در برابر خواسته شوهرم (عدم رعایت حجاب) چه کنم؟

بی غیرتی مرد

من خودم به حجاب اعتقاد دارم و همیشه هم رعایت می‌کنم. اوایل ازدواج هم هیچ مشکلی در این مورد با شوهرم نداشتم ولی جدیدا شوهرم از من می‌خواهد که حجاب سر را نداشته باشم. در مورد این مسئله هم خیلی با هم صحبت کردیم ولی وی هرگز قبول نکرد و این اواخر کار از آرام صحبت کردن و با مهربانی گذشته و نتیجه دعوا کردن با من و کتک خوردنم شده است. من هم توان ایستادگی در برابرش را ندارم. نمی دانم باید چیکار کنم. خواهشا راهنماییم کنید.

باعرض سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم که هر مردی نسبت به اینکه کسی غیر از خودش به بخشی از بدن که باید پوشیده باشد و زیر پوشش قرار می گیرد تعصب مردانه دارد و برای اینکه همسرش مورد دستبرد و طمع دیگران حتی در نگاه و تصور قرار نگیرد اقدامات امنیتی و پوششی کامل برای همسرش قرار می دهد. اینکه همسر شما اصرار بر این وضعیت دارد، ممکن است به دلایل زیر باشد که بعد از گفت و گوی صمیمانه و ریشه یابی هر دلیل راهنمایی و مشاوره خاص خودش را دارد و شما سعی کنید حتی المقدور در مکان های بسته و محرم ملاک پوششی ایشان را اجرا کنید اما دلایل :
۱- نیاز به زیبایی و ارضا چشمی در خانه: بعضی از افراد به دلیل اینکه همسرشان به اندازه کافی و در حد عالی به وضعیت آراستگی شان در خانه نمی رسند دچار وضعیت خاص می شوند و به جای گفتن اصل احساس وارد بهانه جویی و انتظارات غیر عادی می شوند که حتی با اصل اعتقادات خودشان هم سازگار نیست در این جا بهتر فرد مهارت های زناشویی و آراستگی خودش در موقعیت مختلف در خانه ، افزایش دهد.
۲- مرد به دلیل به رخ کشیدن و خود نمایی که خود زمینه های خاصی دارد قصد به رخ کشیدن همسرش در بعضی محیط دارد.
۳- مرد به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به نگاه های دیگران و تصاحب و به دلیل اینکه ممکن است خود اینگونه نبود دچار ساده گی و خوش بینی نامناسب نسبت به هم جنسان خود می شود.
۴- ممکن فرد در کنار همسرش به سایر انتظارات و خواسته های خود نرسد و با علم به سخت بود کنار گذاشتن روسری وصرفا به دلیل تنبیه کردن غیر مستقیم اصر بر این کار دارد.
۵- فرد به دلیل احساس خود کم بینی و حقارت در خود برای پوشش دادن و کاهش این احساس و از آنجایی که احساس می کند خود ویژگی خاصی برای احساس غرور و خودنمایی ندارد از همشرش بدین منظور استفاده می کند.
۶- تقلید و الگو برداری از رسانه هایی مانند ماهواره و سست شدن تدریجی عقاید مذهبی
۷- وجود فرهنگ پوشش نیمه عریان و یا بدون روسری در خانواده خود و اقوام و یا رفقای صمیمی در این وضعیت فرد به دلیل اینکه به قول معروف نمی خواهد کم بیاورد و با جماعت همرنگ شود اصرار براین خواسته از همسرش دارد.


موفق باشید.

facenama

دیدگاه‌ها

بنام او که هرچه داریم ازاوست

بنام او که هرچه داریم ازاوست
خواهر گرامی این رو بدون خواسته شوهر تا زمانی قابل اجراست که منافاتی با حکم ودستور خالق یکتا نداشته باشه.
خیلیها در این عصر به این مشکل گرفتارند،چون متاسفانه غیرت اکثر مردها کمرنگ وحتی گاهی بیرنگ شده.
اما به دستور خالقت گردن بزار واز خودش کمک بخواه(در کنار نصایح وپیشنهادات مشاور بزرگوار)

