چرا عشق و دوستی قبل از ازدواج را نهی می کنید؟ آیا بهتر نیست با عشق به ازدواج برسیم؟

بزارید دختر پسر از همون بچگی باهم باشن. عاشق بشن زندگی کنن. مگه میشه بخاطر رفع نیاز جنسی بری ازدواج کنی؟ نیاز جنسی وقتی رفع شد تازه مخت باز میشه میفهمی باید چیکار کنی. الان کشور ۸۰ میلیون جمعیت داره. به جرات میگم ۹۰ درصد جوونای مجرد بالای ۲۵ سال اعتیاد جنسی دارن. هرکی هم میگه نه داره پنهون میکنه.... من بارها خواستم ازدواج کنم نتونستم. ورزشکارم هستم.ازدواج بالای ۵۰ میلیون خرج داره. بعدشم کلی مسئولیت و ترس از مهریه و... خب نیاز جنسی مثه تشنگیه. اگه به موقع رفع نشه کله سیستم بدن و روح آدم رو میریزه به هم. کشورهایی که آزادیشون بیشتره افکارشون مثه ما ایرانی ها نیستن... شهوت نباشه زندگی نیس! ولی اگه عاشق باشی از همه چیز بهتره.

پرسشگر گرامي، اين يک واقعيت است که نياز جنسي يکي از مهم ترين غرايز در انسان است و يکي از نظريه پردازان روان شناسي آن را ريشه تمام رفتارهاي انسان مي داند. انسان با رسيدن به نوجواني اين نياز را به شدت در خود احساس مي کند و کسي ادعا نکرده است که با کنترل شهوت با روش هايي که گفتيد شهوت خاموش مي شود بلکه صحبت از کنترل و کاهش است. شکي نيست که وقتي انسان دائما به امور تحريک کننده فکر کند، دائما اين امور را ببيند يا در مورد آن بشنود اين غريزه تحريک مي شود. در واقع اين ترشح هورمون هاي جنسي است که در بدن شدت مي گيرد و بصورت منطقي وقتي اينها حذف شود شهوت جنسي کاهش مي يابد.

تنها مسير مطمن براي داشتن يک عشق پايدار و ارضاي مناسب جنسي و سلامت روح و جسم ازدواج است. البته شرايط مالي و برخي مسائل فرهنگي ازدواج را سخت کرده است ولکن دوستي با جنس مخالف، ازدواج موقت و مسائلي از اين دست نيز مشکل را حل نمي کند و ما هر روزه با اسيب هايي در اين رابطه و افراد آسيب ديده سرو کار داريم.
برخلاف متاسفانه بسيار از مردان که چشم چراني مي کنند و وقتي دختر و زني از خيابان رد مي شود به بدن و اندام او خيره مي شوند و او را تحليل مي کنند مي شود چشم چراني نکرد، مي شود زنان غريبه را در خيابان تحليل نکرد و شهوت نيز کاهش يابد.

اگر قرار بودن بودن دختر و پسر در کنار هم از بچگي مشکل را حل کند، که البته در غرب نيز حساسيت هايي در مورد ارتباط دختر و پسر قبل از دبيرستان وجود دارد، الان در غرب نبايد هيچ مشکلي وجود داشت. نبايد تجاوز جنسي وجود داشت. نبايد طلاق آمار بالايي مي داشت، نبايد چشم چراني وجود داشت و نبايد هايي زيادي که وقتي به آمار هاي جهاني نگاه کنيم مي بينيم که بسيار بيشتر از کشور ما و کشورهاي اسلامي است.

در حال حاضر در برخي کشورهاي غربي پرسيدن نام پدر توهين به فرد محسوب مي شود چون آمار تولد بچه هاي ولدالزنا و مجهول الهويه زياد است. آيا آمار سقط جنين در کشورهاي غربي چيز خوبي است؟ آيا اينها آسيب نيست که البته خود آنها اينها را آسيب مي دانند.
آيا وقتي آنها آزاد هستند روابط جنسي فساد آميز داشته باشند، فکرشان خوب کار مي کند و با عشق ازدواج مي کنند؟ پسر چرا آمار طلاق شان زياد است.

ازدواج تنها براي ارضاي جنسي نيست بلکه اهداف زيادي دارد. انسان بايد دقت کند همه ملاک هايش را در نظر بگيرد، زيبايي، اخلاق، دينداري، فرهنگ، سن، جنسيت، تحصيل و ملاک هاي بسيار زياد ديگر.

نمي دانيم منظورتان از اعتياد جنسي چيست و آيا واقعا نود درصد جمعيت کشورمان دچار مشکل هستند يا خير و بايد در مورد اين آمار و دقت آن بحث شود.
ولي سوال ما اين است که بر فرض اينکه چنين چيزي وجود دارد و با اين حجم، علت اين مشکل جنسي چيست؟ آيا مشکل چشم چراني و روابط آزاد دختر و پسر است يا کنترل نياز جنسي؟ آيا در گذشته که روابط دختر و پسر کمتر بود مشکل جنسي کمتر بود يا بيشتر؟
بله ازدواج سخت شده ولي آرامش در پرتو يک رابطه عاطفي مطمئن و پايدار و توام با مسئوليت پذيري که نام آن ازدواج است، معني پيدا مي کند.

نظرات