) در موردش اغماض زیادی شده.ما که نسل سوخته شدیم حد اقل نذاریم نسل جدید به حال و روز ما بیفتن
ممنون از ثبت،قرائت و اظهار نظر و البته ترتیب اثر احتمال شما.

سلام وقتتون بخیر من پسری ۱۶ ساله هستم و سال اول دبیرستان. قبلا استمنا می کردم اما مدتی هستم که ترک کردم . من مشکلی که دارم این هست که خیلی افکار عاطفی به ذهنم میاد و من از فکر کردن به اون ها لذت می برم . منظورم از افکار عاطفی این هست که مثلا در ذهنم با همسر آیندم گفت و گوی عاشقانه ای تصور می کنم و غیره. اما جلوی افکار جنسی رو میگیرم میخواستم بدونم که آیا این افکار عاطفی هم مانند افکار جنسی تاثیر بدی روی جسم و روان و از همه مهم تر تمرکز بنده خواهند گذاشت یا خیر؟
ممنون

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
دوست عزیز، پرداختن به چنین موضوعاتی و تشویق ذهن برای درگیر شدن به چنین افکاری، از دو جهت میتواند برای شما مضر باشد. اول این که چنین افکاری که به قول شما گفتگوهای خیالی با همسر آینده و با موضوعات احساسی است، میتواند ذهن شما را به مسائل جنسی و در نهایت تحریک شهوت شما بکشاند و این خود دریچه ای به افکار آزارنده جنسی و تبعات بعدی آن خواهد بود. دوم این که مشغول شدن ذهن جوال و جستجوگر نوجوانی در سن و سال شما، به هر موضوعی میتواند تفکر شما را از مسیر طبیعی و پرداختن به موضوعات عادی و لازم زندگی باز بدارد. ضمن این که ادامه این کار میتواند شما را به سمت وسواس و افکار وسواس گونه هدایت کند.داین مسئله منحصر به موضوعات حساسی مانند مسائل عاطفی یا جنسی نیست، اما طبیعتا در چنین موضوعاتی میتواند اثرات ویژه ای داشته باشد. بنابراین سعی کنید فکر خود را به صورت مطلق و دائم درگیر یک سری افکار بخصوص نکنید. تخیل و خیال پردازی در برخی اوقات خوب است و گاهی هم بی ضرر، ولی این مسئله همیشه امری مثبت نیست.
موفق باشید.

با سلام خدمت دوستان در مواقعي كه افكار جنسي سراغتان مي آيد به تلاوت قران گوش كنيد براي من كه موثر بوده اميدوارم براي شما هم موثر باشد

بعضی وقت ها هنگامی که مشغول کاری هستم (بیشتر درس خواندن) شهوت به سراغم می آید و مرا به سمت فیلم های مستهجن و عمل زشت استمناء تحریک می کند.در این شرایط چه باید کرد؟

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،

مطالبي را در قالب نكات خدمتتان عرض مي نماييم:
۱) تصاوير و متن‌هاي مستهجن، قدرت تخيل انسان را به كار مي‌اندازند كه بار‌ها و بارها، دوباره و دوباره به آن سايت‌ها مراجعه كنند. فرد در ذهن خودش اين تصويرها و داستان و متن‌ها را بارها و بارها در ذهن خود تصور مي‌كند و تحريك مي‌شود. معتادان به اين سايت‌ها كم‌كم وقت بيشتر و بيشتر و تصاوير مستهجن‌تر و مستهجن‌تري را طلب مي‌كنند. اما اين فقط در فضاي مجازي اينترنت نيست. هر چه كه فرد بيشتر پيش مي‌رود و بيشتر در سايت‌هاي مستهجن غرق مي‌شود، تشخيص فضاي مجازي از فضاي واقعي و التزامات اخلاقي‌اش برايش مشكل‌تر مي‌شود. در درجه اول ديگر هيچ محتواي مستهجني براي او شوك‌برانگيز نيست. او ديگر ميخكوب نمي‌شود. هيچ چيزي برايش زشت نيست. در سايت‌هاي مستهجن فقط به تمايلات طبيعي جنسي پرداخته نمي‌شود. بخش عظيمي از اين تصاوير و متن‌ها مربوط به كساني است كه از انحرافات جنسي رنج مي‌برند. در آخرين مرحله و شديد‌ترين مرحله از اعتياد به سايت‌هاي مستهجن، خود فرد هم ممكن است اين رفتارهاي انحرافي را انجام دهد. پس با همۀ اين مشكلات بايد اقدامي كرد.

۲) درمان مشكل اعتياد مجازي (ديدن تصاوير مستهجن):
اگر هنوز هم به دیدن تصاویر و فیلم های مستهجن عادت دارید نکات زیر را با دقت مطالعه کنید.
توجه: ممكن است اين موارد درنظر بعضي ساده جلوه كند، ولي هنگام عمل روشن مي شود كه اثر معجزه آسايي دارد.
* ازدواج در نخستين فرصت: ازدواج، تاثير قابل توجهي در مبارزه بااين انحراف جنسي دارد.
* اجتناب ازتحريكات مصنوعي: مانند رمان هاي عشقي، فيلم ها و عكس هاي شهوت انگيز.
* داشتن برنامه فشرده و تمام وقت: براي تمام شبانه روز خود، برنامه تنظيم كنند، به طوري كه وقت بيكار و بدون برنامه نداشته باشند. تفريح و ورزش را هم حتما در برنامه داشته باشيد.
* بايد عادتي جانشين عادتي گردد: روانشناسان مي گويند: براي ترك يك "عادت بد" حتمابايد سراغ "عادت خوب" رفت و آن را جانشين عادت بد نمود.
* پرهيز از مطلق تنهايي: هرگز تنها نباشيد. تنهايي، محيط كاملا مناسبي براي پرورش ميكروب اين اعتياد است.
* تلقين و تقويت اراده: "تلقين" نيز در مبارزه با اين عادت، نقش مهمي را بازي مي كند. به گفته و اعتراف افرادي كه مبتلا به سايت هاي غيراخلاقي بوده اند: نخستين گام در اين راه "اراده وتصميم" است.
* پرهيز كامل از منحرفين: از معاشرت و همنشيني با افراد منحرف و مبتلا به اين عادت، درهمه أوقات، بايد دوري جست.
- نكتۀ نهايي:
براي قطع كردن أعمال گناه سعي كنيد با مشغوليت پر نشاطي كه براي خود ايجاد مي كنيد، به يكباره از آن دست بشوييد و نگذاريد حتي دقايقي شيطان به سمت شما بيايد؛ روي پاي خود محكم بايستيد و نفس عميق بكشيد و بارها با خود تكرار كنيد كه "مي توانم". با ورزش و مشغوليت هاي صحيح در تن و فكر خود خستگي ايجاد كنيد تا فضاي خالي براي جولان شيطان وجود نداشته باشد.
ضمناً براي جلوگيري از مشكلات زندگي به مقولۀ ازدواج بيشتر فكر كنيد. صحبتي با والدين داشته باشيد تا مقدمات ازدواج برايتان ايجاد شود.
از دوست مذهبي خود هم كمك بگيريد و بگوييد شما را تنها نگذارد. دوستان در اين امر مي توانند نقش بسزايي داشته باشند.
براي اطلاعات بيشتر حتما با بخش تلفني اين مركز (۰۹۶۴۰۰) بدون پيش شماره تماس داشته باشيد.

در میان آهنگهای مخلف آهنگهایی پیدا میشود (باکلام یا بیکلام). که گوش دادن به آنها اراده آدمی را تقویت میکند. برای مثال آهنگهایی از نوع رپ یا ترنس یا تکنو.بعد از گوش دادن به این نوع آهنگها دارای اراده ای قویتر خواهیم بود طوریکه میتوانیم جلوی یک سری خواسته های مضر ایستادگی کنیم. من امتحان کردم و قدرت ارادم بیشتر شد. شما هم امتحان کنید.

پرسشگر گرامی؛
به مطالب زیر برای بدست آوردن ملاک و معیار درست در راستای استماع موسیقی توجه نمایید.
همانطوری که جسم آدمی نیاز به آب و غذا و هوا دارد، رشد کمال روح آدمی نیز نیازمند خنده، شادی و گریه است. اسلام نیز نه تنها شادی را مذموم و ناپسند نمی داند، بلکه به شور نشاط پایدار در زندگی ترغیب می کند؛ اسلام با آن شادی مخالف است که انسان را از خود بی خود می کند؛ انسان را غافل کرده و به وادی گناه می اندازد و نسبت به خدا و قیامت بی توجّه می سازد.
از این رو در دین ما سفارس شده که به دیدار همدیگر رفته و یکدیگر را با روی گشاده و شاد ملاقات کنید. (۱) پیامبر اسلام با ارزش ترین کار را بعد از انجام واجبات، خوشحال کردن دوست و برادر مومن معرفی کرده است.
اما در مورد موسیقی اگر تحقیقاتی داشته باشید، به این نتیجه می رسید که: همه نوع موسیقی، از پایه حرام نیست. بلکه موسیقی حلال و مباح هم داریم. صدای پرندگان خوش الحان، صدای آبشار و ریتم و لحن خود قرآن پر از آهنگ های موزون آرام بخش می باشد؛ آیا شما از قرائت سوره های مریم، شمس وحمد مرحوم عبدالباسط احساس لذت نمی کنید؟ منظور ما از موسیقی های آرامبخش این نوع آهنگ هاست.پس خود این کلام که موسیقی از پایه حرام باشه، از پایه باطل است و منظور موسیقی هایی است که به طور عمده، برای تخریب روح آدمی و افتادن در غفلت به کار برده می شود. علت حرمت اینگونه کارها نیز این است که انسان وقتی در جریان چنین امواجی قرار می گیرد، رفته رفته به سوی آنها متمایل شده و فرصتی را که باید برای پیشرفت، تعالی و کمالات خود صرف کند، در موسیقی تلف کرده از دست می دهد. از این گذشته چون انسان همواره در حال پیشروی بوده و در موضوعی توقف ندارد- چه در مسائل مثبت و چه منفی- از این روی به این مقدار هم اکتفا نکرده، بر مسائل حرام دیگر رغبت پیدا می کند؛ و خصوصیت حرام این است که انسان با اشتغال به آن هدف و خدا و قیامت را فراموش کرده و در نتیجه عمرش به هدر می رود.

