ايا فکر کردن به مسائل جنسی مشكل ساز است؟

 مسائل جنسی

صرف فکرهای جنسی ممکن است مشکلی نداشته باشد ولی اغلب تجارب جنسی از فکر آغاز می شود. نکته بعدی باید بگوییم که مشکل خود ارضایی دعاي خاصی نداشته و راهکارهای زیر بايد بصورت کامل و دقیق اجرا شود. در رابطه با مشکلی که برایتان پیش آمده ابتدا یک مقدمه ای خدمتتان ارائه می شود بعد راهکارهایي برای حل مشکلتان ارائه خواهد شد. ابتدا باید بگوییم که نیاز جنسی مانند سایر نیازیک نعمت خدادادی است و هدف خاصی را دنبال می کند. و شما باید بدانید که این یک نیاز ساختیگی نیست و راه صحیح برآورده شدن این نیاز نیز توسط ایجاد کننده این نیاز مطرح شده است.
اما ممکن است که این راه صحیح ارضاء به دلیل مشکلات و موانع به تأخیر بیافتد. و در مورد شما وضعیت استمنا یک راه انحرافی برای ارضاء نیا ز جنسی است. از طرفی به دلیل آگاهی های مذهبی و درون مایه های مذهبی بعد از برآورده شدن این نیاز از راه غیر معمول دچار احساس گناه می شوید و خودتان را سرزنش می کنید. و این خود سرزنشی اعتماد به نفستان را کاهش داده و اضطراب در شما ایجاد می کند و اضطراب در بعضی از موقعیت ها تحریک کننده است. اما شما باید به دقت راهکارهای کاهش تدریجی استمنا را  بخوانید و یک گزارشی از روند انجام این تکنیک ها برای خودتان و درصورت علاقه به ما بفرستيد:

۱- پرهیز از خود سرزنشی و احساس گناه (شما نباید به خاطر این مسئله که پیش آمده خودتان را سرزنش کنید و باید با خود بگویید همانطور که در بیماری های جسمی یا مسائل دیگر زندگی فرد شخصیت خودش را نمی کوبد و دنبال درمان و حل مسئله اش می گردد. شما هم راه حل مسئلتان را با خونسردی و عدم سرزنش باید فرابگیرید.
۲- احترام به خود و تحویل گرفتن خود ( تهیه لیستی از نقاط مثبت فراموش شده و مرور روزانه).
۳- پرهیز از بی ارزش کردن خود، توانایی ها و مهارت های و ابعاد خوب شخصیت تان.
۴- پرهیز از تنهایی افزایش تعاملات اجتماعی و مشغولیت های خانواده و دوستان.
۵- حذف تصاویر و به طور کلی محرک های جنسی در بیرون مثلا در محیط آموزشی شما می توانید با توجه گردانی و تمرکز یابی روی گفتار معلم و پردازش محتوای درسی از نگاه کردن به محیط اطرافتان غافل شوید . همچنین در بیرون کلاس هم با توجه به وسایل و موضوعاتی که وسوسه برانگیز نیستند وقتتان را بگزرانید از دیدن فیلم ها و... که تحریک کننده جنسی هستند بپرهیزید.
۶- هنگام هجوم افکار جنسی که معمولا در تنهایی اتفاق می افتد عدم پرورش این افکار و قطع ناگهانی به محض ورود این افکار شناخته شده از طریق ترک موقیت فعلی و تغییر موقعیت فیزیکی، مثلا رفتن به طرف یخچال و آب خوردن، خارج شدن از محیط تنهایی و برقراری یک مکالمه با خویشاوندان، روشن کردن تلویزیون و... باعث قطع افکار زنجیره ای جنسی خواهد شد.
۷- ورزش و تحرکات بدنی باعث تبدیل انرژی جنسی به سوخت و ساز می شود پس ترجیجا در جمع ورزش کنید.
۸- پرهیز از قضا های پرکالری مانند فلفل ، پیاز و ادویجات.
۹- گرفتن دوش آب ولرم.
۱۰- سعی کنید تا وقتی که خسته نشدید وارد رختخواب نشوید و هنگام خواب خواندن کتاب خوب است.
۱۱- سعی کنید به خود امنیت برای عمل استمنا را ندهید مثلا درهای اتاق را کاملا نبندیید و همچنین محل خوابتان را زیاد گرم نگه ندارید.
۱۲- از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید.
۱۳- هیچ وقت به طور کامل عریان نشوید و سعی کنید حتی المقدور اندام های جنسی خود را نبینید.
۱۴- از دست ورزی به آلت تناسلی خود در هر شرایطی پرهیز کنید.
۱۵- با خود تصمیم بگیریید که تدریجی به تآخیر بیاندازید مثلا اگر هفته ای یک بار است با مدیریت و ترفند هایی به ۹ روز یک بار بکشانید و هر روزی که پاک هستید به رخ خودتان بکشید و به خود افتخار کنید و این پاک بودن را بی ارزش نکنید.
۱۶- مقدمات ازدواج را فراهم کنید و برای ازدواجتان برنامه ریز کنید.
۱۷. ورزش هایی مانند شنا، کوه نوردی و... بسیار مفید است.

