چگونه در مقابل وسوسه های گناه، خود را از آلودگی حفظ کنیم؟

نجات از گناه

پسری جوان هستم که تا الان نمازمو ترک نکردم، ولی خیلی خیلی در فشارم... خیلی میترسم که نکنه یه وقت برم سمت گناه! آتش شهوت واقعا خطرناک هست... میدونم که بهترین راه ازدواج است، ولی الان امکانش برام ممکن نیست. گاهی هم به فکر ازدواج موقت میفیتم، اما زمینه آن هم برایم فراهم نیست. چکار کنم که آلوده به گناه و انحراف نشم؟

با سلام و تشکر از ارتباط شما با شهر سوال
به شما بابت حساسیت های دینی تبریک می گوییم. مسایل جنسی از نیازهای طبیعی است که می بایست به صورت صحیح مدیریت شود.
ازدواج موقت اگر در مسیر صحیح خودش باشد، ثمراتی دارد، اما متأسفانه امروزه بعضا به صورت اشتباه از آن بهره برداری می شود، لذا نیاز به بررسی دارد. لذا سعی کنید به فکر ازدواج باشید که بهترین دارو در این زمینه است. اگر مشکل خاصی هست، با مشاوره های زبردست صحبت کنید تا راهکار لازم را خدمت شما بگویند.

اما در ادامه نکاتی را خدمتتان عرض می کنیم:

الف) راههايي براي تقويت اراده وجود دارد از جمله:
۱- همان مورد بالا كه گفتم تلقين جملاتي كه به شما انرژي و نيروي مثبت دهد.
۲- از پراكنده كارد و آشفتگي در كارهايتان بپرهيزيد. بايد به كارهايتان انسجام دهيد. سعي كنيد كاري كه بر عهده مي گيريد، ناتمام رها نكنيد.
۳- هرگز در كارتان نااميد نشويد و تا جايي كه مي توانيد تلاش كنيد.
۴- هر روز سعي كنيد چند آيه قرآن همراه با ترجمه بخوانيدو هميشه به خدا توكل كنيد.
۵- از شكست خوردن نترسيد و بدانيد هر شكستي مقدمه پيروزي است.
اما در مورد فشار جنسي بايد عرض نمايم كه با توجه به برخي از مشكلاتي كه ممكن است ازدواج موقت پيش آورد، اگر بتوانيد با استفاده از راهكارهاي ياد شده، از بوجود آمدن فشار غريزه جنسي پيشگيري نماييد و با كم كردن توقعات، هرچه زودتر زمينه ازدواج دائم را فراهم آوريد مسلما برايتان بهتر خواهد بود.

ب) راهكارهاي مقابله:
- شما نبايد به خودتان انرژي منفي بدهيد و بگوييد نمي توانم. اگر شما انرژي مثبت به خود دهيد و از جملاتي مانند: من موفق مي شوم، هيچ چيز نمي تواند اراده من را متزلزل كند، من اراده لازم را براي كارهايم دارم و... استفاده كنيد و در ذهنتان مرتب اين جملات را مرور كنيد حتما به موفقيت مي رسيد.
- چون شما جوان هستيد، و سرشار از انرژي! بايد سعي كنيد نيرو و انرژي خود را در راه صحيح بكار بگيريد. يكي از بهترين كارهايي كه مي توانيد براي تخليه انرژي تان بكار بگيريد ثبت نام در كلاس هاي ورزشي است. ورزش موجب دفع نيروهاى متراكم بدن تان مى شود. در اين صورت، قواى جنسى تعديل مى گردد و زمينه انحرافات جنسى، بخصوص خودارضايى، تا حد زيادى از بين مى رود. ورزش هايي مثل شنا، پياده روي، واليبال، بسكتبال و... پس - سعي كنيد حتما ورزش كنيد تا انرژي شما تخليه شود.
-سعي كنيد مدت زيادي تنها نمانيد. بيشتر در محيط صميمي خانواده حضور داشته باشيد. در جلسات گروهي شركت كنيد. چون در تنهايي فكرهاي مختلفي به ذهن فرد خطور مي كند.
- موقعي كه به فكر گناه مي رويد بايد بتوانيد حواس خود را پرت كنيد. همان موقع محيط را ترك كنيد و به فعاليتي ديگر بپردازيد.
- سعي كنيد اگر افكار گناه به سراغ شما آمد حتما آن محيط را ترك كنيد.
- برنامه ريزي براي اوقات فراغت خود داشته باشيد. سعي كنيد هيچ وقت بيهوده اي نداشته باشيد.
- سعي كنيد از خوردن بيش از اندازه غذاهاي تند، تخم مرغ، دارچين، پياز، غذاهاي چرب بپرهيزيد چون اين غذاها سرشار از انرزي هستند.
- از ديدن فيلم هاي مبتذل خودداري كنيد. چون هميشه صحنه هاي ان فيلم در ذهن شما مي ماند. اگر اين فيلم ها داري حتما آنها را از بين ببريد طوري كه به هيچ وجه به آن ها دسترسي نداشته باشيد.
- قطع رابطه با دوستاني كه مشكل آفرين هستند. چون اين دوستان منحرف و بى بند و بار سعى دارند احساس ها و تجربه هاى راست يا دروغ خود يا ديگران را درباره مسائل جنسى و انحراف اخلاقى با حرص و ولع و با حالتى غرورآميز، براى شما تعريف كنند و شما را به سمت اين ناهنجارى ها سوق دهند.
موفق باشید.

نظرات