أما برای اینکه بتوانید موسیقی باطل را با حلال تشخیص دهید، به نکاتی که بیان می شود، دقت کنید:
۱- موسیقی دو قسم است:
الف) مطرب لهوی و حرام؛
یعنی اگر موسیقی انسان را از حالت طبیعی خارج کرده و باعث سبک سری و سبک عقلی شود و یا مناسب مجالس گناه و لهو و لعب باشد، از نظر شرعی حرام است.
ب) آرامبخش و حلال؛
اما اگر موسیقی خصوصیات بالا را نداشته و آرام باشد، گوش دادن یا نواختن آن اشکالی ندارد. أما با همۀ این وجود، به قول کانت (فیلسوف معروف آلمانی): «موسیقی اگر از همه هنرها مطبوع تر باشد، ولی چون به بشر چیزی نمی آموزد، از تمام هنرها پست تر است».(۲) توصیۀ روانشناسان در اموری که انسان به چیزی عادت پیدا می کند، استفاده از سیاست جایگزینی و حذف گام به گامی است؛ پس شما هم سعی کنید از موسیقی های حلال و سالم همانند موسیقی های سنتی استفاده کنید تا جایگزین خوبی برای موسیقی مطرب و به اصطلاح شما، غیر مجاز باشد.
۲- این هم که گفتید عاشق موسیقی ام، ملاک کاملی به نظر نمی رسد، انسان ممکن است دلش خیلی چیز ها را دوست بدارد که به مصلحت او نیست. به فرموده قرآن کریم: " وَ عَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ". (۳) بنابراین ملاک صحیح همان حقّ محوری است نه نفس محوری. از نظر انسان خدا محور، این مهم نیست که خودش چه دوست دارد، مهم این است که خدا چه می پسندد. به قول بابا طاهر:
یکی درد و یکی درمان پسندد یکی وصل و یکی هجران پسندد
من از درمان و درد و وصل و هجران پسندم آنچه را جانان پـسندد
۳- ویژگی موسیقی آرام بخش -که از نظر شرعی مباح شمرده شده- این است که انسان را از حالت طبیعی خارج نکرده و باعث ضعف اعصاب نگردد و چون متناسب با مجالس گناه نیست، و آدمی احساس مخالفت با خدا را ندارد، از آرامش وجدان برخوردار می باشد؛ یعنی دلش نگران این نیست که خداوند متعال از ایشان ناراضی باشد و به همین خاطر در آرامش است. و إلا اگر موجب تخریب اعصاب انسان گردد، هر چند مثل سیگار موجب آرامش نسبی و ظاهری شود؛ مذموم خواهد بود؛ به قول دکتر آرنولد فریدمانی- پزشک بیمارستان نیویورک و رئیس کلینیک سردرد-: «یکی از عوامل مهم خستگی های روحی و فکری و سر درد های عصبی، گوش دادن به موسیقی رادیو است». (۴)
دلبر که جان فرسود از او، کام دلم نگشود از او نی نی دلآرمش مخوان، کز دل بِبُرد آرام را
در آخر: امروزه بر اساس تحقیقات گسترده ای که درباره موسیقی انجام گرفته است، آسیب ها و مضرات فراوانی برای موسیقی به اثبات رسیده است که برای آشنایی مفصّل آنها و شناخت مستندات آن، مطالعه کتاب های زیر را توصیه می کنیم:
۱. موسیقی از دیدگاه فلسفی و روانی، پدید آورنده: علّامه محمد تقی جعفری، ناشر: مؤسسه تدوین و نشرآثار علّامه جعفری.
۲. تأثیرموسیقی بر اعصاب و روان، پدید آورنده: حسین عبداللّهی خوروش، ناشر: بادران، اصفهان.
۳. جوان و موسیقی، پدید آورنده: محمد جواد بستانی، ناشر: انتشارات لاهوت.
۴. موسیقی و غنا از دیدگاه اسلام، پدید آورنده: محمد اسماعیل نوری، ناشر موسسه بوستان کتاب.

پی نوشت ها:
۱. ثقه الاسلام کلینی، الکافی، ج‏۲، ص ۱۰۳، دارالکتب الاسلامیه، تهران ۱۳۶۵ه. ق.
۲. حسین عبداللّهی خوروش، تأثیرموسیقی بر اعصاب و روان، ص ۱۳۵، بادران، اصفهان: ۱۳۸۷ش.
۳. بقره(۲) آیۀ ۱۱۶.
۴. موسیقی از نظر دین و دانش، ص ۱۳۵؛ به نقل از مجله نیوزویک.

موفق باشید.

سلام_ شرايط الان جامعه با دوران اماما مقايسه كردن جالب نيست غريزه رو ميشه كمش كرد اما كار هر كس نيست نميشه بگيم هركس نتونست گناهكاره هركسي طبق شرايط خودش تواني داره بنظر من تنها عامل مهم كنترل شهوت اميد به آينده هرچه اميد كم بشه شهوت زياد ميشه گناه زياد ميشه و شخص خودش بازنده حساب ميكنه

با سلام و تشکر از ارتباط شما با شهر سوال؛

نکته ای که گفتید تا حدودی درست است و می توان یکی از موارد کنترل قلمداد کرد، اما تمام پاسخ نیست.

در ادامه راه های بیشتر را خدمتتان تقدیم می داریم:
۱- برنامه‌ريزي براي كار مداوم
جوانان و نوجوانان از نيروي سرشار و فوق‌العاده‌اي برخوردارند. اين نيرو اگر در زمينه‌هاي ديگر مورد اساتفاده قرار نگيرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرايط سني آن‌ها در قالب امور جنسي و شهواني ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به كار مداوم عادت كنند و نيرو و توان خود رادر اين زمينه به مصرف برسانند تا حدودي از انحرافات اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي در آنان پيشگيري مي‌شود. كارهاي بدني موجب تعادل جسم و روان مي‌شود. اگر نيك بنگريم افرادي كه به كار مداوم مشغول هستند و نيرو و استعدادشان را در زمينه‌هاي مثبت و سالم به كار مي‌اندازند، كم‌تر دچار انحرافات اخلاقي و بحران‌هاي روحي مي‌شوند. كار موجب مي‌شود نيرو و انرژي جوان قبل از آن كه به چربي‌هاي اضافي تبديل گردد و اختلالاتي در ساز و كار اندام‌هاي بدن ايجاد گردد، از طريق سوخت و ساز مفيد و سالم به مصرف برسد.
۲- تنظيم خواب
تحقيقات نشان مي‌دهد كه بيشتر انحرافات به خصوص در زمينه مسايل جنسي از فكرهاي ناسالم و خيال‌پردازي‌هايي كه جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشي مي‌شود. اگر جوان قبل از آن كه به خواب برود، فكرش به خودش و يك سري مسايل و موضوعات مربوط به دورة جواني، معطوف گردد، كم كم به انحرافات كشيده خواهد شد. بنابراين، يكي از روش‌هاي پيشگيري از انحرافات اين است كه برنامة خواب به صورت دقيق تنظيم شود و تا زماني كه خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نرويد. وقتي به رختخواب برويد كه كاملاً خسته و آمادة خواب هستيد. لازمة اين كا اين است كه در طول روز مشغول فعاليت‌هاي مهم بوده و به اندازة كافي كار كرده باشد.
طبيعي است اگر جوان با خستگي به رختخواب نرود، به ناچار مدت زماني را در بستر بيدار خواهد ماند تا به تدريج به خواب رود و چون افكار و انديشه‌هاي شهواني و تحريك‌آميز معمولاً در اين مواقع به سراغ جوان مي‌آيند، تنظيم ساعات خواب براي جوان، ضرورت خاصي مي‌يابد. يكي از روان شناسان در اين باره مي‌گويد: نيمة اول شب بيش از نيمة دوم آن به بدن نيرو مي‌دهد بنابراين بايد از آن به نحوي مفيد استفاده شود. و صبحگاهان به محض اينكه از خواب بيدار شديد. بي‌درنگ از بستر برخيزيد و توجه داشته باشيد كه بامدادان بيدار ماندن در بستر خواب، بسيار زيان‌بار است، جسم را سست و ناتوان مي‌سازد و وسوسه‌هاي شوم در دل فرد ايجاد مي‌شود.
۳- دوري از محيط‌هاي آلوده و ناسالم
يكي از علل و عوامل انحرافات جنسي و به طور كل انحرافات اخلاقي، محيط آلوده و محرك‌هاي شهواني است. محيط از طريق وارد نمودن عناصر محرك در گرايش‌هاي انحرافي، منجر به طغيان غريزة جنسي در جوان مي‌شود. مسايلي از قبيل بدحجابي، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخي از سريال‌هاي تلويزيوني و فيلم‌هاي خارجي و هم چنين استفادة نادرست از اينترنت در تحريك شهوت و غريزة جنسي جوان مؤثر است شايد براي برخي زا نوجوانان يادآوري و تذكر مسايل ديني و اخلاقي چيزي بيهوده و غير ضروري تلقي شود، زيرا آن‌ها نه در فكر سلامت خويش هستند و نه مسايل اخلاقي و ديني را مي‌پذيرند، اما براي شما كه روحية مذهبي قوي داريد و همين مسأله باعث شد تا نگران آينده‌تان باشيد، گفتن اين مسايل مهم و ضروري است. اگر واقعاً مي‌‌خواهيد از جواني‌تان به خوبي استفاده كنيد و در راه درست و سالم گام برداريد، سعي كنيد از محيط‌هاي آلوده و ديدن عوامل تحريك كننده، جداً پرهيز نماييد.
۴- استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت
يكي از زمينه‌هاي پيدايش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفادة نادرست آن‌ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولاني و بي‌برنامه نوجوانان را عاصي و سرگردان مي‌كند. آن‌ها به تدريج سرخورده و مأيوس مي‌شوند و در نتيجه به دنياي درون خويش پناه مي‌برند و در كنج خلومت و انزوا راهي براي مشغوليت خود مي‌جويند.
۵- بر خورداري از روابط سالم انساني
جوانان و نوجواناني كه روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بي‌بند و بار دوست و رفيق هستند، كم كم به انحرافات كشيده مي‌شوند و تحت تأثير امور شهواني قرار مي‌گيرند. نفوذپذيري جوانان از دوستان و همسالان بيش از ساير گروه‌ها است. در سنين بلوغ صحبت‌هاي آهسته و در گوشي بين نوجوانان بيش‌تر مي‌شود و محور اين گفتگوها، غالباً مسايل جنسي و امور شهواني است كه به صورت مخفيانه و به دور از انظار بزرگ‌ترها طرح مي‌شود. براي پيشگيري از انحرافات اخلاقي سعي كنيد از دوستي‌هاي آلوده و مشكوك جداً پرهيز نموده و با افراد سالم و مذهبي ارتباط برقرار نماييد.
۶- پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش
همة آنچه بيان شد، به نحوي مي‌توانند در پيشگيري از انحرافات اخلاقي و طغيان شهوت و غريزة جنسي نقش داشته باشند، اما آن چه بيش از همه ضروري است و به صورت زيربنايي در شخصيت و رفتار جوان مؤثر است. پرورش معنويت و تقويت ايمان و تقواي الهي است. ما در عصري زندگي مي‌كنيم كه جهان به شدت در ماديات فرو رفته و يك سره غرق در جاذبه‌هاي نفساني و امور شهواني گرديده است. در شرايط كنوني، خلأ عظيم و هولناكي از اخلاق و معنويت پديد آمده و تمامي مشكلات انسان‌ها نيز از همين جا ناشي شده است.
اگر با تقويت ايمان و نيروي اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقويت گردند، بدون شك بخشي از مشلكات آنان به ويژه در زمينة مسايل اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي درمان مي‌شود.

