آیا صرف اظهار عشق و علاقه می تواند ملاک موفقیت در شروع یک زندگی مشترک باشد؟

عشق و علاقه

سلام من ۱۸ سالمه و مدتی با پسری که ۳ سال از من کوچکتره آشنا شدم و پسر مورد نظر بشدت ابراز علاقه می کنه و من به دلایلی نمی تونم تنها بزارم چون مستعد اینه که به خودش آسیب بزنه و از طرفی واقعا دوست ندارم رابطه رو به هر شکلی که هست غیر شرعی پیش ببرم !! فک می کنم بهتر باشه صیغه بخونیم !! دوست داشتم نظر شما رو هم بدونم.

با سلام و احترام خدمت شما خواهر گرامی،
ببینید دوست عزیز، نه تنها صِرف اظهار علاقه (که یک امر ظاهری است و واقعی بودن آن همواره زیر سوال است)، بلکه حتی وجود علاقه واقعی و قلبی نمیتواند به تنهایی دلیل بر وصلت یک پسر و دختر یا خانم و آقا و تشکیل زندگی باشد!
البته رابطه شما و اهداف شما در این رابطه، مسئله ای است که ما نمیدانیم و در نهایت تصمیم شما مبتنی بر اهداف شما خواهد بود. شما برای این که مشکل شرعی نداشته باشید و رابطه تان به اصطلاح حرام و گناه نباشد، لازم است (با شرایط آن، مانند رضایت پدر...) صیغه محرمیت بخوانید. با این کار مشکل شرعی این ارتباط قطعا حل خواهد شد. اما توجه داشته باشید که اگر هدف شما تشکیل زندگی و ازدواج با این آقاست، این کار شما نه تنها مشکلات شما را کم نخواهد کرد بلکه چندین مشکل هم اضافه خواهد نمود. برای ازدواج لازم است ملاکها و شرایط مختلفی را بررسی کنید تا به طور نسبی مطمئن شوید که آقا پسر برای شما و شما برای ایشان مناسب هستید، یکی از ملاکها سنّ شما هاست که با توجه به کوچکتر بودن آقاپسر (که برخلاف توصیه های کارشناسان است)، لازم است در سایر ملاکها سخت گیری بیشتری داشته باشید.
اما اگر هدف شما ازدواج نیست! همانطور که عرض شد میتوانید با محرم شدن مشکل شرعی را حل کنید، اما ممکن است مشکلات دیگری به تبع این ارتباط پیش بیاید که رهایی از آن ساده نباشد. به هر حال شما تصمیم گیرنده هستید.
موفق و پیروز باشید.

کلمات کلیدی: 

facenama

نظرات