با سلام

با سلام
سه سال از ازدواجمون مي گذره،سال اول رفتيم سفر حج بعد اون سفر من روسري يا شال بدون اينكه تار مويي بيرون بياد واسه خودم انتخاب كردم و خيلي هم راضي هستم،خانواده هامون معمولين از نظر حجاب روسري با كمي مو از جلو ، تنگ پوش و از اين جور تيپا كه اكثرا ميپوشن،ولي به تازگي شوهر محترم تيكه هايي راجع به حجابم ميندازه، مثلا ميگه روسري بذار بدون گيره ، ميگم اخه اون شكلي بايد مو بزاري بيرون قشنگ بشه ، ميگه خوب بگذار مگه چي ميشه، خيلي ناراحت ميشم از اين جور حرف زدنش، احساس بدي بهش پيدا ميكنم،احساس ميكنم بهم توهين ميكنه،اكثرا مرتب و تميز هستم ولي نه خيلي رنگ و لعاب دار ،شايد بيشتر بايد به خودم برسم ولي بخاطر كارمند بودن وقت زيادي ندارم. زيادم علاقه اي به اين كارا ندارم.يعني مردها اين همه واسشون ظاهر مهمه يعني اين همه عقلشون به چشمشونه ، ميبخشيدا اه اه اه

تصویر شهر سوال

ا عرض سلام و تحیت

ا عرض سلام و تحیت
از انجا که آقایان شخصیتی چشمی دارند، به زیبائیهای ظاهری توجه بیشتری می کنند و برای انان جذابیتها چشمی مهمتر از دیگر جذابیتها (شنوایی، لمسی و...) است
بر این مبنا و برای جلوگیری از سرکوب شدن تمایلات زیباشناختی همسرتان، سعی کنید در خلوت و محیط منزل به پوشش، آراستگی و...خود توجه بیشتری نمایید.
اجازه ندهید موضوع اشتغال شما را از مهمترین موضوع زندگی مشترکتان غافل کند، بیشتر به وی توجه کنید و احترام بگذارید تا ایشان نیز به شما و عقائدتان احترام بیشتری بگذارند.
در پناه خداوند منتعال موفق باشید

متاسفانه عقل برخي در چشمانشان

متاسفانه عقل برخي در چشمانشان محدود است.

به نظر می رسد که هیچ مرد

به نظر می رسد که هیچ مرد غیرتمندی حاضر به عدم پوشش زن خود نیست و در روایات هم داریم که غیرت یکی از اصول ایمان است. کسی که افکارش اینطوری شده باید نگاه ریشه ای به اعتقاداتش بکنه و مطمئن باشه که دینداری او کمکم داره به سمت اسلام آمریکایی و سلفی گری پیش میره و اگر مواظب نباشه حتما مرتد خواهد شد. برای زن هم اطاعت همسر تنها در محدوده رضایت خداوند است و غیر از آن اطاعت واجب نیست و ضمناً کسی که همسر دینداری نداره اساس ازدواجشون حرام است چرا که ازدواج مسلمان با کافر حرام است. ما نباید فکر کنیم کافر فقط کسی هست که در کشورهای دیگر زندگی میکنه و مردم ایران مسلمان هستن. هرکس از حدود الهی تجاوز کرد کافر است و الزاماً تنها لقب شیعه یا مسلمان گذاشتن کافی نیست و بنابراین زندگی مشترک با کافر حرام است. زن باید بداند که پیشمرگ شوهر که نیست و مشروعیت شوهر برای یک زن مسلمان تا زمانی است که از حدود الهی خارج نشده است.

تصویر soalcity

سلام و تشکر از مطالب شما

سلام و تشکر از مطالب شما
ذکر مطلبی لازم بود و آن اینکه اگر کسی به وحدانیت خدای متعال و رسالت نبی اکرم (ص) اقرار می کند، نمی توان او را کافر نامید.

باسلام و احترام

باسلام و احترام
اقرار تنها زبانی نیست و عملی هم هست. وحدانیت خدا را قبول داشتن یعنی تنها برای رضایت خدا عمل کند. شهوت پرستی یکی از معیارهای شیطان پرستی است و کسی که وحدانیت خدا را قبول داشته باشه به طبع نباید شهوت پرست، پول پرست و ... باشه. اقرار به رسالت پیامبر هم یعنی عمل به تمامی دستورات دینی واجب. بنابراین تنها اقرار زبانی کافی نیست و اعمال انسان هست که تایید کننده کافر و مسلمان بودن انسان هاست. بنابراین نباید به راحتی انسان خودشو گول بزنه و مصداق آیه قرانی باشه که گمراهترین انسان ها در روز قیامت کسانی هستند که یک امر خیال می کردند گمراه نیستند....

شما هم زیادی داری سختگیری

شما هم زیادی داری سختگیری میکنی خواهرم .... خیر الامور اوسطها

نظرات