موفق باشید.

سلام دوستان روز بخیر شرمنده من یک پسر ۱۴ ساله هستم تقریبا هفته ای ۳ یا ۴ بار محتلم میشم و نمیتونم شهوت خودمو کنترل کنم لطفا یک راه بهم بگید دارم دیوونه میشم

پرسشگر گرامی؛

براي تعديل و کنترل غريزه جنسی راه های متعددي وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره مي کنيم. اما قبل از آن بيان اين نکته لازم است که کنترل غريزه جنسي به صورتي که منطبق با فطرت انسانی باشد، امري ممکن و در عين حال پيچيده و دشوار است. آن هايی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و متينی برخوردارند و نيز از شرايط خانوادگی خوب و مطلوبی از حيث ارزش های اخلاقی بهره مند هستند و اراده قوی دارند، به خوبی مي توانند از پيامدهای منفي آن مصون باشند.
براي کنترل غريزه جنسی هم خود فرد و هم والدين و اطرافيان مسئوليت دارند. آن چه مربوط به خود شما می شود و سؤال شما از اين زاويه است عبارتند از:

۱- برنامه ريزي براي کار مداوم:
جوانان و نوجوانان از نيروی سرشار و فوق العاده ای برخوردارند. اين نيرو اگر در زمينه های ديگر مورد استفاده قرار نگيرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرايط سنی آن ها در قالب امور جنسی و شهوانی ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به کار مداوم عادت کنند و نيرو و توان خود رادر اين زمينه به مصرف برسانند تا حدودی از انحرافات اخلاقی و شهوت و غريزه جنسی در آنان پيشگيری مي شود. کارهای بدنی موجب تعادل جسم و روان می شود. اگر نيک بنگريم افرادي که به کار مداوم مشغول هستند و نيرو و استعدادشان را در زمينه های مثبت و سالم به کار می اندازند، کم تر دچار انحرافات اخلاقی و بحران های روحی می شوند. کار موجب می شود نيرو و انرژی جوان قبل از آن که به چربی های اضافی تبديل گردد و اختلالاتی در ساز و کار اندام های بدن ايجاد گردد، از طريق سوخت و ساز مفيد و سالم به مصرف برسد.

۲- تنظيم خواب:
تحقيقات نشان مي دهد که بيشتر انحرافات به خصوص در زمينه مسايل جنسی از فکرهای ناسالم و خيال پردازی هايی که جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشي می شود. اگر جوان قبل از آن که به خواب برود، فکرش به خودش و يک سری مسايل و موضوعات مربوط به دوره جوانی، معطوف گردد، کم کم به انحرافات کشيده خواهد شد. بنابراين، يکی از روش های پيشگيری از انحرافات اين است که برنامه خواب به صورت دقيق تنظيم شود و تا زماني که خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نرويد. وقتي به رختخواب برويد که کاملاً خسته و آماده خواب هستيد. لازمة اين کار اين است که در طول روز مشغول فعاليت های مهم بوده و به اندازه کافي کار کرده باشد.
طبيعي است اگر جوان با خستگی به رختخواب نرود، به ناچار مدت زمانی را در بستر بيدار خواهد ماند تا به تدريج به خواب رود و چون افکار و انديشه های شهوانی و تحريک آميز معمولاً در اين مواقع به سراغ جوان می آيند، تنظيم ساعات خواب براي جوان، ضرورت خاصي می يابد. يکي از روان شناسان در اين باره مي گويد: نيمه اول شب بيش از نيمه دوم آن به بدن نيرو می دهد بنابراين بايد از آن به نحوی مفيد استفاده شود. و صبحگاهان به محض اينکه از خواب بيدار شديد. بي درنگ از بستر برخيزيد و توجه داشته باشيد که بامدادان بيدار ماندن در بستر خواب، بسيار زيان بار است، جسم را سست و ناتوان مي سازد و وسوسه هاي شوم در دل فرد ايجاد می شود.

۳- دوري از محيط هاي آلوده و ناسالم:
يکي از علل و عوامل انحرافات جنسی و به طور کل انحرافات اخلاقی، محيط آلوده و محرک های شهواني است. محيط از طريق وارد نمودن عناصر محرک در گرايش های انحرافی، منجر به طغيان غريزه جنسی در جوان مي شود. مسايلي از قبيل بدحجابی، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخي از سريال های تلويزيونی و فيلم های خارجی و هم چنين استفاده نادرست از اينترنت در تحريک شهوت و غريزه جنسی جوان مؤثر است شايد براي برخی از نوجوانان يادآوری و تذکر مسايل دينی و اخلاقی چيزی بيهوده و غير ضروری تلقی شود، زيرا آن ها نه در فکر سلامت خويش هستند و نه مسايل اخلاقی و دينی را می پذيرند، اما برای شما که روحيه مذهبی قوی داريد و همين مسأله باعث شد تا نگران آينده تان باشيد، گفتن اين مسايل مهم و ضروری است. اگر واقعاً می خواهيد از جوانی تان به خوبی استفاده کنيد و در راه درست و سالم گام برداريد، سعی کنيد از محيط های آلوده و ديدن عوامل تحريک کننده، جداً پرهيز نماييد.

۴- استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت:
يکی از زمينه های پيدايش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفاده نادرست آن ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولانی و بي برنامه نوجوانان را عاصی و سرگردان می کند. آن ها به تدريج سرخورده و مأيوس می شوند و در نتيجه به دنيای درون خويش پناه می برند و در کنج خلومت و انزوا راهی براي مشغوليت خود می جويند.

۵- بر خورداري از روابط سالم انساني:
جوانان و نوجوانانی که روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بي بند و بار دوست و رفيق هستند، کم کم به انحرافات کشيده می شوند و تحت تأثير امور شهوانی قرار می گيرند. نفوذپذيري جوانان از دوستان و همسالان بيش از ساير گروه ها است. در سنين بلوغ صحبت های آهسته و در گوشی بين نوجوانان بيش تر می شود و محور اين گفتگوها، غالباً مسايل جنسی و امور شهوانی است که به صورت مخفيانه و به دور از انظار بزرگ ترها طرح می شود. براي پيشگيری از انحرافات اخلاقی سعی کنيد از دوستي های آلوده و مشکوک جداً پرهيز نموده و با افراد سالم و مذهبی ارتباط برقرار نماييد.

۶- پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش:
همه آنچه بيان شد، به نحوی می توانند در پيشگيري از انحرافات اخلاقی و طغيان شهوت و غريزه جنسی نقش داشته باشند، اما آن چه بيش از همه ضروری است و به صورت زيربنايی در شخصيت و رفتار جوان مؤثر است. پرورش معنويت و تقويت ايمان و تقواي الهی است. ما در عصری زندگي می کنيم که جهان به شدت در ماديات فرو رفته و يک سره غرق در جاذبه های نفساني و امور شهوانی گرديده است. در شرايط کنونی، خلأ عظيم و هولناکي از اخلاق و معنويت پديد آمده و تمامی مشکلات انسان ها نيز از همين جا ناشی شده است.
اگر با تقويت ايمان و نيروی اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقويت گردند، بدون شک بخشی از مشکلات آنان به ويژه در زمينه مسايل اخلاقي و شهوت و غريزه جنسي درمان می شود.
اگر نوجوان از ته دل باور نمود که تمام اعمال و رفتار او را خدا می بيند و بر اساس عملکرد افراد به آن ها پاداش می دهد و اساساً سعادت و خوشبختی انسان به دست خودش می باشد، در اين صورت احتمال اينکه مرتکب گناه نشود بسيار زياد است.

يقين داشته باشيد، تا زماني که نيروی ايمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقويت نگردد، هيچ ضمانتی از شهوت و انحرافات اخلاقی وجود ندارد. به خصوص در وضعيت کنونی که عوامل تحريک کننده بسيار زياد است. بنابراين قبل از هر چيزي سعي کنيد نيروی ايمان و تقوا را در وجود خويش بارور کنيد. اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و هميشه نماز خود را اول وقت انجام دهيد، خداوند شما را ياري می کند تا از هر گناهی مصون بمانيد و تحت تأثير شهوت و غريزه جنسی قرار نگيريد. خداوند در قرآن می‎فرماید: «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ َالْمُنكَرِ؛[عنكبوت/۴۵] به درستی كه نماز انسان را از هرگونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور نگه می‎دارد.» نماز واقعي نه تنها والاترين عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقی تلقي مي شود، بلکه عامل تهاجمی عليه انحرافات و شهوت ها نيز محسوب می گردد.

