می‌ترسم اگر ازدواج نکنم پیر شوم و مورد تمسخر و ترحم اطرافیان قرار بگیرم.

ازدواج

چند ماه است که خواهر بزرگترم ازدواج کرده است. فرزند آخر خانواده هستم و ۳۰ ساله.  دوست دارم زودتر ازدواج کنم ولی قسمت نمی‌شود می‌ترسم پیر شوم و مورد تمسخر و ترحم اطرافیان قرار بگیرم.

با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر گرامی، توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم:

۱-  هرچند ازدواج زمینه ساز رشد و تعالی است، اما فقدان آن یک نقص نیست. به عبارتی افراد با ازدواج ممکن است با ازدواج کمالی را به دست بیاورند، اما با عدم آن چیزی را از دست نمی دهند.

۲- اینگونه نیست که همه ازدواجها، زمینه ساز  رشد و ارامش را فراهم آورد، بسیاری از ازدواجها  منجر به شکست و پریشانی می شوند.

۳-  ازدواج مساوی با خوشبختی نیست (بسیاری از ازدواج کردن پشیمانند)، و وقتی اینگونه است، ازدواج نکردن نیز مساوی با تیره بختی نیست.

۴-  برای خودتان زندگی کنید و نه برای دیگران. اعتماد به نفستان را ارتقائ دهید و قطع نظر از قضاوت دیگران، برای خود ارزش قائل شوید. با خود مهربانتر باشید و از تلقین منفی اجتناب کنید.

۵- نسبت به آینده امیدوار باشید و فرصت را از دست رفته نبینید.

۶- تجربه خواهر محترم شما، گویای این است که شما با سن بالاتر نیز می توانید ازدواج کنید.

۷- مهارتهای جدیدی را فرا بگیرید و وقت خود را پر کنید.

۸- تفریح، گردش، ورزش را فراموش نکنید.

از درگاه خدای متعال خوشبختی شما را مسئلت دارم.

facenama

دیدگاه‌ها

ازدواج یک امر شخصی ست و

ازدواج یک امر شخصی ست و متاسفانه در ایران در این امر خیلی دخالت می کنن کاش دخالت ها برای ثواب باشد متاسفانه برای خراب کردن است .
منم مجردم وهر کسی به من میگه هنوز مجردی بهش میگم آیا در حال حاضر خواستگاری به همراه داری که این سوال را می پرسی ؟
من همیشه در دهان افرادی که بخوان مجردیم را به سرم بکوبن میزنم البته مودبانه و با آرامش تا درس عبرتی برایش شود دیگر از هیچ کس نپرسد!!!!

نظرات