آیا ازدواج با کسی که از رضایت او مطمئن نیستم، موفقیت آمیز است؟

عشق قبل از ازدواج

سلام. من پسری ۱۷ ساله هستم که واقعا دلبسته ی یکی از دختران فامیل شده ام که یازده ماه از من کوچیکتر هست. از خودم مطمئنم که عشقم واقعیه چون هم به خودش و خونوادش گفتم هم به خانواده خودم. ولی هنوز جوابی به من ندادن که آیا اونم منو دوست داره یا ن. وقتی فکر نرسیدن بهش میاد سراغم دیوونه میشم آخه اون همه معیارهای من رو داره. نمازخون ، با حجاب، خوش اخلاق. خواهش میکنم جواب من رو بدید. آیا عاشق این خانوم شدن اشتباهه؟ من معطل هستم لیسانسم رو بگیرم و به طور رسمی اقدام به خواستگاری کنم آیا صبر کردن کار درستیه؟ خوانوادم با این ازدواج پنجاه درصد مخالف پنجاه درصد موافقن. چطوری میتونم صد درصد رضایتشون رو بگیرم؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز. به شهر سوال خوش آمدید.
جای خوشحالی است که در سنین اوج و شور و شر جوانی به پیوند آسمانی ازدواج می اندیشید. البته هرچند برای شما دشوار ، اما لازم است اندکی هم صبر و شکیبایی را تمرین و تجربه کنید. زود عصبانی نشوید، زود تصمیم نگیرید، مشورت کنید ، به خواست دیگران احترام بگذارید و ...
شما هنوز به گفته خودتان، نمی دانید نظر دختر مورد علاقه تان چیست! و می پذیرید که اجباری هم برای ایشان نیست که شما را برای ازدواج انتخاب کند و حتی از شما خوشش بیاید! اگرچه شما به غایت عاشق و دلباخته ایشان باشید. البته ما معتقد نیستیم که حتما بایستی دختر و پسر پیش از ازدواج عاشق یکدیگر باشند، اما حتما میدانید که عشق های یکطرفه هم حتی در صورت به ثمر نشستن ازدواج، ممکن است سرنوشت بدی داشته باشند. پس بهتر است صبور باشید.
اما در کنار این صبوری و تفکر، نظر و حرف دل خود را با خانواده مطرح کنید و آنان را به این اطمینان برسانید که در این مسئله جدی هستید.
در مورد اقدام رسمی، این یک مسئله عرفی است. خیلی از خانواده ها در شرایط شما، غیر رسمی دختر و پسر را به اصطلاح برای هم نامگذاری میکنندو نشان میدهند. خیلی ها حتی خواستگاری رسمی میکنند و خیلی ها عقد غیر رسمی میکنند. این بستگی به دوطرف دارد.
اگر خواسته و انتخاب شما منطقی و درست باشد، برای متقاعد کردن دیگران، لازم است تلاش بیشتری کنید. کمی زمان لازم است و اندکی رایزنی! استفاده از کسانی که با شما موافقند در متقاعد کردن کسانی که مخالفند و ... از این قبیل کارها...
ما هم امیدواریم به زودی، به لطف خدا، به مراد دل خود برسید.
موفق باشید.

facenama

نظرات