فتیشیسم

فتیشیسم

من دارای یک ویژگی، مشکل، اختلال یا هر چه که باب شده می‌گویند هستم. من فتیش پا دارم، البته از نوع شدیدش نیست. مجردم و می‌خواهم بدانم اگر زمانی برای خواستگاری رفتم چگونه بفهمم که شخص مورد نظر با فتیش من مشکلی ندارد.از طرف دیگر ظاهر پای آن شخص مورد نظر برایم اهمیت دارد و حداقل باید حدود آن چیزی که در ذهنم است باشد. یعنی بنوعی باید ببینم یا فردی ببیند و بگوید. به کسی هم که نمیتوانم بگویم فتیش دارم و برو پای عروس را  ببین چه فرمی دارد!؟ خواستم بدانم راه حلی برای این مشکل پر رنگ یا کمرنگ من هست؟

 

با اهداء سلام و تحیت محضر جنابعالی
یادگار پرستی (فتیشیسم) از جمله اختلالاتی است که زیر مجموعه اختلالات جنسی قرار می گیرد و طبعا در صورت شدت نیاز به درمان دارد.

اختلالات جنسی به صورت كلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:
_ کژکاری جنسی، نابهنجاری جنسی، اختلالات هویت جنسی که البته هریک از این اقسام دارای مصادیق متعددی است.
كژكاری جنسی مانند تمایل جنسی به جنس موافق، عدم توانایی در ایجاد ارتباط زناشویی، ..

_ اختلال هویت جنسی مانند اینكه فردی از جنسیت خود راضی نباشد و جنسیت مخالف را دوست داشته باشد و مثلا لباسهای جنس مخالف را بپوشد.

_ نابهنجاری جنسی مانند، همجنس بازی ( بر مبنای dsm كه مبنای تشخیص اختلالات از نگاه روانشناسی و روان پزشكی است، همجنس گرایی مادامیكه با رضایت خاطر طرفین باشد اختلال نیست! اما طبیعی است كه روانپزشكان و روانشناسان متدین چنین مبنایی را نمی‌پذیرند)، هرزه‌نگاری، یادگار پرستی یا همان فتیشیسم...
فردی که مبتلا به فتیش است، در ارضاء جنسی از اشیاء بی جان، مانند لباس، جوراب، کفش و... وگاهی نیز از قسمت خاصی از بدن شخص (همسر) لذت می برد.

بر این اساس به نکات زیر توجه بفرمایید؛
_ قبل از اقدام به خواستگاری و ازدواج، طی یک مشاوره حضوری با روان شناس بالینی و یا یک سکس تراپ، علاوه بر تعیین سطح دقیق آن، به درمان آن بپردازید.
_ در صورتیکه، سطح اختلال به میزانی نباشد که کارکردهای زناشویی را تحت الشعاع قرار بدهد، آسیب خاصی که زندگی مشترک را تهدید کند، به دنبال نخواهد داشت.
_ شما می توانید پس از اطمینان از سطح فتیش خود، در جلسه خواستگاری به صورت کلی (بدون اینکه بیان کنید خودتان با این وضعیت مواجه هستید) این موضوع را با خانم مورد خواستگاری مطرح کنید و نظر وی را در مورد چنین موضوعی جویا شوید.
_ هرچند حضرتعالی به فرم مورد نظر خود اشاره نکرده اید، اما طبعا در محدوده ریزی یا درشتی پا و.... تعریف می شود، که در اینصورت با برانداز نمودن اندام و رنگ چهره شخص تا حدودی ابهام شما برطرف خواهد شد. در این موضوع می توانید از خواهر، مادر و ... کمک بیشتری بگیرید

در پناه خدای متعال موفق باشید

کلمات کلیدی: 

