عدم ميل و احساس به ازدواج و جنس مخالف

 ازدواج و جنس مخالف

    برادری ۲۵ ساله دارم که سن ازدواجش رسیده و شرایط ازدواج را هم دارد ولی بگفته ی خودش هیچ میل و احساس نيازي به جنس مخالف بخصوص نیاز عاطفی ندارد، در حالی که تا چند سال پیش اينگونه نبود.

نیاز به ازدواج و زندگی با جنس مخالف خود امری فطری و طبیعی است و از دوران بلوغ گرایش به جنس مخالف شروع می شود در واقع رشد و پیشرفت یک انسان در روی کره زمین با ازدواج امکان پذیر می شود و هر گونه تغییر در این تمایل یک برگشت محسوب می شود
همانطور که زن و شوهر برای تکامل زندگی نیازمند فرزند داشتن هستند. و اگر به طور مثال بعضی از فرزندان دوست نداشته باشند ازدواج کنند و زندگی با پدر و مادر را به هر دلیلی به زندگی زناشویی ترجیج بدهند رشد متوقف می شود. با این توضیح باید علت این احساس را و توقف رشدی در مسیر زندگی را مشخص کرد؛ ممکن است علت های زیر در عدم تمایل به جنس مخالف باشد:
۱- افت احساس و افسردگی باعث بی انگیزه شدن و متوقف شدن تمایلات فیزیکی و روانی فرد می شود.
۲- سرکوب نیازها و تمایلات گذشته نسبت به جنس مخالف.
۳- نداشتن حق انتخاب و دفاع در برابر انتخاب خانواده و نوعی واکنش منفی.
۴- وجود تجربه های منفی مانند عدم امنیت اجتماعی برای خانم ها.
۵- مشکلاتی مانند مسایل اقتصادی.
۶- وجود افکار بدبینانه نسبت به دختر خانم ها و دیدن اختلاف های زناشویی حتی در روابط پدر و مادر.
۷- تردید نسبت به انتخاب صحیح باعث شده که برای مدتی اصلا این موضوع را در ذهن نیاورد و یک نوع سرکوب نسبت به تمایلات به جنس مخالف داشته باشد.
بنابراین باید ریشه این مشکل توسط یک روان درمانگر کشف شده و باورها و ساخت های ذهنی معیوب که برادرتان داشته و مانع ازدوجش شده است با کمک مشاور اصلاح شده و رشد انسانی و طبیعی ایشان در مسیر طبیعی قرار گیرد.

نظرات