شوهرم خوبه اما همین ساده بودنش همیشه برام درد ساز میشه!

سلام من سه ساله ازدواج کردم راستش رو بخای قبل از ازدواج خواستگار داشتم اما جالب نبودند با یکی دوست شدم اومد خاستگاریم اما پشیمون شدیم و فهمیدیم به درد هم نمیخوریم خوب نبود سنم بالا می رفت تصمیم گرفتم حتما ازدواج کنم پس با شوهرم که پسر خیلی ساده زشت و بی پول بود و خیلی از من پایین تر بود ازدواج کردم فقط در سطح تحصیلات مثل هم بودیم از نظر اخلاقی بد نیست اما همین ساده بودنش همیشه برام درد ساز میشه از نظر تیپ هم من خوشتیب تر هستم بارها پشیمون شدم دعواش کردم ولی خوب نمیتونم به خاطر خونواده م و محیط کارم ازش جدا شم در کل رفتارش بد نیست زندگی میکنم اهل سفر نیست آزارم میده ولی خوب میسازم نمیدونم اشتباه میکنم یا نه؟

خواهر گرامی، سلام. از حضور شما در شهر سوال بسیار خرسندیم. خواهرم، این را بدانید که خوشبخت بودن، با احساس خوشبختی داشتن ممکن است بسیار متفاوت باشد. شاید در نگاه اول به نظر همه بیاید که با داشتن همسری خوشرو و زیبا فردی خوشبخت است ولی خود فرد چنین احساسی نداشته باشد. شاید به نظر بیاید کسی با داشتن همسری ثروتمند خوشبخت است ولی خود او چنین احساسی نداشته باشد، شاید به نظر برسد کسی با داشتن همسری در سطح عالی علمی، مذهبی، یا سیاسی، اجتماعی، و .... فردی خوشبخت است ولی خود آن فرد هرگز چنین احساسی نداشته باشد، حتی ممکن است شخصی که دارای همه مزیت های ذکر شده باهم باشد، اما نه خود فرد و نه همسر او احساس خوشبختی نکنند. از سوی دیگر ممکن است خیلی ها برخی از این خصوصیات را نداشته باشند یا در سطح ضعیف داشته باشند، و آنچنان که ما گمان می بریم بدبخت (غیر خوشبخت) نباشند و حتی بسیار احساس خوشبختی کنند. بنابراین قطعا از نظر ما شما هم فرد خوشبختی هستید چون به هر حال پس از شناسایی چندین نفر و بررسی آنها و فهمیدن اینکه آنها به درد شما نمی خورند، با فردی دیگر ازدواج کردید. قطعا اگر با هر یک از گزینه های قبلی ازدواج میکردید، روند زندگی و شاید سرنوشت شما کاملا متفاوت از اکنون میشد، اما به هیچ وجه نمیتوانید مطمئن باشید که آیا بهتر از این میشد یا بدتر...
از سوی دیگر این را بدانید که همه شرایط و خصوصیات همسران و زندگی و غیره از پیش از ازدواج مهیا و صددرصدی نیست. به این معنا که بسیاری از امور را پس از ازدواج و با همت، تلاش، و مدیریت خودتان میتوانید تغییر دهید. سطح اقتصادی را میتوان تغییر داد، سبک زندگی و یک سری از اخلاقیات را میتوان تغییر داد. حتی شما میتوانید در همسر خود نیز تغییراتی از نظر فکری و رفتاری پدید بیاورید (هرچند ممکن است این کار زمان بر و تدریجی باشد) اما ممکن است. بنابراین بسیاری از عوامل دخیل در خوشبختی یا آسایش و آرامش خودتان را میتوانید خودتان مهیا کرده یا تغییر دهید. از طرفی توجه داشته باشید که خوشبختی یا سعادت شما تنها در جنبه های مادی خلاصه نمی شود و ابعاد غیر مادی را نیز باید درنظر داشته باشید.
ما برای شما زندگی آرام و پر از مهر و محبت را از خداوند بزرگ خواستاریم.

facenama

نظرات