دیدگاه‌ها

واقعا مطالبتون خیلی خوب بود. ممنون

سلام من یه چند ماه بود این عملو انجام میدادم گاها به دو یا سه بار اینا در روز میرسید حدودا یه ماه بود تو ترک بودم ولی وقتی تحقیق کردم درباره حکم شهوت درداسلامو دیدم که سرکوب شهوت در اسلام جایز نیست و حکم به استعفاف میشود و از این حرفا و اینکه افکار جنسی جایز است تا به مرحله عمل نرسیده و از این حرفا خب تحریک شدم و فکر کردم اشکالی نداره و زیاده روی کردم و در نهایت زیادی تحریک شدم ودر حمام یه جورتیی با خودم ور رفتم و ... خیلی ناراحت شدم بعد از اون هم که یکی دو روز میگزره بعضی اوقات به الت نگاه میکنم و به مساعل جنسی فکر میکنم اما الان دیگه کلا همه اینارو ترک کردم و با خودم سوگند میخورم که دیگه اینارو ترک کنم میدونید خستگی های فکری روحی ذهنی از این حرفا بعضی اوقات دارم ضعف حافظه تا حدودی دارمووقتی درس میخونم احساس میکنم درسمو یاد نمیگیرم و خود خوری میکنم خیلی ناراحتم تمرکز حواسم تا حدودی ندارمو از این حرفا میخواستم بدونم این چندروزی که دوباره مبتلای محدودی شدم این حالتمامو بد تر میکنه یا نه میخواستم بدونم افکار جنسی تا چه حد روی این حالتام اثر گزاره؟ خواهشا دعام ونید و جوابو لطفا هرچه سریعتر بهم بدین میخوام بدونم با این وضعیتا چند وقت طول میکشه این حالتام برطرف بشه باید چیکار کنم این حالتام زود تر برطرف بشه؟ خواهشا جوابمو بدین ۱۴ سالمه پسر هستم ممنون

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما. آرزو میکنیم در مسیر کنترل شهوت و مهار رفتار خود بیش از پیش موفق باشید. قطعا هر رفتاری باید مدتها تکرار شود تا درون شما تثبیت گردد. در مورد اصلاح رفتار هم همین طور است. بنابراین همین مسیر کنترل رفتار را ادامه دهید و صبر و حوصله داشته باشید تا با گذشت زمان و تلاش شما این اصلاحات در رفتار شما نهادینه گردد.
ضمنا مطالب ابتدای همین پست و توصیه ها و راهکارهای ارائه شده کاملا برای شما مفید خواهد بود.
موفق باشید.

نظرات