شوهرم خوبه اما همین ساده بودنش همیشه برام درد ساز میشه!

سلام من سه ساله ازدواج کردم راستش رو بخوایید قبل از ازدواج خواستگار داشتم اما جالب نبودند با یکی دوست شدم اومد خاستگاریم اما پشیمون شدیم و فهمیدیم به درد هم نمیخوریم خوب نبود. سنم بالا می رفت. تصمیم گرفتم حتما ازدواج کنم پس با شوهرم که پسر خیلی ساده زشت و بی پول بود و خیلی از من پایین تر بود ازدواج کردم فقط در سطح تحصیلات مثل هم بودیم از نظر اخلاقی بد نیست اما همین ساده بودنش همیشه برام درد ساز میشه از نظر تیپ هم من خوشتیب تر هستم بارها پشیمون شدم دعواش کردم ولی خوب نمیتونم به خاطر خونواده م و محیط کارم ازش جدا شم در کل رفتارش بد نیست زندگی میکنم اهل سفر نیست آزارم میده ولی خوب میسازم نمیدونم اشتباه میکنم یا نه؟

خواهر گرامی، سلام. از حضور شما در شهر سوال بسیار خرسندیم. خواهرم، این را بدانید که خوشبخت بودن، با احساس خوشبختی داشتن ممکن است بسیار متفاوت باشد. شاید در نگاه اول به نظر خیلی ها چنین بیاید که با داشتن همسری خوشرو و زیبا فردی خوشبخت خواهند بود در حالی که ممکن است خود فرد چنین احساسی نداشته باشد؛ شاید به نظر برسد کسی با داشتن همسری ثروتمند خوشبخت است ولی خود او چنین احساسی نداشته باشد؛ شاید به نظر برسد کسی با داشتن همسری در سطح عالی اجتماعی و مدیریتی، خوشبخت است اما خود او چنین احساسی نداشته باشد؛ شاید خیلی ها با دیدن کسی که همسری به ظاهر در سطح عالی علمی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و .... فردی خوشبخت است ولی خود آن فرد هرگز چنین احساسی نداشته باشد. حتی ممکن است شخصی که دارای همسری با همه مزیت های ذکر شده هم باشد، نه تنها خودش بلکه حتی همسرش و سایر اعضای خانواده او احساس خوشبختی نکنند. از سوی دیگر ممکن است خیلی ها برخی از این خصوصیات به ظاهر ویژه را نداشته باشند یا در سطح ضعیف داشته باشند، و آنچنان که ما گمان می بریم بدبخت (غیر خوشبخت) نباشند و حتی بسیار احساس خوشبختی کنند.

بنابراین از نظر ما شما هم فرد خوشبختی هستید چون به هر حال پس از شناسایی چندین نفر و بررسی آنها و فهمیدن اینکه آنها به درد شما نمی خورند، با فردی دیگر ازدواج کردید. شما اگر با هر یک از گزینه های قبلی ازدواج میکردید، بدون شک روند زندگی و شاید سرنوشت شما کاملا متفاوت از وضعیت فعلی شما میشد، اما نه شما و نه هیچکس دیگر به هیچ وجه نمیتواند به شما این اطمینان را بدهد که آیا وضع شما بهتر از این میشد یا بدتر...
از سوی دیگر این را بدانید که همه  خصوصیات ایده آل همسران و همه شرایط آرمانی زندگی پیش از ازدواج مهیا و صددرصدی نیست. به این معنا که بسیاری از چیزهایی که پیش از ازدواج آرزوی آن را داشتید پس از ازدواج و با همت، تلاش، و مدیریت خودتان میتوانید تغییر دهید. سطح اقتصادی را میتوان تغییر داد، سبک زندگی و یک سری از اخلاقیات را میتوان تغییر داد. بگذارید تا بگویم حتی شما میتوانید در همسر خود نیز تغییراتی از نظر فکری و رفتاری پدید بیاورید (هرچند ممکن است این کار زمان بر و تدریجی باشد) اما به هر حال تا حد زیادی ممکن است. بنابراین بسیاری از عوامل خوشبختی یا امور دخیل در آسایش و آرامش خودتان را میتوانید خودتان مهیا کرده یا تغییر دهید.

از طرفی توجه داشته باشید که خوشبختی یا سعادت شما تنها در جنبه های مادی و ظاهری زندگی خلاصه نمی شود. ابعاد غیر مادی را نیز باید درنظر داشته باشید. برخی از این موارد را خودتان در همسرتان ذکر کردید . مثلا ممکن است قیافه ظاهری همسرتان زیبا نباشد (هرچند این زیبایی در مورد آقایان از اهمیت به مراتب کمتری نسبت به خانمها برخوردار است)، اما با وجود اخلاق خوب یا مهربانی، یک نوع زیبایی معنوی در همسر شما و زندگی شما ایجاد خواهد شد که اثرات آن بسیار فراتر و بیشتر از زیبایی صرفا ظاهری  خواهد بود.

ما برای شما زندگی آرام و پر از مهر و محبت را از خداوند بزرگ خواستاریم.

نظرات