۷- تسهيل و تسريع درازدواج:
علاوه بر آن که جوان سعی در کنترل شهوت و غريزه جنسی می کند، بايد برای ازدواج که يگانه راه درست ارضای غريزه جنسی می باشد، نيز اقدام کند به اين معنا که پسرها از ۱۸ سالگي به بعد می توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرايط را مساعد می بينيد، از همين سن مقدمات آن را فراهم کنند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبی به خواستگاری آن ها آمد به دلايل نوعاً غير موجه و پوچ مثل هنوز زود است، می خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادی خوبي ندارد و... از ازدواج خودداري نکنند و والدين هم سنگ اندازی های غير منطقی نداشته باشند.
اميد است با رعايت اين نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانيد غريزه جنسی و حس شهوت را در خويش کنترل و مهار نماييد و زمانی که فرصت مناسب براي ازدواج فراهم گرديد، به ازدواج اقدام کنيد. البته توجه داريد که ازدواج کردن غير از فرزند آوری است اگر میگوييم در اين سن ازدواج کنيد منظور رسيدن به تمام کار کردهای ازدواج نيست.

علاوه بر راهکارهای ارائه شده که رعايت آن ها می تواند به شکل زيربنايی اين مشکل را برطرف کند يک سری توصيه های کاربردی تر به اختصار ارائه می شود:
۱- مراقب نگاه تان باشيد.
۲- از خلوت با نامحرم، سخن گفتن و شوخی کردن با آن ها جداً خودداري کنيد.
۳- از فکر کردن، تصور و تخيل جنس مخالف و مسايل جنسی خودداري کنيد.
۴- از نگاه کردن به تصاوير و فيلم های تحريک کنند جداً خودداري کنيد.
۵- از شوخي های جنسی و محرک پرهيز کنيد.
۶- در صورت شدت شهوت، خوردن غذاهای محرک و داراي کالري زياد مانند خرما، پياز، فلفل و... را به حداقل برسانيد.
۷- براي تعديل نيروی جنسی خود حتماً ورزش و تحرک جسمانی و کار فيزيکی و بدني را در زندگي روزمره خود لحاظ کنيد.
۸- دعا و توسل براي نگهداری ايمان و رفع مشکلات می تواند مفيد باشد.
۹- روزه گرفتن موجب کاهش نيروی جنسی می شود.
۱۰- سعي کنيد در طول روز با وضو باشيد و از نورانيت آن استفاده کنيد.

موفق باشید.

سلام
خوشحالم هموطنام در مورد مساله ای که ذهنمو درگیر کرده نظراتشونو و راهکارهای درست رو بیان کردن.
ممنونم.

سلام مدت چندین سال با محبت و حرفهای عاشقانه پسری را دلبسته خودم کردم اما وقتی با پسر دیگری اشنا شدم با بهانه هایی به ایشون جواب رد دادم و با اون اقا ازدواج کردم. خواستم بپرسم با توجه به اینکه اون اقای اولی ضربات شدید روحی خورده و دچار افسردگی شدید ایا من گناه و تقصیری دارم؟ یعنی من معصیت کردم؟ با توجه به اینکه ما گناهی انجام ندادیم تا به ازدواج حلال برسیم که من ایشون رو به زعم خودشون با ناجوانمردی تنها گذاشتم و بنده رو نفرین کردند.
حالا با توجه به این شرایطی که گفتم اگر ایشون در مدتی که مجرد هستند اگر خدای ناکرده مرتکب گناهی بشوند ایا من هم به سبب رفتاری که کردم در گناه ایشان شریک هستم؟ چون به من گفتند که از همه دخترها متنفر شدند و بی اعتماد و دیگر تا اخر عمر میل و رغبت ازدواج ندارند. البته تا حدی هم احساسی بودند در عین اینکه مرد مهربان و دلسوزی بودند.
ایا اگر خدای ناکرده ایشون دچار گناهی ناشی از این تجرد شوند بنده هم در گناهشون شریکند؟ و ایا من مدیون ایشون هستند و ایا نفرین شان بر بنده اثر داره؟

هیچ راهی برای کنترل غریزه ی جنسی در بلند مدت نیست و همه راهکار ها برای زمان محدوده چون انسان حالات و روحیات متفاوتی داره و روح انسان گاهی در عرشه و گاهی در فرش مگر این که مراحل تکامل رو به خوبی طی کرده باشه و به کمال انسانی رسیده باشه که یکی از شاخصه های انسان کامل پایداری و استقامت یکسان هست بلکه حتی رو به رشد دائم است و حضیض ندارد
اما اکثریت اینطور نیستند
من خودم به شخصه بالای یکسال روزه گرفتم با هیچ دختری حرفی نزدم نه عکسی و نه فیلمی اما غریزه ی جنسی کم نشد که حتی شدید تر شد
بیشترین دوامی که داشتم ۹ ماه بود و یک ۶ ماه
من حرفم اینه این راهکار ها تاثیر داره اما نمی شه برای کسی که از بلوغ تا ازدواج ۱۵_۲۰سال طول میکشه با تحول حالات انسان بشه این مدت طولانی پاک بود
نمی گم نشدنیه اما خیلی خیلی سخت و دشواره و بعید!!!! و تزلزل ناپذیره

سلام ...........کاش امام زمان بیاد وجواب سوالهای مارو بده من ۳۴ سالمه این همه سال تلاش کردم با ابرو زندگی کنم وصبر کردم اما دری به روم باز نشد وتا امروز هزاران زخم زبون شنیدم بابت شرایطم شما بگید کجای این سرنوشت اختیارش با من بوده که جوابگوی این همه زخم زبان باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داداش های گلم تورو خدا خودارضایی نکنین.به امام زمان سیلی نزنین .من ۱۷ سالمه تاحالا خودارضای هم نکردم.قاری قران هم هستم.شاید باورتون نشه ولی من ۲ سال بخاطر اینکه چشم هام به نامحرم نیوفته داخل بازار هم نرفتم مگر در مواقع خاص.به عنوان یه برادر کوچیک تر من خاک پای همه شما هستم منو ببخشین که اظهار نظرکردم اما شما خودارضایی نکن مطمئنا داخل خواب محتلم میشی و شهوتت کاسته میشه

سلام دوستان.
انشاالله با توکل بر خداوند عزیز و اراده پولادین بتونید ابن غریزه را کنترل کنین.
من پسری ۳۱ ساله ام. متاسفانه چندبار پورونو نگاه کردم چ شیطان فریبم داد وگفت چون زمینه ازدواج فراهم نیست اشکال نداره. ولی دیگ ترک کردم. هرگاه شهوتم تحریک میشه دوبار با توجه سوره قل اعوذبرب الناس میخونم.فروکش میکنه. امتحان کنین.

یکی بگه من چ جوری احساسات جنسیما کنترل کنم اینایی ک نوشتین فایده نداره برا ی جوون ک ۱۹سالشه و تو اوج غرایزه هر چند میگن دخترا شهوتشون کمتره ولی خب ی مقداری هست ک اونم نیازه بدنه بگین چطور کنترل کنم

پرسشگر گرامی؛

همانطور که می دانید، راهکار اصلی و اساسی اسلام برای پاسخ به نیاز و غریزه جنسی ازدواج است چه موقت و چه دایم آن، در غیر اینصورت راه های مذهب برای کنترل شهوت و احساسات جنسی عبارتند از:

۱- سعى كنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه كنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبك میل كنید.
۲- هرگز شكم خود را بیش از حد معمول پر نكنید بلكه تا چند لقمه دیگر كه جاى دارید دست بكشید.
۳- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب ورزید.
۴- هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز كنید.
۵- از خواندن، شنیدن، نگاه كردن به امور و تصاویر شهوت‏ آفرین دورى كنید.
۶- از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏ مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
۷- از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
۸- هرگز به رو نخوابید.
۹- هیچ‏گاه تنها در یك مكان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
۱۰- براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید.
۱۱- هیچ‏گاه بیكار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
۱۲- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا و كم ‏حجم ‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.
۱۳- هرگز به نامحرم نگاه نكنید، حتى اگر به ارتباط كلامى با آنها مجبور باشید.
۱۴- با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نكنید.
۱۵- هرگاه افكار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه كنید. مثلاً با بستن یك كش به مچ دست خود و كشیدن و رها كردن آن به خود هشدار دهید.
۱۶- به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى كه به گناه آلوده نشده ‏اید بیشتر در فكر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
۱۷- هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
۱۸- به محض لغزش فوراً توبه كنید و سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
۱۹- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیكان و... پر كنید.
۲۰- ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.

+موفق باشید.

سلام من ۳۵ سال سن دارم، مجردم، خواستم بگم این راکارهای شما به درد نمیخوره، نیاز جنسی باید رفع بشه، همونطور که غذا خوردن باید رفع بشه، باید ازدواج کرد، هرچند دختر خانمها توقعاتشون زیاده و امکانش کمه که بشه اینکارو کرد، ادم باید باهمسرش ارضا بشه و همچنین باید خودشم کنترل کنه، اینکه ورزش کن و غذا نخور فیلم نبین و چیزی نگو راه نرو چشماتو ببند فقط حرف مفته، شما میتونی آب و غذا نخوری؟ یا میتونی نفس نکشی؟ لطفا این شعارها ندید کافیه.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
با توجه به اینکه نیاز جنسی را تقریبا بدون استثناء همه ما طبق فرایند طبیعی رشد انسان ، تجربه میکنیم، نه ما میتوانیم به شما بگوییم درک نمیکنید، و نه شما به ما میتوانید چنین بگویید! قطعا تحمل فشار نیاز جنسی، البته با وجود محرکهای جنسی محیطی فراوان، بسیار بسیار سخت و دشوار است.
ضمن احترام به اظهار نظر شما، برخی از موارد آن را تأیید و برخی را بایستی تکذیب کنیم! ما هم با شما موافقیم که نیاز جنسی قطع بایستی رفع شود و بارها گفتیم که تنها راه آن ارتباط با جنس مخالف در قالب قوانین شرعی است، یعنی ازدواج (موقت یا دائم)! همچنین موافقیم که انسان به هر حال بایستی خودش را کنترل کند (وگرنه ممکن است برخی آدمهای شهوانی، به همسر خود هم قانع نباشند). اما این حرف شما که این نیاز مانند غذا خوردن یا نیاز به هوا است، درست نیست! البته در مقام تشبیه، نیاز جنسی با نیاز به غذا و آب از بسیاری جهات شبیه هم هستند اما یک تفاوت بسیار مهم دارند! در صورت نخوردن آب و غذا، یا نرسیدن هوا به شما، جان شما به خطر می افتد و بعبارتی یک جاندار بدون آب و غذا و اکسیژن میمیرد، ولی بدون ارضای جنسی هیچگاه جان شما به خطر نمی افتد! پس تفاوت اساسی میان این دو وجود دارد. در منابع علمی هم اگر جستجو کنید طبق هرم نیازهای مزلو، نیاز های زیستی در سطح اول نیازها هستند، سپس نیاز به امنیت، و پس از آن نیاز به عشق و دوستی و روابط اجتماعی است که ازدواج هم در همین بخش قرار میگیرد!
نکته مهم دیگر آن است که کسی که راهکار میخواهد یعنی به دنبال راهی است تا مشکل خود را حل کند یا حداقل کاهش دهد. این راهکارها برای افرادی است که طالب آن هستند و اگر اجرایی شود، مفید خواهد بود! اما هیچگاه جای رفع نیاز را نخواهد گرفت و نیاز به ازدواج همچنان در جای خود خواهد بود.
باز هم از اظهار نظر شما متشکریم و آرزو میکنیم هرچه زودتر زمینه ازدواج شما و همه جوانان در سن ازدواج مهیا شود و البته آرزو میکنیم روزی بیاید که رسومات و قواعد دست و پاگیری که خود انسانها و اجتماع بر سر راه ازدواج جوانان قرارداده اند، وجود نداشته باشد.
موفق باشید.