دیدگاه‌ها

با سلام خدمت تیم مدیریت شهر سوال.
من یک نوجوان ۱۴ ساله ام که علاقه شدیدی نسبت به پای زنان دارم .این علاقه رو تا جایی که یادمه داشتم یعنی از حالت فتیش خارج شده و علاقه به ارباب وبرده پیدا کردم. متاسفانه نزدیک به یک سال است که خود ارضایی می کنم . معمولا با پا و جوراب اعضای فامیل این عمل رو انحام میدم گرچه که فیلم های مستهجن هم می بینم. جدیدا واقعا از خودم حالم بهم می خوره و دوست دارم این عمل رو به طور کامل کنار بزارم یعنی دوست دارم از خودارضایی راها بشم و علاقه به کف پا نداشته باشم. اخه چرا من باید با تحقیر شدن ارضا بشم؟؟؟؟ کی از دست این حس خلاص می شم؟؟؟ در خیابان با دیدن کف پای زن لذت می برم و همیت عمر باعث می شه تا به خونه برسم این عمل رو انجام بدم و خیای وقت ها از کار و زندگی می افتم یعنی مثلا فردا امتحان داریم ولی من مثل یک فرد معتاد لاید خود ارضایی کنم. لطفا راهنمایی کنید من رو و اگر لازم است محلی برای مشاوره به من معرفی کنید. بسیار ممنونم.

تصویر مشاور شهر سوال

دوست نوجوان، سلام. به شهر سوال خوش آمدید. بسیار متاسف هستیم که شما را در چنین شرایطی می بینیم. قطعا خودتان تصدیق میکنید که از ابتدای کار که هنوز اعتیاد و وسواس (یا بقول خودتان علاقه) به این مسئله زیاد نشده بود و بسیار کمتر از الان بود، خیلی ساده تر میتوانستید آن را ترک کنید. بی شک یکی از عوامل موثر در ایجاد و تقویت این احساس و رفتار در شما، دیدن مکرر فیلم های مستهجن بوده است و به شما توصیه می شود در اولین گام، سعی کنید دیدن این موارد را قطع کنید و در صورت عدم امکان تا جای ممکن کم کنید و به تدریج آن را قطع کنید. در ظاهر امر به نظر می رسد شما دچار یکی از اختلالات پارافیلیک (طبق طبقه بندی کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی DSM5) باشید که البته تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری به یک متخصص روانشناس و بررسی کارشناسی ایشان و صد البته نیازمند طی مراحل درمانی لازم خواهید بود. بهتر است به یکی از مراکز مشاوره مجاز و ترجیحا نزد یک مشاور روانشناس با تجربه بروید. پس از مراجعه به ایشان و بررسی وضعیت شما، در صورت نیاز شما را به یک متخصص سکستراپیست ارجاع خواهند داد. اگر در تهران زندگی می کنید میتوانید نام و شماره تماس مشاورین را از طریق این لینک پیدا کنید: http://pcoiran.org.ir/?run=Main&Title=%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D9%.‎.‎.‎
در صورتی که در سایر استانها زندگی می کنید نیز میتوانید در سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، فهرست اسامی و مشخصات را مشاهده کنید.
برای شما آرزوی سلامت و آرامش داریم.

من میخواستم ببینم آیا فوت فتیش گناهه؟

تصویر پاسخگوی احکام

سلام

تشکر از ارتباط شما

بهتر است در اسرع وقت به روانپزشک متبحر مراجعه نماييد . در صورت ادامه به روانشناس باليني مراجعه نماييد.
آسيب رساني به بدن در شرايط اختيار حرام است . در موارد مازوخيسم نيز بهتر است به جاي پي جويي حکم شرعي، به پي جويي درمان آن بپردازيم.

بله متاسفانه این حس دربعضی از افراد وجود داره ومتاسفانه اکثرافراد روبه خودارضایی میارن من مثل دوست گرامی همین مشکل رودارم گاهی اوقات شما بادیدن یه تصویر ساده تحریک میشین خیلی بده امیدوارم مردم مطالعات خودشان رو بالا ببرن تا شناخت کافی روی این حس داشته باشن

نظرات