از کجا بفهمم او هم مرا دوست دارد و علاقه من یکطرفه نیست؟

عشق یکطرفه

سلام. من الان حدود ۵ ساله که در دانشگاه به یک نفر علاقه دارم که از نگاه شروع شد ولی یکطرفه وفقط این علاقه از طرف من بود. و ۵ ساله ارامش رو ازم گرفته. با وجود این همه عشق همیشه از ترس اینکه به گناه نیفتم حتی ازش رو برگردوندم و هیچ وقت با ایشون حرف نزدم. ولی دیگه خسته شدم. اون از شدت علاقه ی من خبر نداره پس ممکنه هر لحظه کسی وارد زندگیش بشه اون موقع من چیکار کنم؟ آیا بازم باید صبر کنم. دیگه بریدم. نه می تونم فراموشش کنم نه آدمی هستم که بخوام وارد رابطه باکسی بشم... لطفا راهنماییم کنید.

با سلام خدمت شما خواهر گرامی. به شهر سوال خوش آمدید.
علاقه و احساسات عاطفی بین دختر و پسر به ویژه در شرایطی که مراوداتی وجود داشته باشد، میتواند امری طبیعی قلمداد شود. قصد ما این نیست که انتخاب یا به اصطلاح خودتان عشق شما را زیرسوال ببریم، اما در اکثر موارد چنین علاقه هایی که ممکن است حتی به روابط عاطفی و گاه روابط بیشتر نیز منجر شود، لزوما نشانه یک علاقه و صمیمیت واقعی و پایدار نیست و حتی اگر به ازدواج نیز منجر شود در خیلی موارد با مشکلاتی مواجه می شود.
پس این نکته اول که در نظر داشته باشید علاقه شما هرچقدر هم شدید باشد نشانه درست بودن آن نیست. نکته دوم این که این علاقه به اذعان خود شما همچنان یک طرفه است. دوست داشتن یک طرفه مانند رنج و عذاب یک طرف میماند و به صلاح شما نیست.
البته شما میتوانید به صورت غیر مستقیم و از طریق برخی دوستان یا اساتید مطمئن و مورد اعتماد میل و نیت طرف مقابل را نیز جویا شوید و میزان آن را بسنجید، اما هیچگاه نمیتوانید چون کسی را دوست دارید، او را نیز مجبور به دوست داشتن خود نمایید. پس دقت داشته باشید که این احتمال وجود دارد علیرغم علاقه وافر شما، طرف مقابل چنین علاقه و میلی نداشته باشد.
البته همانطور که گفته شد میتوانید به طریقی این مسئله را جویا شوید و حداقل خیالتان از این بابت راحت شود اما با توجه به نکاتی که عرض شد و با واقع بینی کامل. و نه رؤیاپردازی!
انشالله موفق باشید.

کلمات کلیدی: 

facenama

نظرات