با سلام تشکر فراوان از عوامل شهر سوال و کاربران عزیز.من همه ی نظرات رو خوندم و نکات مهمی ابراز شد.
سوال مهمی برام پیش اومده در این باره که ممنون میشم منو هم راهنمایی کنید
چون این موضوع اهمیت زیادی داره و نیاز به توضیح روشن تری لازم میدونم عرض کنم.و قبلا از استفاده بعضی کلمات که ناچارا باید گفته بشه استفاده میکنم عذر خواهی میکنم.
ببینید خیلی خلاصه میگم
جدا از رابطه ی جنسی و عاطفی--موضوعی که سوق دهنده ی این رابطس و عطش مرد را بخصوص زیاد میکنه پر شدن مخزن منی هستش که وقتی خالی میشه فرد از اون تمایل شدید رها میشه
وقتی این منی با چند رابطه ی جنسی یه زوج در هفته تخلیه میشه چرا باید فرد مجرد ماه ها تحمل اون منی که سوق دهنده هستش و به هر حال باید خارج بشه ماه ها با اون فشار زندگی کنه تا بلکه در خواب ارضا بشه؟؟؟
به نظر من برای فرد مجردی که حالا حالا ها ازدواج نمیکنه و برای دوری از گناه استمنایی که با برنامه باشه یعنی به طور مکرر و وسواسی نباشه و به طور معمول در هفته یکی دو بار اون هم بدون فیلم پورنو باشه و به این موضوع صرفا به عنوان کاهش تنش نگاه کنه و در کنارش عبادتشم بکنه چشمشو هم از نامحرم و التهابات دور کنه چه اشکال داره؟ میدونی چی مشکل به وجود میاره؟؟؟ احساس گناه
ببینید موضوع عاطفی خیلی مهمه اما مهم تر ازون فشار جنسی هستش که پر شدن مخزن منی اونو[(بییشتر) تحریک میکنه دقیقا مثل وقتی که ادم ادرار داره - و اگه بیرون از خونه باشه مدام دنبال جایی میگرده تا رفع حاجت کنه اون موقع به هیچی فکر نمیکنه چون تحملش اذیته براش و وقتی تخلیه شد دیگه به فکر دستشویی خونشون یا جای دیگه برای رفع نیازش نیست. چه مشکلی داره مجردا برای کاهش این فشار طبق برنامه ای مشخص استمنا کنند؟؟ چون باور کنید این مخزنه که بیشتر چشم چرونی میاره اینه که پند حالیش نمیشه اینه که ادمو بی قرار میکنه اینه که مدام ذهنو درگیر میکنه.
ممنون میشم توضیحات لازم در مورد موضوع مطرح شده را ذکر کنید.
باتشکر.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم ، از حضور شما در شهر سوال و اظهار نظر تان متشکریم.
توجه داشته باشید که موضوعی که شما در چند سطر بدان اشاره کردید و بطور کلی در این صفحه در مورد آن بحث شده، بسیار دامنه دار و مفصل است و قطعا توضیح و تشریح آن نیازمند مجالی دیگر خواهد بود. اما به هر روی به چند نکته اشاره می شود.
دوست عزیز، نکته ای که شاید شما از آن غافل شده اید و یا آن را نادیده گرفته اید، ماهیت میل جنسی و رفتار جنسی است! در مورد رفتار جنسی شکی نیست که مقصود یک رفتار فیزیکی با منشأ و ماهیت فیزیولوژیک است، اما در مورد ماهیت میل جنسی و محرک های آن، دو جنبه وجود دارد؛ یکی جنبه فیزیولوژیک و جسمی است که شما به بخشی از آن اشاره کردید و دیگری جنبه روانی آن است. در مورد جنبه جسمی حرف شما صحیح است ، اگر چه کامل نیست! بخش مربوط به جسم یا فیزیولوژیک میل جنسی ناشی از آمادگی جسمی ما، مواد غذایی، هورمونها، و سایر عوامل فیزیولوژیک است (که پر شدن مخزن مایع منی بخشی از آن است). بخش دیگری که شما از آن غافل شدید، بخش روانی یا روانشناختی میل جنسی است. میل و تحریک جنسی به لحاظ روانی و انگیزشی، ممکن است در حالی باشد که از نظر فیزیولوژیک آمادگی کامل برای عمل جنسی وجود داشته باشد، و ممکن است در زمانی اتفاق بیفتد که به لحاظ فیزیولوژیک و جسمی، آماگی آن نباشد. میزان آمادگی جسمی و روانی هر فرد میتواند در میزان تحریک نهایی جنسی او و در رفتار جنسی او تأثیرگذار و تعیین کننده باشد. طبیعتا آمادگی کامل هم از نظر فیزیولوژیک و هم از نظر روانی و عاطفی، منجر به تحریک حداکثری خواهد شد و آمادگی کمتر در هر یک از این دو عامل میتواند تحریک نهایی را کمتر کند.
با این اوصاف مقایسه یک نیرو یا میل اینچنینی در انسان با برخی موارد مانند فشار آوردن ادرار قیاس ناقصی خواهد بود و نتیجه گیری از آن هم درست و کامل نخواهد بود.
موفق باشید.

فاز اونایی که نیاز جنسی رو به غذا و ورزش و... ربط میدن رو درک نمیکنم، انگار یکی بگه گشنمه بهش بگن پاشو برو مسافرت، چرا جواب نیاز های دیگرو باهم قاطی میکنید؟ میل جنسی یه نیاز بسیار پرقدرت هستش که باید بهش جواب داده بشه، در مورد دختر جماعت هم که به هیچ عنوان نمیشه صیغه موقت شد مخصوصا اگه از یه خانواده ی با آبرو مذهبی باشی، دلیل اینکه میایم و تحقیق میکنیم برای کنترل بخاطر همون ایمان و ترس از گناهه... اما هیچکدوم از این روش ها جوابگو نیست
چیکار باید کرد.... ؟

کی گفته ورزش کنید شهوتتون میخابه؟ مگه میشه ورزش کنی و غذا کم بخوری؟ مگه میشه ورزش کنی تو خیابون و کوچه و بازار سرت رو مثه اوسکولا بندازی پایین که یه وقت یه نامحرم نبینی؟ ورزش میکنی که سرت بالا باشه .زمین فقط تف انداختن حالت بد میشه .مغز شما میگه نامحرم و جنس مخالف .اصلا این چه مسخره بازیه .بزارید دختر پسر از همون بچگی باهم باشن.عاشق بشن زندگی کنن.مگه میشه بخاطر رفع نیاز جنسی بری ازدواج کنی.نیاز جنسی وقتی رفع شد تازه مخت باز میشه میفهمی باید چیکار کنی.کاری به ائمه نداریم هر چیزی به وقتشه.الان کشور ۸۰ میلیون جمعیت داره.به جرات میگم ۹۰ درصد جوونای مجرد بالای ۲۵ سال اعتیاد جنسی دارن
هرکی هم میگه نه داره پنهون میکنه.... من بارها خواستم ازدواج کنم نتونستم.ورزشکارم هستم.ازدواج بالای ۵۰ میلیون خرج داره.بعدشم کلی مسئولیت و ترس از مهریه و....خب نیاز جنسی مثه تشنگیه.اگه به موقع رفع نشه کله سیستم بدن و روح آدم رو میریزه به هم.کشورهایی که آزادیشون بیشتره افکارشون مثه ما ایرانی ها نیستن....شهوت نباشه زندگی نیس!
..ازدواج دائم
نشد موقت.
نشد ....
نشد...
ولی اگه عاشق باشی از همه چیز بهتره.

