آیا لازم است دختر و پسر در زمان آشنایی برای ازدواج از گذشته خود و اینکه با چه کسانی دوست بوده یا ارتباط داشته اند حرفی بزنند؟

آشنایی قبل از ازدواج

سلام. میخواستم سوالی بپرسم. آیا قبل از ازدواج و زمان آشنایی برای فردی برای ازدواج لازمه دختر یا پسر از گذشته خودشون و اینکه آیا با کسی دوست بوده اند و یا رابطه داشته اند حرفی بزنند یا خیر؟

با سلام و عرض خیر مقدم خدمت شما کاربر محترم؛
یک قاعده کلی را باید به خاطر بسپارید. به طور کلی حفظ رازها در صورتی که آسیبی به زندگی مشترک شما وارد نکند، ایرادی ندارد. مثلا این که شما در گذشته یک رابطه عاطفی یک طرفه را تجربه کرده اید، نباید با همسرتان در میان گذاشته شود اما این که یک نامزدی بهم خورده داشته اید، موضوعی است که او باید بداند. حالا تصور کنید که شما با نامزد سابقتان رو در رو شده اید و احساس می کنید که از طرف او زندگی تان تهدید می شود. در این شرایط، باید موضوع را با همسرتان در میان بگذارید و از او کمک بگیرید.
رازهای گذشته شما متعلق به خود شما هستند اما تا وقتی که آسیبی به زندگی مشترک امروزتان نرسانند. در این صورت این موضوع مصداق حدیث "النجاه فی صدق" و یا "«بِالصِّدْقِ تَکُونُ النَّجَاة"(تصنیف غرر الحکم و درر الکلم،ص ۲۱۸‏) است. اگر این موضوع از زبان خود فرد توسط طرف مقابل شنیده شود، پذیرش این موضوع به مراتب بهتر است تا این‌که از طریق دیگری و توسط نفر سومی، موضوع مطرح شود.
ازجمله مسائلی که می توانید درباره آنها سکوت کنید و با همسر آینده تان مطرح نسازیدعبارتند از: اشتباهاتی که در گذشته انجام داده اید و آنها را جبران کرده اید و دیگر تاثیری در زندگی تان ندارند و مطمئنید دیگر فاش نخواهند شد. گناهانی که مرتکب شده اید و توبه کرده اید و بین شما و خدایتان بوده است. اختلافات و مشکلاتی که در خانواده شما وجود دارد و تاثیری در زندگی مشترک تان نخواهد داشت.
طبعا این بحث میتواند مفصل تر از این باشد که عرض شد ، و همچنین هنگام بازگویی یک راز، نحوه گفتن و آماده سازی طرف مقابل هم در واکنش و پذیرش او خیلی تأثیر خواهد داشت.
موفق باشید.

دیدگاه‌ها

این مصداق پنهان کاری و دروغ است. اگر رابطه عمیق عاشقانه قبل ازدواج داشتید حتما بگید

نظرات