تصویر شهرسوال

پرسشگر گرامي، اين يک واقعيت است که نياز جنسي يکي از مهم ترين غرايز در انسان است و يکي از نظريه پردازان روان شناسي آن را ريشه تمام رفتارهاي انسان مي داند. انسان با رسيدن به نوجواني اين نياز را به شدت در خود احساس مي کند و کسي ادعا نکرده است که با کنترل شهوت با روش هايي که گفتيد شهوت خاموش مي شود بلکه صحبت از کنترل و کاهش است. شکي نيست که وقتي انسان دائما به امور تحريک کننده فکر کند، دائما اين امور را ببيند يا در مورد آن بشنود اين غريزه تحريک مي شود. در واقع اين ترشح هورمون هاي جنسي است که در بدن شدت مي گيرد و بصورت منطقي وقتي اينها حذف شود شهوت جنسي کاهش مي يابد.
تنها مسير مطمن براي داشتن يک عشق پايدار و ارضاي مناسب جنسي و سلامت روح و جسم ازدواج است. البته شرايط مالي و برخي مسائل فرهنگي ازدواج را سخت کرده است ولکن دوستي با جنس مخالف، ازدواج موقت و مسائلي از اين دست نيز مشکل را حل نمي کند و ما هر روزه با اسيب هايي در اين رابطه و افراد آسيب ديده سرو کار داريم.
برخلاف متاسفانه بسيار از مردان که چشم چراني مي کنند و وقتي دختر و زني از خيابان رد مي شود به بدن و اندام او خيره مي شوند و او را تحليل مي کنند مي شود چشم چراني نکرد، مي شود زنان غريبه را در خيابان تحليل نکرد و شهوت نيز کاهش يابد.
اگر قرار بودن بودن دختر و پسر در کنار هم از بچگي مشکل را حل کند، که البته در غرب نيز حساسيت هايي در مورد ارتباط دختر و پسر قبل از دبيرستان وجود دارد، الان در غرب نبايد هيچ مشکلي وجود داشت. نبايد تجاوز جنسي وجود داشت. نبايد طلاق آمار بالايي مي داشت، نبايد چشم چراني وجود داشت و نبايد هايي زيادي که وقتي به آمار هاي جهاني نگاه کنيم مي بينيم که بسيار بيشتر از کشور ما و کشورهاي اسلامي است.
در حال حاضر در برخي کشورهاي غربي پرسيدن نام پدر توهين به فرد محسوب مي شود چون آمار تولد بچه هاي ولدالزنا و مجهول الهويه زياد است. آيا آمار سقط جنين در کشورهاي غربي چيز خوبي است؟ آيا اينها آسيب نيست که البته خود آنها اينها را آسيب مي دانند.
آيا وقتي آنها آزاد هستند روابط جنسي فساد آميز داشته باشند، فکرشان خوب کار مي کند و با عشق ازدواج مي کنند؟ پسر چرا آمار طلاق شان زياد است.
ازدواج تنها براي ارضاي جنسي نيست بلکه اهداف زيادي دارد. انسان بايد دقت کند همه ملاک هايش را در نظر بگيرد، زيبايي، اخلاق، دينداري، فرهنگ، سن، جنسيت، تحصيل و ملاک هاي بسيار زياد ديگر.
نمي دانيم منظورتان از اعتياد جنسي چيست و آيا واقعا نود درصد جمعيت کشورمان دچار مشکل هستند يا خير و بايد در مورد اين آمار و دقت آن بحث شود.
ولي سوال ما اين است که بر فرض اينکه چنين چيزي وجود دارد و با اين حجم، علت اين مشکل جنسي چيست؟ آيا مشکل چشم چراني و روابط آزاد دختر و پسر است يا کنترل نياز جنسي؟ آيا در گذشته که روابط دختر و پسر کمتر بود مشکل جنسي کمتر بود يا بيشتر؟
بله ازدواج سخت شده ولي آرامش در پرتو يک رابطه عاطفي مطمئن و پايدار و توام با مسئوليت پذيري که نام آن ازدواج است، معني پيدا مي کند.

سلام من ۱۸ سالمه ، آقا حرف شما درست ، ولی کسی به فکر ما ---نیست؟ بخدا خسته شدم دیگه هرجا میخونم میگه ازدواج موقت خب برادر من ، من هیچ حسی ---- ندارم پس نیاز جنسیمو کجا خالی کنم خسته شدم از بس استمنا کردم دنباله راه حلشم میگردیم میبینیم فقط میگن خویشتن داری یا ازدواج موقت ... خدایا خودت کمکم کن آخه آدم روش نمیشه از یه روحانی آدم حسابی این مسئله رو بپرسه ، کسی اگه میدونه خواهشا منو کمکم کنه دارم دیوانه میشم دور و برم پر از پسر ، خدایا خودت بهم رحم کن ، در پناه حق

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام.
مشکل شما قابل حل است، به شرطی که خودتان بخواهید.
البته این مشکل به صورت پرسش و پاسخ و نامه و کتبی و حتی تلفنی قابل حل نیست و نیاز به حضور شما در جلسات درمانی دارد. لطفا به مرکز زیر مراجعه کنید:
کلینیک تخصصی اختلالات جنسی وابسته به درمانگاه انستیتو روانپزشکي تهران:
تلفن: ۶۶۵۵۱۵۱۵ - ۶۶۵۵۱۶۱۶
آدرس: ستارخان- خيابان نيايش- خيابان منصوري- جنب بيمارستان رسول اکرم(ص) - انستيتو روانپزشکي تهران
اطلاعات بیشتر: http://medicine.tums.ac.ir/story.aspx?id=23372&p=575

سلام چرا فرهنگ سازی نمیشه مهریه کم باید باشه ؟ چشم تو هم چشمی نباشه . عروسی فلانجور نباشه . لوازم خونه فلانجور نباشه . سرویس چوبو .. مبلمانو
زمان پیامبر و امامان جوان هاشون اینطوری ازدواج میکردن؟ به جای این همه بحث به اینا بپردازید . به خانواده هایی که درگیره تجمل گرایی چشم تو هم چشمی شدن چه از نظر مهریه . خونه . لوازم و... درد دل بود
هستن خانواده هایی که به نیاز عاطفی جنسی فرزندشون بی تفاوت هستن و یه تفکرهای این چنینی دارن و آسیب میزنن به ما جوونا

با سلام خدمت همه زحمت کشان ایران عزیز
من ۴۰ سال سن دارم و در کشوری زندگی میکنم به اسم ایران با مدیریتی که ادعا میکنه بهترین و عادلانه ترین مدیریت هست سال ۹۱ من سرمایه ای رو که با زحمت جمع کردم که بتونم یه خونه بخرم و ازدواج کنم خوب سرمایه رو با مشاوره با یه سایت بورس در بورس تهران سرمایه گذاری کردم و سرمایه نابود شد چون سایت کارش سهم چاق کنی بود خوب الان سال ۹۷ هست و من یه مقدار پول جمع کردم ولی بازم شرایط ازدواج ندارم بنظرتون باید چیکار کنم من خودم راهشو میدونم استمنا چون راه دیگه ای ندارم الان ۱۶ سال هست که من تراشکار سنگین کارم و پولی هم ندارم از اون سایت شکایت کردم ولی دستم به جایی بند نشد چون سهم چاق کن بود الان هم قیمت خونه شده دوبرابر
اما جوابهای که میشنوم مگه همه خونه دارن مگه اونایی که تودهات ها زندگی میکنن آدم نیستن مگه اونایی که دارن قناعت میکنن آدم نیستن
ببخشید بجای اینکه این جوابها رو بمن بدید لطف کنید اشخاصی مثل اون ساسانی رو اصلاح بفرمایید که پولی رو که با زحمت در آوردم با سهم چاق کنی تو جیب سرمایه گذاران کلان بورس نریزه برا من این راهکار ها رو نچنید ببنیم نتیجه ۱۶ سال شب کاری روز کاری زحمت اضافه کاری میشه اینکه هنوز یه خونه نداشته باشم چرا به اون ملیادرها یی که دنبال بهره کشی اقتصادی هستن حرفی نمیزنید مدام بهشت و جهنم رو برای من درست کردید من فقط میدونم وقتی صیغه هم کنم برای دو ساعت با فاحشه گری هیچ فرقی نداره خودمونو که نمیخواهیم گول بزنیم من پول میدم به زنی که خود فروشی میکنه یا صیغه میشه برا پول ولی بهش دست نمیزنم مگه نمیگید خدا این بدن رو به آدم امانت داده مگه این تو قرآن نیومده پس قضیه دو ساعت صیغه چیه ؟ پس من حق ندارم با امانت خدا به این شیوه برخورد کنم و کلا شرعی برا خودم درست کنم با ز هم متشکر از شما و کلیه کسانی که برای ایران عزیز زحمت میکشن و لعنت بر پدر و مادر کسانی که از راه بیشرف گیری و ضربه زدن به زحمت کشان ایرانی پول در میارن

تصویر soalcity

سلام
از خواندن اتفاقات ناگوار زندگی تان متاثر شدم و ان شاء الله مشکلات شما حل شود.
قطعا ما نگفتیم بهترین مدیریت جهان را داریم. و کسی هم نگفته در این کشور دزد و خلافکار وجود ندارد.
آنچه مطرح است اینکه ما در میدان امتحان هستیم و ظلم دیگران به ما، مجوزی برای گناه ما نیست. شاید کسی جهنم را انتخاب کرده باشد. اما ما نباید به خاطر آنها خود را جهنمی کنیم.
درباره صیغه نیز مطلب روشن است. رابطه جنسی پلید نیست. رابطه بی ضابطه پلید است و صیغه دهها ضابطه دارد. و نباید از خدا جلوتر زد و حلال خدا را حرام کرد.

متاسفانه من در اواخر نوجوانی بخاطر عدم آگاهی کافی زیاد استمنا میکردم و برام عادت شده بود اما به لطف خدا مدتی هست که تا حدود زیادی در کنترل غریزه جنسی موفق بودم و به عنوان برادر کوچکتر توصیه هایی میکنم امیدوارم براتون مفید باشه .

مهمترین عوامل برای کنترل شهوت، کنترل فکر و نگاه هست. تا زمانی که فکر و نگاه ما به دنبال موارد تحریک کننده باشه قطعا تلاش بی فایده خواهد بود و دیر یا زود از این بابت ضربه میخوریم، البته این کار خیلی سخته ولی میتونید برای خودتون جریمه هایی در نظر بگیرید تا در یک مدت خاص مثلا از عمد به دنبال موارد تحریک کننده شهوت نرید ( من برای اینکار روزه نذر کردم و تا الان دوتا روزه بدهکارم :( ) در ابتدا ممکنه بارها زمین بخوریم ولی مهم اینه که نا امید نشیم و نگاهمون به بخشندگی خدا باشه، مورد بعدی اینکه سعی کنید آگاهیتون از دین بالا بره تا تحت تاثیر افراد و شرایط قرار نگیرید، اگه کسی به یقین برسه هر سختی در این مسیر براش لذت بخشه و صبوری میکنه و همچنین سعی کنید زندگی نامه بزرگانی مانند آیت الله بهجت و... را مطالعه کنید( بنظرم خیلی تاثیر گذاره) و با افرادی باشید که شما را به خدا نزدیک میکنند و از دوستانی ک تاثیر منفی در شما میگذارند فاصله بگیرید، سعی کنید هر از گاهی با توجه ذکر بگید ( هر ذکری که حال بهتری پیدا میکنید) و توسل به اهل بیت قطعا راهگشا خواهد بود،موارد دیگه مانند بیکار نبودن ،نماز اول وقت، قرآن خواندن و ... هم مهم است .انتظارات واقع بینانه از خودتون داشته باشید و با تغییرات کوچک اما پایدار شروع کنید چون با دگرگونی اخلاقی و عبادات بیش از ظرفیتمون ممکنه نتیجه عکس بده ولی مطمئن باشید با ثبات در این راه کم کم شیرینی عبادت و نزدیکی به خدا را حس خواهید کرد.
ببخشید طولانی شد، انشالا خدا کمک کنه در این راه موفق باشیم.

اول سلام
دوما واقعا مرسی مرسی اه خیلی این دین ما خوبه شهوت به این قدرتمندی تو وجود ما هست نمیتونیم ازدواج کنیم بعد این همه کار میگید انجام بدید والا زندانی بشیم از اینا بهتره این زندگی که شما میگید تخیلیه اونی که اینا رو نوشته انسان نبوده یا پیرمرد ۸۰ ساله بوده از حال جوانتر ها بی اگاه بوده تو ۱۵ سالگی بلوغ میرسیم ۴۰ سالگی ازدواج تازه اگه طلاق نگیریم یا مشکل نداشته باشیم من به عنوان انسان مسلمون و ایرانی نه از دینم نه از کشورم راضی ام به هیچ وجه راضی نیستم

تصویر شهرسوال

دوست گرامي، سلام؛ از اعتماد شما به اين مجموعه از شما تشکر مي کنيم. قبول دارم که غريزه جنسي يکي از قوي ترين غرايز انسان است و کنترل آن بسيار سخت است. اصلا کار آساني نيست بلکه بسيار سخت است ولي آيا چاره اي جز کنترل هم هست و آيا غير از ارائه يک سري راهکار سخت چاره اي هم وجود دارد. اينها راهکارهايي است که به ذهن مي رسد ولکن اينکه دين اسلام چه برنامه اي دارد فرق مي کند. دين اسلام براي هر شرايطي برنامه دارد. و بخاطر همين هم ازداج موقت را براي کساني يا موقعيت هايي که فرد نمي تواند ازدواج دائم داشته باشد تشريع کرده است ولي اينکه ما در طول ساليان چه نگرشي راجع به آن بوجود آورده ايم اين مربوط به ماست نه دين. متاسفانه من و شما اين نگرش هاي منفي را تشديد مي کنيم. اگر بشنويم کسي ازدواج موقت دارد خود ما او را سرکوب مي کنيم. البته فارق از اينکه چه کسي و در چه شرايط اين کار را کرده است عرض مي کنم وگرنه بله در برخي شرايط هم اين کار پسنديده نيست.
نکته دوم اين است که لزوما انسان قرار نيست در سن ۴۰ سالگي ازدواج کند دو تا از بستگان ما در سال ۹۰ در سن ۱۸ سالگي ازدواج کردند. ولکن قبل از ازدواج انسان بايد کاري داشته باشد و درآمدي براي گذران زندگي داشته باشد. باز هم مسئله اشتغال پيش مي آيد و مشکلات اشتغال به هر حال انسان بايد تلاش کند تا شايد فرجي شود.
در نهايت شرايط سخت است ولي اگر تلاش کنيد خدا هم کمک مي کند. ما هم دعا مي کنيم ان شاء الله کارتان آسان شود و بتوانيد ازدواج کنيد.

میخوام راجع به تلخ ترین اتفاق زندگیم بگم تا اگه خدایی نکرده افرادی هستن که درگیرن و یا هنوز به این چاه نیوفتادن بیشتر مراقب خودشون باشن. البته این موضوع جز موضوعات پر تکراری هست که تو این سایت مطرح شده و ممکن براتون تکراری باشه. ولی خوب بازم دلم نیومد که راجع بهش چیزی نگم چون دیدم خیلیا گرفتارن.
من از سن ۱۶ سالگی تو بیماری مهلک خودارضایی افتادم اونم با علم به گناه بودن این کار و بدون دونستن عوارض زیادش. یادمه اولین بار معلم درس حرفه و فن سوم راهنماییمون راجع به این عمل برامون صحبت کرد و از عوارض این کار به عقیم اشاره کرده بود. منم تازه به سن بلوغ رسیده بودم یعنی اون موقع ۱۵ سالم بود و هنوز درگیر نشده بودم و خوب با اون حرفایی که معلممون زده بود بیشتر از خودم مراقبت میکردم ولی یه سال بعد که تازه وارد دبیرستان شده بودم به خاطر بی احتیاطی پدرم که روی سیستم فیلترشکن نصب کرده بودن و همچنین کنجکاوی خودم افتادم تو دام دیدن فیلمای ناجور و بعدشم خودارضایی. اوایل خیلی ناراحت بودم و هر کاری میکردم که دیگه سراغ این عمل نرم لی راهش رو بلد نبودم و بعد از چند روز دوباره به این کار گرفتار میشدم و از طرفی هم کم کم اون لذت و شیرینی گناه زیر زبونم مزه کرده بود و همین باعث شد که دیگه بیخیال ترک این گناه بشم. اون زمان دین و ایمون درست و حسابی هم نداشتم و نمازخون تبودم و خونوادمم هیچ حساسیتی روی نماز خوندن من نداشتن. خلاصه این روند همینجوری ادامه پیدا کرد و به این عمل اعتیاد پیدا کرده بودم. تو دوره دبیرستان هم یادمه یه بار معلم آمادگی دفاعی راجع به حواس پرتی و یه بارم معلم زیست سوم دبیرستان هم راجع به مشکل در رابطه با بچه دارشدن و تاثیر این عمل روی کنکور برامون گفتن ولی نمیدونم چرا هیچ کدوم از این حرفا روی من تاثیر گذار نبود و یه چیزی همش زیر گوشم میگفت این حرفا همش چرت و هیچ اتفاقی برات نمیوفته. خلاصه من این عمل رو همین جوری ادامه دادم و حتی بعضی روزا تا ۵ بار هم این کار رو میکردم. سال کنکور( کنکور ۹۵ ) کم کم عوارض این کار روی حافظه و تمرکز و هموشم نمایان شد و باعث افت تحصیلی من شد و باعث شد نتونم برای کنکور بخونم و خوب گند زدم به کنکورمو نتونستم‌ به رشته مورد علاقم که پزشکی بود برسم ولی با این حال بازم متوجه نبودم که همه ی این بدبختیا به خاطر این کثافته. تصمیم گرفتم برای جبران سال قبل و رسیدن به پزشکی یه سال دیگه هم بخونم و محکم و پر قدرت شروع کردم به خوندن و خودارضایی رو هم تا اونجا که تونستم کمش کردم ولی خوب بازم همراهم بود به خصوص هنگام درس خوندن که واقعا تمرکزم رو از بین برده بود. خلاصه برای کنکور ۹۶ هم تا اونجا که شرایط زندگیم اجازه داد خوندم و تلاش کردم گرچه واقعا با این وضعیت نمیشد خیلی عالی و در حد تواناییام تلاش کنم. نزدیکای کنکور بود تو ماه رمضون که یه چندتا ویس از یه مشاور گوش دادم که راجع به خودارضایی توضیح داده بود که تازه اونجا بود که فهمیدم همه ی این بدبختیا و پسرفتا واسه چیه و خوب شروع کردم به ترک کردن اونم سه هفته مونده بود به کنکور که خوب قطعا خیلی دیر بود و من خیلی از تلاشام به خاطر این کار از بین رفته بود تازه همین ترک رو هم بیشتر از دو هفته نتوستم تحمل کنم جون اصول ترک رو بلد نبودم و دوباره گرفتار شدم. کنکو ۹۶ رو دادم که خوب معلوم بود با این وضعیت نمیتونم نتیجه زحماتم رو بگیرم و دوباره گند زدم به کنکور. بعد از کنکورم دوباره همه ی اون حرفا درباره خودارضایی رو فراموش کردم و به شدت درگیرش شدم. تصمیم گرفتم برم دانشگاه گرچه واقعا برام سخت بود که از پزشکی بگذرم ولی دیگه نای پشت کنکور موندن رو نداشتم. انتخاب رشته کردم و تو رشته پرستاری قبول شدم. بعد از قبولی تو این رشته چیزیایی رو راجع به این رشته متوجه شدم که به شدت تو ذوقم خورد و باعث شد از خواب غفلت بیدار بشم و یه نگاه به گذشتم بندازم که تازه اون موقع بود که فهمیدم همه ی این بدبختیا به خاطر این عمل کثیف بوده ولی حیف که دیگه خیلی دیر متوجه شده بودم و آینده شغلی و تحصیلیم دگرگون شده بود. خودم تبدیل به آدم دیگه شده بودم. خیلی از استعدادام حروم شده بود. حافظ و تمرکز و هوشم نابود شده بود. ظاهرم مثه یه پیرمرد ۷۰ ساله شده . همه ی وجودم شده استرس و اضطراب.زیر چشام کبود.به شدت لاغر.اعتماد به نفس و عزتم نفسم زیر صفر. ریزش مو. ضعیف شدن بدنم و خیلی آسیبای دیگه که هنوزم ظاهر نشده و بیشترشم مربوط به مشکلات جنسی که خوب بعد از ازدواج سرم آوار میشه. من از پارسال آبان ماه به صورت جدی شروع کردم به ترک کردن. تا الانم نهایت موفقیتم ۶۷ روز بوده. خیلی دیر متوجه اشتباهم شدم و تاوان خیلی سنگینی بابت این اشتباهم دارم پس میدم. دیگه امیدی به آینده ندارم و هر شب قبل خواب از خدا میخوام صبح چشام باز نشه. خسته شدم از این زندگی. به خاطر این اتفاقاتی که افتاده به کل قید ازدواج رو زدم چون اصلا دلم نمیخواد با ازدواج یکی دیگه رو بدبخت کنم. ازدواج برای یکی مثه من برخلاف چیزی که میگن حرامه. اینو خودم متوجه شدم و تا جایی که بتونم ازش فرار میکنم و از همین سن و سال دارم تنهایی زندگی کردن رو تمرین میکنم. هیچیم مثه یه جوون ۲۱ ساله نیس. نه شادابی و نشاطی و نه هیچ دیگه. از خودم و از خونوادم متنفرم. من همه چیمو سر نادونیم باختم.
به عنوان یه برادر التماستون رو میکنم که مراقب خودتون باشین. اوناییم که گرفتارن تا دیر نشده ترک کنن.
ممنون بابت وقتی که گذاشتین و حرفامو خوندین‌

با سلام.به نظر من ۹۰ درصد کسانی که همش دارن به مجردا راهکار میدن که چجوری تمایلات جنسیتون رو سرکوب کنین خودشون متاهلن،درکی از این فوران تمایلات ندارن..حرف که آسونه.

تصویر شهرسوال

دوست گرامي، همه کساني که از سن نوجواني گذر کرده اند، روزي نوجواني و فوران غريزه جنسي را تجربه کرده اند. خب واقعيت اين است که اين مشکل وجود دارد. حال بايد چکار کرد؟ بايد راهکاري پيدا کرد تا کمي اين غريزه را آرام کرد. آيا راهکاري وجود دارد؟ راهکار اصلي ازدواج است چه دائم و يا موقت. ولي اگر اينها امکان ندارد بايد با راهکارهايي شهوت را کاهش داد.
۱. از پوشيدن لباس هاي تنگ خودداري کنيد و سعي کنيد از لباسهاي گشاده استفاده نماييد که تماس کمتري با بدن دارد.
۲. موهاي زائد بدن را دير به دير کوتاه کنيد. زيرا اين کار باعث کاهش ميل و غريزه جنسي مي شود.
۳. توکل به خدا و کمک خواستن از او در اين کار بزرگ که هر کس به خدا توکل کند همه کارها براي او آسان مي شود.
۴. در هنگام تحريک جنسي وضو و غسل کنيد خصوصا با آب سرد که باعث کاهش ميل جنسي مي شود.
۵. سعي کنيد به منزل آنها رفت و آمد نداشته باشيد يا هنگام عبور از کوچه به منزلشان نگاه نکنيد.
۶. ياد کردن ثواب هاي دنيوي و اخروي که خداوند متعال براي تحمل سختي ها و پاکدامني ذکر شده است و عذاب هايي که براي بي عفتي و انحراف از مسير حق از ائمه معصوم به مارسيده است مي تواند در اين مسير به ما کمک کند.
۷. از محرک هاي بصري نبايد غافل شد. ديدن تصاوير محرک اعم از عکس و فيلم هاي غير اخلاقي و تصاوير محرک تلويزيون و همچنين ديدن فردي که باعث تحريک جنسي مي شود، باعث فزايش تحريک و اضطراب و عذاب روحي مي شود.
۸. بايد از محرک هاي شنوايي پرهيز شود. گوش دادن به موسيقي هاي حرام زمينه را براي انحراف اخلاقي و جنسي فرد فراهم مي آورند. اگر صداي فرد نامحرم باعث تحريک جنسي مي شود، از آن اجتناب کنيد.
۹. از فکر و تخيلات جنسي بايد پرهيز شود زيرا فکر کردن به امور جنسي منجر به توليد هورمونها جنسي در بدن و افزايش تحريک جنسي مي شود.
۱۰. اگر فکر جنسي سراغتان آمد، فکر گرداني کنيد، سعي کنيد به چيز ديگري فکر کنيد با به کار ديگري مشغول شويد يا با دوستانتان وارد صحبت شويد. مطمئنا اگر فکر کنترل شود بسياري از مشکلات حل خواهد شد.
۱۱. سرگرم بودن و عدم بيکاري زمينه را براي سلامت اخلاقي و توجه کمتر به اين غريزه ايجاد مي کند.
۱۲. به فعاليت هاي هنري بپردازيد.
۱۳. تنهايي زمينه ساز تفکرات جنسي و منحرف مي باشد و بايد از آن اجتناب کرد خصوصا هنگام شب. اگر خسته نيستيد به رخت خواب نرويد و فعاليت خود را ادامه دهيد و هنگامي که خسته شديد به رختخواب برويد تا زمان زيادي را در رخت خواب و تنهايي و در معرض فکر و خيال جنسي صرف نکنيد.
۱۴. هنگام دستشويي و حمام از نگاه کردن به بدن خود پرهيز کنيد.
۱۵. هنگام خواب مراقب باشيد که ناخواسته با الت دست ورزي نکنيد.
۱۶. ورزش را جزء برنامه روزانه خود قرار دهيد، خصوصا ورزش سنگين تا انرژي بدنتان تخليه شود.
۱۷. از غذاهاي مقوي استفاده نکنيد.
۱۸. از ذکرهاي آرامش استفاده کنيد. و با ياد خدا خود را آرام کنيد. مثل ذکر لا اله الا الله و ذکر لا حول و لا قوه الا بالله العلي العظيم
۱۹. گاهي روزه بگيريد.

سلام دوستان هر ۷۲ ساعت یکبار خود ارضایی هیچ اشکالی نداره من از دکتر سوال کردم و کلاً خود ارضایی هیچ ضرری نداره اینکه میگم ۷۲ ساعت چون انرژی از دست رفته بازیابی بشه همین

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم.
اگر بخواهید نادیده بگیرید که عمل خود ارضایی، به لحاظ شرعی و از نظر احکام اسلامی عملی حرام و گناه است و این که احکام و دستورات خداوند -هرچند در مواردی هنوز دلیل آن را به لحاظ علمی کشف نکرده باشیم- بر مبنای حکمت خداوند است؛ و همچنین، اگر نادیده بگیریم که این عمل، حتی در سایر ادیان الهی و بسیاری ازمکاتب مهم دینی و اخلاقی جهان ناپسند و ممنوع است،حتی در مقالات و متون علمی پزشکی و تخصصی هم (با وجود هجمه رسانه ای در جهت ترویج مسائلی مانند خود ارضایی و همجنس بازی) با یک جستجوی ساده به زبان انگلیسی خواهید دید که از مضرات این کار صحبت به میان آمده است. با این حال پیشتر و بارها مضرات این عمل را یاد آور شدیم. میتوانید به مطالب قبلی مراجعه کنید.
موفق باشید

با سلام واقعا متاسفم همه جوونا درگیر مبارزه با این میل هستند و خودم هم تو جوونی درگیر بودم من الان ۳۸ساله و متاهلم و خوشبختانه ارامش دارم ولی ای کاش این اطلاعات الانم رو تو جوونی داشتم و انرژی جوونیمو صرف پیشرفت شغلی و تحصیلی میکردم از الان دارم فکر میکنم وقتی پسرم ۱۸سالش شد براش زن میگیرم خانواده ها و پدر مادرا هم باید کمک کنند به جووناشون تا این میلشون رو ارضا کنند باید دختر و پسر تو ۱۸ سالگی عقد دایم کنند و حالا چه اشکالی داره ۴ یا ۵ سالم عقد باشند و رابطه داشته باشند و خانواده پسر خرج پسر و خانواده دختر خرج دختر رو بدهند تا بعد بتونند برن سر خونه زندگیشون چه اشکالی داره یه سوییت ۳۰ متری شده اجاره کنند تا بعدن اوضاع مالیشون درست بشه منکه واسه پسرم خونه هم از الان اماده کردم بدم بهش و اما کنترل میل جنسی جدا از دین چون همه اعتقاد دینی ندارند این راهکارها رو به جوونا پیشنهاد میدم
اول غذاهای گرمی سیر .سیر سیر پیاز فلفل کوشت قرمز خرما موز قطع کنید .
حجامت .حجامت .حجامت زیر نظر طب سنتی شهوت را فروکش میکند
ورزش ورزش وزش انرژی که قرار است صرف افزایش میل جنسی شود را تخلیه میکند
اسپری کردن سرکه طبیعی از ناف به پایین هر روز و بخصوص هنگام قلیان کردن میل جنسی میتوانید خودتان سرکه سیب طبیعی درست کنید
خوردن تخم کاهو .خود کاهو .خوردن روزنه ۲ قاشق چایخوری سرکه.
البته استاد خیراندیش خوردن روزانه نعنا یا عرق نعنا رو برای میل جنسی توصیه کرده که کل بدن رو هم سرد مزاج نمیکنه من خودم انتحان نکردم ولی سرکه رو خودن امتحان کردم بشرطی که سرکه سیب خونگی و اصل باشه سریع خاموش میشه و راحت میشین
اگه اینها جواب نداد حتما حتما خامگیاهخواری رو امتحان کنید چون توی دین هم برای عرفا که نباید جماع کنند رژیم بدون گوشت قرمز توصیه شده و حتی در امریکا هم بررسی علمی شده که خامگیاهخوران تا۳۰درصد میل جنسی کمتری دارند و اگه خامگیاهخواری مطلق نمیتونید گیاهخواری یعنی اصلن گوشت نخورید
ااگه خامگیاهخواری هم جواب نداد که ۱۰۰درصد حواب میده و فواید دیگه هم داده
البته موارد کنترل ذهن و یا ندیدن صحنه های جنسی رو هم فرانوش نکنید که باید جز مورد اول نینوشتم
نهایتا حتی واسه مردایی که خیلی میل جنسی کنترل نشدنی دارند عمل جراحی خروج یکی از بیضه ها در کاهش میل بسیار موثر است و حتی با یک بیضه هم میتوانند ازدواج و بچه دار شوند
در کل میشه گفت این روشهارو مرحله به مرحله امتحان کنید مطمئن باشید جواب میده شک نکنید
به امید روزی که همه جوونا یه زندگی شاد سالم و سرشار از موفقیت داشته باشند

باسلام، من کاری به همه این حرفا ندارم، فقط یکی به من بگه به نظر شما از آدمی که همه متنفرن و این تنفر بیشتر به جنس مخالف معطوف میشه،این آدم باید چیکار کنه تا نیاز جنسیش برطرف بشه،وقتی حتی نمیتونم فکرشو بکنم که دستم به جنس مخالفم بخوره،وقتی پراز عقده های روانی هستم، که این بیشتر آزارم میده، وقتی کل زندگیمو تنها بودم،همه با چشم دشمن بهم نگاه میکنن،گاهی با خودم فکر میکنم که آیا اصلا دختری وجود داره که منو بخواد...؟ من باید با این همه عقده روانی و فشار جنسی چیکار کنم وقتی میدونم تا ابد تنهام،و این تنهایی دست خودم نیست ،چون دنیا بامن مشکل داره.....به نظر شما همچین آدمی باید چه خاکی توی سرش بریزه...؟

تصویر شهرسوال

سلام دوست گرامی و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

نظرات